Şimdi Ara

Club 3D, Radeon HD 4890 modelini duyurdu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
2.226
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • AMD-ATi'nin yüksek performans segmenti için hazırladığı Radeon HD 4890 modeline yönelik çalışma yapan üreticilerden biri de Club 3D oldu. Hazırladığı ekran kartları ülkemiz pazarında da satılan Club 3D, Radeon HD 4890 tabanlı yeni ekran kartını duyurdu. Tasarımı ve kullanılan soğutucusu ile AMD-ATi'nin referans modelini baz alan kart, 55nm üretim teknolojisiyle hazırlanan RV790 GPU'sunu kullanıyor ve 1GB GDDR5 bellek kapasiteli ile birlikte geliyor.

AMD-ATi'nin tek grafik işlemcili en hızlı ekran kartı çözümü olarak dikkat çeken Radeon HD 4890 üzerine inşa edilen kart, 1.36 TeraFLOP'luk yüksek işlem kapasitesine sahip. 256-bit bellek veri yolu desteği ve 800x paralel işlem birimiyle donatılan Club 3D'nin Radeon HD 4890 modeli 850MHz GPU ve 3900MHz bellek saat hızlarıyla geliyor. Crossfire X kurulumuna olanak tanıyıan ayrıca DirectX 10.1 uyumlu olan kart UVD 2 teknolojisi sayesinde HD video da hızlandırabiliyor.

Üzerinde çift DVI ve HDTV konnektörlerine yer verilen Club 3D Radeon HD 4890, Avrupa'da 203 Avro seviyesinden başlayan fiyatlarla satışa sunulmuş durumda.

• fiyat uygun olurmu? bakalım ülkemizde...
  • Burada 450-500TL gibi bir fiyat olacağını tahmin ediyorum.Ayrıca ATI 256-BIT'i çok seviyor ayrılamadı.
  • Hay 256 Bit / GDDR5 kadar kafanıza taş düşsün!!!

Yeter artık! Sıkıldım bu bu 128/256/512 Bit ve GDDR3/GDDR5 muhabettinden.

Her konusu geçtiğinde de bir vatandaş açıklamasını yaptı.
  • 200$'ın altında 4890 almak mümkün. Şuan bunların Tr'deki fiyatları çok abartı maalesef
  • quote:

Orjinalden alıntı: Mr.kiLLerMan

Burada 450-500TL gibi bir fiyat olacağını tahmin ediyorum.Ayrıca ATI 256-BIT'i çok seviyor ayrılamadı.

Kaç bit olacaktı 512 ?? 448?? hastamısın
  • gereksiz bir kart
  • quote:

Burada 450-500TL gibi bir fiyat olacağını tahmin ediyorum.Ayrıca ATI 256-BIT'i çok seviyor ayrılamadı.

bak kardes GDDR3 pc bellekleri 2000mhz de cas -7-8-9 calısıyor

GDDR5 5000mhz olup
    GDDR3 2500MHZ ile aynı bandwith i verebilse bile GDDR5 in cas gecikme sürelerinin fazlalıgı yüzünden net olarak aynı sey diyemiyoruz.

cunkü cas latency belleklerde buyuk onem tasıyor . sadece band genisliği deil.

DDR5 lerin cas gecikme süreleri iyi ise >(iyide olabilir) ozaman sorun yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 11 Nisan 2009; 12:30:52 >
  • güzel bir kat tasarımı şık olmuş bakalım kendisi nasıl
  • quote:

Orjinalden alıntı: Timeguard

quote:

bak kardes GDDR3 pc bellekleri 2000mhz de cas -7-8-9 calısıyor

GDDR5 5000mhz olup
    GDDR3 2500MHZ ile aynı bandwith i verebilse bile GDDR5 in cas gecikme sürelerinin fazlalıgı yüzünden net olarak aynı sey diyemiyoruz.

cunkü cas latency belleklerde buyuk onem tasıyor . sadece band genisliği deil.

DDR5 lerin cas gecikme süreleri iyi ise >(iyide olabilir) ozaman sorun yok

Ekran kartlarının, bellek gecikme sürelerini gösteren herhangi bir program var mı?
  • @Timeguard

GDDR5'in gecikme sürelerinin İyi olduğu zaten belli. Çünkü VPU'su 750 Mhz'e çıkmış bir HD 4850(Bellekleri de 2200 Mhz'e çıkarttığımızı düşünelim); standart hızlarda çalışan bir 4870'den bayağı bir yavaş kalıyor. Yani GDDR5 bir aldatmaca falan değil.(Biliyoruz ki GDDR4'lü 3870'ler aldatmaca gibiydi; çünkü GDDR3'lü 3870 ile arasını açamıyordu)
  • Kutusu epey güzel. Palit'in özel soğutmaları ne ara gelir, bilen var mı?
  • pek yaknıda seceresini öğreniriz
  • Mr.kiLLerMan 11.04.2009 Saat: 10:53
    arkadasım 256 bit veriyolu gddr5 bellekler için yeterli gerek duysalar yükseltirler adamlar ilkokuldan çıkınca amd ye başlamamışlar
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.