- x
honda cıvıc'e yağ tavsiyem
57 Cevap23971 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

2349 Mesaj
11 Nisan 2009; 0:19:02 

aracımın her 10bin km de bir periyodik bakımlarını yaptırdım
ama buseferki bakımdaki performansı hiç yakalayamadım
bunun tek sebebi castrol magnetic 10w-40 olduğunu düşünüyorum
sizlere kesinlikle tavsiyemdir yağı Bp den aldım fiyatı 73tl idi
zaten her bakımda hava filtresi değişiyorum 40binde bujiler değişmişti
boğaz kelbeği temizlenmişti şimdiki bakım 70bin km bakımı sadece
yağ yağ filtresi ve hava filtresi ben bu performansı castrol'e bağliyorum
daha önce x aynı özelliklerde yağ kullaniyordum ama bu yağ farklı iyi forumlar...

2349 Mesaj
11 Nisan 2009; 17:33:26 

tereyağımı yazsaydım

9572 Mesaj
11 Nisan 2009; 17:49:09 

Evet doğru,viskoztesi değişmese bile Magnatec kaydırıcılığı yüksek,her türlü noktaya nüfuz eden bir yağ olduğundan bir miktar performans artışı yakalamanız normal.

Sırf yağ değişimiyle performans değişimi hissetmek farklı geldiyse ilerde Mobil 1 0/30 u denemenizi ısrarla tavsiye ederim

'14 Opel Insignia 170Hp Cosmo Otomatik - '14 Vw Golf 122Hp Highline Manuel - '13 Dacia Stepway 90Hp - '09 Fiat Doblo Safeline 75Hp

50 Mesaj
11 Nisan 2009; 19:59:41 

benimde 2005 honda civic aracım var. 70.000 bakımı geldi acaba periyodik bakımı ne kadar tutar...servisdemi yapsambakımı yoksa özel bir honda servisinde mi

honda

1014 Mesaj
11 Nisan 2009; 21:52:35 

Önceki yağın yine 10w/40 ise performans farkı olcağını sanmıyorum.
Yağ olarak mobil satarım mobil kullanırım.
Bir dahaki bakımda 0w/40 full sentekik kullan fark neymis gör.

Vakti zamanımda toyota corolla aracımda ilk calistirmada 5-6 sn subaplar yağlanana kadar tık tık tık ses alıyordum.
Castrol Magnetec kullanayım dedim süre 10 sn ye uzadı. Demekki o kadarda koruyucu değilmiş :)

« Iphone 5c & Sennheiser CX300-II »
« Honda Civic "13 Elegance Eco - Honda PCX "12 »

7704 Mesaj
11 Nisan 2009; 22:07:24 

Demek ki süpaplar sibobluk yapmış olamazlar mı? Biz öyle sesler duymuyoruz

KEDÜDÜR O , KEDÜ KEDÜ

1014 Mesaj
11 Nisan 2009; 22:19:27 

quote:

Orjinalden alıntı: ABABA2307

Demek ki süpaplar sibobluk yapmış olamazlar mı? Biz öyle sesler duymuyoruz

Anlatmak istediğim var olan sorunla ilgili iki yağın verdiği tepkiydi :)

« Iphone 5c & Sennheiser CX300-II »
« Honda Civic "13 Elegance Eco - Honda PCX "12 »

7704 Mesaj
11 Nisan 2009; 22:52:00 

O zaman şu sonucu çıkarabilir miyiz?:

Varolan sorunun çözümü yağda değil, ustanın parmaklarında

KEDÜDÜR O , KEDÜ KEDÜ

129 Mesaj
12 Nisan 2009; 12:07:39 

Merhaba,

Kış aylarında motor gürültüsünden şikayet eden bir arkadaş topic açmıştı. Soğuk illerde yaşayanların pek çoğundan da sabahları ilk çalıştırmada traktör sesi gibi ses yapan motor şikayeti gelmişti. 10W yağlar soğuk havada kalınlaşıyor, biraz daha ince yağ kullanmak gerektiğine inanıyorum.

Civiclerin en sevdiğim tarafı harika motoru. Bu motor için pahalı yağdan kaçınmamak lazım diye düşünüyorum. Biz 5W40 tam sentetik Castrol / EDGE kullanıyoruz. Kışın soğuğunda da, yazın sıcağında da çok memnunuz.

VOLVO XC60 D5 Beyaz

2457 Mesaj
13 Nisan 2009; 0:20:39 

bu şekilde ben pek anlamam.
birazda tablo halinde bu yağların fiyatlarını paylaşsanız abicim.

@ HONDA CiviC 2008 Premium Gümüş
@ Canon PowerShot S5 IS
@ HP PAVILION DV5-1240ET Notebook
@ AirTies RT-211 ADSL Modem
@ LOGITEC Z5500
@ AKVARİST GXDXH:120X50X80 CM
@ Samsung Galaxy S4

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
13 Nisan 2009; 0:58:29 

quote:

Orjinalden alıntı: emrehanci

bu şekilde ben pek anlamam.
birazda tablo halinde bu yağların fiyatlarını paylaşsanız abicim.

son 30 000 bakımında servisin kullandığı yağın marka ve servis fiyatını sordum:90 tl castrol magnatec yarısentetik 10w40 ( 4,5lt )olduğunu söylediler.
bende sanayiden castrol edge tamsentetik 5w40 80 tl na alıp ellerine tutuşturdum....

9572 Mesaj
13 Nisan 2009; 1:31:35 

Yeni nesil birçok benzinli motor eskiye göre daha kompleks yapıya sahip,buda daha ince ve ağır şartlar altında koruyuculuğu yüksek yağları şart kılıyor.

Bir VTEC ya da Dual VVT-I 10/40 yağla da uzun ömürlü olur ancak yüksek devirde yüksek güç alan özellikle VTEC sistemlerinde mümkün olan en ince yağın kullanılmasını mantıklı buluyorum,servis maliyetini değiştirsede bence değer.

'14 Opel Insignia 170Hp Cosmo Otomatik - '14 Vw Golf 122Hp Highline Manuel - '13 Dacia Stepway 90Hp - '09 Fiat Doblo Safeline 75Hp

129 Mesaj
13 Nisan 2009; 19:26:20 

quote:

Orjinalden alıntı: mmusluer

Merhaba,

Kış aylarında motor gürültüsünden şikayet eden bir arkadaş topic açmıştı. Soğuk illerde yaşayanların pek çoğundan da sabahları ilk çalıştırmada traktör sesi gibi ses yapan motor şikayeti gelmişti. 10W yağlar soğuk havada kalınlaşıyor, biraz daha ince yağ kullanmak gerektiğine inanıyorum.

Civiclerin en sevdiğim tarafı harika motoru. Bu motor için pahalı yağdan kaçınmamak lazım diye düşünüyorum. Biz 5W40 tam sentetik Castrol / EDGE kullanıyoruz. Kışın soğuğunda da, yazın sıcağında da çok memnunuz.

5W40 Castrol EDGE 4lt. ambalajı ocak ayında 65 TL ye toptancıdan almıştım. Zam gelmiş olabilir, güncel fiyatı bilmiyorum.

VOLVO XC60 D5 Beyaz

2349 Mesaj
13 Nisan 2009; 19:36:32 

10 20 30 40 50bin bakımlarında 10w-40 shell helix plus yağ kullandım
60bin bakımında shell 5w-40 kullandım bu 70binde birkaç siteden edin-
diğim bilgilere göre castrol magnetec tavsiyesi üzerine magnetec 10w-40
aldım gerçekten performans hissedilir şekilde arttı buyağda aradığımı buldum
ben bakımları honda servisine yaptırmiyorum arkadaşımın özelservisinde
yaptırıyorum ama büütün parçaları servisten almak şartıyla polen hariç
yağ fitresi ve hava filtresi 54tl yağ bp den 73tl isçilikte 20 30tl arabanın
heryerini bakıp kontröl ediyor arıgibi çalışıyor arkadaş 7sene hondada
çalışmış işi iyi bildiği belli 80bin bakımında bujiler supab ayarı iş diskler
iş baya uzun bide 100bin okkalı debriyaz sanırım 130bini devirir taş gibi

2349 Mesaj
13 Nisan 2009; 19:46:26 

servisete 70 bin bakımı 180 ile 200tl arası tutar dişarda parçaları servisten alırsan yağ ve hava filtresi
castrol magnetec 10w-40 yağ isçilik hepsi 150tl. 60binde hidrolik yağı değişmeli her 40binde supab ayarı
ve bujiler değişmeli bence hava filtresi 10binde değişmeli çok tozlu oluyor hava filtresi için 8inç anahtar
aldım 7 vidasını söküp temizliyorum (hava bastırarak) ama 10binde leş gibi oluyor bence değişmeli her
10binde aracın kitapcığğında bütün bilgiler mevcut benzin 95oktandan şaşma 97 98 100 onlar fuzuli para
katkı olarak benzine ve yağa hiç bir şey katma 30tl için servise giderim derseniz haklı olabilirsiniz ama
güvenilir ve işten çok iyi anlayan bir usatanız varsa durum değişir iyi forumlar...
edit= ercanulucay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi newerdais -- 13 Nisan 2009; 19:50:10 >

7704 Mesaj
13 Nisan 2009; 23:47:57 

o vidaların ortası yıldız tornavida ile açabilecek özellikte benimkinde (+) şeklinde

KEDÜDÜR O , KEDÜ KEDÜ

12480 Mesaj
14 Nisan 2009; 0:28:09 

ARKADAŞLAR SELAMLAR MOTOR YAĞLARI ÜZERİNE BİRKAÇ CÜMLEDE BEN KURAYIM HERKES DOĞAL OLARAK KENDİ KULLANDIĞI YAĞIN ÖZELLİKLERİNİ VE PERFORMANSINI YAZMIŞ DOĞAL OLARAK BURADA UNUTULMAMASI GEREKEN VE HATTA EN ÖNEMLİSİ:ULUSLARARASI KALİTE STANDARTLARI İÇEREN KATKILARIN ALDIĞIMIZ YAĞLARDA BULUNMASI BU STANDARTIN ALTINDA KALMAMASIDIR BU ANA ETKEN MADDELERİ ÜRETEN FİRMA KİMDİR SİZCE TÜM FİRMALARDA BU YARI MAMUL BİRLEŞİMİ ALIR VE KENDİ MARKASINA KATAR ADI SHELL OLUR CASTROL OLUR PETROL OFİSİ VS AMA BU BİRLEŞİMLERİ DÜNYADA TEK BAŞINA ÜRETEN FİRMA MOBİL 1 DİR ARKADAŞLAR ANA DAĞITICI KULLANDIĞIMIZ TÜM YAĞLARIN ANA ETKEN MADDESİ MOBİL 1 TARAFINDAN ÜRETİLMEKTE FİYATINA BAKARSAK BUNU ANLAYABİLİRİZ PİYASANIN MERCEDESİDİR ANLAYACAĞINIZ,AYRICA YAĞ NUMARALARIYLA ÇOK FAZLA OYNAMAK ÇOK ANLAMSIZ VE KAFA KARIŞTIRICI 20W-50 BİR SENTETİK YAĞ İŞİNİZİ FAZLASIYLA GÖRÜR ÇOK ÖZEL ŞARTLAR YOKSA NORMAL OTOMOBİLLER İÇİN KONUŞUYORUM,BURADAKİ 20 KIŞ ŞARTLARINDAKİ KORUMA FAKTÖRÜ SICAKLIKLA ALAKALI VİSKOZİTE 50 DE YAZ İÇİN KORUMA FAKTÖRÜDÜR,SENTETİK YAĞLAR İÇERİKLERİ VE KORUMA FAKTÖRLERİ BAKIMINDAN HEM PAHALI HEMDE UZUN KM LER YAPABİLİR,DİĞER ALTIN KURAL VE HALKIMIZCA YANLIŞ YAPILAN UYGULAMA,MOTOR YAĞINIZI KOYDUNUZ ARADANBİR SENE GEÇTİ VE SİZ 500KM BİLE YAPMADINIZ YEDEK ARABANIZ VS ŞİMDİ NE OLUCAK YAĞI DEĞİŞTİRECEKMİYİZ HALKIMIZ BUNA HAYIR DİYEREK DEVAM EDİYOR BİR SENE MÜDDETİNDE YAĞIN İÇİNDEKİ TÜM KMYASALLAR VİSKOSİTE DEĞERİNİ KAYBEDİP KATRAN VALİ KOYU PEKMEZİ ANDIRAN BİR KIVAM ALIR BU YAĞIN MOTORA FAYDASINI VARIN SİZ HESAP EDİN AKTARMIŞ OLDUĞUM BİLGİLER ANKARADA BİR BİLTEK FİRMASININ VERMİŞ OLDUĞU EĞİTİMDE BİR PROFESÖR TARAFINDAN BİZE ANLATILDI SİZLERLE PAYLAŞMAK İSTEDİM NE YANLIŞ NE DOĞRU KARAR YİNEDE SİZLERİN...

0

Ekteki dosya (1)

561 Mesaj
3 Mayıs 2009; 0:18:25 

quote:

Orjinalden alıntı: TEPEE PREMİUM PACK

ARKADAŞLAR SELAMLAR MOTOR YAĞLARI ÜZERİNE BİRKAÇ CÜMLEDE BEN KURAYIM HERKES DOĞAL OLARAK KENDİ KULLANDIĞI YAĞIN ÖZELLİKLERİNİ VE PERFORMANSINI YAZMIŞ DOĞAL OLARAK BURADA UNUTULMAMASI GEREKEN VE HATTA EN ÖNEMLİSİ:ULUSLARARASI KALİTE STANDARTLARI İÇEREN KATKILARIN ALDIĞIMIZ YAĞLARDA BULUNMASI BU STANDARTIN ALTINDA KALMAMASIDIR BU ANA ETKEN MADDELERİ ÜRETEN FİRMA KİMDİR SİZCE TÜM FİRMALARDA BU YARI MAMUL BİRLEŞİMİ ALIR VE KENDİ MARKASINA KATAR ADI SHELL OLUR CASTROL OLUR PETROL OFİSİ VS AMA BU BİRLEŞİMLERİ DÜNYADA TEK BAŞINA ÜRETEN FİRMA MOBİL 1 DİR ARKADAŞLAR ANA DAĞITICI KULLANDIĞIMIZ TÜM YAĞLARIN ANA ETKEN MADDESİ MOBİL 1 TARAFINDAN ÜRETİLMEKTE FİYATINA BAKARSAK BUNU ANLAYABİLİRİZ PİYASANIN MERCEDESİDİR ANLAYACAĞINIZ,AYRICA YAĞ NUMARALARIYLA ÇOK FAZLA OYNAMAK ÇOK ANLAMSIZ VE KAFA KARIŞTIRICI 20W-50 BİR SENTETİK YAĞ İŞİNİZİ FAZLASIYLA GÖRÜR ÇOK ÖZEL ŞARTLAR YOKSA NORMAL OTOMOBİLLER İÇİN KONUŞUYORUM,BURADAKİ 20 KIŞ ŞARTLARINDAKİ KORUMA FAKTÖRÜ SICAKLIKLA ALAKALI VİSKOZİTE 50 DE YAZ İÇİN KORUMA FAKTÖRÜDÜR,SENTETİK YAĞLAR İÇERİKLERİ VE KORUMA FAKTÖRLERİ BAKIMINDAN HEM PAHALI HEMDE UZUN KM LER YAPABİLİR,DİĞER ALTIN KURAL VE HALKIMIZCA YANLIŞ YAPILAN UYGULAMA,MOTOR YAĞINIZI KOYDUNUZ ARADANBİR SENE GEÇTİ VE SİZ 500KM BİLE YAPMADINIZ YEDEK ARABANIZ VS ŞİMDİ NE OLUCAK YAĞI DEĞİŞTİRECEKMİYİZ HALKIMIZ BUNA HAYIR DİYEREK DEVAM EDİYOR BİR SENE MÜDDETİNDE YAĞIN İÇİNDEKİ TÜM KMYASALLAR VİSKOSİTE DEĞERİNİ KAYBEDİP KATRAN VALİ KOYU PEKMEZİ ANDIRAN BİR KIVAM ALIR BU YAĞIN MOTORA FAYDASINI VARIN SİZ HESAP EDİN AKTARMIŞ OLDUĞUM BİLGİLER ANKARADA BİR BİLTEK FİRMASININ VERMİŞ OLDUĞU EĞİTİMDE BİR PROFESÖR TARAFINDAN BİZE ANLATILDI SİZLERLE PAYLAŞMAK İSTEDİM NE YANLIŞ NE DOĞRU KARAR YİNEDE SİZLERİN...

0

20w-50 yagların tamamı mineraldi, sentetik olanı yok!

olsa bile motor ureticileri hidrolik subap iticileri ve egzanitiki koruması açısıdan artık hep 10W, 5W hatta 0W ile baslayan yagları oneriyorlar. 20w-50yi sadece eski teknolji arbalar kullanır durumda su anda

2349 Mesaj
3 Mayıs 2009; 0:51:35 

10w-40 yağın üstüne yağ tanımam yakıtta düşdü castrol neimişbe

3428 Mesaj
3 Mayıs 2009; 1:18:21 

diyelimki servise mobil1 10w40 yarı sentetik yerine mobil1 5w40 tam sentetik koymasını söyledik, gerçekten bu yağı koyduğundan nasıl emin olucaz?

1113 Mesaj
3 Mayıs 2009; 1:21:50 

Yagda, Mobil1 kullaniyorum. Benzini zaten teknik ozelliklerinde yazdigi kadar harciyor. Hic degismedi. Sanirim Mobil ya da Magnatec, pek farki yok gibi. Servisler zaten kafalarina gore takiliyorlar.

Hava filtresini K#N kapali tip tavsiye edebilirim.

Bujileri de DENSO IRIDIUM POWER, ya da IRIDIUM ROUGH olarak tavsiye edebilirim (benim Japon aracin uzerinde bunlar geldi, gercekten guzel bujiler).

1113 Mesaj
3 Mayıs 2009; 1:28:44 

quote:

Orjinalden alıntı: acu___men

diyelimki servise mobil1 10w40 yarı sentetik yerine mobil1 5w40 tam sentetik koymasını söyledik, gerçekten bu yağı koyduğundan nasıl emin olucaz?

Emin olmak zor. Guvenmek zorundasiniz.

Ben aracin bakimi yaptirirken devamli izlerim izleme odasindan. Camli bolum var zaten ne yaptiklarini goruyorsun. TV, cocuklar icin kucuk oyun parki ve kahve, cay vs. makinesi var (musteriler icin hepsi ucretsiz).

Ha icerden getirdikleri kutunun icine yenimiscesine varilden yag da koyabilirler ama bunlarla ugrascaklarini sanmam. Sonra firmanin ismi lekelenebilir. Zaten ben yagimi kendim almistim. Kutu da orada acmislardi.

7704 Mesaj
3 Mayıs 2009; 1:56:15 

170-180 lira ödeyince

quote:

Orjinalden alıntı: acu___men

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ABABA2307 -- 3 Mayıs 2009; 1:56:50 >

KEDÜDÜR O , KEDÜ KEDÜ

14142 Mesaj
3 Mayıs 2009; 2:17:45 

honda motorları devirlidir ...
performanslıdır nasıl 10w oluyor diye düşündüm ...
bmw 0w kullanıyor mercedes flnda birçok marka 0w 30 kullanıyor....
castrolden 1.6 vtec baktım 2005 e kdr olan 0w 30 yazıyor orda da...

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

14142 Mesaj
3 Mayıs 2009; 2:20:25 

http://lubeselector.castrol.com.tr/
fabrikanın önerdiğini yapmak lazım tabi....
dikkat edin arkadaşlar ne öneriyorlarsa onu koyun (honda nın önerdiği)

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

7704 Mesaj
3 Mayıs 2009; 2:40:35 

Denesek mi acaba 0w30'u?

KEDÜDÜR O , KEDÜ KEDÜ

11050 Mesaj
3 Mayıs 2009; 2:43:44 

İyi de 0W/30 su gibi değil mi..?Aracın motoru o kadar ince bir yağla çalışacak kadar ne performanslı ne de teknolojik.

2457 Mesaj
3 Mayıs 2009; 3:46:09 

bencede önerilen yağ konulmalı.

@ HONDA CiviC 2008 Premium Gümüş
@ Canon PowerShot S5 IS
@ HP PAVILION DV5-1240ET Notebook
@ AirTies RT-211 ADSL Modem
@ LOGITEC Z5500
@ AKVARİST GXDXH:120X50X80 CM
@ Samsung Galaxy S4

14142 Mesaj
3 Mayıs 2009; 14:01:48 

honda neyi öneriyor arkadaşlar?
castrol 0w-30 demiş (kendi aracımda da fabrikanın dediği yağ ile aynısı)

eski aracım 10w idi (laguna) ona bakayım acaba kaç gösteriyor dedim lagunayı 10w olarak gösterdi...
onlarca mühendisinin yüzbinlerce km testlerinin sonucu hangi yağ konulacağı hesaplanıyor...
motor ona göre üretiliyor...
0 km honda civicten hangi yağ çıkıyor ? servis bakımda hangi yağ kullanıyor?
en doğru cevap o olacaktır (şimdilik castrol 0w-30 konulur diyor)

4215 Mesaj
3 Mayıs 2009; 14:43:29 

Arkadaşlar,

Eper örnek vermek gerekicek olursa 2004 Model bir civicin kullanım klavuzuna baktıgınızda , aracınıza koyulabilecek yağların oldugu bir diagram var.. bu diagrama göre yağım 0-5-10 veya 15w olmasındaki belirleyici etken ortamın cıcaklıgı .. kitapçıga göre 15w yaglar -15derece, 10w ler -20 ye ... 5 ve 0 w yaglar ise -30 dan daha soguk dereceki ortamlarda çalışacak araçlar için belirtilmiş.. bu nedenle sanırım istanbulda yaşayan birisinin 10w den daha ince bişey kullanması biraz fuzuli bir konu ..

HiFi Addict

7704 Mesaj
3 Mayıs 2009; 14:55:39 

sıcaklık mı performans mı öncelikli olan

Motora zarar verme durumu var mı 5 veya 0w'lerin?

Kadir Usta yağ konusunda ne önerir acaba? (bir hayır işi daha )

KEDÜDÜR O , KEDÜ KEDÜ

14142 Mesaj
3 Mayıs 2009; 16:20:43 

bellir aralık verildiyse bir sorun yok o zman 10 w kullanılabilir..

13 Mesaj
22 Mayıs 2009; 15:23:06 

ARKADAŞLAR ELİNDE 96 EURO CİVİC 1.6İES DÜZ TÜRKÇE KULLANIM KİTAPÇIĞI OLAN VARMI VEYA İNTERNETTE BULABİLİRMİYİZ OKİTAPÇIKTA YAZAN YAĞÇEŞİTLERİNİ ÖĞRENMEK İSTİYORUM MOTOR VE ŞANZIMAN İÇİN

9541 Mesaj
22 Mayıs 2009; 16:31:35 

servisler farklı farklı yağlarmı kullanıyor acaba, mesela opel kendi adını taşıyan bir yağ ürettirmiş opel marka yağ onu kullanıyor bütün servislerinde, yağ markasını honda mı belirliyor yoksa servisler kafalarına göremi seçiyorlar acaba

凯末尔•阿克苏耶克

7704 Mesaj
25 Mayıs 2009; 18:17:11 

Servis, senin benim gibi yılda 4 litre yağ almıyor ki. Tonla alıyor ve arabaya uygun olacak yağlardan hangisini ucuza temin ederse o marka ile anlaşıyor. Servislerin yağ ve değişiminde müthiş karları var.

KEDÜDÜR O , KEDÜ KEDÜ

172 Mesaj
28 Mayıs 2009; 10:31:41 

5w veya 0w yağların bu motorlara ince geldiğini söylüyor ustalar. Kadir usta'ya sordum ben Castrol 10w 40 öneririm güzel yağ hiçbir sorun yaşamazsınız diyor. ben bakımları mı Kadir usta da yaptırıyorum. Bir arkadaşın işi için reno ustasına yolum düştü ona da sordum. sizin araçlara 10'dan aşağısı ince gelir dedi. Yağ firmalarının açıklamalarına göre ve bildiğiniz üzere 0, 5 veya 10 olması hava sıcaklığı ile doğrudan ilgili. -20'leri görmüyorsanız 5'e gerek yok. Tam sentetik yarı sentetik durumu var bir de. Neredeyse bütün yağ markalarının aynı sınıf ürünleri üzerinde aynı sertifika isimleri ve içerdiği özellikler açısından aynı veriler yer alıyor. bir keresinde Yedek parçacı arkadaşım (opel astrası var) Wolf diye bir marka önerdi. ben kendi arabamda kullanıyorum hiçbir sorun yaşamadım zaten Opellerin servis yağıdır bu dedi. Castrol yerine elime onu tutusturdu. 20-25 lira daha ucuzdu. doğrusu kış aylarında kullanmama rağmen hiçbir sıkıntı yaşamadım. eksiltme filan da olmadı. zaten şeytan kulağına kurşun daha öyle bişeyi daha ne yaşadım ne gördüm. sadece biraz daha kirli idi sanki. Focuslarda astralarda filan duyuyorum bazen eksiltme filan da iyi ki hondacıyım diyorum.

2004 Honda Civic ES VTEC
Nokia N95 8GB

6649 Mesaj
28 Mayıs 2009; 12:25:55 

quote:

Orjinalden alıntı: newerdais

tereyağımı yazsaydım

Ey Türk! Dostunu da Düşmanını da bil artık..!

9572 Mesaj
28 Mayıs 2009; 12:38:22 

Brava ve sonra Laguna II aracıma sonradan Mobil 1 0/30 koydurmuştum ve çok memnun kalmıştım,ne bir eksiltme ne de başka bir olumsuzluk yoktu üstelik motorlar çok daha rahat devirlenmeye başlamışlardı,alt devirlerde bile hafif bir canlanma olmuştu.

Yeni kasa Corolla aracıma ise 10/40 konuyordu, servis daha ince yağ koymayı kabul etmemişti ancak klavuzunda ne gariptir ki daha ince yağ kullanılabileceğini ve yakıt ekonomisine olan katkılarından bahsediliyordu!!

Şimdi son kasa dizel Focus kullanıyorum. Servis tam sentetik 5/40 yağ kullanıyor,bence Civic rahatlıkla 5 hatta 0/30 kullanabilir.

260 Mesaj
14 Temmuz 2010; 2:21:46 

aracıma 2002 civic 0w-30 castrol kullanıyorum...kesilikle eksiltme yok...güvenle kullanın derim

bir tatlı huzur almaya geldim...

7704 Mesaj
14 Temmuz 2010; 3:29:56 

hort hort

KEDÜDÜR O , KEDÜ KEDÜ

9576 Mesaj
18 Temmuz 2010; 5:34:31 

Yağ manyağı bir arkadaşım var, castrol kullanmaktansa mobil kullanmayı tercih et der kendileri. Ama ben eneos 0w 50 gibi yağ görmedim. Periodik bakımlarda servise versem, garantiyi bozdurur bana eminim. Aslında bu konuyu servisle konuşsam iyi olur. Damla Honda pek esnek değil bu konularda. Var mı istanbul içinde bildiğiniz, kılı yünü sorun etmeyen servis? (Şu garanti olmasa neler edicem de arabaya ahh ah )

0

7704 Mesaj
18 Temmuz 2010; 9:51:18 

Türkiye'de var mı bu yağlardan?

KEDÜDÜR O , KEDÜ KEDÜ

84 Mesaj
18 Temmuz 2010; 12:23:36 

quote:

Orijinalden alıntı: ABABA2307

Türkiye'de var mı bu yağlardan?

sayın ababa2307

eneos yağları bildiğim kadarı ile honda için orjinal ekipman sarf malzemesi olarak kullanılıyor japonyada..

http://eneos-turkiye.com/tr/default.asp

saygılar...

157 Mesaj
2 Eylül 2013; 6:05:03 

Arkadaşlar antalyada oturuyorsanız 0-30 Erzurumda oturuyorsanız 10-40 kullanın, anlatabildim mi? Erzurumda -30 u görürsünüz ama antalyada en fazla -5 ha şu 0-30 kullandım performans arttı filan diyen arkadaşıda biri uyandırsın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Akıllı adamlar iş yapar, Aptallar şöhret peşinde koşar.

1 Mesaj
12 Haziran 2014; 16:47:22 

arkadaşlar honda civic 2008 model araç aldım bir konuda yardımınızı istiyorum. arac rolantıde çalısırden sessızce çalışıyor ama 1,5 -3,5 devir bandı arasında ugultu yapıyor ve bu durum araç hareket esnasında da aynı selıkde ugultu yapıyor yuksek devirlede o ugultu olmuyor max 4 bin devir bandına kadar o ugultu cok rahatsız edıcı sekılde yardımcı olursanız sevınırımmm....

6 Mesaj
9 Temmuz 2014; 12:35:16 

Arkadaşlar bende de 2007 model civic 1.6 elegance var. Aracı yeni aldım sayılır periyodik bakımı geldi. Motor yağı servisi 5w30 tavsiye etti bu arada Lüleburgazda oturuyorum. Sanayideki ustam ise 10w40 castrol magnatec dedi kullanan Arkadaşlar varmı.

1237 Mesaj
10 Temmuz 2014; 13:05:34 

sizin aracın katologu 0w/20 gösteriyor. en kötü ihtimal 10W/40 kullanılır. 0w/30 kullanın bulursanız 0w/20 hem yakıt hemde performas iyi olur.

6 Mesaj
14 Temmuz 2014; 13:01:04 

5w30 a1 castrol magnatec motor yağı ile castrol edge 5w30 tam sentetik motor yağı arasında ne gibi fark olur hissedilir veya hissedilmez farklar nelerdir arkadaşlar.

9541 Mesaj
15 Temmuz 2014; 18:07:32 

quote:

Orijinalden alıntı: newerdais

aracımın her 10bin km de bir periyodik bakımlarını yaptırdım
ama buseferki bakımdaki performansı hiç yakalayamadım
bunun tek sebebi castrol magnetic 10w-40 olduğunu düşünüyorum
sizlere kesinlikle tavsiyemdir yağı Bp den aldım fiyatı 73tl idi
zaten her bakımda hava filtresi değişiyorum 40binde bujiler değişmişti
boğaz kelbeği temizlenmişti şimdiki bakım 70bin km bakımı sadece
yağ yağ filtresi ve hava filtresi ben bu performansı castrol'e bağliyorum
daha önce x aynı özelliklerde yağ kullaniyordum ama bu yağ farklı iyi forumlar...

60 bin bakımında ne yaptılar
bildiğim kadarıyla otm.sanzuman yağı ve fren hidroliği değişiyor

凯末尔•阿克苏耶克

2349 Mesaj
16 Temmuz 2014; 0:25:29 

Kemal hocam nasılsınız? Aradan uzun zaman geçti 60bin bakımı :))) hondanın kitapcığında bakımda yapılacaklar ayrıntılı olarak yaziyordu.
Şimdi vw golf kullaniyorum hocam. Şimdide güncelleme modası var,sanki akıllı telefon,yeni yazılımlar vs. Servis müşteriyi bağlamak için iyi düşünülmüş icat lar.

Bu mesajda bahsedilenler: caucass

9541 Mesaj
16 Temmuz 2014; 11:06:27 

Sahiden uzun zaman olmuş, aslında benimde arabayı yenilme vaktim gelmiş, hatta geçiyor
ama nedense takılıp kaldım buna , yaşlanıyormuyum ne...

50 bin bakımın gittiğimde bana fren hidroliği ve otm. şanzuman yağının değişmesi gerektiğini söyledi servis elemanı
sonra kitaptan okudum bu dedikleri 60 bin bakımında yapılıyormuş, ayrıca o eleman çok uçuk rakamlardan söz etmişti
zaten o yüzden güvenimi kaybettim, çamkırana veda ettim, özel servise başladım, nitekim özelde bu dediklerimin fiyatlarıda gayet makul
50 bin bakımını servisin fiyatının yarısından daha ucuza çıkardılar, hemde hep orijinal yedek kullanarak

Sen golften memnunmusun, hondaya göre artıları eksileri neler, yakır durumu nasıl, kısa kısa paylaşırsan çok sevaba girersin bu mübarek günlerde

凯末尔•阿克苏耶克

2349 Mesaj
16 Temmuz 2014; 15:40:17 

Hocam sizin civic 60.000 km'de hele söyle 200.000km devirsin,daha yeni sayılır. Orjinal parça ve özel servis iyidir göz görecek. Kemal hocam biz çok iyi şöför olduğumuz için hangi arabayı kullanırsak kullanalım mükemmel arabadır deriz. Benzinli golf civic arasındaki fark bir depo benzinle golfun 100km daha fazla yol gitmesi. Yaşlandık demek için yaşımız şöyle 100'ü devirmeli:))

9541 Mesaj
16 Temmuz 2014; 18:12:12 

Golf'un da deposu 50 litremi,.... sanırım 60 litre...eğer altmış ise yakıt sarfiyatı aynı demektir, motor çekişte belki biraz daha güçlü, malzeme kalitesi alamanlarda biraz daha yüksek ama sorunsuzluk ta honda lider,
nedense kolay kolay beğenemiyorum artık, accord dedim ama şu anda gelmiyormuş ülkemize, mercedese baktım , güzel olmasına güzel ama servis masrafları yıkım resmen,...herhalde bir süre daha buna devam zaten daha 60 bin demedi 53 binde daha bu arada yaş konusunda iyi moral versen de ... yaşım 63, sakat bir yaş anlayacağın

凯末尔•阿克苏耶克

2349 Mesaj
17 Temmuz 2014; 0:25:10 

Golfun deposu 50 litre. 53binde civic yeni sayılır.
Hocam yeni civic gelmiyormu? Hondalar gerçekten sorunsuz lakin servis olarak hiç beğenmiyorum. Yeni honda civic söyle 1.6 150hp turbu motor ve 10ileri bir şanzımanla bekliyorum.
Civic'in arka koltukları mükemmel ötesi geniş ve ferah, hiç kimse arka orta koltukta oturmak istemez japon otomobilleri hariç. Kemal hocam otomobilini seven insanlar bakımlarını aksatmazlar,sizin otomobiliniz herzaman gelecek bakıma kadar yola çıkmaya hazır olduğuna inaniniyorum. 63yaş genç delikanlı yaşıdır... Bizim cr-v şanzıman değişimişti hani servis garantiye sokmamıştı,sonucu bana bildir demiştin mahkemeyi kazandık 12bin tl gibi bir para alacağız uzun zamandır bekliyoruz:))

9541 Mesaj
17 Temmuz 2014; 1:13:01 

mahkemeyi kazanmana çok sevindim, uğraştırdı biraz ama mutlu son
buna benzer ufak tefek olaylarda her zaman ya sürücü hatası ya da sarf malzemesi diyorlar
servislerin hiç bir anlamı kalmadı, 6 yıl garanti de sırf bizi servise bağlamak için tezgah

Geçmişte Birkaç kere ford (Değişik modelleri) yine birkaç kere Opel vectra falan kullandım, bir kere de audi almıştım
opel konforlu ve güçlüydü ama çok arıza veriyordu, ford 5 para etmez bence
audi iyidi ama honda kadar estetik değildi, Toyotayla tanıştıktan sonra hep toyota modellri aldım, arada hyundai falanda vardı
ta ki bu civic meret çıkana kadar; civic fena takıldım kaldım, planladığım her araçta aynı özellikleri arar oldum
bu yenilerdeki güncelleme olayı falanda biraz can sıkıcı gibi, .. hala kararsızım ama değiştirirsem ya avensis ya accort , ya da masraflarını göze alabilirsem mercedes C 180.... bakalım zaman ne gösterecek

凯末尔•阿克苏耶克

2349 Mesaj
17 Temmuz 2014; 13:27:55 

Gün ola harman ola.

9541 Mesaj
26 Ağustos 2014; 1:02:10 

aldınızmı 12 bini

凯末尔•阿克苏耶克

2349 Mesaj
Dün; 1:44:52 

Parayı hala alamadık, bir üst mahkemeye baş vurmuşlar. Fakir zavallılar:))

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Motorlu Araçlar Dünyası] » Markalar » Honda » honda cıvıc'e yağ tavsiyem
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön