- x
Konya Hava Savunma Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı
193 Cevap136999 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1] 3 4      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

20 Mesaj
10 Nisan 2009; 20:35:56 

Kara Kuvvetleri
Sınıfı Hava Svn.
Statüsü Yedeksubay
Branşı 20 MM. ÇEKİLİ HV.SVN.TK.K. (OERLİKON)
Kabul Toplama Merkezi -
Gideceği Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi HV. SVN. OKL. VE EĞT. MRK. K.LIĞI KONYA

benim gibi konya'ya gidecek arkadaşlar var mı acaba?

yanılmıyorsam , dutlukır/meram a bağlı yeri...

bilgisi olan arkadaşlar aydınlatırsa sevinirim...

51 Mesaj
10 Nisan 2009; 21:04:50 

var kardeş. kısa dönem.

benim dışında 4-5 kişi daha var.

konya nın neresinde ben de tam olarak bilmiyorum. gidince bulucaz artık.

Lenovo IdeaPad Z580 Kullanıcılar Platformu

20 Mesaj
10 Nisan 2009; 21:08:17 

herkes için hayırlısı olur inşallah..

1 Mesaj
11 Nisan 2009; 1:41:05 

bende varım uzun dönem...
sonunda buldum galiba konya için bi adet uzun dönem

Kuvveti Kara Kuvvetleri
Sınıfı Hava Svn.
Statüsü Yedeksubay
Branşı 40 MM. K/M ÇEKİLİ HV.SVN.TK.K.

20 Mesaj
11 Nisan 2009; 15:46:03 

ulaşımı hakkında bir bilginiz var mı arkadaşlar..otogardan falan kolayca gidiliyormu acaba

504 Mesaj
8 Mayıs 2009; 0:15:25 

Uzun dönem olarak ben de gidiyorum hayırlısı ile görüşmek üzere...İletişime geçmek isteyenler pm atsın..

ADLARIYLA GÜNEŞİ YÜKSELTENLER
Ben birşey tavsiye edeceksem..Önce kendim denerim..Eğer gerçekten sorun yoksa tavsiye etmeye devam ederim

504 Mesaj
2 Ağustos 2009; 12:05:57 

Biraz yukarılarda kalsın..Buraya düşecekler benimle iletişime geçsinler yardımcı olmaya çalışırım.

ADLARIYLA GÜNEŞİ YÜKSELTENLER
Ben birşey tavsiye edeceksem..Önce kendim denerim..Eğer gerçekten sorun yoksa tavsiye etmeye devam ederim

30 Mesaj
10 Ağustos 2009; 0:24:17 

HV. SVN. OKL. VE EĞT. MRK. K.LIĞI KONYA
selamlar buraya kısa dönem er olarak az önce gideceğimi öğrendim. izmirden geleceğim uçak veya otobüs nasıl geleyim?
konyaya ulaştıktan sonra erişim nasıl sağlanır? hertürlü bilgiye açığım selamlar saygılar...

23 Mesaj
10 Ağustos 2009; 0:42:01 

Aday Nu. 30150
Adı ve Soyadı SAMET SEVER
Baba Adı İSA
Kuvveti Kara Kuvvetleri
Sınıfı Hava Savunma
Statüsü Yedek Subay
Branşı 20 MM. ÇEKİLİ HV.SVN.TK.K. (RHEİNMETALL (R/M))
Kabul Toplama Merkezi -

benimle birlikte buraya dusen 329. donem var mi beyler? nasil bi yerdir burasi? burdan genelde nereye gidilir?

30 Mesaj
10 Ağustos 2009; 0:57:43 

aday nU: 326921
sınıfı hava savunma
statüsü kısa dönem er

AD SOYAD: ONUR UZUNLAR
329. DÖNEM İZMİRDEN KONYA'YA HERTÜRLÜ ULAŞIM TAVSİYESİNE AÇIĞIM...

3 Mesaj
10 Ağustos 2009; 1:05:43 

Kara Kuvvetleri
Sınıfı Hava Svn.
Statüsü Yedeksubay
Kabul Toplama Merkezi -

Ben de varım arkadaşlar...
Kimilerine göre banyo ve kantini fena kimilerine göre ise akserliğin en kıyak yapılacağı ama yedek subay adaylarının bol bol ders çalışacağı bir mevki...
Şimdi lütfen herkes 142. sayfayı açsın konumuz yatay atış ve yer çekimi ivmesi.. :))

250 Mesaj
10 Ağustos 2009; 1:12:26 

kuzenim kısa dönem İSTİHKAM olarak düştü..Bilgi verirmisiniz???Buradan 1 ay sonra dağıtım yapılıyor mu yoksa burada mı kalıyorum saolsun

Ay Gökte Kaldıkça,
Ulu kocaların,ak sakalların duası
Üstüne Olsun..

2 Mesaj
10 Ağustos 2009; 1:50:10 

s.a onur bende izmirden gidicem olmadı beraber gideriz sen ne zaman nasıl gitmeyi düsünüyon?

HV. SVN. OKL. VE EĞT. MRK. K.LIĞI
statüsü kısa dönem er

1 Mesaj
10 Ağustos 2009; 2:13:25 

Hayırlı Teskereler evvela tertip mi olduk şimdi sizinle...
Aday No 99031

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blue_gate -- 10 Ağustos 2009; 2:14:12 >

114 Mesaj
10 Ağustos 2009; 3:12:24 

selamlar ismim halil ibrahim adana dan

HV. SVN. OKL. VE EĞT. MRK. K.LIĞI konya kısa donem er im orda kalma ihtimalimiz var mı ?

ışınla bizi spak!!

12 Mesaj
10 Ağustos 2009; 3:19:27 

Kuvveti Kara Kuvvetleri
Sınıfı Hava Savunma
Statüsü Yedek Subay
Kabul Toplama Merkezi -

Arkadaşlar benim de buraya çıktı..bir bilgi...??

30 Mesaj
10 Ağustos 2009; 7:27:08 

haydin04
selamlar, Kent Turizm diye bir otobüs firmasından yer ayırttım internetten, başka yapabildiğim birşey yok. Konyalı arkadaşlara sorucam bugün nasıl gidilir nasıl edilir hesabı.

22 Mesaj
10 Ağustos 2009; 9:51:22 

Arkadaşlar hepinize hayırlı olsun. Ben Konyalıyım askerliğimi 313 kd olarak yaptım. Dutlukırı Konya merkez meram ilçesinde ulaşım konusunda sıkıntı çekmezsiniz otogardan inince aydınlık dolmuşlarına bineceksiniz bu dolmuş sizi mevlanaya kadar götürür dilerseniz teslim olana kadar mevlana civarında gezip yemek yiyebilirsiniz. Daha sonra mevlananın önünden meram yeni yol dolmuşuna biniyorsunuz ve hava savunma okulunun önünde iniyorsunuz. hepinize hayırlı teskereler....

..::GONYA'lıyım, GONYA'lısın, GONYA'lı, GONYA'lıyız, GONYA'lısınız, GONYA'lılar::..

2 Mesaj
10 Ağustos 2009; 13:09:10 

neyse bende bakayım kent turizme olmadı bugün bileti alırım bak bu benim numaram (0555 623 23 81)kaydet istersen gitmeden bi konusuruz senle yine hadi kolay gelsin.

2 Mesaj
10 Ağustos 2009; 13:26:46 

Kuvveti Kara Kuvvetleri
Sınıfı Hava Savunma
Statüsü Yedek Subay
Kabul Toplama Merkezi -

şimdien tüm devrelerime hayırlı tezkereler

2 Mesaj
10 Ağustos 2009; 19:50:42 

arkadaslar gidecek oldugumuz yer konya merkez meramda
mevlana dan antalya yoluna dogru devam ettigimizde hemn onunden gecicez

yedek subay olarak gidiyorum acaba bizim acemilik suresi ne kadar?
sınıf sınıf acemilik suresi değişiyormus ,
18 gun yapana var 28 gun yapanda
ayrıca 2005 tarihli haberlerde yedek subayların acemilik suresinin 3 aydan 1 aya indirildigi yazıyor
,bilgisi olan varsa paylaşalım

32 Mesaj
10 Ağustos 2009; 20:27:20 

Kuvveti Kara Kuvvetleri
Sınıfı Hava Savunma
Statüsü Yedek Subay
Branşı 35 MM. OER.HV.SVN.TK.K.
Kabul Toplama Merkezi -

merhaba arkadaşlar. ben de konyaya gidecek olanlardanım. bildiğim kadarıyla 75gün bizim eğitimimiz. okuldan arkadaşım yeni geldi o da hava savunma okulunda yedek subaydı. hepimiz için hayırlı olsun. görüşmek üzere.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hga85 -- 10 Ocak 2010; 16:13:16 >

2 Mesaj
11 Ağustos 2009; 0:16:55 

bende ankaradan arkadaslar kısa dönem hepinizle orda gorusmek uzere kısa donemlerın ustabirligıne gecerken
dagıtım olcakmı yoksa 5 ay ordamı yapıcaz bılgısı olan varmı

23 Mesaj
11 Ağustos 2009; 9:48:12 

quote:

Orijinalden alıntı: genomenco

Adı ve Soyadı GÜRLER ÇANKAYA
Baba Adı MEHMET
Kuvveti Kara Kuvvetleri
Sınıfı Hava Savunma
Statüsü Yedek Subay
Branşı 20 MM. ÇEKİLİ HV.SVN.TK.K. (RHEİNMETALL (R/M))
Kabul Toplama Merkezi -

Çarşamba Sabahı 7:10 THY bilet aldım arkadaşlar
havayolu düşünürseniz başka alternatif yok gibi

kardes anlasilan birbirimize yarenlik edicez benim adim Samet. aslina bakarsan senle ayni alete verilmisim :) hadi hayirlisi diyelim herhalde hava alaninda gorusuruz. cep numarami sana mesaj atarim ucaga binene kadar yanimda olur herhalde :)

ozel mesaj almiyomussun neyse oralarda karsilasiriz herhalde artik :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi D0minator -- 11 Ağustos 2009; 9:51:22 >

41 Mesaj
11 Ağustos 2009; 11:44:03 

Konya hava savunma
Yedek Subay
35mm oerlikon

quote:

Orijinalden alıntı: fcsank

Arkadaşlar hepinize hayırlı olsun. Ben Konyalıyım askerliğimi 313 kd olarak yaptım. Dutlukırı Konya merkez meram ilçesinde ulaşım konusunda sıkıntı çekmezsiniz otogardan inince aydınlık dolmuşlarına bineceksiniz bu dolmuş sizi mevlanaya kadar götürür dilerseniz teslim olana kadar mevlana civarında gezip yemek yiyebilirsiniz. Daha sonra mevlananın önünden meram yeni yol dolmuşuna biniyorsunuz ve hava savunma okulunun önünde iniyorsunuz. hepinize hayırlı teskereler....

Teşekkürler bilgi için, aranan bilgi buydu :D

quote:

Orijinalden alıntı: hga85

gürkan aydede
Kuvveti Kara Kuvvetleri
Sınıfı Hava Savunma
Statüsü Yedek Subay
Kabul Toplama Merkezi -

merhaba arkadaşlar. ben de konyaya gidecek olanlardanım. bildiğim kadarıyla 75gün bizim eğitimimiz. okuldan arkadaşım yeni geldi o da hava savunma okulunda yedek subaydı. hepimiz için hayırlı olsun. görüşmek üzere.

75 Günden sonra çekilişle herhangi bir şehre gidebiliyor muşuz sanırım. Doğru mudur? Herhangi bir bilgisi olan?

41 Mesaj
11 Ağustos 2009; 11:46:18 

quote:

Orijinalden alıntı: hga85

gürkan aydede
Kuvveti Kara Kuvvetleri
Sınıfı Hava Savunma
Statüsü Yedek Subay
Kabul Toplama Merkezi -

gürkan seninle aynı yerdeymişiz. Görüşmek üzere. Bu arada hangi şehirden gidiyorsun? Bursa ben :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yakaoz -- 11 Ağustos 2009; 11:46:55 >

1712 Mesaj
11 Ağustos 2009; 18:27:56 

konya ya yarın sabah 7.10 uçağı ile giden var mı ben gökhan özçelebi kısa dönem K.K. LOJ. K. BKM. K. 56'NCI BKM. MRK. K.LIĞI KONYA düştüm varsa görüşelim

Bayrakları bayrak yapan üzerindeki kandır, Toprak; uğranda ölen varsa Vatandır...

23 Mesaj
11 Ağustos 2009; 21:42:23 

var kardes sen de katil bize :)

234 Mesaj
19 Ağustos 2009; 0:35:24 

Antalya'dan otobüs ile gelecek arkadaşlar araç teslim olacağınız birliğin önünden geçer..Ayrıca otoğardan şehir merkezine geldiğinizde iki dolmuş hattından birine bineceksiniz meram yaka veya meram yeniyol yalnız sondurakları ile sizin gideceğiniz birlik arasında 2 km kadar mesafe var şöfere söylerseniz büyük ihtimal götürür giderken muhabbeti kurun... bir diğer konu Konya da taksiye binmeyin çok bayılırsınız gideceğiniz birlik orman manzaralı Antalya yolu üzerinde güzel bi yer tadını çıkartın..
0

13 Mesaj
10 Aralık 2009; 3:30:02 

331. dönem buraya düştüm. kısa dönem er olarak. nasıl bir yerdir, nedir ne değildir?

1 Mesaj
10 Aralık 2009; 4:30:18 

bende er olarak buraya dustum..bilgisi olan arkadaslar burası hakkında bilgi verebilirmi?

34 Mesaj
10 Aralık 2009; 5:03:16 

Kara Kuvvetleri
Muhabere
Kısa Dönem Er

bende buraya düştüm.
tam adresi: Hava Savunma Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Dutlukır/KONYA
Konya garından minibüsle gidiliyomuş.
fazla uzak sayılmaz şehir merkezine...

HEPİMİZ BİRİZ, ÜÇ YÜZ OTUZ BİRİZ...

2056 Mesaj
10 Aralık 2009; 8:33:13 

Kara Kuvvetleri
Sınıfı Piyade
Statüsü Kısa Dönem Er
Branşı -
Kabul Toplama Merkezi -

IMZANIZ KURAL DIŞIDIR | | Uymanız gereken imza kurallarını okumak icin tıklayınız.

299 Mesaj
10 Aralık 2009; 8:49:06 

Kuvveti Kara Kuvvetleri
Sınıfı Muhabere
Statüsü Kısa Dönem Er
Branşı -
Kabul Toplama Merkezi -

beyler bu üniforma lacivert mi yoksa gene yeşil mi. atletler, içlikler ne renk olcak.

psn: ferguner

2056 Mesaj
10 Aralık 2009; 8:50:12 

ben de merak ediyorum ama sanırım mavi

IMZANIZ KURAL DIŞIDIR | | Uymanız gereken imza kurallarını okumak icin tıklayınız.

299 Mesaj
10 Aralık 2009; 8:53:00 

buraya gidip gelen varsa tecrübelerini aktarabilir.

34 Mesaj
10 Aralık 2009; 9:06:30 

konyadan dedelere sesleniyoruz malzemeleri mavimi alalım
birde kısa dönem gelenlerin daha sonra başka ile gitme şansları varmı?önceden gidenler bir bilgi verin sevindirin acemileri

mademki Türk'sün,gösterki ürksün'
1984-Ankara Etimesgut
1.Gün Sabah 5 :))

16 Mesaj
10 Aralık 2009; 9:22:30 

quote:

Orijinalden alıntı: gzserkan

konyadan dedelere sesleniyoruz malzemeleri mavimi alalım
birde kısa dönem gelenlerin daha sonra başka ile gitme şansları varmı?önceden gidenler bir bilgi verin sevindirin acemileri

Trasher dedemiz forumda aktif gibi gözüküyor cevaplarını sabırsızlıkla bekliyoruz bekletme bizii....
Muhaberecinizde sizle beraber tertiplerim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candostu1 -- 10 Aralık 2009; 9:32:28 >

331.DÖNEM BİLGİ EKRANI

34 Mesaj
10 Aralık 2009; 9:40:09 

quote:

Orijinalden alıntı: candostu1

Trasher dedemiz forumda aktif gibi gözüküyor cevaplarını sabırsızlıkla bekliyoruz bekletme bizii....
Muhaberecinizde sizle beraber tertiplerim..

aynen bekliyoruz dedemizi kilit sorular bunlar çalışmadığımız yerden çıktı

1984-Ankara Etimesgut

2056 Mesaj
10 Aralık 2009; 10:46:23 

konya soğukmuş arkadaşlar, ayaz varmış

zaten yünlü alacaktık ama beyaz yünlümü alınacak hoş başka rengi de yoktur herhalde.

13 Mesaj
10 Aralık 2009; 10:46:59 

arkadaşlar askerliğini orada yapmış bir arkadaş yeşil iç çamaşırı alın dedi. içlik filan orada veriyorlarmış. olmadı kantinde birçok ihtiyaç varmış zaten.

2056 Mesaj
10 Aralık 2009; 10:56:26 

nasıl yani mavi ünüforma giymeyecekmiyiz_?

quote:

Orijinalden alıntı: hareketvakti

arkadaşlar askerliğini orada yapmış bir arkadaş yeşil iç çamaşırı alın dedi. içlik filan orada veriyorlarmış. olmadı kantinde birçok ihtiyaç varmış zaten.

13 Mesaj
10 Aralık 2009; 11:23:26 

quote:

Orijinalden alıntı: lervolerto

nasıl yani mavi ünüforma giymeyecekmiyiz_?

yok kardeşim. burası kara kuvvetlerine bağlı. şimdi yanlış bilgilendirmek istemem ama bütün araştırmalarım yeşili gösteriyor. kaynaklar sağlam ama yine de sizler de araştırın.

299 Mesaj
10 Aralık 2009; 13:45:56 

evet beyler benimde kafam çok karıştı kimisi yeşil diyo kimisi ise lacivert, neye göre hareket edicez bilmiyorum. hava savunma okulu dediği için bana havacı gibi geliyor, ama arkadaşın dediği gibide kara kuvvetlerine bağlı anlamadım gitti.

1712 Mesaj
10 Aralık 2009; 13:47:10 

dedenizden hepinize merhabalar arkadaşlar öncelikle hava savunma okulunda aşağı yukarı 150 200 kişi kısa dönem olacaksınız. Bende konyada 56.bkm merkezindeyim. Bakımcıyım kısa dönem. Burada enaz 100 arkadaş konyanın ilçelerine askerlik şubelerine ve çeşitli askeri bölgelere dağılacaklar diğerleri aynı yerde kalacaklar. Askerlik şubeleri çok kıyak şimdiden bilginiz olsun.

Ulaşım

Arkadaşlar uçakla geldiyseniz havaşla merkeze gidiyorsunuz indiğiniz yerde meram minibüsüne binip hava svn okulunda iniyorsunuz otogardan gelenlerde aynı şekilde merkez tranway veya minibüsle geliyor ordan indiği yerden meram minibüsüne biniyor. merkezden biraz dışarda ama çok uzakta değil çok çok büyük bir yer gideceğiniz çevresdi yaklaşık 12-13 km2 imiş.

Yeşil giyiorsunuz arkadaşlar hava svn. okulu ama karacısınız

ha bu arada hava inanılmazzzzzzzz soğuk en kalın içliklerinizle gelin... Silikon tabanlık alın ayağınız rahat etsin. Fazla eşya getirmeyin ilkgün zaten ne aldıysanız çalınacak(yer değiştirecek) az az alın içerde istediğiniz herşey var. PTT ve iş bankası bankamatiği var. Bilginiz olsun...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trasher -- 10 Aralık 2009; 13:49:11 >

Bayrakları bayrak yapan üzerindeki kandır, Toprak; uğranda ölen varsa Vatandır...

299 Mesaj
10 Aralık 2009; 13:52:35 

quote:

Orijinalden alıntı: trasher

dedenizden hepinize merhabalar arkadaşlar öncelikle hava savunma okulunda aşağı yukarı 150 200 kişi kısa dönem olacaksınız. Bende konyada 56.bkm merkezindeyim. Bakımcıyım kısa dönem. Burada enaz 100 arkadaş konyanın ilçelerine askerlik şubelerine ve çeşitli askeri bölgelere dağılacaklar diğerleri aynı yerde kalacaklar. Askerlik şubeleri çok kıyak şimdiden bilginiz olsun.

Ulaşım

Arkadaşlar uçakla geldiyseniz havaşla merkeze gidiyorsunuz indiğiniz yerde meram minibüsüne binip hava svn okulunda iniyorsunuz otogardan gelenlerde aynı şekilde merkez tranway veya minibüsle geliyor ordan indiği yerden meram minibüsüne biniyor. merkezden biraz dışarda ama çok uzakta değil çok çok büyük bir yer gideceğiniz çevresdi yaklaşık 12-13 km2 imiş.

ha bu arada hava inanılmazzzzzzzz soğuk en kalın içliklerinizle gelin... Silikon tabanlık alın ayağınız rahat etsin. Fazla eşya getirmeyin ilkgün zaten ne aldıysanız çalınacak(yer değiştirecek) az az alın içerde istediğiniz herşey var. PTT ve iş bankası bankamatiği var. Bilginiz olsun...

çok sağol, kafam çok karışmıştı demek ki karacıyız, o zaman yeşil çamaşır alayım.
heh bi de muhabere ne iş yapar.

1712 Mesaj
10 Aralık 2009; 14:05:53 

muhabere haberleşme ile ilgili dostum yapılacak okadar çok iş varki hangisini söyliyim en basiti santral kripto telsiz hab. muhabere nin elinden geçer...

Arkadaşlar konya çok soğuk bilginiz olsun sabah ile akşam hava değerleri arasında minimum 10 derece oynuyor içliklerinizi almayı unutmayın. 28 gün sonra yemin ediceksiniz... Askerlik şubelerine düşmek için elinden geleni yapın oradan askerlik şubelerine düşenler çok rahat merkez komutanlığına düşmemeye çalışın aklınızda olsun merkez komutanlığı kötü bir yer birde olurda bakım merkezi derlerse orayada düşmeyin orasıda benim olduğum yer burasıda kötü sayılacak bir yer. amaaa Tural lojmanlar derlerse işte konyanın cennete açılan kapısı Tural lojmanlardır. Aklınızda olsun komutanlar sizleri seçerlerken bu isimleri hatırlayacaksınız

191 Mesaj
10 Aralık 2009; 14:42:38 

Kuvveti: Kara Kuvvetleri
Sınıfı : Hava Svn.
Statüsü: Yedek Subay
Branşı : 40 MM. K/M ÇEKİLİ HV.SVN.TK.K.

Ben daha önce konyada bulunmuştum. Benim için iyi oldu. Trasher, senin benim branşımla ilgili bilgin varmı. Yedek subayların acemiliği nasıl geçiyor. Hırsızlık durumları bizimkilerde de varmı. Acemilik bittikten sonra bizim dağıtımları nasıl yapıyorlar.

1712 Mesaj
10 Aralık 2009; 14:57:43 

oo komutanım öncelikle hayırlı olsun. Sizde herşey çok farklı tabiiki hırsızlık vs siz<lerde yok koğuşlar kantininiz herşey farklı çok daha iyi sizleri eğitimci bir üstteğmen var sanırım o eğitecek sonrasında da dağıtım oluyorsunuz diye biliyorum aman dikkat komutanım konya soğuk ona göre giyin

191 Mesaj
10 Aralık 2009; 15:53:50 

Sağol Gökhan

34 Mesaj
10 Aralık 2009; 23:23:33 

quote:

Orijinalden alıntı: trasher

Ulaşım

bilgiler için çok teşekkür ederim epey yararlı oldu. çevremdeki her kafadan ses çıkıyordu.birde burada eşya alma orada girişte hepsine el koyuyorlar falan filan diyorlar.varmı öyle bişey?aklımda kalan eşofman spor ayakkabı falan gelmeden alalımmı?alacaksak ne renk nasıl bişeyler alalım yada orada veriyorlar veya satıyorlarmı ??

1984-Ankara Etimesgut

66 Mesaj
10 Aralık 2009; 23:35:06 

Ben de bu okulda yedek subay adayı olarak eğitim almıştım. Ama bizim zamanımızda bu okul İstanbul Çekmeköy'deydi. Bizim zamanımız dediğim de geçen sene.

15 gün ağır fiziksel eğitim. Yedek subay olacağınız için szi kısa dönemlere göre daha sıkı eğitecekler. 15 günden sonra defter kitap ders göreceksiniz. Bol bol yürüyüş çalışması (yemin töreni daha sonra da diploma töreni için). Ama zevkli geçer göreceksiniz. Daha sonra da kuralar çekilip dağılacaksınız.

@beren

40 mm kundağı motorlu çekili topların olduğu birlikler ağırlıklı olarak doğuda... Batıda da tek tük var. Ama meraklanma hava savunma zor bir sınıf değildir.

Yedek subaylıkla ilgili merak ettiğiniz sorulara yanıt verebilirim arkadaşlar. Hepinize hayırlı olsun.

299 Mesaj
10 Aralık 2009; 23:49:50 

quote:

Orijinalden alıntı: Joneleth

Ben de bu okulda yedek subay adayı olarak eğitim almıştım. Ama bizim zamanımızda bu okul İstanbul Çekmeköy'deydi. Bizim zamanımız dediğim de geçen sene.

15 gün ağır fiziksel eğitim. Yedek subay olacağınız için szi kısa dönemlere göre daha sıkı eğitecekler. 15 günden sonra defter kitap ders göreceksiniz. Bol bol yürüyüş çalışması (yemin töreni daha sonra da diploma töreni için). Ama zevkli geçer göreceksiniz. Daha sonra da kuralar çekilip dağılacaksınız.

@beren

40 mm kundağı motorlu çekili topların olduğu birlikler ağırlıklı olarak doğuda... Batıda da tek tük var. Ama meraklanma hava savunma zor bir sınıf değildir.

Yedek subaylıkla ilgili merak ettiğiniz sorulara yanıt verebilirim arkadaşlar. Hepinize hayırlı olsun.

hava okulunda karacı nasıl olunuyo, nasıl eğitim aldıklarını, veya komutanlarını gördün mü? bana da sizin komutanlarınız havacı olacak falan dediler, ondan soruyorum kafam karıştı.

66 Mesaj
11 Aralık 2009; 0:02:05 

quote:

Orijinalden alıntı: fguner88
hava okulunda karacı nasıl olunuyo, nasıl eğitim aldıklarını, veya komutanlarını gördün mü? bana da sizin komutanlarınız havacı olacak falan dediler, ondan soruyorum kafam karıştı.

Öncelikle şunu açıklığa kavuşturalım: Hava Savunma sınıfı Kara Kuvvetlerine bağlıdır. Hava okulu değil, Hava Savunma Okulu... Alçak irtifada uçan düşman kuvvetlerini yok etmek veya caydırmak... Amacı kabaca bu... 20 mm Oerlikon, 35 mm Oerlikon, 40 mm K/M çekili toplar gibi hava savunma topları, Stinger füzeleri gibi silahlara sahiptirler. Yani mavi kamuflajları unutun.

Komutanlarını tabi ki gördüm. 2,5 ay binbaşısından albayına birçok değerli subaydan eğitim aldık. İlk 2 hafta zorlanırsınız. Gerisi rahat geçecek göreceksiniz.

299 Mesaj
11 Aralık 2009; 0:05:44 

quote:

Öncelikle şunu açıklığa kavuşturalım: Hava Savunma sınıfı Kara Kuvvetlerine bağlıdır. Hava okulu değil, Hava Savunma Okulu... Alçak irtifada uçan düşman kuvvetlerini yok etmek veya caydırmak... Amacı kabaca bu... 20 mm Oerlikon, 35 mm Oerlikon, 40 mm K/M çekili toplar gibi hava savunma topları, Stinger füzeleri gibi silahlara sahiptirler. Yani mavi kamuflajları unutun.

Komutanlarını tabi ki gördüm. 2,5 ay binbaşısından albayına birçok değerli subaydan eğitim aldık. İlk 2 hafta zorlanırsınız. Gerisi rahat geçecek göreceksiniz.

şimdi herşeyi anladım, sağolasın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fguner88 -- 11 Aralık 2009; 0:24:19 >

66 Mesaj
11 Aralık 2009; 0:24:04 

quote:

şimdi herşeyi anladım, sağolasın. sanırım yedek subay gidenler hava kuvvetlerine bağlı oluyor.

dostum sanırım anlatamadım. kimse hava kuvvetlerine bağlı değil. ne er ne de yedek subay... ben yedek subay olarak yaptım zaten. kim dedi hava kuvvetleri diye sana. unut onu.

299 Mesaj
11 Aralık 2009; 0:25:35 

quote:

dostum sanırım anlatamadım. kimse hava kuvvetlerine bağlı değil. ne er ne de yedek subay... ben yedek subay olarak yaptım zaten. kim dedi hava kuvvetleri diye sana. unut onu.

haahha tamam şimdi oldu. çünkü neden konya çıktı hava savunma diyorum, ooo havacısın sen diyolar. :D ayrıca değilim diyorum bizimki öyle değil, gene ısrar ediyolar havacı diye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fguner88 -- 11 Aralık 2009; 0:27:41 >

66 Mesaj
11 Aralık 2009; 0:30:30 

quote:

haahha tamam şimdi oldu. çünkü neden konya çıktı hava savunma diyorum, ooo havacısın sen diyolar. :D ayrıca değilim diyorum bizimki öyle değil, gene ısrar ediyolar havacı diye.

haklısın, ben de yerimi ilk öğrendiğimde bi "acaba?" demiştim ama çabuk söndüm

4 Mesaj
11 Aralık 2009; 10:41:01 

SELAM DOSTUM.. ÖNCELİKLE TÜM BU SAĞLIKLI VE SAĞLAM BİLGİLER İÇİN ÇOK TEŞEKKÜRLER.
BEN DE 40 MM YEDEK SUBAY OLARAK GELİYORUM YARIN KONYA'YA VE ÇOKÇOKÇOK ACİL OLARAK TAVSİYELERİNİ BEKLİYORUM.
UMARIM BUGÜN GİRİŞ YAPAR VE GÖRÜRSÜN BU MESAJI.

quote:

@beren

2 Mesaj
11 Aralık 2009; 10:46:05 

Kuvveti Hava Kuvvetleri
Sınıfı Hava Svn.
Statüsü Yedek Subay
Kabul Toplama Merkezi

çoğu kişide gördüğüm kadarıyla kuvveti diye kara kuvvetleri yazıyor ama bende hava kuvvetleri yazıyor, hava ve kara karışık mı bu okul?