- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Konya Hava Savunma Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı
197 Cevap140253 Görüntüleme2 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: <<     1 [3]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

6 Mesaj
10 Ağustos 2010; 17:42:50 

Özgür mesaj atamıyorum sana özelden nedenini bilemiyorum istersen ekle msn den konusalım . olgaygs@hotmail.com

1482 Mesaj
10 Ağustos 2010; 20:20:30 

beyler face grubuna uye olun

248 Mesaj
10 Ağustos 2010; 21:30:28 

quote:

Orijinalden alıntı: lervolerto

donlar yeşil, bikaç tane alın ama orada gerkli gereksiz herşey size verilecektir, içlik almaya gerek yok sanırım.
İçliğe gerek varsa verirler zaten.

Konya da gece gündüz sıcaklık farkı çok fazladır, dikkat etmek lazım.

Kısa dönemler "Eğitim Taburu Özel Çavuş Eğitim Bölüğünde" istihdam edilir, 30günün sonunda sınıfına bakılmaksızın
Konya garnizonu içerisine dağıtılır. Müzik öretmeni arkadaşlar Bando ya düşer rahat eder

Değerli bilgiler için teşekkürler, yanlız size bir soru sormak istiyorum anlamadığım nokta acemilğimiz bittikten sonra Konya Garnizonu içerisinde dağıtılıyor olmamız bu nedir ? Acemilik bittikten sonra kesin dağıtılacak mıyız, dağıtılmayıp olduğumuz yerde kalma durumumuz olabilir mi, orada askerlik yapmış biri olarak konu hgakkında biraz püf nokta verebilirseniz memnun olurum.

Selametle.

248 Mesaj
10 Ağustos 2010; 23:18:09 

Anladım kardeşim, bilgiler için teşekkürler.

Son kez şunu sormak istiyorum, küçük bir sırt çantası almıştım kullanabileceğim temizlik malzemelerini ve iç çamaşırlarımı onun içine koydum yer kalmadığı için iunu sormak istiyorum oraya terlik ve havlu götürmemize gerek var mıdır, yoksa komutanlıkta bu ihtiyaçlarımızı temin ederler mi? Boşu boşuna yük etmeyeyim kendime :)

Edit: Bir de komutanların cep telefonu konusundaki hassasiyetlerini öğrenebilirsek iyi olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SicakCikolata -- 10 Ağustos 2010; 23:25:22 >

2072 Mesaj
10 Ağustos 2010; 23:27:07 

Terlik veriliyor, Bir boy havlusu bir yüz havlusu veriliyor. Bir boy havlusu götürmeni tavsiye ederim.

quote:

Orijinalden alıntı: SicakCikolata

Anladım kardeşim, bilgiler için teşekkürler.

Son kez şunu sormak istiyorum, küçük bir sırt çantası almıştım kullanabileceğim temizlik malzemelerini ve iç çamaşırlarımı onun içine koydum yer kalmadığı için iunu sormak istiyorum oraya terlik ve havlu götürmemize gerek var mıdır, yoksa komutanlıkta bu ihtiyaçlarımızı temin ederler mi? Boşu boşuna yük etmeyeyim kendime :)

Edit: Bir de komutanların cep telefonu konusundaki hassasiyetlerini öğrenebilirsek iyi olur

IMZANIZ KURAL DIŞIDIR | | Uymanız gereken imza kurallarını okumak icin tıklayınız.

3 Mesaj
10 Ağustos 2010; 23:31:34 

lervolerto merak ettim yav senin kim olduğunu..331 kd konya hv svn askeri olarak :D

248 Mesaj
10 Ağustos 2010; 23:54:13 

quote:

Orijinalden alıntı: lervolerto

Terlik veriliyor, Bir boy havlusu bir yüz havlusu veriliyor. Bir boy havlusu götürmeni tavsiye ederim.

İçten cevaplar için teşekkürler, yükümü rahatlattığını söyleyebilirim.

Allah a emanet ol, selametle.

38 Mesaj
4 Eylül 2010; 18:58:39 

selamlar
benim bir sorum olucakti.erkek arkadasim su anda konyada kisa donem askerlik yapiyor. bu sali yemin toreni var ama ailesinden kimse gelemeyecek evci cikma durumu nedir? bi arkadasim ayni durumdayken ankarada evci cikabilmis kimse cikista dogru duzgun kontrol etmemis konyada durum nedir acaba?
simdiden saolun
bir de kendisi muzik ogretmeni secmelre almislar 20kisi secilmsler sizi ankara izmir istanbula dagitim yapicaz demisler acaba bu durumda yol izni kac gun olur hangi gun izin verirler?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

16 Mesaj
10 Aralık 2010; 13:38:12 

Merhaba.

Ben de 20mm oerlikoncu yedek subay olarak pazar günü konyaya gidiyorum.
20mm oerlikon kuraları hangi illere çıkıyor bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.

1 Mesaj
10 Aralık 2010; 15:06:32 

Kuvveti Kara Kuvvetleri Komutanlığı
Sınıfı HAVA SAVUNMA
Statüsü Kısa Dönem Er
Branşı Hv.Svn. Er.
Gideceği Sınıf Okulu /
Eğitim Merkezi Hv. Svn. Okl. ve Eğt. Mrk. K.lığı
KONYA
Katılış Tarihi 12.12.2010

937 Mesaj
10 Aralık 2010; 18:04:37 

12/12/2010 Uzun dönem acemilik Konya yolcusu kalmasın

6 Mesaj
11 Aralık 2010; 0:41:31 

Merhaba Arkadaşlar Adım İshak SEÇME

HAVA SV. OKL.VE EĞT.MRK.K.LIĞI/KONYA

Önlisans Mezunuyum 15 Ay sürecek :) Benim Gibi olan arkadaşlar varsa yazabilir mi ? 13/12/2010 da teslim olucam şimdiden herkese hayırlı teskereler.

7 Mesaj
11 Aralık 2010; 0:50:54 

arkadaşlar bende hava savunma konyaya çıktım 12 12 2010 gidecek arkadaşlarla tanışmak isterim bana pm atın lütfen

1173 Mesaj
11 Aralık 2010; 1:56:30 

Ben de gidiyorum. Yarın gece yola çıkacağım İzmir'den. 1 kişi ile görüştüm, başka kişiler de olursa aynı yere gidecek ulaşabilirsiniz.

Galatasaray

11 Mesaj
11 Aralık 2010; 2:34:27 

12.12.2010 kısa dönem olarak bende pazar günü istanbuldan katılıcam inş, herkese hayırlı olsun arakdaşlar..

40 Mesaj
11 Aralık 2010; 3:14:53 

bende buraya gidiyorum konya merkezdemi burası

3 Mesaj
11 Aralık 2010; 11:56:14 

[font="Verdana"]OZMANNNN sana bu cevap...

20 mm oerlikon yaptım ben de askerliği... diğer elemanlara göre çok daha az kişi oluyorlar 20 mm oerlikoncular, biz 8 kişiydik sanırım, kuralarda acaip yerler...
1- konya (bizim zamanımızda ist du)
1 ank polatlı
5 kıbrıs
1 de ege de bi yerdi, htırlamıorum...

hiç dogu yok... bilgi isteyen olursa yedek subay olarak yani,

seckinaydin@gmail.com

3 Mesaj
11 Aralık 2010; 13:03:35 

hava savunma kısa dönem er bakım
biz kaç kişiyiz?

16 Mesaj
11 Aralık 2010; 13:32:14 

teşekkürler seçkinaydın

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
11 Aralık 2010; 13:50:01 

Konya Hava Savunmaya Düşen arkadaşlar komando seçmelerine mutlaka katılın ve girmeye çalışın derim askerliğiniz rahat gececek siir ve hakkariye gideceksiniz ve 180 tl maaş alcaksınız ve askerliğiniz çok ama çok rahat gececek...

1 Mesaj
14 Şubat 2011; 12:10:12 

Slm arkadaşlar

İBRAHİM EKİM
Kuvveti Kara Kuvvetleri Komutanlığı
Sınıfı Hava Svn. uzun dönem acemi TOP-301 (ne anlama geliyor bilmiyorum :D )
Branşı HAvacı sıhhıye
Gideceği Sınıf Okulu /
Eğitim Merkezi HV. SVN. OKL. VE EĞT. MRK. K.LIĞI
KONYA

TOP 301 temel eğitimi nedir bilenınız var mı ?
22 sinde teslim olacagım ins görüsürüz arkadaşlar

9561 Mesaj
3 Ağustos 2011; 13:29:43 

Facebook grubundaki ve buradaki uydu fotoğrafı doğru ancak gösterilen yer hatalı, doğrusu yolun diğer tarafı olacak... bilgilerinize

Acer AS5740G-434G50Bi
CPU: Intel® Core™ i5-430m 2.26 ~ 2.53 Ghz (Turbo Boost) | RAM: 4 GB DDR3 1066 Mhz | HDD: Toshiba 500 GB 5400 rpm | Acer Nplify™802.11b/g/n | ATI Mobility Radeon™ HD 5650 GDDR3 1 GB Ekran kartı DirectX® 11 | High Frequency Enhancer True 5.1 surround ses çıkışı | Bluetooth® 2.1+EDR | 4 USB 2.0, 1 HDMI™ | 15.6" HD 1366 x 768, 16:9 yüksek parlaklık (220-nit) Acer CineCrystal™ LED-backlit TFT LCD, 8 ms HD tepki süresi | Windows 7 Home Premium TR 64 Bit
Suskunluğum asaletimdendir! Her lafa verilecek bir cevabım vardır aslında... Ama bir lafa bakarım laf mı diye bir de söyleyene bakarım adam mı diye!

20 Mesaj
7 Ağustos 2011; 1:52:21 

vay be gittik geldik hayırlısıyla geleli 1.5 yıl oldu ...iyi kötü güzel anılarımız oldu...yedek subaylar ö.m atabilir... tanıdık çok sb. astsb. uzm.çvş yardımımız olur belki;)

27 Mesaj
10 Ağustos 2011; 2:05:23 

341 dönem kimse yokmu

147 Mesaj
10 Ağustos 2011; 2:25:45 

"341 dönem kimse yokmu"
Arkadaşım benimde 341 kd er olarak Konya Hava Savunma Okulu ve Eğitim Merkezi çıktı herkese hayırlı teskereler.

1 Mesaj
10 Ağustos 2011; 2:50:37 

benımde konya bursadan sevgılerle
okulu konyada okudum en azından konyayı bılıyorum buna sukur.

10 Mesaj
10 Ağustos 2011; 3:22:06 

Benim de acemi ve usta birliği burası çıktı. İyi midir, kötü müdür, nasıldır dedelerimizden bilgi bekliyoruz.

27 Mesaj
10 Ağustos 2011; 3:38:39 

arkadaslar konya hava savunma ... ben istanbuldan geliyorummm otavsan1907@ windowslive.com ekleyin görüşelim gitmeden paslasalım

8 Mesaj
10 Ağustos 2011; 3:52:18 

Kuvveti: Kara Kuvvetleri Komutanlığı
Sınıfı: Hava Svn.
Statüsü: Yedek Subay
Branşı: 40 mm k/m çekili hv. svn. tk. k.
İlk katılım yapacağı sınıf okulu: Hv. Svn. Okl. ve Eğt. Mrk. K.lığı

Herkese hayırlısı olsun arkadaşlar. İlk izlenimlere göre güzel gibi görünüyo.

57 Mesaj
10 Ağustos 2011; 16:09:02 

ben askerliğimi 335 k.d olarak konya hava savunma'da yaptım , özellikle acemi birliğinde çok rahat edeceksiniz , biraz içme suyu ve duş sıkıntısı vardı geçen sene ama yine de fazla can sıkıcı değildi , eğitimleriniz gölgede geçecek diyebilirim , yani o kadar rahat , konya içindeki esas birliklerinizi de söylerseniz az da olsa yardımcı olabilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dodocuk34 -- 10 Ağustos 2011; 16:12:10 >

10 Mesaj
10 Ağustos 2011; 16:53:13 

quote:

Orijinalden alıntı: dodocuk34

ben askerliğimi 335 k.d olarak konya hava savunma'da yaptım , özellikle acemi birliğinde çok rahat edeceksiniz , biraz içme suyu ve duş sıkıntısı vardı geçen sene ama yine de fazla can sıkıcı değildi , eğitimleriniz gölgede geçecek diyebilirim , yani o kadar rahat , konya içindeki esas birliklerinizi de söylerseniz az da olsa yardımcı olabilirim

bu bilgi için çok teşekkürler. benim sonuç ekranında acemilikde de usta birliğinde de "Hv. Svn. Okl. ve EM K.lığı-KONYA" yazıyor. ben müzik bölümü mezunuyum ve benim okuldan mezun aynı yere giden 3 arkadaşım daha var. müzik bölümü mezunlarını neden buraya verdiklerini anlamadım. usta birliği için de aynı yerin yazması acaba sonrada başka yerlere dağıtılacağının haercisi mi?

483 Mesaj
10 Ağustos 2011; 20:08:22 

Kuvveti Kara Kuvvetleri
Sınıfı Hava Savunma
Statüsü Yedek Subay
Branşı 35 MM. OER.HV.SVN.TK.K.
Kabul Toplama Merkezi -
Gideceği Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi HV. SVN. OKL. VE EĞT. MRK. K.LIĞI KONYA

Ben de yolcuyum bakalım, umarım iyi bir yere dağıtılırız... Askere giden herkese selamlar.

2 Mesaj
11 Ağustos 2011; 10:34:25 

quote:

bransım 20mm rheinmetall ,yedek subay bilgi alabilirmiyim ?

57 Mesaj
11 Ağustos 2011; 16:36:08 

quote:

Orijinalden alıntı: jackdied

evet geçen sene de müzisyen arkadaşlar vardı , türkiye genelindeki tüm 341 . kd müzisyenler acemi birliklerini orada geçirecekler ve dağıtımlardaki esas birlikleri istanbul , ankara , izmir , erzincan , malatya diye hatırlıyorum yani konya'da kalmayacaksınız zaten eğitimin 2. haftasına müteakiben ankara armoni mızıkasında görevli müzisyen albay'lar sizi sınava tabi tutacaklar ve esas birlikleriniz belli olacak , esas birliklerinizde çok fazla rütbeli dışında zorluk çekmeyeceksiniz ve çok rahat bir askerlik geçireceksiniz .

quote:

Orijinalden alıntı: elonaz

quote:

bransım 20mm rheinmetall ,yedek subay bilgi alabilirmiyim ?

sana şunu söyleyeyim çok ağır bir spor ve eğitim faaliyetine hazır ol derim sivil hayatta spor yapmıyor veya ağır işlerde çalışmıyorsan ilk günler biraz hamlılık çekebilirsin ama 1 hafta sonra fit bir duruma geleceksin ve 2.5 ay'lık eğitimden sonra esas birliklerinize büyük ihtimal takım komutanı olarak gönderileceksiniz .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dodocuk34 -- 11 Ağustos 2011; 17:02:45 >

2 Mesaj
11 Ağustos 2011; 17:54:47 

quote:

sana şunu söyleyeyim çok ağır bir spor ve eğitim faaliyetine hazır ol derim sivil hayatta spor yapmıyor veya ağır işlerde çalışmıyorsan ilk günler biraz hamlılık çekebilirsin ama 1 hafta sonra fit bir duruma geleceksin ve 2.5 ay'lık eğitimden sonra esas birliklerinize büyük ihtimal takım komutanı olarak gönderileceksiniz .

peki usta birlik çıkacak yerler neresi rhinmetallcilerin?

34 Mesaj
11 Ağustos 2011; 18:51:01 

kura yerleriniz bende saklı arkadaşlar, hele bi gelin konuşacaz hepsini... belki kapıda karşılayacağım sizi belki de bir gün böyle yataklarınızdayken, ama rahat olun herşeyi anlatacam yarın akşam size...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kbulusoy -- 12 Ağustos 2011; 0:14:05 >

10 Mesaj
12 Ağustos 2011; 1:22:54 

quote:

Orijinalden alıntı: kbulusoy

kura yerleriniz bende saklı arkadaşlar, hele bi gelin konuşacaz hepsini... belki kapıda karşılayacağım sizi belki de bir gün böyle yataklarınızdayken, ama rahat olun herşeyi anlatacam yarın akşam size...

merakla bekliyoruz. ama meraktan uçağı kaçırmam inşallah. ipucu yok mu? :) istanbul'dan gelenlere neresi gözüküyor? :D

360 Mesaj
15 Ağustos 2011; 7:12:02 

quote:

Orijinalden alıntı: kbulusoy

47. mühimmata düşenlere alıştıra alıştıra söyle daha ilk günden çarpılmasın yavrucaklar ustaya oraya düşene Allah şimdiden yardım etsin hele birde kalabalık kısa dönem giderse tam şapa oturdunuz çoğu joker olacak çoğu kas yapıp gidecek

31 Mesaj
3 Kasım 2011; 23:17:16 

kaç ay acemiliği buranın bilen varmı ?

!! 91/4 Vatanın Son Nöbetçileri !!

HV. SVN. OKL. VE EĞT. MRK. K.LIĞI KONYA !!

248 Mesaj
3 Kasım 2011; 23:52:03 

Kısa dönemlerde acemilik 1 aydı, uzun dönemlerde 3 ay olabilir.

31 Mesaj
4 Kasım 2011; 21:40:50 

quote:

Orijinalden alıntı: SicakCikolata

Kısa dönemlerde acemilik 1 aydı, uzun dönemlerde 3 ay olabilir.

konyayla ilgili bilgin varmı aydınlatabilirmisin bilgin varsa ? giden kişi sayısı yok denicek kadar az çünkü?

!! 91/4 Vatanın Son Nöbetçileri !!

HV. SVN. OKL. VE EĞT. MRK. K.LIĞI KONYA !!

248 Mesaj
4 Kasım 2011; 23:49:35 

Ben askerlıgı kısa donem konya da bıtırdım. Gecen sene Agustos ayında baslayıp 6 aylık surede tam 3 mevsım degıstırdık. Acıkcası konya mevsım olarak pek hos degıl, yazları cok sıcak kısları cok soguk oluyor, kısa olsun uzun olsun askere gidecek arkadaslar alttan kalın epeyı sey gotursunler işlerine yarar.

Ilk olarak acemilik yapacagınız yer, Konya Eski Meram'da Hv. Svnma Okulu ve Eğitim Merkezi, oldukca kalabalık bir yer, biz yaz donemıne denk geldıgımız ıcın su konusunda epeyı sıkıntı yasadık, acemilikte caydan feragat edıyorsunuz aranızda cayı seven varsa askere gelmeden once evde bolca cay keyfı yaparsa guzel olur. Zaten acemılık 1 ay surer, o surede dısınızı sıkar usta bırlıgıne dusersınız. Usta bırlıgı olarak ta Konya dısına cıkmıyorsunuz, cıksanız dahı mevcudun %3-4 u Konya'nın uzak ılcelerı ve Aksaray Bor a gıdıyor acemilik olarak.

Buyuk cogunlugun Konya da kalacagını dusunursek, içlerinde en sanslı olanları Askerlık SUbesı'nde askerlık yapacaklar, nöbet falan yok dıyorlardı yanlızca evrak ıslerı ıle ılgılenıyorsunuz. Diğer arkadasların buyuk kısmı gene Hv.Svnma'da kalıyor orda da kısım kısım ayrılan bolumler var, işte Lojistik'ti, Gösteriydi oydu buydu derken, bir gurup Bakım Komutanlıgı'na gıcecek burda askerlık yapacak arkadasları rahat bır askerlık bekler komutanlar ıyıdır, yanlız ıcerdekı askerler az sorunlu oluyorlar, Mühimmat'a duseceklere Allah yardım etsın Muhımmat Bolugu alanı cok buyuk ve soguk olan bır yermıs gece ve gunduz nobetlerının agır oldugugunu soyluyorlar ama pekte kulak asmamak lazım sonucta sayılı gun sayıyoruz oyle ya da boyle gececek.

Bunun harıcınce acıkcası ben Istanbul'dan gelıp uzun zamandan berı burda yasayan bırı olarak Konya'yı pek begenmedım gezecek yer pek yok, carsı gunlerı tum askerler dısarı cıkıyor kabak gıbı asker oldugun bellı oluyor herkesın toplandıkları yer ayrı ınsan barı carsı gunu askerlık ambıansından uzaklasayım dese de Konya'nn asker mevcudu buna ızın vermıyor. Konya esnafı na dıkkat edın, adamıı asker gordu mu gecırmeye kalkarlar, bır yerden bırsey alırken pazarlık yapın bır malı almadan once bırkac yere sormakta fayda var arada epeyı fıyat farkları olusabılıyor.

Herneyse arkadaslar kısıtlı zaman saya saya gecıreceksınız işte, sunu unutmadan soyleyeyım konya da mutlak ve mutlak suretle etli ekmek in alasını yıyorsunuz, belkide iyiki konya da askerlık yaptım dıyebılecegım en hos zamanlarımı haftasonları yedıgım melemenler ve etli ekmeklere borcluyumdur. Bu arada etliekmeklerimizi Havzan'da yıyoruz arkadaslar, buyuk bır kurulus Konya'nın cesıtlı yerlersınde subelerı var, o etli ekmek ve yanında gelen yogurdun yerını hıcbırsey tutmaz gercekten de, uff canım yogurt cektı gıdıp dalayım dolaba.

Benım konya hakkındakı ufak anektotum budur, tekrar soyluyorum sayılı gun cabuk gececek, Allah hepınızın yardımcısı olsun.

Saglıcakla kalın, Selametle...

11 Mesaj
11 Aralık 2011; 0:04:17 

Adı ve Soyadı : ÜNSAL HANOĞLU
Baba Adı : TURAN MELİH
Kuvveti : Kara Kuvvetleri Komutanlığı
Sınıfı : HAVA SAVUNMA
Statüsü : Kısa Dönem Er
Branşı : -

İlk Katılışını Yapacağı
Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi : Hv. Svn. Okl. ve EM K.lığı KONYA

Temel Eğitimini Müteakip
Katılış Yapacağı Esas Birliği/Görev Yeri : Hv. Svn. Okl. ve EM Hv. Svn. Eğt. Tb. Öz. Çvş. Eğt. Bl. K.lığı KONYA

343. Dönem Kısa Dönem Er olara yapacak arkadaşlar yok mu?

Bilgisizlik kolay ve rahat elde edildiği için çoğunluk bilgisizdir.

3 Mesaj
11 Aralık 2011; 1:07:41 

Adı ve Soyadı : Evren KULAKSIZ
Baba Adı : KAPTAN

İlk Katılışını Yapacağı

Temel Eğitimini Müteakip
Katılış Yapacağı Esas Birliği/Görev Yeri :Hv. Svn. Okl. ve EM Loj. Des. K.lığı Hiz. Bl. K.lığı KONYA

Ben varım
:-))))
Tertip az çok forumdan öğrendiğim kadarıyla top-tüfek ile bizim işimiz olmayacak branşa (-) yazınca aha vasıfsız asker olduk dedim...
:-)))
Acemilik sonrası senin bölük ayrı benimki lojistik orada ne yapacam önceki dönemler bişe yazmamış...O konuda bir bilgim olmadı; ama mavi giymeyecez havacı değiliz, hava savunmanın ne olduğunu öğrendim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EvR-N -- 11 Aralık 2011; 1:10:02 >

4145 Mesaj
11 Aralık 2011; 4:00:22 

biz 337 ksd konyail jandarma askerleri atışa gidiyorduk hava savunma okuluna. Sanrım cep tel vs sokma sıkıntılı sanırsm çünkü girişte x-ray var. baya büyük bir atış alanı vardı resim aşağıdadır.:))))

0

Amarok BiTDI Highline

11 Mesaj
11 Aralık 2011; 11:59:00 

quote:

Orijinalden alıntı: EvR-N

Adı ve Soyadı : Evren KULAKSIZ
Baba Adı : KAPTAN

İlk Katılışını Yapacağı

Temel Eğitimini Müteakip
Katılış Yapacağı Esas Birliği/Görev Yeri :Hv. Svn. Okl. ve EM Loj. Des. K.lığı Hiz. Bl. K.lığı KONYA

Ben varım
:-))))
Tertip az çok forumdan öğrendiğim kadarıyla top-tüfek ile bizim işimiz olmayacak branşa (-) yazınca aha vasıfsız asker olduk dedim...
:-)))
Acemilik sonrası senin bölük ayrı benimki lojistik orada ne yapacam önceki dönemler bişe yazmamış...O konuda bir bilgim olmadı; ama mavi giymeyecez havacı değiliz, hava savunmanın ne olduğunu öğrendim...

Evet hocam acemilikte birlikteyiz ben istanbuldan gelicem. Orada görüpte bizim kullanamayacağımız silahkar şunlar;20 mm Oerlikon, 20 mm Rheinmetal,
35 mm Oerlikon, 40 mm K/M bu forumdaki arkadaşlar yazmış. İletime geçmek istersen hocam mesaj atabilrsin görüşmek üzere.

Bilgisizlik kolay ve rahat elde edildiği için çoğunluk bilgisizdir.

3 Mesaj
12 Aralık 2011; 2:05:05 

quote:

Orijinalden alıntı: ünsal H.

Evet hocam acemilikte birlikteyiz ben istanbuldan gelicem. Orada görüpte bizim kullanamayacağımız silahkar şunlar;20 mm Oerlikon, 20 mm Rheinmetal,
35 mm Oerlikon, 40 mm K/M bu forumdaki arkadaşlar yazmış. İletime geçmek istersen hocam mesaj atabilrsin görüşmek üzere.

Bende Rizeden Trabzona Trabzondan uçakla Ankaraya, Ankaradan hızlı tren ile Konyaya...
16:00-16:30 gibi birliğe katılmayı düşünüyorum inzibatlar erkenden yakalamazsa tabi...

tertip kısmetse görüşürüz...

2781 Mesaj
10 Ağustos 2012; 2:39:53 

347. dönem var mı ?

1217 Mesaj
10 Ağustos 2012; 8:59:47 

347 lerden bi arkadaşım gidiyor,hayırlısı olsun hepinize..

12.04.2011 17.09.2011

Acemilik: AKSEKİ J.KOMD. TB.K.LIĞI Akseki-Antalya
Usta : İL J.K.LIĞI / NEVŞEHİR

38 Mesaj
10 Ağustos 2012; 10:23:35 

quote:

Orijinalden alıntı: bozbirik

347 lerden bi arkadaşım gidiyor,hayırlısı olsun hepinize..

abimin hesaptan yazmışım dün :) bir ben gidiyorum galiba yaa arkadasınla haberleşebilseydik güzel olurdu :) ?

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

37 Mesaj
11 Ağustos 2012; 10:58:29 

benim de burası cıktı.
acemilik Konya Hava Savunma Okulu
Usta=Hv. Svn. Okl. ve EM Loj. Des. K.lığı Emn. ve Mhf. Bl. K.lığı

iletişime geçelim var mı aynı durumda olan?

2 Mesaj
18 Ağustos 2012; 1:28:29 

Selam arkdslar bende sanlıurfadan fethi benimde askerliğim HV.SVN.OKL. VE EĞT.MRK.K.LIĞI/MERKEZ düşmüş başka düşen arkdslar varsa msnden yada faceden iletişime gçebilriler bari gitmeden tanışmış oluruz (doqukan.doquoqlu@hotmail.com) facebook:Doğukan fethi şanda

Saygılarımla Hepinize Hayırlı teskereler...

2 Mesaj
18 Ağustos 2012; 1:31:18 

yada burda yapan arkdslarımız warsa eğer ne götüreceğimiz hakkında biraz bilgi verirlerse sevinirim... nasıl olsa ayın 25 inde teslim olacaz:)

bilgilerinizi bekliyorum...

7 Mesaj
26 Ekim 2012; 5:08:02 

Selam arkadaslar öncelikle bende 92/3 Konya acemilik yapmaya gittim ve dagıtımda yapmıs oldugum bölüğe kadro olarak düştüm
dağıtımdan biraz bahsedeyim
20mm oerlikon
Konya-Diyarbakır-Denizli-balıkesir-Kıbrıs-Ankara (bakmayın diyarbakıra gönderdiğine 60 kişilik takımda 3 arkadasım gitti sadece geri kalan kıbrıs ankara cogunlukla sizin şansınıza bağlı konyada kalmak )
20mm Rheimetall
Şırnak silopi -Şanlı urfa - gaziantep-mardin - Van-erzincan -kıbrıs
Silüsü elinize aldıgınızda zaten bu branşlardan her hangibi birisi cıkıcakdır
tabi orta okulların dagıtım yerlerini söylüyorum bu bize gecen dönem gelen dagıtımlar 92/3 tertiplerimin

umarım herşey gönlünüzce olur

7 Mesaj
26 Ekim 2012; 5:11:21 

Bu arada biz Hava savunma yız yani ucak savar brans eğitimi alıcaksınız yani yeşil giyiyoruz :)

7 Mesaj