Şimdi Ara

1'İNCİ DZ. ER. EĞT.A.K.LIĞI İSKENDERUN HATAY (327. Dönem) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
167
Cevap
1
Favori
9.598
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ayakkabıyı 1-2 numara büyük alın çünkü orada büyük ihtimalle ayaklarınız şişecek.Bize terlik verilmemişti ama havlu veriyorlardı.Sadece kişisel temizlik malzemelerinizi ve iç çamaşırı alın gidin,sivil eşya götürmeyin.
  • uçak firmalarına baktım şu an dolu durumda yada saatleri uymuyor uçakla adana oradan otobüsle iskenderun yapma planım vardı.

otobüslere baktım ulusoy direk iskenderuna gidiyor araçta yer yok. (ben ulusoyun yerinde olsam ek sefer çıkarırdım !belkide çıkarır....)

ulusoyun sitesinde karayolu ile istanbul-iskenderun arası mesafe 1050 km 13.5 saat yolculuk yazıyor.

diğer otobüs firmalarına baktım (www.hasturizm.com.tr) hatay hasturizm'den iskenderun için yarın akşama yer ayırtım akşam gidip biletimi alıcam.

sanırım otobüs full asker olacak. kimin asker olduğunu anlamak için kafasına bakmak yeterli olacaktır diye düşünüyorum 3 numara traş.
  • değiştirildi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metallurgist -- 12 Şubat 2011; 14:10:05 >
  • Sevgili torunlar, has dedeniz olarak siz bazı tavsiyelerde bulunacağım.. (askerlik ağzıyla yazıorm artık kusuruma bakmayın)
    1- acemi birliğine teslim olmak için çok beklemeyin, öğlen saat 12-1 arası içeride olun yoksa dışarıda geçireceğiniz 2 saat fazlalık size 8 saat olarak geri döner.bütün akşam ve gece çok zor geçer. tek tek 10 adet anfi dolaşacaksınız ve en sonunda kıyafetler verilecek 1 bavul kadar, daha sonra yatağınızı yapacaksınız ve dolap düzenleyeceksiniz falan çok geç saatte biter işiniz ve çok yorulursunuz...
    2- anfi dolaşırken Ömer Sağlam-Onur Karadeniz-Sahip Deniz isimli talim öğretmenlerini görürseniz onların bölüğünde (13.bölük) olmak istediğinizi söyleyin. nereden tanışıyoruz die sorarlarsa geçen kısa dönemlerden Gökhan söyledi dersiniz...çok iyi insanlardır ve yardımcı olurlar..
    3- nakit para içeride geçmez, paranızı karta yükletecekler ama siz sakın bütün paranızı yükletmeyin.cebinizdeki paranın 3'te 1'i cebinizde nakit kalsın. kartta arıza çıkabiliyor ve kullanılamıyor, kantinde telefon kartı bitince ptt bayisinden almak zorundasınız ve nakit para çalışıyor.
    4- yanınızda tuvalet kağıdı mutlaka olsun:)
    5- ilk günlerde öğretmen varmı, etütçü lazıom die sorarlar..balıklama atlayın!! etütçüler bizim zamanımızda en rahat olanlardı. etütçü-depocu-revirci-celp konak..bunlardan birini olmak istediğinizi sölerseniz acemilik rahat geçer. ayrıca revirci olursanız hastaneye hasta çıktığı sürece hastane yemeklerinden yiyebilirsiniz ki emin olun askeriyeninkilerden 10 kat iyidir. tabi 3.5 TL karşılığında yiyosunuz...
    6-bizim zamanımızda kantinden bişi almak çok zordu o yüzden yanınıza bisküvi falan alırsanız rahat edersiniz, hamburger ve tosttan başka bişi yoktur ama haşlanmış mısır vardır
    7- yerler belli olduğunda çanakkale boğaz kom. çıkarsa bana bir şekilde ulaşsın yardımcı olurum her türlü...
    8- bence dağıtım izninizi kullanmayın, yol izninizi vermiyorlar çünkü.. eğer usta birliğinde kullanırsanız izininizi, yol alırsınız 2-4 gün daha az askerlik yapmış olursunuz
    9-yerler belli olduğunda muhafizlar nöbet tutmaz die dedikodulara kulak asmayın, çanakkalede kısa-uzun farketmez bütün muhafizlar nöbet tutuyorlar.....
    Son olarak, 1 ay acemilik yapacağıma 2 ay usta birliğinde askerlik yapmayı yeğlerim....Allah yardımcınız olsun. hadi artık gelin de biz gidelim

• Ayakkabınızı kesinlikle 1 numara büyük alın, öle keçe falan da gerek olmıcak yanlız ayakkabı kutusunun üzerinde yazan rakam ile içindeki ayakkabı numarası aynı olmayabiliyor, mutlaka kontrol edin tecrübe konuşuyorrr
  • quote:

Orjinalden alıntı: gozden84

Ayakkabınızı kesinlikle 1 numara büyük alın, öle keçe falan da gerek olmıcak yanlız ayakkabı kutusunun üzerinde yazan rakam ile içindeki ayakkabı numarası aynı olmayabiliyor, mutlaka kontrol edin tecrübe konuşuyorrr

hocam şu tecrübeler konuşmuşken

banyo havlusu
    el havlusu
    terlik
    şort

çantayı kalabalıklaştırıyor bunları veriyorlarmı veriyorlarsa yanıma almayım
  • seLam arKadasLar ..
    Ben Bileti Aldim. Cumartesi Aksam 7 de Biniyorum Sabah 8 de Ordayim.. Ogleye Dogruda Teslim Olurum.. Ayni Saatte İskenderunda Olacaklarla Bulasalim.. Benim Uzerimde Sari Bi Ceket Olcak:D
  • quote:

Orjinalden alıntı: metas

quote:

Orjinalden alıntı: gozden84

Ayakkabınızı kesinlikle 1 numara büyük alın, öle keçe falan da gerek olmıcak yanlız ayakkabı kutusunun üzerinde yazan rakam ile içindeki ayakkabı numarası aynı olmayabiliyor, mutlaka kontrol edin tecrübe konuşuyorrr

hocam şu tecrübeler konuşmuşken

banyo havlusu
    el havlusu
    terlik
    şort

çantayı kalabalıklaştırıyor bunları veriyorlarmı veriyorlarsa yanıma almayım

Banyo havlusu ve şort veriyorlar.Terlik ve yüz havlusu vermiyorlar.

• quote:

Orjinalden alıntı: Nasooo56

seLam arKadasLar ..
    Ben Bileti Aldim. Cumartesi Aksam 7 de Biniyorum Sabah 8 de Ordayim.. Ogleye Dogruda Teslim Olurum.. Ayni Saatte İskenderunda Olacaklarla Bulasalim.. Benim Uzerimde Sari Bi Ceket Olcak:D

ben de maraştan bi arkdaşla sabah 7 buçukta maraştan yola çıkacağım.11 buçuk gbi askeriyenin orda oluruz sanırım.seni görürsek geliriz yanına merak etme :))
  • quote:

Orjinalden alıntı: emilov

quote:

seLam arKadasLar ..

ben de maraştan bi arkdaşla sabah 7 buçukta maraştan yola çıkacağım.11 buçuk gbi askeriyenin orda oluruz sanırım.seni görürsek geliriz yanına merak etme :))

Yaw Hemen Teslim Olmayalim.. Gezelim Belki Bisi Misi Yapariz:-)))
  • Adı Soyadı okan .inön
    Doğum Yeri izmir
    Kuvveti Deniz Kuvvetleri
    Sınıfı Deniz
    Statüsü Er
    Branşı -
    Kabul Toplama Merkezi -
    Gideceği Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi 1'İNCİ DZ. ER. EĞT.A.K.LIĞI İSKENDERUN HATAY
    beyler benide listeye ekleyin
    bende izmirden pazar sabah 6.25 adana ucagındayım aynı zamanda gelenen varsa mesaj atsın
  • quote:

quote:

quote:

seLam arKadasLar ..

dedelerimiz erken teslim olun uykusuz kalırsnız yoksa diyor.bence erken teslim olmak daha mantıklı:)

• quote:

Orjinalden alıntı: pokerplaya

Adı Soyadı okan .inön
    Doğum Yeri izmir
    Kuvveti Deniz Kuvvetleri
    Sınıfı Deniz
    Statüsü Er
    Branşı -
    Kabul Toplama Merkezi -
    Gideceği Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi 1'İNCİ DZ. ER. EĞT.A.K.LIĞI İSKENDERUN HATAY
    beyler benide listeye ekleyin
    bende izmirden pazar sabah 6.25 adana ucagındayım aynı zamanda gelenen varsa mesaj atsın

Facebookta mi Poker Oynuon.. Texas Holdem mi?:-)
  • quote:

quote:

quote:

quote:

seLam arKadasLar ..

dedelerimiz erken teslim olun uykusuz kalırsnız yoksa diyor.bence erken teslim olmak daha mantıklı:)

Yaw Bosver Dedeleri :-) Sanki Basimizi Yastiga Koydugumuzda Uyuyacaz.. Uyku Tutmazki:P ... Az mi Sabahladik.. O Gunde Sabahlariz İste.. Yok 10 Saat Beklemekmis Yok Suymus..
    Denizciyiz Baba Otesi Yok :-)

• Duz Poker mi Yoksa Texsas Holdem mi?
    Ben Texsas Holdem Ustasiyim
  • quote:

bende texas holdem ciyiö ben ozaman bir deste poker deste si getıreyim oynarız orda bilmşyorum fırsaqt olurmu amaa
    quote:

Duz Poker mi Yoksa Texsas Holdem mi?
    Ben Texsas Holdem Ustasiyim

Valla anlatiLanLara Gore Sicmaya Firsat oLmayacak .. Neyse Biz Kendimiz Yapariz Kagitlarimizi.. İzin Vermesler Bence :)
  • quote:

ya benim iki kuzende acemiligi orda yaptılar sonra birisi izmir birisi istanbuk kasımpasaa orduevine gitti en son giden gecen nisanda gitti spor bile yapmadık dogru durust dedi gerci ben kilo veririrm sporda diye baya kilo aldım ama durum buymus

Benimde gobek cikmis yaw.. Sabah kalkar spor yapariz biz :-) Askerligimizin hakkini veririz
  • bencede insallah bizi surundurmezler ama bol bol kostururlar hazırım ben:)!
  • quote:

bencede insallah bizi surundurmezler ama bol bol kostururlar hazırım ben:)!

Ben 1 Aydir Hergun Hali Saha Maci Yapiyorum.. Sirf Bu Kosu Yuzunden Laf İsitmiyeyim Die. Dehset Bir Kondisyonum Olmus.. Roberto Carlos gibi depar atarim 3 saat :-)
  • quote:

bencede insallah bizi surundurmezler ama bol bol kostururlar hazırım ben:)!

malesef koşamadan acemeliginiz tamamlıycaksınız spor egitimi yok 12 silahsız yanılmıyorsam 7veya 8 silahlı hareketler yapıcaksınız ilk başlarda karıştırabılırsınız sonradan alışıyorsunuz
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.