Şimdi Ara

****** CITROEN C3 ******

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
142
Cevap
1
Favori
30.114
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 1.4 92 hp hdi almayı düşünüyorum. Kullanan ve bilgisi olan arkadaşlardan yorum istiyorum.

Not: C3 ü arattırdım ya ben bulamadım yada arama bozuk. Sonra önce aratsana diye yapmayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WISHNE -- 9 Haziran 2005, 13:12:13 >

• nası bulamadın hayret
    www.citroen.com.tr
    www.basgaza.com/tcitroenc3.asp
    www.hurriyetim.com.tr/ haber/0,,sid~427@nvid~581293,00.asp
    www.maksimum.com/otomobil/model.php?proId=1&mId=6
    www.arabadergisi.com/fiyatlar/fiyatlar-d30-45.htm
    bunlar sadece birkaçı olm google dan aratsana sen yanlışlıkla başka bi yerden arattın heralde

• quote:

Orjinalden alıntı: alper1001

nası bulamadın hayret
    www.citroen.com.tr
    www.basgaza.com/tcitroenc3.asp
    www.hurriyetim.com.tr/ haber/0,,sid~427@nvid~581293,00.asp
    www.maksimum.com/otomobil/model.php?proId=1&mId=6
    www.arabadergisi.com/fiyatlar/fiyatlar-d30-45.htm
    bunlar sadece birkaçı olm google dan aratsana sen yanlışlıkla başka bi yerden arattın heralde

Dostum forumu kastetmiştim ben .hani daha önce bu konu varsa girip okumak için yaksa gereksizce ikinci bir konu olmasın diye.yoksa nette çıkıyor ama teşekkür genede

• yüksek ve ince görüntüsü itibariyle virajlarda en güzel savrulabilecek otomobillerden olduğu izlenimi yaratan ancak kullanıldığında citroene özgü yol tutuşun bu araçtada şaşırtıcı derecede kendini gösterdiği söylenebilir.ayrıca vitesi,vites kolu haricinde direksiyondanda kumanda edebilmenize olanak sağlayan sensodrive şanzıman,tek bir tuş aracılığıyla aracı otomatik kullanmanıza izin verir.akıllı silecek,otomatik farlar,4 hava yastığı,cd çalar,otomatik klima,sis farı,elektrikli yan aynalar vs. gibi standart donanım paketiyle gönüllerde taht kurmuştur.1.4 16v 90 hp lik modelinin performansı ise tatminkardır.

bunlar sözlükte yazdıklarımdı.buraya daha kişisel yazabilirim sanırım.
    - leri:

*direksiyon mafsalından ses geliyor(bütün c3 lerde var ve garantiden düzeltmiyorlar)
    *sunrooflu bir model alırsanız 120 km üzerinde içeri ses alıyor
    *sunroof otomatik açılıyor fakat en sona kadar açıldığında zorlanma oluyor ve otomatik kapanmıyor.manuel olarak kapatmak gerekiyor.tabii serviste yağladıkları vakit 2-3 haftalığına çözülüyor bu sorun.

+ ları:

*yol tutuşu yukarıdada belirttiğim gibi görüntüsü çok savrulacakmış gibi bir izlenip yaratmasına rağmen eski arabamdam (206xs) çok daha iyi.
    *sensodrive şanzıman şehir dışında çok az yakıyor.şehir içinde normal(gazlanmadığı vakit dememe gerek yok sanırım).1.4 16v 92hp bendeki ve 1.4 75 hp den daha az yakıyor.16v daha güçlü ve ekonomik diyebiliriz ( http://www.citroen.com.tr/c3.htm )
    *çok yakışıklı bir görüntüsü var önden

• dostlar o tepedeki 2 koca bar aracın hiçbir yerine girmiyor.eve yada garaja bırakılıp çıkılması lazım.yoksa bizde düşünebilirdik üstünün kapatılabileceğini.aşağıdaki adreste 6 numaralı entryidede arkadaşımız benimle mütabık.yani arabayı yukarıdaki resimdeki gibi tam cabrio hale getirmek istiyorsanız,bunu manuel olarak o sağ ve soldaki barları sökerek yapmanız gerekir ki söktükten sonra aracın herhangi bir yerine sokamazsınız onları.yada arka koltuğa boyları ortalama 1.5 mt olan 2 bar oturtupo arka koltuğu iptal edersiniz.sanırım siz otomatik açılıp bagajın içine giriyor sandınız hard top ı

http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=citroen+c3+pluriel

• quote:

Orjinalden alıntı: m.C.k

klona abi seninki 1.4 75 bg di mi
    sensodriveın geçişleri nasıl yeterince hızlı mı?
    araç depara 4000 den sonra hazır olur abi daha 6000e kadar yolu var;vites büyütünce araç yığılır.
    sensodrive ile ortalama kaç yakıyorsun abi?
    bi de auto devredeyken performanslı kullanabiliyor musun?
    yokuşlarda kayma sorunu seni rahatsız ediyor mu?
    neden soruyordun dersen C3 pluriel 1.6 sensodrive düşünüyorum da

şimdik sırayla gideyim:
    -benimki 1.4 16v sensodrive 92 hp(ruhsatta 92 hp yazıyor,servistede 92 dedier ama citroenin sayfada 90 hp diyor)
    -sensonun geçişleri pek hızlı değil.daha doğrusu çok düşük devirde değiştiriyor vitesi.o yüzden 0-100 ü bayağı düşük gücüne kıyasla.mesela 75 beygirlik olanı 12.4 saniyede 100 e çıkıyor benimki 13 saniye.bu adresten bakabilirsin verilere. http://www.citroen.com.tr/c3.htm
    -6000 devire çıkması gereksiz bence.zaten araçta 5250 devirde en yüksek gücü üretiyor.
    -araç trafikte çok yakıyor ama uzun yolda nerdeyse dizel gibi diyebilirim.mesela 47 lt benzinle şehir içinde 350 km gittiğimide biliyorum.şehir dışında 650 km gittiğide oldu.böyle garip bir şanzıman yani.
    -auto devredeyken performanslı kullanamazsın.gaza asılmana bağlı olarak 2000-3000 devir arası değiştiriyor vitesi.o devirlerde takdir edersin ki performans için düşük devirlerdir.
    -yokuşta kayma olayı aynı manuel şanzıman gibi kayıyor ama rahatsız olmuyorum.bundan önce 206 ım vardı manuel ondan alışkınım.seni rahatsız edermi bilemiyorum.

son olarak alacağın aracı bende çok beğeniyorum ancak üstünü tam açtığın vakit hemen kapatamayacak olmak seni düşündürmüyor mu?beni düşündürmüştü de...

• ha tamam o zaman.ben o üste takılan bir torpido vardı o sandım.yukarıda resmini koymuştum zaten.birde http://www.citroen.com.tr/c3.htm adresinde opsiyonel olarak gösteriyor soğutmalı klimayı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: WISHNE

dostum iyi dedin ama citroen arabada değişiklik yapmış. 1 temmuz itibariyle iki tip dizel var.

* 1.4 dizel 70 HP
    * 1.6 dizel 92 HP full donanım

eğer ful donanım isterim dersen 1.6 alıyorsun yok 1.4 dersen snd donanımı az olanı tercih ediyorsun.

Nerden biliyorum bu topic açıldıktan sonra almaya karar verdim ve 1.6 dizel daha dün geldi bayiye. fiyatda otomatik olarak arttı

onu bilmiyordum.bende bayağı araştırmıştım hatta buraya yazmadan öncewww.citroen.com.tr den kontrolde ettim ordada 1.6 sı yok dizelin.neyse öğrenmiş olduk saol...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.