- x
39'UNCU MKNZ. P. TUG. K.LIĞI İSKENDERUN
250 Cevap73820 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1] 3 4 5      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

413 Mesaj
10 Nisan 2009; 0:33:42 

İstanbul dan gelen var mı arkadaşlar nasıl bi yer bilgisi olan var mı

İstanbul Denetim Muhasebe ve Mali Müşavirlik

177 Mesaj
10 Nisan 2009; 0:37:11 

Ankaradan var :)

164 Mesaj
10 Nisan 2009; 1:35:40 

Ankaradan var 2:)))

nasil bir yermis fikri olan var mi?

1 Mesaj
10 Nisan 2009; 2:01:39 

Malatya'dan geliyorum. Eski dönemlere bakmaya çalıştım, herkesin genel anlatımı çok olumlu ancak uzun dönemler için dağıtım yeridir diye yazanlar gördüm. Hayırlısı...

1 Mesaj
10 Nisan 2009; 2:24:13 

malatyadan var :)

15 Mesaj
10 Nisan 2009; 14:08:32 

ankara gölbaşından bende aynı yere gidiyorum tertipler.hepimize hayırlı olsun

413 Mesaj
10 Nisan 2009; 14:30:21 

arkadaşlar google arattırıyorum doğru dürüst bir bilgi yok var mı bura ile bilgisi olan

İstanbul Denetim Muhasebe ve Mali Müşavirlik

47 Mesaj
10 Nisan 2009; 14:53:02 

selam bende oraya gidiyorum istanbuldan.
çok şahane bir yer diye anlatıyor herkes.hem bina olarak falan hemde çevresi olarak.ordan genelde batı tarafına veriyorlarmış.istanbul izmir tekirdağ tarafları.birde antakya da sınır karkollarında termal ile kaçakçıları takip etmek için o taraflara verdikleri insanlar oluyormuş.kafa dinlemek istiyorsan bu karakolları tercih edin diyorlar.ne olursanız olun yazıcı olmayın diyorlar.bizden bir önceki kısa dönemler kantin içinde adam seçiyormuş.6-7 ade kantin varmış.bütün oturmaktan sıkılırsın diyor benim oarada yapan arkadaşlarım.eğitimler biraz ağırmış.yemin töreni için baya bir uğraştırıyorlarmış.gideceğimiz yer 6000 7000 kişilik bir tugaymış.herhalde el artık şapkadan inmez selam vermekten.hepimize şimdiden hayırlı teskereler.umarım rahat bir askerlik yaparız.
ÇAĞLAR ÖZKAN BU ARADA BENİM ADIM
39'UNCU MKNZ. P. TUG. K.LIĞI İSKENDERUN
KD ŞAFAK KARANLIK DİYORLAR BİZİM İÇİN.
DİYEN ARKADAŞLARIMIN ÇOĞUNUN HALA 190 GÜNÜ VAR BANA ARTİSLİK YAPIYORLAR.:)BEN GELİP İŞE BAŞLIYCAM ONLAR HALA ORDA OLACAK.YAZIK.
NEYSE UMARIM YARDIM OLUR BİLGİLER.

teşekkürler.

15 Mesaj
10 Nisan 2009; 15:11:58 

sağol bilgiler için çağlar kardeş.kısa dönemlerde de dağıtım olacakmı acaba yoksa ordamı kalırız.bu arada ben selami karahancı.has turizm den cumartesi gecesi için 23.45 otobüsüne bilet aldım ankaradan.boş yer var hala çabuk davranın arkadaşlar beraber gidelim::))))

47 Mesaj
10 Nisan 2009; 15:12:36 

ARKADAŞLAR BU ARADA BEN PAZAR SABAHI SAAT 06 20 UÇAĞI İLE ANTEPE GİDİYORUM.YOKSA BAŞKA TÜRLÜ YETİŞEMEYECİĞİM.İSKENDERUN OGÜN UÇAK 15 40 DA BU ŞEKİLDE GİDRESEM YETİŞEMİYORUM.ADANADAN İSE 3 SAATLİK BİR YOL TUTUYOR OTOBÜS İLE.VE ODA AKŞAM TEK TOTOBÜS VAR METRODA.ORDA BÖLGE MÜDÜRÜMÜZ BENİ KARŞILAYACAK.ORDAN İSKENDERUN GEÇECEĞİM BİR ŞEKİLDE.BELKİDE BENİ O BIRAKIR. AYNI UÇAKTA YER VARDI EN SON.BU ŞEKİLDE GİDECEKLER VAR İSE GÖRÜŞÜP BERABAR GİDEBİLİRİZ.
BENİM TEL NUMARAM
0532 731 10 63
ÇAĞLAR İSMİM.

teşekkürler.

223 Mesaj
10 Nisan 2009; 15:12:51 

deniz kıyısında imkanları iyi olan bir yerdir ahmet tor kışlası.

gezici kantini vardır, diğer kantinler kapandığında hizmet verir.

kısa dönem olmadığım için şartlar konusunda çok bilgi veremem ama soru olursa yardımcı olmaya çalışırım.

15 Mesaj
10 Nisan 2009; 15:29:11 

arkadaşlar google earth için arama kısmına ahmet tor kışlası yzın ben buldum.
arkadaşım senin bittim askerlik yoksa hala devam ediyomu.eğitimler nasıl oluyo.usta birlikleri nereler oluyo.bu tür bilgileri yazarsan çok memnun oluruz.şimdiden sağolll.

15 Mesaj
10 Nisan 2009; 15:45:37 

3 Mesaj
10 Nisan 2009; 16:39:14 

ben İstanbul'dan cumartsi gecesi 22:55 uçağı direkt Hatay'a ile hareket ediyorum beyler.

Gece bir otelde konaklayıp ertesi sabah teslim olmayı düşünüyorum.

Bu arada google earthde bulamadım
kmz ya da koordinat verme şansınız var mı?

15 Mesaj
10 Nisan 2009; 16:55:16 

tertip google earth de iskenderunu bul.ordayken arama kısmına 'ahmet tor kışlası' yaz.buluyooo hemen

yada

latitude:36°37'52.93"N

longitude:36°12'28.46"E

223 Mesaj
10 Nisan 2009; 18:05:07 

quote:

Orjinalden alıntı: selokarahanci

arkadaşlar google earth için arama kısmına ahmet tor kışlası yzın ben buldum.
arkadaşım senin bittim askerlik yoksa hala devam ediyomu.eğitimler nasıl oluyo.usta birlikleri nereler oluyo.bu tür bilgileri yazarsan çok memnun oluruz.şimdiden sağolll.

benim biteli 2 sene oldu. usta birliği olarak ya orda kalırsınız ya da hudut karakollarından birine gönderilirsiniz.

düşük ihtimalle orduevine ya da osmaniye deki kışlaya gidebilirsiniz.

eğitimler konusunda pek bilgim yok, ben kısa dönem değildim.

Adanadan otobüsle 2.5 saat , trenle 3.5 saat ( sabah 9 , akşam 7 de tren var http://www.tcdd.gov.tr/yeni/mersiniskbol.htm

* tcdd yi arayıp teyit etmek gerekli yol çalışması olabilir )

Has turizmin iskenderundan geçen otobüsleri vardır sorabilirsiniz http://www.hasturizm.com.tr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zRx -- 10 Nisan 2009; 18:07:44 >

45 Mesaj
10 Nisan 2009; 18:41:41 

ankaradan bende gidiyorum arkadaşlar.
adım kutluay,has turizm den aldım cumartesi 23.45 arabasına.koltuk num. en ön no:4
sabah 8 de inermişiz,ama pozantı yolu yeni yapıldı süre dahada kısa olabilir.
orda önce pac meydanını bulmamız gerekiyor,ordan dolmuşlara binerek tugay a ulaşabilirmişiz.
hangi köre sorsanız gösterirler dediler,çünkü çok büyük bir yermiş.

bende orda askerliğini yapmış birkaç arkadaşımla konuştum şehir çok güzel,çok temizmiş.
acemilikte sporu ağırmış ama zevkliymiş.
yarıkkaya diye bir yer varmış,ordan sert rüzgar gelirmiş.
tugay oranın en güzel manzarasına sahipmiş.

ha birde erkenden teslim olmakta fayda varmış,çünkü içerde çok fazla işlem yapılıyomuş.saatlerce sürebiliyomuş.öğleden sonra giderseniz işlemleriniz gece 1 i bulabilirmiş.
benderim ilkgünden telef olmayalım erkenden teslim olmakta fayda var.

15 Mesaj
10 Nisan 2009; 19:08:25 

bencede kutluay kardeş erkenden teslim olmak en iyisi ama birazda gezmek lazım çünkü 1 ay çarşı yok.bu arada okul bölüm ne senin.benim gazi kamu has turizm 19 numara::))))

45 Mesaj
10 Nisan 2009; 19:21:24 

selami kardeş,hele bi gidelimde,sabah orda güzel bi yerde kahvaltı falan yaparız...oturur çay,çorba muhabbetinden sonra duruma göre ortama bakarız.sonra birliğe geçelim..yatak-dolap kalmaz falan,iş çıkmasın başımıza.

ben ankara üni. jeofizik mühendisliğini bitirdim.

177 Mesaj
10 Nisan 2009; 23:01:36 

quote:

Orjinalden alıntı: kutluay345

selami kardeş,hele bi gidelimde,sabah orda güzel bi yerde kahvaltı falan yaparız...oturur çay,çorba muhabbetinden sonra duruma göre ortama bakarız.sonra birliğe geçelim..yatak-dolap kalmaz falan,iş çıkmasın başımıza.

ben ankara üni. jeofizik mühendisliğini bitirdim.

kardeş ankara jeofizik kaç girişlisin? bende ordanım hemde aynı yere gidiyorum askere :)

45 Mesaj
10 Nisan 2009; 23:53:07 

aha:)şansa bak..
ben 2002 girişliyim.sen kaç girişlisin.
hem orda benim bi sınıf arkadaşım,aralık 325. dönem gitmişti.onu bulurum inşallah.adama burdan ulaşamadım.

12 Mesaj
11 Nisan 2009; 23:27:06 

Merhaba arkadaşlar, biraz geç gördüm forumu ama sizlere kısa bir bilgi vereyim. Ben 323 Kd. olarak acemiliğimi iskenderun 39.mekanize piyade tugay komutanlığında yaptım(2008 Ağustos) ve teskere alalı 3 ay oldu neredeyse :)

İskenderun yazları sıcak geçecektir.Nem çok fazla. Sizin şansınız var yine de nem sıcak yaşamayacaksınız eğitimlerde. komutanlar çok iyidir. Hele orada İsmail komutan vardı bizleri çok güldürüyordu :) Binbaşımız vardı şeker gibi kişiydi. İlk gittiğinizde okuldan kalan bir alışkanlık olsa gerek, komutanlarınıza HOCAM diyebilirsiniz. Merak etmeyin kızmıyorlar :) Onlar da üniversiteden okullardan geldiğimizin farkındalar. Ama bu alışkanlığınız da uzun sürmesin:)

Tugay güzedl bir yerdir. Belki beğenmeyeceksiniz ilk gittiğinizde. Belki sizlere kirli çarşaflar verilecek(ki bizlere verildi) Hiç dert etmeyin işte askerliğiniz o zaman başlamış oluyor:) Yemekleri iyi değildir açıkçası öyleydi. Ama tugayın içinde döneci var. Oradan dürüm yaptırabilirsiniz. Kantinlerde poğaça tost hamburger yapılıyor. Tugayın içinde pastahane, market, sigaracı, fotoğrafçı, içecek reyonu, gazeteci, hamam her şey var. Telefon sorununuz olmaz. Sadece ankesörlerde sıra bekleyebilirsiniz. Eğer kalacak olduğunuz yerde dışarıdan aranabilen ayrı bir telefon varsa oradan arattırın kendinizi(ben topçu birliğinde kalmıştım oranın telefonu vardı.) hafta sonları eğitim yok(tu).hafta içi biraz yorulacaksınız :) ama eğitimleriniz çok zevkli de geçecek. Hiç kendinizi kasmayın. Rahat olun. O üniformayı giymek çok ayrı bir duygu. Kilo verebilirsiniz :) Bizim zamanımızda mobil kantin vardı. Eğitim yaptığımız yere kamyon şeklinde kantin gelir ihtiyaçlarımızı alırdık. Eğitim zamanında su poğaça çay tang satışı yapılırdı. Bir ay boyunca selam vermek, komutanlara nasıl hitap edilir, künye okuma, sağa dön sola dön, silahlı eğitim(3 tane mermi sıkacaksınız), ve de en son günlerde devamlı yürüyeceksiniz :)

Botlarınızı sivilde giydiğiniz ayakkabı numarasına göre bir numara büyük alın. Kilit alın botlarınız için ve de spor ayakkabılarınız için. Eşyalarınıza dikkat edin. Tugay içinde Akbank var. Nakit ihtiyacınızı oradan karşılayabilirsiniz. Temizlik, hijyen, düzen unutun herşeyi. BUlduğunuzu yiyin :)

Yemin töreni çok güzel oluyor. Ufak statdı var tugayın. O günü iple çekin!

Uzun dönem askerler size poşet der, dalga geçer. Takmayın:) Evet ben poşetim diyin :)

Dağıtımınız ise; siz Hatay ilinin askerisiniz artık. Hatay dışına çıkamayacaksınız. Bir kısmınızı acemilik yaptığınız Tugayda bırakacaklar, bir kısmınız İskenderun Ordu Evinde kalacak(şiddetle tavsiye:) ) öğretmen olanlarınız ise dersanelerde kullanılacak, diğerleriniz Hatay merkeze ve Kırıkhan, Yayladağ, ve Narlıca arasında dağıtılacaksınız.

Ben Kırıkhanda yaptım askerliğimi. Nasıl mıydı? Pek tavsiye etmem. Kırıkhana düşenler için: 5-7 gün eğitim alacaksınız. Bu eğitimler nedir? Acemi birliğinin tekrarı :) Son gün silah atışları(sabah: sıfırlama ve 200 metre desteksiz atış, gece:50 metre atışları) Tabur komutanı sizi seçmeye gelecek. Eğer aklınızda bir yer yoksa; ve ben insanlarla içiçe olayım diyorsanız, "komutanım siz nereyi uygun görürseniz" demenizi tavsiye ederim :) Kırıkhan merkezde tabur var ya oraya düşersiniz yada yine kırıkhandaki emniyet takımı(yani 5-7 günlük eğitim alanınız)na düşersiniz. Diğer kişiler Suriye sınırına gönderilir ve de termal kamera ile kaçakçılık önlenmesi için görev verilir. Karakollardır bunlar. Asker sayısı 20-30 kişiden oluşur. Akşam üzerinden sabaha kadar termal kamera ile nöbet tutarsınız. Krıkhan merkez is ufaktır onu da belirteyim :) Hiç birşey yoktur hatta :)

Çok uzatmak istemiyorum baya yazdım. Eğer sorusu olanlar varsa ine de iletişim kurarız:)

HERKESE ŞİMDİDEN HAYIRLI TESKERELER. ŞUNU UNUTMAYIN; ASKERLİK SABIR İŞİ, KİM NE DERSE DESİN KULAĞINIZI TIKAYIN;)MANTIĞIN BİTTİĞİ YERDE GERÇEKTEN DE ASKERLİK BAŞLARMIŞ :)

15 Mesaj
12 Nisan 2009; 9:54:53 

teşekkürler kardeşim verdiğin bilgiler için gerçekten bizim için önemli soruları cevaplamışsın.sivil hayatta başarılar.

10 Mesaj
10 Ağustos 2009; 2:13:44 

329. kısa dönem olarak benden başka gelen var mı? Herkese hayırlı uğurlu olsun.

600 Mesaj
10 Ağustos 2009; 11:43:38 

quote:

Orijinalden alıntı: kutluay345

ankaradan bende gidiyorum arkadaşlar.
adım kutluay,has turizm den aldım cumartesi 23.45 arabasına.koltuk num. en ön no:4
sabah 8 de inermişiz,ama pozantı yolu yeni yapıldı süre dahada kısa olabilir.
orda önce pac meydanını bulmamız gerekiyor,ordan dolmuşlara binerek tugay a ulaşabilirmişiz.
hangi köre sorsanız gösterirler dediler,çünkü çok büyük bir yermiş.

bende orda askerliğini yapmış birkaç arkadaşımla konuştum şehir çok güzel,çok temizmiş.
acemilikte sporu ağırmış ama zevkliymiş.
yarıkkaya diye bir yer varmış,ordan sert rüzgar gelirmiş.
tugay oranın en güzel manzarasına sahipmiş.

ha birde erkenden teslim olmakta fayda varmış,çünkü içerde çok fazla işlem yapılıyomuş.saatlerce sürebiliyomuş.öğleden sonra giderseniz işlemleriniz gece 1 i bulabilirmiş.
benderim ilkgünden telef olmayalım erkenden teslim olmakta fayda var.

325 KD olarak biz forumdan 5-6 arkadaş saat 14:00 da teslim olduk. Size tavsiyem forumdan birbirinizi bularak oraya gitmeniz, ilk an çok önemli çünkü:) saat 14:00 da içeri girdik ve 15:00 da koğuşumuza yerleşmiştik (9. bölük). Öyle işlemlerin uzun süreceğine pek itibar etmeyin keza biz 750 küsür kısa dönem oraya tertip edilmiştir.
Bu arada bize kıyafetlerimizi 2 gün sonra vermişlerdi ve bize aşı yapmamışlardı. Eğer daha fazla merak ettiğiniz birşey olursa pm den mesaj atabilirsiniz. Keyifli bir acemlik sizleri bekliyor, bence rahat olun. Hayırlı teskereler.

108 Mesaj
10 Ağustos 2009; 12:07:09 

Selamlar... 329 olarak bende oraya gidiyorum...

http://www.personelarama.com/

Sitem

http://www.ekonomiciler.com/

Sitem

1 Mesaj
10 Ağustos 2009; 14:48:44 

ankaradan gidiyorum bende

10 Mesaj
11 Ağustos 2009; 3:03:50 

Piyade olarak gidiyorum bende beyler, Hayırlı teskereler.

1389 Mesaj
11 Ağustos 2009; 9:16:06 

İskenderun'a düşen arkadaşlar,

Ben şu anda İskenderun Deniz Müzesinde askerim. Alaya giriş yapmadan uğrayın mutlaka sohbet muhabbet ederiz, sormak istediğiniz şeyler varsa anlatırız. Müzeyi de gezmiş olursunuz.

Müze sahil yolunda, kime sorsanız gösterir, ben girişte bilet gişesindeyim, adım Aşkın. Çarşamba günü bekliyorum.

GALATASARAY

203 Mesaj
8 Eylül 2009; 15:36:23 

Arkadaşlar Ben İstanbuldan 1982 / 3 Tertip olarak Önce 59 Topçu Er Egitim Alayına Oradanda /// 39 Mekanize Piyade Tugayı Topçu Tabur Komutanlıgına Dagıtımda Düştüm kışlaya ilk girdiginizde bir okul var nerden baksanız 2 km yakın yokuşu tırmanıyonuz ben kışın gitmiştim çamur hiç eksik olmuyordu neyse yokuşu ilk çıktıgınızda solda tankcı taburu oradan 500 metre ileride topçu taburu mevcut binanın içi güzel yapılı koguşlar yataklar tertipli ama askerler arasında tertipcilik olabiliyor mesela topçu taburunda 6 batarya var bizimkinde olmasada bazı bataryalarda mevcuttu Yemekler Güzel Değildir Ama Topçu Taburun Yemekhanesinde döner / patates kızartma / hamburger / sosisli / tost ayran kola vs mevcut ama konum itibariyle pis bir yerdeyiz kışın dondurucu soguga ilk maruz kalıyonuz yarık tepe diye biyer var iki dağ arasında sadece bir açıklık var oradan gelen rüzgarla uçabilirsiniz genelde nöbetlere el ele gidiliyodu 4 5 kişi egitim yerimiz güzeldi tam denize karşı kalıyor sabah sporunda denizin havasınıda alıyonuz ..

Egitimler Biraz Zordur Yazın Çok Sıcak / Kışın Çok Soguk Ama Kar Yagmaz Hiç Ben Yaklaşık 20 Kiloya Yakın Verdim orada Çok Büyük Bir Tugaydır Komando / Havancı / Tankcı / Topçu / Piyade ve daha bir sürü sayamadıgın kısımlar mevcut komutanlarımız çok iyidi bizim Sadece İşini yaptıgında hiç sıkıntı çekmezsin ne ilerde ne geride devamlı ortada ol sayımda ol ama herşeyde ileri atlama temel prensip ...

Çarşıda yapılacak çok şey yok sabah arbalarla çıkarsın çarşıya meydana gelir otobüsler seni kışlanın içinden alıp çarşıda bir güvenlikli noktaya bırakırlar bankalar açısından zengin nerdeyse hepsi var sabah yiyecegini alıp cafede film seyrederim geçirebilirsin gününü en çok yiyecegin şey sabhları sucuklu yumurta atom / öglenleri dürüm her yerde var neyli ararsan vede künefe çok bol akşam tekrardan dönüş sormak istedikleriniz varsa çevaplayabilirim herkeze kolay gelsin ...

..::PlayStation3 80 GB + ViewSonic VX2835VM::..

3738 Mesaj
12 Eylül 2009; 16:22:08 

Dün itibariyle yeminimizi edip Usta birer asker olmuş bulunmaktayız.
Usta birliğim yine İskenderun Ahmet Tor kışlasına çıktı.
2. Tabur Muharebe Destek
Ahmet Tor' da kalacak arkadaşlar varsa irtibata geçelim zira askelikte arkadaşlık
çok çok önemli. İsmim Ömer 1.Bölük 4. Takımdaydım.
en çok Yusuf Teğmeni özleyeceğim sanırım

76 Mesaj
10 Aralık 2009; 5:23:04 

5 Mesaj
10 Aralık 2009; 13:50:32 

İzmirden 07:20 uçağıile adanaya gidiyorum tertipler. oradan iskenderun a inş. görüşürüz tertiplerim.

3996 Mesaj
10 Aralık 2009; 20:02:20 

beyler bende 39. piyade alayına düştüm.. nasıl ıyı bı yermi.. izmirden gelecem...

KİMYACILAR ÖLMEZ SADECE DENGEYE ULAŞIRLAR

6 Mesaj
10 Aralık 2009; 21:32:02 

Evet gençler 327. Kd dedeniz olarak 39. Mknz Piyade Tugay komutanlığığ hatay'a düşenlere bilgi vereyim :)

ortalama acemiliğiniz 26-28 gün sürecek ilk hafta birbirinize selam vermeyi rütbeleri askerliğin belli başlı kurallarini kısa/uzun künyeyi söylemeyi ögreneceksiniz :)
ikinci hafta ise komatanlara ne şekilde yaklasilacagini onlarla nasıl konuşmaniz gerektigini ögreneceksiniz ayrica bu hafta uygun adim yürümeye baslayacaksınız
3. haftanizda g3 piyade tüfegi on günlüğüne sizin sevgiliniz olacak :) tüfekli hareketleri öğreneceksiniz ve 25 metre atışlariniz yapılacak ayrica 3. hafta içersinide dagitiminizla ilgili kura çekilecek fakat bunu ileride anlatacagim ...
son hafta ise tamamıyla yemin törenine odaklı olarak tören yürüyüsü calışacaksiniz

az önce söyledigim gibi 3. hafta dagitimizla ilgili kura cekiminiz war we bu üç ihtimal
a- iskenderun 39. mknz tugayinda kalabilirsiniz
b- adana 6. kolordu komutanlığına düsebilirsiniz
c- hududa gidebilirsiniz

ben hududa gittigim için anlatmaya buradan devam edecegim fakat iskenderundaki acemi birliginiz boyunca şunlari unutmayin
yemekler igrenc...
hırsızlık olayları çok oluyor
uzun dönemlere göre orasi bir sürgün yeri...
fakat biz poşetlere göre ise tatil :)

neyse hududa gelelim
hududa düşen arkadaslari 3 ayri yer bekliyor
a-kırıkhan
b-yayladağı
c-reyhanlı

ben kirikhana düstüm oradan devam ediyorum :)
kirikhana geldigimizde bir hafta veya 5 gün sürecek hudut oryantasyon egitimi aliyorsunuz bunu gözünüzde büyütmeyin sadece size hududu anlatiyorlar sanki üniversitede ders dinlermiş gibi.. :) ayrica oryantasyon egitiminin yaninda atışlarinizda yapılıyor
25 mt. gündüz atışı (3 adet)
50 metre gece atişı (2 adet)
200 mt atışı (3 adet)

oryantasyon egitiminin son gününde bölük binbaşısi gelerek sizi gruplara ayırıyor
bu gruplar
a-tabur
b-eğitim takımı
c- hudut bölükleri (3 tane)

ben hudut bölüklerinden HASSA'ya düstüm
şunu da belirtmek isterim ki biz iskenderunda acemi birligine basladigimizda 800 kişiydik
hassa'ya geldigimizde dağıla dağıla 22 kişi kalmiştik 327ler olarak :)
neyse Hassa'ya geldik buraya bağlı 5 sınır karakolu war her karakola 4 KD verilecek ve iki KD de bölük te kalacakti
bende Suriye sinirindaki bir karakola düştüm adini wermeyeyim :)
we sonunda kalan ortalama 4 ayimi gecirecegim hudut karakoluna geldim

kisa dönemler karakolda ne yapar?
bildiginiz tatil :)
bir karakola 4 kd düser bunlardan iki tanesi santralci olur tabur ile bölük ile ve nöbet yerleriyle iletisimi saglar
santralcinin biri gündüz santralcisi olur (05:00-17:00 arası) digeri de gece santralcisi (17:00-05:00 arası)
gündüz santralcisi içtimalara katilmaz ama zaten karakolda içtimada pek alinmaz :)
gece santralcisi de çok rahattir karakolda herkes uyur sessiz kitap okumayi sevenler için ii zamanlardir
sahsen ben santralciydim ce 4 ay boyunca sanirim yüze yakın kitap okudum
digder iki KD ise termal kamera operatörü olur onlarda akşam 5te görevi devralır ve sabah5e kadar kamera ile hududu gözler ki kacakçılar ülkemize girmesin :)
ewet karakola düsenlerin 4 ay boyunca yapacagi işler bunlar :)

karakolda yemekler iyidir
aşçı ile aranizi iyi tutarsaniz erzak odasinin kapisi size hep acıktır ve gece 2den sabah5e kadar istediginiz yemegi yapabilirsiniz
tabi yakalanmassaniz :)
carsi izinleri 20 günde bir gelir karakolda ortalama mevcut 30'dur ve mevcudun yüzde onu kadar kişi izinli olabilir bu nedenle carsilar kişiye 20 günde bir gelir sıra olarak :)
ama zaten carsiya çıkmak istemezssiniz karakol zevklidir
buraya düsen olursa seve seve sorularinizi yanitlarim
herkese hayirli teskereler simdidden

wWwsSscCcoOoxXx

970 Mesaj
10 Aralık 2009; 22:08:48 

tertipler hepimiz farklı yerlerden farklı saatlerde bincez uçağa otobüse ama iskenderun da teslim olmadan önce buluşalım öyle teslim olalım ne dersiniz??

76 Mesaj
11 Aralık 2009; 0:34:14 

quote:

Orijinalden alıntı: bjkartal85

tertipler hepimiz farklı yerlerden farklı saatlerde bincez uçağa otobüse ama iskenderun da teslim olmadan önce buluşalım öyle teslim olalım ne dersiniz??

evet yaa bu işi organize edelim

4 Mesaj
11 Aralık 2009; 1:43:57 

Bende aynı yerdeyım.Arkadaşlar istanbuldan 7:30 sabıha gökçen uçağı ile hatay oradan kendi imkanlarımla ıskenderuna gececeğim.
Görüşmek dileğiyle adım Cem Şahin.

3996 Mesaj
11 Aralık 2009; 9:41:43 

beyler ben bir kaç arkadasımla sozlestım... yanımızda telefonda olmayacagından saat 12 de otogardakı metro yazıhanesının onunde bulusalım dedim...

970 Mesaj
11 Aralık 2009; 11:29:37 

kimlerle sözleştin sen dostum biz de 3 5 kişi sözleştik birleşelim toplanıp öyle gidelim

5 Mesaj
11 Aralık 2009; 13:18:32 

12 -12.30 gibi metro turizm'den iskenderun'a varcam. Buluşma noktası belirlerseniz bende uyarım. İzmirden geliyorum

970 Mesaj
11 Aralık 2009; 13:28:56 

Arkadaşlar muhtmelen iskenderun otogarda saat 2civarı gibi buluşcaz 5 6 kişi tam olarak saat ve yerini akşam sölerim sizlere çok geç olmadan

3996 Mesaj
11 Aralık 2009; 19:32:58 

ben orda saat 12 de metronun onunde arkadaslarla buluscam.. fakat arkadaslar bu forumdan degıller... orada olup donanım dıye bagırsakmı ne yapsak:) ya ınzıbat bulusmaya bırakmadan toplarsa bizi:)
quote:

Orijinalden alıntı: bjkartal85

Arkadaşlar muhtmelen iskenderun otogarda saat 2civarı gibi buluşcaz 5 6 kişi tam olarak saat ve yerini akşam sölerim sizlere çok geç olmadan

441 Mesaj
11 Aralık 2009; 22:11:54 

Tam bir organizasyon yapılmadı galiba yarın öglen İskendurun otogar da gördüklermizle tanışırız artık.. Herkeze iyi yolculuklar..

970 Mesaj
11 Aralık 2009; 22:48:32 

biz 2kişi 10da adanadan uçaktan inip hemen iskenderuna gelcez artık 1e dogru geliriz kısmet diyelim görüşürüz inşallah

970 Mesaj
11 Aralık 2009; 23:07:57 

2de iskenderun otogarında metronun yazıhanesinin önünce oluruz artık gelenler oraya gelsinler isterlerse inşallah buluşuruz

108 Mesaj
12 Aralık 2009; 11:06:11 

quote:

Orijinalden alıntı: adnan56

Selamlar... 329 olarak bende oraya gidiyorum...

Bundan tam 4 ay önceydi şu yazdığım yazı, şimdi 331 ler geliyor, hepiniz hoşgeldiniz arkadaşlar... Bilmiyorum yazdığımı görürmüsünüz ama hepinize hayırlı olsun.. zor bir acemilik beklemiyor sizi:) umarım sizinkide biizm acemilik gibi rahat geçer...

http://www.personelarama.com/

Sitem

http://www.ekonomiciler.com/

Sitem

970 Mesaj
9 Ocak 2010; 7:42:28 

Lokum gibi acemilik yaptık İnşallah ustada böyle geçer gider

587 Mesaj
9 Ocak 2010; 9:25:26 

dün itibariyle usta askeriz bencede 30 sn de 30 m sürünme eğitimi hariç :D törendeki yemin esnasındaki aksilikler hariç süper günler geçti... soğuk hiç yok sıcaklık tam yerindeydi, nisan da buraya düşen bence hiç endişelenmesin ... usta birliğimde yine burda kaldım, kimi arkadaşlar adanaya , osmaniyeye, huduta gitii... ... 28 günün stresini bugun çarşıda atıyoruz... ŞAFAK 127... İSKENDERUNDAN SEVGİLER... Ç.KALE SENİ ÇOOOOK ÖZLEDİM... :d

21 Mesaj
13 Ocak 2010; 22:05:25 

Kırıkhan 1. hudut taburunun telefon numarasını bilen var mı? Abim askerliğini yapıyor ama arayamıyoruz maalesef. Yardımcı olan biri çıkarsa çok sevinirim.

3996 Mesaj
24 Ocak 2010; 11:13:53 

bende acemılıgımı yaptıktan sonra ahmet tor kıslasında kaldım.. 3 taburdayım... denetlemeler oldugundan pek rahat oldugumuız soylenemez.. nısandagelecekelr cok sanslı olacak cunku yazın tum falıyetler duruyormus burda...

587 Mesaj
30 Ocak 2010; 11:18:13 

quote:

Orijinalden alıntı: hidrojenperoksit

bende acemılıgımı yaptıktan sonra ahmet tor kıslasında kaldım.. 3 taburdayım... denetlemeler oldugundan pek rahat oldugumuız soylenemez.. nısandagelecekelr cok sanslı olacak cunku yazın tum falıyetler duruyormus burda...

kardeşim bende 3 taburdayım 7.bölükteyim sen nerde kalıyosun... gerçi ben kantinciyim sigara reyonunda duruyorum sigara içiyorsan mutlaka beni ggörmüşsündür kantinde, beklerim nick ini söyle yeter ...

2 Mesaj
18 Şubat 2010; 17:02:58 

slm ben 59.topçu eğitim tugayı ateş idare çavuş bölü erzincan da acemi birliğimi yaptım 89/4 üm hatay iskenderuna usta birliği burası nasıl onbaşı olarak geliyoz bizi tekrar dağıtırlarmı yoksa kalmıyız uzun dönemiz devrecilik varmı bilgilen diriri seniz sevinirim

2 Mesaj
18 Şubat 2010; 17:07:25 

59.topçu tugayı erzincan acemi usta 39.mekanizma piyade tugayı topçu taburu karargah ve karragah hizmet bölü ne düştüm nasıl tekrar dağıtılırmıyızz eğitim varmı dağıtılırsa nerelere dağıtılırız............

1 Mesaj
10 Nisan 2010; 1:16:10 

Arkadaşlar bende Ankara / Gölbaşından Geliyorum Ruhi Erdoğan ne şekilde gitmeyi planlıyorsanız bilgilendirin beraber gitmek açısından

2 Mesaj
10 Nisan 2010; 1:44:15 

İSTANBULDAN GELEN VAR MI

27 Mesaj
10 Nisan 2010; 11:29:43 

quote:

Orijinalden alıntı: sadullahhh

İSTANBULDAN GELEN VAR MI

Ben de istanbul'dan gidiyorum.
Pazartesi sabaha uçak biletimi aldım.
Haberleşelim tertip.

2 Mesaj
23 Temmuz 2010; 22:31:14 

Ooof ne günlerdi, 2003 yılında iskenderunda idim. İnanılmaz sıcak (Hem hava hem ortam :)) bir o kadar sıkıntılı bir yer. İskenderun da bir çok rütbelinin hayaliyle yaşadığı Gülcihan Askeri Kampında idim. Deniz, kum, güneş. Dualar edin oraya düşeyim diye. Hepinize hayırlı teskereler.

17 Mesaj
10 Ağustos 2010; 1:12:48 

lütfen bilgi verirmisiniz???????????

78 Mesaj
10 Ağustos 2010; 1:18:04 

Arkadaşlar selamlar 335.kısa dönem piyade topçu er olarak buraya çıktım yukarıda arkadaş çok güzel anlatmış başka eklemek istediğiniz bir şeyler varmı?
Şimdiden teşşekür ederim herkesede hayırlı tezkereler dilerim.

psn: abulut
Sayfa: