- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
39'UNCU MKNZ. P. TUG. K.LIĞI İSKENDERUN
250 Cevap74693 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: <<     1 [3] 5      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

18 Mesaj
10 Ağustos 2010; 11:33:23 

ARKADAŞLAR 333 KD DEDENİZ OLARAK YERİNİZ USTALIGINIZ YAPACAGINIZ YER BELLİ NİZAMİYEDE KAGIDA KESİNLİKLE BAKIN ORADA YAZAR

30 Mesaj
10 Ağustos 2010; 11:33:45 

BEN PERŞEMBE GELCEM BULUŞALIM İSTERSENİZ

30 Mesaj
10 Ağustos 2010; 11:34:38 

quote:

Orijinalden alıntı: fuatcoruhlu

SELAM ARKADAŞLAR BEN 33 K.D. 39 MEKANİZE PİYADEDE YAPTIM ACEMİLİGİMİ YOLUNUZU BEKLİYORUZ GELİNNN TORUNLAR

Dedeeee anlat bakalım nedir ne değildir? Yuuuooook öyle bedava yol beklemek

18 Mesaj
10 Ağustos 2010; 11:39:38 

ARKADAŞLAR ACEMİLGİ YAPABİLECEGİNİZ EN RAHAT YERE GİDİYORSUBNUZ AŞIRI DERRECEDE RAHAT BİR YER İSKENDERUN ÇOK GÜZEL BİR YER AMAA ZOR OLAN USTALIK ÇÜNKÜ 3/1 HUDUDA GİDECEKSİNİZ BENİM GİBİ SINIRDA TERMAL KAMERA OPERATÖRÜ OLACAKSINIZ GECELERİ 12 SAAT NÖBETT GİRİŞDE NİZAMİYEDE BAKIN USTALIK YERİNİZ BELLİDİR EGER HUDUDUSA NE YAPIN EDİN BİR YÜZBAŞI VAR ADI SERBEST YÜZBAŞI ONUN ŞEÇMLERİNDE TUGAYDA KALMAYA ÇALIŞIN TUGAYDA KALIRSANIZ BÜYÜK İHTİMALLE KANTİN İŞLETMESİNDE GÖREV YAAPRSINIZÇOK RAHAT OLURAMAM BEN RÜTBEYELE SORUMLULUK İSTEMİYORUM DİYORSAN HUDUD EN GÜZELİ EGİTİM YOK SELAM VERMEK YOK HİÇ BİR ZORLUK YOK RÜTBELİLERLE KANKASINIZ SADEDCE SIKINTI 12 SAAT NÖBET:)))))

18 Mesaj
10 Ağustos 2010; 11:41:59 

ACEMİLİK ÇOK RAAHT ORDA ÇOK ŞEY GÖTÜRMEMN GERKEMEZ ORDA ALIRSIN ORADANDA ALABİRSİN TEEFONUNU GETİR
İSTERSEN BEN 20 GÜN BOYUNCA KULLANDIM HİÇ ARMADILAR, ÇANYTANIN ARAMIYORLARÇÜNKÜ SENİ ARIYANDA KISA DÖNEM DEDEN
SORACAGIN BİR ŞEY VARSA YANITLAYIM

30 Mesaj
10 Ağustos 2010; 11:45:14 

@fuatcoruhlu

Cevap için teşekkürler, Benim sınıfım Bakım, sınıf öğretmeniyim
Forumda okuduğuma göre bakımcılar dağıtıma gitmiyorlarmış bir de öğretmenleri Osmaniyeye dersaneye gönderiyorlarmış bunlar ne derece doğrudur?

12 Mesaj
10 Ağustos 2010; 11:47:22 

fuat kardeşim bir önceki sayfada benim bir listem var sen orda yaptıysan bilirsin az sana zahmet o listeyi bi irdeler misin cevabını bekliyorum en acilinden rica ediyorum

Toshiba Satellite A100-036
iPod Mini 4Gb
Sennheiser CX 300
Nokia N73
Nokia 1200
Sony Cyber-Shot DSC-P43

18 Mesaj
10 Ağustos 2010; 11:48:22 

DOĞRU OSMANİYE GİDEBİLİRSİN ÖGRETMENSEN ÇOK RAAHT EDRSİN EGER NİZAMİYEDE OSANİYE ÇIKMAZSA BİLE SEÇMLER VAR ORDA DERSİNİ ÖGRETMENİN DİE SENİ SEÇERLER KEBAP ASKERLİK YAPARSIN KAMUFLAJ GİYMEZSİN ESOFMANLARLA ASKERL,İK YAPARSIN

6 Mesaj
10 Ağustos 2010; 11:49:13 

Arkadaşlar bende topçu birliğine gideceğim.Şu girişte arama işi ne kadar doğru?

30 Mesaj
10 Ağustos 2010; 11:50:42 

fuat kardeş ben istihkam olarak gitcem biraz bilgi verirmisin eğitimi nasıldır nereye çıkar

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
10 Ağustos 2010; 11:51:46 

http://www.ormanika.com/orman/3203

Neden buraya bakmıyorsun hepsi yazıyor biraz araştır istiyorsan üste daha ayrıntılısı var vede sitenin geçmişe ait görüntüleri bakarsanız sevinirim.

18 Mesaj
10 Ağustos 2010; 11:54:06 

HERSEYİNİ ASKERİYE VERİYO
TERLİK GETİRME VERİYO EL YÜZ HAVLUSU VERİYO ESOFMAN GETİRME
SADECE AKSNMLARI YATMAK İÇİN GETİRMEBİLİRİSN ÇOK SICAK DİE BİR DROTEN ÖNEMLİ ŞEYLER
3 4 GÜN SİZİ SALMAZLAR ALIŞVERİŞ YAPIN DİE O YÜZDEN 2 3 TAKIM ATLET DON CÜZDAN BOT KİŞLİDİ VE TRAŞ TAKINI BOT BOYASI İGNE İPLİK OORADA HER ŞEY SATILIYOR BOŞIUNA KENDİNE YÜK YAPMAAA,

6 Mesaj
10 Ağustos 2010; 11:58:11 

Valla arkadaşlar ben herşeyi aldım 2 gün önceden hatamı ettim bilmiyorum ama bir kere almış bulundum...

18 Mesaj
10 Ağustos 2010; 11:58:18 

ASKERLİGİNİ ORADA BİTİRİRSİN ÇOK RAHAT BİR YER HİÇ KASMAAA ACEMİLK DEDİGİN SAGA DÖN SOLA DÖN BOL BOL YEMİN TÖRENİNE HAZORLIK USTA ASKER OLDUNMU KEBAP OLURSUN

12 Mesaj
10 Ağustos 2010; 12:00:14 

fuat kardeşim özür dilerim şimdi bize tam olarak ne verdiklerini eğer hatırlıyorsan detaylı bir şekilde yazarsan gidecek olan arkadaşların hepsi dahada aydınlanmış olur.

seni yoracam ama listeyi kopyalayıp yanına bunu veriyorlar bu askeriyede var şeklinde yazarsan bütün torunlar olarak sana dua edicez:)

iPod Mini 4Gb
Sennheiser CX 300
Nokia N73
Nokia 1200
Sony Cyber-Shot DSC-P43

6 Mesaj
10 Ağustos 2010; 12:05:49 

Harbiden çok mu rahat?komutanlar çok iyi diyor herkes anlamadım...

589 Mesaj
10 Ağustos 2010; 12:06:56 

beyler askerıyede size kocaamn bavul vercekerl bavulda 3 adet don atlet ,3 tane corap, 2 adet şort, terlık diş macunu, frcası, verecekler benım tavsıyem arko krem pudra bol çorap alın yeter herşeyı verecekler yok ayakkabı boyası yok fener iplik gerek yok boyle şeylere cunku kantıne geleceksınız sızı getırecekler grup halınde herşeyı bulabılırsınız yuk etmeyın kendınıze

589 Mesaj
10 Ağustos 2010; 12:09:55 

quote:

Orijinalden alıntı: dardanel811

arkadaşlar hayırlı olsun cumlenıze ben de orda askerlık yaptım 28 gun geçireceksınız bir şekılde bol bol yuruueyeceksınız şınav koşu fılan yok sadce 28 gun bouyunca yurursunuz bır kısmınız osmanıye adana sınır boylarına dağıtılacaksınız bır kısmınız da aynı yerde kalacaksınız adı uzerinde tugay rutbeli çok öğrendıkten sonra her rutbelıye selam verin yoksa cok çarpılrsınız... merkeze indikten sonra bekbele - denizcıler arabaları (merkezde kıme sorsanız gosterır) tugaya gıder ulasım kolaydır acemılıkte tek yapacağınız bol bol yurumek bazen pişik olacak su toplayacak ayaklarınız ama 28 gun boyle dedğim gibi spor şınav koşu yok.
tugay içerisinde kantınler var bende orda sıgaracı olarak aralık- mayıs arası gorev yaptım işletme mezunu olup tugayda kalacaksanız girmeye bakın çok rahat edersınız, şimdiki sigaracının adı erdoğan dır size yardımcı oalacaktır eski sigaracı ahmet in selamı var deyın daha da yardımcı olacaktır. size 2 adet çok önemli tavsiyem olacak dikkatle okuyun
1- BİR KAÇ CORAP DON PUDRA HARİÇ BİR ŞEY GÖTÜRMEYİN GİTTİĞİNİZ ANDAN İTİBAREN SİZE KOCA BAVUL CAMAŞIR EŞOFMAN VERECEKLER ÇORAP ATLET DON VERECEKLER BOŞUNA YUK ETMEYIN SICAKTA SIZE EN BUYU K TAVSİYEM.
2- EĞER KAPIDA AARAMA OLMAZ İSE CEP TEL İ İÇERİDE VERMEYIN BNEDE VARDI DIYE. BİZİM ZMANINMIZDA ARAMA OLMADI KAPIDA KIMI ARKADASLAR ACEMILIK BOYUNCA GOSTERMEDEN KULLANDILAR.
3- YEMEKLERİ ÇOK KÖTÜDÜR GİDİNCE GÖRECEKSINIZ HER GUN NOHUT HAZIR CORBA HINDI ETİ KIŞIN KAPUSKA ... YANI ŞİMDİDEN AÇ KALMAYA YA DA ÇIKANLARI YEMEYE HAZIRLIKLI OLUN
EN SON TAVSIYEM KANTINDE TIRNAK MAKSINDAN POĞAÇAYA DONERDEN LAHMACUNA SİGARADAN CİPSE HERŞEYİ BULACAKSINIZ.
UZUN DONEMLERIN EN ÇEKEMEDIĞI DURUMDUR 5 AY YAPIP GITMEK O YUZDEN SIZE HEP POŞET DEYIP LAF ATACAKLAR HİÇ CEVAP VERMEYIN TAMAM DEYIP GEÇİN...
ALLAH YARDINMCNIZ OLSUN BİR DURUM SORU GÖTÜRÜLECEK BİR ŞEY HAKKINDA SORU SORACAK OLAN OLURSA YARDIMCI OLABLIRIM

up :D

12 Mesaj
10 Ağustos 2010; 12:11:10 

dardanel811 hocam nerdesin seni bekliyorum geceden beri yaw şimdi kafam çok karıştı listeyi yaptım alışverişe çıkcam ama neleri alayım konusunda kararsızım hala:S o listeyi sana zahmet kopyalasan sonra yanına farklı renkle bunu veriyorlar bunu askeri kantinde alabilirsiniz bunu alın gelin diye yazarsan mutlu olurum hocam sana zahmet

birde telefon götürsek problem olur mu tecrübeli biri olarak söyler misin rica etsem

iPod Mini 4Gb
Sennheiser CX 300
Nokia N73
Nokia 1200
Sony Cyber-Shot DSC-P43

1691 Mesaj
10 Ağustos 2010; 12:11:45 

quote:

ASKERLİGİNİ ORADA BİTİRİRSİN ÇOK RAHAT BİR YER HİÇ KASMAAA ACEMİLK DEDİGİN SAGA DÖN SOLA DÖN BOL BOL YEMİN TÖRENİNE HAZORLIK USTA ASKER OLDUNMU KEBAP OLURSUN

Dostum bu Bakım ne demek ne iş yapar?
Bilgisayar mühendisiyim bende, acemilikden sonra beni nereye gönderirler sence?

18 Mesaj
10 Ağustos 2010; 12:14:03 

Askeri Cüzdan
-Haki renk 6 Fanila 6 Boxer 6 siyah çorap
-Terlik
-El-Yüz ve Banyo Havlusu
-Sabunluk-Sabun
-Diş Fırçası ve Macunu
-3 adet Kilit
-Traş Seti ve Koymak için Kutu
-Roll-on
-Şampuan
-Ayakkabı Boyası
-Eşofman
-Telefon Kartı
-Tırnak Makası
-Büyük boy çengelli iğne
-Kirli ve Temiz Çamaşır torbası
-Çamaşır filesi
-Saat
-Pudra
-Elbise Askısı
BU LİSTEDE TERLİK EL VE BANYO HAVLUSU ESOFMAN VERİLİYOR 2 YADA 3 ADET ATLET VE DON DİŞFIRCASI VE MACUN VERİYOLRLQAR AMA KÖTÜ SEN GETİR SORT DA VERİYOTLAR BANYO ,İÇİN SPOR AYAKKABI SİZE 1 BÜYÜK VALİZ ESYA VERİYORLAR BOŞUNA KENDİNİZE EZİYET EDİPTE 10 TAKIM DON ATLET ALMAYIM BİTİNCE TUGAYDA KOCA DÜKKAN VAR ORDA AKLINA GELEBİLCEK HERSEYİ BULİBİLŞİRSİN SADECE SEN 3 4 GÜN SIKINTI ÇEKECEGİN İÇİN AZ AZ ALBEN HİÇ BİR ŞEY GETİRMEDİM KÜÇÜK BİR VALİZDE ESYA GETRİDİM SIKINTI ÇEKMEDİM ÇÜNKÜ EGER USTALIGINIZ BAŞKA YERE DÜŞERSE ÖRNEGİN BENİM GİBİ HDUD OLURSA KOCA 2 VALİZ TASINMAZ BENCE EN ÖNEMLİ TRAŞ MALZEMESİ BOT BOYASI BOT KİLİDİ EGER UZUN DÖNEM KOGUSDA KALIRSA(İNŞALLAH OLMAZ) ASKERİ CÜZDAN SAAT İGNE İPİLK RÜTBE DİKCEN AŞIRI SICAK OLDUGU İÇİN YANMAMAMK İÇİN KREM BEN HEPSİNDNE ÖNEMLİ

589 Mesaj
10 Ağustos 2010; 12:15:49 

quote:

Orijinalden alıntı: i_haciboncuk

dardanel811 arkadaşım

Ben ihtiyaç listeme şunları yazdım eğer sen bunları bi irdeleyip bilgi verebilirsen sevinirim.

-Askeri Cüzdan
-Haki renk 6 Fanila 6 Boxer 6 siyah çorap
-Terlik
-El-Yüz ve Banyo Havlusu
-Sabunluk-Sabun
-Diş Fırçası ve Macunu
-3 adet Kilit
-Traş Seti ve Koymak için Kutu
-Roll-on
-Şampuan
-Ayakkabı Boyası
-Eşofman
-Telefon Kartı
-Tırnak Makası
-Büyük boy çengelli iğne
-Kirli ve Temiz Çamaşır torbası
-Çamaşır filesi
-Saat
-Pudra
-Elbise Askısı

Bunların içinde gereksiz olan varmıdır?
Belirli formatları olan varmıdır?
Hangileri kantinde mevcuttur?
İşimize yaramayacak olan bişey var mıdır?
Olmazsa olmazlar hangileridir?

Bende Gaziantepten gidiyorum ulaşım gibi bir sıkıntım yok çok şükür 15 dakikada bir araba var :) 2 saatlik yol zaten....

tırnak makası file torba askı bunalr yuk etme kardeşim kantınden 2 gun içerisinde alabılırsın bunların hepsı var sızı getıreckerl kantıne rahat ol diş macunu fırca terlk don corap hep veryorlar zaten bavul içerisinde

12 Mesaj
10 Ağustos 2010; 12:17:12 

çoooookkk teşekkür ederim peki telefon konusunda ne diyorsunuz dedelerimiz :)

iPod Mini 4Gb
Sennheiser CX 300
Nokia N73
Nokia 1200
Sony Cyber-Shot DSC-P43

18 Mesaj
10 Ağustos 2010; 12:17:22 

ACEMİLİKTEN SONRA 300 400 METRE ASAGIYA GİDECEKSİN BAKIM DEDİGİ ADINDNA BELLİ ELEKTRON,İK CİHAZLARA BAKIM YAPCAKSIN SEN CAVUŞ OLUP UZUN DÖNEM ASKERLERİN BAŞINDA DURACAKSIN YAANİ SEN OTURUPYTA BİLİGSAYAR TAMİR ETMERZSİN ORGANİZE EDERSİN SENİN ASKERLİK ÇOK RAHAT GEÇER BİRAZ SORUMLULUK OLUR O KADAR ONUDA RAAHT YAPARSIN

10 Mesaj
10 Ağustos 2010; 12:19:26 

arkdaşlar bende piyade er olarak kırıkkaleden geliyorum. sınıf öğretmeniyim. yarın 22:30 has turizm den aldım biletimi. dedeler saçımızı nerde kestirelim. gitmeden burda mı yoksa orada onlar mı kessin. otobüsten nerde inelim hemen inzibatlar alıp götürmesinler bizi. alaya geldiğimizde işlemlerimiz ne kadar sürer?

18 Mesaj
10 Ağustos 2010; 12:21:35 

TELEFON GETİR CESARETİNE VBAGLI ARAMAZLAR KULLANABLİRİSN SANA TAVSİYE AZ BİR SEY GETİR HATTA SADECE KENDİNİ GETİR CEBBİNDE APARA VARSA AAKNTİNDNE ALIRISN KENDİNE YÜK ETME ÖNEMLİ OLANLARI DEDİM OKURSAN ANALRSIN BİDE TAVSİYE KESİN GETİREN OLUR OLMAZSA ONDAN ALIRSIN ASKERLİKTE PAYLAŞIM SÜPERŞU SICAKTA KENDİNE EZİYET ETME

18 Mesaj
10 Ağustos 2010; 12:23:44 

İNZİBATLAR CEVİRMEZ SADECE GELİP SANA YARDIMCI OLUR KISA DÖNEM ASKER OLDUGUN İÇİN ÇOK ÖZEL DAVRANIYORLAR ONU 2 GÜN SONRA NALARSIN

589 Mesaj
10 Ağustos 2010; 12:26:06 

quote:

tırnak makası file torba askı bunalr yuk etme kardeşim kantınden 2 gun içerisinde alabılırsın bunların hepsı var sızı getıreckerl kantıne rahat ol diş macunu fırca terlk don corap hep veryorlar zaten bavul içerisinde

telefon yannızda getırın arama olmuyor bakmıyorlar bavul içine fılan getırmek problem değil de prız zor oluor bulmak kardeşim getırsen bu zorluğu duşün derim. cüzdan krem pudra 2-3 çorap don atlet koyun yeter. VERİLEN BAVULDA 1 EL 1 BANYO HAVLUSU DA VAR ONA GORE KENDINIZ E 1 KUCUK HAVLU KOYSANIZ YETER KILIT KOYUN 2 TANE 1 DOLAP İÇİN 1 DE BOT İÇİN İÇİNİZ RAHAT OLSUN GECE RANZAYA KILITLERSINIZ TERLİK BAVULDA CIKACAK ALMAYIN BOŞUNA UZERINDE KKK YAZAN SIYAH RENK BIR TERLIK CIKACAK.SABUN ALIN YANINIZA MUTLAKA HER GECE MUTLAKA YIKAYIN AYAKLARINIZI EN ÇOK ONLARA IHTIYACINIZ OLACAK CUNKU AYAKLARINIZA II BAKIN IYICE KURULAYIN . ROL ON GERKLI . ŞAMPUAN DA KUCUK BULURSANIZ ALIN AMA ILK GUNLERDE BELKI BANYO YAPAMAYABILIRISINZ( BEN 28 GUN BOYUNCA 3 KERE YAPABILMIŞTIM KIŞA DENK GELDIK SICAK SU ARA KI BULASIN) ILK GUNLERDE DE KANTINDEN ALABILIRSIN. AYAKKABI BOYASI GERKESIZ 2 GUNLUK ASKERE KIMSE BOYAMADIN DIYE BAĞIRMAZ KANTINDEN ALIRSINIZ ZATEN KIŞ DEĞİL ÇAMUR YOK BATMAZ BOTLARINIZ. EŞOFMAN ASKERIYE BAVUL İÇERİSINDE VERIO ONU DA AMA MALUM YAZ AYINDAYIZ KENDINIZE BIR KAPRI BIR INCE KISA KOL KOYUN.ANKESOR ÇOK TELEFON KARTI TUKENEBILIR BELKI KANTINDE BOL ALIN YANINIZA AMA SIZE TAVSIYEM CEBE ÇOK YAZIOR TELEKOM AZ KONUŞUN CEP İLE YA DA KENDINIZI ARATIN ANKESORDEN. ÇENEGELLİ İĞNE KIRLI TEMIZ TORBALARI, FILE BUNLAR GAYET GEREKSIZ ŞEYLER EMIN OLUN HIÇ ALMAYIN BILE ZAMAN GECTIKCE KANTINDEN ALIRSINIZ KI İHTITAYACINIZ BILE OLMAYACAK ALMAYIN BOŞUNA ASKI DA ÇOK GERKSIZ. PUDRA KREM VE CASIO SAAT ALIN DERİM

18 Mesaj
10 Ağustos 2010; 12:28:12 

BEN HATTIMI GETRİDİM ARMADILAR VARMI TELEFON DEDİ BEN YOK DEDİM ONLAR EL ÜSTÜNDEN BAKTILAR İÇERDE HEMEN ZATEN TELEFON LAZIM DİYORLAR SANA 1 HAFTAsında satarlarhattını getir telefonuda getirbaktınki çok detaylı arıyotlar rütbeliye teslim edersin onlar sapasaglam bakıyormerak etme eger aramazsaşalar kullanırısın tugayda su andaki telefonları toplasalar ekonomiye can gelir o kadar diyim

12 Mesaj
10 Ağustos 2010; 12:35:00 

Teşekkür ederim arkadaşlar yardımlarınız için;

O zaman yeni listem sizin önerileriniz doğrultusunda şöyle oluştu:

Traş Seti-Kutusu
Askeri cüzdan
Krem-Pudra
Çamaşır
1 Adet Küçük havlu
2 adet Kilit
Sabun-Sabunluk
Küçük bi şampuan
Yazlık yatak giysisi
Casio saat

iPod Mini 4Gb
Sennheiser CX 300
Nokia N73
Nokia 1200
Sony Cyber-Shot DSC-P43

1691 Mesaj
10 Ağustos 2010; 12:36:13 

quote:

ACEMİLİKTEN SONRA 300 400 METRE ASAGIYA GİDECEKSİN BAKIM DEDİGİ ADINDNA BELLİ ELEKTRON,İK CİHAZLARA BAKIM YAPCAKSIN SEN CAVUŞ OLUP UZUN DÖNEM ASKERLERİN BAŞINDA DURACAKSIN YAANİ SEN OTURUPYTA BİLİGSAYAR TAMİR ETMERZSİN ORGANİZE EDERSİN SENİN ASKERLİK ÇOK RAHAT GEÇER BİRAZ SORUMLULUK OLUR O KADAR ONUDA RAAHT YAPARSIN

Biz acemilikten sonra dağıtıma girmiyoruz yani. Çok teşekkür ederim fuat kardeşim bilgiler için.
Ben gelirken 3 5 don atlet traş bıçağı pudra pişik kremi dışında bişey götürmeyecem

18 Mesaj
10 Ağustos 2010; 12:36:21 

piyade çavuş fuat coruhlu altınözü karbeyaz hudut karakolu 6360 termal kamera gözetleyicisi şafak 38 bütün torunlarıma hayırlı teskereler içinizden yüzde 30 u hudut kartalı olacak allah onlara sabır versin karbeyaza düşecek torunuma çok süper bir mekan bırakacagım merak etmesin:)))) ben çektim o çekmesinn

30 Mesaj
10 Ağustos 2010; 12:38:36 

quote:

piyade çavuş fuat coruhlu altınözü karbeyaz hudut karakolu 6360 termal kamera gözetleyicisi şafak 38 bütün torunlarıma hayırlı teskereler içinizden yüzde 30 u hudut kartalı olacak allah onlara sabır versin karbeyaza düşecek torunuma çok süper bir mekan bırakacagım merak etmesin:)))) ben çektim o çekmesinn

Sağol Fuat hayırlı teskereler sana

12 Mesaj
10 Ağustos 2010; 12:38:52 

Bide kusura bakmayın arkadaşlar bir sorum daha olacak normal telekom kartı mı çipli kart mı var askeriyede ona göre alalım

iPod Mini 4Gb
Sennheiser CX 300
Nokia N73
Nokia 1200
Sony Cyber-Shot DSC-P43

18 Mesaj
10 Ağustos 2010; 12:39:22 

ben olsam ona sıcaktan etkilenirim dersen güneş kremi eklerim esktra olsun lazım olurrr çünküüü sıcak dehset burdaa

18 Mesaj
10 Ağustos 2010; 12:43:17 

yapabilşirsanız aile kartları var onları getirn askeriye konuşma çok pahalı vede çok sıkıntılı aile kartlarını aktive edin en güzeli otugayda askerkara hat die bir kart var 20 dakkika vcep konuşma 4 milyon tahmin eten azındna sen konuş evdekiler ödesin paran gitmez

12 Mesaj
10 Ağustos 2010; 12:46:22 

Bu aile kartlarının özelliği ne hocam bide bu birliğin telefonu numarası var mıdır sende acaba?

iPod Mini 4Gb
Sennheiser CX 300
Nokia N73
Nokia 1200
Sony Cyber-Shot DSC-P43

18 Mesaj
10 Ağustos 2010; 12:49:30 

aile kart sen konuşuyorsun fatura ev telefonuna geliyor sen hiç kart almıyorsun tugayın numarasını bilmiyorum bide siz tugay deil tugaya baglı ahmet tor kışlası var adanadan hataya gelirken solda denize sıfır manzarası mükemmel bir yer amanos daglarıonın dibinde bir kışlaa acemilgi orada yaapcaksınız

18 Mesaj
10 Ağustos 2010; 12:52:50 

ben gider hepinize hayırlı teskereler allaha emnanet olun torunlar iskenderun tugay süper vede askerlik çok raaht sakın kendini kasmayın çünkü aynı şeyleri ben yaşadım anlamsızmış onu analadım tecrübe olarka diyim kısa dönem oldugunun vede okudugun için saygınlıugın çok fazlaaa

30 Mesaj
10 Ağustos 2010; 12:58:28 

ben ankaradan geleceğim pac meydanın da inip minibüse binceğim söylendi benim istihkam sınıfı Akçay kışlasına gideceğim söylendi aynı yerdemi bu kışlalar

18 Mesaj
10 Ağustos 2010; 16:09:27 

aranızda 39 mekanize piyade tugayına baglı 2 hudud alayına gelen varmıı
torunlar

141 Mesaj
10 Ağustos 2010; 19:48:13 

quote:

Orijinalden alıntı: poshetasker

o konuda tam bir fikrim yok hocam ama piyade kadar ezilmeyeceğiniz kesin..

quote:

ben ankaradan geleceğim pac meydanın da inip minibüse binceğim söylendi benim istihkam sınıfı Akçay kışlasına gideceğim söylendi aynı yerdemi bu kışlalar

tüm hepsi aynı kapıya çıkıyor , aynen denildiği gibi yaparsan 15 dakika sonra kışladasın..ben 4 30 da teslim olmuştum , sahilde güzel bir yemek yiyin denize doğru çayınızı için ve ondan sonra doğru kesimhaneye :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chilekesh1903 -- 10 Ağustos 2010; 19:51:34 >

589 Mesaj
10 Ağustos 2010; 21:37:12 

quote:

Orijinalden alıntı: i_haciboncuk

Teşekkür ederim arkadaşlar yardımlarınız için;

O zaman yeni listem sizin önerileriniz doğrultusunda şöyle oluştu:

Traş Seti-Kutusu
Askeri cüzdan
Krem-Pudra
Çamaşır
1 Adet Küçük havlu
2 adet Kilit
Sabun-Sabunluk
Küçük bi şampuan
Yazlık yatak giysisi
Casio saat

liste süper kardeşim yeterli...

30 Mesaj
10 Ağustos 2010; 23:49:50 

of of kaldı saatler gitmeye

248 Mesaj
11 Ağustos 2010; 2:25:39 

arkadaşlar kısa dönem olarak 12 sinde ordayım.

ingilizce öğretmeniyim. öğretmenlik çıkma ihtimali ne orada artı bana sorduklarında sanırım 2 tane gidilebilecek yer var mehmetçik dershanesi için, osmaniye ve iskenderun diye. ikisinde de sivil elbise mi giyiliyor : )

▂▃▄ ▄▃▂

2 Mesaj
11 Ağustos 2010; 13:29:08 

sELAM ARKADAŞLAR BENDE ANKARADAN GELİYORUM İSKENDERUNA BENİM SINIFIMDA BAKIM GÜZEL BİR ASKERLİK BİZLERİ BEKLİYOR SCEMİLİK ÇOK EĞLENCELİ GEÇECEK GEÇEN SENE AYNI YERDE ARKADAŞIM YAPTI ONDAN ÖĞRENDİKLERİME GÖRE SICAK BİR YER BİZİ BEKLİYOR HERŞEYİ ORDFA BİZE VERİYORLARMIŞ FAZLACA BİRŞEY GÖTRÜMEYE GEREK YOKMUŞ BÜTÜN İHTİYAÇLARIMIZI GENE TUGAYIN İÇİNDE KARŞILIYA BİLİYORMUŞUZ SINIFI PİYADE OLAN ARKADAŞLAR SİZLER ACEMİLİKTEN SONRA HUDUTA GÖNDERİLECEKSİNİZ 10-15 KİŞİLİK KARAKOLLARDA TERMAL KAMERADA KAÇAKÇI GÖZETLEYECEKSİNİZ. BENİM GİBİ SINIFI BAKIM OLAN ARDAŞLAR BİZ BÜYÜK İHTİMALLE AYNI YERDE DEVAM EDECEĞİZ ASEKRLİĞİMİZE İNŞALLAH HEPİMİZ İÇİN HAYIRLISI NEYSE O OLSUN YARIN GÖRÜŞMEK ÜZERE ARKADAŞLAR.

2 Mesaj
11 Ağustos 2010; 15:53:14 

Arkadaşlar merhaba sabah saat 6 da sabiha gökçen havaalınından uçağa binip 39. mekanize piyade tugayına gidicem, yarın teslim oluyorum. sabah 8 de orda olucam eğer benim gibi arkadaşlar varsa orda buluşalım herkese iyi teskereler dilerim...

2 Mesaj
11 Ağustos 2010; 19:47:13 

NERDEYMİŞ BU TEVSİR ÇAY BAHÇESİ ARKADAŞIM????

1 Mesaj
13 Ağustos 2010; 9:12:54 

quote:

arkadaşlar hayırlı olsun cumlenıze ben de orda askerlık yaptım 28 gun geçireceksınız bir şekılde bol bol yuruueyeceksınız şınav koşu fılan yok sadce 28 gun bouyunca yurursunuz bır kısmınız osmanıye adana sınır boylarına dağıtılacaksınız bır kısmınız da aynı yerde kalacaksınız adı uzerinde tugay rutbeli çok öğrendıkten sonra her rutbelıye selam verin yoksa cok çarpılrsınız... merkeze indikten sonra bekbele - denizcıler arabaları (merkezde kıme sorsanız gosterır) tugaya gıder ulasım kolaydır acemılıkte tek yapacağınız bol bol yurumek bazen pişik olacak su toplayacak ayaklarınız ama 28 gun boyle dedğim gibi spor şınav koşu yok.
tugay içerisinde kantınler var bende orda sıgaracı olarak aralık- mayıs arası gorev yaptım işletme mezunu olup tugayda kalacaksanız girmeye bakın çok rahat edersınız, şimdiki sigaracının adı erdoğan dır size yardımcı oalacaktır eski sigaracı ahmet in selamı var deyın daha da yardımcı olacaktır. size 2 adet çok önemli tavsiyem olacak dikkatle okuyun
1- BİR KAÇ CORAP DON PUDRA HARİÇ BİR ŞEY GÖTÜRMEYİN GİTTİĞİNİZ ANDAN İTİBAREN SİZE KOCA BAVUL CAMAŞIR EŞOFMAN VERECEKLER ÇORAP ATLET DON VERECEKLER BOŞUNA YUK ETMEYIN SICAKTA SIZE EN BUYU K TAVSİYEM.
2- EĞER KAPIDA AARAMA OLMAZ İSE CEP TEL İ İÇERİDE VERMEYIN BNEDE VARDI DIYE. BİZİM ZMANINMIZDA ARAMA OLMADI KAPIDA KIMI ARKADASLAR ACEMILIK BOYUNCA GOSTERMEDEN KULLANDILAR.
3- YEMEKLERİ ÇOK KÖTÜDÜR GİDİNCE GÖRECEKSINIZ HER GUN NOHUT HAZIR CORBA HINDI ETİ KIŞIN KAPUSKA ... YANI ŞİMDİDEN AÇ KALMAYA YA DA ÇIKANLARI YEMEYE HAZIRLIKLI OLUN
EN SON TAVSIYEM KANTINDE TIRNAK MAKSINDAN POĞAÇAYA DONERDEN LAHMACUNA SİGARADAN CİPSE HERŞEYİ BULACAKSINIZ.
UZUN DONEMLERIN EN ÇEKEMEDIĞI DURUMDUR 5 AY YAPIP GITMEK O YUZDEN SIZE HEP POŞET DEYIP LAF ATACAKLAR HİÇ CEVAP VERMEYIN TAMAM DEYIP GEÇİN...
ALLAH YARDINMCNIZ OLSUN BİR DURUM SORU GÖTÜRÜLECEK BİR ŞEY HAKKINDA SORU SORACAK OLAN OLURSA YARDIMCI OLABLIRIM

bişey sorabilir miyim? kantinde telefon kartı satılıyomu? kuzenim kart almayı unuttu acemiliğe gitti yemin törenine kadar çıkamazmış. nası ulaşacağımızı şaşırdık... :( kantinden vs telefon kartı bulamaz mı? yada biz arayamaz mıyız ordan ama hangi tabur vs bilmiyoruz...

108 Mesaj
18 Ağustos 2010; 17:51:33 

quote:

Orijinalden alıntı: svgg

bişey sorabilir miyim? kantinde telefon kartı satılıyomu? kuzenim kart almayı unuttu acemiliğe gitti yemin törenine kadar çıkamazmış. nası ulaşacağımızı şaşırdık... :( kantinden vs telefon kartı bulamaz mı? yada biz arayamaz mıyız ordan ama hangi tabur vs bilmiyoruz...

Belki şimdi haber almışsınızdır ama gene de yazayım,
329, dönem olarak orda telefon kartlarını kantinde ben satardım, Özellikle acemilerin geldiği zamanlar kart bulma sıkıntısı olabiliyor ama çok da uzun sürmez, tahminim 335 ler gitmeden stok yapmışlardır zaten..
Orada bine yakın kd eğitim yapıyor o yüzden telefon kulübelerinde sıraya girmek gerekiyor bazen bir telefon için 1 saat beklediğiniz olabilir, o yüzden ilk 1-2 gün arayamamıştır sizi, ama merak etmeyin kışlaya girdikten sonra kendisi güvendedir ne yapar eder arar:)

http://www.personelarama.com/

Sitem

http://www.ekonomiciler.com/

Sitem

11 Mesaj
21 Ağustos 2010; 23:12:28 

Arkadaşlar her manga için bir kıdemli seçerler sakın ha öne atılmayın. Her içtimada milleti say kağıda yaz komutana ver uğraşıp durursunuz. Benden söylemesi.

11 Mesaj
21 Ağustos 2010; 23:20:09 

Ayrıca ben tank taburunda kalmıştım. En güzel yanı akşam marketten cips kola alıp denize karşı arkadaşlarla oturup yemekti. Onun dışında büyük bir hamamı vardır tugayın. Muhakkak gidin bolca sıcak su var arkadaşlarınızla su dökünüp rahatlarsınız. Tugay da kalanlar çok şanslı. Her hafta çarşı izinleri olacak. Ayrıca imkanı çok tugayın orada yediğim yaş pasta ve baklavaların haddi hesabı yoktu. Tabi ben hudutta yaptım askerliğimi o yüzden böyle konuşuyorum.

213 Mesaj
10 Aralık 2010; 11:14:30 

Merhaba arkadaşlar
Bende 337. dönemde Piyade Er olarak oraya düştüm.
Yarın gideceğim. Yukarda yazılanları okudum. Ancak bunlar yaz ayları için yazılmış. Kışın nasıl olur yanımızda ek ne getirmemizi tavsiye edersiniz?

4 Mesaj
10 Aralık 2010; 11:25:51 

Merhaba,

ben de 39. mekanize'ye düşmüşüm ancak iskenderun değil antakya yazıyor gideceğim yerde. farkı nedir, nerededir bilgi verir misiniz

1 Mesaj
10 Aralık 2010; 12:55:05 

ben de 39mekanize piyade er iskenderun a düştüm kısa dönem olarak. çağlar çetin face ten falan eklyin arkadaşlar pazar sabahı uçakla gidicem..Haberleşelim organize hareket edelim:)

2427 Mesaj
10 Aralık 2010; 13:01:31 

Ben de piyade er olarak yapacağım. Acaba dağıtımda piyade erleri nereye gönderiyorlar, bakım, topçu felan kulağa daha hoş geliyor sanki

7 Mesaj