Şimdi Ara

MEBS. OKL. VE EĞT. MRK. K.LIĞI MAMAK ANKARA (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
489
Cevap
10
Favori
185.633
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Weezer

acemiligi mebs olup usta istanbul cikan ilk defa goruyorum torpil fln mi var hocam ?😄 piyadeler ankara icine dagiliyordu muhabereler mebs de kaliyor ve egitim cavusu olarak gorev yapiyor cogu ki ben onlardan biriydim. kd olarak dusebilecegin en kotu pozisyon sorusu olan varsa 331 kd dedenize pm atabilirsiniz.

hocam bnm ustalık mubildeskom da onun hakkında bilgin var mı?bi de egitim çavuşlugunun neresi kötü yaw filmlerde hep bagırıp çagıranlar onlar oluyo
  • quote:

Orijinalden alıntı: sucwright

quote:

acemiligi mebs olup usta istanbul cikan ilk defa goruyorum torpil fln mi var hocam ?😄 piyadeler ankara icine dagiliyordu muhabereler mebs de kaliyor ve egitim cavusu olarak gorev yapiyor cogu ki ben onlardan biriydim. kd olarak dusebilecegin en kotu pozisyon sorusu olan varsa 331 kd dedenize pm atabilirsiniz.

hocam bnm ustalık mubildeskom da onun hakkında bilgin var mı?bi de egitim çavuşlugunun neresi kötü yaw filmlerde hep bagırıp çagıranlar onlar oluyo

orasi hakkinda bilgim yok. egitim cavuslugunu bilen bilir mebs in acilimini da :)

• quote:

quote:

quote:

orasi hakkinda bilgim yok. egitim cavuslugunu bilen bilir mebs in acilimini da :)

açılımını duydum peki senin egitim çavuşu olarak ne iş yapardın? nedir artıları eksileri?

• quote:

Orijinalden alıntı: YasalMermi

Evet kısa dönem.

ilginc en kalabalik donem bizim oldugu halde hic boyle bir sey duymadim. neyse mebs den iyidir mrk etme😄
  • quote:

quote:

quote:

quote:

açılımını duydum peki senin egitim çavuşu olarak ne iş yapardın? nedir artıları eksileri?

300 tane acemiye egitim veriyosun. sayisini sayamadigim kadar denetleme gecirdik. bu yetmiomus gibi gunde min 4 saat nobet tutuon normalde egitim cavuslari tutmaz ama biz tutuoduk. nobetci cavus oldugun gunler bolukdeki butun askerlerden sorumlusun bir kisinin basina bi sey gelirse sen sorumlusun aksam ictima hazirlamak nedir bilemezsin birde boluk astsubaylarin piskopatsa o askerlik cehenneme donusuyor.gunde 3 saat uyku ile gecirdigim zamanlar oldu.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

300 tane acemiye egitim veriyosun. sayisini sayamadigim kadar denetleme gecirdik. bu yetmiomus gibi gunde min 4 saat nobet tutuon normalde egitim cavuslari tutmaz ama biz tutuoduk. nobetci cavus oldugun gunler bolukdeki butun askerlerden sorumlusun bir kisinin basina bi sey gelirse sen sorumlusun aksam ictima hazirlamak nedir bilemezsin birde boluk astsubaylarin piskopatsa o askerlik cehenneme donusuyor.gunde 3 saat uyku ile gecirdigim zamanlar oldu.

demek filmlerde hep bizi kandırmışlar üstan ankara otogar-mamak arası ne kadar sürüyor.ulaşım kolay olur mu?

• arkadaşlar hayırlı tezkereler olsun walaa , bol bol vıtamın alın yanı yemeklerde cıkan meyvelerı yıyın , ıyı beslenın cunku cok soguk bır yer , havası tertemızdır ama . yanınızda selpak marka mendıl olsun kı burnunuz yara olmasın cok sılmekten ve mutlaka catlaklara onlem alın ben mesela gece yatarken dudaklarıma krem suruodum . catlıolardı ffecı . aklıma geldı sabah kahvaltıdakı caylar kotu ama olsun ıcın :) sonra kahve molası yaparsınız otomatlarda . hele zıyaretcınız geldıyse aywayı yedınız demektır , oraya yurumek ıcler acısı benım boluk en uzaktaydı yurumek 20 dk yı alıodu walla abartıomuyum hadı 15 dk olsun . hele donuste yokus egım cıkıodum fılan . bol bol mutlu dusunun . bırde uzun donem tertıpler oluck soledıklerıne kesınlıkle kulak asmayın , oralı bıle olmayın .

edit , ulasım havaalanından merkeze gıtmıstım mınıbuslerın ordan mamak yazan bınebılırsınız ama ben kadıkoyden gıttıgım ıcın trenle gıtmıstım rahat rahat gece bınmıstım ctesı sabahı ordaydım otelde kalmıstım mamak cıvarında , tren garından taksıyle ulasabılırsınız en ıyısı 10 kusur yazıo . o gunler aklıma geldıkce uzuluyorum . ordakı sıkıntıdan degıl aıle ozlemımden 2-3 gece aglamıstım walla . sonraları o kadar cok ark oldukı adlarını ezberlıyemıodum mehmete arif arife huseyın huseyıne onur dıe sallıyordum :) sen nerelisin die sorduma 4-5 kere daha soruodum :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sevenhillli -- 10 Aralık 2011; 11:19:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sevenhilli

arkadaşlar hayırlı tezkereler olsun walaa , bol bol vıtamın alın yanı yemeklerde cıkan meyvelerı yıyın , ıyı beslenın cunku cok soguk bır yer , havası tertemızdır ama . yanınızda selpak marka mendıl olsun kı burnunuz yara olmasın cok sılmekten ve mutlaka catlaklara onlem alın ben mesela gece yatarken dudaklarıma krem suruodum . catlıolardı ffecı . aklıma geldı sabah kahvaltıdakı caylar kotu ama olsun ıcın :) sonra kahve molası yaparsınız otomatlarda . hele zıyaretcınız geldıyse aywayı yedınız demektır , oraya yurumek ıcler acısı benım boluk en uzaktaydı yurumek 20 dk yı alıodu walla abartıomuyum hadı 15 dk olsun . hele donuste yokus egım cıkıodum fılan . bol bol mutlu dusunun . bırde uzun donem tertıpler oluck soledıklerıne kesınlıkle kulak asmayın , oralı bıle olmayın .

edit , ulasım havaalanından merkeze gıtmıstım mınıbuslerın ordan mamak yazan bınebılırsınız ama ben kadıkoyden gıttıgım ıcın trenle gıtmıstım rahat rahat gece bınmıstım ctesı sabahı ordaydım otelde kalmıstım mamak cıvarında , tren garından taksıyle ulasabılırsınız en ıyısı 10 kusur yazıo . o gunler aklıma geldıkce uzuluyorum . ordakı sıkıntıdan degıl aıle ozlemımden 2-3 gece aglamıstım walla . sonraları o kadar cok ark oldukı adlarını ezberlıyemıodum mehmete arif arife huseyın huseyıne onur dıe sallıyordum :) sen nerelisin die sorduma 4-5 kere daha soruodum :)

aynen katılıyorum

ben 5.bölükte yer kalmadığı için hamamın arkasında ki bölükte kalıyordum ziyaretçi yerine git gel 30 dk rahat var

uzun dönemler BORÇ PARA isterse sakın vermeyin.

sizde rütbe yok acemisiniz onun için onbaşı yada çavuş uzun dönemlere selam vermeyin, emret komutanım diye.

• arkadaşlar, burada acemi birliğine ufak tefek vitamin gibi ilaçlar sokabilir miyiz? çok mu sıkı kontroller? banyo, tuvalet durumu ve genel temizlik seviyesi nasıl? daha detaylı bilgileri bekliyoruz arkadaşlardan.
  • quote:

arkadaşlar, burada acemi birliğine ufak tefek vitamin gibi ilaçlar sokabilir miyiz? çok mu sıkı kontroller? banyo, tuvalet durumu ve genel temizlik seviyesi nasıl? daha detaylı bilgileri bekliyoruz arkadaşlardan.

valla girişte arama yapiyorlar ama asprin c sokmustum ben iceri corapların icine fln sok. hayat kurtarir. hasta olunca acemilikde istirahat fln alamiyorsun. 40 derece atesle gecirdi arkadas geceyi 1 gün izin verdiler. tuvaletleri temizliyor uzun dönemler ztn. banyo da iyi biz gittiğimizde yeni yapilmisti banyo baya bir kapasitesi var tek tek kabinler var. simdi ne halde bilmiyorum gerci. ama temizligi fazla dert etme sonucta askere gidiyorsun :D yanina antibakteriyel jellerden al ufak cep icin. islak mendil de eksik etme.
  • ulaşımı da aşti otogarda inin kızılaya kızılaydan da dikimevine gidin sanırım oyleydi 2 kere biniyorsun direk dikimevin yok o aştiden. son durak dikimevi zaten. sonra oradan da taksiye atla 10 liraya götürür.
  • Pazartesi saat kaçta teslim olacaksınız birliğe? Ben 13:00 civarı havaalanına inicem, ordan otobüsle Kızılay'a geçtikten sonra taksiyle birleğe gidicem. Aynı rotayı izleyecek arkadaş varsa haberleşelim.
  • quote:

quote:

arkadaşlar, burada acemi birliğine ufak tefek vitamin gibi ilaçlar sokabilir miyiz? çok mu sıkı kontroller? banyo, tuvalet durumu ve genel temizlik seviyesi nasıl? daha detaylı bilgileri bekliyoruz arkadaşlardan.

valla girişte arama yapiyorlar ama asprin c sokmustum ben iceri corapların icine fln sok. hayat kurtarir. hasta olunca acemilikde istirahat fln alamiyorsun. 40 derece atesle gecirdi arkadas geceyi 1 gün izin verdiler. tuvaletleri temizliyor uzun dönemler ztn. banyo da iyi biz gittiğimizde yeni yapilmisti banyo baya bir kapasitesi var tek tek kabinler var. simdi ne halde bilmiyorum gerci. ama temizligi fazla dert etme sonucta askere gidiyorsun :D yanina antibakteriyel jellerden al ufak cep icin. islak mendil de eksik etme.

usta birliğinede acemiyede girerken yanında

TERRAFLUE al artık istersen çamaşırına sok istersen gizli cebine ama sok.

kafana takma çok korkuturlar sizi üstünde yakalarsam öyle böyle diye sen sakla gereğinde kullan.

• quote:

kardeşim galiba bana yazmışsın bunu..bende torpil falan yok ya bildiğin köylü çocuğuyum :D inşallah sonradan başıma bi iş gelmez
  • quote:

Orijinalden alıntı: b*okur

quote:

kardeşim galiba bana yazmışsın bunu..bende torpil falan yok ya bildiğin köylü çocuğuyum :D inşallah sonradan başıma bi iş gelmez

dostum korkutmak gibi olmasın ama ist. devrecilik hat safhadadır

fazla ezdirme kendini ama dik kafalılıkta yapma
  • MEBS. OKL. VE EĞT. MRK. K.LIĞI MAMAK ANKARA
  • MEBS. OKL. VE EĞT. MRK. K.LIĞI MAMAK ANKARA
    Sınıf : bakım
  • quote:

ulaşımı da aşti otogarda inin kızılaya kızılaydan da dikimevine gidin sanırım oyleydi 2 kere biniyorsun direk dikimevin yok o aştiden. son durak dikimevi zaten. sonra oradan da taksiye atla 10 liraya götürür.

Aşti'den Ankaray'a binildiğinde son durak Dikimevi'dir.. Yani direk gidilebilir.. Ondan sonrası dediğiniz şekilde yapılabilir.
  • buraya gelirken getirdiğimiz içlik, pijama gibi şeyleri sokmakta sorun çıkar mı?
  • Usta birliğim olarak Mebs Tabur Komutanlığı yazıyor. varmı benim gibi uzun dönem er ?
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.