Şimdi Ara

Dark mini type-c video inceleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
15.567
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ülkemizdeki kullanıcılar, Intel'in ATOM'u ile birlikte popülerliği artan mini ITX sistemler için uygun kasa bulma konusunda oldukça zorlanıyorlar.

Bu videomuzda ülkemizde satışına yeni başlanan Dark'ın mini type-c modeli mini ITX kasasını inceliyoruz. Bakalım medya ve dosya indirme bilgisayarları için beklentilerimizi karşılayabiliyor mu?

Videoyu izleyemiyorsanız tıklayınız

• Anakart güzel.Fakat kasa icin ayni sıfatı kullanabilecekmiyiz zamanla kullanan arkadasların yorumları dahilinde göreceğiz.Bugün bir online alışveriş sitesinde gördüğümden beri mevcut sistemimi satıp bu anakartla bir sistem oluşturma isteği sardı.Kasanın güc kaynaği yeterli olmayabilir.Bence JCP 101B MiNi-ITX KASA 250w güç kaynagı ve tasarımıyla daha da alınası bir kasa....
  • quote:

Orjinalden alıntı: titrexius

Anakart güzel.Fakat kasa icin ayni sıfatı kullanabilecekmiyiz zamanla kullanan arkadasların yorumları dahilinde göreceğiz.Bugün bir online alışveriş sitesinde gördüğümden beri mevcut sistemimi satıp bu anakartla bir sistem oluşturma isteği sardı.Kasanın güc kaynaği yeterli olmayabilir.Bence JCP 101B MiNi-ITX KASA 250w güç kaynagı ve tasarımıyla daha da alınası bir kasa....

+1

güç kaynağının konumu da bir acayip olmuş ön tarafta.

Bir de JCP 101 incelemesi görsek buralarda...
  • elien sağlık video güzel olmuş
  • İnceleme güzel.

Anakart'ı da beğendim ben. Donanım olarak çok dolu bir kart. Ama fiyatı da yüksek.

Zamanla bu tip anakartlar yaygınlaşacak tabi. Alınabilir seviyeye gelecekler
  • :) blu-ray sürücünün çekmecesinin önyüzünü çıkarmayı deneyen arkadaşlar sorun yaşamayacaklardır. (ben de çıkarmadan kullansam vento kasamda da sıkışırdı eminim =) )
  • DVD Sürücüsünün ön kapağı çıkartılırsa sanırım kapağın takılma sorunu düzeltimiş olur...
  • bakalım ne kadar kullanışlı olacak ama ön kapak kesinlikle sorun cıkarır.
  • eline sağlık...
  • 44Db gürültü çokmuş.
    salonda böyle bi gürültü hiç çekilmez.
  • PC labs da aynı ürünü incelemiş ve sesi 37.5 dBA olarak ölçmüş. DH'nin kullandığı konfigürasyon daha iddialı olduğundan işlemci soğutucusunun sesi toplam sistem sesini bastırmış gibi geliyor bana.
    http://www.pclabs.com.tr/2009/04/10/dark-mini-type-c-ve-mini-type-s-incelemesi/
  • @okean

Ölçtüğümüz gürültü oranı sadece kasaya ait. Zaten sistemde bir tane işlemci fanı var onu da test esnasında kapattık :) Gürültü oranu ölçüm değerleri ölçümün yapıldığı uzaklığa göre değişir. Biz testlerimizde yaklaşık 1 metre mesafeden ölçüm yapıyoruz.
  • Optik sürücü kapağının takılma olayını aşılamaz bir sorun değil sürücü tepsisinde bulun o kapaklar çıkartılabiliniyor. Hem girip çıkartırken daha sesiz olor hemde özellikle uyduruk kasalarda bulunana kötü sürücü kapaklarınında daha uzun ömürlü olmasını sağlıyor.

Birde güç kaynağı kasanın arkasında anakartın üstüne gelecek şekilde konumlandırılsaydı daha iyi olurdu.
  • Kasada anakartta çok güzel, teknoloji için güzel bir adım. Ses seviyesi kasanın orjinal fanı yerine 80 sessiz bir fan konularak giderilebilir. Tabi rahatsız olanlar için geçerli. Bu detaylı inceleme için DH ekibine teşekküe ederim...
  • Güzel ürünler ve güzel bir anlatım.

Teşekkürler mesut çevik ve DH

• kasa bence çok hoş olmuş ve türk malı oluşu da oldukça sevindirici ancak satılan hiçbir yer göremedim. bilenler yardımcı olursa sevinirim.
  • Buradan bakabilirsin. Diğer noktalarda çıktıkça teknofiyat'a eklenir.
    http://www.teknofiyat.com/?search=dark+mini&altlimit=&ustlimit=
  • @VISION

Ne yazık ki 8cm lik fanı değiştirmeniz gürültüyü azaltmayacaktır, asıl gürültüyü güç kaynağı yapıyor
  • benim aldığım güçkaynağı feel hurricane kasaların 550w güç kaynağıydı bu 2.yılında çok enteresan tiz sesler çıkarıyordu eminim ki o sesler güç kaynağından geliyordu işlemci fanı hariç tüm fanları iptal ettim hiçbir fanımdan kaynaklanmıyor güç kaynağı tam oturmadığı için titredikçe yapıyomuş o sesi vidaları gevşiyebiliyor bazen ses ondanda yapıyo olabilir . şuan alalı 3.5 sene falan oldu artık çok fena uğultu yapıyo download için geceleri açık bırakmam gerekiyo uyutmıyıak kadar çok deil ama azda deil . 550W güç kaynağı fiyatlarınıda bilmiyorum gerçi bulaşmıyım buaralar paramda yok :)
  • slm
    Bu kasadan yeni satın aldım.intel atom 330 ışlemcili anakart ile kullanıyorum ;http://www.hepsiburada.com/dark-mini-c2-intel-atom-n330-kup-barebone-sistem-dk-bb-minic2-gg-/productDetails.aspx?categoryid=111001&productid=bd53074
    Kasa gerçekten çok kaliteli.Ses konusuna gelince ençok gürültüyü anakartın chipset fanı çıkarıyor.Egsoz fanı idare eder , Speed-Step'in dediği gibi güç kaynağı fanı da gürültülü çalışıyor.
    Mini ITX kasalar arasında en kullanışlı ve kalitelisi bu kasadır diyebilirim.Bir Türk firamsının da bu kasayı üretip satması ayrıca guru verici.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.