Şimdi Ara

Set üstü ocak tavsiyeleriniz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
18.584
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar Teka marka set üstü ocak almak istiyorum,duyduğum kadarıyla iyi markaymış.Sizce nasıl fiyat ve kalite bakımından?

• demirdöküm kullanıyorum ,aslında hepside aynı işi yapıyor.
  • Ben de benzer bir başlık açmayı düşünüyordum set üstü ocak tavsiyesi için. Burayı takip edeyim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: bianca

Ben de benzer bir başlık açmayı düşünüyordum set üstü ocak tavsiyesi için. Burayı takip edeyim.

Tavsiye yok galiba, gidip Arçelikten alırım belki, arkadaşın dedği gibi hepsi aynı işi yapıyor..
  • Arkadaşlar

Paradan kaçıp ucuz ürün almanızı tavsiye etmem herhangi bir kaçakta büyük sorunlar yaşayabilirsiniz. Bosch marka kullanıyorum. Yaklaşık 6 yıl oldu herhangi bir çürüme vs. yok. Ayrıca alırsanız çakmaklı alın. Çakmak her zaman bulunmuyor.
  • Arkadaşlar kimsenin Teka hakkında bilgisi yok mu?
  • Yazıları deterjan ve ovmaya rağmen silinmeyen, çakmakları birkaç yıl içinde bozulmayan, bekleri kararmayan bir ocak istiyorsanız kesinlikle Siemens-Bosch-Profilo üçlüsünden birini alın. Profilo'nun 3 gözü gazlı 1 gözü elektrikli modeli Carrefour'da 155TL idi en son, bence kaçmaz.

Arçelik veya piyasa malı alırsanız yukarıda yazdığım problemleri yaşarsınız. Benim için bunlr problem değil, yanması yeterli diyorsanız en ucuzunu alın gitsin derim, Arçelik'e para dökmeyin yani.

Siemens ocağımız 10. senesine girdi, halen sıfır gibi duruyor. Geçen sene yurtdışından gelen anneannem bunu yeni mi aldınız demişti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 10 Nisan 2009; 23:07:13 >
  • Bundan yaklaşık 5 yıl kadar önce dedem Arçelikin cam kapaklı set üstü ocağını almıştı. Şu ana kadar sorun yaşamadılar. Ama hatırladıgım kadarıyla fiyatıda epey yüksekti. Yani diyeceğim şu ki Arçelik bu konuda fena değil ama fiyatı pahalı. Candogan beyin söylediği ürün mesela hem ucuz hemde Arçelikten çok daha kalitelidir. Bu nedenle eğer Arçelike aşırı bir güveniniz yoksa profiloyu öneririm.
  • quote:

Orjinalden alıntı: candogan62

Yazıları deterjan ve ovmaya rağmen silinmeyen, çakmakları birkaç yıl içinde bozulmayan, bekleri kararmayan bir ocak istiyorsanız kesinlikle Siemens-Bosch-Profilo üçlüsünden birini alın. Profilo'nun 3 gözü gazlı 1 gözü elektrikli modeli Carrefour'da 155TL idi en son, bence kaçmaz.

Arçelik veya piyasa malı alırsanız yukarıda yazdığım problemleri yaşarsınız. Benim için bunlr problem değil, yanması yeterli diyorsanız en ucuzunu alın gitsin derim, Arçelik'e para dökmeyin yani.

Siemens ocağımız 10. senesine girdi, halen sıfır gibi duruyor. Geçen sene yurtdışından gelen anneannem bunu yeni mi aldınız demişti.

Candoğan bey Teka hakıkındaki yorumlarınız lütfen?

• quote:

Orjinalden alıntı: candogan62

Yazıları deterjan ve ovmaya rağmen silinmeyen, çakmakları birkaç yıl içinde bozulmayan, bekleri kararmayan bir ocak istiyorsanız kesinlikle Siemens-Bosch-Profilo üçlüsünden birini alın. Profilo'nun 3 gözü gazlı 1 gözü elektrikli modeli Carrefour'da 155TL idi en son, bence kaçmaz.

Bosch NGU1121LT modelini aldım, ilgi için teşekkürler...

• Luxell diye bir marka aldım elektrikli ocak. Yani birbaşka deyişle Kumtel.

Aletin ısı ayarı 3. ay bozuldu (bir ocak sürekli yanıyordu sönmeden). Bende bunun fişini mişini atmıştım 1 sene dayansa yeter diye.

Bunlara mail attım dedim ürünün kodu şu seri numarası bu 3 ay önce aldım carrefourdan. Zaten senin fabrıkandanda 7 ay önce çıkmıştır alet. Bana bir yardımcı olun şunun ısı ayarını düzeltin.

Gelen cevap: evraksız ürünler kanun gereği garanti kapsamında değildir.

Bunları bu aydınlatıcı cevaplarından ötürü tebrik ettim. Aletide çöpe attım.

Ha unutmadan kumtel vantilatör görmüştüm bir de carrefourda . tam gaz dönen ama üflemeyen. garip di mi. ama öyleydi.
  • Gerçekten Kumtel piyasadaki en kalitesiz ürünleri üreten firmalardan biri. Ben de sağlam bir ürününü görmedim şimdiye dek.
  • quote:

Orjinalden alıntı: umutqx

Candoğan bey Teka hakıkındaki yorumlarınız lütfen?

Evyeleri vs iyi ama setüstü ocaklarını incelediğimde kalite hissi vermedi bana maalesef.
  • Bir senedir Doğalgazlı setüstü Bosch kullnıyorum.. işçilik olarak iyi sayılır ama örneğin çay demlerken çayın suyunu eski kullandığım Arçelik setüstü ocağıma göre çok daha geç kaynatıyor.. Sebebi;ocak gözü üst kapaklarının çok geniş olması sanıyorum.. Alev çok dışa doğru yanıyor..
    Arçelikte bu kapaklar daha iyi yapılmıştı.. yanan ateş merkeze doğru yanıyordu..
    Bir de Bosh ocağın üzerinde ki ızgaralar biraz deforme oldu tencereler hafif sağa sola oynamaya başladı yani düzgün durmuyor..
    Sonuç olarak;Bosch setüstü aldığıma pişman oldum.. Diğer bosh buzdolabı çamaşır makinası ve bulaşık makinamızdan çok memnunum.. ama bosch bu setüstü ocak işini beceremiyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frux -- 21 Nisan 2009; 0:50:23 >
  • ferre markası hakkında bilgisi olan var mı?
    termikel ve ferre setüstü ocakların (gaz kesme emniyetli) fiyatları birbirine yakın, tercihiniz hangis olurdu?
    teşekürler.
  • setüstü ocakları gönül rahatlığıyla bulaşık makinelerinin üzerine koyabilir miyiz? yoksa ısınma olur da makinenin beynine zarar verir diye altına sunta falan kestirmeye gerek var mı? bilgilendirirseniz memnun olurum. teşekkürler.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.