Şimdi Ara

Paragon Partition Magic 8.5 ???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
2.354
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Vista Ultimate işletim sistemi kullanıyorum ve harddiskim C / D / E olmak üzere üçe bölünmüş vaziyette.D sürücüm boş ve bunu C kısmı artık yetersiz geldiğinden birleştirme yapmak istiyorum.Vista'nın kendi disk yönetimi yapmadığı için bu programı önerdiler edindim.Fakat nasıl yapılacağı ile ilgili bilgim yok.Bu programın 8.5 sürümünü kullanan bir arkadaşımız varsa birleştirme işleminin nasıl yapılacağını ( mümkünse resimli ) anlatabilir mi ?

Saygılarımla.

• Aynı dert bende de var ama x64 vista da çalışmıyor ve deneme sürümü disk birleştirme(menage) yapmıyor.
  • Paragon Partition Magic 8.5 degil

Paragon Partition Manager 8.5

ve en sevdigim surumdur :)

birlestirme yapamiyabilirsin cunku senin D ve E aslinda 2. extended partitionun icinde ayri iki bolum olabilir.
    ör:
    1. bolum 1. partition C
    2. bolum extended
    2. bolum 1. partition D
    2. bolum 2. partition E

durum bu ise, once D yi silip (zaten bos) sonra 2. bolum extended in boyutunu E kadar yapman gerekir (sol kulagindan tut, saga dogru cek :) )
    zaten bu durumda C nin saginin bosaldigini gorursun
    sonra apply a bas, epeeeeeeeeeeeeeey bekleyeceksin. (git top oyna, vs vs, E ne kadar buyukse o kadar cok beklersin)
    islemler bitince C nin sagi bos olur, sonrasi C nin boyutunu buyutmektir, onuda yaparsin (tavsiyem vista kullanan vista disk manager dan yapsin, xp kullanan paragon dan devam etsin :) )

not: E de ne kadar az dosya olursa, epeeeey o kadar kisa surer

iyi sanslar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lancelot_Real -- 10 Nisan 2009; 15:26:11 >

• Hocam cevabın için çok teşekkür ederim ama ben şu 2.extended bölümünü anlayamadım ??? Resimli anlatma şansın varsa o kadar iyi olacak ki anlatamam.

quote:

Orjinalden alıntı: Lancelot_Real

Paragon Partition Magic 8.5 degil

Paragon Partition Manager 8.5

ve en sevdigim surumdur :)

birlestirme yapamiyabilirsin cunku senin D ve E aslinda 2. extended partitionun icinde ayri iki bolum olabilir.
    ör:
    1. bolum 1. partition C
    2. bolum extended
    2. bolum 1. partition D
    2. bolum 2. partition E

durum bu ise, once D yi silip (zaten bos) sonra 2. bolum extended in boyutunu E kadar yapman gerekir (sol kulagindan tut, saga dogru cek :) )
    zaten bu durumda C nin saginin bosaldigini gorursun
    sonra apply a bas, epeeeeeeeeeeeeeey bekleyeceksin. (git top oyna, vs vs, E ne kadar buyukse o kadar cok beklersin)
    islemler bitince C nin sagi bos olur, sonrasi C nin boyutunu buyutmektir, onuda yaparsin (tavsiyem vista disk manager dan da yaparsin :) )

not: E de ne kadar az dosya olursa, epeeeey o kadar kisa surer

iyi sanslar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reef1905 -- 9 Nisan 2009; 19:55:31 >

• su anki sistemim seninkine uymuyor :)

iyisimi sen paragon ile bir resim cekip buraya koy
  • Tamadır hocam, şu an işteyim, ancak gece dönünce fotoğrafı ekleyebilirim.İlgin için çok teşekkür ederim.

quote:

su anki sistemim seninkine uymuyor :)

iyisimi sen paragon ile bir resim cekip buraya koy
  • Hocam fotoğrafı ekledim, bu şekilde daha büyük görünebilir sanırım.D sürücüsü dolu gibi gözüküyor ama onu istediğim gibi silerim önemsiz yani.Naıl yapacağımı tarif eder, beni bu dertten kurtarırsan çok müteşekkir olacağım.

http://img7.imageshack.us/img7/1383/84869027.jpg
  • tahmin ettigim gibi

resimden gorecegin uzere diskinde 2 bolum var
    Logical Disk (C:)
    Extended Partition

Extended Partition bolumude 2 ye ayrilmis D: / E:

resim zaten benim yazdigimi gayet janjanli bir sekilde acikliyor.
    keske su 47GB data yi baska yere transfer edebilsen :), neyse canin sagolsun.

D: deki 10 GB i E: ye kopyalayip D: yi sileceksin (resimde D: ye sag tikla, delete filan gelir),
    sonra Extended Partition a sag tikla, resize de, sol taraftan saga dogru kucult (E ye kadar daya)
    sonra da paragonun tepesindeki Apply ya bas, 2 dk icinde bitmemis ise işe git yada uyu :) , bitecektir.

bu islem bittikten sonra vistanin disk manageri (xp kullananlar paragon ile devam) ile C: nin boyutunu buyult (E ye kadar daya)

zaten aynilarini "9 Nisan 2009; 16:10:42 " da yazdim :), bir daha yazmis olduk, kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lancelot_Real -- 10 Nisan 2009; 15:27:05 >
  • Hocam sana ne kadar teşekkür etsem az kalır, sadece dakikalar içinde halloldu.Dikkat etmem gereken bir husus var mı bundan sonra, yoksa normal şekilde kullanabilirmiyim ? Yani sıfırdan yapılmış gibi orjinal mi oldu ?

quote:

tahmin ettigim gibi

resimden gorecegin uzere diskinde 2 bolum var
    Logical Disk (C:)
    Extended Partition

Extended Partition bolumude 2 ye ayrilmis D: / E:

resim zaten benim yazdigimi gayet janjanli bir sekilde acikliyor.
    keske su 47GB data yi baska yere transfer edebilsen :), neyse canin sagolsun.

D: deki 10 GB i E: ye kopyalayip D: yi sileceksin (resimde D: ye sag tikla, delete filan gelir),
    sonra Extended Partition a sag tikla, resize de, sol taraftan saga dogru kucult (E ye kadar daya)
    sonra da paragonun tepesindeki Apply ya bas, 2 dk icinde bitmemis ise işe git yada uyu :) , bitecektir.

bu islem bittikten sonra vistanin disk manageri ile C: nin boyutunu buyult (E ye kadar daya)

zaten aynilarini "9 Nisan 2009; 16:10:42 " da yazdim :), bir daha yazmis olduk, kolay gelsin.

• normal sekilde kullan hicbir sorun olmaz

sadece kozmetik bir ekleme

kafan karismasin die istersen E: nin harfini D: yap (vista disk managementten), cunku ufd taktiginda su hali ile ufd D: harfini alir, yada birden fazla bolumu olan bir disk yada ufd taktiginda C: E: senin disk, D: F: ... takilan disk olur :). Klasik kullanim C: D: senin diski olmasidir.

gule gule kullan.
  • Selamlar,
    Bu programi kullanarak C'nin boyutunu degistirmek istedigimde bana "C kullanimda mesaji veriyor, harici diske programi kurup cozume ulasmayi da denedim ama degisen birsey olmadi, sorunu cozen arkadas nasil cozdugunu anlatabilir mi gorundugu gibi benimde C'nin boyutu ile sorunum var.

http://img35.imageshack.us/img35/1557/93114049.jpg

• Vistada disk editörü yokmuş gibi neden başka programlar kullanıyorsunuz ki.
    Denetim Masası-Yönetimsel Araçlar- Bilgisayar Yönetimi - Depolama- Disk Yönetimi
  • quote:

Orjinalden alıntı: mfkoc

Vistada disk editörü yokmuş gibi neden başka programlar kullanıyorsunuz ki.
    Denetim Masası-Yönetimsel Araçlar- Bilgisayar Yönetimi - Depolama- Disk Yönetimi

Merhaba,
    Vista'nin Disk yonetimi aracinda C:'ye kesinlikle mudehale edilmiyor, ekleme yapilamiyor.Sorun da burada o yuzden ek program kullanma geregi duyuluyor. Program da hata verdigi icin danismak istedim...
  • quote:

Orjinalden alıntı: mewthree

quote:

Orjinalden alıntı: mfkoc

Vistada disk editörü yokmuş gibi neden başka programlar kullanıyorsunuz ki.

Merhaba,
    Vista'nin Disk yonetimi aracinda C:'ye kesinlikle mudehale edilmiyor, ekleme yapilamiyor.Sorun da burada o yuzden ek program kullanma geregi duyuluyor. Program da hata verdigi icin danismak istedim...

Ben C ye müdahale edebiliyorum. O yüzden öyle dedim. Saygılar
  • C:/ 'den bolum cikarabiliyorsun, o cikardigin alanla baska bolumler yaratabiliyorsun. Benim ogrenmek istedigim sey ise D: 'deki bir alani C:' ye ekleyip bolumu artirmak.
    Vista'daki disk management programinda Extend(genisleme) secenegi kapali C:/ icin sorun da burada.
    Saygilar.
  • Merhaba,
    Benim de öyle bir problemim olmuştu.
    Sorunu ubuntu live cdsiyle çözdüm
    Kolay gelsin
  • Tesekkur ederim Mfkoc fakat vista'dan gerek internet tabanli oyun ile ilgili calismalarim oldugundan, gerekse yonetimsel ve yazilimsal destegi sebebiyle vazgecmeyi dusunmuyorum,
    O sebepten de yardim edebilecek, genisletebilecek veyahut genisletmis arkadaslarin yardimina ihtiyacim oldugunu soyledim.
    Birileri ilgilenirse sevinecegim :)
    Saygilar.
  • Hocam biz anlaşamadık senle :D Ben genişlettim.
    Şu linki verip kaçıyorum :Dhttp://gparted.sourceforge.net/livecd.php

bilgisayara kurulum yapmanıza gerek yok :d
  • Bir de anlatsaymisin iyiymis,
    vista kullanicisin sanirim ^^ burada linux gorunce killandim ne bileyim
  • Evet Vista kullanıyorum :)
    Yöntem iyidir kesin halledersin
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.