Şimdi Ara

Dell, Windows 7 ile ilgili deneyimlerini paylaştı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
3.385
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yazılım devi Microsoft'un çalışmaları devam eden 7. jenerasyon Windows işletim sistemi Windows 7 için meraklı bekleyiş sürüyor. Hemen her açıdan yerini alacağı Windows Vista'ya göre daha başarılı olacağı belirtilen Windows 7 için dikkat çekici değerlendirmeler de gelmeye başladı. Bilgisayar üretiminde sektör devi isimlerden birisi olan Dell'den Daniel Judd Direct2Dell blog'u üzerinden Ocak ayında yayımlanan Windows 7 Beta ile çok sayıda Dell sisteminde gerçekleştirilen testlere yönelik değerlendirmeleri paylaştı.

Açıklamalara göre Windows 7 özellikle geliştirilen Boot süresi ve Vista için hazırlanan sürücü ve uygulamalarla sergilediği yüksek uyumluluk ile öne çıkıyor. Öte yandan yeni işletim sisteminin performansı da ciddi merak konusu. Bu noktaya da yer verilen değerlendirme de Windows 7'nin medya dosyalarının riplenmesinde Windows Vista'ya göre daha hızlı olduğu ifade ediliyor. Tabii testlerin Ocak ayında yayımlanan Beta versiyon ile yapıldığını bir kez daha hatırlatalım. Artık gözler Microsoft'ta! Windows 7'nin aday sürümü (RC) merakla bekleniyor.

• Sabırsızlıkla bekliyorum win7 yi... VISTA 64BIT ULTIMATE benim için bi kabus oldu. DVD bile okumuyordu sırf o yüzden çift işletim sistemi kurmak zorunda kaldım. Oyun yükleyeceğim zaman xp ye geçip dosyaları atıyordum sonra vistaya geçip hdd den oyunu kuruodum :D
  • win7 x64 7068 surumunu kullanıyorum, vistaya gore çok daha başarılı, bazı programlar uyumsuzluk yapabiliyor ama yine de çalışıyor. Programlar çalışmayı durdursa da windows pek etkilenmiyor. Vista da bazı program sorun çıkartınca restart etmek zorunda kalıyordum yoksa başlat menusu gibi şeyler garipleşiyordu. Win7de boyle birşey olmadı, daha hızlı daha kullanışlı daha kararlı
  • Ben mecburen windows kullanmak zorunda olan bir kullanıcı olarak ne windows 7'yi ne de daha sonraki bir versiyonu bekliyorum. Keşke rakip işletim sistemlerine de biraz destek verilse ve başarımlarıyla pazar paylarını artırmaları sağlansa da bu microsoft kendini daha iyi işletim sistemi çıkarmaya mecbur hissetse...
  • Build 7000 var bendede, memnunum şuanda bir problem çıkarmadı bana.
  • windows 7 için şu tabiri kullanabilirim.

Vista görünümlü xp. Bence çok güzel olmuş ellerine sağlık microsoftun.

ama vinstanın taaaaa.... &'%$('$%&&%^&'^67 desem yeridir.
  • bakalım cıksında ne olduğunu göreceğiz ama vistaya göre olumlu sinyaller verdiği gerçek...
  • valla windows 7 gerçekten çok iyi... aynen öyle vista görünümlü XP olmuş... çok hızlı ve efektik bir şey... para verip almayı bile düşünmüyor değilim
  • Aslında çok merak ediyorum ama rc sürümünün çıkmasını bekliyorum şuan için ingilizce olması nedeniyle tercih etmiyorum.üstelik daha beta eğer söz konusu windows sa SP2 paketi çıkasıya kadar kullanmak istemiyorum :D
  • umarım vistadan daha iyi bir işletim sistemi olur
  • Windows diye bir şey varsa o da Windows7 dir denebilecek bir sürüm bu, muhtemelen RC sürüm çıktığı anda tüm dünyada diğer windows sürümlerinin kullanımı bitecektir. Önceki tüm Windowsların kendilerine özgü kusurları vardı, Windows7 de MS sona çok yaklaşmış gibi, tüm kullanıcalara hayırlı olsun, bir çok hatanın sıkıntının sonu kesilmiş oldu.
  • KaraKanarya; Benim şu anda kullandığım P4 işlemcili bilgisayarın Vista sürücüleri yok. Windows 7'yi kullanamam yani. "Herkes geçecek" gibi ütopiik şeyler söylemenin anlamı yok. Daha Windows 95 kullananlar var, ki 95'in de -bildiğim kadarıyla- destek sürecinden sonraki süreç de sona erdi, yani Windows'un işletim sistemi değil, sokağa attığı bir çocuk gibi oldu. Yeni bilgsiayar alanların ya da sürücü sorunu yaşamayacakların tamamı olmasa da, tamamına yakınının geçeceğinden ben de eminim.

Tebrikler Micrososft...
  • build 7000 ve 7057 kullandım 7000 çok daha hızlıydı. ama her halükarda sistem xp den dahi hızlı çalışıyor microsoft bu sefer yapmış. üstelik çok stabil yani öle xp gibi değil harbi çekidekten stabil bir sistem.
  • DELL micinin sırtını okşamış ama gerçekler microsoft 7 çıkınca görcez bence win7 bence şişirilmiş bir balon gibi sönecek aynı vistada olduğu gibi.
  • quote:

Orjinalden alıntı: mehmetsary

DELL micinin sırtını okşamış ama gerçekler microsoft 7 çıkınca görcez bence win7 bence şişirilmiş bir balon gibi sönecek aynı vistada olduğu gibi.

ben olsam oyle demezdim uyumluluktaki problemleri her sürümde aşıyorlar çok minik sorunları var elbette ama hala daha piyasaya cıkacak olan sürümü kullanmadıgınızı unutmayın ayrıca yeni cıkan çogu teknolojiyede destek veriyo bence 98 ve xp den sonraki en basarili sürümü 5 senede bir ii isletim sistemi cıkario adamlarlar ara sürümlerse gercekten küfürlük oluo
  • Kullanmada yorum yapmak zor.Deneyip görmek lazım.Vista da çıkmadan önce çok şişirilmişti ama gördük işte sonucu.

Yanlız bu mikrosoftun işletim sistemlerindeki sıra atlaması olayı harbiden tutuyor galiba.Daha vista çıkmadan önce bu öngörüyü yapmışlardı.bir iyi-bir kötü-bir iyi...sıradaki vista ne yazık ki kötü idi ve hakikaten de öyle oldu.Bu kurala göre Win7 nin iyi olması gerekiyor netekim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.