Şimdi Ara

AMD-ATi: Şimdilik çift GPU'lu HD 4890 X2 planımız yok

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
2.510
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yüksek performans segmenti için hazırladığı Radeon HD 4890 modelini geçtiğimiz hafta kullanıma sunan AMD-ATi cephesinde çift grafik işlemcili yeni model beklentileri de giderek artıyor. Geçtiğimiz sene Ağustos ayında duyurduğu Radeon HD 4870 X2 modeliyle yüksek performans segmentinin zirvesine yerleşen ve yaklaşık 5 ay boyunca pozisyonunu korumayı başaran AMD-ATi, Ocak ayında lanse edilen çift grafik işlemcili GeForce GTX 295 ile koltuğu Nvidia'ya teslim etmişti.

Satışa sunduğu Radeon HD 4890 modelinde, yüksek işlem gücüyle dikkat çeken RV790 GPU'suna yer veren AMD-ATi, aynı grafik işlem birimiyle çift GPU'lu Radeon HD 4890 X2 modelini hazırlayabilir mi? Teknik olarak bu mümkün olsa bile görünüşe bakılırsa en azında yakın zaman için bu tip bir model firma tarafından planlanmıyor. Zira AMD-ATi'nin masaüstü harici ekran kartı çözümlerinden sorumlu yöneticisi David Cummings'in açıklaması da bu haberi doğrular nitelikte.

Radeon HD 4890 modeliyle Radeon HD 4870 ve çift grafik işlemcili Radeon HD 4850 X2 modelleri arasındaki boşluğu doldurduklarını belirten aynı bay Cummings, 399$ seviyesinden satışan çift grafik işlemcili Radeon HD 4870 X2'den de menun olduklarını belirtilirken küresel krizin etkili olduğu bir ortamda 450$ veya daha üstü fiyat segmenti için yeni bir model hazırlamanın mevcut koşullarda dikkat çekici olmayacağını belirtilirken şimdilik çift GPU'lu yeni bir canavara ihtiyaç olmadığını belirtti.

AMD-ATi cephesi masaüstü ekran kartı pazarı için özellikle RV740 GPU'suna kosantre olmuş durumda. 40nm üretim teknolojisiyle hazırlanan yeni GPU'nun güç vereceği Radeon HD 4770 modelinin 99$ fiyat seviyesinden Mayıs ayında kullanıma sunulması ve kendi fiyat segmentinde yüksek satış rakamlarına ulaşması bekleniyor.

• Şimden sonra her iki firmada yeni canavarlara yönelmeli
  • "küresel krizin etkili olduğu bir ortamda 450$ veya daha üstü fiyat segmenti için yeni bir model hazırlamanın mevcut koşullarda dikkat çekici olmayacağını.." çok güzel bir açıklama, helâl olsun diyorum.
  • çıkarsa ne olacak gtx 295 i belki % 2 geçecek belkide bazı noktalarda geçecek % 15 fark olmadıkça çıkarmazlar zaten hem aticiler nvıdıaya yaptıkları ısıtıp koyma sitemini yapmasınlar hesabı çıkarmaz tabi
  • "AMD-ATi: Şimdilik çift GPU'lu HD 4890 X2 planımız yok"

Açılımı yapıyorum; VAR!
  • çok gereksiz olur zaten..
  • quote:

Orjinalden alıntı: nodar

"AMD-ATi: Şimdilik çift GPU'lu HD 4890 X2 planımız yok"

Açılımı yapıyorum; VAR!

nvıdıa ya tuzak diyorsun :D
  • adam kendi kartlarımızı şu an baltalamayacağız demiş, elimizdeki 4850 x2 ve 4870 x2 stoklarını daha eritemedik diyor :)
  • "AMD-ATi: Şimdilik çift GPU'lu HD 4890 X2 planımız yok" Açılımı yapıyorum; VAR!

Açılımı tam olarak şöyle; "4870 X2'yi iyice sömürecem, sonra yeni X2 çıkaracam"
  • en mantıklısı zaten isteyen oyunda yok mübareklerin hepsi konsol portu
  • zaten resmi açıklama gelmişti pclabs da vardı da bir ati aticilere anlatamadık yok diye illa var diyorlar :))))))
  • Şimdilik dediği ne kadarlık bir zaman

3-5 gün sonra hadi yapalım şu işi derler haydaa 4890x2 çıkıyor haber gelir
  • ati yapma ya hani gtx295 i geçecektik
  • quote:

Orjinalden alıntı: Black_Necro

ati yapma ya hani gtx295 i geçecektik

Geçip de napıcan otur oturduğun yerde.
  • Acık söölemek gerekırse 500tl gibi ekan kartına yatırmak ne kadar dogru amaç oyun oynamaksa Next-Gen oyun konsolu almak daha mantıklı
  • 4890 i da gereksiz görüyordum, bunu da gereksiz görüyorum.

4890 çıkarılacağın HD4870 in fiyatında indirim yapılabilir, HD4980X2 çıkarılacağına HD4870X2 nin fiyatı 349$ seviyesine çekilir.
  • ee tabi 5000 serisi için tırmalıyorlar dx11 de kapıda yakında kabuk değişimi olucak.......
  • Nette bazı sitelerde incelemesini gördüm 4890 CF rahatlıkla gtx295'i geride bırakabiliyor. Fiyat olarak bakarsak da 4890 CF ile GTX295 yaklaşık aynı rakam oluyor.
  • evet örneğin techpowerup ki en güvendiğim sitelerden biridir
  • Kesinlikle. Özellikle yüksek çözünürlükte ve AA açıldığında ciddi farklar atabiliyor.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.