Şimdi Ara

Atom İşlemcili NETBOOK'larda HD (.MKV) Filmleri İzleme...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
4
Favori
17.417
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bilindiği gibi, Aspire One üzerinde 720p .mkv uzantılı filmleri düzgün olarak izleyemiyoruz.
    Fakat bir kaç program ve ince ayar ile 720p filmleri sorunsuz olarak Aspire One üzerinde izleyebilirsiniz.
    (Aspire One'da denedim, diğer netbooklardada sonuç aynı olacaktır muhtemelen)

İşte yolu;
    Öncelikle gerekli olan iki program yüklemelisiniz.
    (Yüklemek için üzerlerine Tıklayın)

Core AVC
    K-Lite Codec Pack

Şimdi Core AVC programını kurun ve kurulum işlemi bittikten sonra
    Başlat > Programlar > CoreCodec > Configure CoreAVC
    menüsünü açarak
    Deblocking - Skip Always
    seçeneğini seçin. Ardından,
    Preferred Decoder
    seçeneğinin işaretli olduğundan emin olarak OK tuşuna basın ve işlemi bitirin.
    Daha sonra, K-lite Codec Pack'i indirin ve hiçbir ayarını değiştirmeden sonuna kadar Next diyerek kurulum işlemini tamamlayın.
    Ardından,
    Başlat > Programlar > K-Lite Codec Pack > Media Player Classic
    menüsüne tıklayarak programı açın.
    View > Options > External Filters > Add Filter
    menüsünden
    CoreAVC Video Decoder'i
    seçin ve OK'e tıklayın.
    Şimdi
    External Filters
    listesinden
    Core AVC Video Decoder'i
    işaretleyerek sağ taraftaki
    Prefer'i
    işaretleyin.
    Playback > Output
    menüsünden
    VMR9 (renderless)
    seçeneğini seçin ve OK ile tüm işlemleri bitirmiş olacaksınız.

Biraz karışık gibi gözüküyor ama değil. Bunları yaptıktan sonra sorunsuz olarak .mkv uzantılı HD filmlerinizi Netbook üzerinde izleyebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FReeStyLeMaSTeR -- 12 Nisan 2009; 19:45:38 >

• Bazen Explorer hatası verebiliyor ama sorun teşkil etmez.
  • ellerin dert görmesin allah razı olsun şuan için bi sıkıntı yok
    başlangıçta biraz bekletiyor ama ardından bi sıkıntı çıkarmıyormıyor tekrar tekrar teşekkürler

• teşekkürler. FReeStyLeMaSTeR

asus eee 1000h ta denedim.işe yarıyor.
  • Paylaşım için teşekkürler.
    Ben de kendi aspire one'ımda denedim çalışıyor.
  • yaa bende netbook istiyom , vala bravo o işlemci-ekran kartına nası HD film açtırdınız ya =S, takılma oluyormu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: OgzKC

yaa bende netbook istiyom , vala bravo o işlemci-ekran kartına nası HD film açtırdınız ya =S, takılma oluyormu ?

Benim Aspire one da çok az oluyor, 30 saniyede 1 gibi ama kısa sürüyor.

• 1 ay önce Acer A0751H modelini aldım.2 gün önceye kadar HD playback sorununu halledememiştim.Dün makinayı formatladım hiç bir codec kurmadan sadece Powerdvd8 kurdum.Şu anda çok akıcı şekilde HD playback var.Fakat herhangi bir codec kurulduğunda yine sorun yaşıyorum.Codec pack olmadanda subtitle ayarlayamıyorum.Atıcam artık makinayı o kadar stres oldum yani.Varmı halleden kimse?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iolisis -- 2 Eylül 2009; 21:46:39 >
  • 720p filmleri izlemek için CoreAVC yeterli. K-lite codec paketini kurmaya gerek yok. Benim tavsiyem CoreAVC + KMPlayer kurmanız.
  • Şu anda zaten klite kurmadan sadece powerdvd8 x264 codec ve media player classic ile çok rahat bir şekilde izleniyor mkv uzantılı dosyalar.Ama subtitle yüklenmiyor.
  • Ben asla BS player pro'dan vazgeçmem

Bu yüzden Asus N10Jc (N270 ve nvidia vga'lı) netbook'u yarın alacağım (yurtdışındaki kullanıcılar 1080p filmlerde bile sorun olmadığını vurgulamışlar)
  • arkadaşlar en başta söyledikleriniz yaptım. bu şekilde sürekli takılıp durduğu için izleyemediğim filmleri takılmadan oynatıyo ama bütün altyazıların senkronu bozuldu ve öyle toplu kayma filan gibi bi durumda değil, yani düzeltilmesi imkânsız ve filmin bu haline uyan altyazı da yok. kafayı yemek üzereyim ne yapmak gerekiyo?
  • filmin adı ve release name i nedir belki bulunabilir ??

ayrıca bu sayede cidden hiç bir takılma yaşamadan izleyebiliyor musunuz 720p filmleri ?

ben purecodec kullanıyorum acer aspire one ao532h modelinde, arada muhakkak takılma oluyor lost izlerken bile, 5 saniye filan başa almak gerekiyor her seferinde... sonra düzeliyor ama 40 dakikada en az 10 kere başa almak lazım ki delirtiyor adamı ya :)
  • Splash Lite deneyin arkadaşlar bu işin ilacı bu program.diğerleriyle uğraşmayın.
  • gerçekten çok canımı sıkan bir problemdi, acer ao751h notbookumda çok işe yaradı artık 720p görüntüleri takılmadan izleyebiliyorum, çok teşekkür ediyorum
  • bende de acer aspire one ao532h var,

win7 ultimate kurulu,

buradaki ayarları yaptım, cidden aşırı farketti, normalde kmplayer core avc ve purecodec le takılma yaşayan bir kaç video denedim hepsi 720p, hiç takılmadı... ama ne yaptıysam altyazıları göstertemedim bir türlü altyazılar gömülü olmasına rağmen...

acep ne yapmalı ??
  • Çok teşekkür ederim, o kadar çok işime yaradı ki anlatamam.. Ellerine, zamanına, bilgine sağlık.
  • Klite codec - media player classic e tıklayın demişssin ama bende media player gözükmüyor ?
  • XBMC programını kullanıyorum şuan 1080p 40mbitlik filmlerde dahi takılma olmadan izliyorum netbook um Acer Aspire one 752 tavsiyede ederim
  • çok faydalı konu :D allah razı olsun
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.