Şimdi Ara

★★★ CHEVROLET CRUZE ★★★ (1999. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
45.111
Cevap
162
Favori
3.530.824
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19971998199920002001
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: UsainBolt

Da araç benim değil ki bir arkadaşımın annesinin .Sahibinden ilanına bakmadın mı bayan zaten.Niye benim olsa söyle miyim be abi

Ne bileyim? Bir an öyle algıladım

Öyle soran/fiyat alan/belirlemek isteyenler/piyasası nedir? diye araştırmak isteyenler olmuyor değil.

Öyle hissettiğimde pm den gelen soruları cevaplamıyorum(yüzeysel geçiyorum). Herkesim malı kendine daha değerli, fiyat belirleyici olmak yanlış geliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1.Tekel Şahıs 1 kullanıcısına yanıt
    Fiyatıda uygunmuş keşke kaçırmasaymıssın. Neyse her işte var bi hayr . Yeni aracın hayırlı olsun. Kazasız belasız kullan

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • cruzuma 20 liralık gaz attım bi haftadır geziyom semtte kafam raad, bi ocakda muayene sıkıntımız var ama olsun onuda atlatırız.

• bugün ankara çevre yolundan elmadağa gidip geldim. arabayı park ettiğimde ortalama tüketim 5,6 lt'di.

Gidiş : ~ 90-120 km hız
    Dönüş : ~ 90-140 km hız.

LPG lt fiyatı : 1,99 aygaz.
    PETLAS kışlık lastikler takılı. Lastik basıncı 240, sıcakken. Jantlar 17.

140 ile 3-5 dakika sürekli gittim, yol düzdü.
    -----------

hesapladım çok düşük çıkıyor. bir yanlışlık olabilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: NeredesinBe

bugün ankara çevre yolundan elmadağa gidip geldim. arabayı park ettiğimde ortalama tüketim 5,6 lt'di.

Gidiş : ~ 90-120 km hız
    Dönüş : ~ 90-140 km hız.

LPG lt fiyatı : 1,99 aygaz.
    PETLAS kışlık lastikler takılı. Lastik basıncı 240, sıcakken. Jantlar 17.

140 ile 3-5 dakika sürekli gittim, yol düzdü.
    -----------

hesapladım çok düşük çıkıyor. bir yanlışlık olabilir mi?

Bazı LPG kitlerinde belli devrin üzerinde benzine geçmesi yönünde ayar bulunmakta. Benim aracımda da 4000 devirde benzin devreye girecek şekilde ayarlı. Aracım 6 vites otomatik olduğu için o devirlere pek uğramasam da :) zaman zaman bu devirlerdeki benzin tüketiminin farkına varıyorum. Böyle bir durum olabilir mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ama ekrandaki gösterge üzerinde görüyorum bu ortalama 5,6 lt değerini.
    Benzine geçse veya geçmese fark eder mi?
  • NeredesinBe N kullanıcısına yanıt
    Ona dikkat etmemişim, tüketimi kendiniz ölçtünüz zannettim. O zaman iyi değerler diyelim :) Ben şehir dışı pek tek kişi ve boş bagajla seyahat etmedim. Genelde 3 kişi ve tıka basa dolu bagajla 8-9 litre civarı görüyorum. Manüel vitesli bir araçsa, boşsa ve sakin kullanıyorsa belki de normaldir
  • RhPolitik kullanıcısına yanıt
    araç otomatik. bagaj boştu, giderken iki kişi, dönüşte bir tek ben vardım.

2013,5 sedan 1.6.
  • quote:

araç otomatik. bagaj boştu, giderken iki kişi, dönüşte bir tek ben vardım.

2013,5 sedan 1.6.

90-100 km arasına sabitlediğimde ben de aynı sonucu alıyorum. 100-120 km arası 7-8 lt civarı oluyor. Genelde de çevre yollarında 100 km üstünde gittiğim için ben 7-8 lt diye hesap yapıyorum ki bu da gayet iyi bi değer. Lpg ye dönüştürünce 22-23krş gibi bi şey yakıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1.Tekel Şahıs -- 30 Kasım 2015; 10:17:54 >
  • quote:

ama ekrandaki gösterge üzerinde görüyorum bu ortalama 5,6 lt değerini.
    Benzine geçse veya geçmese fark eder mi?

Olmayacak bir tüketim değil.

Ben otomatik ile Antalya-İstanbul-Antalya giderken 6.2lt, dönerken 6.5lt yaktım(bağaj ve arka koltuk dolu, ort. hız 97km)

Dikkat etsem ve o kadar yüküm olmasa git-gel 6lt olurdu.

• Panthér kullanıcısına yanıt
    Hocam öncelikle merhaba mesajlardan takip edebildiğim kadarı ile cruze marka araçlar ile aranız baya iyi, bende bu hafta içi almayı düşünüyorum Allah kısmet ederse bir arkadaşın tanıdığı satıyormuş yarın detayları öğreneceğim. Benim sormak istediğim bir kaç soru vardı cevaplaya bilirseniz minnettar kalırım.Bu arada Bütçem 30.000 TL gerekirse maksimum 33.000 TL olabilir.

- Öncelikle ben otomatik düşünüyorum, bu gün bir arkadaşım cruze'nin otomatik viteslerinin problemli olduğunu söyledi, bunun aslı astarı var mıdır? Benim bildiğim opel active select şanzumanın aynısı değil midir?
    - LPG den kaynaklı sübab erimesi olduğunu biliyorum, yerine takılan çelik sübablar da erime olayı olmuyormuş, yada daha uzun ömürlü oluyormuş? Bu konuda da aydınlatırsanız sevinirim.
    - Bilinen kronik problemleri v.s var mıdır?
    - Parça konusu hususunda sıkıntılar olacağını zannetmiyorum, zira ablamın 98 model rover 200 'ün bile parçaları bulunuyorsa bu memlekette cruze'nin hayli hayli bulunur diye tahmin ediyorum.
    - Bütçem eli yüzü düzgün bir cruze almaya yeterli midir?
    - Eğer almaya karar verirsem ekspertiz v.s yaptıracağım bunun dışında alırken kardeşim şurasına da baktır diyeceğiniz bir şey var mıdır?

Bu arada insanlar bir garip cruze alacağım diyorum bana yok gitmiyor v.s diyorlar, diyorum benim eski aracım 105 hp lik toledo idi o bana yeterli geliyorsa bu hayli hayli yeterli gelir diye çıt yok. Vay efendim çok yakıyormuş, şirkette kullanılan 2008 otomatik focus devamlı kısa mesafe ve düşük hızda kullanılıyor ekranda 13.6 ortalama var diyorum olmaz öyle şey diyorlar. Türk halkı olarak otomobil bilincimiz sıfıra yakın diyebilirim, benim bildiğim otomobil ihtiyaçlarınıza cevap vermeli ve içinize sinmeli bilmiyorum yanlışmı düşünüyorum...
  • bir saat tir arıyorum bulamıyorum 2011 cruze ls ile 2011 cruze lt farkı nedir donanım olarak hangisi üstündür yardımcı olursanız sevinirim

• quote:

Orijinalden alıntı: 01levent01

Karatay sanayide Öz konya opel yedek parça var. makro market tarafı girişinde daha kolay bulunuyor. Ben hep oradan alış veriş ederim.Her 20bin kmde bujileri değiştiriyorum. Ngk marka kullanıyorum. Orjinalide bu markaydı aracım 650 km de iken LPG taktirdım şu an 68 bin km de size tavsiyem buji ve LPG filtresinin her bakımda değiştirmeniz.

lpg markası ve sistemini öğrenebilir miyim.

• canciger C kullanıcısına yanıt
    Landirenzo

• 01levent01 0 kullanıcısına yanıt
    tşk ederim cvp için.
  • Nereden baksan 1.5 yıldır araba bakıyordum.Artık bıkmış ve usanmıştım. Ve rabbim bugün bir arac nasip etti 2012 model cruze hatchback sport plus ile bende artık cruze ailesindeyim ;)

• 2011 ls veya 2011 lt modeli 30 bin veya 50 bin km aralığında 33000 tl alınır mı benzinli hiç lpg takılmamış. cvp verirseniz çok sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: canciger

bir saat tir arıyorum bulamıyorum 2011 cruze ls ile 2011 cruze lt farkı nedir donanım olarak hangisi üstündür yardımcı olursanız sevinirim

Fark yok. 2011 sonu itibari ile LS oldu LT...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ersincck

Nereden baksan 1.5 yıldır araba bakıyordum.Artık bıkmış ve usanmıştım. Ve rabbim bugün bir arac nasip etti 2012 model cruze hatchback sport plus ile bende artık cruze ailesindeyim ;)

Hayırlı olsun..

• quote:

Orijinalden alıntı: Lacano

Hocam öncelikle merhaba mesajlardan takip edebildiğim kadarı ile cruze marka araçlar ile aranız baya iyi, bende bu hafta içi almayı düşünüyorum Allah kısmet ederse bir arkadaşın tanıdığı satıyormuş yarın detayları öğreneceğim. Benim sormak istediğim bir kaç soru vardı cevaplaya bilirseniz minnettar kalırım.Bu arada Bütçem 30.000 TL gerekirse maksimum 33.000 TL olabilir.

- Öncelikle ben otomatik düşünüyorum, bu gün bir arkadaşım cruze'nin otomatik viteslerinin problemli olduğunu söyledi, bunun aslı astarı var mıdır? Benim bildiğim opel active select şanzumanın aynısı değil midir?
    - LPG den kaynaklı sübab erimesi olduğunu biliyorum, yerine takılan çelik sübablar da erime olayı olmuyormuş, yada daha uzun ömürlü oluyormuş? Bu konuda da aydınlatırsanız sevinirim.
    - Bilinen kronik problemleri v.s var mıdır?
    - Parça konusu hususunda sıkıntılar olacağını zannetmiyorum, zira ablamın 98 model rover 200 'ün bile parçaları bulunuyorsa bu memlekette cruze'nin hayli hayli bulunur diye tahmin ediyorum.
    - Bütçem eli yüzü düzgün bir cruze almaya yeterli midir?
    - Eğer almaya karar verirsem ekspertiz v.s yaptıracağım bunun dışında alırken kardeşim şurasına da baktır diyeceğiniz bir şey var mıdır?

Bu arada insanlar bir garip cruze alacağım diyorum bana yok gitmiyor v.s diyorlar, diyorum benim eski aracım 105 hp lik toledo idi o bana yeterli geliyorsa bu hayli hayli yeterli gelir diye çıt yok. Vay efendim çok yakıyormuş, şirkette kullanılan 2008 otomatik focus devamlı kısa mesafe ve düşük hızda kullanılıyor ekranda 13.6 ortalama var diyorum olmaz öyle şey diyorlar. Türk halkı olarak otomobil bilincimiz sıfıra yakın diyebilirim, benim bildiğim otomobil ihtiyaçlarınıza cevap vermeli ve içinize sinmeli bilmiyorum yanlışmı düşünüyorum...

Ben 2 adet AT aldım kullandım, çevremde de kullanan var sıkıntı olmadı. Sonuç olarak olmayacak bir durum değil, kullanıcı kaynaklı
    sorunlar yaratabilir. Bildiim kadarı ile kronik problemi yok. Olsa zaten, tüm araçlarda zaman içinde sorunların çıkması gerekirdi.

Astra AS ile tam olarak(%100) oaynı olup olmadığına emin değilim(belki kod ve küçük farklılıklar) ama çalışma prensibi olarak
    "Elektronik kontrollü tork konvertörlü debriyaj ile altı-ileri önden çekişli, otomatik overdrive şanzıman" açılımı olan, GT640 kodlu
    Hydra-Matic altı-ileri otomatik şanzıman... Bu şanzımanı GM koredeki fabrikada mı üretiyor yoksa AİSİN firmasına mı yaptırıyor?
    O bilgiye ulaşamadım. Bildiğim Aisin şanzıman ama tam emin değilim.

Yerine takılan çelik subapların sorun çıkartmayacağını belirtiyorlar(en azından uzuuun bir süre).
    Üzerindeki subaplar gibi sorun çıkarsa dahi -ki süresi çok çok daha uzun- 60-80-100.000km kadar sonra oluşacak 1.000-1.200TL masraf
    kabul edilebilir rakamlar. Amaç ekonomi ise, deve de kulak kalan durum göz ardı edilebilir.

Lpg den kaynaklı problemler olabilir ama genel anlamda kronikleşmiş durumu yok. Bazı suspansiyon sorunu çeken yada ayna beyazlaması
    gibi sorunlar oluşan araçlar var ama kronik sayılır mı? Her araç da yada herkes de şikayet yok!..

Her yerde parça var, sanayi usta ve parça yuvası. motor ve bazı parçalar opel ile aynı, sıkıntı çıkacağını sanmam.

30-33.000TL ye düzgün az km'li bir araç bulmak zor. Sıkı takibe alıp araştırmak lazım. İyi bir araç için bütçenin biraz yükselmesi gerek.

Bana göre ekspertiz sonucu haricinde özellikle bakılması gereken özel bir şey yok. Genel durum ve fiyat beklentiyi karşılıyor ise alınabilir.

Millete göre, zaten hiç bir araba gitmiyor. Sadece kullandığı araçlar uçup az yakıyor...
    1.400kg 1.6 Atmosferik araç, çevresinde bulunan benzer 1.6 atmosferikler ile aynı işte! Olacağı +-1lt dir hepsi o.

İhtiyaç ve beklentileri karşılıyor ise...
    Ve alıcı ne aldığını ve aracın ne verebileceğini biliyor(idrak edebiliyor) ise sorun yok...

Ben 5 küsür yıl 2 AT araç ile 27km şehiriçi hızı/9.5lt nin üzerine çıkmadım(İlk alışma süreci 2-3 ay hariç). Şehir ve kullanım durumuna göre
    farklılık elbette her zaman var. Ama bulunduğu yeri/şartları/kullanım şeklini hesap edemeyip alan adamın yaktığını da çok dikkate almamak
    lazım. 2 hesap 2 araştırma ile kendine uygun aracı bulamayan adam için söylenecek fazla birşey yok. Herşey kendi hesabını yapmak/yapabilmek
    ile alakalı...

Benim yeğenime 2006 model 90.000km de 1.4 benzinli C3 aldık(parası ona yetti). Geçenlerde aradı çok yaktığı için lpg taktığını söyledi.
    Kaç yakıyormuş dedim, hesap etmiş 7.3-7.5lt. Eee! Daha ne yakacak bilemedim? 10 yaşında araba, kullanılan yer belde ve mesafeler hep kısa...

Beklenti nedir anlamak zor? 10 yaşında 1.4 benzinli araç 5lt mi yakacak yani!..

Benim 2015 1.2 82bg yarı otomatik aracım var, boş ağırlığı 975kg. O bile Antalya da 28km ortalama hızlar ve normal(fazla dikkat etmeden)
    kullanım ile 6-6.2lt yakıyor(kataloğ verisi 5lt) dikkat etsem olacağı -0.5lt dir(1.4 100bg yarı otomatik diğer aracım da 7.5lt). Bu araç bile 6lt yi
    görüyor ise, 10 yaşındaki aracın(yaş/şartlar/bakım/kullanım düşünüldüğünde) 7-7.5lt yakmasıveya Cruze kategorisinde 1.400kg 1.6 bir aracın
    9-10lt yakması pekte şaşırtıcı olmamalı.

Cruze alt devirlerde kimilerinin! beklediğini vermeyebilir, devir çevirmek gerek. Araç onu istiyor...

edit.Cümle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panthér -- 30 Kasım 2015; 23:31:24 >
  • 
Sayfa: önceki 19971998199920002001
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.