Şimdi Ara

★★★ CHEVROLET CRUZE ★★★ (1927. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
45.112
Cevap
162
Favori
3.530.744
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19251926192719281929
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • aynı ses bende de var geçen gün oldu aynısı, ondan sonra 2. vitese daha kemikli geçmeye başladı önceden rahat geçiyodu bu sıkıntı sadece 1. 2. viteste oluyor bide geriye takarken gacırt etmesi yok mu hep vites kutusunu sola doğru fazla bastırınca oluyor.

bide siz vitesi hangi devir bandında değiştiriyorsunuz ? ben 2 bine gelmeden hemen yükseltiyorum.

aracı lpg de kullanıyorum tam anlamıyla bi yakıt tüketim testi nasıl yapabilriim kaç litre yakıo nası hesaplicam ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: furqixx

Allah ın izniyle bende 2011 ls plus alarak aranıza katıldım panther abinin çok değerli yardım fikir önerileriyle listeye eklerseniz sevinirim herkese iyi forumlar kazasız belasız sürüşler 🎊🎉🎊

Hayırlı uğurlu olsun, kazasız belasız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: furqixx

Allah ın izniyle bende 2011 ls plus alarak aranıza katıldım panther abinin çok değerli yardım fikir önerileriyle listeye eklerseniz sevinirim herkese iyi forumlar kazasız belasız sürüşler 🎊🎉🎊

Kazasiz belasiz kullanin insallah. Araciniz hayirli ugurlu olsun, Aramiza hos geldiniz.

• Allah razı olsun herkesden daha iyileri sizlerin olsun hoşbulduk

• Arkadaşlar merhaba,

Allah kısmet ederse bgün bende aranıza katılmış olacağım. 2012 Cruze Hb 2.0 Lt dizel otomatik ile.. araç 76 binde..

Heryeri gezdim dolaştım bulamadım, bu motorun periyodik bakımları nelerdir kaç binde servise gitmem gerekiyor ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Natsukaw.S

Arkadaşlar merhaba,

Allah kısmet ederse bgün bende aranıza katılmış olacağım. 2012 Cruze Hb 2.0 Lt dizel otomatik ile.. araç 76 binde..

Heryeri gezdim dolaştım bulamadım, bu motorun periyodik bakımları nelerdir kaç binde servise gitmem gerekiyor ?

hayırlı olsun. kitapçığında vardı sanırım ama genel olarak 15000de bir olması lazım, kaça aldınız peki?
  • 19 Mayıs'ta Ankara - Bursa - Ankara yaptım. Dizel kullanıcısı olarak değerlerimi paylaşayım.

TP'den depoyu doldurdum. Lastikler 34 psi, 2,5 kişi, boş bagaj ve klima yol boyunca 1, aşamada.

Ankara'dan Sivrihisar'a kadar 120'ye sabitledim, Sivrihisar'dan sonra 120 140 arası değişen hızlarda devam ettim. Sıcaklık 20-25 derece arası değişti.
    Bursa'nın ara sokaklarında adres aramam sebebiyle ortalama hızım 95'e düştü tüketim de 5.9 oldu.

Dönüşte hem vaktimin geniş olması hem de ilk kez yavaş kullanıp yakıtı denemek istedim.
    Yol boyunca 5. vites 100'e sabitledim. Sadece son 30 kilometrede sıkılıp 160-180 arası devam ettim.

Sonuç olarak:
    Yapılan Yol: 820.8 km
    Ortalama hız: 87.8 km/h
    Kalan Menzil: 251 km
    Ortalama Tüketim: 5.5 lt/100km

Bu hesaba göre dönüşte rakım farkına rağmen 5 litre civarı bir ortalama tutturmuşum. Bursa'ya gidişte sakin kullansam büyük ihtimalle tüketimim beşin altında olacaktı.

Not: Bu değerler yol bilgisayarından alınmıştır. 30 bin kilometre boyunca her zaman yol bilgisayarını gerçek depo ölçümüyle doğruladım. Ya aynı ya da 0,1'lik bir fark çıkıyor.
  • Yüksek hacim uzun yolda rahatlık sunarken yakıttada üzmüyor. Değerler çok çok iyi.
  • Bugün trafikte eve dönüş yolundayken dur/kalk trafikte ilerlerken fark ettim. Klima açıktı, tam durdum aracın sesinde tuhaflık fark ettim. Rölanti dalgalanması vardı. 800d/dak civarlarındayken kendi kafasına göre 900d/dak çıkıp sonra tekrar düşüyor arkasından 700d/dak civarlarına inip orada titreyip tekrar eski konumuna geliyor vs..

Benzinli araçta bu neden olur diye düşündüm çözümünü bulamadım. Klima ekstradan kompresyona mı sokuyor acaba? ( zaten klima açıkken bu arabanın pedal hassasiyetinin ölmesinden irreti kapıyorum. 2013 model arabanın klima kompresörü hiç mi geliştirilmemiş, neden böyle hantallaşır, gaz tepkilerini öldürür anlamıyorum. )

Servise bu rölanti dalgalanma sorununu bildireceğim en kısa zamanda.

Youtube'da aynı dalgalanma sorununu buldum. Örnek olması açısından videoda ki i30 ile aynı sorunum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi supremum01 -- 23 Mayıs 2015; 0:48:21 >
  • Selamlar, kafamda cruze ve fiesta arasında gidip gelıyorum ancak cruzeun LS LSplus LT LTplus donanımlarının farklarını nereden bulabilirim?Chervoletin sitesind artık mevcut degil.
    2011-2012 model 124 bg makyajsız 2013 makyajlı kasa di mi?
    Bazı ilanlara bakıyorum LT araçta yagmur sensöru-far sensorü var denmiş.Bildigim kadarı ile bunlar Plus versiyonda var.
    Burdan link atsam uygun olur mu yorumlarınız için?
  • quote:

Orijinalden alıntı: brevity

Selamlar, kafamda cruze ve fiesta arasında gidip gelıyorum ancak cruzeun LS LSplus LT LTplus donanımlarının farklarını nereden bulabilirim?
    Chervoletin sitesind artık mevcut degil.
    *LS/LT
    LS PLUS/LT PLUS
    Aynı donanım araçlar.
    Plus donanım farkları ve makyaj/makyajsız-Plus/plus değil görselleri ilk mesaj da bulunuyor.

2011-2012 model 124 bg makyajsız 2013 makyajlı kasa di mi?
    Evet.

Bazı ilanlara bakıyorum LT araçta yagmur sensöru-far sensorü var denmiş.
    *Sallıyorlar. Olmayan donanımı varmış gbi göstermeye çalışan var. Yerse hesabı!

Bildigim kadarı ile bunlar Plus versiyonda var.
    *Evet. Far/yağmur sensörü PLUS donanımda var.

Burdan link atsam uygun olur mu yorumlarınız için?
    * Herkes link(lan no) veriyor, zaten bir süre sonra linkler ölüyor.
  • Merhaba,
    2010 model 100.000 km'de Cruze almak uzereyim. Ilk defa araba aliyorum, diger marka ve modellerle kiyaslayinca bu paraya en iyi kalite ve donanimin Chevrolet Cruze'da olduguna karar verdim. Bu arada arac sahibi israrla kaportada hic bir darbe boya degisen olmadigini soyluyor, sanirim yalan soylemiyordur. 30.000 liraya anlastik gibi. Arac otomatik vites.

Buradaki arac konusunda deneyimli arkadaslarin fikirlerini alabilirsem memnun olurum. 30.000 lira bu arac icin yuksek mi? Otomatik viteste problem yasar miyiz?

• Haggard1963 kullanıcısına yanıt
    Kendi adıma bütçeyi çok aşamıyorsam min 2011 tercih ederim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: RhPolitik

Neden diye sorsam ?

• Hepinize selamlar abilerim öğrenciyim ve önümüzdeki aylarda araba almayı düşünüyorum Allahın izniyle ilk arabam olacak iyice araştırıp almak istiyorum 30-40 bin lira arasında bir araba düşünüyorum ve bu fiyata akla en yatkın gelen araç cruze oluyor haliyle. ls plus modelini düşünüyorum memlekete gidip gelirken ve çevre illere gezi amaçlı kullanmayı düşünüyorum şehir içinde çok kullanmayacağım geniş bir ailem var ve bu yüzden küçük bir araba istemiyorum sizce cruze ls plus benim için uygunmudur ?

• By_EKReM kullanıcısına yanıt
    Tamamen kişisel tercihimdir. 2010 ve 2011 model arasında torka çok yansımadığı iddia edilen bir beygir farkı var. Önceki iletilerde kullanılan bazı parçaların da değişmiş olabileceği iddia edilmişti. Yeni iyisidir düz mantığıyla bakabiliriz olaya.

Asıl tercih sebebim ise özellikle otomatik vites konusu geçtiği için hız sabitleyici diyebilirim. CC 2010 modellerde bulunmamakta. Bu benim için önemli.

Bu 2010 alınmaz demek değildir. Mantıklı bir gerekçe olmadığı halde 2012 varken 2011 alınmaz demeye benzer. Çünkü onun da bir üstü vardır :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Haggard1963

Merhaba,
    2010 model 100.000 km'de Cruze almak uzereyim. Ilk defa araba aliyorum, diger marka ve modellerle kiyaslayinca bu paraya en iyi kalite ve donanimin Chevrolet Cruze'da olduguna karar verdim. Bu arada arac sahibi israrla kaportada hic bir darbe boya degisen olmadigini soyluyor, sanirim yalan soylemiyordur. 30.000 liraya anlastik gibi. Arac otomatik vites.

Buradaki arac konusunda deneyimli arkadaslarin fikirlerini alabilirsem memnun olurum. 30.000 lira bu arac icin yuksek mi? Otomatik viteste problem yasar miyiz?

insanlara güvenme. Bu yolda çok dolandırılan / kandırılan / aldatılan olmuştur.
    Git bir servise ,arabayı baştan aşağıya incelet. 100 TL civarına inceliyorlar.
    Satıcı ile anlaş, eğer araç dediği gibiyse inceleme parasını sen verirsin, eğer araçta adamın san asöylemediği
    gizli bir kusur varsa ( adam sana yalan söylemişse) kendisi ödesin. Bu şekilde anlaş ve servise incelemeye sok.
    Rapora göre alıp almayacağına karar ver.
  • quote:

Orijinalden alıntı: By_EKReM

quote:

Neden diye sorsam ?

Sadece bu sayfalarda değil, otomobil ile ilgili diğer başlıklarda da rastlanan;

124'lük ler süper, 113'lük ler tü kaka...

Diye bir geyik var.

*İhtiyacını karşılayan ve paranın yettiği kadarı ne ise, o araca bakın. Beklentini karşılayan her araç iyidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: XEelia

Hepinize selamlar abilerim öğrenciyim ve önümüzdeki aylarda araba almayı düşünüyorum Allahın izniyle ilk arabam olacak iyice araştırıp almak istiyorum 30-40 bin lira arasında bir araba düşünüyorum ve bu fiyata akla en yatkın gelen araç cruze oluyor haliyle. ls plus modelini düşünüyorum memlekete gidip gelirken ve çevre illere gezi amaçlı kullanmayı düşünüyorum şehir içinde çok kullanmayacağım geniş bir ailem var ve bu yüzden küçük bir araba istemiyorum sizce cruze ls plus benim için uygunmudur ?

Kasko/sigorta/bakım/benzin(kabaca aylık 500TL gibi) vs. masraflarını öğrenci olarak karşılayabiliyorsan, uygundur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: By_EKReM

quote:

Neden diye sorsam ?

İki model arasında 11 hp fark var. Bunu çoğu kullanıcı fark etmediğini söylüyor ancak fark edilmemesi iki motorun da aynı kapasitede olduğu anlamına gelmez. Beygir farkı devir saatinin sona yaslandığı 6000-7000 rpm'de kendini belli eder, bu arabayı kullanan çoğu kişinin de o kadar devir çevirmediğine eminim. O yüzden fark edilmeme sebebinin bu olduğunu düşünüyorum. Gerçi Cruze devrini aldıktan sonra 1.6 bir araçtan beklenen performansı tam olarak verdiği için 6000 rpm'lerde sorun yaşayan olduğunu da sanmıyorum, 113 hp'lik 2010 modeller de dahil. Cruze'un çekişinde sorun yaşayanlar genellikle ilk kalkış anındaki ivmelenme ve rampa performansı konularında dertli. Bu da tamamen torkla açıklanacak bir durum, beygir gücünü ne kadar artırırsan artır aracı rampada veya ilk kalkışta daha çevik hale getiremezsin. İhtiyacın olan şey torktur; o da 2010'da 153 nm iken, 2011'de 154 nm oldu. Fazla kayda değer bir artış değil bu.

Yani demek istediğim aracın çekişinden yakınanları görüp de 113 hp yerine 124 hp alayım, o daha iyi kaçar diye düşünme. Her iki motor da bu tork seviyesiyle normal bir kullanıcıya aynı şeyi verir. 190-200 Km civarlarında gezen bir hız tutkunuysan orası ayrı tabi, o düzeyde 11 hp'lik farkı hissedersin muhtemelen.

Ben 1.6 Cruze'ların Türkiye'ye gelen son(2013'ün 2. yarısı) motor versiyonunu kullanıyorum. Aracım 117 hp ve 157 nm tork. Şehir içi kullanım, rampa ve ara hızlanmalarda (çok az da olsa)tork farkından dolayı 124 hp'lik araçlara göre daha atik diyebilirim. Yalnız 200 km hıza basacak olsak 124 hp'lik benim aracımı muhtemelen geçer.

Bu kadar teknik detaydan sonra özetle şunu söyleyelim;

Cruze'un 1.6 motorları arasında atla deve gibi bir fark yok. Diğer markaların atmosferik 1.6 araçları ne veriyorsa Cruze da sana performans olarak onu verir. Yalnız "yeni çıkan daima daha iyidir" mantığı çoğu zaman doğru sonuç verir, bu yüzden bütçe el veriyorsa 124 hp'lik 2011 sonrasını, hatta imkan varsa 117 hp'lik 2013 sonrası modeli almanı öneririm.

2011 ve sonrası modellede cruise control, usb; 2013 sonrası modellerde 7" multimedya, geri görüş kamerası, bluetooth gibi mühim ek donanımlar da var tabi ki. Herşey motordan ibaret değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Curva Sud -- 25 Mayıs 2015; 12:39:23 >
  • 
Sayfa: önceki 19251926192719281929
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.