Şimdi Ara

★★★ CHEVROLET CRUZE ★★★ (1918. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
45.111
Cevap
162
Favori
3.530.811
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19161917191819191920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkese iyi günler ben chevrolet cruze 10-11-12 model düşünüyorum maksimum 33.000 tl aracın yokuşlarda performans nasıl 93 model 1.3 aracımız var 16-17 yıldır bizde yokuş performansı yormuyorsa tercih nedenimiz ama siz ttecrübeli ve bilgili olarak püf nokta artısı eksisi yazarmısınız yakıt olarak lpgli araç düşünüyorum ancak km de 25 -30 kr yakarsa benzinde olabılır donanım nasıldır ? Sizden yardım bekliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • herkese merhaba. yaklasik 2 ay önce 16.500km de aldigim 2.0hb aracimin direksiyonun altindan bir kac gündür tikirtili ve titresim yaratacak yolda sabit bir trim sesi gibi bir tikirti geliyor. ses hemen direksiyon altindan kilif gibi sarilmis bölgeden geliyor gibi. tikirtigazi birakip 20km gibi hiza dusunce iyi yolda dahi geliyor. gaza basip hizlaninca kesiliyor. sebebi ne olabilir acaba? ayrica direksiyon sertligi ile ilgili servise sikayetimi ilettim ancak birsey yapilmadi. ses gittikce sinir bozucu oluyor. sebebi ne olabilir acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: erenu89

herkese merhaba. yaklasik 2 ay önce 16.500km de aldigim 2.0hb aracimin direksiyonun altindan bir kac gündür tikirtili ve titresim yaratacak yolda sabit bir trim sesi gibi bir tikirti geliyor. ses hemen direksiyon altindan kilif gibi sarilmis bölgeden geliyor gibi. tikirtigazi birakip 20km gibi hiza dusunce iyi yolda dahi geliyor. gaza basip hizlaninca kesiliyor. sebebi ne olabilir acaba? ayrica direksiyon sertligi ile ilgili servise sikayetimi ilettim ancak birsey yapilmadi. ses gittikce sinir bozucu oluyor. sebebi ne olabilir acaba?

ayni sorun bende de var. tamamen ayni. aracim 2010 64.000km 1.8 LS

• quote:

Orijinalden alıntı: tibitermo

quote:

herkese merhaba. yaklasik 2 ay önce 16.500km de aldigim 2.0hb aracimin direksiyonun altindan bir kac gündür tikirtili ve titresim yaratacak yolda sabit bir trim sesi gibi bir tikirti geliyor. ses hemen direksiyon altindan kilif gibi sarilmis bölgeden geliyor gibi. tikirtigazi birakip 20km gibi hiza dusunce iyi yolda dahi geliyor. gaza basip hizlaninca kesiliyor. sebebi ne olabilir acaba? ayrica direksiyon sertligi ile ilgili servise sikayetimi ilettim ancak birsey yapilmadi. ses gittikce sinir bozucu oluyor. sebebi ne olabilir acaba?

çözmek için herhangi birşey yapıldı mı ya da yapmayı düşünüyor musunuz? servise gittiniz mi, gittiyseniz ne gibi bir cevapları oldu? ben c.tesi günü servise randavu aldım göstermek için. bakalım ne olacak. sonrasında mesajımı güncellerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: furqixx

Herkese iyi günler ben chevrolet cruze 10-11-12 model düşünüyorum maksimum 33.000 tl aracın yokuşlarda performans nasıl 93 model 1.3 aracımız var 16-17 yıldır bizde yokuş performansı yormuyorsa tercih nedenimiz ama siz ttecrübeli ve bilgili olarak püf nokta artısı eksisi yazarmısınız yakıt olarak lpgli araç düşünüyorum ancak km de 25 -30 kr yakarsa benzinde olabılır donanım nasıldır ? Sizden yardım bekliyorum

Yokus performansini benzer bir 1.6 atmosferik kullandiysaniz ona benzetebilirsiniz yani hepsi hizini korumakla yetiniyor. Daha dik olunca da vites dusurmek gerekiyor. Yokus performansi deyince ne bekliyorsunuz bilmem ama atmosferik 1.6 lar yokusta siser. 1.3 aracinizdan daha kotu degildir.

Lpg ile 10-11 lt yakacaginizi varsayin. 20-24 krs diyelim. Benzinde 38-50 krs diyelim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uykr -- 24 Nisan 2015; 16:07:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: RhPolitik

LPG'nin km'de 3-5 kuruş tasarrufuna bel bağlamış birinin dizel aracın fiyat farkını verebileceğini de sanmıyorum.

İnsanımız kısa vadede tasarrufu sevdiğinden ve cebindeki parayı bildiğinden tasarruf için dizel araç önerisi çoğu zaman havada kalıyor.

Lpg nin 3-5 krs tasarrufu?

• uykr kullanıcısına yanıt
    "Ucuz LPG satan bir akaryakıt istasyonunu diğerine tercih ederek 3-5 kuruş daha fazla tasarruf etmek isteyen kişi..."

LPG'nin benzine göre tasarruflu olmadığı kastetmiyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: uykr

quote:

Orijinalden alıntı: furqixx

Herkese iyi günler ben chevrolet cruze 10-11-12 model düşünüyorum maksimum 33.000 tl aracın yokuşlarda performans nasıl 93 model 1.3 aracımız var 16-17 yıldır bizde yokuş performansı yormuyorsa tercih nedenimiz ama siz ttecrübeli ve bilgili olarak püf nokta artısı eksisi yazarmısınız yakıt olarak lpgli araç düşünüyorum ancak km de 25 -30 kr yakarsa benzinde olabılır donanım nasıldır ? Sizden yardım bekliyorum

Yokus performansini benzer bir 1.6 atmosferik kullandiysaniz ona benzetebilirsiniz yani hepsi hizini korumakla yetiniyor. Daha dik olunca da vites dusurmek gerekiyor. Yokus performansi deyince ne bekliyorsunuz bilmem ama atmosferik 1.6 lar yokusta siser. 1.3 aracinizdan daha kotu degildir.

Lpg ile 10-11 lt yakacaginizi varsayin. 20-24 krs diyelim. Benzinde 38-50 krs diyelim.

Sağolun hocam

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tibitermo

quote:

çözmek için herhangi birşey yapıldı mı ya da yapmayı düşünüyor musunuz? servise gittiniz mi, gittiyseniz ne gibi bir cevapları oldu? ben c.tesi günü servise randavu aldım göstermek için. bakalım ne olacak. sonrasında mesajımı güncellerim.

ben katardayim. burada bu tur arabalar peynir ekmek gibi satiliyor. 19bin liraya aldim 3-4 ay kullanir satarim. eger uzun vadeli almis olsaydim coktan goturmustum chevrolet servisine. yolda giderken gaza abanmadigim surece duyuyorum bu sesi ama genelde uzun sure kullandiktan sonra belirginlesiyor. arabayi ilk calistitdigimda ilk 15 dk duyulmuyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tibitermo -- 24 Nisan 2015; 23:10:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: RhPolitik

"Ucuz LPG satan bir akaryakıt istasyonunu diğerine tercih ederek 3-5 kuruş daha fazla tasarruf etmek isteyen kişi..."

LPG'nin benzine göre tasarruflu olmadığı kastetmiyorum.

Hah iste o benim :)

Shell den 2.19 a alirken baktim opet 2.09 yapmis, hemen gectim, menzil deneyecegim simdi.

Ben haftada 400 km ye yakin yol yapiyorum. Hesap etmeliyim. Arabanin canini alana kadar da satmayacagim sanirim. Yabi lpg benim gibi kullabiciyi ihya ediyor. Arabam 2-3 yasindayken satacak olsaydim lpg den buyuk bir karim olmazdi ama su durumda bunca sene tribe girip benzinde binecegim deseymisim yablis karar vermis olacakmisim.

• Arkadaşlar makyajlı 1.6 da mylink olmayan araçta yağmur sensoru far sensörü vs var mıdır ? Ben yok diye biliyorum ama adam var dedi ?
  • zenmastera Z kullanıcısına yanıt
    Makyajli mylink olmayan aracta serviste takilmadigi surece far ve yagmur sensoru bulunmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: discrepancy

Makyajli mylink olmayan aracta serviste takilmadigi surece far ve yagmur sensoru bulunmaz

Ekstradan taktıran var mı? Bilmiyorum. Sonradan taktırmak hem pahalıya geliyordur, hemde bana anlamsız geliyor.

@zenmastera Yoktur. Var olduğunu ısrarla söylüyor ise, varlığını resimle kanıtlasın(far anahtarı, ekranda sensör simgesi vs.).
  • Peki çok teşekkür ederim ikinize de.
  • Arkadaşlar 2012 WTCC Plus+Sunroof mu 2013 makyajlı Sport Plus mı daha mantıklı çıkmazdayım karar veremiyorum
    2012 araç 33 KM 2013 15 KM.
    Fikirlerinizi duymak isterim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bülent1977

Pecochip uygulaması niye bu sitede engellenir bilmiyorum.ben kullanıcı olarak Sacit beye yani samet babaya teşekkür ediyorum.

Genel konu disinda zaten basligi mevcut. Basliga yazarsaniz ilgilenenler ve bilgi almak isteyenler kaynaga daha rahat ulasacaktir.

• quote:

Orijinalden alıntı: zenmastera

Arkadaşlar 2012 WTCC Plus+Sunroof mu 2013 makyajlı Sport Plus mı daha mantıklı çıkmazdayım karar veremiyorum
    2012 araç 33 KM 2013 15 KM.
    Fikirlerinizi duymak isterim.

Butce el veriyorsa tabi ki sport plus. Zaten daha genc ve kilometresi daha dusuk.

• Selamlar, bir hafta kadar önce dizel manuel hb cruze aldım. Öncelikle fiyatına göre gerçekten güzel bir araç, 1 haftalık ankara içi 27 km/s ortalama hızdaki ortalamam 8,8 lt. Sizlere sormak istediğim bir durum var arkadaşlar; aracın ivmelenmesi 1500 d/d dan itibaren gerçekten çok etkileyici ancak vites değiştirdikten sonra turbonun basıncı sıfırlanıp, baştan turbo lagının geçmesini bekliyorum. Yani diyelim 2. viteste 3000 devire kadar bastım, vitesi 3 e atınca (yavaş-hızlı değiştirmek fark etmiyor) devir göstergesi 2000 devrin altına hiç inmemesine rağmen turbo yok oluyor sanki, 1-2 saniye geçtikten sonra tekrar şahlanıyor araç. Aracın sakin normal gidişatında ses, tekleme, isteksizlik vb bir durum yok, araştırdıklarıma göre değişken geometrili turbo olmasına rağmen böle bir durum olması bana pek normalmiş gibi gelmedi. Önceden farklı turbo dizel/benzinli araçlar sürdüm ama böyle bir durum hiç dikkatimi çekmemişti, aynı araca sahip veya bilgisi olanlar acaba bu normalmidir, normal deilse sorun neyden kaynaklanıyor bir fikriniz varsa yardımcı olabilirseniz çok sevinirim
  • Arkadaşlar hb cruze cam üstü krom çıtaları nereden bulabilirim aracım plus alt çıtalar krom sadece üst çıtalar lazım.

• dts006 D kullanıcısına yanıt
    Gaza basmayı bilmiyor olabilir misiniz? :)

• 
Sayfa: önceki 19161917191819191920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.