Şimdi Ara

★★★ CHEVROLET CRUZE ★★★ (1873. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
45.112
Cevap
162
Favori
3.530.733
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18711872187318741875
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: streptokokk

Bizim araclarin far amoulu cesidi h4 diye geciyor sanirim 6000 k.. xenon buldum nuygun fiyata h4 10000 k.. xenonlar daha az enerji ile calistigi icin halojen (sari farlar) gibi elektrik harcamayacagi bilgisini netten buldum.. birde h7 h11 gibi cesitler var.. xenon yada bixenon taktiran var mi? kac watt kac lumen ne marka taktirdiniz? Ya lis bisey yapmayalim "-)

hocam arbaya da mı ultra şişirilmiş elektrik faturası geldi (bunlardan beklenir)

işin şaka tarafını bi kenara bırakalım..... neden az elektrik harcamasını istiyorsunuz ki ??? ayrıca halojen ve xenon ampullerin güç tüketimi açısından ne kadar bi farkı olduğunu bilmesem de ,, bırakın kendi haline ,,,, bedavadan şarj dinamosu zaten aküyü devamlı besliyor...... bedava elektiriğin keyfini çıkarın.......

araca sonradan takılan xenon hiçbir şekilde muayeneden geçmiyor bu arada........
  • quote:

Bizim araclarin far amoulu cesidi h4 diye geciyor sanirim 6000 k.. xenon buldum nuygun fiyata h4 10000 k.. xenonlar daha az enerji ile calistigi icin halojen (sari farlar) gibi elektrik harcamayacagi bilgisini netten buldum.. birde h7 h11 gibi cesitler var.. xenon yada bixenon taktiran var mi? kac watt kac lumen ne marka taktirdiniz? Ya lis bisey yapmayalim "-)

Hiç tavsiye etmem, yağmurda görüş zorlaşıyor. Ve bu çakma xenonlar benim gözüme gelince sürekli saydırıyorum, söyleyeyim de.

Bizim araçlarda kısa-uzun aynı, o yüzden H4. Diğer numaralar, kısa-uzun ayrı olan araçlara ait.
  • daha az elektrikten ziyade tamamen zevk meselesi diyelim.. sari isik hosuma gitmiyor.. xenonlara da mercek olmasi lazim farda yoksa dagilir isik diyenler de var forumlarda.. sanirim Panther senin sövduklerin mercekaiz ayarsiz xenonlardir
    Beyaz ampule ne dersiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçmiş günlerde arka sayfalarda karşılıklı olarak gereksiz ve KONU DIŞI tartışmalar yapılmıştır.

Bu mesajlar silinmiştir.

Bu mesajımdan sonra KONU DIŞI mesaj atanlar veya birbirleriyle SAYGI çerçevesi dışında ve/veya hakaretamiz mesaj atan üyelerimize bölüm uzaklaştırması cezası talep edilecektir.

Bu son uyarıdır.

LÜTFEN....saygı çerçevesinde bilgi paylaşımı yapalım, sonuçta forum ortamı, birbiriniz germeyiniz....

İyi forumlar dilerim....
  • quote:

daha az elektrikten ziyade tamamen zevk meselesi diyelim.. sari isik hosuma gitmiyor.. xenonlara da mercek olmasi lazim farda yoksa dagilir isik diyenler de var forumlarda.. sanirim Panther senin sövduklerin mercekaiz ayarsiz xenonlardir

Elbette orjinal olmayan merceksizler. Ama çakmaların hepsi merceksiz...

Arka sisleri daha da parlak yapıp, yank halde dolaşmakta moda oldu. Acayip rahatsız edici.

Osram night breaker+ kullanıyor arkadaşlarım, memnunlar. Osram unlimited var, nedir bilemiyorum.
    Şurada örnek görseller mevcut;https://www.google.com/search?q=osram+unlimited&sa=X&espv=2&biw=1366&bih=653&tbm=isch&imgil=TXuAhO9koDODqM%253A%253BEbMkuL0cvy82OM%253Bhttp%25253A%25252F%25252Fwww.youtube.com%25252Fwatch%25253Fv%2525253DU5S7XUCMY4k&source=iu&pf=m&fir=TXuAhO9koDODqM%253A%252CEbMkuL0cvy82OM%252C_&usg=__gIhzYOtI03qYYytFrbNZEjinTh4%3D&ved=0CEcQyjc&ei=TYPOVPXeK8n9ygP2kICADA#imgdii=TXuAhO9koDODqM%3A%3BD4gcwEeAFG1BpM%3BTXuAhO9koDODqM%3A&imgrc=TXuAhO9koDODqM%253A%3BEbMkuL0cvy82OM%3Bhttp%253A%252F%252Fi.ytimg.com%252Fvi%252FU5S7XUCMY4k%252Fmaxresdefault.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.youtube.com%252Fwatch%253Fv%253DU5S7XUCMY4k%3B1280%3B720

Beyaz(yada mavimsi beyaz) ampuller ile yağmur görüşünün çok kötü olduğu yazılıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

quote:

daha az elektrikten ziyade tamamen zevk meselesi diyelim.. sari isik hosuma gitmiyor.. xenonlara da mercek olmasi lazim farda yoksa dagilir isik diyenler de var forumlarda.. sanirim Panther senin sövduklerin mercekaiz ayarsiz xenonlardir

Arka sisleri daha da parlak yapıp, yank halde dolaşmakta moda oldu. Acayip rahatsız edici.

Osram night breaker+ kullanıyor arkadaşlarım, memnunlar. Osram unlimited var, nedir bilemiyorum.
    Şurada örnek görseller mevcut;https://www.google.com/search?q=osram+unlimited&sa=X&espv=2&biw=1366&bih=653&tbm=isch&imgil=TXuAhO9koDODqM%253A%253BEbMkuL0cvy82OM%253Bhttp%25253A%25252F%25252Fwww.youtube.com%25252Fwatch%25253Fv%2525253DU5S7XUCMY4k&source=iu&pf=m&fir=TXuAhO9koDODqM%253A%252CEbMkuL0cvy82OM%252C_&usg=__gIhzYOtI03qYYytFrbNZEjinTh4%3D&ved=0CEcQyjc&ei=TYPOVPXeK8n9ygP2kICADA#imgdii=TXuAhO9koDODqM%3A%3BD4gcwEeAFG1BpM%3BTXuAhO9koDODqM%3A&imgrc=TXuAhO9koDODqM%253A%3BEbMkuL0cvy82OM%3Bhttp%253A%252F%252Fi.ytimg.com%252Fvi%252FU5S7XUCMY4k%252Fmaxresdefault.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.youtube.com%252Fwatch%253Fv%253DU5S7XUCMY4k%3B1280%3B720

Beyaz(yada mavimsi beyaz) ampuller ile yağmur görüşünün çok kötü olduğu yazılıyor.

Osramin verdiginiz linkteki ampulleri beyaz isik verenler degil mi? Xenon degil bunlar.. benim istedigim de beyaz isik ama karsidakikini rahatsiz etmeden aracin elektrik aksamlarina da zarar vermeyenlerden..
    ucuz mal almayalim osram yada philips tercih edicem.. aslinda sis farlari sari kalacak bu sebeple yagmur ve sis esnasinda da sikinti cekmeyiz umarim..
    cevaplar icin tesekkurler...

not:az once arastirirken orjinal xenon mercek ve ampuller kaliteli olursa ortalama 1200 tlye mal olacak.. deger mi bu paraya? Tartisilir.. selamlar

• quote:

quote:

quote:

Osramin verdiginiz linkteki ampulleri beyaz isik verenler degil mi? Xenon degil bunlar.. benim istedigim de beyaz isik ama karsidakikini rahatsiz etmeden aracin elektrik aksamlarina da zarar vermeyenlerden..
    ucuz mal almayalim osram yada philips tercih edicem.. aslinda sis farlari sari kalacak bu sebeple yagmur ve sis esnasinda da sikinti cekmeyiz umarim..
    cevaplar icin tesekkurler...

not:az once arastirirken orjinal xenon mercek ve ampuller kaliteli olursa ortalama 1200 tlye mal olacak.. deger mi bu paraya? Tartisilir.. selamlar

Şöyle yazıyor açıklamasında;

quote:

Standart, fabrika çıkışı H4 ampule göre %90 daha fazla ışık veren, standart ampul rengine göre %10 daha beyaz olan ve standart aydınlatma mesafesini 195 metreye çıkaran, standart ampul yerine uygun H4 tip far ampulü. Optimum görüş mesafesi olan 50-75 metrede mesafedeki cisimlerde %90 daha fazla ışıma sağlar, en uzun aydınlatma mesafesini 195 metreye çıkarır. Optimum mesafe ani fren ile duruş mesafesidir. Standart ampule göre %10 daha beyaz bir ışık vererek daha parlak aydınlatma sağlar.

ek...

Bosch Plus 90 da çok konuşulur. Sanıyorum Osram'dan biraz daha fazla beyaz ışık veriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panthér -- 1 Şubat 2015; 22:14:05 >
  • Hmm onu da arastiriyim.. markalar sekillendi philips bosch osram..
    bunlar kati suretle karsisindakine sövdürmeyenlerdendir umarim.. 3. Derece akrabalarin kulaklari çınlamasınn

• quote:

Hmm onu da arastiriyim.. markalar sekillendi philips bosch osram..
    bunlar kati suretle karsisindakine sövdürmeyenlerdendir umarim.. 3. Derece akrabalarin kulaklari çınlamasınn

Yok bunla sadece biraz özellik eklenmiş daha kaliteli ampuller.

Forumda/Otomobil Genel de pek çok konusu var. Yada google da aratırsanız pek çok farklı forumda konuları mevcut.

Ama genel olarak, Osram night breaker ve Bosch plus 90'ın adı geçer.
  • quote:

quote:

Hmm onu da arastiriyim.. markalar sekillendi philips bosch osram..

Yok bunla sadece biraz özellik eklenmiş daha kaliteli ampuller.

Forumda/Otomobil Genel de pek çok konusu var. Yada google da aratırsanız pek çok farklı forumda konuları mevcut.

Ama genel olarak, Osram night breaker ve Bosch plus 90'ın adı geçer.

Tamam sikinti yok.. kimse sövmeyecek.. yagmur haric daha fazla verim alicam. Aracinda bana gore biraz albenisi artacak. degistirmeye deger sanirim.. muayeneden de geciyor..

bu arada forumlari detayli arastiriyorum ama biraz konular eski kalmis.. ustune yeni model daha uzun omurlu olan farlar cikmis.. son cikan eskilerden daha gelismis ve daha verimli mantigiyla bosch yada osramin sonn cikan ama benim mevcut halojenlerle ayni güçte olani takicam.. resim yada yorumlari paylasirim faydadi olursa..
    panther ve joliva ilgilendiginiz icin ayrica tesekkur ederim...

• streptokokk kullanıcısına yanıt
    Elbette faydası olur. Hem güncel yorum ve foto olur, konudaki herkes faydalanır.

Konunun amacı zaten, bilgi/birikim/paylaşım/yardımlaşma/sohbet/muhabbet.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panthér -- 1 Şubat 2015; 23:07:23 >
  • Tamamen kendi görüşüm bana kalsa zenonu veya aracın orjinal aksamları dışındaki her türlü ışığı vs yasaklarım. O derece rahatsız edici buluyorum. Onlarda da var elbet ama çok defa yurt dışına da çıktım normal trafikte çoğu gelişmiş ülkede bizim kadar bu tip şeylerle hava atma olayını görmedim.

Benim gözler biraz hassas gece sürüşünü pek sevmem özellikle oradan buradan gözüme vuran zenonlar, sis olmadığı halde ön ve arka sisleri açık gezen araçlar, farların biri kısa biri uzun abuk subuk yananlar, mavi, mor hatta kırmızı tuhaf lambalarla gezenler..Abartı ses veren egzozlar vs vs
    Dikkat çekmek için olmadık şeyler. Yahu hiç anlamıyorum araçlar sizi ve ailenizi konforlu ve güvenli bir şekilde istediğiniz yere götürmek içindir, arabayı bundan fazla görmemek gerekir. Hadi tamam ne yapılıyorsa yapılsın ama en azından karşıdaki adamı rahatsız etmeyen şeyler olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dedeefendi_ -- 1 Şubat 2015; 23:57:18 >
  • uykr kullanıcısına yanıt
    Benzin pompasına baktır bir de enjektör temizliği yapılması gerekebilir

• quote:

Orijinalden alıntı: dedeefendi_

Tamamen kendi görüşüm bana kalsa zenonu veya aracın orjinal aksamları dışındaki her türlü ışığı vs yasaklarım. O derece rahatsız edici buluyorum. Onlarda da var elbet ama çok defa yurt dışına da çıktım normal trafikte çoğu gelişmiş ülkede bizim kadar bu tip şeylerle hava atma olayını görmedim.

Benim gözler biraz hassas gece sürüşünü pek sevmem özellikle oradan buradan gözüme vuran zenonlar, sis olmadığı halde ön ve arka sisleri açık gezen araçlar, farların biri kısa biri uzun abuk subuk yananlar, mavi, mor hatta kırmızı tuhaf lambalarla gezenler..Abartı ses veren egzozlar vs vs
    Dikkat çekmek için olmadık şeyler. Yahu hiç anlamıyorum araçlar sizi ve ailenizi konforlu ve güvenli bir şekilde istediğiniz yere götürmek içindir, arabayı bundan fazla görmemek gerekir. Hadi tamam ne yapılıyorsa yapılsın ama en azından karşıdaki adamı rahatsız etmeyen şeyler olsun.

Batıdan doğuya gidildikçe, araçlar daha çok süslenir nedense.:)
  • Sport pluslardaki mylink e geri görüş kamerası takmak mümkün mü ?
  • Zaten sport pluslarda mylinkte geri gorus kamerasi standarttir. Sadece 2012 model sport plus HB lerde geri gorus kamerasi yoktu sonra 2013 modellerde oda geldi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de arabayı aldığımdan beri angel eye far ve led stop düşünüyorum ama hala alabilmiş değilim. İnternetten alışverişi pek beceremiyorum, bir de incelediğim ilanları pek güvenli bulmadım. Uzakdoğu sitelerinde ilana konulan ürünlerin 5 ayrı fotoğrafı var mesela, tek başlık "led stop" ama beşi de birbirinden farklı lambalar. Çok ince farklar var ama bunların hangisini göndereceğini bilemiyorum adamların, 5'in 2'si hoşuma gidiyor, 3'ü gitmiyor mesela. O yüzden burda gözümle görüp emin olduktan sonra değiştireyim istiyorum ama bulunduğum çevrede bu lambaları getiren kimseyi bulamadım. Yetkili servis de geçen yıla kadar getiriyormuş ama orjinal ürünler olmadığı için galiba, başları ağrır diye vazgeçmişler sonra. Buraya kadarı meselenin bir boyutu, bulursam alıp taktıracağım, bulamazsam da sağlık olsun. Olmazsa olmaz bir şey değil.

Benim size sormak istediğim şu; angel eye farlar xenon ampül mü içeriyor? Bu farları taktığım zaman bahsettiğiniz gibi muayeneden geçememe durumu olabilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: badboy20x

Benzin pompasına baktır bir de enjektör temizliği yapılması gerekebilir

enjektör derken lpg enjektörünü kastettiğini varsayarak yazıyorum:

gectiğimiz yazdan itibaren benzinde görülen problemler gaza gectiğim bir kac dakika icerisinde yani lpg de calışırken de oluyordu. klima acık, lpg ye geçmiş ama motor hala ısınmış sayılmaz. bir dönemeçte debriyaja basınca rölanti kaybı ve stop etmeyle sonuclanıyordu.

kısacası benzin pompası sorunlu desem yukarıda bahsettiğim gibi, lpg de de rastladım. lpg enjektöründe sorun var desem zaten problemin kralı benzinde yaşanıyor.

var olan düzensizlik, aksaklık soğuk motor parcalarının yarattığı sorun. ısınınca tolere ediyor. tüm çözüm önerilerinden şimdilik çıkardığım bunlar.

chevroletcluptr forumunda bir arkadaş yaşadıklarımı birebir tarif ederek subap değişimiyle tüm problemlerinden kurtulduğunu yazmış. linkini bulup birazdan eklerim. yaşayanlara yol göstermiş olur. üç vakte kadar şansımı deneyeceğim. sonucu mutlaka paylaşırım ben de.

yine de farklı bir fikri olan varsa -kendi aracımdaki bahsettiğim problemlerin çözümüyle ilgili- tartışalım ki nokta atışı yapabilelim.

http://www.chevroletclubtr.com/subap-degisimi-kesin-cozum-ve-detaylar-t9668.0.html;msg124067;topicseen#new

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uykr -- 2 Şubat 2015; 14:47:06 >
  • Arkadaşlar Slm

Cruze 1.6 LS aracımı sattım , 1 x adet DTE GAZ PEDAL BOX ( gaz tepkı süresı ) Alman malı cihaz hıç kullanılmadı sıfır kutuda 220 eur almıstım yurt dısından ılgılenene
    uygun fiyata verebilirim + 4 adet Ultra Grıp Kışlık lastik de satışta var (600TL)

Slm
    Hakan
    ★★★ CHEVROLET CRUZE ★★★
  • Merhaba

Cruze 1.6 LS aracımdan kalma 3000 km Kışlık lastık Goodyear ULTRA Grip 8 ( 600 TL )

Slm
    Hakan
    ★★★ CHEVROLET CRUZE ★★★
  • 
Sayfa: önceki 18711872187318741875
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.