Şimdi Ara

★★★ CHEVROLET CRUZE ★★★ (1810. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45.111
Cevap
162
Favori
3.530.888
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18081809181018111812
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Arac 2011 model 124 bg otomatik Cruze Hatchback Lt. Acikcasi bana fiyat kazasi olmayan bir arac icin uygun geldi. Daha.ucuzunu.bulmak.zor. Kazasiz ise ve gercekten yetkili servis bakimliysa fiyat cok iyi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • OPTİMİST kullanıcısına yanıt
    Fiyat iyi duruyor. Km si bana göre fazla. Yazılanların doğruluğu için baktırılması lazım. Şasi no dan sorgulama yaptırın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eksik olmayin arkadaslar satici ile anlastik, tanidik bir ustamiz var ona kontrol ettirdikten sonra islemleri yaptiracagim kismetse.

@panther hocam km fazla derken 3 yillik bi arac icin normal yol yapmis gibi geldi bana, yaniliyor muyum yoksa

• Panther hocamin dedigi gibi genelde Cruze ile normal kullanicilar senede 10-12 bin civari yol yapar. Bu arac senede 15 bin civari yapmis ki biraz fazla gibi.

• Hayırlısı olsun fiyatı ve km si gayet iyi.

• Arkadaşlar geçen sene mart ayında sıfır aldığım aracımı otomatik vites araç alacağım için satıyorum. Yıllardır az çok hepinizle tanıştım çok iyi sohbetlerimiz oldu. Sizlerin de haberinin olmasını istedim. Aracımı genelde uzun yolda kullandım km'si o yüzden 43 binde. Garantisi devam etmektedir. Beni tanıyanlar aracımı ne kadar titiz kullanıp sakladığımı bilirler. Selam ve sevgilerimle.

Sahibinden ilan link :http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-chevrolet-ilk-sahibinden-hatasiz-boyasiz-yeni-kasa-lpgli-2013-mart-cikisli-185418731/detay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi korner12 -- 30 Ekim 2014; 15:27:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: OPTİMİST

Eksik olmayin arkadaslar satici ile anlastik, tanidik bir ustamiz var ona kontrol ettirdikten sonra islemleri yaptiracagim kismetse.

@panther hocam km fazla derken 3 yillik bi arac icin normal yol yapmis gibi geldi bana, yaniliyor muyum yoksa

Ben yılda 8.000km gibi yapıyorum. Hadi diyelim 10.000km.

Bana göre fazla. Ama 15.000km yol yapanlar için normal. Size göre normal duruyor ise, benim kriterlerimi dikkate almayınız.

Usta bakacak ise, zaten durumunu inceler.

Hayırlısı olsun.

• korner12 kullanıcısına yanıt
    Hayırlısı olsun. Otomatik olarak ne almayı planlıyorsunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panthér -- 30 Ekim 2014; 15:56:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

Valla 2.8 CRD Jeep modellerini araştırıyorum. Uygun temiz bulabilirsem alacağım. Sizin tavsiyeleriniz var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: korner12

quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

Valla 2.8 CRD Jeep modellerini araştırıyorum. Uygun temiz bulabilirsem alacağım. Sizin tavsiyeleriniz var mı ?

Pek bilgi sahibi olmadığım için, bu aşama da bir tavsiyem yok.

Benim gözüm sürekli 2011-2012 Wrangler'lar da .
  • quote:

Orijinalden alıntı: RhPolitik

Başka farkeden var mı bilmiyorum, otomatik araç örneğin hızı 110'a sabitlemişken, "uzun rampada" mümkün olan son ana kadar vites değiştirmeden ve zorlanmadan çıkıyor. Aynı yokuşta hız sabitlemeden çıkarken gaza yeterince basmama rağmen aracın hızı düşüyor, daha erken vites düşürüyor, nihayetinde araç bağırmaya başlıyor.

Afyon girişinde (bilen bilir) Dumlupınar mevkiinde sabit 110 ile girdiğim uzun rampada 6. vites ile başlayan yolu bir süre sonra değişen 5. vites, son 50 metrede 4. vitesle tamamladım. 2 yetişkin bir çocuk ve dolu bagaj...

Aracın kış performansı memnuniyet verici. Sanırım motora giren havanın sıcaklığı performansa çok etkili.

Bende otomatik vitesli sahibiyim. Ama benim izlenimlerim daha farklı. Hız sabitleyici açıkken, orta derece bir rampaya çıkmaya başladığında 6.viteste, yaklaşık 5-10 saniye zorluyor kendisini, sonra devir 2000'e düşmeye başladığında çekişi de düşüyor ve kaçınılmaz son olarak 5.vitese atıp araç bağırıyor. Aslında vites oranlarını pek beğenmiyorum, 6.vites sanki neden var olduğunu bilmiyor gibi geliyor bana. Keşke merkezden bunun için bir güncelleme yapılsaydı ama artık çok geç.
  • Cruze AT/LT'lerde Yokuş kalkış desteği(hill holder) yok değil mi ?
  • Bu aralar multimedia cihazı almak istiyorum.
    Araştırdığım kadarıyla en hesaplı cihaz = For-x 3838
    İnternet'te cihaz hakkında kullanıcı yorumu bulunmamakta.
    Kullanan yada hakkında bir şeyler duyan var mıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 26darktemplar

Bu aralar multimedia cihazı almak istiyorum.
    Araştırdığım kadarıyla en hesaplı cihaz = For-x 3838
    İnternet'te cihaz hakkında kullanıcı yorumu bulunmamakta.
    Kullanan yada hakkında bir şeyler duyan var mıdır?

http://forum.donanimhaber.com/m_97254247//tm.htm#98401754

Geçen hafta unsal07'nin aracına montaj yaptırdık. Biraz kurcalamıştım, genel olarak sorun yok.

Bu gün görüşeceğiz, merak ettiğin belli bir yer var ise kontrol edip bilgi veririm.
  • OPTİMİST kullanıcısına yanıt
    Cruze AT yani otomatik viteslerin hepsi versiyon ve model yili farketmeden tork konvertorlu 6 ileri otomatik sanzumana sahip olup tork konvertorlu otomatik vitesler yokusta geri kacirmadiklarindan yokus kalkis destegine ihtiyac duymazlar.
    İster manuel ister otomatik olsun hicbir Cruze da yokus kalkis destegi yoktur.

• Arkadaşlar 2008 model dizel Otomatik megane 2 sedan aracım var.Expression plus paket. Cruze le değiştirmek mantıklı mı fikirleriniz nedir? Dizelden benzinli-lpg geçmek, izolasyon yol tutuş vb farklar nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ali119 -- 31 Ekim 2014; 11:21:20 >
  • ali119 kullanıcısına yanıt
    Sizle ayni soruyu birkac once baskasi da sormustu. Sizin durumunuzun cevabi net : Dizel ekonomisi varken lpg li Cruze ile ugrasmaya gerek yok. Sonucta C segmentinde bir aractan baska C segmentindeki araca geciyorsunuz arada yol tutus ve konfor acisindan fazla bir fark goremiyeceksiniz. Guvenlik acisindan Cruze onde olacak ama ekonomi ve ikinci el kolayligi yanindan Megane. Bende dizel sorunsuz Megane 2 olsa Cruze almazdim kendime heyecan aramazdim

• quote:

Orijinalden alıntı: discrepancy

Sizle ayni soruyu birkac once baskasi da sormustu. Sizin durumunuzun cevabi net : Dizel ekonomisi varken lpg li Cruze ile ugrasmaya gerek yok. Sonucta C segmentinde bir aractan baska C segmentindeki araca geciyorsunuz arada yol tutus ve konfor acisindan fazla bir fark goremiyeceksiniz. Guvenlik acisindan Cruze onde olacak ama ekonomi ve ikinci el kolayligi yanindan Megane. Bende dizel sorunsuz Megane 2 olsa Cruze almazdim kendime heyecan aramazdim

Teşekkür ederim cevap için.

• quote:

Orijinalden alıntı: ali119

Arkadaşlar 2008 model dizel Otomatik megane 2 sedan aracım var.Expression plus paket. Cruze le değiştirmek mantıklı mı fikirleriniz nedir? Dizelden benzinli-lpg geçmek, izolasyon yol tutuş vb farklar nedir?

Ablamda 2012 model benzinli, otomatik Megane3 1.6 Extreme var.

Benim aracımla arasında malzeme kalitesi ve yol tutuş olarak çok büyük fark yok. Malzeme kalitesi olarak Megane 1 tık öndeyken, yol tutuş olarak Cruze biraz daha iyi. Cruze'un sert suspansiyonu kendi emsalindeki tüm araçlara göre yol tutuşunda avantaj sağlıyor gerçi. Yakıt olarak her ikisi de hemen hemen aynı, Megane da şehir içinde 9-10 lt civarında tüketiyor. Otomatik değil de manuel olsa belki az da olsa lehine çevirebilirdi ibreyi. Performans olarak arada fark göremedim ben, 1.6 benzinli motordan beklenen ne ise onu veriyor her iki araç da. Güvenlik olarak ise Cruze açık ara önde. Tabi burda kıyaslanan 2012 Megane ve 2013 Cruze.

Sizin aracınız 2008 model, bir önceki kasa ve dizel. Almayı düşündüğünüz Cruze'un model yılını ve donanım durumunu paylaşırsanız daha açıklayıcı kıyaslama yapabiliriz. 2009 Model, ilk üretim Cruze'u almanızı ben önermem ama 2011 ve sonrası modeller sizi tatmin edebilir. Diğer forum üyelerinin de söylediği gibi dizel motorun sağladığı ekonomiyi benzinli hiç bir Cruze'da bulamazsınız ancak aracınız yaş ve km olarak ağır bakım gerektirmeye ve masraf yapmaya başladıysa az kullanılmış ve temiz bir Cruze düşünebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Curva Sud -- 31 Ekim 2014; 12:14:08 >
  • Teşekkürler. Verdiğiniz linkte konu epey konuşulmuş. Çok faydalı oldu.
    Bu fahiş fiyatlı necvox'tan ne farkı var onu merak ediyorum açıkcası.
    Montaj için bir yerle görüştüm. 100 TL'ye yaparım dedi.Sizce nasıldır?
    Birde gittiğinizde işlemci hızı, video oynatma, ekran ve dokunmatik kalitesine bakabilirseniz sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Darktemplar1903 -- 31 Ekim 2014; 17:14:43 >
  • 
Sayfa: önceki 18081809181018111812
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.