Şimdi Ara

★★★ CHEVROLET CRUZE ★★★ (946. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
45.111
Cevap
162
Favori
3.530.841
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 944945946947948
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: doktoratik

antalyadan beyaz sunrooflu ls plus la aranıza katıldım arkadaşlar herkese kazasız belasız iyi sürüşler

hayırlı olsun. bildiğimiz her konuda yardımcı olmaya çalışırız. her zaman PM den bana ve unsal07 ye ulaşabilirsiniz.

küçük yaralanmalı bir ev kazası geçirdim. bir kaç gün tahlillerle uğraştım tomografi ve birkaç tahlil kaldı, inşallah birşey çıkmaz.
    arkadaşlar insanın başına birşey gelmeyince herşeyin boş ama en önemli şeyin sağlık ve mutluluk olduğunu pek anlayamıyor.
    aman sağlığa dikkat, boş verin altı üstü araba işte.

@ulas2004, bendeki uzun km yapmış yaklaşık 4.000 km sıfırlanmayan 05.01.2011 tarihli değerler.

★★★ CHEVROLET CRUZE ★★★
    ★★★ CHEVROLET CRUZE ★★★

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panthér -- 11 Ocak 2011; 0:15:42 >
  • panter gecmiş olsun,

ulas2004 musun her kimsen!
    ben burada test edilmiş bir teknik bilgi veriyorum,
    bana katalog verisi okuyup sacma sapan konusuyorsun.
    terbiyesizliğin lüzumu yok, hayat tecruben ne, teknık ve muhendislık bılgın ne?
    aracı kotuleme maksatlı bır yayın da yapmıyorum,
    bilgilendirme yaptım, bana saldırmanın ne manası var soylermısın?
    aynı fıkırde degılım dersın , aksı bır ıspatın varsa soylersın.
    yada açar ınterneti zahmet eder arastırırsın, arastırıp bılgılendırme
    yapanları karalamak yerine!

ayrıca ne kadar suredir cruze kullanıyorsun bilmem ama,
    gule gule kullan , aracın yakısıklı anladık.
    O yaptıgın karsılastırma turu seyler sayfalar once zaten yapıldı.
    yok az yakarmış daha ıyı hızlanırmıs, daha oteye ısermıs.
    yeni bıseyler katacaksan paylasacaksan soyle, gereksız yere ortamı GERME....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi samet baba -- 11 Ocak 2011; 1:26:32 >
  • EGR valfinin bu arabaya dezavantajı bir Opel Vectradaki kadar fazla mıdır acaba?
  • istanbul-izmir yaparken dün yolda 3 defa code 84 hatası verdi lpgden sonra böyle olmaya başladı, şpg taktırıpta böyle sorun yaşayan oldu mu benden başka?
  • @paanther

Geçmiş olsun...En önemlisi sağlıktır tabi.İnşallah önemli bişey çıkmaz.

quote:

Orijinalden alıntı: lanciaHF

ÖNEMLİ DUYURU:
    Yeni katılan İstanbul üyelerimiz;
    Donanım Haber Cruze Forumu İstanbul üyeleri olarak 1 yıl önce "ODAK OTOMOTİV-TOPKAPI" bayimizle filo servis anlaşması yapmıştık. Yeni arkadaşlar da tüm servis işlemlerini Odak Oto'da özel indirimler ve VIP hizmeti ile yaptırabilirler. İndirim oranımız %25'dir.
    Tek yapmanız gereken Filo Servis Şefi Bülent Denk ile tanışmak ve "DONANIM HABER Cruze Forumu üyesi" olarak geldiğinizi belirtmektir. Bu tanışmanın hediyesi olarak aracınızın lastiklerine ücretsiz nitrojen gazı basılacaktır. Şu ana kadar memnuniyet dışında bir durum yaşanmadığı için hem Odak ile çalışmaya devam ediyoruz, hem de bundan dolayı Odak Oto ve Bülent Bey'e teşekkür ediyoruz. Tüm yeni İstanbul üyelerimizin ilgisine sunarız.

Yukarıdaki yazı reklam yapılıyor diye şikayet edilerek sildirildi. Yönetici ile yazıştım...

Şimdi bunun reklam olduğunu düşünen varsa sebepleriyle ortaya koysun. Ve eğer birazcık erkek adamsa çıksın bu şikayetini neden verdiğini açıklasın. Korkak bir fare olmaya devam ederse, ben yazacağım haberi olsun...

Biraz kopya vereyim; kendisinden hiç hoşlanılmıyor burada... EMEĞE SAYGI, KISKANÇLIĞA SON...

Olumlu, olumsuz her türlü yoruma açığım, lütfen bu konuda herkes yorum yazsın. Bu forum yönetimine de ışık tutacaktır.

Kesinlikle reklam olarak değerlendirmiyorum.Bu da forumun amacına uygun olarak anlaşma dahilinde servis tarafindan bizlere sunulan ayrıcalıkları kapsayan bir bilgilendirmedir.
    Konunun yanlış yerlere çekilmesi çok saçma bi davranış olur.
    Zamanında bu anlaşmayı yapan arkadaşlara ve Bülent Denk bey'e teşekkür ederim.Bana biraz uzak olduğu için henüz hiç gidemedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _FlaMe_ -- 11 Ocak 2011; 9:52:11 >
  • SAMET BABA

Bak arkadasım
    1. si Benım uslubum gayet acık senın gıbı argo turkce kullanarak hıtab etmıyorum
    2. si Senin yazdıkalrın test verısıde fabrıka verılerı sallama verımı
    3. sü Senin verilerinin güvenilirliği ney? O dyno yu kim yapmıs ne derece iletişimi sağlam ölçümü doğru ? Amerikada insanlar kendi isteğiyle sigara içmesine rağmen şu şirketin sattığı sigaradan kanser oldum diye dava açıp milyon dolarlar alıyor, eyer otomobil firmaları kalkıpda 110 hp deyip arabalar 100 hp olsaydı ülkemiz şartlarından daha iyi teknolojik şartlara sahip amerikada birisi kalkıpda yalan söylediniz diye birdünya para kazanırdı. Ayrıca hiçbir şirket aracımın aktarma organlarından tekerlere aktarılıp yere basan kuvvet şukadar beygir demiyorki
    Motor gücü şukadar dıyor. Zaten aynı güç üreten motorların hızlanma ve yakıt farkları Rüzgar sürtünme kat sayısı ve aktarım organlarının kalitesi v.s. farklarından doğuyor.

Hayat tecrüben ne v.s. gibi laflara gerek yok. İnsan gibi kanıtlarıyla mantıklı bilgiler yazıyorum ama sen maşallah sinir abidesi gibi konuşuyorsun. Sana daha önceki mesajımdada yazdım şimdide yazdım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ulas2004 -- 11 Ocak 2011; 10:59:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ulas2004

SAMET BABA

Bak arkadasım
    1. si Benım uslubum gayet acık senın gıbı argo turkce kullanarak hıtab etmıyorum
    2. si Senin yazdıkalrın test verısıde fabrıka verılerı sallama verımı
    3. sü Senin verilerinin güvenilirliği ney? O dyno yu kim yapmıs ne derece iletişimi sağlam ölçümü doğru ? Amerikada insanlar kendi isteğiyle sigara içmesine rağmen şu şirketin sattığı sigaradan kanser oldum diye dava açıp milyon dolarlar alıyor, eyer otomobil firmaları kalkıpda 110 hp deyip arabalar 100 hp olsaydı ülkemiz şartlarından daha iyi teknolojik şartlara sahip amerikada birisi kalkıpda yalan söylediniz diye birdünya para kazanırdı. Ayrıca hiçbir şirket aracımın aktarma organlarından tekerlere aktarılıp yere basan kuvvet şukadar beygir demiyorki
    Motor gücü şukadar dıyor. Zaten aynı güç üreten motorların hızlanma ve yakıt farkları Rüzgar sürtünme kat sayısı ve aktarım organlarının kalitesi v.s. farklarından doğuyor.

Hayat tecrüben ne v.s. gibi laflara gerek yok. İnsan gibi kanıtlarıyla mantıklı bilgiler yazıyorum ama sen maşallah sinir abidesi gibi konuşuyorsun. Sana daha önceki mesajımdada yazdım şimdide yazdım...

ulaş arkadaşım,

gel vazgeç bu iddialı yaklaşım sonuç vermiyor. Daha dostane yaklaşalım...
    Fabrika verileri o kadar ince kurnazlıklar ile yapılmaktadır ki, o değerlere normal kullanım ile ulaşmak neredeyse imkansız gibidir. Eğer kendilerine dava açsan yaptıkları testi aynı şartlarla tekrar ederler ve kazanırlar... Ama test sürüşünü 40kg'lık sürücü ile rüzgarı arkasına alarak vs vs yaparlar sen yapamazsın... Forumda birkaç arkadaş var ki; teknik, mühendislik bilgisinin yanısıra bunu pratiğe de döküp dyno verilerinin çıktısına kadar bizlerle paylaşmaktadır. Üstelik de bu testleri her biri ayrı yapmış ve ufak farklarla da olsa hepsi yakın sonuçlar almışlardır. Ve bu verilerin hepsi fabrikanın altında çıkmıştır. O yüzden istersen fabrikayı baz almaktan vazgeç. Tartıştığın arkadaşı biliyoruz, boş konuşmaz. Ama istersen sen de aracını teste sokup verilerini bizlerle paylaşabilirsin. Ve umarım fabrika verisini çıkarabilirsin. Biz de seviniriz, hiç olmazsa kendimizden emin olarak 113BG deriz.
  • Ulaş ,

hala neyi iddia ediyorsun,
    Ben bir bilgilendirme yaptım, bilgilendirmemi yalanlar gibi davranış içindesin,
    Eğer verdiğim bilgilerin doğru olmadığı konusunda varsayımın varsa ispatla,
    yoksa sus ve oku, araştır ondan sonra gel haklısın veya haksızsın de ya da SUS.
    Boş boş konuşup ortamı geriyorsun, yok niye sinirleniyorsun diye konuşuyorsun.
    O yazıyı Ulaş hariç yazdım varmı? sen kaale alma kardeşim, başka itirazı olan varsa o yazsın.
    Varsayalım sen yoksun YEĞEN !
  • quote:

Orijinalden alıntı: samet baba

Gecen ctsi 124hp lik cruze'un perfonmansını test ettim.
    obd portundan bağlanarak benim cruze ile kıyasladım.
    Açıkçası ateşleme haritası hala bizimki gibi Euro5, yani kusurlu.
    Benzin enjeksiyon haritası ile biraz oynandığını düşünüyorum.
    Perfonmansı, BENİM 113lük cruze ile aynıydı.
    yani 124 lük diye tabir edilen cruze un da kesinlikle chiplenmeye ihtiyacı var,
    ateşleme haritası biraz düzenlenmek durumunda, ve daha da mükemmelleşeciğine eminim.

O zaman bu mantiga gore senin aracin performansi benim aracin performansiyla ayni (imzamdaki arac 141 hp)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi milelisli27 -- 11 Ocak 2011; 15:48:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fadetoblack_01

★★★ CHEVROLET CRUZE ★★★

★★★ CHEVROLET CRUZE ★★★

KardeŞŞŞŞ yakışırrrr... Allah kaza bela vermesinn.. Gel de bir çay içelimm :))
  • quote:

Orijinalden alıntı: meth01

Kirve bende geleyim mi?
  • BENDEN DE BİR KAÇ FOTO OLSUN ARKADAŞLAR... BEĞENİNİZE

★★★ CHEVROLET CRUZE ★★★

★★★ CHEVROLET CRUZE ★★★

★★★ CHEVROLET CRUZE ★★★

★★★ CHEVROLET CRUZE ★★★

★★★ CHEVROLET CRUZE ★★★

★★★ CHEVROLET CRUZE ★★★

★★★ CHEVROLET CRUZE ★★★

★★★ CHEVROLET CRUZE ★★★
  • quote:

Orijinalden alıntı: İHS@N

quote:

Kirve bende geleyim mi?

Vayy kirvemm ayıpediyorsun yaa başımın üstünde yerin var kardeşim... GEL
  • Bakın arkadaşlar ben burada aynı segmentdeki araçların performanslarını yazdım.
    Ve söylemim şudur, Bir şeyi mukaye etmek o malı ürünü her neyse alıp kötü yerlerini söyleyip yerden yere vurarak olmaz.
    Aynı sektördeki rakipleri nedir bunları alırsın hep beraber mukayese edersin. Ama burda samet denilen ama egosundan dolayı sanal bir forumda bile nickinin sonuna baba yazısını ekleyen arkadaş kalkmış arabayı yerlere vuruyor. ben ne diyorum peki ?
    Digerleri ile kıyaslayalım oyle konusalım neresi iyi ne artıları var neresi kötü eksileri neler.

Falanca testden cruze 100 hp çıkıyorsa ozaman civicde 100 çıkar corollada şuda buda eee ozaman niye bu markayı yerlere vuralım???
    yada bu araba kullanımımız sonunda 10 lt yakıyorsa ozaman cıvıc 11 lt yakar corolla 11 lt yakar ozaman nıye kızalım bu araca, Muadılleride cok yakıyor demekkı ve bu arac muadıllerınden az yakmakla beraber demekki 1.6 atmosferık Ncap 5 yıldızlı dolayısı ıle ağır kasalı olan günümüz araçlarının hepsi çok yakıyor.

Boyle soyleyelım herkes haklı bır sekılde konusur ama 2011 teknolojisindeki ve aynı kategorideki bütün ürünlerin verileri aynı iken ve tartışmasını yaptıgımız ürün sıralamada bile yukarılardaysa daha nıye yerlere vuruyoruz??? BU klasmanda bu urunlerın hepsi boyle neden demiyoruz? Boyle soyleyıp objektif baksak işte ozaman daha iyi yorumlar yapıp daha farklı seyler bulup yararlı oluruz.

SAMET arkadaş şahsıma birdahada birşeyler yazma öyle dizi filmlerinden çıkmış karakterler gibi yiğen falan ne biçim laflar bunlar ya beni nerden tanıyorsun nekadar tanıyorsun ne dedimki boyle konusursun ve ne hakla konusursun??? Adam gibi yorumda yapılmıyor sanırım burda.

★★★ CHEVROLET CRUZE ★★★
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: robotikmen

quote:

ÖNEMLİ DUYURU:
    Yeni katılan İstanbul üyelerimiz;
    Donanım Haber Cruze Forumu İstanbul üyeleri olarak 1 yıl önce "ODAK OTOMOTİV-TOPKAPI" bayimizle filo servis anlaşması yapmıştık. Yeni arkadaşlar da tüm servis işlemlerini Odak Oto'da özel indirimler ve VIP hizmeti ile yaptırabilirler. İndirim oranımız %25'dir.
    Tek yapmanız gereken Filo Servis Şefi Bülent Denk ile tanışmak ve "DONANIM HABER Cruze Forumu üyesi" olarak geldiğinizi belirtmektir. Bu tanışmanın hediyesi olarak aracınızın lastiklerine ücretsiz nitrojen gazı basılacaktır. Şu ana kadar memnuniyet dışında bir durum yaşanmadığı için hem Odak ile çalışmaya devam ediyoruz, hem de bundan dolayı Odak Oto ve Bülent Bey'e teşekkür ediyoruz. Tüm yeni İstanbul üyelerimizin ilgisine sunarız.

Yukarıdaki yazı reklam yapılıyor diye şikayet edilerek sildirildi. Yönetici ile yazıştım...

Şimdi bunun reklam olduğunu düşünen varsa sebepleriyle ortaya koysun. Ve eğer birazcık erkek adamsa çıksın bu şikayetini neden verdiğini açıklasın. Korkak bir fare olmaya devam ederse, ben yazacağım haberi olsun...

Biraz kopya vereyim; kendisinden hiç hoşlanılmıyor burada... EMEĞE SAYGI, KISKANÇLIĞA SON...

Olumlu, olumsuz her türlü yoruma açığım, lütfen bu konuda herkes yorum yazsın. Bu forum yönetimine de ışık tutacaktır.

Merhaba,

Benim aracım 2011 Model Ls Plus SR ve başka bir bayiden tüplü olarak aldım, ancak bayiyle aramda sorunlar yaşandı (teslimat, tüpe yazılı garanti vermeme vb. halbuki satmadan önce teslim ettiğimizde LPG li motora yazılı bayi garantisi vereceğiz dediler. Bunu ayrıca takip ediyorum ve beklemedeyim). Odak bayisi bundan sonra sadece kendilerinde bakım ve hertürlü işlemi yaptırsam motorda çıkabilecek bir problemi de garanti altına alır mı, bu forumun üyesi olarak böyle bir yaklaşım gösterir mi. Bu konuda Odak bayisiyle görüşmemim bir faydası olur mu.

Teşekkürler

Benim yorumum tahminden öteye gitmez, ancak;

Eğer LPG'li olarak anlaştın ve satın aldıysan sana o bayi servis garantisi vermek zorunda... En azından diğer bildiğimiz bayiler ve Odak böyle yapıyor. Normal şartlarda başka bir bayi için aracın garanti dışına çıkmış olarak kabul edilir ama, Odak bu konuda nasıl bir tutum gösterir bunu servis şefimiz Bülent Bey'e sormak lazım. İstersen bir arayıp sor. Ama o bayi hangisi ise garantini üzerine almak zorunda. Yoksa niye daha fazla ödeyip onlardan LPG kiti alasın ki... Dışarda yaptırır ucuza mal ederdin.
    Eğer yazdıklarım yetersiz ise lütfen kusura bakma, LPG ile hiçbir yakınlığım olmadı. Diğer arkadaşlar da yardımcı olacaklardır sanıyorum.

Cevabınıza teşekkür ederim, esasen bayiden çok soğudum yoksa yasal olarak mücadele edersem kazanacağıma inanıyorum, yada zaten kabul edecekler bekliyorum. Ama önerdiğiniz gibi ODAK la konuşacağım umarım sıcak bakarlar ve bende ODAK müşterisi olurum.

Teşekkürler
  • cruze ana başlığı altında Kİ "TEKNİK MÜHENDİS CEVABI" başlığında bana da çatmışsın... Eğer cruze sahibi olarak sen böyle yapacaksan ANTİCRUZCULAR ŞİMDİYE KADAR az bile yapmış... 1 haftalık Aracın hayırlı olsun... Bizimkiler 1-2 yıllık oldu neredeyse hurda indirimi çağına geldi....Paylaşıma devammmm..................................
  • quote:

Orijinalden alıntı: joliva

cruze ana başlığı altında Kİ "TEKNİK MÜHENDİS CEVABI" başlığında bana da çatmışsın... Eğer cruze sahibi olarak sen böyle yapacaksan ANTİCRUZCULAR ŞİMDİYE KADAR az bile yapmış... 1 haftalık Aracın hayırlı olsun... Bizimkiler 1-2 yıllık oldu neredeyse hurda indirimi çağına geldi....Paylaşıma devammmm..................................

Benim kimseye çattığım yok arkadaşım oradada fabrıkayı arıyorsun boyle bırsey yok dıyor sızde var dıyordunuz bende nıye boyle dıyorsunuz dedım.
    Toyota yok deyınce wolksvagen yok deyınce kımse bırsey demıyor chevrolet yok deyınce herkes bılmıslık taslıyordu bende dedımkı bır urunu ımal edenden dahamı ıyı bılecegız rodajını v.s. resını.

Sizde herseyı şahsi olarak üzerinize alıyorsunuz ya senin görüşünün karşılıgında yıne bır kanıt sunarak farklı bır gorus bıldırınce şahsınıza çatmışmı oluyorum ? Valla çok garıp ya. Kaç yıldır hyundai forumundayım megane forumundayım ilk defa boyle seyler gordum...

Neyse siz kafanıza gore takılın dogruları soyleyene lazım degıl buraya.
  • Birde benim yazdıklarıma cevaben yazılar yazan kişinin üslubuna bakılmıyorda hala bana bırseyler soylemeyecalısılıyor sırf ben yenıyım o kişi eski tanıdık diyemi ? Valla çok enteresan...
  • quote:

BENDEN DE BİR KAÇ FOTO OLSUN ARKADAŞLAR... BEĞENİNİZE

süper olmuş meth01, stoplar, jantlar ve yan sinyaldeki aksesuarın fotoğrafını makyaj modifiye konusuna koyabilir misin? katalog gibi bir konu yapmak istedim. senin aracınla da konu çok zenginleşecek.

stoplar, difüser, egzoz, shark anten, sinyalli yan aynalar, cam filmi, jantlar, angel sis... hepsi müthiş. Sonundaki LS yi kaldırsan aslında RS falan yazsan millet inanır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oguzgursel -- 11 Ocak 2011; 20:49:25 >
  • stoplar benimde cok hosuma gitti......gece görsem Mercedes E serisi zannedecem
  • 
Sayfa: önceki 944945946947948
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.