Şimdi Ara

***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye... (1825. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
39.776
Cevap
419
Favori
3.763.971
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18231824182518261827
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Dostum golf ile tümseklerden geçerken ne hissetin..bu yeter artar bile..refüj kenarlarına yanaşamıyorsun kapı açılmıyor, tümseklerden geçerken zannediyorsun gıçım yere değecek kendini yukarı alıyorsun yüksek araba çok farklı, yüksek arabaya binen alçak arabaya çok zor alışır.....
  • Lastik önemli ancak ses sürtünmeden dolayı gelmiyor mu zaten, az ses çıkaran az sürtünüyor mantığı ile gidilirse yol tutuşu azalmaz mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Alemdar128 A kullanıcısına yanıt
    sürtünmeden dolayı gelen sesi ham maddesi iyi olan lastiği aspora ettiği bilinen gerçek.
    Hocam biraz daha performans istiyorsaniz ki bizim o yondeydi alirken hem yuksek hem performansli olmasi icin 160 bg lik dsg versiyonunu aldik 0-100 8,9 sn gayet tatminkar ivmelenmesi ayaginizin altindaki gucu size hissettiriyor. Yani hafif olan golf e yonelmeye gerek yok cok farkli segmentler.

• yimust kullanıcısına yanıt

Bende Michelin Primacy var dediğim gibi yaptığım 1750 Km yolda en ufak bir yol gürültüsü almadım.Olay yolun ve lastiklerin kalitesine bağlı ancak aracın izalasyonu bence çok iyi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alemdar128

Motor sesi değilde yol gürültüsü beni rahatsız ediyor, kesinlikle daha az olmalı diyorum. Yol sesi için yalıtım yaptırmayı düşünüyorum(ziebart vs.) aramızda daha önceden yaptıran varmı. Fiyatlari ne kadar ve düşünceleri neler, öğrenmek isterim.

Yeni kasa tiguanların ses izolasyon şikayetlerini facebookta yazmışlar.Üstelik lastiklerin michelin olduğu halde epey ses alıyormuş.Bu yeni kasayı nasıl alacağız
    bilmem.Eski kasa tigileri arayacağız herhalde..
  • HiGHWAYMOUSE kullanıcısına yanıt
    Daha önce bende de 2014 golf vardı hocam.Tiguanın içi daha ferah ve ses yalıtımı golften çok daha iyi.Golfu satıp tiguan alma esas sebebim altı çok alçak olması ve lastik yanakların
    ince olması sebebiyle çukurlarda jantlar yamuldu.Tecrübeme göre golf bir otoban arabasıdır ve aile içinde küçüktür.Yalnız golf highline malzeme kalitesi tiguandan daha iyiydi.
  • levent17 L kullanıcısına yanıt
    aynen öyle....
  • ilk27 İ kullanıcısına yanıt
    Sizin lastiğin 4 lastik fiyatı ne kadar

• yimust kullanıcısına yanıt
    Ben de katılıyorum levent arkadaşımıza. Bugün detaylı kendiminde içine sinen bir iç temizlik yaptım. Yeniden aşk tazeledim Tiguanla.

Servisten dün sabah beni aradığında tigunını alabilirsin abi yıkattım da hazır demişti. Sadece içine yıkamacıların temizlik sonrası koydukları kağıttan koyup lastiklerin yanaklarını parlatmışlar o kadar. Su değmemiş arabaya. Her yerde bir üçkağıt.

Neyse temizlik yaparken araç ile ilgili kodların olduğu genelde bakım kitapçığına yapıştırılan kağıdı buldum. Stepnenin üzetindeki plastiğe yspıştırmışlarmış. Oraya ben yıkama bezlerini koymuştum. Nasıl olduysa o bezlere yapışmış. Geçen aradığımda o yüzden bulamamışım. İki parçaya ayrılmıştı ama ekleyip kitapçığın ilgili yerine yapıştırdım.

Yimust hocam sana da hayırlı yolculuk...

• quote:

Orijinalden alıntı: Alemdar128

Sizin lastiğin 4 lastik fiyatı ne kadar

İyi bir şey almak için herhalde tanesine 500 tl yı gözden çıkarmak lazım.http://www.lastikcim.com.tr/235-50-r18,TA-348.html

Benimki ucuz olur diyordum ama çok fark yok. 215/60/17 şu an üzerinde Michellin primacy 3 var. Ve almaya kalksam 550 tl.

Aynı Michellin primacy 235/50/18 olduğunda 800 tl
    http://www.lastikcim.com.tr/Michelin-Primacy-3-GRNX-23550R18-101Y-XL,PR-13185.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HiGHWAYMOUSE -- 3 Temmuz 2016; 22:48:57 >

• Tiguan ailesi şimdiden herkese hayırlı bayramlar. İnşallah kazasız belasız herkes sevdiklerine kavuşur. Bende Ankara'dan Konya tarafına cumartesi gecesi 400 km lik bir yolculuk yaptım. Hiç mola vermedim,4 saatte gideceğim yere ulaştım şükür. 120-130 civarı hızlarda seyrettim. Tüketim 8 lt/100 km oldu. Araç 1.4 160 hp DSG cup.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deniz_86 -- 4 Temmuz 2016; 17:35:33 >
    Lastikler aracın üstünde geldi fiyatını öğrenmek için Michelin sitesine girin orada tüm lastiklerin fiatı var
  • Bir foto koyayım da ortalık şenlensin. :)) gerçi dış temizliğe fazla özenmedim ama içine baya uğraştım. Koltukları ıslak bezle sildim. Kapı içleri hatta pedalları bile. Motorunda üst kısmının tozlarını sildim.

Bu mesaja eklenen görseller:

***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye... ***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye...

• Bu da dün şansa yırtık bir şekilde bulabildiğim araç bilgi etiketi
    Bu mesaja eklenen görseller:

***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye...

• Tüm Tiguandaşlara iyi bayramlar, gidiş yolculuğunu tamamlamış olan arkadaşlara dönüş için şimdiden kazasız sorunsuz yolculuklar... Ben Bursa'dan ayrılıp bir yere gidemiyorum bayramda o yüzden uzun yol hasretim devam edecek daha

Garajda yatan, arada sırada şehiriçi 20-25 km kısa mesafeler yapan canı sıkılan zavallı Tiguma küçük dokunuşlar yapmakla yetiniyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XaserV -- 4 Temmuz 2016; 22:39:06 >
    Sıhhatler olsun maaşallah
    Ben de birkaç foto eklemiştim önceki mesajıma ama yüklenmiş gözüktü yüklenmedi.

• XaserV kullanıcısına yanıt
    İyi yanı fazla km yapmıyorsun. :) köye 2 kere gitmemiş olsam 3000 km deydim henüz.

Bu arada geçen klima sorunun çözülmesinden umutlu olduğum için servis görevlisine km si dolmadı ama çözülürse bir de bakım yapın dedim. Bunda seninle yaptığımız sıfır aracı erken ilk bakıma sokmak iyi olabilir minvalindeki sohbetimiz etkili oldu. Bir de düşündüm benim tiguan temmuzda girmiş ülkeye. Ocak ayına kadar sıcaklarda açık otoparkta beklemiş. Bakım iyi olur gibi gelmişti.

Ama servis danışmanı "ne gerek abi" deyip beni bir çırpıda vazgeçirdi. :)

:) Orası öyle de ben Tiguyla gezmek yol yapmak istiyorum be abi O bana ben ona bakıyorum mahsun mahsun olmuyor böyle mapus hayatı çekilmiyor

Onlar öyle derler tabi ama gönül çapaklı partiküllü rodaj yağı bir an önce gitsin temiz yağla geçirsin sıcak havaları zor şartları istiyor ben de daha fırsat bulamadım inan bulsam gidip sadece motor yağını ve filtresini değiştirin diyeceğim ama yapamadım daha.

Sen yağ seviyesine baktın mı hiç? Benimki 6000 km oldu. Daha 4500 deyken yarım litre kadar eksiltmişti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XaserV -- 4 Temmuz 2016; 22:53:47 >
  • 
Sayfa: önceki 18231824182518261827
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.