Şimdi Ara

***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye... (1819. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
39.776
Cevap
418
Favori
3.764.554
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18171818181918201821
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yaaa benim arabayı bi satsam hemen alıcam tiguan ama ilanı yanlış yere mi koydum acaba malum siteye ☹☹☹

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • liberter1 kullanıcısına yanıt
    Yeni Euro 6 versiyonları 125-150 hp arasında uzun süreli yakıt tüketimlerinde bir fark yok sanırım.Benimde yakıt tüketimim ortalama 7.4 lt. ve sürekli uzun yolda 120-130 km. basıyorum.Yalnız kalkışlarda dikkat etmek gerekiyor.Çünkü birden tüketimi artırıyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Serbest sürüşün çalışmadığı bir arkadaş facebookta paylaşmış:

Arkadaşlar, verilen cevaplar çok aydınlatıcı oldu, Doğuş Oto ısrarlarım sonucunda meseleyi Almanya'ya sordu, yeni bir şanzıman program yüklemesi geldi ve bugün yüklediler. Şimdi serbest mod çalışıyor. Yakıt ekonomisine katkısı olur ise ayrıca bilgi vereceğim. İlgilenen arkadaşlara teşekkür ederim.

• Serbest sürüş için herhangi bir simge çıkıyor mu abi araçta?

• candyman kullanıcısına yanıt
    Yol bilgisayarında "serbest sürüş aktif" yazıyor diyorlardı. En azından d2-d3... Vs yerine sadece D yazması gerekiyor.

• Ekranda Serbest Sürüş ifadesi çıkıyor
  • Bende 1 ay kadar Serbest Sürüş Modu aktif ibaresi çıktı ama sonrasında kayboldu. Fakat menü içerisinde Serbest Mod var ve üzerine tik koyarak aktif ettim.

• HiGHWAYMOUSE kullanıcısına yanıt
    Benimde dedigim gibi yazilim guncellemesi ile duzeldigi anlasildi.
    Facebook daki arkadasa sormakta fayda var hangi versiyon guncellemisler bir dokuman vermisler mi? Paylasabilirse iyi olur.

• seagleye S kullanıcısına yanıt
    Evet hocam söylemiştin. Face'deki arkadaşa hangi serviste yaptırdığını sordum ama henüz cevap vermedi. Verirse senin dediğini de sorarım.

Bu arada benim tiguan 2 gündür serviste yatıyor(klima sesi için) Sözde ikame araç ayarlayıp arayacaklardı. 15 gün geçti ne arayan var ne soran. Gittim tekrar servise. Usta yok. Görevli kıza sordum. İkame araç için kayıt bile açmamışlar. Yeniden randevu aldım. P.tesi sabahtan bıraktım.

Bugün akşama kadar arayıp sormadım. Akşam üzeri sordum servis danışmanına. Henüz sorunu bulamamışlar bile. Bakalım ne olacak.

Bir daha da sıfır araç almam. :) ikinci el az km kazasız en iyi seçim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hazan

Arkadaşlar vw tiguan türkiye clup facebook sayfasında gördüm. Ankara'da bir yere yaptırmış kişi. Ben çok beğendim tam olarak böyle bir şey arıyordum. İstanbul'da buna benzer body kit yapan bir yer var mı bildiğiniz acaba?

***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye...

Arkadaslar su lipleri yapan bir yer ariyorum. Arka difizor dahil. Nerdeyse tum tuningcilerin internet, facebook sayfalarini talan ettim tiguan modifiye eden yok yok. Bilen duyan goren var mi acaba? Istanbuldayim.

• Arkadaşlar belki orjinal degil ama başarılı çalıştığını gördüğüm otomatik elektrikli bagaj kapağı açma sistemi ve montajı hakkında bilgi paylaşmak istedim.
    Ürün çin'de üretiliyor ve fiyat 325 dolar. Getiren olursa artı işçilik falan 400 dolari bulur biraz pahali oluyor. Belki ilerde daha uygun fiyat cikar tabi Türkiye'ye kim getirecek uygulayacak oda ayri bir konu.

http://turkish.alibaba.com/product-gs/auto-electric-tailgate-or-tail-gate-lift-for-2015-vw-tiguan-60465649159.html?s=p

https://yadi.sk/i/ky5XzS5TsTxQq (Tiguan için montaj pdf)

http://www.che1.com/product/tl105-electric-tailgate-lift-assist-system/

• quote:

Orijinalden alıntı: seagleye

Benimde dedigim gibi yazilim guncellemesi ile duzeldigi anlasildi.
    Facebook daki arkadasa sormakta fayda var hangi versiyon guncellemisler bir dokuman vermisler mi? Paylasabilirse iyi olur.

Sordum hocam. Bir bilgi belge vermemişler.

Alıntı: Maalesef böyle bir bilgi almadım. Yükledik çalışıyor denilince sevinçle binip gittim. Bu bilgiyi Doğuş Oto Çankaya (Ankara) dan alabilirsiniz. Ben bu işin farkına çok önceden varmıştım fakat 15000 km bakımında yeni bir yazılım yüklerler hemen hallolur diye üzerinde durmamıştım. Geçen hafta 15000 servis için gittiğimde söyledim, sabahtan bırakmama rağmen o gün halledemediler, öğleden sonra "bu versiyonda bu özellik var mı yok mu onu araştırıyoruz" dediler, ben araştırmayın kardeşim, bu arabayı Almanlar yaptı doğrudan onlara sorun dedim. Biraz nazlandılar, hatta "2015 150 bg servise gelsin ona bakacağız var mı yok mu " denilince ben Tüketici Mahkemesine başvuracağımı söyledim, biraz daha araştıralım, bu akşam burada kalsın dediler. Ertesi gün Almanya'dan cevap geldi, yeni versiyon yollayacaklar üç gün sonra gelin dediler ve dün itibarı ile işler hale getirdiler. Şimdi ayağımı gazdan çekince göstergede D çıkıyor, eğer anlık tüketim ekranında ise serbest sürüş yazısı çıkıyor ve devir 800 - 900 devir/dk ya düşüyor.

• HiGHWAYMOUSE kullanıcısına yanıt
    Hadi gözün aydın, meselenin çözülmesi güzel bir olay, bir bizim bu katlanır ayna meselesini çözümletebilsek....
  • yimust kullanıcısına yanıt
    Ben çözdüremedim hocam. Facebookta birinden alıntıladım.

Benim tigu 3 gündür serviste bekliyor. Hasret kaldım. Ben arayıp sormasan tembih etmeme rağmen arayıp bilgi veren de olmuyor.

Bugün uğradım var mı bir gelişme diye (klima işi) klima kompresöründen diyorlar hala. Biliyorsun geçen değişmişti zaten ve ses hala devam ediyordu.

Fakat bu sefer genek merkezden uzmanlar gelio bakacaklar dedi. Bugün veya yarın geleceklermiş. Herhalde birlikte çözmeye çalışacaklar. Bir ara jettanın da klimalarında böyle bir sorun olmuşta aynı parti klima mı imiş vs bakacaklarmış. İkame araç da vermediler. Biraz kızgınım ama sakin olmaya çalışıyorum:))

• seagleye S kullanıcısına yanıt
    Yapmışken tampon altından ayak geçirildiğinde açılıp kapanandan yapmak lazım. Düğmeye basmak, anahtarı bulmak zorunda olmak pek fazla kolaylık sağlamıyor sanki hocam...

• Merhaba arkadaşlar 2 yıla yakındır forumu takip ediyorum 1 yıldır da 2015 1.4 tsi lounge paket tiguan sahibiyim.Aracımdan genel olarak memnunum. Bugüne kadar keşke almasaydım dedirtmedi. İzlenimlerimi fırsat buldukça paylaşacağım.

13 bine geldi ve periyodik bakım uyarıları ekranda çıkmaya başladı ara ara yağ uyarısıda çıkıyor.Birkaç sorum olacak cevaplarsanız sevinirim.

1. 1 yıllık bakımda değişen olmaz diye düşünüyorum absürt bir durumla karşılaşan oldu mu?(tahmin etmediğiniz bir problem)
    2. ortalama ne kadar fiyat çıkartıyorlar.(esenyurt doğuşa götürcem büyük ihtimal)
  • Nihayet beklediğim yeni Tiguan için eurocrush testinden 5 yıldız almayı başardı.http://www.euroncap.com/tr/results/vw/tiguan/24845

• RevolutionUO R kullanıcısına yanıt
    Bildiğim kadarıyla sadece filtreler değişiyor.Aşağı yukarı 500₺ civarında bir servis ücreti alıyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: RevolutionUO

Merhaba arkadaşlar 2 yıla yakındır forumu takip ediyorum 1 yıldır da 2015 1.4 tsi lounge paket tiguan sahibiyim.Aracımdan genel olarak memnunum. Bugüne kadar keşke almasaydım dedirtmedi. İzlenimlerimi fırsat buldukça paylaşacağım.

13 bine geldi ve periyodik bakım uyarıları ekranda çıkmaya başladı ara ara yağ uyarısıda çıkıyor.Birkaç sorum olacak cevaplarsanız sevinirim.

1. 1 yıllık bakımda değişen olmaz diye düşünüyorum absürt bir durumla karşılaşan oldu mu?(tahmin etmediğiniz bir problem)
    2. ortalama ne kadar fiyat çıkartıyorlar.(esenyurt doğuşa götürcem büyük ihtimal)

Kazasız belasız nice senelere inşallah şimdi yazınızı okuyunca tekrar bakmak istedim ve geçerli hala. Şöyle ki akıllı telefonlara kurulan volkswagenim diye bir uygulama var oradan online randevu alanlara %10 indirim kampanyası var inceleyip bakabilirsiniz. 500 lira olsa 450 ye gelecektir 50 liraya da daha sonra detaylı temizlik yaptırırsınız farklı bir yerde :)

• 2 haziran 2016 günü yıllık bakıma soktum aracı.Yağ ve filitreler değişiyor,Doğuş oto ayarladığından fiyatı tüm servislerde 596,50 TL tutuyor,indirimde yapmıyorlar bilginiz olsun.
  • 
Sayfa: önceki 18171818181918201821
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.