Şimdi Ara

***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye... (1801. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
39.775
Cevap
419
Favori
3.764.841
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17991800180118021803
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Teşekkürler hocam. Hevesim var ama bakalım...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • HiGHWAYMOUSE kullanıcısına yanıt
    Dostum merak etme gayet güzel duruyorlar, ben ebay dan almıştım, uzakdoğu, set 30 tl.sına geldi . ABT pedal seti. Kendim montaj yaptım.Servise sorduğumda, uygulama nasıl olacak diye. Ayak dayama için aracın yan kapı altı fitiller ve plastik kısmı sökülecek, buradan ayak dayamanın bulunduğu plastik kısım sökülüp çıkarılacak, ABT olanı takılacak denildi.Bende sökülüp takılmaya karşı olduğum için kabul etmedim.Set gelince kendim taktım.Hemde o sökülecek denilen kısımları sökmeden.ABT ayak dayama kısmını plastiğin üzerine slikon sürdüm ve vida ile vidaladım oldu bitti.Gaz pedalı metal olduğu için delemedim onuda silikon ile yapıştırdım, gayet şık oldu.3 senedir kullanıyorum, sıkıntı yok.Bilgine.

Türkiyede de satılıyor 80 tl. civarı, ben aldığımda satılmıyordu.20 gün beklemiştim siparişi.Şimdi Türkiyede aradaki 40 lira fark için değmez, link aşağıda.Linkte 1.sıradaki orijinal serviste satılan, 2. sıradakini ben aldım.1. sıradakini takmak için yukarıda belirtmiş olduğum aracın bir kısım bölümünün sökülmesi şart. 2. sıradakinde sökülme olmadan montaj yapma mümkün.

http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/seat-pedal-seti-krom-orjinal-modeli-manuel-219567695
    http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/vw-pedal-seti-krom-orjinal-manuel-219573425

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yimust -- 28 Mayıs 2016; 9:03:29 >

• yimust kullanıcısına yanıt
    Büyük ölçüde anladım hocam. Anladığımı anlatayım hatam varsa düzeltirsiniz.

Abt olanı alırsak ayak dayamayı vidalama ile gaz pedalını da yapıştırma şeklinde yapacağız. Fren veya düz vitesler için debriyajda her iki seçenekte de sorun yok. Üzerindeki plastikleri çıkarıp metalleri takıyoruz. Gaz pedalının plastiği bütün olduğundan ya pedal komple değişecek ya da plastiğin üzerine yapıştırılacak. Ayak dayamada da aynı durum var eski plastik dayamanın üzerine yapışacak veya vidalanacak. Yeni delik açılması ve üzerine yapıltırılmak zorunda olması eksi yönü gibi gözüküyor.

Diğer orijinal gibi olanın ise eksi yönü montaj zorluğu. Gaz pedalı komple değişecek. Ayak dayama içinse kaput açma mandalının orası belki eşiğe kadar sökülmesi gerekecek. Çünkü ayak dayamanın vidası eşik plastiğinin altında.

Yalnız bu birinci linkteki gaz pedalı sanki komple değilmiş gibi. Eğer öyleyse onu da yapıştırmak lazım.

Alta konuyla ilgili bir video ekliyorum. Araba golf ama aşağı yukarı mantık aynıdır. Sökülecek eşik kısmı da anlatılıyor

• Ender appconnect işine girmiş. Önceden sipariş verilip cd falan beklemek gerekiyor mu acep?
    http://enderelektronik.com.tr/oem-parcalar/volkswagen/tiguan/tiguan-ad/appconnect-tiguan.html

Çok teşekkür ederim, siz de güle güle kullanın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Ben orjinalini tavsiye ederim. Parca kodu 5L1 064 205 skoda yeti de aynisi kullaniliyor fiyati dogusa gore daha uygun sanirim 210 a gelmisti. Ayri birde ayak dayama var oda 80 civari olmali toplam 290 olmali. Onceki sayfalarda resim paylasmistim. Kesinlikle fark yaratiyor arac icinde tavsiye ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: HiGHWAYMOUSE

Ender appconnect işine girmiş. Önceden sipariş verilip cd falan beklemek gerekiyor mu acep?
    http://enderelektronik.com.tr/oem-parcalar/volkswagen/tiguan/tiguan-ad/appconnect-tiguan.html

Hmm 1267 lira. Ömer abi seni bilmem ama ben o kadar parayı vermem böyle bir olay için. Neden diye soracak olursan şöyle açıklayayım:

Sitedeki resimde gösteriyor ki sadece 8 uygulama aktif olacak. Bu 8 uygulama neymiş diye baktığım zaman sırayla şunlar

1- Telefon (bluetooth ile zaten telefon rehberine direksiyondan erişiyor ve telefon açıp konuşabiliyorum.)
    2- Müzik (youtube dan parça açıyorum bluetooth ile arabanın hoparlörlerinden dinliyorum, telefondaki parçaları da usb ile bağlayıp dinliyorum, mp3 çalarımdan da çıkış alabiliyorum)
    3- Harita ( telefondaki haritaya bakıyorum o sesli bir şekilde yönlendiriyor zaten beni. Navigasyonu telefon gerçekleştiriyor o görüntüyü media ekranında görsem nolur görmesem nolur telefonun ekranı yeterli ki)
    4- Mesajlar ( en lüzumsuzlarından biri bence)
    5- Çalınan( Youtube demek istiyor sanırım? Araba kullanırken klip izleyemem ki yola bakmam lazım )
    6- Volkswagen (telefonumda VW service uygulaması yüklü. Bu o mu acaba?)
    7- Podcastler (hayatımda hiç kullanmadım)
    8- Sesli kitap ( uzun yolda giderken benim uykum gelir masal misali...kısa mesafede zaten kullanılmaz)

Bu mesaja eklenen görseller:

***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye...

• seagleye S kullanıcısına yanıt
    Tekrar yazınca hatırladım. Skoda'yı önermiştin geçenlerde evet hocam. Maalesef hafızam zayıf. Şu benim klima sorununu bir halledeyim sonra bu metal pedal işine yoğunlaşacağım inşallah. Yakınlarda bir skoda bayi vardı. Uğrar sorarım artık.

• XaserV kullanıcısına yanıt
    Haklısın dostum. İşte oyalanacak kafa dağıtacak şeyler arıyoruz bizde. Hobi gibi yani. Almasakta burada sohbet edip görüş alışverişinde bulunurken biraz günlük koşturmacanın sıkıntısına mola veriyoruz.

Yalnız o 8 uygulama sayısı artabilir. Uygulamalar carplay için onay alabildikçe ekrandaki uygulama sayısı artacaktır.

Vw logolu uygulama servis uygulaması değil. Appstorede bir kaç tane görmüştüm ama ne işe yarıyorlardı aklımda kalmamış.

Youtube'u açması ise belki çocukları oyalamak
    İçin iyi olabilirdi.

• Benim kullandığım ikinci linkteki 70 TL ye aksesuarcıda taktırmıştım.1 yıldır kullanıyorum,memnunum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: captaingurkan

Müsait olduğunuzda uzaktan bir fotoğraf koyabilirseniz ben de karar verme aşamasına gelirim :) çakıl grisi benimki.

Buyur arkadaşım;

Buda benim araca uyguladığım yani önceki vermiş olduğun 2. likteki;

Çok teşekkür ederim, arabanız da çok güzel, maşallah. Kazasız belasız kullanın. Çıta düşündüğümün çok ötesinde güzel olmuş. Gemiden indiğimde gönül rahatlığıyla sipariş vereceğim, tekrar teşekkürler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • captaingurkan kullanıcısına yanıt
    Bende tşk. ederim, Amin, cümlemizin araçlarınada allah kaza bela göstermesin.Tekrar hayırlı olsun.
  • Çok güzel olmuş,güle güle kullanın.
  • ekaramete E kullanıcısına yanıt
    Tşk.ler, sizde....
  • Teşekkür ederim.hayırlı geceler.
  • Merhaba arkadaşlar 15 gün sonra yurt dışından 2.0T 170 beygir tiguan ile geleceğim. uzun yol gidişi yakıt tüketimi en çok merak ettiğim konuları. Şu an bulunduğum yerde göstergede şehir içi yakıt tüketimi 7.7 litre gösteriyor.
    Deneyimlerimi sizinle paylaşmak isterim...
  • md6072001 M kullanıcısına yanıt
    2.0 TSI Türkiye'ye gelmiyor. Test etme şansımız yok, güzel bir inceleme olacaktır. Kuzeyden rusya, ukrayna tarafından geleceğinizi düşündüm sarfiyatı okuyunca. Hayırlı yolculuklar.
  • Teşekkür ederim Rusya Gürcistan üzeri geleceğim. Extra bilgi verebilirsem ne mutlu bana :)
  • 
Sayfa: önceki 17991800180118021803
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.