Şimdi Ara

***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye... (1783. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
39.775
Cevap
418
Favori
3.764.680
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17811782178317841785
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ulaş72

Arkadaşlar 2011 model 4*4 tiguan sport &style aracı almak üzereyim, bazı endişelerim var, adam lpg takmış, taktığı lpg lorenzo muydu, landirezomuydu tam hatırlamıyorum ama çalışma sistemi yüzde 20 benzin yüzde 80 gazmış, yani her zaman karma tüketim olarak kullanıyormuş, yani araçta benzin yoksa araba çalışmaz öyle yani, şimdi bu araba bu şekilde randuman verir mi araç başımı ağrıtırmı, tüpsüz baya çok yakıt yiyiyor diyorlar, fazla km yapan biri değilim, yılda 5 bin bile yapmıyorum, ne önerirsiniz arkadaşlar ? aracı alabilir miyim ?

Birde aracın tam olarak donanımları ne bilmiyorum, bi kaç siteye baktım, tam uyuşmuyor gibi, mesela çok geniş bir ekranı var ama navigasyon ve geri görüşü yok galiba... park sensörleri , hız sabitleyici bu tür özellikleri var mı ?

Bi sakincasi yoksa fiyat nedir bir de buna bakmak lazim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• seagleye S kullanıcısına yanıt
    bilgileriniz için teşekkürler.

• Herkese selamlar. Bugün aracımın 2. yıllık bakımı için Çankaya Doğuş Otoya gittim. Merak edenler için ücret 582 TL. Ekstra herhangi bir durum çıkmadan standart servis ücreti bu.
    Bir de ara sıra konusu geçen lastik basınçlarıyla ilgili olarak, servis lastiklerin basıncını 32 olarak ayarlamış.

Yeni Tiguan i gördüm. Bence dış hatları güzel olmuş. Fark yaratan şey Highline donanımda dijital gösterge paneli. Şu anda sadece teşhir araçları gelmiş. haftaya test araçları gelecekmiş.
    Haziran ayının ilk haftasından itibaren siparişler gelmeye başlayacakmış.
  • caadas14 C kullanıcısına yanıt
    Sıhhatler olsun :) Tiguanınızın modeli nedir kaç km'de?

• arkadaşlar bizim araçların bakım aralığı nedir ? b

bugün yol bilgisayırnıa baktım 25500 km yada 580 gün gibi bir şey yazıyordu.

benim anladığım 30000 km ya da 2 senede 1 mi ?
  • hakanmbe kullanıcısına yanıt
    servis proğramlıyor, bu proğrama göre önce hangisi gelirse, örneğin km. yapmadında 580 gün doldu muayene, yok 580 gün dolmadı ama km.yi doldurdun muayene....
  • quote:

Orijinalden alıntı: yimust

servis proğramlıyor, bu proğrama göre önce hangisi gelirse, örneğin km. yapmadında 580 gün doldu muayene, yok 580 gün dolmadı ama km.yi doldurdun muayene....

yani 30.000 km de bir ya da 2 sene de 1 mi bizim araçlarda ?

ben sıfır aldım aracı bu süreler fazla değil mi sizce ?

eskiden 15000 km de giderdim polo araç için
    15 binde bir veya senede bir diye biliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: HiGHWAYMOUSE

Aynı durum bende de oldu! Bakım aralığı 15000km veya 1yıl. Aracınızın ayarları Türkiye ye girince servis tarafından güncellenmemiş. Servis yetkililerine nefen böyle dediğimde Almanya şartları (toz yol vs.) aynı değil. Demişlerdi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alosmanac

Aynı durum bende de oldu! Bakım aralığı 15000km veya 1yıl. Aracınızın ayarları Türkiye ye girince servis tarafından güncellenmemiş. Servis yetkililerine nefen böyle dediğimde Almanya şartları (toz yol vs.) aynı değil. Demişlerdi

herkese verdikleri bilgi için tşklr. ama en iyi bilgi bu oldu benim için
  • XaserV kullanıcısına yanıt
    eyvallah :)
    16000 km civarında. s&s 122hp aracım.

Servis zamanı da bildiğim kadarıyla şu şekilde oluyor. Aracınızın garanti süresi devam ettiği müddetçe her yıl 15.000 km yi (benzinli araçlar için. dizelleri bilmiyorum) doldurmasanız da servise gitmemiz gerekiyor.
    15.000 km yi dolduruyorsanız zaten erken gitmek durumundayız.
    ben 2 yılda 16.000 km yaptım ama mecburen 2 kez bakıma girdim. Garanti uzatımı yaptığım için seneye yine 15.000 km yapamasam da servise gitmek durumundayım diye biliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caadas14 -- 6 Mayıs 2016; 9:30:40 >
  • quote:

Doğrudur 15000 veyahut senede bir kere
  • ilk27 İ kullanıcısına yanıt
    Yalnız şu da var: Eğer Almanya veya bir başka Avrupa ülkesinde 30 binde bir veya 2 senede bit bakıma giriyorsa bu iki katı farkı 'Türkiye şartlarına" bağlamak inandırıcı değil. Olsa olsa (diğer markalarda da aynı durum var) servisten para kazanma isteği diyebiliriz.

Ford motoru kullanan Volvo modelleri var. Volvo Türkiye 10 binde bir bakıma çağırıyor yapılan işlem aynı 1000 tl alıyor. Aynı motorlu aracı Ford Türkiye 20 binde bir bakıma alıyor; fiyat 500 tl. Böyle daha absürt durumlar da var yani. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HiGHWAYMOUSE -- 6 Mayıs 2016; 10:37:14 >
  • quote:

Yalnız şu da var: Eğer Almanya veya bir başka Avrupa ülkesinde 30 binde bir veya 2 senede bit bakıma giriyorsa bu iki katı farkı 'Türkiye şartlarına" bağlamak inandırıcı değil. Olsa olsa (diğer markalarda da aynı durum var) servisten para kazanma isteği diyebiliriz.

Ford motoru kullanan Volvo modelleri var. Volvo Türkiye 10 binde bir bakıma çağırıyor yapılan işlem aynı 1000 tl alıyor. Aynı motorlu aracı Ford Türkiye 20 binde bir bakıma alıyor; fiyat 500 tl. Böyle daha absürt durumlar da var yani. :)

Aynen katıldım yazdıklarınıza.
    Alfa Romeo & Fiat Örneğinde de oduğu gibi değil mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akineton

quote:

Aynen katıldım yazdıklarınıza.
    Alfa Romeo & Fiat Örneğinde de oduğu gibi değil mi?

Söylediklerinize aynen katılıyorum.
    Alttaki örnek benim aracıma ait bilgi etiketidir. Kırmızı ile çember içine almış olduğum aracımın opsiyon kodları arasında, QI6 VAG Opsiyon kodlarında, Servis göstergesi 30.000 km veya 2 yıl (hangisi önce dolarsa) şeklindedir.

***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emirce -- 6 Mayıs 2016; 12:59:41 >

• emirce kullanıcısına yanıt
    Çoğunluğumuzun araçları garanti süreci içinde olduğu veya iyi niyet kapsamından çıkmamak için servislerin dediğine uyacağız mecburen ama en azından bu bilgi bize rahatlık sağlar.

Örneğin garantisi bittiğinde 16 bin km oldu tüh servis zamanı geçti diye paniklemeyiz. :)

Tabi bu arada bu km olayı biraz anlamsız. Misal ben ortalama 20 km hızla 10 bin km yapsam motor 500 saat çalışır. Başkası 40 km ortalama hızla 10 bin km yapsa 250 saat motor çalışır.

• Ben kırmızı ışıkta aniden durmak için hızlı fren pedalına bastığım zaman sanki ayağım yere sürtüyor.Aynı şey golfte de oluyordu.Acaba ABS böyle mi devreye
    giriyor?Bu durumu bilen arkadaşların bildirmesini rica edeceğim.
  • levent17 L kullanıcısına yanıt
    Evet Abs devreye girdiğinde öyle yapıyor. Sorun yok.

İlaveten aklıma gelmişken dsg ve startstop ile ilgili belki çoğunuzun bildiği bir bilgi vereyim.

Fren pedalına yumuşak basarsanız veya durur durmaz autoholdun devreye girdiği anda hemen ayağınızı frenden çekerseniz startstop devreye girmiyor. Yani fren pedalına basış şeklinizle startstopu devreye almak veya çıkarmak mümkün

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HiGHWAYMOUSE -- 6 Mayıs 2016; 22:18:48 >
  • HiGHWAYMOUSE kullanıcısına yanıt
    Bilgiler için sağolun.
  • 
Sayfa: önceki 17811782178317841785
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.