Şimdi Ara

***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye... (1597. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
9 Misafir (2 Mobil) - 7 Masaüstü2 Mobil
5 sn
39.776
Cevap
418
Favori
3.764.422
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15951596159715981599
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhabalar,

Tüketimde yoğun trafikte 600km, uzun yolda da 850km yaptığınızı belirtmişsiniz. yani bu durumda ikisinin ortalamasını alıp, 725km olarak düşünüyorum. Deponun da 64litre olduğunu düşünür isek ortalamanız 8,8lt gibi çıkıyor.

Acaba aracınız düz vites mi, otomatik mi?

Ben de aracımı değiştirmeyi düşünüyorum ve yeni Ford Kuga ile Tiguan arasında gidip geliyorum. Yılda ortalama 10.000km yapan biriyim (ki bunun 8.000km'si sadece yazın İstanbul - Keşan arasında). Mevcut olarak Fiesta (otomatik) kullanıyorum ve yakıt tüketimim ortalama 9lt (benzin konusunda kendimce sınırım 10lt/100km)

araştırmalarım sonucu Kuga'nın Tiguan'dan bir tık daha fazla yaktığını öğrendim. 1.5 L EcoBoost 182 PS AWD 6 Vitesli şanzımanı fabrika verisi ş.içi 9,3, ş.dışı 6,2, ortalama 7,4

Lakin kafamı karıştıran şu, Kuga'nın Titanium modelinin fiyat 82.500, Tiguan'ın aynı ayardaki modeli olan Sport&Style için verilen fiyat ise 86.000. Siz olsanız objektif olarak hangisinde karar kılardınız?

• badbora kullanıcısına yanıt
    Şehirler arası yolculuğum çok daha az, dolayısıyla aracı aldığımdan bu yana 2 yıl 9 aylık ortalamam 9,3 lt çıkıyor. (fuellog-android)
    Bienim tigum düz vites 160 hp.
    Kuganın daha fazla yaktığını bir kaç arkadaş daha yazmıştı, 182 hp cazip geliyor ama iç malzemesi, işçiliği basit gibi geldi bana. Test sürüşü yapmadım konfor konusunda yorum yapamam. Üretim yeri neresi acaba.
    Belki de Ford ürünlerine önyargıdır ancak itiraf etmek gerek; tigu aşkıyla objektif bakış pek mümkün değil.
    Siz test sürüşü yaptınız mı? Tavsiyem test sürüşüne ailenizle gidip acele etmeden değerlendirin aklınızdaki seçenekleri.
  • Bende sizin gibi ikilemde kalmıştım tiguan tercih ettim kuga dış ölçüleri daha büyük gibi olsada iç mekanda öyle değil tiguan daha geniş. Kağıt üstünde kugada motor daha iyi olsada tam otomatik şanzuman ve 4 çeker olmasından performans ve yakıtta geride 4 çeker bir araca gerçekten ihtiyacınız varmı buna iyi karar vermek lazım hele inişli çıkışlı bir yerde yaşıyorsanız 4 çeker sürekli devreye gireceği için yakıt tüketimi çok artacaktır. Tiguanın dezavantajı yeni kasa yakında gelir kuga daha yeni kuganın yol tutuş daha iyi tiguanda esp biraz çabuk devreye giriyor çok onemli değil sürekli yanlayarak viraja girmiyoruz sonuçta. İkisi de kaliteli tasarım da göreceli bir olay bazıları tiguanı bazılarıda kugayı daha güzel bulabilir zevk meselesi bana sorsan kuganın tasarımı daha dinamik tiguansa oval klasik kuga daha güzel duruyor. İhtiyaç ve beklentilerinizi iyi belirleyip seçiminizi ona göre yapın ikiside kaliteli araba çamur atmaya gerek yok.Kısaca ben daha iyi ikinci el performans yakıt ve daha geniş iç mekandan dolayı tiguanı tercih ettim hiç bir arabanında fanatiği değilim kullanmadığım araba pek yoktur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mand1ra_Hekimi -- 9 Mart 2015; 14:09:39 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Haklısınız,
    İlave olarak ben de şunu ekleyebilirim;

Birkaç gün önce Tiguan'ımı teslim almadan evvel etraflıca araştırma ve karşılaştırmalı test sürüşleri yaparak Qashkai-Kuga-Tiguan arasından Tiguanda karar kıldım.Üstelik Tiguan'ın muhtemelen önümüzdeki yıl kasa değiştireceğini bilerek zira yanılmıyorsam 2007 den bu yana tedavülde olan bu araca dair herhengi bir kronik problem bulunmadığına inanıyorum,yeni kasasını bu yğzden beklemedim.Almış olduğum Vw nin servis yetkilisi de bu fikrime katıldığını,son zamanlarda rutin bakım dışında kronik bir sorundan ötürü servise Tiguan girişi olmadığını söyledi.
  • edolma E kullanıcısına yanıt
    Bir ilavede ben yapıyım :) aklınıza eğer tiguan bir kere girdiyse ve test sürüsü yaparsanız aynı klasmandaki hangi araca bakarsanız bakın aklınız hep tiguan da kalacak tecrübe ile sabittir :)
  • Qq ya da baktık arabadan çok anlamayan eşim bile ne kadar kalitesiz plastikleri var kapılar teneke gibi içi çok dar gibi söylenmeye başladı ama qqnun dış tasarım harika arabanın. çok yönlü düşünmek lazım o yüzden herşey görüntü değil

• Dostlar ne düşünüyorsunuz ? :)

http://www.paudimodel.com/shop8/?product-1407.html
  • Eşim Nissan Juke kullanıyordu.
    Beğenerek ve en üst donanım paket almamıza rağmen, arka tavan aydınlatması olmayışı, torpido aydınlatması olmayışı, bayan için ayna kumandalarına ulaşımın zor oluşu ve harita güncellemesinin ısrarla aramalarımıza rağmen verilmiyor olması gibi sebeplerden bizi markaya karşı soğuttu.

Hemen ardından MB B200 geçiş yaptık. Arka kapıdan su alması çok sinir bozucuydu. Zaten B200 alırken Tiguan anada bakmıştık. Az çok fikir sahibi olduğumuz için tereddütsüz aldık.

Artık bu yazı bekleyip yeni kasası içinde düşünmüyor değilim.
  • Güzelmiş
    Çin linin yapamayacağı şey yok sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mlhozkn

Bir ilavede ben yapıyım :) aklınıza eğer tiguan bir kere girdiyse ve test sürüsü yaparsanız aynı klasmandaki hangi araca bakarsanız bakın aklınız hep tiguan da kalacak tecrübe ile sabittir :)

• mlhozkn kullanıcısına yanıt
    Örnek olarak ben varım tiguan satıp yine tiguan aldım başka araba beğenemedim
    Satma amacım otomatik araba almaktı başka birşey anlaşılmasın

• quote:

Orijinalden alıntı: badbora

Merhabalar,

Tüketimde yoğun trafikte 600km, uzun yolda da 850km yaptığınızı belirtmişsiniz. yani bu durumda ikisinin ortalamasını alıp, 725km olarak düşünüyorum. Deponun da 64litre olduğunu düşünür isek ortalamanız 8,8lt gibi çıkıyor.

Acaba aracınız düz vites mi, otomatik mi?

Ben de aracımı değiştirmeyi düşünüyorum ve yeni Ford Kuga ile Tiguan arasında gidip geliyorum. Yılda ortalama 10.000km yapan biriyim (ki bunun 8.000km'si sadece yazın İstanbul - Keşan arasında). Mevcut olarak Fiesta (otomatik) kullanıyorum ve yakıt tüketimim ortalama 9lt (benzin konusunda kendimce sınırım 10lt/100km)

araştırmalarım sonucu Kuga'nın Tiguan'dan bir tık daha fazla yaktığını öğrendim. 1.5 L EcoBoost 182 PS AWD 6 Vitesli şanzımanı fabrika verisi ş.içi 9,3, ş.dışı 6,2, ortalama 7,4

Lakin kafamı karıştıran şu, Kuga'nın Titanium modelinin fiyat 82.500, Tiguan'ın aynı ayardaki modeli olan Sport&Style için verilen fiyat ise 86.000. Siz olsanız objektif olarak hangisinde karar kılardınız?

keşanlımısınız? yoksa saroz sahilinde yazlık mı var?:)

• syntor S kullanıcısına yanıt
    Tekirdağlı'yım, Saroz'da (Yaylaköy) yazlık, ama İstanbul'da yaşıyorum, Gebze'de çalışıyorum :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: exclusive man

quote:

Orijinalden alıntı: mlhozkn

• Yeni bagaj çıtam..Önce çok parlak gibi geldi sonra gözüm alıştı ama bence yine de metal olsa daha şık olurdu diye düşünüyorum. Özenli bir ustanın mümkünse iki kişi yardımıyla takmasında fayda var, kendinden yapışkanlı yapmışlar ve çok güçlü yapışıyor azıcık hatalı monte edilse çok göze batar. Görüşleriniz için paylaşıyorum. Bu arada bagaj havuzu ile birlikte yaklaşık 370 tl gibi bir fiyata geldi.
     ***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye...

• izmeil İ kullanıcısına yanıt
    Güzel görünüyor hayırlı olsun. Benim araç beyaz renk bizde bu kadar güzel durmaz belli etmez kendini.

• Aldıktan bu yana kar,yağmur,çamur derken arabayı ilk defa yıkattım birkaç fotoğraf çektim
     ***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye... ***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye... ***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye...

• deniz_86 kullanıcısına yanıt
    Maşallah diyelim
  • herkeze ıyı forumlar daha oncede 1 kac soru sordum fakat cvp alamadım bende tıguan ın cup modelını alıcam 2011 model honde vtec var benzın konusunda cok yakıyor dıyorlar 8 10 lt arası yakıyorum bundan yaksa yaksa ne kadar fazla yakabılır star stop ne ıse yarıyor ozaman bır de opsıyonel olarak sadece katlanır ayna alıcam on park sensorude ıstedım fakat yok dedıler akıl park sıstemı almam lazımıs varmıdır sızın tavsıyenız almamı gerıkıren opsıyonel bır parca sunuda al ısıne yarar dıyebılıcegınız cumartesı surus talebınde bulundum bu arada aracı gıtdım gormeye ıstanbul un erel bayıne dedı almayın yenı kasası gelıcek dedı 2015 eylul ekım ayları gıbı resmını gosterdı aracın fakat 10 000 tl bı fark atıcak dedı tabı sımdı yenı kasa oldugu ıcın wv prensıbınden hıc bır donaım olmıcakdır bende bunu almak daha mantıklı geldı zatı beyenmedım tıpını gorunusunu.
  • Bence sadece katlanır ayna alsan yeter optik park sistemine tonla para verme bence anahtarsız çalıştırma da güzel aslında iki donanımında cup modelde olması gerekir bende aracı yarın teslim alıyorum inşallah donanım çokta önemli değil benim için

• 
Sayfa: önceki 15951596159715981599
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.