Şimdi Ara

***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye... (1594. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir (2 Mobil) - 6 Masaüstü2 Mobil
5 sn
39.776
Cevap
418
Favori
3.764.390
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15921593159415951596
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Boya korumadan sonra çizik oluşması doğru ama bu durum kullanılmış araçta kaportada zaten var olan çiziklerin boyanın parlamasıyla ortaya çıkmasından dolayı kaynaklanıyor pasta cila yada çizik için özel uygulamaları yaptırmadan ikinci ele boya koruma iyi olmuyor sıfır araçlarda böyle bir problem olmuyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=103383492

Arkadaşlar ocak-şubat satış rakamları bu linkte paylaşılmış. Bir şeyi merak ettim x-trail,crv,tiguan,x1 segment D7 yazarken;ix35,yeti,kuga,qashqai segment C7 diye yazılmış bu farkı bilen varsa açıklayabilir mi? C ve D sınıfı farkı mı var acaba?

• Tiguana karar vermeden önce qqya da baktım c sınıf hb araba gibiydi söylediğiniz gibi sınıf farkı var çünkü captur ve juke b7 diye kodlanmış zaten o araçlar bsuv segmentinde geçiyor

• Selam arkadaşlar. Çok acil bilgilendirecek birine ihtiyacım var. 2012 model white night Tiguan sahibiyim. Aracımın ocak 2015 te garantisi bitti. Ocakta normal yıllık bakımı yapıldı. Ben yurtdışında olduğumdan dolayı garajda durdu. Mart başında geldiğimde direksiyondan ses gelmeye başladı. Servise gittim direksiyon kutusunun degismesi gerektiğini söylediler. 4500 tl sadece parça fiyatı. Km henüz 14 binde. Servis iyi niyet mektubu yazacağını belli bir kısmın wolkvagen tarafından karşılanacağını söyledi. Sizce ne yapmam lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: drsalmonella

Mrb arkadaşlar bende muhtemelen aranıza yakın zamanda katılacağım kuga almayı düşünürken tiguan almaya karar verdik 4 çekere ihtiyaç olmayışı yakıt ikinci el diyince tiguan alalım dedik test sürüşü yaptık aracı da çok beğendik yarın kapora vereceğiz hazır araç var ellerinde. merak ettiğim cup donanımda usb girişi ve hız sabitleyici varmı

Arabanız hayırlı olsun ben de aynı tercihi yapanlardanım. Cup ta hız sabitleyiciniz var ancak usb girişi yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: atilla58

Selam arkadaşlar. Çok acil bilgilendirecek birine ihtiyacım var. 2012 model white night Tiguan sahibiyim. Aracımın ocak 2015 te garantisi bitti. Ocakta normal yıllık bakımı yapıldı. Ben yurtdışında olduğumdan dolayı garajda durdu. Mart başında geldiğimde direksiyondan ses gelmeye başladı. Servise gittim direksiyon kutusunun degismesi gerektiğini söylediler. 4500 tl sadece parça fiyatı. Km henüz 14 binde. Servis iyi niyet mektubu yazacağını belli bir kısmın wolkvagen tarafından karşılanacağını söyledi. Sizce ne yapmam lazım.

Bence iyi niyet garantisinin ne kadarlık bir bölümü karşılayacağını ve sonuçta cebinizden ne kadar çıkacağını öğrenin. Sonra da iyi bir özel servisten fiyat ve görüş alın, sonrasında karşılaştırmanızı yapıp karar verebilirsiniz

• atilla58 A kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun ben de aynı araca sahibim. 3 yaşında aracın böyle bir masraf çıkarması endişe verici. Vw imaj kaybetmek istemiyorsa sizden sadece işçilik alıp meseleyi kapatmaları lazım. Bence de önce sizden ne kadar isteyecekler onu öğrenin. Gelişmeleri de paylaşırsanız memnun olurum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: exclusive man

İşte beklenen haber...
    http://otomobil.mynet.com/fuarlar/tiguan-ne-zaman-guncellenecek-80

Büyük ihtimal Cross Coupe GTE modeline , en azından dış görünüş açısından benzeyecektir. Zaten Seat'ın da concept SUV'una baktığınızda benzer çizgiler var. Bagaj hacmi eskisine nazaran büyüyecek gibi. İç dizayn da Passat & Golf karşımı klasik vw olacaktır. Asıl soru ne zaman geleceği..

• quote:

Orijinalden alıntı: izmeil

quote:

Mrb arkadaşlar bende muhtemelen aranıza yakın zamanda katılacağım kuga almayı düşünürken tiguan almaya karar verdik 4 çekere ihtiyaç olmayışı yakıt ikinci el diyince tiguan alalım dedik test sürüşü yaptık aracı da çok beğendik yarın kapora vereceğiz hazır araç var ellerinde. merak ettiğim cup donanımda usb girişi ve hız sabitleyici varmı

Arabanız hayırlı olsun ben de aynı tercihi yapanlardanım. Cup ta hız sabitleyiciniz var ancak usb girişi yok.

Şimdi dikkatimi çekti.

Bende 2013 S&S R-Line Paket var. Kol dayama içerisinde çakmaklık girişi şeklinde şarj portu var oraya çift girişli USB portu taktım. Sadece şarj için kullanabiliyorum.
    Araç üzerinde Zenec 2011D olduğu için medya ihtiyaçlarım da Zenec in USB ve AUX portlarını kullanıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: atilla58

Selam arkadaşlar. Çok acil bilgilendirecek birine ihtiyacım var. 2012 model white night Tiguan sahibiyim. Aracımın ocak 2015 te garantisi bitti. Ocakta normal yıllık bakımı yapıldı. Ben yurtdışında olduğumdan dolayı garajda durdu. Mart başında geldiğimde direksiyondan ses gelmeye başladı. Servise gittim direksiyon kutusunun degismesi gerektiğini söylediler. 4500 tl sadece parça fiyatı. Km henüz 14 binde. Servis iyi niyet mektubu yazacağını belli bir kısmın wolkvagen tarafından karşılanacağını söyledi. Sizce ne yapmam lazım.

Benim aracımda da 1-2 ay önce direksiyonu çevirince ses geliyordu tanıdığım bi ustaya götürdüm sesin amartisör bilyalarınden geldiğini tespit ettik cüzi bir fiyata yeniledik, zaten çok oluyomuş bu sorun, sizinki de belki böyle bir şey olabilir, denemek için biri direksiyonu çevirirken sizde dışarıdan amartisörü dinlerseniz sorun oradan mı değil mi anlarsınız. Birde servis dışında başka bir ustaya daha gösterin bence, yetkili servislerin uyguladığı fiyat politikası malum...

• atilla58 A kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun garantisi yeni bitmiş araçta böyle bir sıkıntı olması can sıkıcı.Doğuş merkeze özenle yazılmış bir mail gönderin garantisi henüz biten bir araçta bu sıkıntının olmaması gerektiğini belirtin. Ücretsiz aracın tamirini isteyin.Büyük ihtimal parçayı ücretsiz verip sadece işçilik isterler.

• YARDIM hayırlı günler ustalarım ben 1 tane tiguan bakıyorum yanlız aklımı karıştıran bir olay oldu bazılarında TSİ YAZAN YERİN SveI Sİ KIRMIZI BAZILARINDA SADECE İ si kırmızı bu 2 araç araında fark varmıdır.2 araçta 1.4 tsi benzinli 2011 model acil cevaplarınızı bekliyorum
  • Selam, şu ana kadar yanılmıyorsam Tiguan'larda DSG ile ilgili sorun yaşayan duymadım. Bende de DSG var ve çok şükür problem çıkarmadan kullanıyorum. Mayıs'ta 2 yılı devirecek. 20 bin km de şu anda yani çok km yapmıyorum gerçi ama her gün dur kalk kısa mesafe trafikteyim. Aracın start-stop una elimden geldiğince dikkat ediyorum. Vites ilk çalıştığında bazen sertleşiyor, bu gibi durumda önce el frenini indiriyorum vs. Yani burada arkadaşlardan kaptığım şeyleri uygulayarak sorunsuz kullanıyorum. Korku yaşamayın bence :) Ama yine de garantiyi uzatın, ben de uzattım ilk alırken.
  • quote:

Orijinalden alıntı: uzmantk

YARDIM hayırlı günler ustalarım ben 1 tane tiguan bakıyorum yanlız aklımı karıştıran bir olay oldu bazılarında TSİ YAZAN YERİN SveI Sİ KIRMIZI BAZILARINDA SADECE İ si kırmızı bu 2 araç araında fark varmıdır.2 araçta 1.4 tsi benzinli 2011 model acil cevaplarınızı bekliyorum

Evvela bizde usta yok, hepimiz kullanıcıyız.

TSI amblemindeki kırmızı renkler motorun gücü ile alakalı.
    TSI 160 hp ve üzeri güç,
    TSI 150hp,
    TSI 150hp'den düşük güçteki (140,122hp) araçlarda kullanılıyor.
    140hp zaten yok tiguanda,
    122hp tiguanlar 2012 yılında çıkarıldı diye biliyordum ama yanılıyormuşum demek ki.

Şimdiden hayırlı olsun..

• quote:

Benim tek korkum dsg ile sorun yaşamamak garantiyi uzatmayı düşünüyorum zaten Yoksa araç şahane çok beğendik iç mekanda fazlasıyla geniş full koruma içinde çok iyi fiyat verdiler boya motor kaput koltuk iç plastik koruma ekstra önlere film ve alt takıma pas koruma ve ses izolasyonu için 1500 lira dediler sıfır araçlara faturasız dediler normalde 3bin liraymıs ne kadar doğru bilmiyorum fiyat çok uygun geldi bana hepsini yapacaklar

Ben ziebart ta yaptırdım komple boya koruma motor koruma döşeme koruma vinil koruma diamond gloss (yıllık yenileme koşuluyla :) ömür boyu garanti) kampanyada sıfır 699 a geldi. Antenimin arka tarafını çizmeleri hatta bi miktar boyasını kaldırmalarına rağmen çok memnun kaldım. Ben de bu gibi işleri servis yerine sadece bu işi yapan uzmanına yaptırma taraftarıyım. 1500 bana da pek uygun gelmedi biraz daha araştırın ziebart tan sonax tan fiyat alın bence.

• Ses yalıtım ve film de var kaput korumada dahil mi o fiyata

• quote:

Orijinalden alıntı: emirce

quote:

Orijinalden alıntı: izmeil

quote:

Şimdi dikkatimi çekti.

Bende 2013 S&S R-Line Paket var. Kol dayama içerisinde çakmaklık girişi şeklinde şarj portu var oraya çift girişli USB portu taktım. Sadece şarj için kullanabiliyorum.
    Araç üzerinde Zenec 2011D olduğu için medya ihtiyaçlarım da Zenec in USB ve AUX portlarını kullanıyorum.

Çiftli usb aynen
    Cup taki versiyon ekranda SD kart girişi (hiç kullanmadım ama öyle sanıyorum) var. Tek eksik navigasyon, napalım yandex sağolsun

• Yok onlar tabi ki dahil değil.
    Qashqai olsa tamam anlarım da tiguanda ses yalıtıma ne hacet fısır fısır maaşallah. Ziebart taki eleman da öyle dedi "Alman arabalarda pek ihtiyaç duyulmuyor"
    Filme de ben karşı olduğum için taktırmadım. Caanım boya çizilse bi kaç taş vuruğu olsa o naylondan daha kötü duramaz diye düşündüm. En kötü iki sene sonra bi pasta cila, ilk günki gibi olur. Biraz güneş yanığı bir kaç fırça darbesi sonrasında hakikaten korkunç hale geliyor film kaplamalar bence.
    Yine de tabi ki tercih meselesi fiyat almakta fayda var.

• Birazda üşendiğimden heralde hazır araba bayideyken yapılsın dedim bi daha uğraşmayayım diye yaptırdım. ziebartın iyi olduğunu söylüyorlar. Sd kart girişi var ekranın hemen altında usb şarj için iyi oluyordu ama neyse bi tane çakmaklığa şarj aleti alırız artık

• 
Sayfa: önceki 15921593159415951596
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.