Şimdi Ara

***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye... (1549. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
39.776
Cevap
418
Favori
3.764.430
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15471548154915501551
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Selamlar kış lastiği ticari araç dışında zorunlu değil diye biliyorum ama yaşadığınız yerde kar olmasa da soğukta kış lastiği iyidir. Ben geçen yıl KFTN Abi'mizin tavsiyesi üzerine kumho aldım 18" jantlarıma çok memnun kaldım fiyatı da uygundu tavsiye ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Slm arkadaşlar golf 6 aracimi sattım 50 bin TL Ye tiguan almayi düşünüyorum sizde hangi model alabilirim (cam tavan )yardımlarınızı bekliyorum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar araçla ilgili ilk izlenimlerim gerçekten çok güzel, inanılmaz keyifli bir araç. Panaromik cam tavan zaten bambaşka birşeymiş aracın havasını tamamiyle değiştiriyor.

Üsküdar-Kartal arası gidip geldim ve 50 kilometre civarında bir yol yaptım. Giderken 7.7lt ortalama yakaladım. Bunun yaklaşık 5 kilometresi sokak arası düşük viteslerde, 10 kilometresi dur-kalk İstanbul trafiğinde, 10 kilometresi ise 60-100 arası değişken yoğun trafikte gerçekleşti. Dönüşte 8.4 lt ortalama yakaladım yaklaşık 20km si 110km sabit hızla cc açık, 5km si ise yine sokak aralarında geçti. Tasarruflu kullanmayı bildiğimi düşünüyorum ama vites geçişlerimi biraz yüksek devirlerde yaptım sanırım biraz daha alışınca daha da düşürebilirim belki bu değerleri.

Yalnız bir şey kafama takıldı, 3. ve 4. viteslerde iken performansı test etme amaçlı 6-7 saniye kadar gazı kökledim, bu esnada aracın çekişinde devir yükseldikten sonra anlık takılmalar meydana geldi gibi (sanki otomatik vitesli arabalarda vites geçişlerinde yaşanan o anlık takılmalar gibi) ve canım sıkıldı biraz. Bunun sebebi 4x4 olabilir mi normal midir bu durum yani ?

• Uzun süredir tiguan forumuna yazmıyorum.2012 Viella LPDİ Lpg li aracım.Lpg konusunda çok soran olmuş piyasadaki en sorunsuz lpgli tiguan diyebilirim.Marşta uzaman ilk marşta almamam vs.gibi hiçbirşeyi yok maşallah.1yılı geçti lpg taktıralı.Fakat aracın bagaj yetmediğinden inşaatlara giderken dokker ile gidiyorum tiguanı emlak ofisinde kullanıyor oğlum.Kesinlikle almanızı tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cokark

Uzun süredir tiguan forumuna yazmıyorum.2012 Viella LPDİ Lpg li aracım.Lpg konusunda çok soran olmuş piyasadaki en sorunsuz lpgli tiguan diyebilirim.Marşta uzaman ilk marşta almamam vs.gibi hiçbirşeyi yok maşallah.1yılı geçti lpg taktıralı.Fakat aracın bagaj yetmediğinden inşaatlara giderken dokker ile gidiyorum tiguanı emlak ofisinde kullanıyor oğlum.Kesinlikle almanızı tavsiye ederim.

nerede taktırdınız acaba?
  • sevdalin S kullanıcısına yanıt
    Hangi şehirde yaşıyorsunuz?
  • Merhabalar aracımda stop start ile ve cam tavan şikayeti ile servise götürdüm.stop startıın çalışmadığını Aracın 3-5 gün serviste kalacağınızı ve cam tavanında söküleceğini söylediler .cam tavan modifiyesi yaptıran varmı serviste.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tumer1717

Merhabalar aracımda stop start ile ve cam tavan şikayeti ile servise götürdüm.stop startıın çalışmadığını Aracın 3-5 gün serviste kalacağınızı ve cam tavanında söküleceğini söylediler .cam tavan modifiyesi yaptıran varmı serviste.

Merhaba, Start stop için arıza lambanız yanıyprmuydu? Aracınızın model yılı nedir? Akü ile alakalı olma ihtimali var. 2011 model benim aracım ne arıza lambası yanıyor ne de akü zayıf fakat Start stop çalışmıyor. Servis çözemedi bilgisayar a bağladılar arıza kaydı da vermiyor zor bir sorun inşallah kolay çözerler.... Tiguanınız ile ilgili Sorunlarınızın Problemsiz çözülmesi dilerim.... İyi Günler..... Sorun çözüldükten sonra mümkünse buradan paylaşırsanız seviniriz.....

• Merhaba arkadaşlar,

2014 Model S&S modelinde 5. ayımı tamamladım. Aranıza biraz geç katılıyor olmaktan dolayı üzgünüm. Alırken bazı başka markalar ile arada kalmıştım fakat şu anda ne kadar doğru bir tercih yaptığımı görüyorum. İç malzeme kalitesinde gerçekten inanılmaz iyi bir araç almışım. Ayrıca görüş açışı ve sürüş konforu da inanılmaz rahat.

Sizlere bir kaç sorum olacak,
    İlki en rahat müzik dinleme şekli sd card mı yoksa cd midir ? (aracımda bluetooth yok)
    İkincisi ise radyo ayarlarını otomatik olarak yapıp hafızaya alan bir sistem var mıdır araçta? benim asıl şikayetim şu, seyir anında bazen frekanslar kayıyor ve cızırtı başlıyor bunu engelleyip frekansı yakalayacak bir sistemi var mıdır ?

Teşekkür eder, keyifli sürüşler dilerim.
  • LegendizmiR kullanıcısına yanıt
    Aracım 2013 crome edition 122 ilk. Bundan 6 ay öncede aynı sorunla götürdüğümde aracı bir gün şarja bağladılar ve problem çözülmüştü ama yaklaşık 1aydır yine aynısı oldu.aküyle ilgili OLDUĞUNU söyleyip akü isteği yapacağız dediler.bu sorun çözülür diye düşünüyorum fakat cam tavanı söktürüp mod yapılsınmı onda düşünceliyim.daha kötü olurmu daha fazla ses gelirim gerçi modu Almanya çıkarmış Parça takılıyormuş.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Merhabalar aracımda stop start ile ve cam tavan şikayeti ile servise götürdüm.stop startıın çalışmadığını Aracın 3-5 gün serviste kalacağınızı ve cam tavanında söküleceğini söylediler .cam tavan modifiyesi yaptıran varmı serviste.

Benim cam tavan cercevesi degisti.Ses yapiyordu.ses kesildi,sorun çözüldü şimdilik.

• chtern kullanıcısına yanıt
    Aracınızı güle güle kullanın araçta çok radyo dinlemiyorum o konudaki sorunuzun cevabını bilmiyorum ancak müzik için kesinlikle Class 10 hızında bir SD kart almanızı öneririm. Ben 16 gb kullanıyorum çok memnunum.

• quote:

Aracım 2013 crome edition 122 ilk. Bundan 6 ay öncede aynı sorunla götürdüğümde aracı bir gün şarja bağladılar ve problem çözülmüştü ama yaklaşık 1aydır yine aynısı oldu.aküyle ilgili OLDUĞUNU söyleyip akü isteği yapacağız dediler.bu sorun çözülür diye düşünüyorum fakat cam tavanı söktürüp mod yapılsınmı onda düşünceliyim.daha kötü olurmu daha fazla ses gelirim gerçi modu Almanya çıkarmış Parça takılıyormuş.

Merhaba,

cam tavanla ilgili sikayetten dolayı tavan sökülüp takılması bende yaptırdım. Baştan uyardım ve dikkat edilmesini rica ettim temiz ve titiz çalışmaları için, sağolsunlar özen gösterdiler ve sorun ortadan kalktı. Ancak bende ek bir parça veya çerçeve değişimi yapılmadı, hatta servise bırakmadan Hawk18 arkadaşımız kendi servisi aracılığıyla çok yardımcı olmuştu sağolsun ve servislerde ek parça vs gibi bir uygulama yoktu. Sizden ricam detaylarıyla birlikte (parça no, parça adı vb) Almanyanın çıkardığı modifiye parça ve işlem nedir öğrenebilirseniz ve bizlere iletirseniz faydalı olacaktır.
    Benim tavsiyem aracınız garanti süresinin içindeyken bu gibi sorun ve şikayetlerinizi gidermeniz eğer aracınızı 2 yıldan fazla kullanmayı düşünüyorsanız sizin için iyi olacaktır.
    İyi günler, keyifli sürüşler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KFTN -- 13 Kasım 2014; 11:08:51 >

• quote:

Orijinalden alıntı: deniz_86

Aracınızı güle güle kullanın araçta çok radyo dinlemiyorum o konudaki sorunuzun cevabını bilmiyorum ancak müzik için kesinlikle Class 10 hızında bir SD kart almanızı öneririm. Ben 16 gb kullanıyorum çok memnunum.

Çok teşekkür ederim, iyi bir SD card ın CD den çok rahat olacağını ben de tahmin etmiştim. En kısa sürede bir arşiv oluşturmam gerek.
  • Esp lambası herhalde, internetten bulup koydum. Bu lamba bugün manevra sırasında yandı söndü.

Arıza belirtisi mi? Yada sistemin devreye giriyor manasında mı?
    Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-7E9FA821C -- 13 Kasım 2014; 18:51:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lazibore55

Esp lambası herhalde, internetten bulup koydum. Bu lamba bugün manevra sırasında yandı söndü.

Arıza belirtisi mi? Yada sistemin devreye giriyor manasında mı?
    Teşekkürler

isaret yandiginda arac kayma egiliminde oldugunu ve sistem hemen devreye girerek size hicbir sey hissettirmiyor ve yolunuza devam ediyorsunuz?

• Araç patinaja düştüğünde veya kayma eğilimi olunca ESP müdahale ediyor onun göstergesi. Virajlı veya yokuş yukarı sert kalkışlarda benimde yanıyor bazen. iyi forumlar.
  • Bu da benim TİGU'nun yakışıklı fotoğrafları Forumumuz renklensin. Farklı renk grubundaki arkadaşlardan da fotoğraf bekleriz

• thelordof kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim. Icim rahatladı.

• deniz_86 kullanıcısına yanıt
    hocam renk katsın demişsiniz foto atıyorum:)

• 
Sayfa: önceki 15471548154915501551
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.