Şimdi Ara

***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye... (1546. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
39.772
Cevap
418
Favori
3.762.250
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15441545154615471548
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: isar

dostlar; 122 bg CUP manuel. 78.000 tl dün aldım. fiyat araştıran arkadaşlar için haber vereyim. avek İstanbul.

Hayırlı olsun. Ben de 2013 Aralıkta s&s + açılır cam tavan 69.500 e almıştım. Güzel fiyat.
  • isar İ kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun,Allah Kazasız belasız binmeyi nasip etsin. Cup LED stoplarını merak ediyorum fren lambalarıyla beraber foto çekip atabilirseniz seviniriz forum ailesi olarak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sinop Erfelek Tatlı su şelaleri
     ***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye... ***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye...
  • quote:

Orijinalden alıntı: isar

İstanbul evak tan 122 cup manuel 78.000 aldım. dün...

performans açısından sizi tatmin ettimi,sizce yeterlimi ?bende bı günlerde almayı düşünüyorum o yüzden soruyorum.birde tiguan seneye yeni kasa çıkarımca bu kasanın durumu ne olur araştırdınız ı hiç?yani değer kaybı fln yaşarmı acaba,2.rlde zor satılma fln yaşanırmıki bu konuda bi değerlendirme yaptınızmı?bunuda merak ediorum kuşlum giderse bu konuda direkt alacağım.

• ÖTV ile ilgili bir duyumu olan arkadaş varmı?

İki farklı görüş olkudum forumlarda..
    1.1600cc altıdaki arabalarda ÖTV indirimi olacakmış.
    2. 1600cc arabalarada ÖYV artışı yapılacakmış.

Hangisi doğru acaba....
  • 1600 cc de ötv artacak ve ehliyetlerede yeni düzenleme geleçek. çünkü pkk'ya silah yardımı,afganlı ve suriyelileri içimize aldığımız için ve yapılan köşkün masrafları için bolca para toplamaları lazım
  • isar İ kullanıcısına yanıt
    bedava almışsın hocam.%6.5 indirim yapmışlar ben chrome editionu 79250 üzerine de kauçuk paspasla alana kadar alnımın damarı çatladı.nasıl bu kadar indirdiler fiyatı
  • astrabestan kullanıcısına yanıt
    Net bir şey duymadım, sadece söylentiler var ama Sizce indirim mi daha mantıklı geliyor, zam mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akineton

Net bir şey duymadım, sadece söylentiler var ama Sizce indirim mi daha mantıklı geliyor, zam mı?

buyuk ihtimal zam yapılacak..
  • Gazetevatan.com » Yazarlar » Oto vergisine yeni düzen 5’er puanlık vergi artışı
    Oto vergisine yeni düzen 5’er puanlık vergi artışı
    Yorum Yaz 26 Ekim 2014 Pazar
    Ercan İnan
    iletişim

Otomobil vergileri motor hacmine göre 3 farklı kategoride alınıyordu. 1500 cc’nin altı yeni kategori olacak. ÖTV’ye de 5’er puanlık artış gündemde

Maliye eski Bakanı Kemal Unakıtan’ın ‘yediveren gülü gibi’ dediği otomotiv sektöründe özel tüketim vergisinin yeniden düzenlendiği ve değişikliğin 1 Ocak 2015’ten itibaren uygulanmaya başlayabileceği konuşuluyor. Aldığım duyumlara göre Maliye bürokratlarının üzerinde çalıştığı taslağa son şekli verildi. Yeni sistemde otomotivden 3 yerine 4 farklı kategoride vergi alınacak.

Daha önce silindir hacmi 1600 cm3’ü geçmeyen araçlar için alınan en düşük vergi dilimi yeni düzende 1500 cm3’ü geçmeyen araçlar olarak yeniden belirlenecek. 1500 ile 1600 cm3 silindir hacmine sahip araçlar farklı bir vergi diliminde değerlendirilecek. 2000 cm3’e kadar olan araçlar için farklı 2000 cm3’ün üzerindeki araçlar için de lüks kategoride farklı vergi oranı uygulanmaya devam edilecek.

Motorlar küçüldü

Yeni motor teknolojileri sayesinde son dönemde piyasaya çıkan araçlarda 1200 cm3’e kadar motor hacminde bile 120 hatta 130 HP yani beygir gücüne ulaşılabildiği dikkati çekiyor.

Bu araçların satışında gözlenen artış Maliye bürokratlarını da harekete geçirmiş görünüyor. Maliye bürokratları yeni motor teknolojisi sayesinde artık 1600 cm3’lük silindir hacmine sahip araçların da neredeyse 2000 cm3 silindir hacmine sahip araçlar kadar güç üretebildiğini dikkate alarak yeni bir sınıflandırma yapılmasının ihtiyaç haline geldiğini dikkate aldılar. Taslağı hazırlayan kaynaklar “Elbette son karar Maliye Bakanı’nın ve Bakanlar Kurulu’nun. Ancak dördüncü bir kategori oluşturulmasında fayda var. 1600 cm3’e kadar olan araçlar tanımı da artık farklılaşmayı gerektiriyor” diye konuştu.

Vergiye de rötüş

Vergi dilimleri 3’ten 4’e çıkarken yeni düzende ÖTV oranlarının da yeniden şekillendirilmesi gündemde. Önce mevcut durumu hatırlatalım. 1 Ocak 2014’ten bu yana motor hacmi 1600 cm3’ü geçmeyen araçlardan yüzde 45 ÖTV alınıyor. Motor silindir hacmi 1600-2000 cm3 arasında olan araçlarda vergi oranı yüzde 80, motor silindir hacmi 2000 cm3’ün üzerinde olan araçlarda ise yüzde 130’luk ÖTV uygulanıyor.

Taslak yasalaşırsa yüzde 45’lik ÖTV dilimi bundan böyle motor silindir hacmi 1500 cm3’e kadar olan araçlarda uygulanacak. 1500 ile 1600 cm3 silindir hacmine sahip araçlarda ÖTV yüzde 45 yerine 5 puanlık artışla yüzde 50 olarak hesaplanacak. Yine aynı şekilde 2000 cm3’lük araçlarda ÖTV yüzde 80’den 85’e çıkarılacak. 2000 cm3 üzeri araçlarda ise yüzde 130’luk ÖTV oranının değiştirilmemesi öngörüldü ancak son kararı Bakanlar Kurulu verecek. Şayet vergi dilimleri yeni halini alırsa 1600 cm3 ile 2 bin cm3’lük araçlara 3 ile 8 bin TL arasında vergi zammı yapılması gerekecek.

Vergi dedikodusu

Otomotiv sektöründe vergilerin artırılacağına yönelik dedikodular son 10 gündür piyasada satışlara da yansımış vaziyette. Pek çok otomotiv firmasının potansiyel müşterilerini arayarak ÖTV zammına yakalanmadan fırsatlardan yararlanmasını tavsiye ettiği dikkati çekiyor. Maliye Bakanlığı’nın hazırladığı 2015 bütçesinde büyüme öngörüsü değişmezken vergi gelirlerinde yüzde 12’nin üzerinde artış tahmini yapılması zaten belli başlı vergilerde artışlar olabileceğine dair kuşkuları beraberinde getirmişti.

Kaynak:http://www.gazetevatan.com/ercan-inan-690744-yazar-yazisi-oto-vergisine-yeni-duzen-5-er-puanlik-vergi-artisi/
  • orçun55 kullanıcısına yanıt
    ne alakası var bu tezinizin forumla, bende derimki Tiguanlarımızın geçtiği ve geçeceği çift şerit yollar için gerekecek...
  • Arkadaşlar merhaba;

1.4 TSI 150PS 4Motion F&F aracım 40.000km' ye geldi ve 5. Yıl bakımı için servise göüreceğim. (Önceki sahibi en son 09.2013' te 34.900km' de bakıma götürmüş.)

İstanbul Kartal' da oturuyorum, dolayısıyla EREL' e gideyim dedim ama internette onlarca şikayet var. Doğuş Oto Kartal' da nedense hiç sıcak gelmedi bana.

Anadolu yakasında tavsiye edeceğiniz bir servis var mıdır? Yoksa herkesin övdüğü Doğuş Oto Maslak' a mı gitmeli?
  • LPG taktıran arkadaşlardan yorum ve tavsiye almak isterim...
    Yakıt değerleri ve genel durum. 122 bg cup için düşünüyorum..
  • yimust kullanıcısına yanıt
    ben yanlış düşünmüşüm öyleyse sıkıntı yok.
  • ZMY3435 Z kullanıcısına yanıt
    Ümraniye de bulunan REKOR oto işinizi görür, Saray Mah.Dr. Fazıl Küçük Cad.Üntel Sk.No:28 Küçüksu Ümraniye
  • Merhabalar, Tiguan ın sigorta Paneli nerededir acaba? Şimdiden teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: LegendizmiR

Merhabalar, Tiguan ın sigorta Paneli nerededir acaba? Şimdiden teşekkürler.

Direksiyonun altındaki sol dizinin karşısındaki göz yerinden çıkıyor. arkasında sigortaları görürsünüz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akineton

quote:

Orijinalden alıntı: LegendizmiR

Merhabalar, Tiguan ın sigorta Paneli nerededir acaba? Şimdiden teşekkürler.

Direksiyonun altındaki sol dizinin karşısındaki göz yerinden çıkıyor. arkasında sigortaları görürsünüz.

Sağolasın çok teşekkür ederim.

Edit ;Baktım yerini gördüm ama ulaşılabilecek gibi görünmüyor açılan kapağı zorladım ama kırmak istemedim . Basit bir yöntem var mı o kapağı çıkarmak için? Birde Hiç dikkatini çektimi sigorta panelinde Start stop un sigortası var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LegendizmiR -- 2 Kasım 2014; 23:04:24 >
  • LegendizmiR kullanıcısına yanıt
    Emin olamadığım için yazmadım ama ya iki yanda, ya da arka ortada tek tırnak olması lazım, nazikçe tırnağı esnetince çıkıyor . Yani sigorta paneline ulaşılsın diye çıkarılabilir bir şey yapmışlar, çıtkırıldım birşey değildir herhalde.
  • 
Sayfa: önceki 15441545154615471548
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.