Şimdi Ara

***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye... (1540. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
39.776
Cevap
418
Favori
3.764.593
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15381539154015411542
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    aydoğanlar ve yazıcıoğlu alıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: İlyas KARA

aydoğanlar ve yazıcıoğlu alıyor.

Bu bahsettiğiniz servisler hangi ilde?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ankara aydoganlar
    Kdz. Eregli yazicioglu.
    Dogus almiyor ama digerlerinde sorun olacagini dusunmuyorum.
    Hatta lpgli audim vardi trigerini degistirmistim aydoganlarda.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaslar,
    18'' yaz lastiği kullanan arkadaslar,kiş lastiği olarak 17 mi 16 mi kullaniyorsunuz? 16 '' taksam sorun olur mu? Cevaplar icin tesekkurler.

• quote:

Orijinalden alıntı: L'ombre

Merhaba arkadaslar,
    18'' yaz lastiği kullanan arkadaslar,kiş lastiği olarak 17 mi 16 mi kullaniyorsunuz? 16 '' taksam sorun olur mu? Cevaplar icin tesekkurler.

Jantları da değiştireceksin zannediyorum. Bu durumda uygun ebatlı lastik seçersen sorun olmaz. Örneğin trend-fun'ımın üzerinde gelen lastikler 215/65/16...16 inç jant için bu ebat gönül rahatlığıyla tercih edilebilir...
  • quote:

Orijinalden alıntı: HiGHWAYMOUSE

quote:

Orijinalden alıntı: L'ombre

Merhaba arkadaslar,

Jantları da değiştireceksin zannediyorum. Bu durumda uygun ebatlı lastik seçersen sorun olmaz. Örneğin trend-fun'ımın üzerinde gelen lastikler 215/65/16...16 inç jant için bu ebat gönül rahatlığıyla tercih edilebilir...

Aracla gelenler 18 oldugundan jantlar da degisecek malesef.satan arkadas olursa ilgilenebilirim ayrica.

• Benim lastikler de 18" geçen kış yine 18" kış lastiği aldım hiç sorun yaşamadım şükür Neden jant lastik takım almak istiyorsunuz? Orjinal jantlar fiyat olarak çok da uygun değildir sanıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: deniz_86

Benim lastikler de 18" geçen kış yine 18" kış lastiği aldım hiç sorun yaşamadım şükür Neden jant lastik takım almak istiyorsunuz? Orjinal jantlar fiyat olarak çok da uygun değildir sanıyorum.

Soru bana değil ama kendimce fikrimi beyan edeyim...

Eğer jant lastik ikilisi olmaz ise senede iki defa lastik sökme takma ve balans parası ödersiniz. Bu da yaklaşık 60x2=120 tl eder. Bir de benim gibi az km yol yapıyorsanız (senede 10 bin) iki çift lastiğin eskimesi 10 seneyi bulur. 10x120=1200 eder. Uğraşması da cabası.

Ikinci bir husus ise 18" lastik fiyatları ile 16" arasında tahmin ediyorum en az tanesinde 100 tl toplamda 400 tl oynar.

Tabi bu anlattığım senaryo aracı uzun yıllar ve az yol yaparak kullanacaksanız geçerli. Yok zaten diyelim 2-3 senede bir takım lastik eskitiyorsunuzdur; o zaman jant-lastik Takım'ı gereksiz belki de mantıksız olabilir.

• quote:

Benim lastikler de 18" geçen kış yine 18" kış lastiği aldım hiç sorun yaşamadım şükür Neden jant lastik takım almak istiyorsunuz? Orjinal jantlar fiyat olarak çok da uygun değildir sanıyorum.

Merhaba,
    Jantlari degistirmek istememin ilk sebebi 18"kis lastiklerinin tutunma sorunu yaratacagini dusunmem.ikinci sebebse fiyatlarinin yuksek olmasi ve kolay bulunmamasi.ayrica jantli olarak sokup takmak daha pratik gibi geliyor.

• HiGHWAYMOUSE kullanıcısına yanıt
    Bende bilgi almak için sormuştum dediğiniz gibi çeşitli hesaplar yapılabilir ancak ben küçük jant sevmiyorum. Ankara'da yaşıyorum geçen kış 1 gün kar yağmıştı o zaman baya denedim hiç yolda bırakmadı şükür.Kış lastiği kar demek değildir onu da biliyorum. Sayın L'ombre nerde yaşıyor bilmiyorum ama 18" kış lastikleri de fena olmuyor.(Ben forumdan bir arkadaşın tavsiyesi ile fiyat performans olarak kumho tercih etmiştim). İyi forumlar.

• Dün Konya-Ankara seyahatimin değerlerini paylaşıyorum.Koltukları yatırıp arka tarafı tamamen doldurduk(en az 300 kg malzeme vardır) ve araçta 2 kişiydik klima kapalı. Genelde 110-115 km/h ile seyahat ettim.Yakıtı zaten uygun ama TİGU ile uzun yol paha biçilemez Araç 1.4 TSI 122 hp White Night Manuel.
     ***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye... ***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye... ***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deniz_86 -- 12 Ekim 2014; 13:04:06 >

• quote:

Dün Konya-Ankara seyahatimin değerlerini paylaşıyorum.Koltukları yatırıp arka tarafı tamamen doldurduk(en az 300 kg malzeme vardır) ve araçta 2 kişiydik klima kapalı. Genelde 110-115 km/h ile seyahat ettim.Yakıtı zaten uygun ama TİGU ile uzun yol paha biçilemez Araç 1.4 TSI 122 hp White Night Manuel.
     ***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye... ***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye... ***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye...

Tamamiyla ayni araca sahibiz(2012 wn), ancak benim bilgisayarda sizdeki ifadelerin solundaki tetaya benzer isaret hic cikmadi simdiye kadar enteresan geldi resimlere bakinca

• arkadaşlar benim araca çinb malı navix marka teyp takmışlar akü sök takarken sıkıntı çekermiyim ben bunlarda şifre olmaz demi

birde benim araçta sag ayna kaldırım göstermiyor 2010 larda yokmu o özellik

birde yol bilgisayarları ile ilgili bir açıklama bulamadım internette açıklayıcı bir resim veya link varmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: rahimavci

arkadaşlar benim araca çinb malı navix marka teyp takmışlar akü sök takarken sıkıntı çekermiyim ben bunlarda şifre olmaz demi

birde benim araçta sag ayna kaldırım göstermiyor 2010 larda yokmu o özellik

birde yol bilgisayarları ile ilgili bir açıklama bulamadım internette açıklayıcı bir resim veya link varmı

Ilk iki sorunun cevabını bilmiyorum ama eğer yoksa kullanım kılavuzunu mail olarak atabilirim. Orada yol bilgisayarı ile ilgili bilgiler olması lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: guneycom

Son zamanlarda 70-80 km hızın üzerine çıktığımda, uğultuya benzer ses duymaya başladım. Benzetmem ne kadar doğru olur bilemiyorum ama eski araçlarda diferansiyel sesi gibi hani bastıkça yükselen bir ses...Bayağı bir rahatsız olduğum için servise sadece danışma amaçlı gittim.Lastikten olabileceğini söylediler.Lastik yıpranmasında böyle sesler oluyormuş.Bakımda daha detaylı bakarız dediler.Böyle sorunla karşılaşan oldu mu?

Bu sorunla alakalı 60.000km bakımını beklemeden tekrar servisin yolunu tuttum. İzmite gidiş dönüşte uğultu dayanılmaz rahatsız edici boyuta ulaştı.İstanbula dönüşte en yakın servis olan generalde aldım soluğu.Randevum olmamasına rağmen sağolsunlar ilgilendiler ve teste çıktık.Sorunun tahminen lastikten olduğunu söyledi test sürüşüne çıkan görevli. Ama dönüşte aracı lifte kaldırıp lastikleri bizzat gözlem ve dokunmayla test etti.Lastiklerin yüzeylerinin çok bozuk olduğunu bazı yerlerin çukurlaşmış ve bazı yerlerinde tümsek olduğunu,bu durumdada uğultunun kaçınılmaz olduğunu iletti.Aracın üzerindeki lastiğin orjinal mi sonradan mı takıldığını da sordu.Ben orjinal aracın üzerinde bulunan lastik olduğunu söyledim.Neyse lastik değişimine karar verdik.Aklımda hep Michelin lastik vardı araştırdım ve servisin verdiği fiyattan daha uyguna dışarda buldum ve değişime gittiğimde aynı soruyla tekrar karşılaştım.Aracın üzerindeki lastiği benim tercihim olup olmadığı.Ben de aynı şeyi tekrarladım.Aeacın üzerindeki oijinal lastik olduğunu.Orada şunu söylediler.Benim Tiguanda takılı gelen lastiğin çok ses yapma sorununundan artık üretilediğini hatta Range Roverlara da aynı lastikler takılıyormuş çok şikayet olduğu için artık üretimi durdurulmuş.
    Kısaca lastikleri yeniledim sorun ortadan kalktı.

• Geçmiş olsun hocam. 50-60 bin km zaten bir lastik için son demlerini yaşıyor demek. Yani ekstra bir masraf olmamış aslında. Bu açıdan iyi.

Bu arada Önceki lastik neydi acaba, merak ettim?

GoodYear Eagle F1 serisi
     ***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guneycom -- 13 Ekim 2014; 21:28:42 >
  • guneycom kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler cevap için. Benimkinde bridstone er300 var. Dört dörtlük bir lastik değil (sert, kızaklamaya ve ani kalkışlarda patinaja meyilli) ama en azından böyle bir hata olmayacağını umuyorum.

kardeşim arabada bagajın kenarında kullanma kılavuzu bulmuş orada bi inceleyim en iyisi ondan sonra hala bulamazsam tekrar görüşürüz çok sagolun

birde bizim araçlarda yan park etme var demi dik araya giremez yani
    düğmeye basıyorum sag sinyal saga sol sinyal sola gösteriyor
  • pvnrt P kullanıcısına yanıt
    Sanırım ortalama anlamında kullanılan bir işaret,iyi forumlar...

• 
Sayfa: önceki 15381539154015411542
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.