Şimdi Ara

***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye... (1537. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
39.775
Cevap
418
Favori
3.764.686
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15351536153715381539
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çakıl grisi 2013 chrome edition satın aldım. Bagajda sadece stepne ve bijonlara uygun lokma başı var. Kriko ya da bijon anahtarı olmalı mıydı? Stepnenin altında olabilir mi?Sizlerde var mı? Varsa aldığım kişi yakınımda oturuyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi captaingurkan -- 27 Eylül 2014; 10:17:01 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakan_konig

Hocam aracınız fun&function. sport&style donanımında kendi kendine park ,önde park sensörü ve otomatik ayarlı mercekli xenon far yok.

satan adamda bilmiyor bende bi,lmiyordum yeni ögrendim sports style den dolu oluyor yani demi benim araç peki 2010 ların en dolu modelinin adı ne
    bu arada farlar normal xenon değil miş bi xenon herhalde uzun yapınca acayip bembeyaz parlıyor
  • Merhaba arkadaşlar,

son indirimler sebebiyle tiguan 1.4 dsg Sport&style almaya karar verdim. bulabildiğim en uygun fiyat beyaz renk için 84.500 (cam tavan yok).

daha uygun bulabileceğim yer bilen varmı?
  • syntor S kullanıcısına yanıt
    2.el çok temiz araçlar bulabilirsiniz bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: captaingurkan

Çakıl grisi 2013 chrome edition satın aldım. Bagajda sadece stepne ve bijonlara uygun lokma başı var. Kriko ya da bijon anahtarı olmalı mıydı? Stepnenin altında olabilir mi?Sizlerde var mı? Varsa aldığım kişi yakınımda oturuyor

bagajın sol duvar kaplamasındaki kapağı açın, reflektörle birlikte kriko, bijon anahtarı, tornavidanın olduğu bir bez çanta bulacaksınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akineton -- 27 Eylül 2014; 18:57:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rahimavci

2.el çok temiz araçlar bulabilirsiniz bence

2014 model aynı aracın ikinci eline 83 bin istiyorlar, bu nasl bir vw aşkıdır anlamıyorum bizim millette.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akineton

quote:

Orijinalden alıntı: captaingurkan

Çakıl grisi 2013 chrome edition satın aldım. Bagajda sadece stepne ve bijonlara uygun lokma başı var. Kriko ya da bijon anahtarı olmalı mıydı? Stepnenin altında olabilir mi?Sizlerde var mı? Varsa aldığım kişi yakınımda oturuyor

bagajın sol duvar kaplamasındaki kapağı açın, reflektörle birlikte kriko, bijon anahtarı, tornavidanın olduğu bir bez çanta bulacaksınız.

Çok teşekkür ederim.

• Rcd 510'u aldım arkadaşlar. 2014 tiguan'dan çıkma. Sahibi zenec'e terfi etmiş. Koduyla kitapçığıyla teslim aldım. 400'e anlaştık. 10 tl da montajına harcadım. Gerçi kendim sökmeye takmaya niyetliydim ama iş güç müsade etmedi.

• quote:

Orijinalden alıntı: rahimavci

quote:

Orijinalden alıntı: hakan_konig

Hocam aracınız fun&function. sport&style donanımında kendi kendine park ,önde park sensörü ve otomatik ayarlı mercekli xenon far yok.

satan adamda bilmiyor bende bi,lmiyordum yeni ögrendim sports style den dolu oluyor yani demi benim araç peki 2010 ların en dolu modelinin adı ne
    bu arada farlar normal xenon değil miş bi xenon herhalde uzun yapınca acayip bembeyaz parlıyor

2010 en full versiyonu Fun&Function bi alt versiyonu sport&style en boş hali trend&fun sizinki de en full versiyonu oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: syntor

Merhaba arkadaşlar,

son indirimler sebebiyle tiguan 1.4 dsg Sport&style almaya karar verdim. bulabildiğim en uygun fiyat beyaz renk için 84.500 (cam tavan yok).

fiyat iyiymiş. nereden aldınız o fiyatı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: İlyas KARA

quote:

Orijinalden alıntı: syntor

Merhaba arkadaşlar,

fiyat iyiymiş. nereden aldınız o fiyatı...

şu an tiguanda %4 indirim kampanyası var zaten bütün bayiler 84500-85000 arası fiyat veriyorlar. yani liste fiyatına göre iyi olsa da piyasa fiyatı bu şuan zaten.

artık yeni kasa geleceğinden eskileri ucuza veriyorlar, 100 tl bile indirim yapmama zamanları geçti artık. özellikle dizel qq otomatik geldikten sonra.

• sizin verdiğiniz fiyat %6'ya tekabül ediyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KFTN

quote:

Orijinalden alıntı: necmy

sunroof la ilgili olarak 3. kez mesaj yazıyorum. Arkadaşlar bu forumda en az 3 yaşını doldurmuş sunroof lu tiguan kullanıcısı yokmu ? Problemsiz mi açılıyor kapanıyor sunroofunuz ? Benimki zorlanarak açılmaya kapanmaya başladı. Bunun spreyi yağı yokmudur , yoksa komple söküp temizlik mi yapmak gerekiyor ? Sanayide ki ustalar hem arabaya göre fiyat fiyat biçiyor (lüks arabaya maşallah) hemde hepsinden ayrı bi fikir çıkıyor. Sizde fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim...

Merhaba,
    Benim Tigudada panaromik cam tavan var ve bu kis ses probleminden dolayi epey caba sarfettim.
    Oncelikle vw-audi grubu araclarda bu gibi tavan sistemlerini webasto firmasi uretiyor, ancak cozumu biz servislerfe ariyoruz. Eger uzun suredir temizlik ve yaglama islemi yaptirmadiysaniz tavsiye ederim. Cunku tahmin edilenden cok daha cabuk tozlaniyor ve ses yspmaya , rahat calismamaya vb sorunlara yol acabiliyor.
    Eger sorununuz yaglama ve temizlik ile gecmiyorsa tavan dosemesinin indirilip komple mekanizmanin tekrar tansiyonun alinip , yeniden ayarlanmasi faydali olacaktir.

Kullanilmasi gereken ozel yagi(kodlari en sonda yaziyor) ve uygulanma yonteminin linkini paylasiyorum, yetkili serviste yaptirmazsanizda bu yagin temin etmenizi oneririm.

http://uberlame.com/a6_tsb/Interior%20Noises/Noises%20from%20sunroof%202022733-2.pdf

Keyifli surusler

teşekkürler cevap için...

• Arkadaşlar,
    Yukarıda yazdığım mesajdan malum olduğu üzere rcd 510 aldım. Dolayısıyla rcd 310 boşa çıktı. Komşumuz bir abi de Polo'su için 310'a talip oldu.

Yalnız ben 310'un kodunu bulamıyorum ki sanırım lazım olacak. Normalde servis kitapçığının ön kapağının arka yüzünde yazması gerekiyordu. Ama bunda yok. Zaten kendisinden Tiguan'ı aldığım kişi Alman bir kadındı ve tüm kitapçıkları Almanca. Tahmin ediyorum ondan kaynaklı bir sorun oldu...

Velhasılı şifreyi servis'ten mi isteyeceğiz? Telefonla oluyor mu. İlla servise uğramamız mı gerekecek ve bu hizmet ücrete tabii mi?
  • 2010 11 gibi modellere bakın bence daha hesaplıya gelir nerdeysede donanım olarak birebir çok farklar yok

teşekkür ediyorum bilgiler için
  • HiGHWAYMOUSE kullanıcısına yanıt
    Bagajda stepnenin oralarda şasiye yapışmış bir etiket var mı? Sanki öyle bir şeyler duymuştum. o etiketin bir yerlerinde yazıyordu galiba.
  • quote:

Bagajda stepnenin oralarda şasiye yapışmış bir etiket var mı? Sanki öyle bir şeyler duymuştum. o etiketin bir yerlerinde yazıyordu galiba.

Gerçi stepne yok benimkinde ama ilk fırsatta bagaj bölmesine bakacağım hocam. Teşekkürler...

• quote:

Orijinalden alıntı: HiGHWAYMOUSE

quote:

Gerçi stepne yok benimkinde ama ilk fırsatta bagaj bölmesine bakacağım hocam. Teşekkürler...

Şöyle bir etiket buldum ama teyp kodu var mıdır varsa hangi rakamdır bilemedim. 4 rakamlı bir kod olmalı sonuçta.

• HiGHWAYMOUSE kullanıcısına yanıt
    Şimdi biraz araştırdım ama daha önce yazdığımı teyid edecek birşey bulamadım. Aksine bir yabancı forumda bu etikette radyo kodu bilgisinin olmadığını yazmışlar. üstteki 2119 belki diye düşündüm ama bir forumda okuduğuma göre farklı iki passatta aynı rakamlar yazıyormuş, başka bir anlamı olmalı.
    Servis kitapçığına yapıştırılmış bir etiket mukakkak olması lazım diyorlar.
    Tekrar kontrol etseniz.
  • Akineton kullanıcısına yanıt
    Kitapçıkları (teybin kitapçığı, tiguan'ın kitapçığı ve servis kitapçığı) kontrol ettim ama yok. Rcd 510'u aldığım kişininki servis kitapçığının kapağının iç tarafında kalemle yazılmıştı mesela...

Gündüz vw'e mail de attım. Böyle böyle bir durum var ne yapmam lazım diye. Ama geri dönüş olmadı.

Hayırlısı artık. Olmadı müsait bir zamanda servise uğrarım. Teşekkür ederim hocam ilgin ve alakan için...

• 
Sayfa: önceki 15351536153715381539
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.