Şimdi Ara

***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye... (1480. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
39.775
Cevap
419
Favori
3.764.849
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14781479148014811482
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    sizde haklısınız işinizi görüyor ama ben şöyle düşündüm. Bu kitin alt yapısı hazır olduğu için taktırmak ve tiguanın eksik kalan bu altyapısını tamamlamak....Orijinalden yana birisiyim..Alt yapısı olmasa kesinlikle taktırmazdım...kazasız sürüşler...
  • Merhaba arkadaşlar.
    önümüzdeki hafta bir yolculuk yapıcam. 1200 km civarında.
    araç henüz 2 aylık 1300 km de.
    herhangi bir kontrole gerek varmı servise götüreyimmi. formdan okuduklarımdan yedek yağ almama gerek varmı yanıma.
    deneyimli arkadaşlardan görüşlerini rica ediyorum.

Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tigu2014

Merhaba arkadaşlar.
    önümüzdeki hafta bir yolculuk yapıcam. 1200 km civarında.
    araç henüz 2 aylık 1300 km de.
    herhangi bir kontrole gerek varmı servise götüreyimmi. formdan okuduklarımdan yedek yağ almama gerek varmı yanıma.
    deneyimli arkadaşlardan görüşlerini rica ediyorum.

Teşekkürler.

Araç yeni olduğu için yedek yağ bulundurusanız iyi olur. Bunun dışında;

1.Lastik basınçlerınızı yük durumuna göre ayarlarsınız.

2.Telefonunuz android veya Iphone ise telefonunuza "Volkswagen servis uygulaması" nı indirin. İçinde hem acil durumlarda yakın servis bilgileri (yerinizi gps üzerinden alıp tam olarak saptayabiliyorlar) hem de arıza lambalarının yanması durumunda neler yapılması gerektiği anlatılmış. Faydalı bir uygulama.

• quote:

Orijinalden alıntı: mustafaates

R-line artik yok galiba ama internetten R-line Direksiyon v.b. seyleri bulunabilir

R-Line Türkiye de satış listelerinde hiç olmadı zaten.

Ben Türkiye de özel sipariş ile zor getirttim. Almanya da da R-Line seçeneklerinden giriş yapılabiliyor.

http://www.volkswagen.de/de/models/r-line/highlights.html#/flash=fa26627394be03b4bc32539de5eb21b5@Tiguan

• Hawk18 kullanıcısına yanıt
    verdiğiniz bilgiler içim teşekkürler.
    yedek yağı servisten alıcam heralde.
    araçta 2 kişi ve birde valiz olacak. lastik basınçları 32 de. sizce uygunmudur?
    başka önereceğiniz bilgiler varsa paylaşırsanız çok sevinirim.
    hayırlı günler, kazasız sürüşler dilerim...
  • Tiguan için performans hava filtresi ararken böyle bir şey buldum. Sizce bir zararı olur mu? Filtreyi komple değiştirmek yerine bir tane bundan alıp takmayı düşünüyorum.

http://www.ebay.com/itm/3-Inch-76mm-Cold-Air-Intake-ByPass-Valve-Filter-BLUE-/250836109406?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&fits=Model%3ATiguan&hash=item3a66ff485e&vxp=mtr

• arkadaşlar arabam 2013 white night uzun yol ve şehir içi karışık 35 kuruş yaktı araba 122 bg 1.4 tsi valla çok iyi kendi klasmanın en iyisi iyiki almışım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yimust

quote:

Orijinalden alıntı: bulo63

Arkadaşlar.2014 model Tıguanımda RCD 510 multi medya sistem var.Bugün bluetooth kiti taktırmak amacıyla servisle irtibata geçtim.Servis bana direk olarak RNS 510 önerdi.Fiyatı 5200 tl imiş.Ben sadece bluetooth istediğimi belirtince de ellerindeki kitin fazla işe yaramadığını bütün işlemlerin yine telefondan yapılacağını ve sadece konuşmanın aracın mikrofonu ve hoparlörlerden sağlandığını belirtti.Bana biraz masal gibi geldi bu .Ya eleman bilgisiz ya da pahalı sistemi bana satmak istedi.Daha önce bu forumda metavoice diye bir sistemin olduğunu ve yol bilgisayar ekranından rehberin görüntülendiğini okumuştum.Elemana da anlattım bu bilgiyi.2014 model araçlara uygulanamadığını söyledi.Ne yapacağımı bilmiyorum ve 5200 tl gibi yüksek bir meblağı ödemek de zoruma gidiyor açıkçası...Bilgili arkadaşlar ne yapmalıyım sizce?

mrb, sadece bluetooth kit işinizi görecekse wolksvagen tiguan için orijinal kit aşağıda vereceğim linkte, aynısını aynı yerde taktırdım gayet güzel çalışıyor, hiçbir kesme vs. yok, orijinal yerlerine takılıyor RCD 510 un arka soketine takılıyor.Fiyatı 1250 tl.Yekkili serviste daha pahalı,
    Şayet navigasyonda istiyorsanız, bu sefer teybi komple değiştirmek zorundasınız, değiştirdiğiniz zaman navigasyonlu ve bluetooth lu olan teypler var, 1200 ile 2000 lira civarında, ama bu teypler RCD 510 kadar başarılı olurmu bilemem...kazasız sürüşler...

http://enderelektronik.com.tr/oem-parcalar/volkswagen/tiguan/bluetooth-set.html

not; edit...

hic gerek yok endere o kadar para vermeye.. sahibinden.com'da var bluetooth 700-800 arası

• 2011 Temmuz çıkışlı 1.4 tsı bmt s&s 150 beygir beyaz tiguan ıma kendi üzerinde orijinal gelen hankook dynapro hp ler 65 bini geçtiğinden ve önler neredeyse bittiğinden dolayı 4 adet sıfır Falken Landair at 110 aldım, Yoldan gelen ses sıfır frenleme iyi ve yolda sanki uçan halı misali yol alıyor .Sizlerle paylaşmak istedim Herkese Kazasız belasız kullanmak nasip etsin Rabbim.Hayırlı yolculuklar. ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LegendizmiR -- 12 Mayıs 2014; 14:45:45 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selam,
    Aracımı değiştireceğim. Şuan için tiguan dusunuyorum. Haftasonu s&s dsg ile ile test surusu yaptim. Aracı beğendim.
    Siz kullanıcılara 2 sey danışmak istiyorum.
    Çok guneşli sıcak havalarda cam tavanın perdesi kapansada guneş geçiyor. Bundan rahatsızlık duyan var mı? Ben guneşe hiç dayanamam. Arabamdaki sunroof'un surgusu hep hapslıdır ama cocukların can tavani sevecegini dusunuyorum. Guneşin rahatsızlık vermesi 1. Sorum.
    Bir diğeri, aracı hem 17 hem 18 inç jantla kullanan oldu mu? 17 daha konforludur diye dusunuyorum. Bu H
    hissedilir bir fark mıdır?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • İzmirdeyim yazlar çok sıcak geçiyor...Ama zaten yaz gelince klima kullanılır....Cam tavanlı model cam tavansıza göre sıcak olabilir ama onun keyfi başka oluyor...Mesela geçen haftasonu deniz ve yeşilin buluştugu ormanlık bir noktaya gittim, cam tavan perdesini açtım,arka koltukları yatırdım, bir yastık ve minder attım ve geceyi arabanın içinde geçirdim ara ara yağmur yağdı gökyüzünde şimşekler harikaydı...Boyum 185cm bu arada...Karavan gibi idi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: åziz

Tiguan 4X4 sahiplerinde ruhsatta ne yazıyor, Bir tanıdık da 4x4 yazarken bizdekinde yazmıyor. muhtemelen hata yapıldı muayenede yada satarken başımız ağrıyacak gibi

MErhaba,

Akisine, 4*4 yazıyor ise hata vardır. 4*4 sadece diferansiyel kiliti olan araçların ruhsatında yazar. Elektronik kontrollü hiç bir dörtçekerin ruhsatında 4*4 yazmaz. Yazsaydı her sene muayene olmanız gerekir ve farklı yıkklık vergiler ödemeniz gerekirdi. İçiniz rahat olsun. Sorun yok.
  • bkerem kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Öncelikle şimdiden hayırlı olsun aracınız. Bende de aynı arac var s&s dsg şanzımanlı ve cam tavanlı. Bende güneşi hiç sevmem ve Mersin'de yaşamama rağmen gerçekten cam tavan inanılmaz keyifli, kesinlikle tavsiye ederim. Özellikle şu zamanlarda akşamları tepeyi açtığınızda inanılmaz keyif veriyor. Emin değilim ama sınıfında açılır cam tavanlı tek araç, azıcıkda farkımız olsun ;) bu arada tabiiki azıcıkta olsa aracın içinde ısı farkı oluyor. onuda gayet güzel çalışan kliması hallediyor.

forumda bazı arkadaşlar tavanıda cam kaplatmışlar. ilk başta bende yapmayı düşünüyordum ancak sonradan düşündüğümde zaten perde var artı aracın içine verecegi ferahlığı kapatmanın anlamı yok. sonucta yazın Mersin güneşinin altında filmli cam tavan değil beton tavanlı olsa zaten farketmiyor :D

18 inç nasıl olur bilmem ama 17 inç gayette keyifli

• quote:

Orijinalden alıntı: hakan_konig

Tiguan için performans hava filtresi ararken böyle bir şey buldum. Sizce bir zararı olur mu? Filtreyi komple değiştirmek yerine bir tane bundan alıp takmayı düşünüyorum.

http://www.ebay.com/itm/3-Inch-76mm-Cold-Air-Intake-ByPass-Valve-Filter-BLUE-/250836109406?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&fits=Model%3ATiguan&hash=item3a66ff485e&vxp=mtr

orjinal hava filtresini gayet basarılı bence degistirmeye gerek yok.
    20 liraya filtresini alıp 7500 de bir degistirirseniz bence hic gerek yok

• Arkadaslar ben orjinal koltuk ısıtma olayına girdim. İlk başta sandımki sadece bununla ilgili bir klima kontrol paneli alayım sonrada normal sıradan ısıtma padleri bir sekil baglanır. Oyle olmuyormus!!

Aldıgım panel bu ve arabaya tanıttım.

Ancak daha alınması gereken ısıtma ECU'su kablolama tesisati ve padler oldugunu fark ettim.

Servise gittim bircok parca soyledi.

Bu forumda da yazdım.

http://forums.vwvortex.com/showthread.php?6971297-Seat-Heating-Retrofit&p=85546142&posted=1#post85546142

Tiguan golf 6 passat scirocco. Butun modeller aynı calısmakta aslında. Bu yuzden buraya yazayım dedim konuyu.

parca seması

parca kodları

Hangi parcalara ihtiyac duyacagımı bilemiyorum. Sorum su: Aramızda bu ise sonradan girisen oldu mu? Tam takım orjinal parcalarıyla arabasına taktıran?

Nerede yapılır bu? Bu yapan yer bahsettigim parcalarını da satar mı?

Simdiden tesekkurler

• Teşekkürler La Grande, ayk33

Bu arada bugün posta kutuma bir reklam geldi. Girip baktım. Doğus sağolsun, en basit giriş seviyesindeki minik araçlarda bile olan bluetooh'u ithal ettiği araçların standartına koydurmayıp, ekstra bindirme fiyatlardan sattığı için bu yada benzer birşey almak daha mantıklı gibi geliyor.

http://www.dx.com/p/joyous-j-8613mx-8-8-screen-car-gps-dvd-player-for-vw-passat-jetta-polo-skoda-amark-seat-leon-234939?utm_source=dx&utm_medium=edm&utm_campaign=20140513roadtrip#.U3ILniiVbDM

syglr
    B.Kerem

• liberter1 kullanıcısına yanıt
    merhaba,
    aracınız ne marka merak ettim,
    bizim tiguanlardan ön konsol kısmı farklı gibi.
  • Arkadaşlar oncelikle hepinize selamlar. Tiguan almayı duşunuyorum butcemi biraz da zorlayarak olacak oğretmenim dizele yetişmem mumkun değil. Arabadan yatırım olmaz ama hayallerine de gem vuran biri değilim. Sanki yatırımmış gibi kendimi ikna ettim ve 80 bin civarında bir suv arıyorum. 05' Megan2 dci dynamic kullanıyorum onu satıp Yeni Qashqai ve tiguan ss arasında kaldım. 20 gunluk bir bebeğim var Allah bağışlarsa o yuzden onceliğim guvenlik dolayısı ile vw one geçiyor. Ancak yakıtı beni cekindiriyor. Şimdiye kadar baktığım oranlar da hep kafa karıştırıcı 100 km de 11lt den bahseden de var 6.5 lt bahsedende

Çanakkale'nin 30 bin nufuslu bir ilçesinde yaşıyorum ve motosiklet kullanıcısıyım genelde motorla yolculuk yaparım. Yalnız minik misafir gelince eşim de araba kullandığı için guvenli, yerden yuksek ,Allah korusun bir kaza anında keske su arabada olsalardı bişe olmazdı dedirtmeyecek bir araç ihtiyacı doğdu. Yılda 10-15 bin civarı yol yaparım maksimum. Benzinli 122ps 1.4 tiguan ss beni uzer mi? qq ile kıyaslanmaz bile gibime geliyor ama ikisine de bırakın kullanmayı binmedim bile siz kullanıcılar ne dersiniz? Aydınlatın beni lutfen ayın 20'sine randevu aldım test surusune gideceğim anlaşıp gelmeyi cok istiyorum :)

Bu arada gercekten kaliteli bir forum tutturmuşsunuz butun arkadaşları karşılıklı saygı ve nezaketlerinden oturu kutlarım...

Bir şey daha motosiklet olarak bmw kullanıyorum borusanın opucuklerinden hiç rahatsız değilim evet pahalı ama makina oradan cıkınca insan kendini guvende hissediyor son derece profesyonel servisi var vw de bu durum ne duzeyde ilgi alaka bir yana yapılan işlerin kalitesi ve tabi bakım ucretleri de borusan gibi el yakan cinsten mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi snt1 -- 13 Mayıs 2014; 20:42:09 >

• snt1 S kullanıcısına yanıt
    hocam oncelikle hosgeldiniz,

bende tigaun s&s'ı alıyorken sizin gibi ikilemde kaldım ve bizim misafirimizde o zamanlar birkac aylıktı. anladıgım kadarıyla hayattan zevk almaya çalışan birisiniz ve iyi kotu neyin ne oldugunu bmw motor kullanıcısı olarak farkındasınız. baska markaları kotulemek istemem ama nihayetinde bu is ekmek kofte isi. benzinli tiguan kadar keyif verici birsey yok. bende 1.4 160'lık var. bisey oldu mu hop hop uzuyorsunuz. bu arada arkada koltugunda oturan oglumun cam tavan acıldıgındaki yuz ifadesini gercekten gormenizi isterim.

sonuc olarak benim gibi km yapan birisi olarak gercekten uzun vadede bile hicbirsey kaybetmiş olmazsınız. araba fazlasıyla karsılıgını veriyor.
  • Hoşbulduk evet ekmek kofte işi gercekten bu iş :) aracı kullananlardan da olumlu donutler gelmiş genelde bu kulupten anladığım kadarıyla. Artık kafamda netleşti sayılır... Teşekkürler Ayk33. Galiba uzerinde cok da tartışılacak bir araç değil cunku hersey ortada sağlam guvenli konforlu guçlu ekonomik vs vs
  • 
Sayfa: önceki 14781479148014811482
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.