Şimdi Ara

***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye... (1474. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
39.776
Cevap
418
Favori
3.764.458
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14721473147414751476
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: playstation332

ustadlar nasıl olmus yorumlar neler alabılırmıyım

Led farlar guzel olmus hayirli olsun, multimedya ekran gorselide Tigunuzla guzel uyum saglamis. Led farlarla ilgili fiyat , montaj vb bilgileri paylasabilirmisiniz lutfen, ilgilenen arkadaslarimiz olabilir.
    İyi gunler, keyifli surusler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• MK* M kullanıcısına yanıt
    2 ay gibi birsey
  • KFTN kullanıcısına yanıt
    Ledler çok şık olmuş,Medya görseli de öyle..Maliyet hakkında bilgi verebilirmisiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: LA GRANDE

quote:

Orijinalden alıntı: yimust

şimdiden alacağınız araç hayırlı olsun, ben güçten yana birisi olarak 160 ps tek geçerim, 122 ps ye göre 1-2 litre fark var aralarında. Manuel e göre DSG biraz daha kullanımı rahat , siz karar verin derim, ben alacak olsam 160 ps, yollarda farkını görürsün....kolay gelsin...

Teşşekkürler Arkadaşım..

Bende fikrimi değiştirdim ve 2014 S&S dsg aldım...Bu gün kaporayı verdim...Cam tavanlı,geri görüş kameralı,4*2 ,elek. açılır-kapanır aynalı donanım var ekstradan...vw de bu aralar iyi indirim var 8000 tl kadar indirim yaptılar...Test sürüşünü manuel ile yaptım ama dsg daha çekici geldi...15 dk lık Test sürüşünde araca epey abandım ve araç performansı çok iyi ...ortalama olarak, şehir içi dur kalkların bol olduğu yolda 6,8 yaktı araç.....
    Dsg si de buna nazaran biraz fazlada yaksa senede 10000 km yapan biri olarak ve günlük ortalama 30 km yapan az 3-4 dur-kaklı bir yolda çokda yakıt sorunu olacağını sanmıyorum....

Yeni araç alan tüm arkadaşlara hayırlı olsun.. :)

aracınız hayırlı olsun, muhtemelen 122 ps aldınız, 160 ps ye göre daha az yakacaktır, gerçi böyle araçlara binmek isteyen yakıtı düşünmez..Özellikle uzun yolda, diyeceksinizki atın ölümü arpadan olsun

• LA GRANDE L kullanıcısına yanıt
    Aracınız hayırlı olsun. Ne zaman teslim edecekler. Fiyat olarak ne fiyat verdiler kaça düştüler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • @yimust teşekkür ederim...160ps dsg aldım..yakıtını düşümeyeceğim artık ayda 500 tl ayırıyorum :) 1000 km planlıyorum aylık yeter benim görüşüme göre ..

@Tigu 2014 Teşşekkür ederim... araç hazır stokda var bugün gitsem alacaktım işlerden dolayı gidemedim kısmetse yarın... Araç 2014 S&S dsg 160 ps modeli , extra cam tavan,otomatik kapanır aynalar,geri görüş kamerası vs. var...

103000 den 95200'e fiyat verdiler....

Test sürüşünden bir detay vereyim, 15 dk test sürüşünde 140-150 ye şehir içi abandığım noktalar olduğu gibi, dur kalklarında çok olduğu noktalarda vardı ve ort. tüketim 6,8 idi.. araç 4000 km idi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LA GRANDE -- 17 Nisan 2014; 0:26:09 >
  • LA GRANDE L kullanıcısına yanıt
    tekrar hayırlı olsun.
    aracı aldıktan sonra görüşlerini paylaşırsan sevinirim. resimlerini bekliyoruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: LA GRANDE

@yimust teşekkür ederim...160ps dsg aldım..yakıtını düşümeyeceğim artık ayda 500 tl ayırıyorum :) 1000 km planlıyorum aylık yeter benim görüşüme göre ..

@Tigu 2014 Teşşekkür ederim... araç hazır stokda var bugün gitsem alacaktım işlerden dolayı gidemedim kısmetse yarın... Araç 2014 S&S dsg 160 ps modeli , extra cam tavan,otomatik kapanır aynalar,geri görüş kamerası vs. var...

103000 den 95200'e fiyat verdiler....

Test sürüşünden bir detay vereyim, 15 dk test sürüşünde 140-150 ye şehir içi abandığım noktalar olduğu gibi, dur kalklarında çok olduğu noktalarda vardı ve ort. tüketim 6,8 idi.. araç 4000 km idi..

Tüketim değeri genel ortalamadır heralde ben tiguanın şehir içi o değere inebilceğine inanmıyorum 140hp golf inemiyor

• Evet testten sonraki genel ortalama idi...bu arada test aracı 122ps manuel idi.

• amele kullanıcısına yanıt
    Madem bir örnek verildi bende 12 Mayıs gibi senemi dolduruyorum. Benim istatistik değerlerim şöyle :

Yıllık benzin 5450 tl. Toplamda 12.500 km. Bu durumda yıllık ortalamam 0,436 kr. geliyor. Araç 1.4 122 PS Manuel. T&F .

Yaz kış , otoyol ,sıkışık trafik , kısacası büyükşehir (İzmir) şartlarında her türlü koşullarda kullanılmıştır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Piece of Mind -- 17 Nisan 2014; 12:12:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: amele

Herkese merhaba.Bir istatistik vereyim dedim.Aracım 24 Nisan itibariyle tam 1 yaşını dolduruyor.Tiguan 1.4 150 PS Crome Edi.Bu bir yıllık süreçte aracıma aldığım yakıtın toplam
    bedeli 6000 TL olmuş.Aracım 24 Nisan itibariyle 13000 km yol katetmiş olacak.Bu sene Uzun mesafeli sürüş olarak 4000 km yol katemiş bulunmaktayım.Aracın ortalama yakıtı 0.46 kuruş/km dir.
    Ben yakıtından da sürüşün bana verdiği keyiften de çok memnunum.Allah kimseye kaza bela vermesin....Amin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Piece of Mind

Madem bir örnek verildi bende 12 Mayıs gibi senemi dolduruyorum. Benim istatistik değerlerim şöyle :

Yıllık benzin 5450 tl. Toplamda 12.500 km. Bu durumda yıllık ortalamam 0,436 kr. geliyor. Araç 1.4 122 PS Manuel. T&F .

Yaz kış , otoyol ,sıkışık trafik , kısacası büyükşehir (İzmir) şartlarında her türlü koşullarda kullanılmıştır.

gayet normal, daha ne olsun, hiçmi benzin yakmayacak bu araçlar, hem konfor arıyoruz hemde az yaksın diyoruz.Böyle bir araç varsa alalım....Araçta güç arıyoruz, güç oluncada yakıtı artıyor....güle güle kullanın, keyfini çıkarın......
  • KFTN kullanıcısına yanıt
    teşekkurler arkadaslar multi medya olarak black panther orjınalıne en yakın wersıyon hızlı serı bı cıhaz geri goruş kamerası navigasyon tv bluetooth dvd mp3 mp3 dvx mpeg film oynatma ozellıgı hesap makınası anfi cıkışı drekssiyon kumandalarıyla bırebır uyumu tüm bunları topladıgımızda fıyat oranı gayet ıyı bı cıhaz orjınalını almaya kalksak 4 katı para wericez bence hıc gerek yok gorsel olarakta başarılı farlarda yurt dısından getırttım maliyet 1500 le 1700 arası oldu montaja gelınce eliniz yatkınsa kendınız bıle yaparsınız elektrıkcıler takıyor tampon sokmeye gerek yok ayrıca
    aklıma gelenler bunlar sorular oldukca cewaplamaya calısırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: playstation332

teşekkurler arkadaslar multi medya olarak black panther orjınalıne en yakın wersıyon hızlı serı bı cıhaz geri goruş kamerası navigasyon tv bluetooth dvd mp3 mp3 dvx mpeg film oynatma ozellıgı hesap makınası anfi cıkışı drekssiyon kumandalarıyla bırebır uyumu tüm bunları topladıgımızda fıyat oranı gayet ıyı bı cıhaz orjınalını almaya kalksak 4 katı para wericez bence hıc gerek yok gorsel olarakta başarılı farlarda yurt dısından getırttım maliyet 1500 le 1700 arası oldu montaja gelınce eliniz yatkınsa kendınız bıle yaparsınız elektrıkcıler takıyor tampon sokmeye gerek yok ayrıca
    aklıma gelenler bunlar sorular oldukca cewaplamaya calısırım

merhaba, black panther acilisi kac saniye suruyor. Acilis ve geri gorus kamerasinin aktif olma suresini soyleyebilir misiniz? Uzerindeki navigasyon igo sanirim hangi versiyon var ve navigasyon menusu ve harita üzerindeki geçişler hizli mi?

• arkadaşlar 60-70bin TL bütceyle ben de bir Tiguan sahibi olmayı düşünüyorum. 2010 modelden aşağı düşünmüyorum. Karadenizdeyim; bulunduğum Ünye küçük bi şehir.şehiriçi genelde 1,2. vites kullanılıyor. bu yüzden Tiguan yakıt anlamında beni üzecek biliyorum. Eşim de kullanacak. Otomatik tercihim. ama eşime şimdiki arabamla pratik kazandırıp manuel de alabilirim. Sahibinden de ilanlara baktım. bir konuda açıkçası kafam karıştı. Track field ile Fun fuction arasında ne fark var? birinde sanırım Offroad diye bir tuş var iniş asistanı diye geçiyor. diğerinde yok. olmayan ise en full donanım diye geçiyor. Evimin olduğu yere oldukça dik bir rampayla çıkılıyor. açıkcası 4x4 olsun isterim. o zaman da manule almak durumundayım. Bir de düşük km alırsam Prince marka tam yağlamalı tüp sistemine geçicem. çünkü öğretmen maaşıyla km de 45kuruşa dayanama. şimdiden yardımlarınız için teşekkürler..

• seagleye S kullanıcısına yanıt
    ustadım teybın acılıs suresı radyoya kontagı cevırdıkten sonra 9 sn ye eger hafıza kartından muzık dınlıyorsan 8 gb hafıza kartı war 20 ıncı sn de acılıyor navıgasyon ı go gayet ıyı radar ları dahı gosterıyor dvd okuyor bluetooth var gerı gorus kamerası da ıyı bence malıyetıde kendı teybımı werdım rcd 510 vardı 650 tl para werdım ama hıc pişman deılım ses cıkışı orjınalını asla aratmıyor anfı cıkışı war usb ve ı phonede baglanıyor telefon rehberını gorebılıyorsun bluetootdan farlar yurt dısından geldı 1500 1800 arası na mal oldu
  • Bende bugün nihayet gidip tiguanı teslim aldım...öncelikle arac 160ps s&s dsg modeli...extra xenon far,gündüz sürüş led farlar,geri görüş kamerası,otomatik kapanır aynalar ve cam tavan içeriyor...27km yol yaptım yolun yaklaşık
    7 km lik kısmı rampa,
    5km ise rampa iniş..
    5kmlik bol dur-kalk lı 4 kırmızıya yakalandıgım akşam eve dönüş saatinde skışık trafikli yol..
    Kalan 10km ise az sıkışık 2 kırmızı ışıga yakalandıgım düz yol...

Maximum 120km hıza çıktım

arac rampa cıkarken 13L/100km..
    Normal düz yolda ise 4.4L/100km kullanım degeri gösterdi...

Enson kontagı kapatırken 7.8L/100km ortalama tüketim gösterdi..

Kullanımı son derece keyif veren bir araç..sessiz ve iç mekanın ferahlığı çok büyük konfor saglıyor...zamanla aracın daha az yakacagını düşünüyorum...ilk izlenimlerim bunlar..

• MERHABA BEN DÜN 1.4 122 ALDIM MANİSADAN YENİ ALDIM GETİRDİM 6.2 YAKIT ORTALAMASI İLE KM DE 0.33 KR YAKTI İLK KEZ BENZİNLİ ARAÇ KULLANIYORUM AMA BU KONFORA VE SÜRÜŞ KEYFİNE BU RAKAMIN ÇOK NORMAL OLDUGUNU DÜŞÜNÜYORUM
  • Vw facebook sayfasında bu aralar indirim dağıtıyor. Yeni araba alacak olanlara güzel bir fırsat
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratogretmen25

arkadaşlar 60-70bin TL bütceyle ben de bir Tiguan sahibi olmayı düşünüyorum. 2010 modelden aşağı düşünmüyorum. Karadenizdeyim; bulunduğum Ünye küçük bi şehir.şehiriçi genelde 1,2. vites kullanılıyor. bu yüzden Tiguan yakıt anlamında beni üzecek biliyorum. Eşim de kullanacak. Otomatik tercihim. ama eşime şimdiki arabamla pratik kazandırıp manuel de alabilirim. Sahibinden de ilanlara baktım. bir konuda açıkçası kafam karıştı. Track field ile Fun fuction arasında ne fark var? birinde sanırım Offroad diye bir tuş var iniş asistanı diye geçiyor. diğerinde yok. olmayan ise en full donanım diye geçiyor. Evimin olduğu yere oldukça dik bir rampayla çıkılıyor. açıkcası 4x4 olsun isterim. o zaman da manule almak durumundayım. Bir de düşük km alırsam Prince marka tam yağlamalı tüp sistemine geçicem. çünkü öğretmen maaşıyla km de 45kuruşa dayanama. şimdiden yardımlarınız için teşekkürler..

Merhaba hocam. Bildiğim kadarıyla ilk kasa tiguanlarda t&f en baz model, f&f ise en dolu olan model. Bütçeniz yeni kasalar için yeterli. 2012-2013 model S&S 160 p.s. 4x4 Tiguan bulunup alınabilir. Sonra keyifle binilir, iyi ki almışım denilir:)))

• 
Sayfa: önceki 14721473147414751476
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.