Şimdi Ara

***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye... (1171. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
10 Misafir (1 Mobil) - 9 Masaüstü1 Mobil
5 sn
39.775
Cevap
419
Favori
3.764.872
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11691170117111721173
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bacak34

Merhaba , yen tiguanim 1,4 sport&style 122 BMT beyaz araniza kadildim.
    Yanliz arabami aldigim gun jant gobeklerindeki VW amblemlerim calindi. Sorum su nerden bulabilirim?

Aracınız hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın. Böyle talihsizlikler maalesef olabiliyor ve insanın canını sıkıyor. Nazar boncuğu olsun, daha kötüsü de olabilirmiş.
    Sorunuza gelince, daha önce sahibinden de görmüştüm. Dilerseniz yine bir bakın.

Sevgiler
  • quote:

Orijinalden alıntı: canbey85

arkadaşlar aracıma 4x4 yazan etiket arıyorum şöyle güzel kibar bir şekilde arkaya TSI nin yan tarafına yapıştırmayı düşünüyorum herhangi bi fikri olan var mı? Veya tiguan club sticker ları gibi bununda bi etiketi tasarlansa da hepimiz kullansak mı? aracım 2010 model oldugundan arkasında 4motion yazmıyor. Ayrıca o yazı olsaydı da beğenmiyorum zaten.. Ne dersiniz ?

Bu tür stickerları interntten bulabilirsiniz. Türk sitelerinde ve ebay da.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bacak34

Merhaba , yen tiguanim 1,4 sport&style 122 BMT beyaz araniza kadildim.
    Yanliz arabami aldigim gun jant gobeklerindeki VW amblemlerim calindi. Sorum su nerden bulabilirim?

Hayırlı olsun, kazasız belasız kullanın. Aynı durum eski passatımda başıma gelmişti. Sanayide yedek parçacılarda bulamamış ancak jant satan büyük bir lastikçide bulmuştum. İnternettede bulabileceğinizi sanıyorum. Hatta sizinkileri bile bulabilirsiniz

• @delicevat77,

Çok teşekkür ederim değerli yorum ve bilgilerin için. Dün 4¥2 düz vites test etme şansım da oldu. Şu an olmayan araca kapora vermek yerine Şubat sonu gelenlerden seçmem daha kolay olacak. Bu arada test aracı 6 km. Yolda 11 litre ortalama yaptı ki bana bayağı yüksek geldi.

Forumun tamamı oku diyen arkadaşa selamlar.

• arkadaslar daha önce ebaydan birşey alıp getirten oldumu nasıl geliyo aldıklarımız ve herhangi ekstra ücret ödüyomuyuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: egeliefe

@delicevat77,

Çok teşekkür ederim değerli yorum ve bilgilerin için. Dün 4¥2 düz vites test etme şansım da oldu. Şu an olmayan araca kapora vermek yerine Şubat sonu gelenlerden seçmem daha kolay olacak. Bu arada test aracı 6 km. Yolda 11 litre ortalama yaptı ki bana bayağı yüksek geldi.

Rica ederim, sanırım test aracındaki ortalama yakıtın yüksek olmasının nedeni eğer ilk defa tsi motorlu bir araç kullanıyorsanız ayağınızın gaza alaışkın olmamasından kaynaklanabilir, benim aracım 4000 km ye yaklaştı ve yol blgisayarı ortalamayı 7,9 lt olarak veriyor ki sizin kullandığınız düz vites 4x2 den yüz küsür kilo daha ağır 4x4 olması nedeniyle vede 160 ps dolayısı ile siz aracınızı alıp ayağınız alıştığınıda çok rahat 7-8 lt ortalamaları yakalarsınız

• 10 yıl içinde son 5 arabam 206-Focus C-max-C4-C4 Picasso-BMW 1.16 oldu.

206 ile 7 litre
    C-max ile 12 litre (dizel olmasına rağmen kesin bir sorunu vardı,zaten kısa sürede sattım)
    C4 ile 5,5 litre (dizel)
    C4 Picasso ile 6 litre (dizel)
    BMW 1.16İ ile 8 litre İstanbul içi ortalama yakıt tüketimlerim.

Elbette 6 km. test aracı ile yol yapmak fikir sahibi yapmıyor beni ama ne de olsa benzinli ve ağır araçlar Tiguan'lar. 10 litre civarı ortalamayı gözden çıkarmak lazım sanki?

Satış temsilcisine neden 1.6 dizel Tiguan yok dediğimde; talep ettik 2015 model yeni kasalara koyacaklar dedi.
  • quote:

10 yıl içinde son 5 arabam 206-Focus C-max-C4-C4 Picasso-BMW 1.16 oldu.

206 ile 7 litre
    C-max ile 12 litre (dizel olmasına rağmen kesin bir sorunu vardı,zaten kısa sürede sattım)
    C4 ile 5,5 litre (dizel)

Elbette 6 km. test aracı ile yol yapmak fikir sahibi yapmıyor beni ama ne de olsa benzinli ve ağır araçlar Tiguan'lar. 10 litre civarı ortalamayı gözden çıkarmak lazım sanki?

Satış temsilcisine neden 1.6 dizel Tiguan yok dediğimde; talep ettik 2015 model yeni kasalara koyacaklar dedi.

henüz 2500 kmyim.yakıt konusunda cimri değil fakat sınıfında bakıldığında tatmin edici.19 km yol G.o.pasa-havalimanı E6 üzerinden. Gidiş max 90 km +cruise control 6.8/100 km ve aynı yol dönüşü yine trafik yok fakatbu sefer max süratile yani 140 160 180 km ile 16 /100 km
    Yani tamamiyle size kalmış benzin tüketimi..Fakat eknomik bir araba arıyorsanız bence Tiguan değil.

Bende rekabetin kızıştığı SUV pazarında 1.6 dizel otomatik geleceğini düşünüyorum...

• quote:

10 yıl içinde son 5 arabam 206-Focus C-max-C4-C4 Picasso-BMW 1.16 oldu.

206 ile 7 litre
    C4 ile 5,5 litre (dizel)

Evet kesinlikle araç konfor odaklı ağır bir araç, diğer suvlara oranla yakıt tüketimi tatminkar, 1.6 dizelin gelmesi şart ama 2015 de maşallah yani yaşarsak görürüz :) Ancak 2015 demeleri şunuda düşündürüyor 1.6 dielde 105 ps ten daha güçlü bir motora ihtiyaç olacaktır diye düşünüyorum belki renault-nissan daki gibi 1.6 130 ps veya muadili bir ünite koyabilirlerse çok güzel olur, hem tüketim azalır hemde tork artacağı için daha zevkli olur kullanmak, tabi bu durumda 2.0 dizelin şansı kalmaz onuda 177 ps olanlarından 4x4 olarak getirmeleri lazım şimdiki güncel olan 140 ps çünkü

• quote:

Orijinalden alıntı: Hawk18

quote:

Orijinalden alıntı: The_Ayk

gezinirken denk geldi doğruluk payını merak ediyorum.

razv 4 de ki entegre akif sürüş sistemi(The Integrated Active Drive System) ni tanıtan hatta öven bir video.

Toyota Rav4 vs. Ford Kuga vs. VW Tiguan

http://www.youtube.com/watch?v=Twzq9kI_QIs

Bu videoyu daha önce de görmüştüm. Ford ve Tiguan'ın esp leri kapalı, Rav4'ün ki açık.

tamamen kandırmacadan ibaret. kullananların reaksiyon zamanlamasına ve tekerlek açılarına bakarsanız görürsünüz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dnz_sport

arkadaslar daha önce ebaydan birşey alıp getirten oldumu nasıl geliyo aldıklarımız ve herhangi ekstra ücret ödüyomuyuz

Ben alışveriş yaptım. Kimi ürünler shipping dahil kimileri hariç oluyor. Zaten dahil ise dahil der dahil değilse 5-10 usd lik bir rakamı belirtir. Başka bir masrafı yok.yalnız bu tür alısverişin bazı kuralları var türkiyedeki gümrük mevzuatında. Belli bir limitin altında ve senede belli sayıyı geçmemesi gibi.internette detaylarını bulabilirsiniz. Yüksek satış yapmış ve olumlu puan almış satıcıları tercih edin.

• arkadaşlar buarada mart ayında sanırım BRC LDI montajları başlanacak.. Gazete sayfasını koymuş geçenlerde birisi ama nekadar doğru bilmiyorum..

http://www.corumhaber.net/yonetim/resim/bresim/f1454.pdf
  • Merhabalar

Benim arabayı belediye otobusune surttum. Sag iki kapı çizildi ve cok hafif göçük oldu. Seriste sigortamın oldugunu söyledim tabiiki dogal olarak. Hasarı inceleyip bana bilgi vereceklerini söylediler. Bir gun sonra telefon geldi. Bu araçlarda kapıların içinde barlar varmış. Onlar zedelendiği için kapılar değişecek dediler. Eğer değişmezse kapılar çok ince olur en ufak bir darbede göçer dediler. İnanarak sağ iki kapı değişti.

Sorularım söyle:

1- Servis gereksiz yere mi değişritdi bu kapıları? Arabanın değeri çok düşer mi bu yüzden?
    2- 2011 model, 17000 km, 4 motion sport&style, panaromik cam tavan + 4 er adet kış ve yaz lastiği ile ne kadara satabilirim? 60.000 TL eder mi sizce? Yukarıda anlattığım değişim yüzünden değeri düşer mi?
  • Tavanından hafif tıkırtı gelmesi şikayeti ile servise götürülüp ek parça konulan ve sorunu çözülen bir araç vardı, bu parçanın ne olduğu ve sesin nasıl kesildiği tam net paylaşılmadı sanırım, bu konuda cidden yardım istiyoruz zira tavanlı tüm araçların illa ki ihtiyacı olacak.. nitekim az da olsa benimkinde de radyo kapalıyken hissedilen ufak sesler başladı gibi :((

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: evimicin

Merhabalar

Benim arabayı belediye otobusune surttum. Sag iki kapı çizildi ve cok hafif göçük oldu. Seriste sigortamın oldugunu söyledim tabiiki dogal olarak. Hasarı inceleyip bana bilgi vereceklerini söylediler. Bir gun sonra telefon geldi. Bu araçlarda kapıların içinde barlar varmış. Onlar zedelendiği için kapılar değişecek dediler. Eğer değişmezse kapılar çok ince olur en ufak bir darbede göçer dediler. İnanarak sağ iki kapı değişti.

Sorularım söyle:

1- Servis gereksiz yere mi değişritdi bu kapıları? Arabanın değeri çok düşer mi bu yüzden?
    2- 2011 model, 17000 km, 4 motion sport&style, panaromik cam tavan + 4 er adet kış ve yaz lastiği ile ne kadara satabilirim? 60.000 TL eder mi sizce? Yukarıda anlattığım değişim yüzünden değeri düşer mi?

Tavsiyem değişimden önce resim çekip saklamanız yönünde olurdu kapıların neden değiştiği önemli çünkü kaza hafif mi ağır mı alıcı için net bilgi olur..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: pvnrt

quote:

Orijinalden alıntı: evimicin

Merhabalar

Sorularım söyle:

Tavsiyem değişimden önce resim çekip saklamanız yönünde olurdu kapıların neden değiştiği önemli çünkü kaza hafif mi ağır mı alıcı için net bilgi olur..

cevabınız için tesekkurler. aslında cektim fotograf ama kar yagıyordu cok belli olmuyor. sizce servis gereksiz yere mi değiştirmiştir?

• quote:

Dostum bu tip göndermelere gerek yok, arkadaşımız "forumun tamamını okuyun" dememiş, "önce arayın" demiş.

Bence haklı da. 400 sayfa kendiliğinden oluşmadı, paylaşımlar var emek var. Bir de düşünün ki yeni araç alan, almayı düşünen bir çok arkadaş aynı şeyleri merak ediyor, soruyor. Sizin sorularınıza da kim bilir kaç sefer cevap yazılmıştır başka soranlar için. "Aradım ama bulamadım" diyebilseydiniz keşke, biz yine seve seve biliyorsak yorum yapmaya çalışırdık @delicevat'ın yaptığı gibi.

iyi günler.
  • 2014 te yeni kasa tiguan gelicek yabancı forumlarda okuduğum kadarıyla.yeni motor seçenekleri ve 1.6 TDI motorun daha güçlü bir versiyonu da gelicekmiş.Tahminim yeni kasa tiguanla 1.6 tdi olacaktır.Doğuş bu konuda VW e isteğini iletmiştir tahminim.Bu araç benzinli alınmaz ist. şehiriçi yakıt tüketimi yüksek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onboardx -- 25 Ocak 2013; 9:11:23 >
  • quote:

Dostum bu tip göndermelere gerek yok, arkadaşımız "forumun tamamını okuyun" dememiş, "önce arayın" demiş.

Bence haklı da. 400 sayfa kendiliğinden oluşmadı, paylaşımlar var emek var. Bir de düşünün ki yeni araç alan, almayı düşünen bir çok arkadaş aynı şeyleri merak ediyor, soruyor. Sizin sorularınıza da kim bilir kaç sefer cevap yazılmıştır başka soranlar için. "Aradım ama bulamadım" diyebilseydiniz keşke, biz yine seve seve biliyorsak yorum yapmaya çalışırdık @delicevat'ın yaptığı gibi.

Sorduğum soruların cevaplarını; VW'nin sitesi, satış temsilcisi ve 400 sayfayı okuyarak bulabileceğimi bende biliyorum. 3.200 post durduk yerde oluşmadı.
    Burada cevap veren değerli forum üyelerinin verdiği cevaplardaki küçük ama önemli farklar benim için önemliydi. 348 kullanıcı başlıklı (hadi diyelim 48 aktif takipçili) forumdan 2 arkadaşın cevap vermesi az ama öz oldu.

Bilgi paylaştıkça artar.

• Bugün mtv ilk taksidini yatirdim 413.5 tl.ve yüzümde hoş bir gülümseme, 4x4 donanim ile yuksek 1.4 160hp bir araca biniyorum aracimdan müthiş haz aliyorum.daha 15 ay oldu 12000 kmde 2.0tdi olsa idi yinede ayni km olurdu fazla vergi mtv ve fiyat farki vermektense 1.4 araca opsiyonlu donanım ile almak bence daha güzel.
    Benim aracta tek eksiği rcd510'un yerine rns510 ve kamera onuda bu yaz ender elk Allah nasip ederse olacak.

• 
Sayfa: önceki 11691170117111721173
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.