- x
***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye...
30934 Cevap2311941 Görüntüleme274 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     367 [369] 371 372 373 374 375 376      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

739 Mesaj
21 Kasım 2012; 14:02:12 

quote:

Orijinalden alıntı: cestvrai

Merhabalar KFTN

Aslında Yavuz abininki ilktir bu konuda. Benimki 2. olacak
Su an icin aracın arkası takılmadı. R arka tampon ve
arka stoplar geldi haftaya taktıracagım.

Merhabalar,

tabii biliyorum Sn. Yavuz'un ilk R-Line çalışması ,ben sizinkinin 2013 olduğunu belirtmiştim . Çok keyifli olmuş iyi günlerde keyfini çıkartın

İyi günler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KFTN -- 21 Kasım 2012; 14:03:24 >

2013 TIGUAN 1.4TSI 160PS 4MOTION Sport & Style Derin Siyah

Donanımhaber Tiguan Fan Club

1325 Mesaj
21 Kasım 2012; 14:06:33 

Karamel kahverengiyi merak edenler için..

Savannah da süper duruyor ama biz antrasit olanı alacağız kısmetse.

0

0

0

0

0

Airbus 340-300, Airbus 330-300, Airbus 330-200, Airbus 330-200F, Airbus 321-200, Airbus 320-200, Airbus 319-132/100, Boeing 737-900ER, Boeing 737-800, Boeing 737-700, Boeing 737-400

333 Mesaj
21 Kasım 2012; 14:09:47 

quote:

Orijinalden alıntı: KFTN

Merhabalar,

emin değilim ama katlanan aynalarda ısıtma olabilir.

Aynalarda bugu cozucu vardir artik o kadar da degildir herhalde i20 de bile var bu ozellik... Benim sordugum o ayna dugmelerinin ordaki sag ust kosedeki isaret nedir neyi anlatmaktadir hayret kimse dikkat etmemis mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Tiguan WhiteNight since 08.08.2012

232 Mesaj
21 Kasım 2012; 14:24:43 

quote:

Merhabalar,

emin değilim ama katlanan aynalarda ısıtma olabilir.

ayna ısıtma için kullanılıyor

TİGUAN 2012 SPORT&STYLE 122 PS ŞEKER BEYAZI +CC, KATLANIR AYNA

333 Mesaj
21 Kasım 2012; 14:49:08 

quote:

Orijinalden alıntı: ceycuş

ayna ısıtma için kullanılıyor

Hocam nasil kullaniliyor peki dugmeyi nereye ceviricem veya bastiracak miyim???

739 Mesaj
21 Kasım 2012; 15:01:58 

quote:

Orijinalden alıntı: pvnrt

Merhabalar ,

dış dikiz aynalarının bugusunu çözmeye yaradığını biliyorum , çünkü bende var ve kullanıyorum. Ancak katlanır aynalarlamı ısıtmayı sunuyorlar bilmediğim için o şekilde ifade ettim . Dış dikiz aynalarını ayarlamaya yarayan jostick'i uzerindeki beyaz işareti rezistans şekline gelecek şekilde çevirmeniz yeterlidir. Sağa yada sola iki tarafada çevirebilirsiniz.
Son aldığım bilgiye görede tüm Tiguanlarda standartmış.

iyi günler, keyifli sürüşler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KFTN -- 21 Kasım 2012; 15:04:20 >

2013 TIGUAN 1.4TSI 160PS 4MOTION Sport & Style Derin Siyah

Donanımhaber Tiguan Fan Club

232 Mesaj
21 Kasım 2012; 15:09:32 

quote:

ben işarete doğru çevirince aynalarım ısınıyo bende katlanır ayna var belki ondandır sizde çevrilmiyormu?

27 Mesaj
21 Kasım 2012; 15:14:57 

doğuş esenyurt da fuar ıcın gelmıs 1 adet R-lıne duz vıtes beyaz renklı bır tıguan vardı arka koltukta kucuk bır kesık mevcuttu kesık olan bolumu almanyadan orjınalını getırıp degıstıreceklerını soyledıler
araba derı ısıtmalı koltuk 19 jant lastık tam donanımlı bır arabaydı Türkıyede 3 tane den 1 tanesı oldugu soylendı bana son 71000 tl ye bırakmıslardı satılmadıysa araba duruyor olabılır

2012 TIGUAN 1.4 BM SPORT&STYLE 150 PS DSG

392 Mesaj
21 Kasım 2012; 15:18:13 

quote:

Aynalarda bugu cozucu vardir artik o kadar da degildir herhalde i20 de bile var bu ozellik... Benim sordugum o ayna dugmelerinin ordaki sag ust kosedeki isaret nedir neyi anlatmaktadir hayret kimse dikkat etmemis mi?

İsrarla sag ust kose diyorsunuz ama ayna ayarlari sol tarafta? rezistansin uzerine gelecek sekilde cevirdiginizde aynalar isinacaktir.

2012 TIGUAN 1.4 TSI BMT 122 PS 4X2 WHITE NIGHT

333 Mesaj
21 Kasım 2012; 15:50:53 

İsrarla sag ust köse dememin sebebi ordaki dugme takiminin sag ust kosesi arabanin sagindan solundan bahsetmiyorum yani... Bende joystick o resistansin oraya cevirince durmuyor orda, ya L de ya R de ya da ortada duruyor katlanir aynasi olmayip da joystick i oraya sabitleyebilen var mi yani bendeki bir sorun mu degil mi acaba?

363 Mesaj
21 Kasım 2012; 16:12:18 

quote:

Orijinalden alıntı: mightywings

Karamel kahverengiyi merak edenler için..

Savannah da süper duruyor ama biz antrasit olanı alacağız kısmetse.

0

0

0

0

0

Bu renk asıl benim istediğim renkti ama ben alırken bir tek yolda beyaz olanı vardı , çok güzel duruyor bu renk hasta oldum , size şimdiden hayırlı olsun hocam biran önce kavuşursunuz inşallah tigunuzuada fotoları paylaşırsınız

Tiguan S&S 160 PS 4 Motion Şeker Beyazı

392 Mesaj
21 Kasım 2012; 16:36:27 

quote:

İsrarla sag ust köse dememin sebebi ordaki dugme takiminin sag ust kosesi arabanin sagindan solundan bahsetmiyorum yani... Bende joystick o resistansin oraya cevirince durmuyor orda, ya L de ya R de ya da ortada duruyor katlanir aynasi olmayip da joystick i oraya sabitleyebilen var mi yani bendeki bir sorun mu degil mi acaba?

Katlanir ayna yok ama yukari cevirince yukarida kaliyor bende.

2012 TIGUAN 1.4 TSI BMT 122 PS 4X2 WHITE NIGHT

777 Mesaj
21 Kasım 2012; 16:46:51 

quote:

Merhabalar,

Detaylı bilgilendirmeniz ve hatırlatmalarınız için teşekkür ederim. Bahsettiğiniz ek kimyasallar neredeyse tüm yakıtlarda mevcut hale geldi, kimisi motoru temizler ,kimisi ekonomi yaptırır deniyor vs vs. Dikkat ederseniz 95 oktan ve 97 oktan acıklamalarındada temizleyici veya bir depo ile daha fazla mesafe kat edilmesi ile ilgili bilgilendirmeler ve tanıtımlar mevcut. Bunuda akaryakıt firmaları kendi bağlı oldukları dolum istasyonlarından hazır karışımları yapılmış şekilde tankerler aracılıgı ile istasyonlara ulaştırmaktadırlar. Fakat ülkemizde başka lisanslar altında üretim yapan küçük rafineriler mevcuttur vede kimi yakıt istasyonları maliyet düsürmek için bu gibi yöntemlere baş vurabiliyorlar. Bunun sonucu tabiki bundan habersiz kullanıcılara çıkıyor.

Türkiyede ilk yuksek oktan benzini Opet getirmişti ve o gunden beri diger araclarımda vede bazı farklı kondusyonlarda çalışacak araçlarımızdada kullandım, sizinde bahsettiğiniz kurum kaplama belli bir noktaya kadar normaldir çünkü silindirin yanma odası tabir ettiğimiz bölümünde bulunan piston ve subaplar hatta silindirin yanma odası yuzeyleri bu yanmaya maruz kaldıkları icin renk olarak otomobil fuarlarında gördüğümüz gibi veya fabrikada montaj esnasında oldukları renkte olmazlar, biraz kararırlar ve bunun sebebi yanmış gazlardır. Bende sizin tecrübe ettiğiniz ve bizzat gözlemlediğiniz durumlarla karşılaşmadım inanın, fakat maruz kalmış motorları ve motor parçalarını inceleme ve gözlemleme fırsatım oldu. Başta kalitesiz ve uygunsuz yakıt , motorun bakımsızlıkları . yanlış ayarlanmış yazılımlar, gerekli ayarların ve parçaların zamanında yenilenmemesi gibi durumlarda sizinde bahsettiğiniz normalden fazla kurum birikmesi ve bununda zamanla sorun yaratması olasıdır. Avans vuruntusu zaten kullanılan benzinin kalitesiz veya uygun RON değerinde olmadığının bir kanıtıdır. Yakıt daha buji ateşlemeden tutuşur , alev alır ve piston bu yanmış gazları sıkıştırmaya çalışır. Bir ikinci olasılık ise yazılım yanlış ayarlanmıştır vede ateşleme yakıt türüne göre erken gerçekleşmektedir, buradada aynı sonuca ulaşırız maalesef. Bu şekilde çalışmış motorlar zamanla yıpranmaları daha çabuk gerçekleşir. hatta kimi zaman anlık bir hatalar zincirlemesinde anında piston eritebilir veya segman kırabilir. Avans vuruntusu ile açılan motorların bir kısmı motor temizliği(kurumdan temizleme özel kimyasallarla) ile çözülebilmektedir fakat çoğunlukla en az segman değişimi gerektirmektedirler.(olması gerekenden daha fazla basınca maruz kaldıkları için normalden çok yıpranmış olmaktadırlar.)

Sizinde belirttiğiniz gibi Totalden haberdarım , tek dezavantajı yaygın şube agları yok ve benim genel kullanım güzergahlarımın epeyce dışında. Bu nedenle yaklaşık 20 yıldır benzin aldığım istasyonlardan alıyorum. 20 yıl boyunca bayilikleri değişti ama sahipleri ve yaklaşımları değişmediğinden tercih ediyorum.

İyi günler, keyifli sürüşler

Yakıt konusunda aracımı teslim alırken 95 önerdiklerini söylemişlerdi. Bende 97 neden önermiyorsunuz diye sorduğumda aracımın 95 için daha uygun olduğunu söylemişlerdi. Bunun akabinde bende benzin kapağını açıp baktım ve orada belirtilen 95 değil, minimum 95 oktan kullanmamız gerektiği yazılıydı. Bunun üzerine temsilcim teknik servisten birisini çağırdı ve olayı netleştirmesini istedi. Teknik personel ise 97'nin zararlı olmayacağını, sadece boşuna giden para olacağını ve arada vuruntu yapma ihtimalinin olduğunu söylemişti.

Ayıca şimdiye kadar benzinimi Ankara da Shell'in kendisine ait bir istasyon olan Bilkentten alıyorum ve en ufak bir problemde yaşamadım. 97 hem daha temiz tutuyor motoru, hemde araba daha sessiz çalışıyor. Kısmende olsa daha iyi gittiğine inanıyorum.

Avukatlık çok keyifli bir meslektir. Ama sadece keyif için yaparsan.

777 Mesaj
21 Kasım 2012; 16:51:28 

quote:

Bende katlanır ayna yok ve o bölüme çevire biliyorum tuşu. Ancak rezistans bölümüne çevirdiğimde orada ki kırmızı lamba yanmıyor. Belkide ısı yeterli duruma geldiğinde yanıp, tekrar eski yerine çevirmemiz için koyulmuştur o ışık. Henüz gerekli olmadığı için de kullanma ihtiyacım doğmadı açıkçası :)

Avukatlık çok keyifli bir meslektir. Ama sadece keyif için yaparsan.

98 Mesaj
21 Kasım 2012; 17:27:16 

quote:

Güle güle kullan hocam gerçekten güzel iş çıkarmışsınız bende SS aracıma geri kamera, ön park sensörü, park asist ve navigasyon uygulamak istiyorum ama senin çalışma sonuçlarını gördükten sonra yapıcam.

Muhteşem olmuş.

-Beyaz VW Tiguan S&S 122 HP 2012
-Canon EOS 60D - Canon 18-135 Lens
-LG 55LM660s

333 Mesaj
21 Kasım 2012; 18:17:38 

quote:

Orijinalden alıntı: MKBATUR

Bende katlanır ayna yok ve o bölüme çevire biliyorum tuşu. Ancak rezistans bölümüne çevirdiğimde orada ki kırmızı lamba yanmıyor. Belkide ısı yeterli duruma geldiğinde yanıp, tekrar eski yerine çevirmemiz için koyulmuştur o ışık. Henüz gerekli olmadığı için de kullanma ihtiyacım doğmadı açıkçası :)

Bende en yukarida durmuyor cevirince asagida Ki uc konumda (L-R-0) pozisyonlarinda duruyor sadece enteresan...

1967 Mesaj
21 Kasım 2012; 18:22:16 

vw tiguan 122 bg ye dsg şanzıman gelcekmi bilen varmıydı teşekkürler

27 Mesaj
21 Kasım 2012; 18:29:34 

quote:

Orijinalden alıntı: dt1907

9 litre hayal gibi ozaman teşekkürler

Araç belli bir kilometreyi geçtikten sonra sarfiyat düşecektir. Forumda diğer üyelerin bu konu hk.daki yorumları okunanızı tavsiye ediyorum

734 Mesaj
21 Kasım 2012; 20:24:19 

quote:

Orijinalden alıntı: mightywings

Titanyum bej çok amaçlı bir renk. Hem kaliteli duruyor hem de açık renk olduğu için kolay kir göstermiyor.

Kırmızı da çok güzel ancak daha çok eşim kullanacağı için fazla dikkat çeksin istemiyorum.

Karamel kahve de güzel ama siyah gibi çok çabuk toz göstermesi ve modasının geçme ihtimali olduğundan vazgeçtik.

Dogru soyluyosunuz. Karamel kahve inanilmaz toz gosteriyo.

İki gunde bir yikaniyo araba

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Dh Adminlerini Sevmeyenler Kulübü

2030 Mesaj
21 Kasım 2012; 21:39:21 

quote:

Herhalde benim kadar Tiguan'ına para harcayan yoktur bu forumda.
Biraz çılgınca ancak sonuç güzel oldu. Birkaç eksik dışında araç tamamlandı.
2010 model eski kasa araç 2013 kasa R-LINE yapıldı

0

[simage]
0
[/simage]

0

Araç tam bittiginde detaylı bir konu acacagım.

Siz ön tamponu ve farlarımı değiştirdiniz nasıl bu hale geldi araç. Ayrıca 2010 modellerin arka lambalara oyuklu bir şekilde yenilerde ise düz onu nasıl yeni görünüm yaptınız. Direk çamurlukların değismesi gerekmiyor mu bu durumda.
Birde bu yeni tiguan görüntüsüne sahip olmanın maliyeti ne oluyor. Sadece ön taraftaki degişikliklerin fiyatını ve nasıl yapabileceğimizi paylaşır mısıniz.
Bu arada çok güzel olmuş Allah kazalardan korusun inşallah.

8 Mesaj
21 Kasım 2012; 22:16:25 

Tekrar merhabalar. Aracı bugün teslim aldım. Öncelikle 6-7 defa aynı mesajı gönderdiğimden dolayı kusura kalmayın. Mobil cihazdan emin olmadığımdan peş peşe göndermişim. Araçta katlanır ayna, panoramik cam, zenon farlar, hız sabitleyici bulunmakta. S&S 1.4 150 DSG. Bir de zenec 2011d multi medya. Daha arabaya yeni aşina oluyorum. Kitabını okumaktayım. izlenimlerimi ilerleyen zamanda paylaşacağım. Saygılarımla.Hoşçakalın......

333 Mesaj
21 Kasım 2012; 22:25:30 

Bende de üstte duruyomus yahu sorun yok hatta hep yukardaydi o herhalde insallah resistansi bozmadik surekli acik kaldi demek ki :)

1122 Mesaj
21 Kasım 2012; 23:44:56 

quote:

Bende de üstte duruyomus yahu sorun yok hatta hep yukardaydi o herhalde insallah resistansi bozmadik surekli acik kaldi demek ki :)

Aracımı aldığım arkadaş da sürekli rezistans konumunda tutuyordu düğmeyi. Expertiz için servise götürdüğümde araca bakan usta sağolsun tam kullanıcı dostuydu; "her ne kadar 20 derecenin altında devreye girse de sürekli rezistans konumunda bırakmamın gereksiz yere ısıtmanın çalışmasına sebep olacağını anlattı, üstelik düğme sol ayna konumunda olmazsa geri vitese takınca aynanın kaldırım ayarına geçmeyeceğini de söyledi." (bu olay sadece elk. katlanır aynalarda olan bir özellik galiba) Bu yüzden ihtiyaç olunca o konuma getirilmeli ancak termometre 20nin altındayken ısıtmaların çalıştığı unutulmamalı.

Cahil ile Sohbet Etmek Güçtür Bilene; Çünkü Cahil Ne Gelirse Söyler Diline... (Mevlâna Celâleddin-i Rûmi)
2012 TIGUAN 1.4 TSI 160hp 4Motion
DonanımHaber Tiguan Klübü Üye Listesi

30 Mesaj
22 Kasım 2012; 1:27:08 

Tüm tiguancılara selam olsun.aranıza katılıyorum bugun itibariyle anlaşma yaptım S/S DSG sunrooflu sipariş verdim hemen bulundu 3 aralık gibi teslim edilecek.alınca resimlerim.bu formu 3 aydır okuyorum notlar alıyorum kendimce nelere dikkat etmeliyim ne olursa ne olur gibi arkadaşların tecrübesinden faydalanarak kendimce notlat tuttum ama ilerleyen günlerde yine yardımlarınıza ihtiyacım olabilir.mutlu ve sorunsuz sürüşler dileğiyle....

133 Mesaj
22 Kasım 2012; 1:30:59 

quote:

Hocam cam buguluyken denersen calisir. Bende de orda sabitlenmiyor, kendi kendine tekrar R-0-L konumuna geliyor. Sizin tarif ettiginiz yerda yani joyistige gore saat 1 yonunde durmuyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hadibakalimmm -- 22 Kasım 2012; 1:33:43 >

2012 TIGUAN 1.4TSI 160PS 4MOTION Sport & Style Şeker Beyazı

333 Mesaj
22 Kasım 2012; 6:50:04 

Cevaplar icin tesekkurler...

3552 Mesaj
22 Kasım 2012; 9:40:43 

quote:

Orijinalden alıntı: sezerbaris

Siz ön tamponu ve farlarımı değiştirdiniz nasıl bu hale geldi araç. Ayrıca 2010 modellerin arka lambalara oyuklu bir şekilde yenilerde ise düz onu nasıl yeni görünüm yaptınız. Direk çamurlukların değismesi gerekmiyor mu bu durumda.
Birde bu yeni tiguan görüntüsüne sahip olmanın maliyeti ne oluyor. Sadece ön taraftaki degişikliklerin fiyatını ve nasıl yapabileceğimizi paylaşır mısıniz.
Bu arada çok güzel olmuş Allah kazalardan korusun inşallah.

Merhabalar

Araç %100 yeni kasa oldu ve hersey orjinal. Arka kısım haftaya takılacak o yüzden resim koymadım.
eski kasa aracı yeni kasa R-Line yapmanın maliyeti asagıdadır. Arac tam bittiginde resimleri paylaşacagım.
Arka taraf al tampon da R Line olarak degisti bu arada, o durumda
yeni farlar uyuyor

1- R-Line ön + arka tampon+ ızgara 4750tl
2- Bi xenon farlar 4400tl
3- Far yıkama 500tl
4- Farların calısması icin yeni kasa beyin 1100tl
4- AFL (Adaptif farlar) 1400tl
5- R-Line Dodikler 3700tl
6- R-Line kapı altı plastik 1500tl
7- Arka stop takımı 600tl

17950tl - 450tl iskonto : 17500tl eski kasayı yeni kasa R LINE yapmanın maliyeti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cestvrai -- 22 Kasım 2012; 9:53:35 >

Tiguan 1.4 TSI 210 ps R-Line 4x4

3107 Mesaj
22 Kasım 2012; 10:07:35 

@cestvrai bence on numara araç olmuş. en az 5 sene bineceksen yaptırdıklarına değecektir bence. benim de aklımda böyle bir işlem var aracı aldığımda. anladığım kadarıyla tüm eklemeler vw servisinde yapılmış. misal r line ön arka tampon ızgara eski parçaları ne yaptınız? onları geri veriyorlar mı? ayrıca bu parçalar için aylarca bekliyormusunuz yani hepsi ayrı ayrı mı geliyor?

Honda Civic HB 1.8 i-Vtec i-Shift

1967 Mesaj
22 Kasım 2012; 10:57:08 

quote:

Orijinalden alıntı: BHRN

Araç belli bir kilometreyi geçtikten sonra sarfiyat düşecektir. Forumda diğer üyelerin bu konu hk.daki yorumları okunanızı tavsiye ediyorum

galiba sakin kullanımda vw sitesindeki teknik veriyi yakalayabilirmiyiz.ş.içi 9 litre gibi hangi sayfalarada bulamk lazım kullanıcı yorumlarını.teknik veriyi yakalasak yeter belli bir kilometreden sonra düşer dediğiniz gibi işallah .yorumları bulmaya calışayım

232 Mesaj
22 Kasım 2012; 11:11:22 

quote:

Orijinalden alıntı: sodasoda

Tekrar merhabalar. Aracı bugün teslim aldım. Öncelikle 6-7 defa aynı mesajı gönderdiğimden dolayı kusura kalmayın. Mobil cihazdan emin olmadığımdan peş peşe göndermişim. Araçta katlanır ayna, panoramik cam, zenon farlar, hız sabitleyici bulunmakta. S&S 1.4 150 DSG. Bir de zenec 2011d multi medya. Daha arabaya yeni aşina oluyorum. Kitabını okumaktayım. izlenimlerimi ilerleyen zamanda paylaşacağım. Saygılarımla.Hoşçakalın......

Hayırlı olsun kazasız belasız kullanmak dileğiyle. zenec 2011 de navigasyon varmı?

232 Mesaj
22 Kasım 2012; 11:14:57 

quote:

Orijinalden alıntı: Akineton

Aracımı aldığım arkadaş da sürekli rezistans konumunda tutuyordu düğmeyi. Expertiz için servise götürdüğümde araca bakan usta sağolsun tam kullanıcı dostuydu; "her ne kadar 20 derecenin altında devreye girse de sürekli rezistans konumunda bırakmamın gereksiz yere ısıtmanın çalışmasına sebep olacağını anlattı, üstelik düğme sol ayna konumunda olmazsa geri vitese takınca aynanın kaldırım ayarına geçmeyeceğini de söyledi." (bu olay sadece elk. katlanır aynalarda olan bir özellik galiba) Bu yüzden ihtiyaç olunca o konuma getirilmeli ancak termometre 20nin altındayken ısıtmaların çalıştığı unutulmamalı.

Kontak açıkken rezistans işareti sürekli kırmızı yanıyor. Orada bir yanlış anlaşılma olmuşç aynanın geri park ayarı sol değil sağ konumdayken devreye giriyor.

1967 Mesaj
22 Kasım 2012; 11:16:52 

quote:

Orijinalden alıntı: sodasoda

hayırlı olsun ş.içi nekdar yaktığını paylaşırmısın.zamanla şimdi ve ilerleyen kilometrelerde .sakin kullanımda ş.içi nekdar yaktığını teşekkürler

232 Mesaj
22 Kasım 2012; 11:20:20 

quote:

Orijinalden alıntı: Akdeniz52

Tüm tiguancılara selam olsun.aranıza katılıyorum bugun itibariyle anlaşma yaptım S/S DSG sunrooflu sipariş verdim hemen bulundu 3 aralık gibi teslim edilecek.alınca resimlerim.bu formu 3 aydır okuyorum notlar alıyorum kendimce nelere dikkat etmeliyim ne olursa ne olur gibi arkadaşların tecrübesinden faydalanarak kendimce notlat tuttum ama ilerleyen günlerde yine yardımlarınıza ihtiyacım olabilir.mutlu ve sorunsuz sürüşler dileğiyle....

şimdiden hayırlı olsun. yakın bir tarih olmuş aracınıza kavuşmak için. nekadara anlaştınız acaba ekstra özelliği neler var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ceycuş -- 22 Kasım 2012; 12:03:15 >

27 Mesaj
22 Kasım 2012; 11:26:15 

quote:

Orijinalden alıntı: dt1907

galiba sakin kullanımda vw sitesindeki teknik veriyi yakalayabilirmiyiz.ş.içi 9 litre gibi hangi sayfalarada bulamk lazım kullanıcı yorumlarını.teknik veriyi yakalasak yeter belli bir kilometreden sonra düşer dediğiniz gibi işallah .yorumları bulmaya calışayım

ben aynı zamanda scirocco kullanıcısıyım sert kullandıgımda 10 lıtrenın altına dusmuyor ama 2000 devırde vıtes degıstırıp 110 km yıde gecmeden gıdersem 7 lıtre cıvarında yakıyor tıguanın da sakın kullanımla ve 110 u gecmeden kullanıldıgında dusuk verıler cıkacagını umuyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GALVOLASER -- 22 Kasım 2012; 11:27:19 >

2012 TIGUAN 1.4 BM SPORT&STYLE 150 PS DSG

1967 Mesaj
22 Kasım 2012; 12:24:10 

quote:

Orijinalden alıntı: GALVOLASER

ben aynı zamanda scirocco kullanıcısıyım sert kullandıgımda 10 lıtrenın altına dusmuyor ama 2000 devırde vıtes degıstırıp 110 km yıde gecmeden gıdersem 7 lıtre cıvarında yakıyor tıguanın da sakın kullanımla ve 110 u gecmeden kullanıldıgında dusuk verıler cıkacagını umuyorum

teşekkürler.scricco hangi modeldi dsg li miydi

1967 Mesaj
22 Kasım 2012; 12:33:48 

quote:

Orijinalden alıntı: GALVOLASER

teşekkürler.scricco hangi modeldi dsg li miydi

2030 Mesaj
22 Kasım 2012; 12:35:33 

quote:

Merhabalar

Araç %100 yeni kasa oldu ve hersey orjinal. Arka kısım haftaya takılacak o yüzden resim koymadım.
eski kasa aracı yeni kasa R-Line yapmanın maliyeti asagıdadır. Arac tam bittiginde resimleri paylaşacagım.
Arka taraf al tampon da R Line olarak degisti bu arada, o durumda
yeni farlar uyuyor

1- R-Line ön + arka tampon+ ızgara 4750tl
2- Bi xenon farlar 4400tl
3- Far yıkama 500tl
4- Farların calısması icin yeni kasa beyin 1100tl
4- AFL (Adaptif farlar) 1400tl
5- R-Line Dodikler 3700tl
6- R-Line kapı altı plastik 1500tl
7- Arka stop takımı 600tl

17950tl - 450tl iskonto : 17500tl eski kasayı yeni kasa R LINE yapmanın maliyeti

Cevap için teşekkürler. Arka resimleri sabırsızlıkla bekliyorum.

59 Mesaj
22 Kasım 2012; 14:04:54 

ÇOK KISACA 20 GÜNLÜK İZLENİMLENİMLRİMİ PAYLAŞMAK İSTİYORUM.

ÖNCELİKLE ARACIM 20 GÜNLÜK VE 4000 KM YOL KATETTİM. İSTANBULDAN SEFREİHİSARA BİR ŞEHİRLER ARASI SEYAHATİM OLDU. ARACIM EN FAZLA 207 KM HIZI GÖRDÜ. SEYAHAT DÖNÜŞÜ İZMİR YALOVA İSKELE ARASINI 2 SAAT 50 DAKİKADA KATETTİM BUNA 20 DAKİKALIK SUSURLUK MOLASI DA DAHİL. BİRSAZ ÇILGINCA BİLİYORUM AMA HEM MOTORU AÇMAK HEM ARACI TEST ETMK AÇISINDAN İYİ BİR DENEYİMDİ.ORTALAMA HIZIM 150 200 ARASI DEĞİŞKENDİ VE BU HIZ DA KM DE 60 KURUŞ TÜKETİMİ OLDU. NORMAL SEYİR DE SEHİR İÇİ 40 45 KURUŞ TÜKETİYOR. VİRAJLARDA ÇOK BAŞARILI KALKIŞLARDA PEDALIN HAKKINI VERİRSENİZ SİZİ ARKANIZA YASLIYOR. BENCE TÜRKİYE YOL ŞARTLARINA GÖRE ÇOK BAŞARILI BİR ARAÇ.
bİRKAÇ DA RESİM PAYLAŞMAK İSTİYORUM KALIN SAĞLICAKLA :)

0

Ekteki dosya (1)

59 Mesaj
22 Kasım 2012; 14:06:13 

0

Ekteki dosya (1)

59 Mesaj
22 Kasım 2012; 14:08:44 

0

Ekteki dosya (1)

59 Mesaj
22 Kasım 2012; 14:11:34 

0

Ekteki dosya (1)

59 Mesaj
22 Kasım 2012; 14:13:01 

0

Ekteki dosya (1)

59 Mesaj
22 Kasım 2012; 14:15:56 

0

Ekteki dosya (1)

59 Mesaj
22 Kasım 2012; 14:17:23 

SORU SORMAK İSTEYEN ARKADAŞLAR MEMNUNİYETLE CEVAPLAYABİLİRİM.

0

Ekteki dosya (1)

232 Mesaj
22 Kasım 2012; 14:22:55 

quote:

Orijinalden alıntı: gob london

ÖNCELİKLE ARACIM 20 GÜNLÜK VE 4000 KM YOL KATETTİM. İSTANBULDAN SEFREİHİSARA BİR ŞEHİRLER ARASI SEYAHATİM OLDU. ARACIM EN FAZLA 207 KM HIZI GÖRDÜ. SEYAHAT DÖNÜŞÜ İZMİR YALOVA İSKELE ARASINI 2 SAAT 50 DAKİKADA KATETTİM BUNA 20 DAKİKALIK SUSURLUK MOLASI DA DAHİL. BİRSAZ ÇILGINCA BİLİYORUM AMA HEM MOTORU AÇMAK HEM ARACI TEST ETMK AÇISINDAN İYİ BİR DENEYİMDİ.ORTALAMA HIZIM 150 200 ARASI DEĞİŞKENDİ VE BU HIZ DA KM DE 60 KURUŞ TÜKETİMİ OLDU. NORMAL SEYİR DE SEHİR İÇİ 40 45 KURUŞ TÜKETİYOR. VİRAJLARDA ÇOK BAŞARILI KALKIŞLARDA PEDALIN HAKKINI VERİRSENİZ SİZİ ARKANIZA YASLIYOR. BENCE TÜRKİYE YOL ŞARTLARINA GÖRE ÇOK BAŞARILI BİR ARAÇ.

0

aracınız 122 mi 160 ps miydi.

363 Mesaj
22 Kasım 2012; 14:35:03 

quote:

SORU SORMAK İSTEYEN ARKADAŞLAR MEMNUNİYETLE CEVAPLAYABİLİRİM.

0

Güle güle kullanın hocam renk çok güzelmiş :)

Tiguan S&S 160 PS 4 Motion Şeker Beyazı

333 Mesaj
22 Kasım 2012; 15:04:29 

quote:

0

Ben araci alirken ilk 1000 km falan aracla 100-110u gecmeyin maksimum demislerdi elemanlar, siz masallah ikiye katlamissiniz degerleri...

59 Mesaj
22 Kasım 2012; 17:03:32 

quote:

Ben araci alirken ilk 1000 km falan aracla 100-110u gecmeyin maksimum demislerdi elemanlar, siz masallah ikiye katlamissiniz degerleri...

BENDE ARACI UCURDUĞUM DA 1800 KM KADAR SAKİN KULLANIMLA YOL YAPMIŞTIM, DAHA FAZLA DAYANAMADIM :)

59 Mesaj
22 Kasım 2012; 17:05:02 

TEŞEKKÜR EDERİM

59 Mesaj
22 Kasım 2012; 17:08:25 

quote:

aracınız 122 mi 160 ps miydi.

ARACIM 122 BEYGİR :) SÜRAT KONUSUNA TAKILDIYSANIZ; İSTANBUL SEFERİHİSAR ÇEŞME GÜZERGAHIN DA YAKLAŞIK 1600 KM KADAR ARACI 4000 5000 DEVİR ARALIĞIN DA KULLANDIM MOTOR ALIŞSIN MAKSADIYLA

59 Mesaj
22 Kasım 2012; 17:12:00 

quote:

DOSTUM O DÜĞME YAĞMUR DAMLALARI DAHİL TÜM NEMİ KURUTUYOR, EN AZINDAN BENİM Kİ ÖYLE :)