Şimdi Ara

***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye... (37. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
13 Misafir - 13 Masaüstü
5 sn
39.776
Cevap
418
Favori
3.764.339
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Eğer ruhsat ve plakasını halledebilirlerse bende Vosmer'den Tiguan'ımı P.tesi akşamı alıp aranıza aktif üye oarak katılacağım. Yazıları biraz okudumda ne kadar doğru bir seçim aptığımı birkez daha anladım. Bunun için hepinize teşekkürler. Abt'nin 1.4 TSI için 210 hp'lik yazılımı henüz Doğuş grubu tarafından onaylanmamış, ama satıcı arkadaş gerek olmadığını aracın zaten çok performanslı olduğunu söylüyor. Bunun için sanırım yarını beklemem gerekecek.
  • Sakıncası yoksa aracın modelini ve aldığın fiyatı öğrenebilirmiyiz?
    quote:

Orijinalden alıntı: boxXxer

Merhaba Arkadaşlar ;
    Eğer ruhsat ve plakasını halledebilirlerse bende Vosmer'den Tiguan'ımı P.tesi akşamı alıp aranıza aktif üye oarak katılacağım. Yazıları biraz okudumda ne kadar doğru bir seçim aptığımı birkez daha anladım. Bunun için hepinize teşekkürler. Abt'nin 1.4 TSI için 210 hp'lik yazılımı henüz Doğuş grubu tarafından onaylanmamış, ama satıcı arkadaş gerek olmadığını aracın zaten çok performanslı olduğunu söylüyor. Bunun için sanırım yarını beklemem gerekecek.
  • Eğer ruhsat ve plakasını halledebilirlerse bende Vosmer'den Tiguan'ımı P.tesi akşamı alıp aranıza aktif üye oarak katılacağım. Yazıları biraz okudumda ne kadar doğru bir seçim aptığımı birkez daha anladım. Bunun için hepinize teşekkürler. Abt'nin 1.4 TSI için 210 hp'lik yazılımı henüz Doğuş grubu tarafından onaylanmamış, ama satıcı arkadaş gerek olmadığını aracın zaten çok performanslı olduğunu söylüyor. Bunun için sanırım yarını beklemem gerekecek.

hayırlı olsun 4 aydır onaylayamadı zaten
  • tiguanımı aldım sonunda ve hemen test sürüşü yaptım şehir içi 150km fazla trafik yoktu ortalamam 8ltlerde oldu. Rodaj sebebi ile fazla zorlamadım benim de dikkatimi o ses çekti sonra nerden tanıyorum diye düşünürken bana blowoff sesi gibi geldi garip bi şekilde aslında blowoff çok yararlı bi araç değil diye duymuştum performans bakımından biraz okumuştum. Turbodaki basıncı gaza basılmadığında düşürmek için tahliye gibi bişey inanılmaz bi ses veriyor abartılı araçlarda tuning hastaları iyi bilir.Tsi dada sanırım basıncı düşürmek için yapılan bi sistem.
    Bu arada benim tiguanda sabah çalıştırdığımda rolantisinde sanki biraz sarsıntı hissediyorum herkeste durum aynı mıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: behutku

meraba
    2009 ss tiguan (6000 km.e geldim) sahibiyim
    aracın 3.vitesten sonra 2000-3000 devir civarı ılerlerken gaza daha da bastıktan sonra islik gibi bir ses yapması normal mi
    bu ses turbodan mı kaynaklanıyor
    tesekkurler

behutku merhaba,

Benim aracım 9000 leri geçti. Tam 6000 civarı aynı sesi yaptı. Servis turbodan geldiğini ve zararsız olduğunu , bu şekilde kullanabileceğimi söyledi. Ancak daha sonra o sesin mekanik kavramadan geldiğini tespit ettim. 15 gün önce garanti kapsamında değiştirttim. Servise gittiğinde bu sesin problem yaratmadığını, TSI ların çoğunda olduğunu söyleyeceklerdir. Bence değiştirt............
  • merhabalar,bende debriyaj fren yaparken durma noktasında tok bir mekanik ses geliyor,aynı ses vites boşta iken tek freni kullandığımda çıkmıyor denecek kadar az,bazen hiç.Bu ses normal mi? Aranızda hiç karşılaşan oldu mu? Baskı balatadan gelen bir sesmidir.
  • ses çıkarmayan araba var mı ? ondan alıcam...bir arabada en sinir bozucu şey, ses gelmesi. Daha sinir bozucusu bu sesin kaynağının tespit edilememesi. En kötüsü ise o sesle yaşamak zorunda kalınması.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi virgaba -- 1 Eylül 2009; 0:23:52 >
  • Merhaba Arkadaşlar , Benzin olarak ne kullnmamı tavsiye edersiniz.
    100 Oktan mı ?
    98 veya 95 aracın ve motorun performansı için sizin tavsiyeniz nedir?
  • servıs 95 dediği için ben sadece 95 kullanıyorum.97 oktan deneyen arkadaş oldu mu?
  • 30 Ağustos 2009; 21:52:04

--------------------------------------------------------------------------------

Sakıncası yoksa aracın modelini ve aldığın fiyatı öğrenebilirmiyiz?
    quote:

Yeni araç alacak arkadaşlar.izmirden fiyat aldıktan sonra kuşadası LENA dan bir fiyat almalarını öneririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi egeberk -- 1 Eylül 2009; 10:08:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: egeberk

30 Ağustos 2009; 21:52:04

--------------------------------------------------------------------------------

Sakıncası yoksa aracın modelini ve aldığın fiyatı öğrenebilirmiyiz?
    quote:

Yeni araç alacak arkadaşlar.izmirden fiyat aldıktan sonra kuşadası LENA dan bir fiyat almalarını öneririm.

Vosmer 1 kuruş bile pazarlık yapmıyor. F&F metalik renk opsiyonsuz araca 69500 altında fiyat vermiyorlar.
  • yakıt mutlaka 95 olacak...ıslık sesi; turbo sesi normal...auto hold açıkken frenlerden gelen mekanik sesler normal...yeni arkadaşlar hoş geldinizi...
    Dip Not: Sonradan RNS 510 taktırdım...sorusu olanlara cevap verebilirim...(Taktırdığım yerde çin malı cihaz da vardı, tercih meselesi.)
  • quote:

Orijinalden alıntı: zortuk

yakıt mutlaka 95 olacak...ıslık sesi; turbo sesi normal...auto hold açıkken frenlerden gelen mekanik sesler normal...yeni arkadaşlar hoş geldinizi...
    Dip Not: Sonradan RNS 510 taktırdım...sorusu olanlara cevap verebilirim...(Taktırdığım yerde çin malı cihaz da vardı, tercih meselesi.)

rns 510 u servistenmi aldınız? eğerr farklı bir yerden aldıysanız yer ve fiyat bilgisi verebilirmisiniz? bu ay sonunda arkadasım Almanyaya gidecek olmassa ona getirtmeyi düşünüyorum. Almanya fiyatların hakkında bilginiz varmı?
  • Rodaj tamamlanana kadar motordan yanık kokusu gelmesi;devir yükselince kuş sesi gelmesi normaldir.Aynı şeyler bende de oluyor,takmayın kafanıza,normal bunlar.
  • merhabalar.
    RNS510 ile rcd 510 arasında dvd-vcd oynatması dışında anlamlı bir fark varmı? az önce serviste passat 2010 a netcox(veya netvox olabilir. )takmışlar . görüntü ekranı net değildi. ayrıca RNS 510 da tv çıkışı veya tlf bağlantısı için bluetoth varmı acaba ve memnunmusun.
  • Sn ZORTUK

RNS510 da bleutoot sistemi için modül gerekiyormu , üzerinde var mı?
    RDC 510 için bu modülü WV dışında bulmam mümkün mü?

Saygılarımla.

TiGu
  • necvox olmasın? daha önce sportage kullanıyordum onda necwox varıd fakat radyoları net çekmiyor bence necvox kullananlara sormadan yaptırmayın onun dışında necvox güzel ve stabildir.
  • Herkese Merhabalar,

Oncelikle soylemeliyim ki eve Tiguan alındıgını, aracı 1-2 gun sonra gozumle gorecegimi duydugumdan beri bu başlıgı defalarca okudum.

Ayrıca uye arkadasların araclarıyla ilgili hassasiyetini goz onune alınca VW lerimize sizin kadar ilgi gostermedigimizi uzulerek fark ettim. 97'den beri VW tercih ediyoruz ve hatırladıgım hicbir mekanik sorun yaşamadık bugune kadar. Su an kullandıgımız 2001 model Golf 300.000km de ve hala taş gibi çok şükür. Ama ben yinede Tiguan'ın cicegi burnunda olması adına hemde işi şansa bırakmamak icin elimden geldigi kadar Servis, Bakım, Aksesuar konusunda ogrenebildigim herseyi ogrenmeye çalısıyorum.

Aldıgımız aracın donanım paketi Fun & Function. Renk Beyaz. Motor 1.4 TSI 150hp.

Merak ettigim seylerden biri araç geldikten sonra istedigimiz zaman Deri Döşeme yaptırabiliyormuyuz? Hangi Deri döşemeyi tercih etmeliyiz? Bugune kadar Deri Döşeme evde pek önemsenen bir detay degildi ama en kısa zamanda yaptırılırsa cok daha guzel olacagını dusunuyorum.

İkincisi, arabanın kullanımının %90 ı uzun yolda gecicek. Bu da demek ki arabanın on tarafı sinek,bocek yagmuru altında olacak. Beyaz bir arabada lekelerin yakından nasıl gorunecegini dusunmek bile istemiyorum. Mesajlar arasında Boya Koruma ile ilgili birkaç oneri okudum fakat oneriler biraz havada kalmıs, ortak bir karara varılamamıs gibi geldi. Bu konuda onerileriniz nelerdir? Ziebart nekadar faydalıdır?

Bir baska konu da lastik konusu. İlk defa 4x4 bir araca binecegiz. Eskisehirde yasıyoruz. Son yıllarda nekadar kar yağışı azalmıs olsada buraların kışı sert geçer. Yazlık ve kışlık olarak karasal iklime uygun hangi tip lastikleri tercih ediyorsunuz?

Simdilik aklıma gelenler bunlar. Eger sizinde eklemek istediginiz seyler olursa seve seve dinliyorum.

Araba cidden cok guzel. Gozume uyku girmiyor. Bizim araba 200.000 i gectiginden beri bu anı bekliyordm onu al bunu al diye Babama baskı yapıyordm. Neyseki beni dinlememiş maddi olarakta dogru anı beklemiş

Herkese keyifli, kazasız belasız sürüşler dilerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ErdiBozdag -- 2 Eylül 2009; 5:23:50 >

• drkaramurat
    ön park sensörünü servis kaç TL ye takarım dedi öğrenebilirmiyim(ultrasonıc mi normal mi)
  • quote:

Orijinalden alıntı: egeberk

drkaramurat
    ön park sensörünü servis kaç TL ye takarım dedi öğrenebilirmiyim(ultrasonıc mi normal mi)

görüntülü olmaz dedikleri için fiyatını bile sormadım valla
  • 
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.