Şimdi Ara

***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye... (34. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
39.775
Cevap
419
Favori
3.764.858
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ekrem semih

iyi geceler arkadaşlar,
    forumunuzu 1 haftadır takip eidyorum. bende yarın 1,4 f&f kavuşuyorum. inşallah beklentilermi karşılar. ama arabayı almadan forum sayesinde kullanmadan özellklerini öğrendim. deneyimimi en kısa sürede sizlerle paylaşacağım.

Ekrem, Güle güle kullan kazasız belasız.

genel kontroller dışında özel bir şey aklıma gelmiyor.

hangi versiyon hangi renk aldın?
  • Sevgili Autograph rica ederim. Objektif olarak o dönemde düşünce ve tavsiyelerimi belirttim. Gerçekten bu sınıfta kompakt suv almayı düşünen arkadaşlara önerebileceğimiz en iyi araç VW Tiguan. Ben de 8100 Km yapmışım şu ana kadar ve Tiguan'ı tercih ettiğim için mutluyum, uzunca süre binilebilecek çok güzel bir araç. Bahsettiğiniz gibi cam tavan vs. bir kaç ilave aksesuarla daha da güzel olabilirdi. Bu nedenle almayı düşünen arkadaşlara tavsiyem alırken istedikleri gerekli ve onları mutlu edecek donanımlara para versinler. Örneğin benim Tiguan'ım sport&style, cruise taktırdım ilave olarak daha sonra. Şu anda araçta fazladan istediğim tek donanım cam tavan olayı. Bir de tabi ki navigasyon, DVD vs. sistemi olan rns 510.
    Güç, performans, konfor ve güvenlik her şey var Tiguan'da. 200 hp modifiye abt den 1.4 TSI lar için uygulanmaya başlarsa gerek var mı bilemiyorum, gelsin bakarız, ama şu haliyle 150 hp yollarda zaten kendini belli ediyor Tiguan' larımızda.Bütün arkadaşlara kazasız ve mutlu sürüşler dilerim.

quote:

Orijinalden alıntı: autograph

Uzun bir tatilden sonra tekrar döndüm. Tiguanım 6000km'ye yaklaştı.
    Sevgili Oscarmiller'a karar verme dönemindeki destekleri için teşekkür ediyorum.
    Gerçekten uzun yolda çok rahat. Küçük araçları yazmıyorum ama Passat ve Cmax'imden daha konforlu dün nereneyse hiç durmadan 8.5 saat kullandım (bir kez benzin alma hariç).
    Şehirlerarası yollarda bazen 7.4, bazen 7.6 bazen de 8.0 lt ortalamalarla gittim.
    8.0 lt 130km ile otobanda (yokuş vs dinlemeden hep cruise control ile) yaktı.
    Diğer yollarda 100km'ye takarak 7.5'lar civarında gitti geldi.
    Yol konforu, ses konforu çok iyi diyebilirim. Deri koltukların az boyunca problem yaratmadığını ve kaydırmadığını ekleyebilirim.

Cam tavan ve DVD oyanatıcılı bir ses sistemi daha keyif katabilirdi.

• teşekkürler autograf. 1,4 f&f sunroff yok. 67,5 tl. bilmiyorum daha ucuz alıanbilirmiydi. kauçuk paspas ve boya koruma da hediye.
  • Sayın Ekram Semih
    Arabanız şimdiden hayırlı olsun...Ben de 9000 km yaptım ve çok memnunum...kullandıkca bunu anlayacaksınız...aldığınız fiyat bence çok uygun ....doymamışın (doğuş) uyguladığı fırsatcı fiyatlardan...biz ötv indirimi ile bu fiyatlara aldık...
  • quote:

Orijinalden alıntı: zortuk

Mekanik kavrama sorununu nasıl anladın...nasıl bir ses geliyordu?

Vites yükseltirken yada 2000- 3000 devir aralığında gaza ilk basış esnasında aynı serçe ötüşüne benzeyen çok kısa "cik" sesi geliyordu. Aslında bir problem olmadığını böyle kullanabileceğimi söylediler ama bir süre sonra bu sese sinir olmaya başladım. Geçen hafta değiştirdiler garanti kapsamında. Şimdi problem yok. Yanlız deneme sürüşüne çıktığımız usta bu problemin çoğu TSI da olduğunu, çoğu kişinin dikkatinden kaçtığını söyledi....
  • quote:

Şehirlerarası yollarda bazen 7.4, bazen 7.6 bazen de 8.0 lt ortalamalarla gittim.

Hoşgeldin Autograph. 130 km de 8 lt çok iyi ya...... Ortalama sürat kaç gösteriyordu???

RNS 510 Zortuk ta var sanıyorum. Önerriyormu ona sormak lazım. Yanlız bildiğim kadarıyla navigasyon için Türkiye haritası güncel değilmiş sanıyorum (RNS 510 için)
  • quote:

teşekkürler autograf. 1,4 f&f sunroff yok. 67,5 tl. bilmiyorum daha ucuz alıanbilirmiydi. kauçuk paspas ve boya koruma da hediye.

Güle güle kullanın. Fiyat gayet iyi, içiniz rahat olsun..........
  • teşekkürler zortuk,
    tecrübelernizden yararlanacağım. sanki sunrooflu modeli daha iyi olurmuş gibi geliyor ama kısmet işte. az önce yolda siyah nissan quasqai gördüm. o da fena durmuyordu.

quote:

Orijinalden alıntı: zortuk

Sayın Ekram Semih
    Arabanız şimdiden hayırlı olsun...Ben de 9000 km yaptım ve çok memnunum...kullandıkca bunu anlayacaksınız...aldığınız fiyat bence çok uygun ....doymamışın (doğuş) uyguladığı fırsatcı fiyatlardan...biz ötv indirimi ile bu fiyatlara aldık...
  • ekrem semih Bey
    Hayırlı olsun,

bence Fiyat yönü ile çok iyi almışsınız. Ben ÖTV indririmine 67 ye almıştım. Ki boya koruma yok.
    Dandik bir paspas verdiler.

Denizlide Meşhur BATI var.
    Denizliden araba alacaklara dikkat !!!!!!!
    İyice araştırmadan almayın.

Saygılar.

TiGu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tigu -- 25 Ağustos 2009; 8:51:46 >
  • Teşekkürler tekrar. Haklısınız istediğmiz gibi donanım ve opsiyonlarda almak daha mutlu edecektir. Ben donanım olarak düşündüğümün de üstünde bir araç aldım. Ama insan RCD510 ve sunroof da istiyor hani :)
    Modifiyeyi ise sanırm düşünmem...

Ekrem güle güle kullan, hayırlı olsun gayet iyi fiyat...
    quote:

Orijinalden alıntı: oscarmiller

Sevgili Autograph rica ederim. Objektif olarak o dönemde düşünce ve tavsiyelerimi belirttim. Gerçekten bu sınıfta kompakt suv almayı düşünen arkadaşlara önerebileceğimiz en iyi araç VW Tiguan. Ben de 8100 Km yapmışım şu ana kadar ve Tiguan'ı tercih ettiğim için mutluyum, uzunca süre binilebilecek çok güzel bir araç. Bahsettiğiniz gibi cam tavan vs. bir kaç ilave aksesuarla daha da güzel olabilirdi. Bu nedenle almayı düşünen arkadaşlara tavsiyem alırken istedikleri gerekli ve onları mutlu edecek donanımlara para versinler. Örneğin benim Tiguan'ım sport&style, cruise taktırdım ilave olarak daha sonra. Şu anda araçta fazladan istediğim tek donanım cam tavan olayı. Bir de tabi ki navigasyon, DVD vs. sistemi olan rns 510.
    Güç, performans, konfor ve güvenlik her şey var Tiguan'da. 200 hp modifiye abt den 1.4 TSI lar için uygulanmaya başlarsa gerek var mı bilemiyorum, gelsin bakarız, ama şu haliyle 150 hp yollarda zaten kendini belli ediyor Tiguan' larımızda.Bütün arkadaşlara kazasız ve mutlu sürüşler dilerim.

quote:

Sevgili Oscarmiller'a karar verme dönemindeki destekleri için teşekkür ediyorum.
    Gerçekten uzun yolda çok rahat. Küçük araçları yazmıyorum ama Passat ve Cmax'imden daha konforlu dün nereneyse hiç durmadan 8.5 saat kullandım (bir kez benzin alma hariç).
    Yol konforu, ses konforu çok iyi diyebilirim. Deri koltukların az boyunca problem yaratmadığını ve kaydırmadığını ekleyebilirim.

• merhabalar.
    tekrar teşekkürler tigu.
    sevgili autograp sanırım RNS 510 demek istediniz. RNS 510 da navigasyon ve dvd var ama tv yok sanırım. ayrıca internet fiyatı 2500-3000 tl ama orjinali 7000 tl gibi. çokta pahalı. bu arda bluetot taktırtıktan sonra birde tlf kiti mi taktırmak gerekiyor çalışması için.

quote:

Teşekkürler tekrar. Haklısınız istediğmiz gibi donanım ve opsiyonlarda almak daha mutlu edecektir. Ben donanım olarak düşündüğümün de üstünde bir araç aldım. Ama insan RCD510 ve sunroof da istiyor hani :)

quote:

Sevgili Autograph rica ederim. Objektif olarak o dönemde düşünce ve tavsiyelerimi belirttim. Gerçekten bu sınıfta kompakt suv almayı düşünen arkadaşlara önerebileceğimiz en iyi araç VW Tiguan. Ben de 8100 Km yapmışım şu ana kadar ve Tiguan'ı tercih ettiğim için mutluyum, uzunca süre binilebilecek çok güzel bir araç. Bahsettiğiniz gibi cam tavan vs. bir kaç ilave aksesuarla daha da güzel olabilirdi. Bu nedenle almayı düşünen arkadaşlara tavsiyem alırken istedikleri gerekli ve onları mutlu edecek donanımlara para versinler. Örneğin benim Tiguan'ım sport&style, cruise taktırdım ilave olarak daha sonra. Şu anda araçta fazladan istediğim tek donanım cam tavan olayı. Bir de tabi ki navigasyon, DVD vs. sistemi olan rns 510.

quote:

• doğru, zaten şu anda rdc510 var üzerinde...
    quote:

merhabalar.
    tekrar teşekkürler tigu.
    sevgili autograp sanırım RNS 510 demek istediniz. RNS 510 da navigasyon ve dvd var ama tv yok sanırım. ayrıca internet fiyatı 2500-3000 tl ama orjinali 7000 tl gibi. çokta pahalı. bu arda bluetot taktırtıktan sonra birde tlf kiti mi taktırmak gerekiyor çalışması için.

quote:

Teşekkürler tekrar. Haklısınız istediğmiz gibi donanım ve opsiyonlarda almak daha mutlu edecektir. Ben donanım olarak düşündüğümün de üstünde bir araç aldım. Ama insan RCD510 ve sunroof da istiyor hani :)

quote:

quote:

• quote:

Orijinalden alıntı: drkaramurat

quote:

Orijinalden alıntı: virgaba

quote:

sun roof özelliği yok mu ? böyle bir şansımız yok mu ?

elbette var böyle bir şansınız.hediyesi 1500€

Sonradan yaptırmak şeklinde değil di mi ? Orijinal fabrika çıkışı siparişi bu söylediğiniz ?

• Ekrem Semih kardeşim gözün başka arabalara kayacaksa X3-Q5 e kaysın...Qasqai bunun selefi değil...denediğim nissan; daha bir yıl olmadan, her yerinden tıkırtı geliyordu...nede olsa genlerinde fransız (çoğu parça megandan tanıdık) var...içi de çok dar...ön koltuğa oturduğunda A sütün neredeyse kafana değecek...arka koltuklar keza aynı...ama ön tasarımın baya heybetli yapmışlar...
  • Arkadaşlar tavan testleri yavaş yavaş dökülmeye başladı.

http://www.iihs.org/ratings/roof/detailsbyclass.aspx?90
    http://www.iihs.org/ratings/roof/detailsbyclass.aspx?58

bakın ilk linkte küçük sınıfın tavan sağlamlığı eklenmiş. bu kadar az ağırlıklarına rağmen hepsi kötü puan almış. En iyisi bile ağırlıının 3.78 katında çöküyormuş. İnşallah başa gelmez ama Tigunun tavanı kendi ağırlığının 5.82 katı kadar sağlam. Bu testlerde sonucun iyi kabul edilmesi için 4 kat yetiyorken Tigu bunu bile 1.5'a katlıyor.

Çok daha ilginci, koskoca CRV ile Accent'in tavanları aynı ağırlıkla çöküyormuş.
    Tigunun tavanı CRV'nin neredeyse 2.5 katı kadar sağlam...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi autograph -- 24 Ağustos 2009; 21:20:31 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: drkaramurat

quote:

quote:

sun roof özelliği yok mu ? böyle bir şansımız yok mu ?

elbette var böyle bir şansınız.hediyesi 1500€

Sonradan yaptırmak şeklinde değil di mi ? Orijinal fabrika çıkışı siparişi bu söylediğiniz ?

evet.fabrika çıkışı fiyatı.sonradan kimse tavsiye etmiyor.sende düşünme bence.

• Bu yeni iç dizaynlı araçlar Türkiye ye giriş yaptımı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi allforone -- 24 Ağustos 2009; 22:47:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: allforone

Bu yeni iç dizaynlı araçlar Türkiye ye giriş yaptımı?

-2010da çıkacak diye bir söylenti vardı ama sanırım 2011e kaldı. sadece gösterge bölümü değişmiş 2010larda (küçük göstergeler büyükerin içine alınmış). direksiyon ve klima kontrol ünitesi 2010larda da 2009lar gibi.
    -ancak göstergeler açık, orta konsol koyu mavi kalmış, bence uyumsuz olmuş. renkler zevk işidir ama öyle ya da böyle ikisinin de aynı renkte olması gerekirdi.
    -direksiyon çok hoşuma gitti ama klima kontrol ünitesi kullanışsız geldi. mesela klimanın gücünü artırırken bizde ortada da bir yuvarlak var ve ayar yapmak için gözünüzü yoldan ayırmadan el yordamıyla bulup hemen çevirebiliyorsunuz. ama bunlarda sadece iki yuvarlak düğme (iki tarafın ısı kontrolu için) var ortadaki güç kontrol yuvarlak düğmesi + veya -'ye basılarak ayarlanabilen bir lever ile değişmiş. gözünü yoldan ayırmadan ayar yapmak zor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi autograph -- 25 Ağustos 2009; 9:24:56 >

• quote:

ancak göstergeler açık, orta konsol koyu mavi kalmış, bence uyumsuz olmuş. renkler zevk işidir ama öyle ya da böyle ikisinin de aynı renkte olması gerekirdi.

Dediğin gibiyse güzel olmamış gerçekten.
    Bu arada hiç 1.4 tsi'ı dsg ile satma planı varmı ileriye dönük? Yoksa dsg sadece tdi'mı özel kalacak? Gerçi tsi+dsg olsa Türkiye'de dizel satılmaz herhalde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi allforone -- 25 Ağustos 2009; 9:52:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: allforone

quote:

ancak göstergeler açık, orta konsol koyu mavi kalmış, bence uyumsuz olmuş. renkler zevk işidir ama öyle ya da böyle ikisinin de aynı renkte olması gerekirdi.

Dediğin gibiyse güzel olmamış gerçekten.
    Bu arada hiç 1.4 tsi'ı dsg ile satma planı varmı ileriye dönük? Yoksa dsg sadece tdi'mı özel kalacak? Gerçi tsi+dsg olsa Türkiye'de dizel satılmaz herhalde.

2009'un başında çıkacak dendi ama 8 aydır haber yok.
  • 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.