Şimdi Ara

***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye... (352. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
39.776
Cevap
419
Favori
3.763.979
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 350351352353354
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: autograph

quote:

Orijinalden alıntı: yorgundemokrt

quote:

Orijinalden alıntı: taneray

MERHABA TİGUANIMI ALALI 4 AY OLDU BU SÜRE İÇERSİNDE ARABAMI İNCELEDİM ÇOK MEMNUNUM YALNIZ F/F İÇİN KATALOG DA PARK ASİSTANI STANDART DENİYOR BENİMKİNDE YOK BİLGİLENDİRİRSENİZ MEMNUN OLURUM TANERAY

bildiğim kadarıyla tüm ff lerde kendi kendine park etme özelliği ve park esnasında ekrandaki ön ve arka sensorler sayesinde engelleri renkli bi şekilde görme özelliği var. ancak geri park manevra yönlendirici gibi bişey war sanırım. bu kamera taktırınca oluyo diye biliyorum ben.

vw bayilerine gelince yeterince eğitim almıyolar. ve bence bu büyük ihmali yapan bayiyi direk Almanyaya bildirin derim ben. şikayet sayıları arttıkça gerekli önemler alıncak ve daha çok özen gösterilecektir. birazda bizim üstüne düşmememizden kaynaklanıyor. nede olsa bişey olmaz tavırlarındalar adamlar. Allah yolumuzu servislere düşürtmesin inşallah:) su an aracımda arada bi cikleme kavrama noktasında tak diye bi sesduyuluyo ama nadiren:) 2 ayda 2 bin km oldu bi sorun yok inş bi gün yakıt ortalamasıda 8-9 lara düşer:D

bir dönem fflar park asistansız getirildi. şimdi bile öyle olabilir. yani standart donanımdan çıkarmışlardı.

Selamlar, benim aracım da F&F standart donanım, kamera yok sadece sensör var. Kendi kendine paralel park yapıyor. Teslim alırken bayi tarafından araç üzerinde uygulamalı olarak anlatıldı. ilk gördüğümde göz damarlarım büyüdü, ilk kullandığımda kalp atışım yükseldi :)

Aracım 2010 model, 1 Temmuz da teslim aldım. Yani sizden çok geç sayılmaz.

Bence servise bir danışın.

Tek bildiğim F&F larda ön tarafta 90 derece yana bakacak şekilde 1 sensör daha var. Otomatik parkta yerin müsaitliğini bu sensör sağlıyor. Eğer ön tamponda tam yana bakan sensörünüz varsa mutlaka otomatik park etme vardır diye tahmin ediyorum. Sonuçta F&F da otomatik park standart donanım.

• AMS DERGİSİ EYLÜL 2010 SAYISI:FORD KUGA--RENAULT KOLEOS--VW TİGUAN DETAYLI KARŞILAŞTIRMA...... SONUÇ BİZİMKİ GENE FARK ATTI:))))
  • arkadaşlar merhabalar. geçen yıl üye olmuştum ama uzun süredir yazamıyordum. şifreyi unutunca yenden üye oldum. eski adım ekrem semih idi. bende de 1,4 F&F var. bugün şu anda 1 yılık bakımda. 3 konuda fikrinizi acile merak ediyorum.
    1) orjinal paspas önerirmisiniz. 160-170 tl.
    2) yan basamaklar 850 tl. pahalı mı?
    3) sanırım bendeki radyo RCD 350. parot diye bluetoth taktırmak isterim. servsin önerisi bu. 450-500 tl diyorlar. ama ekranda arayanı falan göstermiyormuş. sadce basit cevap verme olacak. RNS 510 taktırma fiyatı nedir yada başka bluetoth önerisi olan var. ayrıca RCD 350 de navigasyo da yok tabiki.
    servisden haber bekliyorlar. önerilerinizi merakla bekliyorum...
  • Üye isminizi değiştirdim.
    Diğer sorularınız için bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olacaklardır sanırım.
    İyi sürüşler

quote:

Orijinalden alıntı: Ramazan Harmancı

arkadaşlar merhabalar. geçen yıl üye olmuştum ama uzun süredir yazamıyordum. şifreyi unutunca yenden üye oldum. eski adım ekrem semih idi. bende de 1,4 F&F var. bugün şu anda 1 yılık bakımda. 3 konuda fikrinizi acile merak ediyorum.
    3) sanırım bendeki radyo RCD 350. parot diye bluetoth taktırmak isterim. servsin önerisi bu. 450-500 tl diyorlar. ama ekranda arayanı falan göstermiyormuş. sadce basit cevap verme olacak. RNS 510 taktırma fiyatı nedir yada başka bluetoth önerisi olan var. ayrıca RCD 350 de navigasyo da yok tabiki.

• arkadaşlar bilgilerinizi bekliyrorum.
  • İyi günler 1.4 Tsi Fun and Function Tiguan almak istiyorum Rcd 510 6.5" TFT radyo-cd-mp3 çalarda bluetooth,navigasyon var mı?

VE araçta park etmek için arka görüş kamerası var mı? park sensörleri sesli mi yoksa görüntülü mü? Şimdiden teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: UTK1907

İyi günler 1.4 Tsi Fun and Function Tiguan almak istiyorum Rcd 510 6.5" TFT radyo-cd-mp3 çalarda bluetooth,navigasyon var mı?

VE araçta park etmek için arka görüş kamerası var mı? park sensörleri sesli mi yoksa görüntülü mü? Şimdiden teşekkürler

araçta navigasyon bluetooth yok. sadece müzik çalar radyo olarak görev yapıyor. park sensör kamerası 50 avro karşılığında ekletiliyordu sanırım ancak buna gerek yok bence ,ekranda ön ve arka sensörler yardımıyla herhangi bi engel varsa mesafe olarak simulatör şeklinde gösteriyor. mesela 1.5m arkanda direk var turuncu olarak uzakta gösteriyor sen yaklaştıkça hem oda yaklaşıyor hemde kırmızılaşıyor. ön ve arka sensörlerde mesafeye göre kademeli olarak artıyor. ön ve arka sensör sesleri farklı olduğundan hangi sensörün öttüğünüde anlayabiliyoruz.

• bir ilave;6 lı cd changer ve sd kart girişi var. Mp3'ü destekliyor.

quote:

Orijinalden alıntı: yorgundemokrt

quote:

Orijinalden alıntı: UTK1907

İyi günler 1.4 Tsi Fun and Function Tiguan almak istiyorum Rcd 510 6.5" TFT radyo-cd-mp3 çalarda bluetooth,navigasyon var mı?

araçta navigasyon bluetooth yok. sadece müzik çalar radyo olarak görev yapıyor. park sensör kamerası 50 avro karşılığında ekletiliyordu sanırım ancak buna gerek yok bence ,ekranda ön ve arka sensörler yardımıyla herhangi bi engel varsa mesafe olarak simulatör şeklinde gösteriyor. mesela 1.5m arkanda direk var turuncu olarak uzakta gösteriyor sen yaklaştıkça hem oda yaklaşıyor hemde kırmızılaşıyor. ön ve arka sensörlerde mesafeye göre kademeli olarak artıyor. ön ve arka sensör sesleri farklı olduğundan hangi sensörün öttüğünüde anlayabiliyoruz.

• 1.Orjinal paspasın fiyatı ortada ,genelde arkadaşlar passat olanını alıyorlar fiyatı daha uygun.Takdir sizin.
    2.yan basamakları 650 ye taktıranda var 1000 küsüre taktıranda.
    3.imkanınız varsa bunların hepsini kapsayan RNS510 taktırın.

quote:

arkadaşlar merhabalar. geçen yıl üye olmuştum ama uzun süredir yazamıyordum. şifreyi unutunca yenden üye oldum. eski adım ekrem semih idi. bende de 1,4 F&F var. bugün şu anda 1 yılık bakımda. 3 konuda fikrinizi acile merak ediyorum.

• 1) Bence orjinal pas pasa 150 küsür tl verilmez!
    2) Yan basamaklar VW de 530 TL idi.Olmazsa VW de satılan ürünün üreticisi CAN Otomotivin sitesinden 450-500 arası talep edebilirsiniz.
    3) arkadaşlar cevaplamışlar.
    Saygılar

Düşünürseniz ben kendi aracıma aldığım aşağıdaki şu aksesuarları öneririm.

quote:

• cevap veren arkadaşlara teşekkürler. dün orjinal paspas aldım . gerçekten güzel oldu ama pahalı tabiki. ama avantajı şu. viadalı yerlere tam uyuyor ve kaymıyor. özellikle gaz fren pedallları arasına sıkşımıyor. daha önce golf paspası vardı sürekli kayıyordu.
    ayrıca yan basamak ta taktırdı. bir arkadşın dediği gibi CAN diye bir firmanın. VW ile anlaşmalı. garantiyi bozmuyor. fiyal 450-500 arası ama eski kirkoyu kullanamıyorsunuız. yeni kirkoyu da satıyorlar .200 tl de o tutuyor. işçilikde olursa 830 u bulacak ama iyi bir pazarlıkla daha uygun olabilir.
    radyo meselesine gelince. dün ender elektronik ile de görüştüm. sağolsun metin bey aydınlattı. bizim araçtaki RCD510 sadce radyo teyp. navigasyon bluetooth yok. RNS 510 da navigasyon var bluetooth yok. rns 510 3500 tl (garntısı 6 aymış. 2 yıl garantiolan 7000 tl diyor). ek bluetot ise 900 tl 4500 tl yi buluyor. ZENEC diye bir ürün varmış. navigasyon bluetooth bir arada güzel bir ürün inceledim. 2500 tl diyor.
    bir d eital malı bir ürün varmış. VW navigasyon multimedia formunda vardı. tam karar veremedim.
    silerin görüşleri nedir.

• Zenec marka ürünü VW yetkili serviste taktırdım, gayet güzel, araç ile uyumlu, klima ve park sensörlerine ait göstergeler ekranda görünüyor. Ses kalitesi bence iyi. Bluetooth, navigasyon, DVD, USB, SD kart vb. güzel çalışıyor. Tavsiye ederim.
  • teşekkürler ckuru;
    zenec hangi modeli ve cihazı kendiniz mi alıp servise taktırdınız yoksa servisden mi aldınız. fiyat nedir acaba. navigasyon 81 ili kapsıyor mu. türkçe mi. hangi servise taktırdınız acaba. tv yok değilmi. RNS 510 da da tv yokblidiğim kadarıyla.
    diğer arkadaşların görüşleri nedir.
    bu arada tuareg deki RNS 810 da navigasyon tv bluetoth yok. hepsi opsiyonel miş. sadece navigasyonu sordum 3500 EUR dediler.
    bişey daha sormak isterim. 1. yıl bakımını 15000 km de değil 6000 km de yaptırdım. bundan sonrada garanti kapsamı dışında kalmamak için yılda bir mi 15000 km de mi bakım yaptıracağız. bilgisi olan var mı.
  • Ramazan Bey,
    kişisel tavsiyem RCD 510 'unuzun keyfini sürün. RNS vs serileri kesinlikle para tuzağı. Elektronik sistemi garanti kapsamı dışında kalacak diye endişelenmezseniz Ebay den 380-500 USD arası DVD,Divx, Naviagtion, USB, Bluetooth, TV, Radyo (Dual zone) özellikli bir cihaz getirip taktırın derim. Zenec'te çin üretimi, VW onaylıyor diye 2500 TL ye satılıyor.Yuuh. Sizde benim gibi 5" navigasyon cihazı alın, (divx, bluetooth vs) özellikli, güle güle kullanın. Bana maaliyeti 195 TL oldu. Nasıl monte ettiğimin resmini yakında buraya koyacağım. Süper bir görüntü oldu aracımda. Bu arada TV (analog) özelliğini hiç bir üründe aramayın, hiçbir işinize yaramaz doğru düzgün seyredemedikten sonra.

6000 KM bakımınız garanti defterine işlendi ise , bir sonraki servis KM'sini mutlaka yazmışlardır. Ondan şaşmayın,ama normalde 6000 + 15000 KM de gitmeniz gerekir.(Yağı değişti ise tabi)

quote:

teşekkürler ckuru;
    zenec hangi modeli ve cihazı kendiniz mi alıp servise taktırdınız yoksa servisden mi aldınız. fiyat nedir acaba. navigasyon 81 ili kapsıyor mu. türkçe mi. hangi servise taktırdınız acaba. tv yok değilmi. RNS 510 da da tv yokblidiğim kadarıyla.
    diğer arkadaşların görüşleri nedir.
    bu arada tuareg deki RNS 810 da navigasyon tv bluetoth yok. hepsi opsiyonel miş. sadece navigasyonu sordum 3500 EUR dediler.
    bişey daha sormak isterim. 1. yıl bakımını 15000 km de değil 6000 km de yaptırdım. bundan sonrada garanti kapsamı dışında kalmamak için yılda bir mi 15000 km de mi bakım yaptıracağız. bilgisi olan var mı.

• ARKADAŞLAR,

Tiguan 1.4 tsi 2010 model aracımdan çıkma forge marka blow off umu sıkıldığım ıcın satıyorum :) en ufak sorun bişey yoktur google gorsellerden forge blow off yazarak görebılırsınız. Pratik montaj sadece 10 dk da. cok basit sekilde montajı vardır ıstedıgınız zaman cıkarabılırsınız tek ıhtıyacınız tors anahtarı :)

110tl alan arkadaşa hayırlı ugurlu olsun.

0554 961 73 36
    erdi barış

Bu arada 2 tiguanımdan bırını sattım sıyah olan gitti. forum admını arkadasın bılgısıne lıste ıcın soledım.
  • teşekkürler yakuman.
    siz Ebay den 380-500 USD arası DVD,Divx, Naviagtion, USB, Bluetooth, TV, Radyo (Dual zone) özellikli bir cihaz taktırdınız mı. hepsini karşılayan bir cihaz varmı. varsa adı nedir acaba. yoksa , (divx, bluetooth vs) özellikli, başka bişey (adı nedir bu arada) mi taktırdınız.
    bu cihazın adı vey akodu nedir. 195 tl çok uygun gerçekten. şimdiden teşekkürler
  • erdbrs-------------S&S olarak üye listesinde kayıtlısınız. Diğer aracınız bu isimle kayıtlı değil. Eğer S&S olanı sileceksek listeden, diğer aracınızın donanımı nedir onu belirtirseniz onu ekleyeyim.

Bu arada sattığınız Tiguan S&S miydi? Kaç modeldi?
    Sattığınız fiyatı söyleyebilir misiniz, forumda 2. el fiyat bilgisi olması açısından.

İyi sürüşler

quote:

Orijinalden alıntı: erdbrs

ARKADAŞLAR,

Tiguan 1.4 tsi 2010 model aracımdan çıkma forge marka blow off umu sıkıldığım ıcın satıyorum :) en ufak sorun bişey yoktur google gorsellerden forge blow off yazarak görebılırsınız. Pratik montaj sadece 10 dk da. cok basit sekilde montajı vardır ıstedıgınız zaman cıkarabılırsınız tek ıhtıyacınız tors anahtarı :)

110tl alan arkadaşa hayırlı ugurlu olsun.

0554 961 73 36
    erdi barış

Bu arada 2 tiguanımdan bırını sattım sıyah olan gitti. forum admını arkadasın bılgısıne lıste ıcın soledım.

• 2010 model nısan ayında aldık 2 tane bırı sıyah bırı gri renk forumda resimleride vardı. SS modeldi

54.500TL ye sattım.

Ben 2 tane yazıldı diye kalmış aklımda 34 hb 3501 gri olan 34 hb 3502 siyah olan, siyah olan aracım satıldı..

Bu arada bişey sormak istiyorum ayna rezistansı butonu cevırınce dırek calısması gerekıyor demi ? hanı kalorıferın acık olması gerekmıyor ? yıkamadan sonra su tutturunca aracıma calıstırıyorum fakat eskısı gıbı ısınmıyor anlayamadım.. Teşekkür ederim
  • arkadaşlar bu arada benim geri vitese taktığımda aynanın direk otomatik aşağı inmesi özelliği hala çalışmıyor.FF 2010 larda yok sanırım bu? yol bilgisaayarından mirror açık ancak mirror down bulamadım. aynı şeymidir bilmiyorum. geri vitese takıp sağ aynamı istediğim konuma ayarlıyorum ancak otomatik bi düzelme yok bu konuda yardımcı olabilecek varsa sevinirim.
  • HongKong tan Tiguan kapı eşiklerim geldi. Fotoğraf makinesinin şarjı bittiği için monte edilmiş halini resimleyemedim

• 
Sayfa: önceki 350351352353354
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.