Şimdi Ara

***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye... (328. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: uğur Çotuk
1 Kayıtlı Üye ve 5 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
39.776
Cevap
418
Favori
3.764.327
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 326327328329330
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: trfsz

T&F olan arkadaşlar,

Dijital pusulayı kalibre edebilen oldumu?

Bölge kodu 7-8-9 olarak deneyip (Kitapçığındaki dünya haritasında Türlkiye tam belli olmadığı için tahminen olabileceğine kanaat getirdiğim bu üç bölgeyi denedim) kalibre ettim fakat sonuç alamadım. Kuzey'e ilerlerken Güney, Batıya ilerlerken Doğu gösteriyor. Yani tam tersi istikametleri gösteriyor. Pusula benim için çok önem arzetmekte fakat kullanamanın verdiği sıkıntıyı yaşıyorum.

Sn.trfsz, ben kalibre etmedim ama pusula seçimini yaptığımda doğruyu gösteriyor. Bu arada T&F modelde S&S ile aynı mı bilemiyorum. Serviste ayarlanmış olabilir, ben pek servise gitmiyorum ama sen sorabilirsin. Resmini aşağıda koyuyorum.
    İyi sürüşler.

• quote:

Orijinalden alıntı: airman737

2.0 TSİ R-Line super. gulegule kullanin daha istanbul da gormedim ,gerci bayilerde arkadas icin r line i gectim tiguan kalmamis.

Çok teşekkür ederim...
  • Orijinalden alıntı: badikbadik

Selam arkadaşlar;

KKTC'deyim. Ben de artık bir Tiguancıyım.. 2010 model 2.0 TSİ ve de R-Line... 170 beygir... Beyaz renk.. Türkiye'da sanırım henüz R-Line yok, süper bir araç 170 beygirle inanılmaz bir performans sağlıyor, Ototmatik vitez, içinde insan kendisini uçakta hissediyor... Yakında resimlerini eklerim... Sağlıcakla kalın.

O araci TR de satsalar %87 otv olur ki bu durumda fiyati 45bin euroyu bulur. Halbuki yurt disinda 1.4 ile aralarinda bin euro fark var.
    Tiguan'in 1.4 modeli TR'de yurt disiyla ayni fiyata satilan yegane arac...

Buradaki fiyatı zaten 43 bin, kampanya ile 39'a aldım. Normal 1.4 düz vitesler 26 bin euro...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gurcan_Kaan

quote:

T&F olan arkadaşlar,

Bölge kodu 7-8-9 olarak deneyip (Kitapçığındaki dünya haritasında Türlkiye tam belli olmadığı için tahminen olabileceğine kanaat getirdiğim bu üç bölgeyi denedim) kalibre ettim fakat sonuç alamadım. Kuzey'e ilerlerken Güney, Batıya ilerlerken Doğu gösteriyor. Yani tam tersi istikametleri gösteriyor. Pusula benim için çok önem arzetmekte fakat kullanamanın verdiği sıkıntıyı yaşıyorum.

Sn.trfsz, ben kalibre etmedim ama pusula seçimini yaptığımda doğruyu gösteriyor. Bu arada T&F modelde S&S ile aynı mı bilemiyorum. Serviste ayarlanmış olabilir, ben pek servise gitmiyorum ama sen sorabilirsin. Resmini aşağıda koyuyorum.
    İyi sürüşler.

----------------------------------------

Teşekkür ederim.

Dün akşam interneti altını üstüne getirdim ve çeşitli ülkelerde benzer sorunla karşılaşanlar olduğunu gördüm. Sizlere de bilgi olması açısından,

1) Kuzey-Güney doğru göstermesi Doğu-Batı tersi göstermesi problemi olanlar: Çözümü; pusulanın 2 tip ünitesi bulunmaktaymış. Kuzey-Güney veya Doğu-Batı ünitesi. Bu üniteyi serviste doğru olanla değiştirdiklerinde sorun kalmamış.

2)Aynı benim gibi, gidilen yönün tam tersini göstermesi problemi: Bunu da servis çözmüş. Fabrika çıkışı pusulanın sensörleri ters bağlanmış. Bu sensör bağlantılarını serviste değiştirdiklerinde problem kalmamış.

Bunlar üzerine "nerede bu sensör bağlantıları" diye araştırdım fakat ne servis kitapçığına ne de böyle bir bilgiye ulaşamadım. Zaten tatile çıkmak üzereyim ve tatil sonrası bakım peryodu gelecek. Servistekilerin çözmesini bekleyeceğim, bakalım derdimi anlatabileceğim mi? şüpheliyim :)

• quote:

Orijinalden alıntı: [GX]Bortu

Bizim araç S&S zaten kendi kendine park yoktu. Fakat youtube dan izlediğim park assist videosunda hem kendi kendine park hem de geri dönüş kamerası vardı?

kendi kendine park yok zaten S&S lerde doğru, fakat geri manevra kamerası takıldığında arka sensörler gitmiyor. olay şöyle:
    şimdi sizin aracınızda arka sensör var, direkt olarak geriye taktığınızda visual parking devreye giriyor rcd de mesafeyi görüyorsunuz
    geri manevra kamerası takıldığında ise o mesafeyi gördüğünüz ekrana bir buton geliyor, ona bastığınız zaman kameraya geçiyorsunuz(Mod 1-Mod 2 sanırım, F&F olan arkadaşlarda olması gerekiyor bu özelliğin)

• merhaba arkadaşlar bu ben tiguan kullanıcısı değilim bu sitede yazan bir beyfendi ile telefonla görüşmemden sonra bu siteyi inceledim. sizlere navigasyon ve multimedya konusunda yardımcı olabileceğimi düşünüyorum
    rns 510 yerine fly audio'nun yeni versiyon ürünü E-7507 navi ürününü incelemenizi tavsiye ederim bir çok talebinizi karşılayacak bir cihaz. aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz.

http://www.flyaudio.com.tr/?Arac-Navigasyon=Navigasyon-Detayi&Audio-System=352

bir hatırlatma burada yazan özelliklere ilave olarak navigasyondaki çözünürlük 800*480'e yükseltildi. ayrıca İGO yazılıma geçildi. ipod menusune shufelle ve rpt özellikleri eklendi navigasyonda sesli komutları ön hoparlörden duyup arka plandaki ses kaynağını tamamen kesmeden att yaparak duyabiliyorsunuz navigasyon daha keyifli bir hale geldi. usb arayüzü eskiden windows arayüzü idi şimdi daha gelişmiş bir arayüzle değişti türkçe karaterleride tanıyor ayrıca divx eklendi radyoda rds yayın AF/TA ÖZELLİKLERİ eklendi.radyoda scan tuşu gerçekten scan yaparak yani bulduğu kanalı 5 saniye dinletip diğer kanala geçiyor siz durdurana kadar.

bilginize

• Doğuş onay veriyor mu peki bu cihaza?
  • sayın burgman650
    tavsiye ettiğiniz ürün güzel kullanışlı bir ürüne benziyor
    ancak şu konuyu belirtmeden geçemeyeceğim bu üründede diğer bazı ürünlerin usb bağlantısındaki görseli aynı yani

resimdeki gibi bir görüntü var.Sormak istediğim ben bu görüntüyü bir çok cihazda gördüm ve bu görüntüyü veren bütün cihazlarda
    bu menü hem kullanışsız hemde gözü çok yoruyor. usbden müzik dinlendiği zaman bu menünün parlaklığıda ayarlanmıyor yada farklı bir menüde seçilmiyordu.
    acaba bu üründe de mi böyle bir sorun var? çünkü gece ben ekranın üzerine bez koymaya mecbur oluyordum.gözümü alıyordu.birde bu görüntüden adeta midem bulanıyor artık :(

• bu eski windows 5.0 arayüzü yeni nesil windows 6.0 işletim sistemine sahip ve usb arayüzü değişti ipod arayüzle aynı oldu
  • ayrıca fly audio markasında aracın park ışıkları açıldığında otomatik ekran parlaklığını azaltan gece modu özelliği var bu özellik istendiğinde manuel olarak 3 kademe ayarlanabiliyor istaenirse ekran gece tamamen karaabilyior.
  • Arkadaslar servisle görüştüm telefonda kapilarla ilgili olduğu söylendi kapılar kapalı kalıyor dediler randevu almamı istediler birbucuk saat sürer dediler.değerli autograph size gelen yazıyı gönderdim su an sisteme ekleyemedim siz benim yerime eklerseniz sevinirim saygılarımla
  • DOĞUŞUN CİHAZI ONAYLAMAMASI İÇİN BİR NEDEN YOK BİZİM AÇIMIZDAN YAKLAŞIK 4 AYDIR CİHAZIMIZ DOĞUŞ MERKEZDE DENEME TESTLERİNİ TAMAMLADI ŞİMDİ RAPORU BEKLEMEKTEYİZ. DOĞUŞ MERKEZ ODAKLI BİR FİRMA OLDUĞU İÇİN HER KONUDA ÇOK TİTİZ DAVRANAN BİR FİRMA.

FLY AUDIO CHINE MERKEZLİ OLMASIYLA BİRLİKTE AMERİKA,AVUSTRALYA, TAIWAN , DUBAI , RUSYA , UKRAYNA , İSRAİL GİBİ ÜLKELERDE SATIŞ MERKEZLERİ OLAN EN BÜYÜK ÜRETİCİ FİRMADIR.
    CİHAZLAR YÜZDE YÜZ SOKET VE DASHBORD UYUMLULUĞU OLDUĞUNDAN ARACIN ELEKTRİK SİSTEMİNE HİÇBİR ŞEKİLDE ZARAR VERMEMEKTEDİR. TEKNİK OLARAK BİR ÇOK SEBETEN DOLAYI CİHAZLAR TERCİH EDİLMEKTEDİR. AŞAĞIDAKİ LİNK SİZLER İÇİN DAHA AYDINLATICI OLACAKTIR. 2010 TIGUAN,CARAVELLE,POLO BENZERİ ARAÇLAR İÇİN UYUMLULUK ADINA YAPILAN MODİFİKASYONLARI İNCELEYEBİLİRSİNİZ.

http://www.flyaudio.net/shownews.asp?id=183&c_name=NEWS

• quote:

Orijinalden alıntı: burgman650

ayrıca fly audio markasında aracın park ışıkları açıldığında otomatik ekran parlaklığını azaltan gece modu özelliği var bu özellik istendiğinde manuel olarak 3 kademe ayarlanabiliyor istaenirse ekran gece tamamen karaabilyior.

ses sistemi açık çalışırken örneğin usbden mp3 dinlerken istersem ekranı tamamen karartabiliyormuyum? kararıyorsa tuşların ışığı yanmaya devam ediyormu?
  • sayın burgman650
    bir sorum daha olacak full sistem nekadara mal oluyor? heryerde kesintisiz tv sistemi digiturk gibi birşeyi destekliyormu yada bunuda entegre ettirebiliyormuyuz?
    (geri görüş kamerası,bluetoothu,tv özelliği,lastik basınç sistemi vb.) eksiksiz kullanma açısından soruyorum.

edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adf__ -- 8 Temmuz 2010; 19:23:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: brucelladr

Arkadaslar servisle görüştüm telefonda kapilarla ilgili olduğu söylendi kapılar kapalı kalıyor dediler randevu almamı istediler birbucuk saat sürer dediler.değerli autograph size gelen yazıyı gönderdim su an sisteme ekleyemedim siz benim yerime eklerseniz sevinirim saygılarımla

çok teşekkür ederim...

• Benim T&F de aldıktan sonra herhangi bir ayar yapmama gerek kalmamıştı.
    seni servis paklar.

quote:

T&F olan arkadaşlar,

...
  • R-Line lı ilk üyemiz sizsiniz,hayırlı olsun...oscar listeye ekleyecektir.
    keyifli sürüşler.

quote:

Orijinalden alıntı: badikbadik

Selam arkadaşlar;

KKTC'deyim. Ben de artık bir Tiguancıyım.. 2010 model 2.0 TSİ ve de R-Line... 170 beygir... Beyaz renk.. Türkiye'da sanırım henüz R-Line yok, süper bir araç 170 beygirle inanılmaz bir performans sağlıyor, Ototmatik vitez, içinde insan kendisini uçakta hissediyor... Yakında resimlerini eklerim... Sağlıcakla kalın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: astramastra

Benim T&F de aldıktan sonra herhangi bir ayar yapmama gerek kalmamıştı.
    seni servis paklar.

quote:

T&F olan arkadaşlar,

...

bende de gerekmedi. ancak ayarlamak için boş alanda 360 derece dönmek yeterli oluyor. sanırım radyo kanallarından ayarlanıyor...
  • Doğuştan onay geldiğinde buradan bizimle paylaşırsanız,seviniriz.Yeni model E7507BNAVI daha alınası duruyor.
    Maliyeti nedir ?

quote:

Orijinalden alıntı: burgman650

DOĞUŞUN CİHAZI ONAYLAMAMASI İÇİN BİR NEDEN YOK BİZİM AÇIMIZDAN YAKLAŞIK 4 AYDIR CİHAZIMIZ DOĞUŞ MERKEZDE DENEME TESTLERİNİ TAMAMLADI ŞİMDİ RAPORU BEKLEMEKTEYİZ. DOĞUŞ MERKEZ ODAKLI BİR FİRMA OLDUĞU İÇİN HER KONUDA ÇOK TİTİZ DAVRANAN BİR FİRMA.

......

http://www.flyaudio.net/shownews.asp?id=183&c_name=NEWS

• quote:

Orijinalden alıntı: astramastra

R-Line lı ilk üyemiz sizsiniz,hayırlı olsun...oscar listeye ekleyecektir.
    keyifli sürüşler.

quote:

Orijinalden alıntı: badikbadik

Selam arkadaşlar;

Çok teşekkür ederim, Allah sizlere de nasip etsin...
  • 
Sayfa: önceki 326327328329330
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.