- x
***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye...
30927 Cevap2308906 Görüntüleme274 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     102 [104] 106 107 108 109 110 111      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

694 Mesaj
3 Haziran 2010; 15:43:32 

quote:

Orijinalden alıntı: EximeR

Teşekkür ederim dostum .
Peki tüketim değerleri nedir ? Yani gerçek kullanıcı değerleri , fabrika verileri değil.

4x4 derim ben de...

yakıt konusuna gelince,8.5 ile 12.5 arasında değişiyor ortalama tüketim.bu kullanıma göre değişiyor...35.000km de benim araç 8.5 civarı genelde.

ama forumda bazı arkadaşlar 10,11 hatta 12 yi bile geçtiğini paylaşıyorlar.sanırım en fazla da dur kalk yapanların yakıt değerleri fazla çıkıyor

keyifli şürüşler....

694 Mesaj
3 Haziran 2010; 15:45:44 

quote:

Orijinalden alıntı: tino67

ziebarttan tigu için ses yalıtımı gereksiz zaten motor sesi duymuyorsunuz, ziebarttan sadece boya koruma yaptırılabilir. Boya koruma inanılmaz bir görüntü sağlıyor tavsiye ederim.

haklısın motor sesini pek duyamıyorsun ama lastik sesi geliyor.motor sesi ne kadar keyif veriyorsa lastik sesi de bir o kadar sıkıyor...

279 Mesaj
3 Haziran 2010; 16:26:12 

ExımeR !

drkaramurat'ın söylediği üzere yakıt tüketimi öncelikle kullanıma göre farklılık gösteriyor.Tıguanın torg değerleri çok iyi olduğundan ani hızlanmalar ile dur-kalk mutlaka yakıtı olumsuz etkiliyor.Şehir dışı sakin kullanımda 100 km de 7 li değerleri görebilirken çok yüksek hızlarda 10 lt bile rahatlıkla geçebiliyorsunuz.Şehir içi dur-kalk çok ise 10,5 lt-11lt çok rahat çıkıyor.Ancak kısmen dur kalk kısmen açık yol ve sakin kullanımda 9 lu hatta 8 li değerleri bile rahatlıkla yakalabilirsin.

269 Mesaj
3 Haziran 2010; 20:31:47 

ilginize çok teşekkür ederim:) umarım camsız bulurum. olmadı camsıza yönelcem butceyi bu kadar zorladık biraz daha zorlarız tiguane can feda:D

4216 Mesaj
4 Haziran 2010; 14:18:37 

12500 de T&F 'im var istanbul içi 9-9.5 şehirdışı 120 sabit hızla 8 'in altını göremedim henüz.:)

quote:

Orijinalden alıntı: EximeR

Teşekkür ederim dostum .
Peki tüketim değerleri nedir ? Yani gerçek kullanıcı değerleri , fabrika verileri değil.

Sinema ve Stereo sistemim

4216 Mesaj
4 Haziran 2010; 14:20:51 

geçen yıl boya koruma yaptırmıştım bu yıl yenilemesi geldi..memnun kaldığım için yenilemeyi de yaptırdım...

quote:

Orijinalden alıntı: tino67

ziebarttan tigu için ses yalıtımı gereksiz zaten motor sesi duymuyorsunuz, ziebarttan sadece boya koruma yaptırılabilir. Boya koruma inanılmaz bir görüntü sağlıyor tavsiye ederim.

4216 Mesaj
4 Haziran 2010; 14:28:12 

Dokunmatik Cd çalardan kastınız RCD510 sanırım,evet bazı arkadaşlarda geniş ekran olmayan
RNS/RCD310'lu modeller geldi ama (birde hırsızlık olaylarından çekinip bu modelleri özellikle tercih
edenlerin dışında )genelde standart sunulan RCD510 dur ,alırken satıcıya sorun RNS510 lu opsiyon
ekletebiliyorsanız kaçırmayın zira geri görüş kamerası bir tek bu modelde var.(diğer özelliklerinden
bahsetmiyorum dvd,navigasyon v.s.)

quote:

Orijinalden alıntı: yorgundemokrt

iyi günler arkadaşlar size bi kaç sorum olacaktı

tiguan 4x4 f&f almak istiyorum. nette biraz araştırdım. aracın içindeki cd çalar kısmı bazı araçlarda dokunmatik değil. acaba bu son alan arkadaşların araçlarındakiler nasıl? o baya bi hava katıyor araca:D

diğer sorum ise araçta park asistanı, kameralı park sensoru, gene aynı şekilde bu cd çalar standart olarak gözükmesine rağmen vw nin sitesinde kendi tiguanini yarat dediğinde fiyata ekleniyor. acaba bu özellikler standardında mevcutmu? yakın zaman da FF alan olduysa fiyatı hakkında bilgi verebilirmi?

şimdiden teşekkürler

231 Mesaj
4 Haziran 2010; 15:47:46 

Makyajlı Tiguan broşüründen bir bölüm..

0

Ön taraf vw'nin yeni tasarım şekline dönüştürülmüş fakat mevcut tasarım daha güzel duruyor bence. Ayrıca Audi'deki gibi LED farlar geliyor

local://upfiles/568974/B311B9889E954EEDADA61BBAB0F5DEDC.jpg

Ekteki dosya (1)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tspeedy -- 4 Haziran 2010; 15:50:12 >

279 Mesaj
4 Haziran 2010; 18:24:16 

Çok önce sitede bende siyah-beyaz bir fotoğrafını koymuştum.Dış görünüşte pek fark yok.Evet gündüz farı konmuş sanırım.

20 Mesaj
4 Haziran 2010; 18:30:28 

Bu broşür çıktımı türkiyede yoksa yurtdışı mı ? Pek yazıları seçemedim de...

2812 Mesaj
4 Haziran 2010; 18:32:09 

@tspeedy

bir süre önce ekledeğim resimlerdekinden çok daha güzel görünüyor resimleri bilgisayardan çektiniz galiba broşür'ün geri kalanıda mevcut yada nerden indirdiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi s1Lv3r -- 4 Haziran 2010; 19:11:13 >

Chevrolet Cruze 1.4T LTZ + Ecufast / Samsung Galaxy S5 / [Lenovo Y510P SLi

188 Mesaj
4 Haziran 2010; 19:03:00 

Arkadaşlar merhaba;

İşlerimin yoğunluğu nedeniyle epeydir giremedim foruma. Bu yoğunlukta Nisan ayı içinde özel sipariş etmeyi düşündüğüm Tiguyu da biraz askıya aldım ve bu günü buldu sipariş tarihi. Ama bu süreçte ekletmeyi düşündüğüm tüm donanımın fiyatlarını edindim ve bugün özel sipariş için gerekli kaporayı yatırıp aracı sipariş verdim. Araç 1.4 TSI F&F şeker beyazı. Eklettiğim donanım şu şekilde:

1- Hırsızlık uyarı sistemi, yani bildiğiniz alarm. 307€ maliyeti. Ama iç denetimli değil... Onun için bir 307€ daha ödemek gerekiyordu. Gerek duymadım
2- Otomatik katlanan yan dikiz aynaları. 291€ maliyeti.
3- Kış paketi. Kumaş döşemeye koltuk ısıtması ve cam-far yıkama başlıklarını ısıtma gibi özellikler içeriyor. Maliyeti 355€
4- DCC Adaptif şasi (yürüyen aksam) ayarı. Ayarlı süspansiyon özelliği... Maliyeti 1244€
5- RCD 510 DYNAUDIO Sound, Volkswagen Invidual. 8 Kanal dijital amp + Dynaudio hoparlörler. Maliyeti 727€
6- Panoramik cam tavan. Maliyeti 1550€
7- Premium mobil telefon hazırlık kiti. Bluetooth telefon bağlantısı. Hem MFD ekranda hem RCD510 ekranında tüm tel rehberini gösterme vb. Maliyeti 307€
8- Park asistanlı arka park kamerası. 484€

Tüm maliyetler liste fiyatı üzerinden brüttür. Yani ÖTV-KDV dahil fiyatlardır.

Doğuş normalde özel siparişlerde araç bedelinin %25'ini kaparo alıyor. Ben buna itiraz ettim. Onca ay paramı işleteceksiniz ne alaka dedim. Sonra sadece eklettiğim donanımın ücretini kaparo olarak ödemeye ikna ettim ve orta yolu bulduk. Zaten riskleri de eklettiğim donanım kadar. Araç 4-4.5 ay sonra ancak gelecek. Kısmetse önümüzdeki kışa Tigu ile gireceğim bende...

Hayatta en büyük eğlence; başkasının başaramazsın dediği şeyi başarmaktır.
Walter BAGEHOLT

20 Mesaj
4 Haziran 2010; 19:08:20 

quote:

Orijinalden alıntı: s1Lv3r

@tspeedy

çok güzel görünüyor resimleri bilgisayardan çektiniz galiba broşür'ün geri kalanıda mevcut yada nerden indirdiniz

Biraz araştırdım da bu resim yeni Tiguan broşüründen çekilmiş korsan bir foto sanırım. Wv makyajlı Tiguanı Eylülde Paris araba fuarında görücüye çıkarıcak gibi genel bi kanı var bu resmi veren sitelerde...

2812 Mesaj
4 Haziran 2010; 19:13:42 

@ Orion_ok

üstte sonradan düzelttim zate çindeki tigu'nun resmini eklemiştim bir süre önce resimdeki gibiydi fakat bu broşürde ki daha şık görünüyor bir an önce daha detaylı fotolar çıkar inş.

Chevrolet Cruze 1.4T LTZ + Ecufast / Samsung Galaxy S5 / [Lenovo Y510P SLi

4216 Mesaj
4 Haziran 2010; 19:21:12 

quote:

Orijinalden alıntı: alayli
Arkadaşlar merhaba;

İşlerimin yoğunluğu nedeniyle epeydir giremedim foruma. Bu yoğunlukta Nisan ayı içinde özel sipariş etmeyi düşündüğüm Tiguyu da biraz askıya aldım ve bu günü buldu sipariş tarihi. Ama bu süreçte ekletmeyi düşündüğüm tüm donanımın fiyatlarını edindim ve bugün özel sipariş için gerekli kaporayı yatırıp aracı sipariş verdim. Araç 1.4 TSI F&F şeker beyazı. Eklettiğim donanım şu şekilde:

1- Hırsızlık uyarı sistemi, yani bildiğiniz alarm. 307€ maliyeti. Ama iç denetimli değil... Onun için bir 307€ daha ödemek gerekiyordu. Gerek duymadım
2- Otomatik katlanan yan dikiz aynaları. 291€ maliyeti.
3- Kış paketi. Kumaş döşemeye koltuk ısıtması ve cam-far yıkama başlıklarını ısıtma gibi özellikler içeriyor. Maliyeti 355€
4- DCC Adaptif şasi (yürüyen aksam) ayarı. Ayarlı süspansiyon özelliği... Maliyeti 1244€
5- RCD 510 DYNAUDIO Sound, Volkswagen Invidual. 8 Kanal dijital amp + Dynaudio hoparlörler. Maliyeti 727€
6- Panoramik cam tavan. Maliyeti 1550€
7- Premium mobil telefon hazırlık kiti. Bluetooth telefon bağlantısı. Hem MFD ekranda hem RCD510 ekranında tüm tel rehberini gösterme vb. Maliyeti 307€
8- Park asistanlı arka park kamerası. 484€

Tüm maliyetler liste fiyatı üzerinden brüttür. Yani ÖTV-KDV dahil fiyatlardır.

Doğuş normalde özel siparişlerde araç bedelinin %25'ini kaparo alıyor. Ben buna itiraz ettim. Onca ay paramı işleteceksiniz ne alaka dedim. Sonra sadece eklettiğim donanımın ücretini kaparo olarak ödemeye ikna ettim ve orta yolu bulduk. Zaten riskleri de eklettiğim donanım kadar. Araç 4-4.5 ay sonra ancak gelecek. Kısmetse önümüzdeki kışa Tigu ile gireceğim bende...

Sayin alayli,
araciniz simdiden hayirli olsun.
Secimleriniz cok yerinde olmus.
Tigunuza bir an once kavusmaniz dilegiyle...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

269 Mesaj
4 Haziran 2010; 20:37:23 

yani FF tiguan standardında navigasyon ekranda arka kamerası dvd özellikleri yok diyosunuz.. ekranda arka park kamerası standart donanm olarak yazmışlar diğer özellikleri belirtmemişler zaten. rns 510 opsiyonlu gözükmüyo opsiyon olan ses sistemi sanırım. teşekkür ederim

quote:

Orijinalden alıntı: astramastra

Dokunmatik Cd çalardan kastınız RCD510 sanırım,evet bazı arkadaşlarda geniş ekran olmayan
RNS/RCD310'lu modeller geldi ama (birde hırsızlık olaylarından çekinip bu modelleri özellikle tercih
edenlerin dışında )genelde standart sunulan RCD510 dur ,alırken satıcıya sorun RNS510 lu opsiyon
ekletebiliyorsanız kaçırmayın zira geri görüş kamerası bir tek bu modelde var.(diğer özelliklerinden
bahsetmiyorum dvd,navigasyon v.s.)

4 Mesaj
4 Haziran 2010; 21:07:52 

arkadaşlar merhaba,
uzun zamandır bu forumu okuyorum.
ve 7 aydır bir Tiguan sahibiyim.
Önemli ve özel bir durumumdan dolayı çok sevdiğim Tiguan ımı bugünlerde satmak zorundayım.
bu zamana kadar bilgi desteği veren sizlerden aracımın satışında da destek olmanızı rica ediyorum.
Lütfen herkes tanıdıklarına iletirse sevinirim.
özellikler:
2010 model S&S 4X4
şeker beyazı
RCD 510 lu.
cruize control
kauçuk orjinal paspas
kauçuk orjinal bagaj koruma
15 bin kilometrede.
kazasız ve çiziksiz.
ve 4 MOTION yazılı :)

herkese teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi information@ -- 11 Haziran 2010; 21:45:40 >

188 Mesaj
5 Haziran 2010; 10:34:13 

quote:

Orijinalden alıntı: yorgundemokrt

yani FF tiguan standardında navigasyon ekranda arka kamerası dvd özellikleri yok diyosunuz.. ekranda arka park kamerası standart donanm olarak yazmışlar diğer özellikleri belirtmemişler zaten. rns 510 opsiyonlu gözükmüyo opsiyon olan ses sistemi sanırım. teşekkür ederim

Sayın yorgundemokrt;

F&F standart donanımda RCD 510 ve beraberinde 6'lı CD değiştirici gelir.

Opsiyonel olarak siz RNS 510 tercih edebilirsiniz. Bu durumda DVD player, navigasyon özelliklerine de sahip olurken 6'lı CD değiştiriciden mahrum olursunuz. Yalnız DVD'yi sadece araç dururken, daha doğrusu hızınız 10 km/sa altında iken izleyebilirsiniz. Bu hızın üzerinde güvenlik amacıyla DVD otomatik kapatılır.

Her iki seçenekte de arka park kamerası standart değildir. Park asistansız (S&S veya park asistansız özel sipariş edilmiş F&F) RCD510 veya RNS510 takılı araçlara net 50€, brüt 81€ farkla fabrika çıkışlı (sonradan takılmıyor orijinal kamera) arka park kamerası taktırtabilirsiniz. Fakat sadece arkayı çıplak kamera görüntüsü olarak görürsünüz. Geri manevra asistanından mahrum olursunuz. Ama park asistanınız varsa (ki F&F de özel sipariş verip iptal ettirmezseniz standart) net 300€, brüt 484€ gibi bir fark ödemeniz gerekir arka park kamerasına. Bu durumda F&F'inizde kitapçıkta bahsi geçen geri manevra asistanı Mod1 ve Mod2'yi tercihinize bağlı kullanabilirsiniz.

Tüm bunlardan hariç, benim gibi müzik sisteminden extra beklenti sahibi iseniz; DYNAUDIO Sound, Volkswagen Invidual opsiyonunu da 450€ net, 728€ brüt fark ödeyerek ekletebilirsiniz. Bunun getirdiği artılar ise haricen takılan 8 kanal dijital amplifikatör (toplam 300W RMS gücünde) ve araçtaki tüm hoparlörlerin sıradan değil Alman Dynaudio marka olmasıdır.

net : aksesuar fiyatına ÖTV-KDV eklenmemiş fiyat.
brüt : ÖTV-KDV dahil aksesuar fiyatı.
özel sipariş için eklettiğiniz aksesuar sayısına bağlı olarak 3.5 ile 4.5 ay arası beklemeniz gerekir aracı.
VW Türkiye sitesinde Kendi Tiguan'ını Yarat kısmında yazan aksesuar fiyatları hep net'tir. 1.6166 ile çarpıp ÖTV-KDV dahil fiyatları bulabilirsiniz.

Walter BAGEHOLT

200 Mesaj
5 Haziran 2010; 10:34:45 

quote:

Orijinalden alıntı: information@

arkadaşlar merhaba,
uzun zamandır bu forumu okuyorum.
ve 7 aydır bir Tiguan sahibiyim.
Önemli ve özel bir durumumdan dolayı çok sevdiğim Tiguan ımı bugünlerde satmak zorundayım.
bu zamana kadar bilgi desteği veren sizlerden aracımın satışında da destek olmanızı rica ediyorum.
Lütfen herkes tanıdıklarına iletirse sevinirim.

özellikler:
2010 model S&S 4X4
şeker beyazı
RCD 510 lu.
cruize control
kauçuk orjinal paspas
kauçuk orjinal bagaj koruma
15 bin kilometrede.
kazasız ve çiziksiz.
ve 4 MOTION yazılı :)

herkese teşekkür ederim.

fiyat olarak ne düşünüyorsunuz acaba. birde sormak istediğim bi konuda bu 4x4 aldığımız zaman bunu 4x2 kullanma seceneğimiz yokmu devamlımı 4x4 kullanılıyor. teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _nusret_ -- 12 Haziran 2010; 9:09:37 >

...

188 Mesaj
5 Haziran 2010; 10:47:30 

quote:

Orijinalden alıntı: astramastra

Sayin alayli,
araciniz simdiden hayirli olsun.
Secimleriniz cok yerinde olmus.
Tigunuza bir an once kavusmaniz dilegiyle...

Çok teşekkür ederim astramastra. Darısı gönlünden Tigu geçen herkesin başına. Bu aracı alıp en az 5 yıl binmeyi düşündüğümden gönlümden geçen tüm donanımı ekletmek istedim. Araç geldikten sonra kışı kumaş döşeme ile geçirip, 2011 baharında İstanbul Artcar'da "Alcantara - Deri Kombinasyon Döşeme" yaptırmayı da düşünüyorum. O da eklenince daha keyifli olacak Tigu...

Walter BAGEHOLT

657 Mesaj
5 Haziran 2010; 12:15:39 

Selam herkese

Uzun süredir yoktum bu arada araçlarını yeni teslim alan arkadaşlara hayırlı uğurlu olsun diyelim.

Benim araç gene yamuk yaptı. Anlamadım gitti bende mi bi şanssızlık var. Önce direksiyondaki menü tuşları arızası sonra malum cik sesi arada iki kere lastik yarma derken bu seferde geçenlerde konsoldaki 'egzoz gazı uyarı lambası' yanmıştı.

Fethiye Başaran'la görüştüm, durumu anlattım. Aracın sürüşünde,çwkişinde, motor ve egzoz seslerinde herhangi bir sorun yoksa getir dediler bende gittim. Baktılar ve turbo arızası var, parça gelicek Istanbul'dan ve aracı bu şekilde kulanmanız ciddi bir hasara yol açailir dediler. Birkaç gün önce bırakmıştım aracımı gerekli işlemler beklemediğim bir serilikte yapılmış, bitirilmiş ve birazdan aracı teslim almaya gideceğim.

Bu arada arka yolcuların kullandığı bir orta konsol bardak tutucu var kırılmıştı bir süre önce. Kaskoya girmiyor dediler ve yenisi 201 TL imiş. Kalsın dedim siz siz olun o aparatı kırmayın :D Kırılmasına neden olan arkadaşı hala anıyorum.

Almanya'dan spor direksiyon ve modül sipariş verdim. Umarım bir aksilik olmazsa bir ay içinde elimde olucak. Dört gözle bekliyorum.

20 Mesaj
5 Haziran 2010; 13:01:48 

arkadaşlar merhaba
S&S 4x4 modelınde yan ayna otomatik katlanma fonksiyon var mı acaba?

BMW 3.16 İ F30 2012 MODEL

188 Mesaj
5 Haziran 2010; 13:23:54 

quote:

Orijinalden alıntı: RECO555

arkadaşlar merhaba
S&S 4x4 modelınde yan ayna otomatik katlanma fonksiyon var mı acaba?

Hayır, hem S&S'de hem de F&F'de bu özellik standart donanımda yok. İlla ki isterseniz P14 paketi ekli özel sipariş geçmeniz ve 3-4 ay beklemeniz lazım.

Walter BAGEHOLT

2812 Mesaj
5 Haziran 2010; 16:50:08 

biraz önce burdaki (Trabzon) vw bayisindeydim f&f panoramik cam tavanli beyaz renk bir tiguan vardi fiyatini ve motorunu ogrenemedim acelem vardi hemen çıkmak zorundaydim ama showroom ışıklarının da katkısıyla inanılmaz duruyordu ve bugün anladım ki içimdeki tiguan aşkı git gide büyüyor hayırlısı artık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi s1Lv3r -- 5 Haziran 2010; 16:52:56 >

1822 Mesaj
5 Haziran 2010; 19:01:11 

Tüm arkadaşlara merhaba, bir kaç aydır forumu takip edip tiguanın olumlu ve olumsuz yönlerini öğrenmeye çalışıyorum, anladığım kadarıyla herkes bu araçla 'aşk evliliği' yapmış, aşık olunmayacak gibi de değil zaten, ben de almayı düşünüyorum ama birşey kafamı çok kurcalıyo. Bu kadar severek alınan bir aracın, her anlamda kalitesi de ortada, neden 2. el satılık listelerinde çok düşük km ile satılığa çıkarıldığı? Eğer insan aracını çok seviyorsa en azından 50- 60 bin km ya da 3-5 yıl kullanır, ben 4 yıldır 2001 golf4 kullanıyorum, elimden gelse 10 yıl daha kullanırım, ne oluyo da böyle beğenilerek alınan tiguan gibi bir araç hemen satılığa çıkarılıyo? [font="Tahoma"][font="Trebuchet MS"][font="Arial"][font="Verdana"][font="Courier New"] Tiguan 2.elde en düşük km ile satılan araçlardan birisi, siz kullanıcılar olarak bunu neye yoruyosunuz? Yakıt tüketimi? Yol tutuş? Servis sorunları? Yardımcı olacak tüm arkadaşlara şimdiden teşekkürler..

'Ülkeyi idare edenler saygılı ve erdemli olmalılar. Rüzgar estiğinde otları nasıl kendi yönüne eğerse, onların bu nitelikleri de egemen oldukları halkı o yöne döndürür'
Konfüçyüs

212 Mesaj
5 Haziran 2010; 19:58:07 

Orijinal çocuk koltuğu alan veya fiyatını soran var mı?

local://upfiles/870050/2CEE16AADD6E4973B7497C90B3C94F06.jpg

Ekteki dosya (1)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gurcan_Kaan -- 6 Haziran 2010; 18:11:21 >

KAAN

520 Mesaj
5 Haziran 2010; 20:10:48 

merhabalar.
tiguan xxl hakkında bilgisi olan var mı..
sanırım 1-2 sene içinde çıkacak diye duymuştum...

2608 Mesaj
5 Haziran 2010; 20:52:50 

quote:

Orijinalden alıntı: Gurcan_Kaan

Orijinal çocuk koltuğu alan veya fiyatını soran var mı?

local://upfiles/870050/2CEE16AADD6E4973B7497C90B3C94F06.jpg

ben kızıma alırken sordurmuştum 650-700 civarı demişlerdi. Ben kızıma MaxiCosi XR aldım. Çok memnunuz. ÖATMS ve ADAC testlerinden en iyi puanları alan 2-3 koltuktan biri. Onu almanızı öneririm.

Olympus OM-D
14mm 2.5
20mm 1.7
25mm 1.4
45mm 2.8 Macro
75mm 1.8

368 Mesaj
5 Haziran 2010; 21:14:01 

quote:

Orijinalden alıntı: maminci

Tüm arkadaşlara merhaba, bir kaç aydır forumu takip edip tiguanın olumlu ve olumsuz yönlerini öğrenmeye çalışıyorum, anladığım kadarıyla herkes bu araçla 'aşk evliliği' yapmış, aşık olunmayacak gibi de değil zaten, ben de almayı düşünüyorum ama birşey kafamı çok kurcalıyo. Bu kadar severek alınan bir aracın, her anlamda kalitesi de ortada, neden 2. el satılık listelerinde çok düşük km ile satılığa çıkarıldığı? Eğer insan aracını çok seviyorsa en azından 50- 60 bin km ya da 3-5 yıl kullanır, ben 4 yıldır 2001 golf4 kullanıyorum, elimden gelse 10 yıl daha kullanırım, ne oluyo da böyle beğenilerek alınan tiguan gibi bir araç hemen satılığa çıkarılıyo? [font="Tahoma"][font="Trebuchet MS"][font="Arial"][font="Verdana"][font="Courier New"] Tiguan 2.elde en düşük km ile satılan araçlardan birisi, siz kullanıcılar olarak bunu neye yoruyosunuz? Yakıt tüketimi? Yol tutuş? Servis sorunları? Yardımcı olacak tüm arkadaşlara şimdiden teşekkürler..

HİSLERİM TERCÜMAN OLMUŞUN..AYNEN KATILIYORUM SANA..2.. EL SATILIK ARACLAR 1000-10000 KM ARASI KIMSE BINMIYOR YAKITINDAN DIYE DUSUNUYORUM..

212 Mesaj
5 Haziran 2010; 21:14:38 

quote:

Orijinalden alıntı: autograph
ben kızıma alırken sordurmuştum 650-700 civarı demişlerdi. Ben kızıma MaxiCosi XR aldım. Çok memnunuz. ÖATMS ve ADAC testlerinden en iyi puanları alan 2-3 koltuktan biri. Onu almanızı öneririm.

Teşekkür ederim Sn.autograph, inceleyeceğim.

KAAN

1822 Mesaj
5 Haziran 2010; 21:40:10 

quote:

Orijinalden alıntı: drselcuk

HİSLERİM TERCÜMAN OLMUŞUN..AYNEN KATILIYORUM SANA..2.. EL SATILIK ARACLAR 1000-10000 KM ARASI KIMSE BINMIYOR YAKITINDAN DIYE DUSUNUYORUM..

Forumda günlük şehir içi kullanımda ort:10 lt deniliyor, bugünkü benzin fiyatlarıyla km ye 350 kuruş eder, sürekli kullanana dokunacak bir rakam ama anlamadığım şu, bir sürü eski araç kullanan var, 2,0 motor ama çok yakıyo demiyo biniyo hergün, aracı bozdurmamak için lpg de taktırmıyolar, e satmıyolarda çok yakıyo diye , binmeye devam ediyolar, ama tiguan bakmışsın 5000 km olmadan satılığa çıkarılmış??? Nissan OQ 'ye baktım sürdüm falan, çok farklı yol tutuş, konfor falan, tiguan üstün tabi, bir yaman çelişki?

'Ülkeyi idare edenler saygılı ve erdemli olmalılar. Rüzgar estiğinde otları nasıl kendi yönüne eğerse, onların bu nitelikleri de egemen oldukları halkı o yöne döndürür'
Konfüçyüs

20 Mesaj
5 Haziran 2010; 22:04:17 

quote:

Orijinalden alıntı: drselcuk

Bende tiguan almayı düşünmüştüm, ancak kullanıcı birkaç arkadaş yakıtından şikayet ediyor ve aracı bu yüzden değiştirmeyi düşünüyorlardı.Ben de kendime Tiguan alacaktım birazda bu sebepten dolayı 2010 model makyajlı Qashqai aldım yakıt değerleri çok daha uygun.

2608 Mesaj
5 Haziran 2010; 23:31:13 

quote:

Orijinalden alıntı: sncbc

Bende tiguan almayı düşünmüştüm, ancak kullanıcı birkaç arkadaş yakıtından şikayet ediyor ve aracı bu yüzden değiştirmeyi düşünüyorlardı.Ben de kendime Tiguan alacaktım birazda bu sebepten dolayı 2010 model makyajlı Qashqai aldım yakıt değerleri çok daha uygun.

Güle güle kullanın. Ancak burada biz 4x4 olmayan ve 68milyara satılan qaşkay'ları tartışmıyoruz.

Olympus OM-D
14mm 2.5
20mm 1.7
25mm 1.4
45mm 2.8 Macro
75mm 1.8

657 Mesaj
5 Haziran 2010; 23:58:38 

Kendi kullanım şartlarımda ortalama 12 lt'nin altına düşmüyorum, yaptığım her 2 km yolun masrafı bana yaklaşık 1 tl.

Aracımda benim şanssızlığıma denk geldiğini düşündüğüm bir takım problemlerde meydana geldi.

Ama bugün yaklaşık 10 gündür kullanmadığım aracımı ( son turbo arızasından dolayı sadece son 2 gündür serviste idi. ) servisten alıp eve dönerken aldığım keyif yok mu? İşte o herşeyi unuttuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HeRakLeIoN -- 5 Haziran 2010; 23:59:09 >

2608 Mesaj
6 Haziran 2010; 0:45:35 

quote:

Orijinalden alıntı: Gurcan_Kaan

Teşekkür ederim Sn.autograph, inceleyeceğim.

Rica ederim.

http://www1.adac.de/Tes...xicosi_rodi_XR.asp?TL=2
http://www.oeamtc.at/re...sitest_2007/gesamt.html
Bu da Amerikan testi. En iyiler...
http://www.iihs.org/res...boosters/best_bets.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi autograph -- 6 Haziran 2010; 0:57:49 >

Olympus OM-D
14mm 2.5
20mm 1.7
25mm 1.4
45mm 2.8 Macro
75mm 1.8

1822 Mesaj
6 Haziran 2010; 11:49:26 

quote:

Orijinalden alıntı: HeRakLeIoN

Kendi kullanım şartlarımda ortalama 12 lt'nin altına düşmüyorum, yaptığım her 2 km yolun masrafı bana yaklaşık 1 tl.

Aracımda benim şanssızlığıma denk geldiğini düşündüğüm bir takım problemlerde meydana geldi.

Ama bugün yaklaşık 10 gündür kullanmadığım aracımı ( son turbo arızasından dolayı sadece son 2 gündür serviste idi. ) servisten alıp eve dönerken aldığım keyif yok mu? İşte o herşeyi unuttuyor.

Sizin araç kaç km de ve neden turbo arıza yaptı? 12 lt çok yüksek bir rakam bu arada?

Konfüçyüs

235 Mesaj
6 Haziran 2010; 16:25:21 

860 km deyim ortalamam 11 litre (kullanım gayet sakin)...

68 Mesaj
6 Haziran 2010; 18:00:20 

TİGUAN araçları 2-3 aydan önce bayilerde bulmak güç .Geçen bir arkadaş 4 ay sonraya
gün verildi dedi.Sanırım onun ki özel opsiyonlu falandır.Bu nedenle olsa gerek ki bazı uyanık
arkadaşlarımız henüz yeni aldıkları daha 1000-3000 km deki araçlarını satışa koymuşlar.
(Nereden biliyorum: çünkü bende denedim € 2200 leri vurduğunda) Ola ki kar ederiz
düşüncesindeler.Sanırım arkadaşın sorusuna yanıttır.Ben böyle yorumladım.
Benim aracım 1.4 110 KW (150 beygir) S&S 4x4 Şeker Beyaz .9000 km ye yaklaştım.
Ortalama yakıt tüketimim 100 km de 8.3 yakıyor.Kullanımımın 3/2 si şehirlerarası,3/1 şehiriçi. yani
toplamda 750 km ise bunun 500 km sini şehirlerarası ,250 km sini şehiriçinde kullanıyorum
gibi.Bu değerler gayet normal hatta iyi düzeyde benim için.Şimdi bu verilerden hareketle
araçın şehiriçinde ve şehirdışında km de kaç litre yaktığını da bir arkadaş hesaplayıversin.
ATANUR

68 Mesaj
6 Haziran 2010; 18:06:32 

Şimdi ortalamam 10-11 diyen arkadaşları duyunca şaşırdım açıkçası.Şu olabilir aracın
4/3 sini şehiriçinde hele bir de İstanbul trafiğinde ve agresif kullanırlarsa bu değerleri belki bulabilirler.Kimseyi yalanlamak istemem arkadaşlar.Ha bir de şunu söyleyem aracım ilk
4000-5000 e kadar yaklaşık 1 litre fazla yakıyordui sonra tüketim düştü.Ben her depoda
tüketimimi kaydettim.Hala da kaydederim.ATANUR

68 Mesaj
6 Haziran 2010; 18:10:28 

Yakıt dersen alacan Astra 1,6 100 km de 7,5 yakacan klimada yok.
daha dersen LPG takacan Corsa ya..
Nerden bildim kullandım 10 yıl.ATANUR

435 Mesaj
6 Haziran 2010; 18:49:47 

Aracın klima performansı nasıl özellikler arka koltukta oturanlar için?

269 Mesaj
6 Haziran 2010; 19:02:56 

kafamdaki tüm sorular gitti çok teşekkür ederim:) artık haziran sonu beklenmekte:D

quote:

Orijinalden alıntı: alayli

Sayın yorgundemokrt;

F&F standart donanımda RCD 510 ve beraberinde 6'lı CD değiştirici gelir.

Opsiyonel olarak siz RNS 510 tercih edebilirsiniz. Bu durumda DVD player, navigasyon özelliklerine de sahip olurken 6'lı CD değiştiriciden mahrum olursunuz. Yalnız DVD'yi sadece araç dururken, daha doğrusu hızınız 10 km/sa altında iken izleyebilirsiniz. Bu hızın üzerinde güvenlik amacıyla DVD otomatik kapatılır.

Her iki seçenekte de arka park kamerası standart değildir. Park asistansız (S&S veya park asistansız özel sipariş edilmiş F&F) RCD510 veya RNS510 takılı araçlara net 50� brüt 81�farkla fabrika çıkışlı (sonradan takılmıyor orijinal kamera) arka park kamerası taktırtabilirsiniz. Fakat sadece arkayı çıplak kamera görüntüsü olarak görürsünüz. Geri manevra asistanından mahrum olursunuz. Ama park asistanınız varsa (ki F&F de özel sipariş verip iptal ettirmezseniz standart) net 300� brüt 484�gibi bir fark ödemeniz gerekir arka park kamerasına. Bu durumda F&F'inizde kitapçıkta bahsi geçen geri manevra asistanı Mod1 ve Mod2'yi tercihinize bağlı kullanabilirsiniz.

Tüm bunlardan hariç, benim gibi müzik sisteminden extra beklenti sahibi iseniz; DYNAUDIO Sound, Volkswagen Invidual opsiyonunu da 450�net, 728�brüt fark ödeyerek ekletebilirsiniz. Bunun getirdiği artılar ise haricen takılan 8 kanal dijital amplifikatör (toplam 300W RMS gücünde) ve araçtaki tüm hoparlörlerin sıradan değil Alman Dynaudio marka olmasıdır.

net : aksesuar fiyatına ÖTV-KDV eklenmemiş fiyat.
brüt : ÖTV-KDV dahil aksesuar fiyatı.
özel sipariş için eklettiğiniz aksesuar sayısına bağlı olarak 3.5 ile 4.5 ay arası beklemeniz gerekir aracı.
VW Türkiye sitesinde Kendi Tiguan'ını Yarat kısmında yazan aksesuar fiyatları hep net'tir. 1.6166 ile çarpıp ÖTV-KDV dahil fiyatları bulabilirsiniz.

227 Mesaj
6 Haziran 2010; 19:18:00 

otomatik katlanan yan aynaları serviste sonradan taktırma konusunda bilgisi olan var mı aranızda? herhalde olmuyordur ama yine de sorayım dedim

Gran Turismo O KADAR
Macbook Pro 13" mid-2012-iPad Mini 16GB Wifi-iPhone 5S 32GB Space Grey
Logitech G27
PS3 160GB Slim - PSN: redragon95tr
XBOX 360 Slim 250GB
>>VW Tiguan Kulübü<<
Diecast Collector

212 Mesaj
6 Haziran 2010; 22:39:47 

quote:

Orijinalden alıntı: Atanur111

Şimdi ortalamam 10-11 diyen arkadaşları duyunca şaşırdım açıkçası.Şu olabilir aracın
4/3 sini şehiriçinde hele bir de İstanbul trafiğinde ve agresif kullanırlarsa bu değerleri belki bulabilirler ........

Sn.Atanur,
Yakıt değerlerini zaten araç alırken kısmen araştırıp alıyoruz, ben de aracımdan ve yakışından memnunum.
Benim Tiguan 3000 km. ye kadar 10-11 l/100 km. değerinin hep üzerinde yakmıştı. Geçen hafta 3000 km. yi aştığında, ilk defa bir uzun yol dönüşünde 9.9 l/100 km. ortalama değerine düştü ve beni sevindirdi. Bu akşam dönerken sabit ortalama değer ise bir hafta aradan sonra 10.1 l/100 km. gösteriyordu.
Geçen haftaki sabit araç ortalama değerinin resmini aşağıda gönderiyorum.
Aracı doğuda bir ilimizde, yoğun olmayan tamamı şehir içi sayılacak bir trafikte, sakin kullanıyorum. İkinci bir araç olduğundan yoğun kullanımı da söz konusu değil.
İnşallah benim aracım da ilerleyen km.lerde sizlerin ifade ettiği değerlere ulaşacak.
İyi sürüşler...

0

Ekteki dosya (1)

KAAN

325 Mesaj
6 Haziran 2010; 23:47:47 

fsi golf almıştım ilk çıktığı seneler. diğer golflerden daha az yakıyor ve beygir gücü fazla diye. şehir içinde hiçde az yakmıyordu. ama uzun yolda çok az yakıyordu. tsi motorların fsi motorların geliştirilmişi olduğunu düşüne biliriz. benim 6000km lik tiguan kullanımı sonunda ortalamam 12. çoğo sehir içi trafikte ve hiçde agresif kullanmıyorum.

PSN:turpcuk1

intel e6420, p35 dq6 , msi 8800gts, 4X 1gb ddr2 800 ocz, tt Mozart TX,, seagate 250gb 16mb 4lu raid, 2Xseagate 300gb, necdvd-rw, enermax infiniti 650w

520 Mesaj
7 Haziran 2010; 0:13:16 

merhabalar tekrar..
tiguan XXL hakkında bilgi sahibi olan var mı..
fiyat, büyüklük ,beygir etc...
yardımlarınız için tşler şimdiden...........

518 Mesaj
7 Haziran 2010; 1:24:52 

quote:

Orijinalden alıntı: freshizmir

merhabalar tekrar..
tiguan XXL hakkında bilgi sahibi olan var mı..
fiyat, büyüklük ,beygir etc...
yardımlarınız için tşler şimdiden...........

Tiguan XXL. Based on the small and efficient Tiguan, the XXL will essentially be a stretched version of the crossover with a seven-seat capacity.

The XXL is expected to arrive in two or three years, making it a 2011 or 2012 model. Designed specifically for the U.S. market it will, not surprisingly, be priced between the Tiguan and the Touareg.

Tanrıyı güldürmek istiyorsan ona planlarından bahset.

2608 Mesaj
7 Haziran 2010; 15:29:52 

sizde de bağlantı problemi oluyor mu?
benim parolamı sıfırlamam gerekti...

Olympus OM-D
14mm 2.5
20mm 1.7
25mm 1.4
45mm 2.8 Macro
75mm 1.8

20 Mesaj
7 Haziran 2010; 16:01:23 

BAĞLANTIDA BİR PROBLEM YOK ŞİMDİLİK

BMW 3.16 İ F30 2012 MODEL

1822 Mesaj
7 Haziran 2010; 16:26:35 

quote:

Orijinalden alıntı: sncbc

Ne kadar yakıyo? Sürüş özellikleri, donanım, kalite olarak tiguana göre artı ve eksileri sizce neler?

Konfüçyüs

694 Mesaj
7 Haziran 2010; 16:27:06 

quote:

Orijinalden alıntı: autograph

sizde de bağlantı problemi oluyor mu?
benim parolamı sıfırlamam gerekti...

bende de sıkıntı yok....ama youtube a giremiyorum haziran ayı itibarı ile...

68 Mesaj
7 Haziran 2010; 17:12:16 

Consuption 1 e bakıp durmayacaksın.Kısa mesafede 15.0 da gösterir.Şimdi depon bitimine yakın
(kırmızı üstüne gelmeden olsa iyi olur) fulleyeceksin.Sonra yine ikinci fullemede kaç km yapmışın
kaç litre depoya koymuşun hesaplayacaksın.Ortalamayı tutturursun.Şimdi Tiguan sıklıkla kısa
mesafe(1,2 km ) yi sevmiyor .Kısa mesafe sık sık kullanırsan 10.-11 ortalamayı görürsün .
Evin işin 1 km .Günde 5 kez gel git olmaz .

Benim aracım 1.4 110 KW (150 beygir) S&S 4x4 Şeker Beyaz .9000 km ye yaklaştım.
Ortalama yakıt tüketimim 100 km de 8.3 yakıyor.Kullanımımın 3/2 si şehirlerarası,3/1 şehiriçi. yani
toplamda 750 km ise bunun 500 km sini şehirlerarası ,250 km sini şehiriçinde kullanıyorum
gibi.Bu değerler gayet normal hatta iyi düzeyde benim için.Şimdi bu verilerden hareketle
araçın şehiriçinde ve şehirdışında km de kaç litre yaktığını da bir arkadaş hesaplayıversin.

4/3 sini şehiriçinde hele bir de İstanbul trafiğinde ve agresif kullanırlarsa bu değerleri belki bulabilirler.Kimseyi yalanlamak istemem arkadaşlar.Ha bir de şunu söyleyem aracım ilk
4000-5000 e kadar yaklaşık 1 litre fazla yakıyordui sonra tüketim düştü.Ben her depoda
tüketimimi kaydettim.Hala da kaydederim.ATANUR

Yakıt dersen alacan Astra 1,6 100 km de 7,5 yakacan klimada yok.
daha dersen LPG takacan Corsa ya..
Nerden bildim kullandım 10 yıl.ATANUR

68 Mesaj
7 Haziran 2010; 17:15:05 

Dediğim gibi TİGUAN sahibine göre kişneyen süper bir araç.

1822 Mesaj
7 Haziran 2010; 18:25:00 

Bir arkadaş şehirlerarası 9,9 lt diyo, şehirler arası için çok yüksek değil mi? Tüm kullanıcılar mı uzun yolda böyle yüksek harcıyo? Sonuçta genel olarak bu ayarda bir aracın şehirler arasında 7-8 lt /100 km yakması gerekmez mi?

Konfüçyüs

212 Mesaj
7 Haziran 2010; 19:24:14 

quote:

Orijinalden alıntı: Atanur111

Consuption 1 e bakıp durmayacaksın.Kısa mesafede 15.0 da gösterir. .....Evin işin 1 km .Günde 5 kez gel git olmaz.....

Sn.Atanur, ifadenizi benim açıklamam karşılığında yazmışsanız; aracımın yol bilgisayarında, anlık kullanımlarda değişkenlik arz eden Consumption 1 (Tüketim 1) verilerine değil, sizin hiç değiştiremeyeceğiniz, kullanıma başlandığı günden itibaren sabit otalama alan Consumption 2 (resimde de görülür) değerlerini esas alarak yazmıştım. Bu arada 1 km gibi kısa mesafeleri yürüyerek gidiyorum.
Mesajınız bana cevap değil ise sizden özür dilerim.

Sn.maminci, şehirlerarası ortalamayı benim mesajımı esas alarak yazmışsanız ifade doğru anlaşılmamış. Benim kullanım tarzıma göre, çoğunluğu şehir içi 3000 km ortalaması araç Consumption 2 verilerin göre şimdilik 9.9 l/100 km.dir.
Saygılar.

KAAN

311 Mesaj
7 Haziran 2010; 20:14:42 

-----------------------------------------
"Baba malı tez tükenir, evlat gerek kazana."
2012 S&S 4x4 160hp karemel kahve

311 Mesaj
7 Haziran 2010; 20:27:07 

bu video da beni biraz şaşırttı. raw 4 daha başarılı gibi