Şimdi Ara

***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye... (307. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
39.776
Cevap
418
Favori
3.764.380
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 305306307308309
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    biz de 1 hafta önce sport&style 1.4 cc 4x4 şeker beyazı arabamıza kavuştuk, ilk farkettiğimiz şey herkesin bahsettiği muhteşem sürüş keyfi, motor açısından biz vw teknolojisine güveniyoruz, umarız bu güvenimiz yıllar içinde boşa çıkmaz....herkese iyi hafta sonları
  • quote:

Orijinalden alıntı: WereRabbit

Ben de son indirimden sonra ciddi olarak Tiguan düşünmeye başladım. Aklımdaki model 4x4 S&S. Bir kaç sorum olacak:

- Forumdaki arkadaşlar kağıt üzerinde 57224+744TL görünmesine rağmen 55250TL'ye aldıklarını söylemişler, herhalde pazarlıkla bu fiyata indirebiliriz?
    - Az kullanılmış, düşük km.'li bir araç da düşünebilirim, ancak ilanlara baktığımda kullanılmış araçlara sıfırdan fazla fiyat isteniyor. Örneğin 22000km'de 55000TL ve 4000km 58750TL istenen araçlar var. Bu mantıksızlığın sebebi nedir, 2010 model 10000 km. altı bir 4x4 S&S fiyatı ne olmalı sizce?
    - 4x4 gerçekten fark ediyor mu? Ankara'dayım kışın karda avantajı olacaktır ancak normal kullanımda yol tutuş açısından da gerçekten fark ediyor mu?

Pazarlıla alırsın ama araba tabi bayide fazla varsa.

Bende 2010 model baktım. Birtane 4x2 SS 51.500 tl 2010 model 18.000 km buldum. 53.000 sıfır varken almam ama gel görki 4x2 haziran sonuna kadar TR gelmiyecekmiş.

4x4 ile 4x2 arasında denilene göre 1 lt tüketim farkı var. Ama kullanmadığım için net birsey söyleyemiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: eowyn75

Merhaba arkadaşlar
    biz de 1 hafta önce sport&style 1.4 cc 4x4 şeker beyazı arabamıza kavuştuk, ilk farkettiğimiz şey herkesin bahsettiği muhteşem sürüş keyfi, motor açısından biz vw teknolojisine güveniyoruz, umarız bu güvenimiz yıllar içinde boşa çıkmaz....herkese iyi hafta sonları

birde buradan hayırlı olsun diyeyim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: torq

quote:

Orijinalden alıntı: brucelladr

bugun bişey daha öğrendim aracın kumandasındaki kilit düğmesiine bir kere basınca aracı kilitliyoruz ya ..aynı düğmeye arka arkaya ikikere basınca arac kapıları dışardan açılmıyor ama içerden açılıyor ::))

arac kapıları herzaman, kilitli de olsa icerden acılmıyor mu zaten ?

HAYIR. bUNU ARACA HIRSIZ GİRİNCE ANLADIK BİZDE. ARACIN İÇİNDEYKEN ANAHTARLA KAPILARI KİTLERSENİZ, ARAÇ KAPILARI İÇERDEN DE DIŞARDAN DA AÇILMIYOR. BU BANA GARİP GELDİ AMA BİR TÜRLÜ ARAŞTIRAMADIM :S
  • teşekkür ederiz tekrar
  • teşekkür ederiz tekrar
  • quote:

Orijinalden alıntı: drkaramurat

quote:

Orijinalden alıntı: Gurcan_Kaan

Aracını yeni alan arkadaşlara hayırlı olsun.
    RNS 310 navigasyon kartı teslimi hakkında bilgisi olan var mı? Bana 5 ay önce en kısa sürede teslim edileceği yönünde Doğuş ve bayisi tarafından söz verilmişti, en kısa süre ne kadar bir zamana karşılık geliyor? Bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.
    Saygılar.

sn gürcan kaan,rns 310 ile ilgili passat forumunda bir arkadaşı çağırmışlar ve yükleme yapmışlar.sanırım istanbulda idi.son 5- 10 sayfayı okursan kişiyi bulup mesajlaşabilirsin

keyifli sürüşler....

erzuruma selamlar....6 yıl 4 ay yaşadım orada...

Sn.drkaramurat, teşekkür ederim bahsettiğin mesaja ulaştım.

Bu arada Doğuş'tan mesaj geldi "size döneceğiz, siz de 0212... telefonla bize ulaşabilirsiniz ...." şeklinde. Onlar iki gün aramadılar ben aradım. Navigasyon kartı dağıtıma başladıklarını ifade ederek, ayrıntısını öğrenip en kısa sürede döneceğiz dediler, her zaman olduğu gibi en kısa sürenin ne kadar bir zamana karşılık geldiği belli değil , haksızlık etmemek lazım henüz telefondan sonra da ikinci gün , nasıl olsa 5 aydır bekliyoruz.

İlgin için çok teşekkür ederim, buralardan isteğin olursa beklerim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ahmetyıldırım10

Hocam ben şiddetle tabii ki imkanınız varsa 4x4 öneriyorum.Benim tiguan da 4x4; yol tutuş,sürüş dinamizmi ve güvenlik açısından 4x2 yle karşılaştırılmaz.4x4 almayı düşünmezseniz benim önerim tiguan yerine golf 1.4 tsi 122 hp (highline) olabilir. iyi günler...

Neden böyle bir acıklama yapma geregi gördünüz ki?
    Her şeyiyle 4x4'le aynı sadece çekiş acısından farkı var
  • Yaklaşık 1 haftadır multimedya sistemlerini araştırıyorum, RCD 510 daki kocaman ekranda hiçbirşey yapamamak kafama takılmıştı baya.
    Öğrendiklerim şunlar, necvox veya navitech gibi noname ürünler genel olarak pek tavsiye edilmiyor, ekranda donma problemleri sık görülüyormuş.
    Flyaudio nispeten biraz daha kaliteli bir ürün, necvox gibi HD ekranlı, farkı ekranının Sharp olması, çift işlemcili olması ancak şu an için doğuştan onay almış değiller. Şirketlerini aradım, 3-4 aydır doğuş ile görüşmeler devam ediyormuş ve bir aksilik olmazsa 15-20 gün içinde olumlu sonuçlanacakmış.
    Doğuşun onay verdiği kaliteli ve de fiyatı tuzlu olanlar Pioneer ve Alpine 407BT. Pioneer in ekranı küçük 5.8 inch, Alpine 7 inch. Alpine de ayrıca navigasyon modülü ve USB medya oynatıcı almak gerekiyor.
    Pioneer 3000 tl, alpine ana istasyon 1600 tl, navigasyon modülü 1100 tl, USB medya oynatıcı 450.
    Doğuştan onaylı yeni bir ürün de Zenec NC2010, autobildde RNS 510 dan birçok fonksiyonda üstün olduğu yazılmış, fiyatı Doğuşta yaklaşık 2300 tl. orjinal Alman malı ve oldukça kaliteli görünüyor. Yanılmıyorsam ekran led. Almanya da en çok satan multimedya sistemi imiş.
    sorusu olan varsa cevaplamaya çalışırım...

• biraz inceledim. Zenec NC2010 harika gözüküyor. ek bir parçayla dijital karasal yayınlarıda alabiliyormuş. ileride yaygınlaşacak bir teknoloji.

tüm özellikleri güzelde, dvd oynatmak içinde sanırım ekstra bir parça almak gerekiyor. yanlış anlamışta olabilirim.
  • sevgili turkkan79 verdiğin bilgiler için çok teşekkürler.
    Alpine o kadar güzel yaklaşmışki olaya aklım gitti makinaya. Üşenmemişler türkçe siteyide yapmişlar. Herşey oldukça açık net. İsteyen istediği modülü takıp istemediği özelliklerin parasını vermiyor. Navigasyonda harita güncellemeside mevcut.
    Linkinide verelim

http://www.alpine-electronics.com.tr/products/details/digital-media-station/ixa-w407bt.html

gel gelelim rcd510 gibi içeriği (içermedikleri) tartışmaya açık bi aletin çalındığı sokaklarımızda alpine'yi koyduğun gün götürürler gibime geliyor. Yada benim gibi aleti portable kullanıp uzun yola gidecegın vakıt takmak lazım.

Bu arada arkadaşlar benim araba tuz grisiydi, aracı beyaz folyoyla kaplatmayı ciddi bi şekilde düşünüyorum. Aracın tamamen R line gibi gözükmesini istiyorum (ufak tampon rotasyonlarına gerek yok). Önce mat siyah düşünmüştüm. Sonra global ısınma fikrimden caydırdı:) Fikri yada tavsiyesi olan varsa sevinirim.

• değerli arkadaşlar bu gruba katılmak için uğraşıyorum ama bayağı zorlandım:)öncelikle tiguan alma konusunda kararsız kaldığım için sizlere başvurmak istedim.tiguan baz ss 1.4 tsi hakkında bana özellikle kullanıcısı olan arkadaşlar bilgi verirse sevinirim..bir de pek çok siteden qashqai ile tiguan karşılaştırmasına baktım..kullanıcılar olarak siz ne dersiniz?özellikle 4..2 baz ss fiyatı da uygun gibi geldi..cevabınız benim için önemli etken olacak ..teşekkürler
  • Zenec vw tarafından tavsiye ediliyor.Özellikle canbus (yani araç ekranından görebilme,direksiyon tuşları ile ) uyumunun çok iyi olduğu söylendi.Ancak yinede fiyatın yüksek olduğunu düşünüyorum.Artık son model araçların navi-dvd özellikli çıkması ile birlikte fiyatların bu seviyelerde olmaması,düşmesi gerektiği kanısındayım.Bu ara fly audio nun da özellikle çözünürlük kalitesinin mükemmel olduğu,iyi bir makine olduğu kanısındayım.Tek sorun söylendiği gibi onay problemi.
  • Zenec de hersey dahil ek aparata gerek yok divx mp4 bile okuyor. Alpine de ek usb medya oynaticiya (430 tl) ihtiyac var. İphone ipoddan video oynatirsaniz aparata gerek yok.
    Necmy nasil portable hale getirdiniz sisteminizi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: podex

quote:

Orijinalden alıntı: Ahmetyıldırım10

Hocam ben şiddetle tabii ki imkanınız varsa 4x4 öneriyorum.Benim tiguan da 4x4; yol tutuş,sürüş dinamizmi ve güvenlik açısından 4x2 yle karşılaştırılmaz.4x4 almayı düşünmezseniz benim önerim tiguan yerine golf 1.4 tsi 122 hp (highline) olabilir. iyi günler...

Neden böyle bir acıklama yapma geregi gördünüz ki?
    Her şeyiyle 4x4'le aynı sadece çekiş acısından farkı var

sevgili podex 4x4 ü önce bir deneyin sonra neyin farklı olup olmadıgını anlarsınız.yol tutusu arasında büyük farklılık var.almadan önce ben denedim ikisi de. saygılar...

• Necmy sordugum sorunun cevabini yazmissiniz zaten pardon.
  • Merhaba eowyn75, aramıza hoşgeldiniz, isminizi ve aracınızı üye listesine ekledim. Şeker beyazı güzel tercih, keşke bir de panaromik tavan ekletseydiniz.
    Tiguan'ın sürüş keyfi gerçekten güzel, gaza bastığınızda gücü hissettirmeyi başaran bir alet.
    İyi sürüşler

quote:

Orijinalden alıntı: eowyn75

Merhaba arkadaşlar
  • Tiguan 1.4 TSI SS 4x2 zaten fiyatına göre çok iyi bir araç. Eğer 4x4 düşünüyorsanız yine bu fiyata Tiguan çok iyi bir seçim.
    Qashqai ile Tiguan çok kıyaslanıyor; nedeni fiyatlarının birbirine yakınlığı, diğer taraftan kalite hissi, malzeme kalitesi, sürüş keyfi, teknolojisi, güvenliği, performansı açılarından bakıldığında Tiguan bence çok önde. Her ikisini de kullandım.
    Diğer taraftan Qashqai, tabi dizel olanı, çok ekonomik bir araç doğal olarak 1.5 dci.

Eğer yakıtı Tiguan'a göre çok çok ekonomik olsun istiyorsanız direk Qashqai 1.5 dci alın. Ama ben yukarda yazılanlara bakarım; görünüşü, imajıyla ve de diğer yukarda yazdığım kriterleriyle öne çıksın aracım derseniz o zaman seçenek belli.
    Umarım size en uygun aracı seçersiniz.İyi sürüşler

quote:

Orijinalden alıntı: cenksarp

değerli arkadaşlar bu gruba katılmak için uğraşıyorum ama bayağı zorlandım:)öncelikle tiguan alma konusunda kararsız kaldığım için sizlere başvurmak istedim.tiguan baz ss 1.4 tsi hakkında bana özellikle kullanıcısı olan arkadaşlar bilgi verirse sevinirim..bir de pek çok siteden qashqai ile tiguan karşılaştırmasına baktım..kullanıcılar olarak siz ne dersiniz?özellikle 4..2 baz ss fiyatı da uygun gibi geldi..cevabınız benim için önemli etken olacak ..teşekkürler

• Ben birşeyi daha farkettim.Anahtarda kilit tuşunu basılı tutunca camların haricinde sunroof vede içerideki perdede kapanıyor.Çok hoşuma gittiİnce ayrıntılara çok dikkat ederim ben.Bu bile VW in araçlarına verdiği özeni gösteriyor kanımca.Bundan önceki 2000 Golfümdede bu tür ince ayrıntılar vardı.Vw den kolay kolay vazgeçemeyişimin sebeblerinden biride bu tür özelliklerBu arada yeni alan arkadaşlarada hayırlı olsun.Kazasız belesız sürüşler diliyorum herkese tekrar.
    Ayrıca cenksarp adlı arkadaşım.Şuan itibariyle Türkiyede 4x2 yok haberin olsun.4x4 fiyatlarıda bana göre şuan çok uygun.Bundan daha düşük te olması çok zor kanımca.

• selam arkadaşlar.
    avro yeniden 189'a yükselmiş ancak bir arkadaşım 1.84 iken aldı :) diğeri kararsız kaldı :(
  • 
Sayfa: önceki 305306307308309
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.