Laptop ta AMD İşlemci nasıl?
26 Cevap11252 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

813 Mesaj
6 Nisan 2009; 15:30:57 

LAptoplarda AMD işlemci çok tavsiye edilmiyo diye biliyorum. öğretmen olan abim için birazda ekonomik birşey bakıyorum ve 17' amd işlemcili bir toshiba model buldum. fiyat vs gayet iyi ama amd olması nasıl etkiler bilmiyorum. genelde ev içerisinde kullanılacak.

ilgilendiğim model L355D-s7825
http://www.istanbulbili...SHIBA-DUNYASI,7263.html

Fikrinizi paylaşırsanız sevinirim. Yahut bu ortalama fiyatta 16' veya üstü bir laptopta önerebilirsiniz. şimdiden saolun.

Değişmesini istediğiniz dünyanın parçası olun... M.Ghandi

813 Mesaj
6 Nisan 2009; 16:37:06 

up!

15 Mesaj
7 Nisan 2009; 13:29:55 

vallaha ben şu laptop a kafayı taktım sitedeki indirim bitmeden parayı denkleştirmey çalışacağım...

http://www.fazlafazla.com/pinfo.asp?pid=3390

813 Mesaj
8 Nisan 2009; 14:37:20 

yav link değil yorum istiyorum. amd işlemci kullanan yokmu bu forumda?

1033 Mesaj
8 Nisan 2009; 14:54:02 

Belki AMD işlemcisine ön yargılı yaklaşıyor olabilirim. Ama ben şahsen AMD işlemcili bir notebook almam. AMD işlemcili Toshıbaların ısınma sorunları olduğunu biliyorum. Diğer markalarda AMD işlemci kullanan arkadaşlar daha doğru yorum yapabilirler.

Ben işlemcide İNTEL, ekran kartında AMD derim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AramaBotu -- 8 Nisan 2009; 14:54:40 >

2066 Mesaj
8 Nisan 2009; 18:28:04 

[font="Trebuchet MS"]
quote:

Orjinalden alıntı: AramaBotu

Belki AMD işlemcisine ön yargılı yaklaşıyor olabilirim. Ama ben şahsen AMD işlemcili bir notebook almam. AMD işlemcili Toshıbaların ısınma sorunları olduğunu biliyorum. Diğer markalarda AMD işlemci kullanan arkadaşlar daha doğru yorum yapabilirler.

Ben işlemcide İNTEL, ekran kartında AMD derim

Şahsen bende böyle düşünüyorum...
Masaüstünde amd alınabilir ama laptop'ta intel...[/font]

10321 Mesaj
8 Nisan 2009; 18:56:53 

4 yıldır AMD laptop kullanan biri olarak laptopta asla AMD işlemci olmamalı diyorum. Yeterli soğutma sağlanmıyor. Aşırı derece ısınmalara sebep oluyor. Fiyatının düşük olması da bu yüzden. Kesinlikle intel. En azından aynı özellikle iki laptopu biri amd diğeri intel olarak bi 5 dk kullanın aradaki farkı anlarsınız.

84 Mesaj
8 Nisan 2009; 23:00:50 

çok ısınır tavsiye etmem

8896 Mesaj
8 Nisan 2009; 23:43:08 

Zaman zaman masaüstünde bile amd işlemcileri soğutmak dert olurken, bir notebookta amd işlemci kullanmak çok canınızı sıkar.

İntele geçiş süreci başladı I >>>>.......... I
İntel Core i7 4790K - Asus Sabertooth Z97 Mark 1 - SEASONİC X 750 GOLD PLUS - Corsair Obsidian 750D - SAMSUNG PRO 840 256 GB - CM HYPER 212X

5657 Mesaj
9 Nisan 2009; 1:28:54 

Genel sorun ısınma ve buna bağlı olarak performans kaybı
Seçimin Intel yönünde olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aslanemre58 -- 9 Nisan 2009; 1:29:30 >

ASUS ROG G75VX
Core i7-3630QM||16 GB DDR3 RAM||3 GB Nvidia GTX670MX@675MX GDDR5||2 TB HDD||17.3" Mat Full HD LED||Win8.1
Sony Xperia Z1//Xperia Z//Xperia TX//Xperia Tablet S||Beats by Dr Dre Pro-Tour

1750 Mesaj
9 Nisan 2009; 21:35:26 

Bu kadar insan İntel diyorsa vardır bir hikmeti.Şimdiye kadar laptopda AMDnin tercih edildiğini hiç görmedim.Zaten uyugn olsa bu kadar fiyat farkı da olmazdı.Laptopda tercih intel olmalıdır.

Ford C-MAX 2011 Ecoboost 1,6i / Dell Inspiron 1520 / MONSTER P170EM / Asus EeePC 1015PEM
SAMSUNG GALAXY S III / SAMSUNG GALAXY Note 10.1 / Canon EOS 70D

209 Mesaj
10 Nisan 2009; 15:21:04 

Ben 1 yıldır amd işlemci kullanıyorum gayet memnunum ısınma problemi yok o eskidendi.

Kulladığım işlemci turion64x2 gayet başarılı tavsiye ederim

813 Mesaj
10 Nisan 2009; 16:29:33 

Yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar.

ama sahip olduğum genel kanı şu şekilde oldu.

- Masaüstünde AMD tek geçilir.
- Fiyat Farkı bence tercih edilmesine bağlı. amd tercih edilmiyor ve bu nedenle ucuz.
- AMD geliştirdiği teknoloji ile artık ısınma sorununu ortadan kaldırdı. masaustunde bunu 7 8 sene once başardıgını biliyorum, hatta ben masaustunde bizzat kullanıyorum. Fakat laptopta ısınma sıkıntısı sanırım daha yeni yeni aşılıyor. baska forumdada yeni versiyon laptoplarda ısınma sorunu olmadıgını duymuştum.

son 3 5 ay içerisinde amd laptop alanlar fikirlerini paylaşırlarsa bence daha net sonuçlar alırız.

Tekrar saolun.

883 Mesaj
17 Nisan 2009; 21:04:53 

amd alacak arkadaslara toshiba ithalatcisinin amd hakkındakı soruma cevabını verıyorum.keske bu sorun olmasaydıda bende amd alsaydım

Merhaba,

AMD işlemcilerde ısınma sorunu vardır. Eğer performans istiyorsanız intel almanız daha iyi olur

İyi çalışmalar,
KEREM ÖZGÜVEN
TTS BİLGİSAYAR SİSTEMLERİ
0216 355 04 95
ATATÜRK CD. 63/9 KOZYATAĞI / İSTANBUL

-----Original Message-----
From: [mailto: ]
Sent: Thursday, April 16, 2009 8:37 PM
To: TTS BİLGİSAYAR
Subject: İleti Formu ****

Merhaba öncelikle.Toshiba marka bir notbook almayı dusunuorum.1700 gibi
limitim var a300-127d modeli ilgimi çekti.fakat amd işlemciler çok ısınıyor
gibi bir duyum aldım doğruluğu hakkında bilgi almak istiyorum.

2066 Mesaj
18 Nisan 2009; 0:03:52 

[font="Trebuchet MS"]Masaüstünde evet AMD alınır ama bence laptopta kesinlikle düşünülmemeli ...Bir firma yetkilisi bile bunu söylüyorsa helal olsun yani ne diyim ben artık...[/font]

13 Mesaj
18 Nisan 2009; 13:04:49 

ben bu senenin başında a300d-127 modelini aldım bilgisayar dengeli ve güç tasarrufu modunda kesinlikle ısınmıyor yüksek performansta ise oyun oynarken ısınma bariz bir şekilde artıyor ama bilgisayar şu ana kadar NFS gibi oyunlara rağmen hiç kapanmadı. ben de bu bilgisyarı alırken çok araştırdım biraz da şüphelerim vardı ama şimdi kullanırken iyiki de almışım diyorum almak isteyenlere tavsiyemdir

883 Mesaj
18 Nisan 2009; 13:15:28 

haydaaa kardeşş şimdi sen neler dedin ya

adamlar ısınır dıo sen ısınmıor dıorsun

iyice kafam karıstı

halbuki ısınıor dıe butcemı fazlasıyla aşıp bu modellere bakmaya başlamıştım :( ne yapacam bılmıorum kararsızlık cok kotu

Marka : acer Aspire 6930G AS6930G-664G50Mn Laptop

İşlemci Tipi : Intel Core 2 Duo
işlemci Hızı : 2.20 GHz
İşlemci Veri yolu hızı : 800 Mhz
İşlemci ön belleği : 2 MB
İşlemci Modeli : T6600
Bellek Hızı : DDR2 667 Mhz
Bellek miktarı : 4 GB
ekran boyutu : 16 inç
Ekran Tipi : WXGA (HD)
Ekran çözünürlüğü : 1366 x 768 px
Ekran Kartı : ATI Mobility Radeon HD 4650
Ekran Kartı Belleği : 1024 MB
Ekran Kartı tipi : Harici Ati
İşletim sistemi : Windows Vista Home Premium
Hdd Kapasitesi : 500 GB
Hdd Rpm : 5400 rpm
Hdd tipi : SATA
Optik sürücü tipi : Dvd Yazıcı (Super Multi, LightScribe)
Modem : 56 K
Ethernet : 10/100/1000 Mbps
Kablosuz Ağ : 802.11 A/B/G/N
Bluetooth : Var

http://www.teknosa.com/...T_Category=_NOTEBOOK63#
-----------------
buda monster

Ürün Özellikleri

Intel® Core�2 Duo P8600 (2.4 Ghz/25W)
256 MB DDR2 ATI Mobility Radeon HD 3470
15.4" WXGA (1280 x 800)Parlak Ekran
4 GB DDR2 800Mhz KINGSTON Bellek
320 GB 7200 RPM 16 MB Cache
Dual Layer DVD RW
Intel® 5300 Wİ-Fİ
HDMI + ESATA
4 in 1 kart Okuyucu
Biometric Parmak İzi Okuyucu
Dahili Camera 1.3 Megapixel
8 Cell Batarya
VISTA® Home Premium 64 BIT İşletim sistemi
Çanta HEDİYE

http://www.fokusbilgisa...k.asp?product=P86M90D12

quote:

Orjinalden alıntı: imhtp

ben bu senenin başında a300d-127 modelini aldım bilgisayar dengeli ve güç tasarrufu modunda kesinlikle ısınmıyor yüksek performansta ise oyun oynarken ısınma bariz bir şekilde artıyor ama bilgisayar şu ana kadar NFS gibi oyunlara rağmen hiç kapanmadı. ben de bu bilgisyarı alırken çok araştırdım biraz da şüphelerim vardı ama şimdi kullanırken iyiki de almışım diyorum almak isteyenlere tavsiyemdir

1 Mesaj
7 Temmuz 2009; 15:37:44 

quote:

Orjinalden alıntı: imhtp

kesinlikle amd işlemci önermiyorum bende amd işlemci kulanılmasından yanaydım ama amd işlemcii leptop alınca usandım şuan ben toshiba a300 d127 markalı leptabı kullanıyorum arkadaş söylemişki hiç ısınma problemi yok oyun oynarken bile kapanmıyoo bu olay bende ve bu markayı kullanan bütün arkadaşlarda aynı sorun var forumlarda halimiz perişan anlatıyoruz benim leptap bırakın oyunu internet sayfasını açana kadar kapanıyo altına soğutucu aldım zalman 124 tl ye oda fayda etmedi busefer kapanmıyor yalnız alev alev yanıyor 92 dereceden aşşağıya inmiyor bence toshiba ve amd den uzakdur kendide ya acer yada samsung al sana tavsiye biz yandık sen yanma kardeş

12579 Mesaj
7 Temmuz 2009; 15:44:45 

AMD CPU guzeldir ama isinma sorunu notebooklarda hala devam ediyor fakat yeni cikan urunlerde bu sorun asildi diyebilirim. Ozelliklede 17" gibi buyuk bir kasa icerisinde kullanilan AMD ler uzun sure calisma kapasitesine sahipler. Ne bir akrabam nede bir tanidigim kullanmadi ve acikcasi cevremde benden baska AMD kullananda yok o yuzden bu bilgileri kendi deneyimlerime dayanarak soyluyorum. Ayrica HP nin AMD modellerine yaklasmamani bende oneririm cunku HP nin kasa yapilari sicak havayi disari atmada zorlaniyorlar. Hp haricinde diger markalarin urunlerini incelemeni tavsiye ederim.

7 Mesaj
17 Temmuz 2009; 14:59:39 

Öncelikle hepinize merhabalar.
Kasım 2008 de amerikadan getirtmiş olduğum toshiba u405d-s2874 biligsayarımı keyifle kullanıyorum...
İşlemcisi Amd Turion 64x2 rm-72...İntelle tabi ki kıyaslamıyorum fakat işlemcilerin güçleri zaten farklı aynı hızdaki intel 25watt güçle çalışırken Amd 32-35 watt güçle çalışıyor ve Amd 64 bitlik bir işlemci.
Isınma diyorsanız evet var... fakat persormans konusunda hiç bir sıkıntısı yok....Soğutması gayet başarılı çalışıyor...Kaldıki ben de de call of duty 4 ve nfs carbon undergraund2 gayet rahat çalışıyor...
Ben ce amd ye haksızlık ediyorsunuz...

1623 Mesaj
22 Temmuz 2009; 20:30:32 

Ben amd turion x2 64 2.2 ghz toshiba A300D17f kullanıyorum. İşlemcinin çok çabuk ısındığı doğru ama buna bağlı bir performans kaybı kesinlikle yok... Sadece fan çok çalışıyor. Saatlerce pes 2009 oynuyorum. Dizüstünde kullanılmayacak kadar ısınıyor. Ama şunu belirteyim. Çok ısınmanın bana göre en büyük dezavantajı cihazın kasasının esnemesine sebep olmasıdır. Toshibada böyle bir şey yok. Kasada esneme SIFIR! Bunun dışında biraz fan sesi ve 5-10 derece beni etkilemiyor.

"Amacımız, Türk olmayan takımları yenmek." Ali Sami Yen

1904 Mesaj
23 Temmuz 2009; 9:37:57 

Isınmayla performans kaybı olmaz...ayrıca işlemciler arasında benchmark değerlerine bakarsanız normal hayatta günlük kullanımda dediğiniz kadar performans farkı oluşturacak bir durum da yok...Eğer fiyat avantakı varsa ADM tercih edilmeli... açıkçası kendim de latop alırsam ilk önce F/P oranına bakarım daha sonra karar veririm...

Ayrıca eğer çok ısnıyorsa makinanız işlemcinin olduğu bölümü veya FAN'ın olduğu bölümü koyduğunuz yerden 1-2 cm fark olacak şekilde arasına bir şey koyun...
Ve eper 3-4 ay kullandıysanız gidip soğutucu plkayı falan değiştirin, ev ortamıdna çok kolay toz kaplanabilyior bunlar, ve bir yerden sonra FAN neredeyse hiç soğutma plakasının içerisine üfleyemiyo böylece ısınma problemleri doğuyor...

MacBookPro 13.3" İ5 16GB RAM 256GB SSD

TS-E 24mm f/3.5 L II
Elinchrom BX-Rİ 500W Vagabond Mini

142 Mesaj
24 Temmuz 2009; 14:40:23 

quote:

Orijinalden alıntı: imbus_civata

amd alacak arkadaslara toshiba ithalatcisinin amd hakkındakı soruma cevabını verıyorum.keske bu sorun olmasaydıda bende amd alsaydım

Merhaba,

AMD işlemcilerde ısınma sorunu vardır. Eğer performans istiyorsanız intel almanız daha iyi olur

İyi çalışmalar,
KEREM ÖZGÜVEN
TTS BİLGİSAYAR SİSTEMLERİ
0216 355 04 95
ATATÜRK CD. 63/9 KOZYATAĞI / İSTANBUL

-----Original Message-----
From: [mailto: ]
Sent: Thursday, April 16, 2009 8:37 PM
To: TTS BİLGİSAYAR
Subject: İleti Formu ****

Merhaba öncelikle.Toshiba marka bir notbook almayı dusunuorum.1700 gibi
limitim var a300-127d modeli ilgimi çekti.fakat amd işlemciler çok ısınıyor
gibi bir duyum aldım doğruluğu hakkında bilgi almak istiyorum.

Merhaba,
Burada yazılan bazı bilgilerin yanlış olduğu konusunda sizleri bilgilendirmek istiyorum.
Öncelikle, Toshiba ithalatçısı şeklinde ismi geçen TTS Bilgisayar, ithalatçı ya da distribütör değil, teknik servis noktasıdır. Görüşleri sadece kendilerini bağlar.
Toshiba'nın Türkiye resmi distribütörü TNB Bilgisayar ve Görüntü Sistemleri A.Ş'dir. Öncelikle bunun doğru bilinmesini isterim.
Yorumlara bakacak olursak, eğer AMD kötü özelliklere sahip bir işlemci olsaydı Toshiba bunu cihazlarında kullanmazdı. Hiç bir firma kullandığı bir materyalden dolayı imajına zarar gelmesini istemez.

444 Mesaj
6 Ağustos 2009; 14:22:58 

Arkadaşım belki kendine bir notebook almamışsındır diye yazıyorum. Ben şuanda p300d-10v amd turion 2,2 işlemcili notebook kullanıyorum. Olay şundan ibaret;
Bu işlemcilerin soğutucusunun kısa sürede çok toz toplaması ve kendini yeterince soğutamayıp altındaki termal macunun kuruyup iletkenliğinin kaybolması. Bu sogutucuların hava kanalları intel işlemcilerinkine göre daha sık olması. Intelde de böyle bir sorun oluyormuş (Yetkili servisten alınan bilgi) ama amd yi 6 ayda bir servise götürüp temizletiyorsan hatta bulunduğun yerdeki toz vs. durumuna göre 3-4 ay da olabilir, intelde ise 12 ayda bir. Olay bundan ibaret. Ben notebook la birçok oyun oynuyorum her işimi görüyor tek memnun olmadığım konu bu. Şu anda ısınıyor çünkü içi tozlanmış durumda ve ben bu durum dan çok sıkıldım. Her servise götürdüğümde 70 tl bayılmak zorundasın. Makinanın fanını temizleyip altına da termal macunu nu sürüp sana geri veriyorlar. ilk bir kaç ay hiç bir sorun yaşamıyorsun ama bir kaç ay sonra yine tozlanma oluyor ve tekrar başa dönüyorsun. Amd işlemcilerin ısınma sorunu bundan ibarettir. Inteli de kullanan anlatsın ikisini sen kıyasla ve kararını ver derim ve sakın acele etme aldanırsın, ne için alıcaksan ona uygun bir kasa al, ağırlık bile çok önemli bu cihazlarda benimki herşeyiyle beraber 4 kg - + ortalama. Uzun bir yola götürürken kollarım kopuyor taşırken. Birde söyle bir konu açmıştım birde onu bir oku.

http://forum.donanimhaber.com/m_33496560/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MrSwaH -- 6 Ağustos 2009; 17:55:38 >

Samsung Galaxy S4 Kullanıcıları Kulübü
PANASONIC TX-P42V20E
TOSHİBA L650-11F
LOGITECH Z-5500
PES2013 ID: woody_wood
PES2014 ID: woody_wood

463 Mesaj
11 Nisan 2010; 18:28:11 

ben üniversite okuduğum için yurtta kalıyorum. Bende amd işlemci li bir bilgisayar almak gibi bir tecrübesizlik yaşadım :D ondan çektiğimi inanın ilk okulda sürekli çocukları döven öğretmenlerden çekmemişimdir. Resmen ateş gibi yanıyor. Ne var canım birazcık ısınsın diyebilirsiniz. Ama zamanla o kadar rahatsız edici oluyorki gece herkez uyurken diğer odadan beri herkezi rahatsız ediyor resmen bir traktör gibi. İnanın masaüstümden bu kadar ses çıkmıyor. Ve yurdumda amd kullanan bir iki kişi daha var hepsi şikayetci satma peşindeler. Şuan için amd nin laptoplardaki teknolojisi intel i yakalayamadı. Sakın amd işlemcili bir laptop almaya kalkmayın çok üzülürsünüz ;) suana kadar memnun 1 kişi bile tanımıyorum.

ama benim için mutlu son hp ye çok ısınıyor diye gönderdiğim bilgisayar 30 iş günü boyunca gelmedi intel işlemcili bir bilgisayar teklif ettiler aldım 5 gün içinde gelecek :)

Bir Günde Taht'a Çıkmadık! Bir Günde Taht'tan İnmeyiz! İmparator FATİH TERİM! Ölene kadar seninleyiz!!!

19709 Mesaj
11 Nisan 2010; 18:31:49 

HP ve Asus' un AMD işlemcili modellerini kullandımç. Hem performans hem de ısı anlamında çok kötü.
AMD işlemcili notebook alıp paranı sokağa atacağına, atom işlemcili netbook al daha iyi.

Bazıları hayatı dolu dolu yaşar. Bazıları ise yavaşça akıp geçmesini bekler. Ama hayatı biryerde yakaladın mı, işte O zaman muhteşem birşey olur...

6932 Mesaj
11 Nisan 2010; 18:31:58 

8 aylık konu

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Taşınabilir Bilgisayarlar] » Notebook - Dizüstü » Toshiba » Laptop ta AMD İşlemci nasıl?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.375