evi hamam böcekleri bastı ne yapmak lazım?
93 Cevap24680 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

765 Mesaj
6 Nisan 2009; 10:43:24 

arkadaşlar bzim evde s3-5 cm uzunluğunda tiksindirici hamam böcekleri(kara fatmalar) bastı yaşadığımız yerde ilaçlama şirketleride yok ne yapacağımı şaşırdım bu konuda tecrübeli ilaçlama firmasında çalışan arakdaşlar falan varsa yardımcı olursanız sevinirim...

bizim evdeki kara fatmalar:http://www.hamambocegi.name/

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
6 Nisan 2009; 10:52:56 

Ye Gitsin
Şaka Şaka Marketlerde Yemler Var O Mallar Yiyip Geberiyo Onlardan Al

476 Mesaj
6 Nisan 2009; 11:25:10 

evi komple bi ilaçlattır en etkili çözüm..

765 Mesaj
6 Nisan 2009; 17:23:53 

quote:

Orjinalden alıntı: __right_

Ye Gitsin
Şaka Şaka Marketlerde Yemler Var O Mallar Yiyip Geberiyo Onlardan Al

evet mutlaka bi ilaç alacağımda işte daha önce böyle bi olay yaşayan varsa ilaç zehir tavsiyesi falan verir diye düşünmüştüm sağol çok iğrençler harbiden ama çokda dayanıklılar kafasını koparsan bile 1 hafta öylece yaşabiliyomuş birde radyasyondan bile zarar görmyolarmış bence bu hayvanlardan harika biyolojik silah olurdu....

765 Mesaj
6 Nisan 2009; 17:25:58 

quote:

Orjinalden alıntı: splash17

quote:

Orjinalden alıntı: splash17

güzel söylüyosunuzda mesajımda yaşadığım yerde ilaçlama şirketleri yok diye belirtmiştim bu yüzden kendim halletmem gerekiyor teşekkür ederim

82 Mesaj
6 Nisan 2009; 17:28:25 

Bugün bizim evdede 2 tane çıktı normalde hiç çıkmaz bende şaşırdım nerden geldiler diye ama gerçekten tiksindirici

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Boğaziçi University - CET 2011

765 Mesaj
6 Nisan 2009; 17:29:21 

köklerini kurutacak ilaç veya zehir ismi tavsiyesine ihtiyacım var....

604 Mesaj
6 Nisan 2009; 17:30:36 

Su giderlerine bolca DDT dök ve uzaklaş. Zira uzaklaşmadığın takdirde onlarla aynı kaderi paylaşabilirsin. Üretimi ve ticareti yasak diyorlar ama ben kolayca bulabiliyorum.

765 Mesaj
6 Nisan 2009; 17:31:42 

quote:

Orjinalden alıntı: the-ece

Bugün bizim evdede 2 tane çıktı normalde hiç çıkmaz bende şaşırdım nerden geldiler diye ama gerçekten tiksindirici

ya bizim evde öyle 5. kat asansörde yok ben inip çıkmaya üşeniyorum onlar küçücük başlarıyla okadar yolu gelmeye üşenmiyolarda... bizim evde ben lavobo borularının içinden geldiğini tahmin ediyorum zaten verdiğim sitedede öyle yazıyo pis su borularından falan gelirmiş bide annem okadar titizdirki hergün evde temezlik olur gelecek başka yer bulamamışlar sanki ....

604 Mesaj
6 Nisan 2009; 17:33:37 

Alt komşunuz veya üst komşunuz temiz değilse sizin dairenizde de haşere çıkması gayet normaldir.

1593 Mesaj
6 Nisan 2009; 17:33:38 

Uçmuyosa sorun yok.Uçan cinstense işin zor walla arkadaşım.İlaçlama olarak da biz bi defasında tütünlere atılan bi zehir vardı onu atmıştık.İşe yarar ama çok kokar tavsiye etmem yani

**CÜNEYT ARKIN FAN CLUP**

765 Mesaj
6 Nisan 2009; 17:33:58 

quote:

Orjinalden alıntı: bakidoruk

Su giderlerine bolca DDT dök ve uzaklaş. Zira uzaklaşmadığın takdirde onlarla aynı kaderi paylaşabilirsin. Üretimi ve ticareti yasak diyorlar ama ben kolayca bulabiliyorum.

bu ddt nerde bulunur hocam...

604 Mesaj
6 Nisan 2009; 17:35:54 

Hangi şehirdesin bilmiyorum ama Konya'da zirai ilaçlar ve lezzetli baharatlar satan emekli dedelerin dükkanlarında masa altında vardır. Bulur ve kullanırsan eğer çok dikkat et temasına bile izin verme çok kuvvetlidir.

DDT, (dikloro difenol trikloroethan) çok zehirli ve inatçı bir böcek öldürücüdür. Kolayca vücut dokusundaki yağlarda çözülür ve gıda zincirinde birikmeye başlar. 1939 yılında keşfedilen DDT, dünyada en yaygın biçimde kullanılan böcek ilacıydı.[kaynak belirtilmeli] Balıklar ve kuşlar için çok öldürücü olduğu anlaşıldı.[kaynak belirtilmeli] Kuşların yumurtalarının kabuklarını zayıflattığı ve üremelerini sonuçsuz bıraktığı için az kaldı bir çok türün, soyunun tükenmesine yol açacaktı.[kaynak belirtilmeli] 1970'li yıllarda ABD ve Avrupa'da yasaklandı. DDT'nin zararlı olduğunu Rachel Carson adında bir biliminsanı bulmuştur. Ve DDT kullanıldığı zamanlarr canlıların (insanlar,hayvanlar,bitkiler ve diğer canlılar) büyük bir hasar götmüştür DDT çok etkileyici bir ilaçtır ve bütün canlıları öldürebilecek bir etkisi vardır bu yüzden kullanımdan kalkmıştır.

Alıntı: http://tr.wikipedia.org/wiki/DDT

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bakidoruk -- 6 Nisan 2009; 17:37:11 >

302 Mesaj
6 Nisan 2009; 17:35:56 

Merak ediyorum nuh neden kurtarmış bu iğrenç yaratıkları

KURAL DIŞISINIZ | | Uymanız gereken kuralları devirmek için tıklayınız.

765 Mesaj
6 Nisan 2009; 17:36:23 

quote:

Orjinalden alıntı: elk_35

Uçmuyosa sorun yok.Uçan cinstense işin zor walla arkadaşım.İlaçlama olarak da biz bi defasında tütünlere atılan bi zehir vardı onu atmıştık.İşe yarar ama çok kokar tavsiye etmem yani

yok ya bizimkler uçmuyo Allahtan...

765 Mesaj
6 Nisan 2009; 17:39:35 

quote:

Orjinalden alıntı: Shuffy

Merak ediyorum nuh neden kurtarmış bu iğrenç yaratıkları

bilmiyorum ama bu hayvanların üzerinde çalışılsa mutlaka işe yarar bişeyler çıkar

765 Mesaj
6 Nisan 2009; 17:41:50 

quote:

Hangi şehirdesin bilmiyorum ama Konya'da zirai ilaçlar ve lezzetli baharatlar satan emekli dedelerin dükkanlarında masa altında vardır. Bulur ve kullanırsan eğer çok dikkat et temasına bile izin verme çok kuvvetlidir.

DDT, (dikloro difenol trikloroethan) çok zehirli ve inatçı bir böcek öldürücüdür. Kolayca vücut dokusundaki yağlarda çözülür ve gıda zincirinde birikmeye başlar. 1939 yılında keşfedilen DDT, dünyada en yaygın biçimde kullanılan böcek ilacıydı.[kaynak belirtilmeli] Balıklar ve kuşlar için çok öldürücü olduğu anlaşıldı.[kaynak belirtilmeli] Kuşların yumurtalarının kabuklarını zayıflattığı ve üremelerini sonuçsuz bıraktığı için az kaldı bir çok türün, soyunun tükenmesine yol açacaktı.[kaynak belirtilmeli] 1970'li yıllarda ABD ve Avrupa'da yasaklandı. DDT'nin zararlı olduğunu Rachel Carson adında bir biliminsanı bulmuştur. Ve DDT kullanıldığı zamanlarr canlıların (insanlar,hayvanlar,bitkiler ve diğer canlılar) büyük bir hasar götmüştür DDT çok etkileyici bir ilaçtır ve bütün canlıları öldürebilecek bir etkisi vardır bu yüzden kullanımdan kalkmıştır.

Alıntı: http://tr.wikipedia.org/wiki/DDT

kardeş çok sağol kırıkkaledeyim sanırım tarım için zirai ilaçlar satan bi kaç dükkan biliyorum sanırım onlarda bulabilirim peki kullanımı nasıl dediğinize göre tehlikeli bişey dikkatli olmak lazım eldiven falan mı kullandınız

604 Mesaj
6 Nisan 2009; 17:45:58 

Naylon poşet içinde kiloyla satılıyor. Lastik eldivenleri takrım ve büyükçe bir pudra kutusuna doldurdum. Sonra geceleri yatmadan önce pis su giderlerini bununla doldurdum. Sabaha kadar su ile ilaç sürüklenmediği takdirde etkisi büyük olacaktır. Ahşap parke aralarınada çok az birşey serptim. Aman dikkat! Evde emekleyen çocuk felan varsa bunu yapmayın. Sabahları ilk işinizde soğuk suyla lavaboları yıkamak olsun.

765 Mesaj
6 Nisan 2009; 17:51:04 

quote:

Naylon poşet içinde kiloyla satılıyor. Lastik eldivenleri takrım ve büyükçe bir pudra kutusuna doldurdum. Sonra geceleri yatmadan önce pis su giderlerini bununla doldurdum. Sabaha kadar su ile ilaç sürüklenmediği takdirde etkisi büyük olacaktır. Ahşap parke aralarınada çok az birşey serptim. Aman dikkat! Evde emekleyen çocuk felan varsa bunu yapmayın. Sabahları ilk işinizde soğuk suyla lavaboları yıkamak olsun.

deminden beri açtığım konuyu arıyorum 2. sayfadaysı sildiler sandım neyse çok teşekkür ederim evde çocuk yok umarım bu ddt yi bulabilirim uyarılarınızı dikkate alıp aynen uygulayacağım Allah razı olsun

2801 Mesaj
6 Nisan 2009; 18:25:50 

Kardeşim bak beni iyi dinle şimdi. Tozmuş falanmış bunları bir kenara bırak. Ben 4-5 ay önce evde hamamböceği ordusu besliyordum. Allah seni inandırsın Gece 3-4 gibi mutfağın ışığını bir yakıyordum tezgah üstünde abartmadan söylüyorum 50-60 tane büyüklü küçüklü hamamböceği dolaşıyordu. Ve ordan tüm odalara dağılıyorlardı. Evi ilaçlattım ilaçlama şirketine fayda etmedi. O şirket zaten tanıdıktı gittim ondan aynı ilaçtan aldım bende sıktım yok gene fayda etmedi. Ve ben çılgına döndüm arttık evden taşınacaktım o derece.

Daha sonra aklıma RAID geldi. Hamamböceği için yapılan yeşil kutulu sprey. Her eczanede var tanesi 5 TL. Gittim ondan 10 şişe aldım. Daha sonra mutfakta ne varsa indirdim çıkardım başka odaya mutfağı komple boşalttım. Buzdolabı dahil. Bağladım yüzüme bezi annemle ikimiz 5 kutuyu bitirdik mutfakta sıkmadığımız yer, delik kalmadı. Bolca her yere sıktık. Görecen ama nasıl kaçıyorlar can havliyle. İlacı sıkar sıkmaz pat ters dönüp donup kalıyor bu kadar ani etkili bir ilaç görmedim hayatımda.

Bu böcekler o kadar pis hayvan ki allah belalarını versin. Her yere yumurta bırakıyorlar. Benim bulduğum yumurta yerleri: bulaşık makinesi içi, duvar saatinin içi, dolapların menteşeleri, elektrik prizleri, boruların üstü. Kısacası her yer. Her tarafa sıkman gerekiyor. Komple boşaltman gerekiyor sıktığın yeri. Oturma odası veya salon ise çıkarmana gerek yok ancak iyice havalandırman lazım odayı. Kullanma talimatına aynen uy şişe üzerinde yazacak.

İnan bana bir hafta içinde %70 oranında azalacak 1 ay içinde ise %100 olarak tamamen kökü kuruyacak. Şu an evimde 1 tane dahi yok. Aylardır rastlamadık hiçbirimiz. Bir haftadan sonra yine RAID marka böcek yemi al ve buzdolabı arkası, tezgah altı ve bir kaç kritik noktaya bu yemleri bırak. Yemler kapalı bir kutu gibi dıştan insana zararı yok. O yüzden güvenli.

Ben şu soldakinden kullandım. Dediklerimi aynen uygula çözüme kavuşacaksın. Son olarak birkaç şey daha söylemek istiyorum. Önce en çok nerde görüosan ordan başla sıkmaya. Daha sonra diğer odalara da sık. Hepsini aynı gün yapmana gerek yok. Rahat olabilirsin.

0

Umarım kurtulursun

Acer S7-391 Ultrabook
Intel® Core™ i5 3337U 1.8 Ghz@2.60 Ghz | 4 GB DDR3 1600 Mhz Ram | 13.3" Full HD IPS Dokunmatik LED | 64 GB x 2 / 128 GB RAID0 SSD | 1.3 KG

266 Mesaj
6 Nisan 2009; 18:32:44 

quote:

Orjinalden alıntı: elektronikci_71

bilmiyorum ama bu hayvanların üzerinde çalışılsa mutlaka işe yarar bişeyler çıkar

dostum bu hamam böceklerini inceleyerek mükemmel kızlı koşan, duvarlara tırmanan ve birçok işe yarayan robotlar yapılıyor robot üreten firmalar tarafından o yüzden direkt dış görünüşe bakip bu lanetli böceği Allah niye yaratmış demeyin herşeyin yaratılmasının bir sebebi vardır

...

1883 Mesaj
6 Nisan 2009; 18:32:56 

Kırıkkalede yaşıyorsan normaldir.

Katılım zamanı: 16 Nisan 2002

Macaristan’daki Türk anıtları - tıkla

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
6 Nisan 2009; 18:33:18 

Çin Kolantasından Adamları Çağır Onlar Yerler Üstünr Paran Olur Boş Ver

2849 Mesaj
6 Nisan 2009; 18:35:08 

Bu altıgen ya da beşgen şeklinde tuzaklar var böcek yemi yuttu mu kendi de ölüyor zehri yuvasına götürüp aile fertleri de ölüyor çok etkili. Bizim de böcek sorunumuz vardı özellikle banyodan yayılıyorlardı koyduk evde yuva yapabilecekleri yerlere 1-2 haftaya %100 temizledi böcekleri.

Bizde de sivrisinek sorunu arkadaşlar ne yapılabilir? Daha önce de topic açtım fakat cevap alamadım. Arkadaş yazın gecede abartısız 5-6 tane öldürüyorum yeter bataklığın üstünde olmaz bu kadar sivrisinek yakıcam bu apartmanın bahçesini artık. Ayrıca bu likit fişe takılan ilaçlar işe yarıyor gece rahat uyuyorum fakat bu sinekleri görmek bile beni tiksindiriyor komple yok olsunlar istiyorum.

Gerçi sayelerinde reflekslerimi geliştirdim, sağ ya da sol el hiç farketmeden havada uçan sineği yakalayabiliyorum

1534 Mesaj
6 Nisan 2009; 19:21:23 

shoot'em all

8G56GH16U99HS131I3IIG78U0N

765 Mesaj
7 Nisan 2009; 0:45:16 

quote:

Orjinalden alıntı: [C_a_N_e_R]

Kardeşim bak beni iyi dinle şimdi. Tozmuş falanmış bunları bir kenara bırak. Ben 4-5 ay önce evde hamamböceği ordusu besliyordum. Allah seni inandırsın Gece 3-4 gibi mutfağın ışığını bir yakıyordum tezgah üstünde abartmadan söylüyorum 50-60 tane büyüklü küçüklü hamamböceği dolaşıyordu. Ve ordan tüm odalara dağılıyorlardı. Evi ilaçlattım ilaçlama şirketine fayda etmedi. O şirket zaten tanıdıktı gittim ondan aynı ilaçtan aldım bende sıktım yok gene fayda etmedi. Ve ben çılgına döndüm arttık evden taşınacaktım o derece.

Daha sonra aklıma RAID geldi. Hamamböceği için yapılan yeşil kutulu sprey. Her eczanede var tanesi 5 TL. Gittim ondan 10 şişe aldım. Daha sonra mutfakta ne varsa indirdim çıkardım başka odaya mutfağı komple boşalttım. Buzdolabı dahil. Bağladım yüzüme bezi annemle ikimiz 5 kutuyu bitirdik mutfakta sıkmadığımız yer, delik kalmadı. Bolca her yere sıktık. Görecen ama nasıl kaçıyorlar can havliyle. İlacı sıkar sıkmaz pat ters dönüp donup kalıyor bu kadar ani etkili bir ilaç görmedim hayatımda.

Bu böcekler o kadar pis hayvan ki allah belalarını versin. Her yere yumurta bırakıyorlar. Benim bulduğum yumurta yerleri: bulaşık makinesi içi, duvar saatinin içi, dolapların menteşeleri, elektrik prizleri, boruların üstü. Kısacası her yer. Her tarafa sıkman gerekiyor. Komple boşaltman gerekiyor sıktığın yeri. Oturma odası veya salon ise çıkarmana gerek yok ancak iyice havalandırman lazım odayı. Kullanma talimatına aynen uy şişe üzerinde yazacak.

İnan bana bir hafta içinde %70 oranında azalacak 1 ay içinde ise %100 olarak tamamen kökü kuruyacak. Şu an evimde 1 tane dahi yok. Aylardır rastlamadık hiçbirimiz. Bir haftadan sonra yine RAID marka böcek yemi al ve buzdolabı arkası, tezgah altı ve bir kaç kritik noktaya bu yemleri bırak. Yemler kapalı bir kutu gibi dıştan insana zararı yok. O yüzden güvenli.

Ben şu soldakinden kullandım. Dediklerimi aynen uygula çözüme kavuşacaksın. Son olarak birkaç şey daha söylemek istiyorum. Önce en çok nerde görüosan ordan başla sıkmaya. Daha sonra diğer odalara da sık. Hepsini aynı gün yapmana gerek yok. Rahat olabilirsin.

0

Umarım kurtulursun

hocam çok sağol valla evde annemle kafayı yiyecez psikolojimiz bozulmuş hale geldi gece kalkıpta mutfağa yada lavobaya falan gideemiyoruz korktuğumuzdan değilde insanı tiksindiren bir görnüşleri var

@bakidoruk , arkadaşımızın önerdiği DDT yi bulabilirsem onu deneyeceğim bulamazsam önerdiğiz raidden alacağım tekrar teşekkür ederim

765 Mesaj
7 Nisan 2009; 0:52:34 

quote:

Orjinalden alıntı: ysfxx

dostum bu hamam böceklerini inceleyerek mükemmel kızlı koşan, duvarlara tırmanan ve birçok işe yarayan robotlar yapılıyor robot üreten firmalar tarafından o yüzden direkt dış görünüşe bakip bu lanetli böceği Allah niye yaratmış demeyin herşeyin yaratılmasının bir sebebi vardır

ohooo hızlı hareket etmeleri neki.... bu böcekleri 2 haftadır araştırıyorum araştırdıkça ağzım açık kalıyo ve öylesine yaratılmış hayvanlar olmadığına inanıyorum işte özellikleri

*1sn gibi kısa süreli yoğun radyasyona maruz kalan bir insan hayatta kalamazken bu yaratıklar radyosayana karşı oldujça dayanıklılardr

* kafasını koprasanız bile hala yumurtalarını bırakkabilirler ve o halde 1 hafta kafasız vicuduylka hareket edebilirler

*kanatları uçmak için değildir onları sıcağa soğuğa ve radyasyona karşı korumada etkilidir

*sıcak yada soğuk onları fazla etkilemez

böylesi bir donanımlı hayvanları öldürmeyi içim el vermiyo çünkü mutlaka bir yaradılış sebebi vardır sonuçta bu dünyaya herşy insanoğlu için yaratıldı ama artık dayanacak gibi değilim

2119 Mesaj
7 Nisan 2009; 0:53:36 

Böcek yemini tavsiye etmiyorum, bizde koyduk afiyetle yediler hepsini.

Komple evi ilaçlamakta tam randıman vermiyor. Bende 2-3 aydır hiç görmüyodum ama havalar ısınmaya başladı mutfak ve banyoda hergün 1-2 tane öldürmeye başladım. Geçen bizim odaya kullanmadığımız 37 ekran tv'yi getirdim. Biraz sonra bi baktım kalorifer böceği çıktı içinden. Şerefsizler oraya bile yuva yapmış.

Neyse ya, tüylerim diken diken oldu yine, bunları gördünmü ilacı basıcaksın üstüne. Ben önceleri üstlerine ilaç sıkıp ateşe veriyodum ama ilaç sıkmak yetiyomuş

Edit: Aklıma gelmişken bizim dükkanın arka tarafında fırın var. Bizim evdekilerin 3 katı hamam böceklerinin çıktığını görüyorum. Benim evde gördüğüm en büyük böcek 3cm. Ama fırının orda gördüklerim 6-7 santim vardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XR9 -- 7 Nisan 2009; 0:55:41 >

765 Mesaj
7 Nisan 2009; 0:54:49 

quote:

Orjinalden alıntı: Macromedia

Kırıkkalede yaşıyorsan normaldir.

asıl kırıkkalede olmalarına şaşıyorum normalde bu hayvanlar nemli bölgeleri severer kırıkkalede ne deniz var nede göl, bir ırmak var oda kurudu kuruyacak....

11934 Mesaj
7 Nisan 2009; 0:56:11 

Ben böcek spreyi ile öldürmüştüm odada elleyemedim arkamda duruodu bende pc de film izliyorum film bitti arkamı döndüm böcek yok haraket edip gtmiş Ben öldürüdm sanıyordum ama ölmemiş namusuz Korku filmi gibiydi ya arkanızı dönersiniz ve o ana kaybolur ya aynen onun gibi bi yerden elinde bişeyle çıkacak diye bekledim ama çekip gitmiş hayvan

Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir
Ne mutlu Türküm Diyene

765 Mesaj
7 Nisan 2009; 0:58:13 

quote:

Orjinalden alıntı: XR9

Böcek yemini tavsiye etmiyorum, bizde koyduk afiyetle yediler hepsini.

Komple evi ilaçlamakta tam randıman vermiyor. Bende 2-3 aydır hiç görmüyodum ama havalar ısınmaya başladı mutfak ve banyoda hergün 1-2 tane öldürmeye başladım. Geçen bizim odaya kullanmadığımız 37 ekran tv'yi getirdim. Biraz sonra bi baktım kalorifer böceği çıktı içinden. Şerefsizler oraya bile yuva yapmış.

Neyse ya, tüylerim diken diken oldu yine, bunları gördünmü ilacı basıcaksın üstüne. Ben önceleri üstlerine ilaç sıkıp ateşe veriyodum ama ilaç sıkmak yetiyomuş

Edit: Aklıma gelmişken bizim dükkanın arka tarafında fırın var. Bizim evdekilerin 3 katı hamam böceklerinin çıktığını görüyorum. Benim evde gördüğüm en büyük böcek 3cm. Ama fırının orda gördüklerim 6-7 santim vardır.

walla hergün bir iki tane çıkıyo derken gnlük ortalama 3-4 oldu evde zehirde yok sabah bitane lavobada vardı baktım kaçmaya uğraşıyo lavobanın yanında cif gibi yağçöz vardı ondan sıktım yağları baya bi çözüldü

476 Mesaj
7 Nisan 2009; 0:58:37 

quote:

güzel söylüyosunuzda mesajımda yaşadığım yerde ilaçlama şirketleri yok diye belirtmiştim bu yüzden kendim halletmem gerekiyor teşekkür ederim

kendin al ilacını pompasını ilaçla ömür boyu kullanırsın her sene..

765 Mesaj
7 Nisan 2009; 1:00:49 

quote:

Orjinalden alıntı: Yazılımcı Online

Ben böcek spreyi ile öldürmüştüm odada elleyemedim arkamda duruodu bende pc de film izliyorum film bitti arkamı döndüm böcek yok haraket edip gtmiş Ben öldürüdm sanıyordum ama ölmemiş namusuz Korku filmi gibiydi ya arkanızı dönersiniz ve o ana kaybolur ya aynen onun gibi bi yerden elinde bişeyle çıkacak diye bekledim ama çekip gitmiş hayvan

zaten insana görünşü yetiyo simsiyah uzunca bişey bide bi köşeye saklandığını zannedip antenlerini saklayamıyo onları kıpırdatınca snr oluyorum gece gözümü kapatınca aklıma geliyo o anlar harbden psikolojim gitti

705 Mesaj
7 Nisan 2009; 1:01:27 

bizimde ocağin arkasindaki küçük boşlukta ürüyorlardi gittim çarşidan toz gibi bişey aldım sabaha bi baktım alayı tavana yapişmiş orda ölmüşler

"Ne güzeldir anarak Tunga Er efsanesini Yürümek… Ruh olup, ordu olup Tanrıdağ'ın çevresini Bürümek...''

2789 Mesaj
7 Nisan 2009; 1:02:42 

quote:

Orjinalden alıntı: Yazılımcı Online

Onlara zarar verdiğini tespit etti ve gitti. O bir keşif böceğiydi. Hedefi onayladı. Uygun bir zamanda suikaste uğrayabilirsin. Eğer suikast başarısız olursa ordu şeklinde saldırıya geçebilirler.

.
AMD x4 965|Sunbeam CCFU|Gigabyte 990XA-UD3|Corsair Veng 1600/9 2x4|5850 Xtreme
WD Caviar Black 500 GB|OCZ Fatal1ty 550W|Asus DVD-RAM|TT Spedo

LG E2360V|Edifier X600|Asus VULCAN Anc|Razer DA v2|Logitech G15v2|ASUS DSL-N12E
Notebook: HP HDX18|18.4"|P8600|9600M GT|500+250GB|2x2 GB 800MHz CL5|Logitech M705

1445 Mesaj
7 Nisan 2009; 1:03:05 

b hamam böcekleri radyassondan etkilenmiyen bi ccanlıymış kabukları o kadar sertmiş ne pis hayvanlar ya

1404 Mesaj
7 Nisan 2009; 1:03:41 

Onlardan kaçış yok onlar heryerde hem bu güzellikte bir sanat eserini öldürmeye nasıl kıyarsınız

0

604 Mesaj
7 Nisan 2009; 1:04:05 

splash17 nin dediği gibi pompa bulabilirsen elma ağasıda kullanabilirsin. Yalnız evi bir günlüğüne terketmeniz gerekiyor.

Raid ve benzeri ilaçların hiçbiri zirai ilaçlar kadar kuvvetli değildir. Önceki evimizdeki alt komşumuz sağolsun sayesinde test ettim onayladım. Gardroptan kot çıkarıyorum üstünde böcek var o derece..

765 Mesaj
7 Nisan 2009; 1:04:25 

quote:

Orjinalden alıntı: novalgine_plus

b hamam böcekleri radyassondan etkilenmiyen bi ccanlıymış kabukları o kadar sertmiş ne pis hayvanlar ya

yok canım okadar tecrübem var kabukları okadarda sert değil

1445 Mesaj
7 Nisan 2009; 1:05:51 

quote:

yok canım okadar tecrübem var kabukları okadarda sert değil

çıtırdamıomu ezdiklerin

765 Mesaj
7 Nisan 2009; 1:06:41 

quote:

Orjinalden alıntı: oeste

Onlardan kaçış yok onlar heryerde hem bu güzellikte bir sanat eserini öldürmeye nasıl kıyarsınız

0

bu ne ki yaa bizim evdekilerin yanında bu melek kalır bizimkiler simsiyah ve uzuncana bişey

731 Mesaj
7 Nisan 2009; 1:07:05 

en iyisi terlikle öldürmek

Eğitim Birliği 15'İNCİ P.EĞT.TUG.KH. VE KH.BL./AMASYA MERKEZ

Esas Birliği 7'NCİ KOR. 107'NCİ TOP.A. ÖLÇME VE HEDEF TESPİT BL./ŞANLIURFA SİVEREK

480 Mesaj
7 Nisan 2009; 1:07:09 

765 Mesaj
7 Nisan 2009; 1:09:03 

quote:

Orjinalden alıntı: erfc20

en iyisi terlikle öldürmek

ama o terliği birdaha giyeblecekmisiniz...

599 Mesaj
7 Nisan 2009; 1:16:21 

0

Kardeşim yapmak istediğin şey gerçekten tehlikeli bir şey.

Yıllar önce tahta kurularını hiçbir ilaçla bitirememiştim. Tarım ilacı satan bir tanıdıktan ilaç aldım. Abicim dedi bunu sakın koklama sık ve hemen orada uzaklaş..

Peki dedim. İlacı aldım pompaya koydum, sonra etrafa sıkmaya başladım heryere köşelere vs. Ama ilacın zerre kokusu yokdu. Hiçbir kokuya sahip olmadığı gibi onu soluduğumun farkına bile varmadım. Ağzımı burnumu bezle sarmıştım. Ama beze rağmen solumuştum. Kısa sürede heryeri ilaçladım. Sardığım bezi suyun altına atıp elimi yüzümü iyice yıkadım.

Ama yarım saat geçmeden dengem bozuldu. yarım saat sonra ise hala hayatta olmama rağmen şuurumu kaybettim, zehirlendiğimin farkındaydım ama istediğim şeyleri yapamıyor, dengeli düşünemiyordum. Bakışlarım bulandı. dengem tamamen bozuldu.
Evdekiler ben yatağa düştükten sonra zehirlenmiş olabileceğimi anlayıp beni hastaneye götürmeye teşebbüs ettiler aslında geç bile kalmışlardı.

Bana hadi çabuk kalk gidelim dedikleri halde kalktım ve az ileriye çöktüm oturdum. Dediler ne oturuyon gidecez ama dengem ciddi olarak bozulmuştu.

Hastanede ölmek üzreyken acil müdahele ile tekrar hayata döndüm. Müdaheleden sonra yakınımdakiler dudaklarımın, ellerimin, burnumum morardığını bakışlarımın bozulduğunu ölür gibi olduğumu söylediler, yani gitmek üzreyken doktorun doğru müdahelesiyle geri döndük elhamdülillah.

Tavsiyem bu işi bilene yaptırın.

İlle yapacaksanız, ki tavsiye etmem; kafanızı gözünüzü tamamen kapatan elbiseniz eldiveniniz tam bir izolasyonunuz olsun ve ilaçla zararsız gözükse bile kokusu olmasa bile su gibi bişey yauw bu ne deseniz bile temasınız olmasın. iş bittikten sonra kullanılanları atarken ve yıkamaya bırakırken de yine dikkatli olun.

Allah korusun, ben aldığım ilacın renksiz kokusuz olmasına aldandım, son derece öldürücü olduğunu hiç bilemedim. Üstelik kendimce koruma yapmama rağmen ciddiyetsiz koruma olduğu için öteki tarafa gitmekten son anda kurtuldum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wikican -- 7 Nisan 2009; 1:16:46 >

NasiLL

2656 Mesaj
7 Nisan 2009; 1:16:36 

Hamam bocekleri son derece dayanikli hayvanlardir bir kere evinize girdilerse onlardan kurtulmak cok ama cok zor hatta muhtemelen kanlizasyon havanlandirma vs. ile geldikleri icin yine geleceklerdir yani onlardan %100 kurtulmanin hicbir yolu yok.

Ustteki arkadaslarin verdigi yontemlerle kurtulup ardindanda duzenli olarakkutu seklindeki eve yerlestirmek tuvaletleri,havalandirmalari vs. duzenli ilaclamak gerekli.Eski ecimizde cok varlardi cok cektik mutlaka bir yolunu bulup yine cikiyorlardi.Kimyasallara karsi inanilmaz dayaniklilar ve cok kolay cevreye uyum sagliyorlar(zehirleri bile ogreniyorlar) ve yuvalarini ilaclamak imkansiza yakin.

Uzun zaman once gemilerde calisan birisinin blogunda bu konuyla ilgili bir yazi okumustum,bilmeyenler icin yuk gemilerinde hamambocekleri geminin vazgecilmez tayfasiymis(adi bile var kakalak) kurtulmanin bir yoluda yokmus,ne kadar yontem denerlerse denesinler kurtulamiyorlarmis,komple gemiyi bosaltip balonun icinde ilaclayip gunlerce bekletseler bile bi yerlerden cikiyormus veya limanda yine geliyormus.Herneyse o blogda hamam bocekleriyle ilgili iki tane yontemden bahsedilmisti ve cok etkili olduklari yaziyordu

1)Borik Asit
Haslanip pure haline getirilmis patatese borik asit ekleyip ufak top seklinde saga sola koyuyorsun ozellikle mutfak,lavabo,kapi,havalandirma gibi bolca bulunduklari yerlere.Bu yontemin cok etkili oldugu hatta kullandiklari onlarca yontemin arasindan en etkilisi oldugu yaziyordu. Borik Asit eczanelerden temin edilebiliyormus, Evde kucuk cocuk yada evcil hayvan varsa bu yontem tehlikeli sonuclar dogurabilir.

2)Zeytin yagi
Bu hayvanlar 2 seye cok ihtiyac duyuyorlarmis birisi zeytinyagi idi ama digerini hatirlamiyorum(sanirim karbonhidrat) herneyse diger seyi temin ettikce yaga olan ihtiyaci gitgide artiyormus. Pet siseleri ortadan kesip yarisina kadar zeytin yagi koyuyorlarmis ve cesitli yerlere bu tuzaklardan yerlestiriyorlarmis. Hamam bocekleri yagin kokusuna gelip yagin icine giriyorlarmis ve kayganlastiklari icin geri cikamiyor o yagin icinde bogulup oluyorlarmis.Buda ayri bir yontem

765 Mesaj
7 Nisan 2009; 1:23:01 

quote:

Orjinalden alıntı: wikican

0

Kardeşim yapmak istediğin şey gerçekten tehlikeli bir şey.

Yıllar önce tahta kurularını hiçbir ilaçla bitirememiştim. Tarım ilacı satan bir tanıdıktan ilaç aldım. Abicim dedi bunu sakın koklama sık ve hemen orada uzaklaş..

Peki dedim. İlacı aldım pompaya koydum, sonra etrafa sıkmaya başladım heryere köşelere vs. Ama ilacın zerre kokusu yokdu. Hiçbir kokuya sahip olmadığı gibi onu soluduğumun farkına bile varmadım. Ağzımı burnumu bezle sarmıştım. Ama beze rağmen solumuştum. Kısa sürede heryeri ilaçladım. Sardığım bezi suyun altına atıp elimi yüzümü iyice yıkadım.

Ama yarım saat geçmeden dengem bozuldu. yarım saat sonra ise hala hayatta olmama rağmen şuurumu kaybettim, zehirlendiğimin farkındaydım ama istediğim şeyleri yapamıyor, dengeli düşünemiyordum. Bakışlarım bulandı. dengem tamamen bozuldu.
Evdekiler ben yatağa düştükten sonra zehirlenmiş olabileceğimi anlayıp beni hastaneye götürmeye teşebbüs ettiler aslında geç bile kalmışlardı.

Bana hadi çabuk kalk gidelim dedikleri halde kalktım ve az ileriye çöktüm oturdum. Dediler ne oturuyon gidecez ama dengem ciddi olarak bozulmuştu.

Hastanede ölmek üzreyken acil müdahele ile tekrar hayata döndüm. Müdaheleden sonra yakınımdakiler dudaklarımın, ellerimin, burnumum morardığını bakışlarımın bozulduğunu ölür gibi olduğumu söylediler, yani gitmek üzreyken doktorun doğru müdahelesiyle geri döndük elhamdülillah.

Tavsiyem bu işi bilene yaptırın.

İlle yapacaksanız, ki tavsiye etmem; kafanızı gözünüzü tamamen kapatan elbiseniz eldiveniniz tam bir izolasyonunuz olsun ve ilaçla zararsız gözükse bile kokusu olmasa bile su gibi bişey yauw bu ne deseniz bile temasınız olmasın. iş bittikten sonra kullanılanları atarken ve yıkamaya bırakırken de yine dikkatli olun.

Allah korusun, ben aldığım ilacın renksiz kokusuz olmasına aldandım, son derece öldürücü olduğunu hiç bilemedim. Üstelik kendimce koruma yapmama rağmen ciddiyetsiz koruma olduğu için öteki tarafa gitmekten son anda kurtuldum.

kardeş çok geçmiş olsun şuna bak ya küçcük böcekler nelere sebep oluyo anlaşılan hafife alınmayacak yaratıklar.. ne tür zehir kullanmıştınız

765 Mesaj
7 Nisan 2009; 1:26:50 

quote:

Orjinalden alıntı: i have a dream

Hamam bocekleri son derece dayanikli hayvanlardir bir kere evinize girdilerse onlardan kurtulmak cok ama cok zor hatta muhtemelen kanlizasyon havanlandirma vs. ile geldikleri icin yine geleceklerdir yani onlardan %100 kurtulmanin hicbir yolu yok.

Ustteki arkadaslarin verdigi yontemlerle kurtulup ardindanda duzenli olarakkutu seklindeki eve yerlestirmek tuvaletleri,havalandirmalari vs. duzenli ilaclamak gerekli.Eski ecimizde cok varlardi cok cektik mutlaka bir yolunu bulup yine cikiyorlardi.Kimyasallara karsi inanilmaz dayaniklilar ve cok kolay cevreye uyum sagliyorlar(zehirleri bile ogreniyorlar) ve yuvalarini ilaclamak imkansiza yakin.

Uzun zaman once gemilerde calisan birisinin blogunda bu konuyla ilgili bir yazi okumustum,bilmeyenler icin yuk gemilerinde hamambocekleri geminin vazgecilmez tayfasiymis(adi bile var kakalak) kurtulmanin bir yoluda yokmus,ne kadar yontem denerlerse denesinler kurtulamiyorlarmis,komple gemiyi bosaltip balonun icinde ilaclayip gunlerce bekletseler bile bi yerlerden cikiyormus veya limanda yine geliyormus.Herneyse o blogda hamam bocekleriyle ilgili iki tane yontemden bahsedilmisti ve cok etkili olduklari yaziyordu

1)Borik Asit
Haslanip pure haline getirilmis patatese borik asit ekleyip ufak top seklinde saga sola koyuyorsun ozellikle mutfak,lavabo,kapi,havalandirma gibi bolca bulunduklari yerlere.Bu yontemin cok etkili oldugu hatta kullandiklari onlarca yontemin arasindan en etkilisi oldugu yaziyordu. Borik Asit eczanelerden temin edilebiliyormus, Evde kucuk cocuk yada evcil hayvan varsa bu yontem tehlikeli sonuclar dogurabilir.

2)Zeytin yagi
Bu hayvanlar 2 seye cok ihtiyac duyuyorlarmis birisi zeytinyagi idi ama digerini hatirlamiyorum(sanirim karbonhidrat) herneyse diger seyi temin ettikce yaga olan ihtiyaci gitgide artiyormus. Pet siseleri ortadan kesip yarisina kadar zeytin yagi koyuyorlarmis ve cesitli yerlere bu tuzaklardan yerlestiriyorlarmis. Hamam bocekleri yagin kokusuna gelip yagin icine giriyorlarmis ve kayganlastiklari icin geri cikamiyor o yagin icinde bogulup oluyorlarmis.Buda ayri bir yontem

evet o gemi olayını bende okumuştum 2. yöntem pek tutmaz gibi çünk hadi birini -ikisini pet şişeye yağ koyarak hallettniz diğerleri için bu yöntem hafif kalır ama 1. yöntem daha etkili sanki bu yöntem için bir kaç sorum olacak

*nekadar patatese ne kadar borik asit konulmalı?

sanırım borik asit cilt ile temasa geçerse zararlı olur sonuçta asit öyle değilmi

779 Mesaj
7 Nisan 2009; 1:29:34 

kardeş gazeteyi dür gördüğünün kafasına indir bırak raidi felan parana yazık hem genel kültür yaparsın hemde böcek öldürürsün .Al sana çifte bayram

" YAŞASIN VATAN YAŞASIN TÜRK MİLLETİ !"

765 Mesaj
7 Nisan 2009; 1:32:19 

quote:

Orjinalden alıntı: _DesertEagLe_

kardeş gazeteyi dür gördüğünün kafasına indir bırak raidi felan parana yazık hem genel kültür yaparsın hemde böcek öldürürsün .Al sana çifte bayram

buraya kadar olan yazılanları bi okusanız, keşke dediğiniz gibi basit olsa bu hayvanlar çok dayanıklı yaratıklar bazı arkadaşlar en etkili zehirlere bile zamanla genlerine yerleşip zehirden etkilenmez hale geldiklerini ifade ediyorlar....

2656 Mesaj
7 Nisan 2009; 2:17:15 

siteyi buldum
http://www.ada.net.tr/d...uler/kakalak/index.html

ama borik asit oranindan bahsedilmemis kafaniza gore ayarlayacaksiniz yani bu sitede tehlikeli olarak belirtilsede yetiskin insanlar icin pek tehlikeli bir madde degil anladigim kadariyla. Google da borik asit diye aratinca baya bilgi cikiyor hatta eksisozluge gore ayak kokusunda lens temizleye kadar kullaniliyor Birde anladigim kadariyla asit olmasindan dolayi degil(cok zayif asitmis) ,zehirli olmasindan dolayi zararli. Evde cocuk falan varsa kullanmamak en iyisi.

zeytin yagi evet cok etkili bir yontem gibi durmuyor ama sagliga zararli olmadigi icin kullanilabilir.Yani kucuk cocuk falan carsa o yerlere sikilan raid vs. tehlikeli olabilir hele DDT birakin cocugu yetiskin insanlar icin bile son derece tehlikelidir.

492 Mesaj
7 Nisan 2009; 4:45:36 

teker teker yakala ağızlarına ağızlarına ossur.

765 Mesaj
7 Nisan 2009; 9:55:16 

quote:

Orjinalden alıntı: i have a dream

siteyi buldum
http://www.ada.net.tr/d...uler/kakalak/index.html

ama borik asit oranindan bahsedilmemis kafaniza gore ayarlayacaksiniz yani bu sitede tehlikeli olarak belirtilsede yetiskin insanlar icin pek tehlikeli bir madde degil anladigim kadariyla. Google da borik asit diye aratinca baya bilgi cikiyor hatta eksisozluge gore ayak kokusunda lens temizleye kadar kullaniliyor Birde anladigim kadariyla asit olmasindan dolayi degil(cok zayif asitmis) ,zehirli olmasindan dolayi zararli. Evde cocuk falan varsa kullanmamak en iyisi.

zeytin yagi evet cok etkili bir yontem gibi durmuyor ama sagliga zararli olmadigi icin kullanilabilir.Yani kucuk cocuk falan carsa o yerlere sikilan raid vs. tehlikeli olabilir hele DDT birakin cocugu yetiskin insanlar icin bile son derece tehlikelidir.

hocam çok sağolun , evde küçük çocuk yok , aslında ddt kullanmayı düşünüyordum ama

@wikican arkadaşımızın yazdıklarını okuynca kararsız kaldm kendsi bizzat zehirleniyormuş fakat ddt mi kullanmış on anlayamadım sanırım kokusu yokmuş ve soluduğunun farkında olmamış bugün bi çarşıya çıkayım eğer zirai ilaçlar satan adamlada görüşeyimde bakalım ne diyecekler borik asidide tanıdık eczane var sanırım orada bulabilirim...

208 Mesaj
7 Nisan 2009; 10:06:54 

çinli ev arkadaşı tut

2801 Mesaj
7 Nisan 2009; 12:20:00 

Bu ddt dediğin ilacı kullanma. Gerçekten çok tehlikeli yukarıdaki arkadaş başından geçeni anlatmış. Aynı şekilde bende bu tür zehirli bir ilaç aldım kutusunun üstündekileri okurken korktum ve geri iade ettim. İnsanı anında öldürebilirmiş.

Acer S7-391 Ultrabook
Intel® Core™ i5 3337U 1.8 Ghz@2.60 Ghz | 4 GB DDR3 1600 Mhz Ram | 13.3" Full HD IPS Dokunmatik LED | 64 GB x 2 / 128 GB RAID0 SSD | 1.3 KG

765 Mesaj
7 Nisan 2009; 15:38:07 

evet arkadaşlar savaş başlıyor;

şimdi çarşıdan geldim tavsiyeleriniz üzerine eczaneden borik asit aldım , zirai ilaç satan bir dükkandanda ddt aldım daha doğrusu kadına ddt istiyorum dedim oda tozmu olsun sıvımı olsun dedi, hangisi iyi dedim sıvısı daha çok kullanışlı dedi . insana zararlı bir etkisi varmı dedim, yok dedi. ddt diye verdiği zehir sanırım bahsi geçen ddt değil çünkü bazı arkadaşlar ddt nin sağlık bakanlığından yasaklı olduğunu söylemişti , ama kutunun üstünde bu ilacın sağlık bakanlığından onaylı olduğu yazıyor. ddt niyetine aldığım zehirin adı;K-OTRİNE SC-50 cam cifi kutusuna bir kapak ilaçtan koy daha sonrada su koy ve püskürt dedi...

akşama hem borik asit ve patates püresi karışımı , hemde K-OTHRİNE SC-50 yi uygulayacağım umarım bu hayvanlardan ömür boyu kurtuluruz... tavsiyelerniz için hepnize çok çok teşekkür ederim

buraya nasıl resim ekleyebileceğimi anlatırsanız savaş sahnelerinden kareler koymayı isterim

2600 Mesaj
7 Nisan 2009; 15:41:55 

Eve hamam yaptır. Şaka bir yana geçmiş olsun arkadaşım.

I was not born in Roma. But, I'M A ROMANO!
UNICO GRANDE AMORE!
FORZA ROMA! ROMA CAMPIONE! FORZA ROMA LA ROMA ALE!
SI VIS PACES PARE BELLUM -GAIUS JULIUS CAESAR-

765 Mesaj