Şimdi Ara

evi hamam böcekleri bastı ne yapmak lazım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
99
Cevap
1
Favori
70.834
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar bzim evde s3-5 cm uzunluğunda tiksindirici hamam böcekleri(kara fatmalar) bastı yaşadığımız yerde ilaçlama şirketleride yok ne yapacağımı şaşırdım bu konuda tecrübeli ilaçlama firmasında çalışan arakdaşlar falan varsa yardımcı olursanız sevinirim...

bizim evdeki kara fatmalar:http://www.hamambocegi.name/

• Ye Gitsin
    Şaka Şaka Marketlerde Yemler Var O Mallar Yiyip Geberiyo Onlardan Al
  • evi komple bi ilaçlattır en etkili çözüm..
  • quote:

Orjinalden alıntı: __right_

Ye Gitsin
    Şaka Şaka Marketlerde Yemler Var O Mallar Yiyip Geberiyo Onlardan Al

evet mutlaka bi ilaç alacağımda işte daha önce böyle bi olay yaşayan varsa ilaç zehir tavsiyesi falan verir diye düşünmüştüm sağol çok iğrençler harbiden ama çokda dayanıklılar kafasını koparsan bile 1 hafta öylece yaşabiliyomuş birde radyasyondan bile zarar görmyolarmış bence bu hayvanlardan harika biyolojik silah olurdu....

• quote:

Orjinalden alıntı: splash17

evi komple bi ilaçlattır en etkili çözüm..

quote:

Orjinalden alıntı: splash17

evi komple bi ilaçlattır en etkili çözüm..

güzel söylüyosunuzda mesajımda yaşadığım yerde ilaçlama şirketleri yok diye belirtmiştim bu yüzden kendim halletmem gerekiyor teşekkür ederim
  • Bugün bizim evdede 2 tane çıktı normalde hiç çıkmaz bende şaşırdım nerden geldiler diye ama gerçekten tiksindirici
  • köklerini kurutacak ilaç veya zehir ismi tavsiyesine ihtiyacım var....
  • Su giderlerine bolca DDT dök ve uzaklaş. Zira uzaklaşmadığın takdirde onlarla aynı kaderi paylaşabilirsin. Üretimi ve ticareti yasak diyorlar ama ben kolayca bulabiliyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: the-ece

Bugün bizim evdede 2 tane çıktı normalde hiç çıkmaz bende şaşırdım nerden geldiler diye ama gerçekten tiksindirici

ya bizim evde öyle 5. kat asansörde yok ben inip çıkmaya üşeniyorum onlar küçücük başlarıyla okadar yolu gelmeye üşenmiyolarda... bizim evde ben lavobo borularının içinden geldiğini tahmin ediyorum zaten verdiğim sitedede öyle yazıyo pis su borularından falan gelirmiş bide annem okadar titizdirki hergün evde temezlik olur gelecek başka yer bulamamışlar sanki ....

• Alt komşunuz veya üst komşunuz temiz değilse sizin dairenizde de haşere çıkması gayet normaldir.
  • Uçmuyosa sorun yok.Uçan cinstense işin zor walla arkadaşım.İlaçlama olarak da biz bi defasında tütünlere atılan bi zehir vardı onu atmıştık.İşe yarar ama çok kokar tavsiye etmem yani
  • quote:

Orjinalden alıntı: bakidoruk

Su giderlerine bolca DDT dök ve uzaklaş. Zira uzaklaşmadığın takdirde onlarla aynı kaderi paylaşabilirsin. Üretimi ve ticareti yasak diyorlar ama ben kolayca bulabiliyorum.

bu ddt nerde bulunur hocam...
  • Hangi şehirdesin bilmiyorum ama Konya'da zirai ilaçlar ve lezzetli baharatlar satan emekli dedelerin dükkanlarında masa altında vardır. Bulur ve kullanırsan eğer çok dikkat et temasına bile izin verme çok kuvvetlidir.

DDT, (dikloro difenol trikloroethan) çok zehirli ve inatçı bir böcek öldürücüdür. Kolayca vücut dokusundaki yağlarda çözülür ve gıda zincirinde birikmeye başlar. 1939 yılında keşfedilen DDT, dünyada en yaygın biçimde kullanılan böcek ilacıydı.[kaynak belirtilmeli] Balıklar ve kuşlar için çok öldürücü olduğu anlaşıldı.[kaynak belirtilmeli] Kuşların yumurtalarının kabuklarını zayıflattığı ve üremelerini sonuçsuz bıraktığı için az kaldı bir çok türün, soyunun tükenmesine yol açacaktı.[kaynak belirtilmeli] 1970'li yıllarda ABD ve Avrupa'da yasaklandı. DDT'nin zararlı olduğunu Rachel Carson adında bir biliminsanı bulmuştur. Ve DDT kullanıldığı zamanlarr canlıların (insanlar,hayvanlar,bitkiler ve diğer canlılar) büyük bir hasar götmüştür DDT çok etkileyici bir ilaçtır ve bütün canlıları öldürebilecek bir etkisi vardır bu yüzden kullanımdan kalkmıştır.

Alıntı:http://tr.wikipedia.org/wiki/DDT

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bakidoruk -- 6 Nisan 2009; 17:37:11 >

• Merak ediyorum nuh neden kurtarmış bu iğrenç yaratıkları
  • quote:

Orjinalden alıntı: elk_35

Uçmuyosa sorun yok.Uçan cinstense işin zor walla arkadaşım.İlaçlama olarak da biz bi defasında tütünlere atılan bi zehir vardı onu atmıştık.İşe yarar ama çok kokar tavsiye etmem yani

yok ya bizimkler uçmuyo Allahtan...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Shuffy

Merak ediyorum nuh neden kurtarmış bu iğrenç yaratıkları

bilmiyorum ama bu hayvanların üzerinde çalışılsa mutlaka işe yarar bişeyler çıkar
  • quote:

Hangi şehirdesin bilmiyorum ama Konya'da zirai ilaçlar ve lezzetli baharatlar satan emekli dedelerin dükkanlarında masa altında vardır. Bulur ve kullanırsan eğer çok dikkat et temasına bile izin verme çok kuvvetlidir.

DDT, (dikloro difenol trikloroethan) çok zehirli ve inatçı bir böcek öldürücüdür. Kolayca vücut dokusundaki yağlarda çözülür ve gıda zincirinde birikmeye başlar. 1939 yılında keşfedilen DDT, dünyada en yaygın biçimde kullanılan böcek ilacıydı.[kaynak belirtilmeli] Balıklar ve kuşlar için çok öldürücü olduğu anlaşıldı.[kaynak belirtilmeli] Kuşların yumurtalarının kabuklarını zayıflattığı ve üremelerini sonuçsuz bıraktığı için az kaldı bir çok türün, soyunun tükenmesine yol açacaktı.[kaynak belirtilmeli] 1970'li yıllarda ABD ve Avrupa'da yasaklandı. DDT'nin zararlı olduğunu Rachel Carson adında bir biliminsanı bulmuştur. Ve DDT kullanıldığı zamanlarr canlıların (insanlar,hayvanlar,bitkiler ve diğer canlılar) büyük bir hasar götmüştür DDT çok etkileyici bir ilaçtır ve bütün canlıları öldürebilecek bir etkisi vardır bu yüzden kullanımdan kalkmıştır.

Alıntı:http://tr.wikipedia.org/wiki/DDT

kardeş çok sağol kırıkkaledeyim sanırım tarım için zirai ilaçlar satan bi kaç dükkan biliyorum sanırım onlarda bulabilirim peki kullanımı nasıl dediğinize göre tehlikeli bişey dikkatli olmak lazım eldiven falan mı kullandınız

• Naylon poşet içinde kiloyla satılıyor. Lastik eldivenleri takrım ve büyükçe bir pudra kutusuna doldurdum. Sonra geceleri yatmadan önce pis su giderlerini bununla doldurdum. Sabaha kadar su ile ilaç sürüklenmediği takdirde etkisi büyük olacaktır. Ahşap parke aralarınada çok az birşey serptim. Aman dikkat! Evde emekleyen çocuk felan varsa bunu yapmayın. Sabahları ilk işinizde soğuk suyla lavaboları yıkamak olsun.
  • quote:

Naylon poşet içinde kiloyla satılıyor. Lastik eldivenleri takrım ve büyükçe bir pudra kutusuna doldurdum. Sonra geceleri yatmadan önce pis su giderlerini bununla doldurdum. Sabaha kadar su ile ilaç sürüklenmediği takdirde etkisi büyük olacaktır. Ahşap parke aralarınada çok az birşey serptim. Aman dikkat! Evde emekleyen çocuk felan varsa bunu yapmayın. Sabahları ilk işinizde soğuk suyla lavaboları yıkamak olsun.

deminden beri açtığım konuyu arıyorum 2. sayfadaysı sildiler sandım neyse çok teşekkür ederim evde çocuk yok umarım bu ddt yi bulabilirim uyarılarınızı dikkate alıp aynen uygulayacağım Allah razı olsun
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.