Şimdi Ara

MSI, özel soğutuculu GeForce GTX 275 Twin Frozr ve GeForce GTX 275 Twin Frozr OC modellerini duyurdu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
2.804
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Nvidia'nın resmi lansmanını geçtiğimiz haft gerçekleştirdiği GeForce GTX 275 modeli için özel tasarım modellerin sayısı hızla artıyor. Palit ve Inno3D gibi isimlerden sonra sektörün önde gelen oyuncularından MSI da özellikle soğutucuus ile dikkat çeken N275GTX Twin Frozr ve N275GTX Twin Frozr OC modellerirni duyurdu. Kırmızı renkli baskılı devre kullanan ekran kartlarında standart soğutucuya göre çok daha yüksek performans sunan ve üzerinde 5 adet Bakır ısı aktarım borusu ile çift fan bulunan özel soğutucu kullanılıyor.

Nvidia'nın 55nm üretim teknolojisi hazırlanan GT200b GPU'sundan güç alan ekran kartları 240x paralel işlem birimine, 448-bit bellek veri yolu desteğine ve 896MB GDDR3 bellek kapasitesine sahip. N275GTX Twin Frozr modeli 633MHz, 1404MHz ve 2268MHz olarak belirlenen yani standart değerler olan GPU, paralel işlemci ve bellek saat hızlarıyla gelirken adın da anlaşılabileceği üzere N275GTX Twin Frozr OC modeli fabrika çıkışı hız aşırtmalı olarak geliyor zira kartın GPU hızı 666MHz'e, bellek frekansı ise 2322MHz'e çıkartılmış.

DirectX 10.0 ve PCIe 2.0 uyumlu her iki yeni ekran kartı da Nvidia'nın CUDA, PhysX ve 3DVision teknolojilerini desteklemekteler. Gerekli alt yapıyı sunabilen anakartlarda çift ve üç ekran kartıyla SLI / Triple SLI kurulumlarını gerçekleştrebilen MSI'ın yeni modellerinden N275GTX Twin Frozr, 250 Avro'luk fiyat üzerinden listelerde görünmeye başladı.

• çok pahalııııı
  • bence oc model olması ve özel tasarım olması pahalı yapmış ürünü normal bence
  • Güzel soğutma özellikle Oc kullanım için ancak gerçekten ihtiyaç varmı diye düşünüyor insan.....
  • böyle soğutucu yapsınlar canımı yesinler :DD ah bi de 4890da böyle soğutucular görsek...ama neticede pahalı kartlar!!!
  • quote:

Orjinalden alıntı: Digiali

Güzel soğutma özellikle Oc kullanım için ancak gerçekten ihtiyaç varmı diye düşünüyor insan.....

Gereksiz olduğunu düşünmüyorum ben bu tarz daha iyi soğutuculu modellerin GTX 275 için.

GTX 275 bana 8800GT'yi hatırlatıyor. Kart standart soğutucusuyla 90+ derecelere çıkıyordu. Yapılan çeşitli testlere göre GTX 275 de aynı. Hatta bir overclock testinde 95 derece bile gördüğümü hatırlıyorum.

GTX 285-280 gibi en üst seviye kartlara görünüm olarak benzese de GTX 275, soğutucu başta olmak üzere çeşitli bileşenlerde daha düşük, daha az maliyetli parçalar kullanılmış. Standart soğutucunun o yüzden problemli olacağını düşünüyorum ben, kaldı ki bunu sadece ben değil dediğim gibi test siteleri söylüyor...
  • MSI'ın şu OC modellerinde iki gıdım arttırıp OC diye satması çok ilginç.

633MHz @ 666
    2268MHz @ 2322

Satış ve ticaret politikası tabi...
  • halen gtx275 video göremedik donanımhaberden en merak eetiğim kart şu an gerçi yenilikçi başka yok ama :)
  • Tasarım süper. Ekran kartlarındada MSI zaten başarısını knaıtlayan firmalardan.
  • Manda kasa kartlari kapali yapsinlar kasayi hamam gibi yapar bu
  • quote:

Orjinalden alıntı: Promity

kasayi hamam gibi yapar bu

Bu dediğiniz; kasanın soğutma, içerdeki hava sirkülasyonu ve kasanın bulunduğu odanın ısı durumuna göre değişir.

Büyük ferah, ve hava akışı iyi olan olan kasalarda pek sorun olmaz.

• quote:

Orjinalden alıntı: kafkef_8

halen gtx275 video göremedik donanımhaberden en merak eetiğim kart şu an gerçi yenilikçi başka yok ama :)

hakkat yaw nerede gtx275 testi?

alo uyuma donanım haber alo
  • nvidia 40nm ve GDDR5 e kriz bitince geçmeyi düşünüyo herhalde
  • çift fan moda oldu.
  • GTX 260 a nazaran daha makul fiyatlı HD4890 ile kapışacak gibi gözüküyo bakalım neler görecez...
  • Kartda kullanılan Sogutucu Super,
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.