- x
Maaşı en dolgun meslek?
240 Cevap156738 Görüntüleme7 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: <<     1 [3] 5      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1034 Mesaj
7 Mart 2010; 17:47:30 

kadın doğum ve çocuk doktorları...ayda emeğiyle 150.000 kazanan sayı kişilerdir örnek teşkil etmez...ancak 15-20 bin kazandıran mesleklere bakmak lazım...

>>>DH OPEL<<<
ASTRA CLASSİC SEDAN EASYTRONİC 2012

1621 Mesaj
7 Mart 2010; 17:54:38 

Milletvekili ol 3 gün dur sonrası vur kafayı yat.

Kimilerini boğan deniz, kimilerine yeni kıtalar gösterir.

163 Mesaj
7 Mart 2010; 18:41:50 

quote:

Orijinalden alıntı: @y@zéfé

benim genel müdürümün maaşı aylık 90.000 ytl ayrıca prim ve bonusları yeniköyde şirketin tahsis ettiği villası altında da nissan Q7 var

Müdürümün maaşı aylık 15.000 ytl altında passat var şirket arabası ayrıca kirası ödeniyor bunlar 3500 dolardan bahsediyor benim maaşım bile 2.500 dolar iken

Audi Q7'dir o.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
7 Mart 2010; 18:45:22 

quote:

Orijinalden alıntı: twincharged

Nissan Q7 yok AUDİ Q7 var..Bi de kimse kendi maaşını belli etmez sen nasıl belli ediyorsan...

atıyor yersen otosandaki gövde üretim müdürü bile 90000 almıyor nası firmaysa alayına dağıtmış paraları:)

0 Mesaj
7 Mart 2010; 20:02:30 

quote:

Orijinalden alıntı: Abrek Cestav

eksperlik

Benim bildiğim sigorta acenteleri ayda ortalama minimum 50.000 TL kazanıyor.''Ne kadar çok kaza,o kadar çok para..'' adamların sloganı. :)

2338 Mesaj
7 Mart 2010; 20:41:34 

beyaz işi

|DH| TOYOTA KARDEŞLİĞİ
2005 TOYOTA COROLLA 1.6 SPORT 110 HP GÜMÜŞ GRİ

670 Mesaj
7 Mart 2010; 21:08:56 

quote:

Orijinalden alıntı: twincharged

Biyogenetik mühendisliği geleceğin en popüler meslekleri arasına giricek şu anda öyle görünüyor. Biyogenetiklerin yaptıkları işi tıpçılar bile yapamaz.

Bilgisayar mühendisliğinde yazılım bölümü artık tarih olacak,çünkü yazılım okumak isteyenlere yazılım mühendisliği alternatif olacak.

Elektronik mühendisliği yavaş yavaş ayrılıyor.Çünkü gelecekte her elektronikten bir uzman çıkacak örneğin telekominakasyon mühendisliği,biyomedikal mühendisliği gibi..

Bu gibi meslekleri iyi araştırmanızı tavsiye ederim gençler..

@Moleküler Biyoloji ve Genetik mezunları
Türkiye'de şu şartlar altında bu meslekten para kazanamazsınız hatta işsiz kalırsınız. Kimse gençleri bu meslekte para var diye kandırmasın, seviyorsa ve maddi bir durum aranmadığı sürece çok zevkli bir meslek ama kazanç kapısı değil. Para kazanmak isteniyorsa, mühendislik okursunuz ve ilerde kendi şirketinizi kurarsınız. Şu ana kadar tanıdığım bütün mühendislik mezunları en az 2500 TL ile işe başladı, keşke mühendislik okusaydım diyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rosenrot -- 7 Mart 2010; 21:10:26 >

Dear Resident,
The time we spent together however long it was meant the world to me. I would love to see you again, but unfortunately, I cannot. You see, I am a ghost. I can't only materialize once every decade on the anniversary of my death. I chose to spend my one day among the living with you, sweet... Resident. Perhaps we will meet again in another decade, provided you keep your figure.
Until then, all my love from the beyond,
Barney

101 Mesaj
9 Ağustos 2010; 14:31:33 

quote:

Orijinalden alıntı: lazer__

sivil havacılık ya da tıp derdim ama vicdanın kaldırırsa belediye başkanlığı daha iyi öss kasmana da gerek yok

Belediye başkanı olmak için 30 yaşını doldurman gerek seçilme hakkına o yaşta sahip oluyorsun

101 Mesaj
9 Ağustos 2010; 14:39:44 

Türkiye'de sabancının filan torunu değilsen hiçbir genel müdürlükten 90.000 para alamazsın.O 200.000 ,300,000 alan vergi rekortmenleri hep yönetim kurulu başkanı maaşı falan adamın kendi şirketi hesabına para geçirip %35 gelir vergisi ödeyeceğine kendinide maaşa bağlıyor para şirket hesabında duruyor.

148 Mesaj
9 Ağustos 2010; 14:58:38 

Başbakan ol . Acayip para var

103 Mesaj
9 Ağustos 2010; 15:01:29 

Yurtdışında sağlam bir yerde işletme okumak sizce nasıldır? Türkiyede çok işletmeci var ama ciddi anlamda ne tarz getirileri olabilir yurtdışında çalışsan?

1830 Mesaj
9 Ağustos 2010; 15:02:58 

tefecilik...

AÇIM DİYE AĞLAMA; MARKETLERİ YAĞMALA...
Ana sevri, ana arabi. Ana arabi ah yaniyyali...

433 Mesaj
9 Ağustos 2010; 15:08:20 

Tanınmış bir tasarımcı rahat iş masa başı hatta evinde tasarlayıp şirkete gönderiyorsun maaş 6 ila 10 bin

Derine, derine daha derine, adımı kazı derine.
I ❤ Google

Uzaklaştırılmış
9 Ağustos 2010; 15:08:44 

Doktor olup işi geliştirecen, herkesin yapamadığı şeyleri yapacan en az ayda 100 bin alırsın

2650 Mesaj
9 Ağustos 2010; 15:11:17 

Uçak mühendisliği

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ
İletişim Bilimleri/Halkla İlişkiler ve Reklamcılık

0 Mesaj
15 Ocak 2011; 14:34:41 

sözel bölümünde maaşı fazla olan meslekler hangileridir ?

54 Mesaj
16 Ocak 2011; 0:50:22 

estetikciler plastik cerrah yani
adamlar ayda 10 amilyata girse en kötüsünden 2bin tlden yapsalar hiç bi gideri yok el becerisi ile 20 bin tl para aylık en kötü 2 bin deidm bide

68 Mesaj
16 Ocak 2011; 0:54:12 

ticaret

Музыки сладкие
Были руки жаркие
Прощай, моя любовь

444 Mesaj
16 Ocak 2011; 1:22:38 

denizcilik ile ilgili çok maaş var...liseden mezun olduğunda 2000$ felan yalan!!!!

bu işin içindeyim...tamamen yalan...anlatıyım size olayı

denizcilik bölümü 2'ye ayrılıyor;
-gemi makinaları işletme (gemi makinacıyım)
-güverte

gemi makina ve güverte bölümlerinden mezun olanlara ehliyet veriyor. bu ehliyetler 3'e ayrılıyor
-sınırlı makina vardiya zabiti ve sınırlı vardiya zabiti
-makina vardiya zabiti ve vardiya zabiti
- uzakyol makina vardiya zabiti ve uzakyol vardiya zabiti

---sınırlı makina vardiya zabiti ve sınırlı vardiya zabit---
bazı denizcilik meslek lisesi ve bazı denizcilik meslek yüksek okullarınını verdiği ehliyettir. bu ehliyet güverte okuyanlar için 500gt'dan makinacılar için 500kw'dan küçük gemilerde çalışma imkanı veriri. yakın yollar içindir. eğer bu ehliyetiniz varsa iş bulmanız çok zordur

-----makina vardiya zabiti ve vardiya zabiti-----
bazı denizcilik meslek lisesi ve bazı denizcilik meslek yüksek okullarının verdiği ehliyettir. bu ehliyette güverte okuyanlar için 3000gt'dan makinacılar için 3000kw'dan küçük gemilerde çalışma imkanı verir. bu ehliyette olan çok insan var ama iş imkanı az. arz talep oranında inanılmaz bir dengesizlik var. iş bulmanız zordur gene

------------uzakyol makina vardiya zabiti ve uzakyol vardiya zabiti---------
4 yıllık gemi makina mühendisliği, güverte bölümü okuyanlar ve meslek yüksek okunu bitirenler ek dersler görerek bu ehliyeti alamaya hak kazanır. ehliyetin herhangi bir sınırı yoktur, iş imkanı çok geniştir.

MAAŞLAR
sınırlı ehliyetler için >>>>> arz fazla olup, talep az olduğu için maaşlar düşük
makina/güverte vardiya zabitleri 2000-3000tl arası maaşı vardır ama iş bulma oranın çok düşük anca torpilin olursa belki
uzakyol ehliyetler >>>>>ortalama olarak maaşlar 4500$ civarında başlıyor

mesleğin +'ları
-gemi oratamı güzeldir
-yol ve trafik sorunun yoktur :) vardiyan geldimi iki adım yürüyüp görev yerine gidersin
-maaşlar iyi deniliyor ama bana göre değil
-uluslararası bir iştir. multi-national gemilerde çalışırsan eğlencesi ayrı olur ama ingilizce bilmen şart...eğer ingilizcen iyi değilse kovulursun

mesleğin -'leri
-sosyal ortamın pek olmuyor
- karadan uzun süre ayrı kalınca, herşey değişmiş oluyor buna ayak uydurmak biraz güç oluyor
- zor bir meslektir (eğitimi, çalışması herşeyi meşakatlidir)
- en kötüsü kötü bir şirkette çalışma....maaşlarında sorun çıkarırlar, kumanyada (erzak) sorun çıkarırlar ama senden iş bekler o.çocukları
- gemi ortamı güzel olduğu kadar streslidir.
- çoğu mezun olan bu işi yapmayı düşünmez bile....benim şuan mezun olup bu işi yapan 10-11 arkadaşım var

Tavsiyem
bu meslekten uzak durun...stresli bir iştir. herkes yapamaz

214 Mesaj
16 Ocak 2011; 1:26:36 

En güzeli ticaret. Bak başbakana adam 2 dönemdir ticaret yapıyor ülkede satılacak bişey bırakmadı. Çokda güzel para kazanıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

0 Mesaj
3 Şubat 2011; 15:10:33 

en iyisi öğrenci

914 Mesaj
18 Şubat 2011; 20:09:37 

Bütün eğitim ve öğretim hayatımı devlet okullarında tamamladım, memur bir ailenin çocuğuyum.
İlk okuldan sonra girdiğim bütün okullara sınavla girdim ve o dönemki imkanların elverdiği en iyi okullardı.

ilkokulu mahalle ilkokulunda 5 sene
ortaokulda anadolu lisesi 4 sene
lisede fen lisesi 3 sene
üniversite tıp fakültesi 6 sene
TUS ile Kadın doğum uzmanlığı'nı kazandım, 5 yıldır uzmanlık eğitimi alıyorum, son senesindeyim.
Yaşım 30, toplam eğitim sürem 23 sene
Aldığım para ise 2500-2600 TL herşey dahil, 5 yıllık asistanlık süresince toplamda 1,5 sene hastanede nöbet tuttum, yanlış duymadınız 5 senenin 1,5 senesini sadece nöbetlerde geçirdim, normal mesaim hariç... Çoğu dönemlerde evdeki eşimden çok hastanedi arkadaşlarımı görüyorum.
binlerce doğum, yüzlerce sezaryan, yüzlerce ameliyata girdim. Aldığım riskleri çok azınız almıştır. Yeri geldiğinde kanaması olan acil hastalar için nöbetteyken kan verip, sabaha kadar nöbete devam ettim.

Kazandığım parayı toplam hastanede kaldığım süreye böldüğümde standart bir devlet memurundan çok daha az para alıyorum.
Elbette ki her meslekte olduğu gibi doktorlardan da astronomik rakamlar kazanan vardır, fakat gerçekte bu oran çok çok azdır, ama insanların ağzına sakız olur.
Herkese saygılarımla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drmoz -- 18 Şubat 2011; 20:11:29 >

The Power of Dreams Honda

2008 Honda Civic Dream Galaksi Gri

Sürat Felakettir!

158 Mesaj
25 Şubat 2011; 19:01:34 

Arkadaşım her mesleğin kendine göre yükselme seviyesi vardır

Yani tanıyorum bilgisayar mühendisleri 1500 YTL alıyor tanıyorum çocuk kendini çok geliştirmiş 20 bin dolar alıyor

Tanıyorum doktor 2 milyar alıyor tanıyorum doktor 30 bin dolar alıyor

tanıyorum aşçı 600 ytl alıyor tanıyorum aşçı 25 bin dolar alıyor

tanıyorum avukat aldığı para aylık 2 milyar civarı tanıyorum mafya avukatı 50 bin dolar civarı para alıyor aylık gibisinden aldığı davalar dışında adamda 200 bin dolarlık araba var

333 Mesaj
25 Şubat 2011; 19:12:19 

ohyşs

184 Mesaj
25 Şubat 2011; 19:14:19 

Fahişelik.
Ama önce baya bi estetik yaptırman lazım göğüs silikonu malafatı aldırma felan ama 2-3 ayda telafi edersin.

Sword Art Online

"SAO"

3349 Mesaj
25 Şubat 2011; 19:23:27 

Maaşı dolgun meslek yoktur,kişinin becerebileceği ve maksimum para kazanabileceği meslek vardır.

O sebeple herkes farklı yollardan hayatını idame ettirir.

Kimi insanın kapasitesi 1000 tl kazandıır,kimisi de 3000 tl,kiminin 1000 tl tatmin eder,kimini 3000 tl tatmin etmez.

O sebeple pekçok insan,her zaman arge halindedir ve yeni arayışlar içindedir,yeni arayış da her zaman risk arz eder.

Tek bir hayatın var,ona göre seçimini yap,ıssız dağ yamacındaki bir ot gibi ölmektense;dolu dolu yaşa,namın senden sonra yaşasın.

167 Mesaj
25 Şubat 2011; 19:24:13 

quote:

Orijinalden alıntı: drmoz
Bütün eğitim ve öğretim hayatımı devlet okullarında tamamladım, memur bir ailenin çocuğuyum.
İlk okuldan sonra girdiğim bütün okullara sınavla girdim ve o dönemki imkanların elverdiği en iyi okullardı.

ilkokulu mahalle ilkokulunda 5 sene
ortaokulda anadolu lisesi 4 sene
lisede fen lisesi 3 sene
üniversite tıp fakültesi 6 sene
TUS ile Kadın doğum uzmanlığı'nı kazandım, 5 yıldır uzmanlık eğitimi alıyorum, son senesindeyim.
Yaşım 30, toplam eğitim sürem 23 sene
Aldığım para ise 2500-2600 TL herşey dahil, 5 yıllık asistanlık süresince toplamda 1,5 sene hastanede nöbet tuttum, yanlış duymadınız 5 senenin 1,5 senesini sadece nöbetlerde geçirdim, normal mesaim hariç... Çoğu dönemlerde evdeki eşimden çok hastanedi arkadaşlarımı görüyorum.
binlerce doğum, yüzlerce sezaryan, yüzlerce ameliyata girdim. Aldığım riskleri çok azınız almıştır. Yeri geldiğinde kanaması olan acil hastalar için nöbetteyken kan verip, sabaha kadar nöbete devam ettim.

Kazandığım parayı toplam hastanede kaldığım süreye böldüğümde standart bir devlet memurundan çok daha az para alıyorum.
Elbette ki her meslekte olduğu gibi doktorlardan da astronomik rakamlar kazanan vardır, fakat gerçekte bu oran çok çok azdır, ama insanların ağzına sakız olur.
Herkese saygılarımla

hocam uzman olunca maaaşınız artmayacak mı?

Ben de tıp okumak istiyorum ama üniversite + iş hayatı hakkında hiçbir bilgim yok.Bana bu konuda bilgi verir misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EMRE ÖZCAN -- 25 Şubat 2011; 19:25:25 >

11 Mesaj
25 Şubat 2011; 19:25:03 

jeodezi ve fotogrametri mühendisliği bölümünü oku . hemen hemen tüm devlet dairelerinde iş bulabilirsin millli egitim bakanligindan tut karayollarina...

cok para kazanmak istersen ulaşım alanina yönelirsin. ulaşım herkesin algiladigi gibi degil tabiki.. 1 yol yapiminda görevli mühendiz oldun mu ile 5 tane 5 katli apartman dikebilirsin ki dikeni gördük...

143 Mesaj
25 Şubat 2011; 19:37:25 

öğretmen olup özel dersten parayı indirceksin

2420 Mesaj
25 Şubat 2011; 19:53:57 

herkes zengin olmanın formülünü bulmuş neden denemiyolar
en iyi iş kendini geliştiriceksin öyle kazanırsın

982 Mesaj
25 Şubat 2011; 19:59:02 

Ailem tekstille uğraşıyor aldığı miktarlar çok yüksek amcam lise bile bitirmedi lise 1 de okuldan atıldı işin çok olduğu zamanlar ayda 300-400.000 tl alabiliyorlar ama çalışma saatlerine bakarsan sabahın 7 sinde gidip akşam 11 gibi dönüyor bayaa uğraş veriyor anlayacağınız emeğinin karşılığınıda alıyor

Dünyanın en iyi 6.Sona oyuncusu

914 Mesaj
27 Şubat 2011; 9:08:06 

quote:

Orijinalden alıntı: EMRE ÖZCAN

hocam uzman olunca maaaşınız artmayacak mı?

Ben de tıp okumak istiyorum ama üniversite + iş hayatı hakkında hiçbir bilgim yok.Bana bu konuda bilgi verir misiniz?

Şu anda Türkiye'nin en büyük Kadın hastalıkları ve Doğum hastanesinde uzmanlık eğitimi alıyorum, yakında bitecek. Eğer aynı hastanede uzman olarak kaldığımı varsayarsak herşey dahil 3500 TL alıyor olacağım.
Tekrar tekrar söylüyorum doktorlardan çok yüksek paralar kazananlar vardır ama bunlar sayısal olarak azınlıkta kalırlar. Doktorların büyük çoğunluğu bahsettiğim şartlarda çalışırlar. Ben içinde olduğum için, birebir yaşadığım şeyleri anlatıyorum, siz sağdan soldan duyduğunuz masalvari şeyleri yazıyorsunuz.

Şu anda Medicana hastanesi sözleşmeli doktor çalıştırmaktadır ve çalıştırdığı uzman doktorlara 3500-4000 tl civarı para vermektedir. İşine gelmiyorsa çalışma demektedir. Bunun en büyük dayanağı ise kamuda çalışan uzman doktorların da zaten 3500 tl kazanmaları ve muayenehane açmalarının engelenmesidir.

Arkadaşlar bir çoğunuz henüz meslek seçme aşamasındasınız, kazandığım paralar belki çoğunuza yeterli ve hatta fazla geliyor olabilir. Ancak yaptığım işleri, sarfettiğim enerjiyi ve yıprattığım psikolojimi göz önüne alınca bazen kahroluyorum bu adaletsizlik karşısında.

Doktor olmak demek iyi bir sosyo-kültürel düzeye sahip olma zorunluluğu getirir. Hastanızdan sosyal ve kültürel olarak daha düşük seviyede hissettiğiniz anda büyük bir hayal kırıklığı yaşarsınız. Bu sosyokültürel seviyenin idamesi makul bir maddi gelirle mümkün olabilir.

Sürat Felakettir!

17 Mesaj
27 Şubat 2011; 10:31:40 

benim için sistem ağ uzmanlığı.Tanıdığım 6000 maaş alıyor ayrıetten şirketlere danışmalık yapıyor ayda rahat 15000 kazanıyor.

12589 Mesaj
27 Şubat 2011; 11:05:50 

Dolandırıcılık tabii ki. Kafayı kullanırsan, aylık gelirinin haddi hesabı olmaz.

Unutma; dolandırıcılık bir sanattır. Sanatkarlar saygı görürler.

505 Mesaj
27 Şubat 2011; 11:10:56 

şu devirdi 1000 lira + sigortalı iş bulanlar öpsün başına koysun ülkere başvurur yaptım raf dizmek için bekliyoruz işte 750 tl + sigorta...

92/3

Bitermi?

946 Mesaj
27 Şubat 2011; 11:27:07 

Çok eskiden noterdi en fazla para götüren. Şimdi hangi meslek zirvede bir fikrim yok.

INTEL I5 2500K | MSI P67A-GD55 | MSI TFII HD6950 2GB | SAMSUNG HD103SJ 1TB | SAMSUNG PX2370

3628 Mesaj
27 Şubat 2011; 11:30:18 

quote:

Orijinalden alıntı: jay jay justified

Dolandırıcılık tabii ki. Kafayı kullanırsan, aylık gelirinin haddi hesabı olmaz.

Unutma; dolandırıcılık bir sanattır. Sanatkarlar saygı görürler.

Ege Üniversitesi
Devlet Türk Musikisi Konservatuvarı Çalgı Yapım Bölümü

931 Mesaj
27 Şubat 2011; 11:40:02 

İyi bir bölümün etkisi tartışılamaz tabiki ama iş kendini yetiştirmekte bitiyor

341 Mesaj
27 Şubat 2011; 12:24:27 

İngilizce Tercümanlığı hakkında ne düşünüyorsunuz arkadaşlar? Yada İngilizce Öğretmenliği?

◄Pasta sever misin? O zaman tıkla!►

10714 Mesaj
27 Şubat 2011; 12:34:58 

bir yabancı dil biliyorsunuz, liseden mezun oluyorsunuz, torpille THY de host-hostes oluyorsunuz, 4000tl yi cebe atıyorsunuz......

>RALLYCROSS RX SUPERCAR
>HOT WHEELS Car/Motorcycle
>Simon's Cat

1630 Mesaj
27 Şubat 2011; 12:37:28 

quote:

Orijinalden alıntı: paanther

bir yabancı dil biliyorsunuz, liseden mezun oluyorsunuz, torpille THY de host-hostes oluyorsunuz, 4000tl yi cebe atıyorsunuz......

10-15 sene sonra kendinizi yerde buluyorsunuz.

Önemli olan para değil yaptığınız mesleği sevmek.Tırmalamadan hiçbir halt olmuyor.Tırmaladıktan sonra gerisi kendiliğinden gelir.Önemli olan yaptığın işi bir kerede yapmak.

Kuş gibi uçmaksa özgür olmak , biz ruhumuzu kuş yapar yine uçarız....
İstikbal Göklerdedir Göklerdeki Hava Aracı Senin Elinde....

4311 Mesaj
27 Şubat 2011; 13:03:56 

reklamcılıkda ii para var

167 Mesaj
27 Şubat 2011; 20:59:21 

quote:

Şu anda Türkiye'nin en büyük Kadın hastalıkları ve Doğum hastanesinde uzmanlık eğitimi alıyorum, yakında bitecek. Eğer aynı hastanede uzman olarak kaldığımı varsayarsak herşey dahil 3500 TL alıyor olacağım.
Tekrar tekrar söylüyorum doktorlardan çok yüksek paralar kazananlar vardır ama bunlar sayısal olarak azınlıkta kalırlar. Doktorların büyük çoğunluğu bahsettiğim şartlarda çalışırlar. Ben içinde olduğum için, birebir yaşadığım şeyleri anlatıyorum, siz sağdan soldan duyduğunuz masalvari şeyleri yazıyorsunuz.

Şu anda Medicana hastanesi sözleşmeli doktor çalıştırmaktadır ve çalıştırdığı uzman doktorlara 3500-4000 tl civarı para vermektedir. İşine gelmiyorsa çalışma demektedir. Bunun en büyük dayanağı ise kamuda çalışan uzman doktorların da zaten 3500 tl kazanmaları ve muayenehane açmalarının engelenmesidir.

Arkadaşlar bir çoğunuz henüz meslek seçme aşamasındasınız, kazandığım paralar belki çoğunuza yeterli ve hatta fazla geliyor olabilir. Ancak yaptığım işleri, sarfettiğim enerjiyi ve yıprattığım psikolojimi göz önüne alınca bazen kahroluyorum bu adaletsizlik karşısında.

Doktor olmak demek iyi bir sosyo-kültürel düzeye sahip olma zorunluluğu getirir. Hastanızdan sosyal ve kültürel olarak daha düşük seviyede hissettiğiniz anda büyük bir hayal kırıklığı yaşarsınız. Bu sosyokültürel seviyenin idamesi makul bir maddi gelirle mümkün olabilir.

Teşekkürler hocam yani devlet uzman doktora 3500-4000 lira civarı bir maaş veriyor.Bu döner sermaye falan noluyor acaba?

511 Mesaj
27 Şubat 2011; 22:05:18 

futbolculuktur tabiki ama öyle sıadan birisi gibi değil alex gibi mesut özil gibi emre gibi ronaldo gibi olup dünya devlerinde oynucaksınızki o zaman parayı götürürsünüz ha emeklili yokdur sigortan yokdur zaten gerekte yok aldığın para milyon avrolar :D sağlam bir.td olursun parayı vurrsun madrid barcelona 1 sene çalıştırsan bile hayatında yetcek kadar paraya sahip olursun mesut 6milyon avro alıyordu :D

g51

2148 Mesaj
27 Şubat 2011; 22:12:17 

Başbakanlık. atanır atanmaz gemicikler filosu kurabiliyorsunuz.

Uzaklaştırılmış
28 Şubat 2011; 4:35:23 

Sadece para değil saygınlıkta önemli örneğin avukat olursun ama pis heriflere yardım eder para kazanırsın saygınlığın olmaz öyle avukatlığı ben napayım aylık çok iyi para kazansamda en çok para kazanan sağlık sektörü tıp ve ortodonti tıpı bilmem ama ortodontide kendi işyerinse ayda 20 bine kadar kazanabilirsin.

2634 Mesaj
28 Şubat 2011; 4:39:35 

(Bknz : Yaptım olacak )

Üniversiteyi 5 yılda bitiren 1 sene , 4 yılda bitiren 4 sene kaybetmiştir .

349 Mesaj
28 Şubat 2011; 8:17:47 

quote:

Orijinalden alıntı: splash20

valla kardeşim babam izmirin en lüks ve en çok iş yapan yerinde aşçılık yapıo ve gececi oldugu için yanii... izmir bornova dan olanlar bişir şanlıurfa2yi

garanti tanışıyozdur babanla sık sık giderim

3219 Mesaj
28 Şubat 2011; 10:10:13 

Namaz kılmak,maaşı diğer dünyada verilece bence en güzel meslek.

Üsküdar Üniversitesi
Elektronörofizyoloji

1405 Mesaj
28 Şubat 2011; 10:11:45 

Memur ol maaş almasanda olur.

Psn : spyofthegod
Disk Oyunlar : MGS4/FFXIII/Uncharted: D.F./Uncharted 2: A.T./Heavy Rain/GOW3/SF4/SSF4/GT5P/GT5/Eye Pet/PES2009/NBA2009/Virtua Tennis 2009/Tekken 6/GTA IV
Psn Oyunlar : Bomberman Ultra/Hustle Kings/Flower/Peggle

Uzaklaştırılmış
28 Şubat 2011; 11:12:15 

serbest meslek-beyaz kadın ticareti

914 Mesaj
1 Mart 2011; 21:09:03 

Maaş: 1500 tl
gerisi döner sermaye ödemesi ve nöbet parası.
Döner sermaye ödemesinin bir garantisi yoktur, bazen her ay düzenli yatırılmadığı da olur. Çalıştığınız hastaneye göre değişir.
Döner sermaye ödemesine güvenip borca girerseniz sıkıntı yaşama ihtimaliniz vardır.

Sürat Felakettir!

167 Mesaj
1 Mart 2011; 21:23:42 

quote:

Maaş: 1500 tl
gerisi döner sermaye ödemesi ve nöbet parası.
Döner sermaye ödemesinin bir garantisi yoktur, bazen her ay düzenli yatırılmadığı da olur. Çalıştığınız hastaneye göre değişir.
Döner sermaye ödemesine güvenip borca girerseniz sıkıntı yaşama ihtimaliniz vardır.

o zaman maaşı en dolgun meslek falan değil hele de o kadar ders çalışmaya karşılık

1407 Mesaj
1 Mart 2011; 21:41:30 

en temız en guzel en kazanaclı meslek bana gore pılotluk.kursu bıtırıp lısansı aldıktan sonra ıse gırınce ılk once F/o fırst offıcer oluyorsunuz(yardımcı pılot) fırmaya gore degısen 3500$ ıle 4000€ arasında aylılla ıse baslıyorsunuz.5 yıl sonra yeterlı ucus saatını doldurunca yaklasık 10000$ aylıkla kaptan pılot olabılırsınız.tabı yol harcırahlarını hesap etmedık...

3180 Mesaj
1 Mart 2011; 21:46:45 

pilotluk ve eczacılık güzel meslek

167 Mesaj
1 Mart 2011; 21:50:40 

quote:

Orijinalden alıntı: ererden
en temız en guzel en kazanaclı meslek bana gore pılotluk.kursu bıtırıp lısansı aldıktan sonra ıse gırınce ılk once F/o fırst offıcer oluyorsunuz(yardımcı pılot) fırmaya gore degısen 3500$ ıle 4000€ arasında aylılla ıse baslıyorsunuz.5 yıl sonra yeterlı ucus saatını doldurunca yaklasık 10000$ aylıkla kaptan pılot olabılırsınız.tabı yol harcırahlarını hesap etmedık...

hocam bildiğim kadarıyla o kurs için 100 milyarın üstünde bir rakam ödüyorsunuz.

227 Mesaj
1 Mart 2011; 21:53:47 

quote:

Orijinalden alıntı: akdenizatakan

valla kardeşim babam izmirin en lüks ve en çok iş yapan yerinde aşçılık yapıo ve gececi oldugu için yanii... izmir bornova dan olanlar bişir şanlıurfa2yi

garanti tanışıyozdur babanla sık sık giderim

En lüks mü :).Kaç yıldan beri ailecek yemek yeriz sizin lokantada ama en lüks demen beni güldürdü.

108 Mesaj
1 Mart 2011; 21:54:26 

Serbest Meslek üstüne basarak söylüyorum.5 ilde market zinciri kur.Bak o zaman para akışına sen

Sakın kaybettiğin yerde bekleme, çünkü güçsüzler öyle yapar. Ve kapanan bir kapıyı birdaha çalma, kapanan kapıyı acizler çalar.

3180 Mesaj
1 Mart 2011; 21:56:36 

quote:

Orijinalden alıntı: EMRE ÖZCAN

hocam bildiğim kadarıyla o kurs için 100 milyarın üstünde bir rakam ödüyorsunuz.

emin ool geri acısını fena çıkartır