- x
Laptopum Wireless Modemi Görüyor Ama Bağlanmıyor Ayrıca Modem Ayarlarına Giremiyorum
34 Cevap57811 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

40 Mesaj
4 Nisan 2009; 16:43:33 

arkadaşlar 1nisandan beri hala kablosuz olarak internete giremiyorum sorun şu:

- laptopumda internetteyken birden internet gitti onar filan dedim hiç olmadı ben de ethernet kablosu kullanarak wireless ayarlarına girdim fabrika ayarlarına dön dedim. yine bağlanmadı. önceki ayarların yedeğini almıştım geri yükledim ayarları yine olmadı. sonra bu sefer wireless ayarları da gitti. 192.168.0.1, 192.168.0.10, 192.168.0.100 denedim ama hiç olmadı. şu an kablo ile bağlanıyorum internete ama ayarlara giremiyorum sayfa görüntülenemiyor diyor. ama modemimi kablosuz olarak görüyor şifre filan yazıyorum bağlanıyor yazıyor ama 5dk sonra bağlanılamadı filan diyor. bazen de kablo takılıyken wireless ağa otomatik olarak bağlanıyor. ben de seviniyorum ama kabloyu çıkartıp wireless üzerinden internete girmeye çalışıyorum wireless bağlı gözükmesine rağmen internet ile ilgili hiçbir şey açılmıyor. bir türlü anlayamadım ne olduğunu modemim kablonet netmaster. laptopum da hp pavilion zv6000. ayrıca format attım virüs temizledim hiç birşey değişmedi.

sanırım çok uzun oldu sizi de sıktım ama çözümünü bilenler lütfen yazsın.
saygılar modifiyex

Uyuşuyoruz ve kaybediyoruz.

1680 Mesaj
5 Nisan 2009; 12:47:40 

Merhaba,
Kullandığınız modem UYDUNET kablosuz modem midir? Yoksa basit UYDUNET modem ve ona bağlı kablosuz bir router şeklinde bir ağ yapınız mı var? Yani kablosuz internet bağlantısı için tek cihaz mı yoksa ik ayrı cihaz mı kullanıyorsunuz?

40 Mesaj
5 Nisan 2009; 15:41:16 

hayır evdeki kablotv kablosuna bağlı wireless kablonet modemimiz var yani tek cihaz .

1680 Mesaj
5 Nisan 2009; 19:25:59 

quote:

Orjinalden alıntı: Modifiyex

hayır evdeki kablotv kablosuna bağlı wireless kablonet modemimiz var yani tek cihaz .

Anlaşıldığına göre wireless kablo modem kullanıyorsunuz.
Sanıyorum modemin ayarları epey karışmış olmalı. Modeminizi resetleyin. Modemin varsayılan IP adresini (Varsayılan IP adresi için modemin dökümanına bakın veya bilgisayarı modeme bağladığınızda aldığı Ağ Geçidi IP numarasına bakın. Bilgisayarın aldığı ağ geçidi IP'si modemin IP'sidir) adres satırına yazarak modem ayarlarını baştan yapın. Yine sorunlar oluyorsa modemde arıza ihtimalini düşünmek gerek.

40 Mesaj
13 Nisan 2009; 14:12:10 

quote:

Orjinalden alıntı: ramazanyalcin

Anlaşıldığına göre wireless kablo modem kullanıyorsunuz.
Sanıyorum modemin ayarları epey karışmış olmalı. Modeminizi resetleyin. Modemin varsayılan IP adresini (Varsayılan IP adresi için modemin dökümanına bakın veya bilgisayarı modeme bağladığınızda aldığı Ağ Geçidi IP numarasına bakın. Bilgisayarın aldığı ağ geçidi IP'si modemin IP'sidir) adres satırına yazarak modem ayarlarını baştan yapın. Yine sorunlar oluyorsa modemde arıza ihtimalini düşünmek gerek.

ilk önce ilgilendiğinz için teşekkür ederim. dediğinizi yaptım ayarlara falan girmeyi başardım ama kablo takılı iken.
ayarlardan channel USA idi All channels yaptım sonra kabloyu çıkardım kablosuz ağa bağlandı ama hiç bir sayfa açılmadı.
kabloyu çıkardıkan 30sn sonra kablosuz ağ da kayboluyor ve modemimi görmüyor.
ama kabloyu takınca modemi görüyor ve otomatik olarak wirelesse bağlanıyor kabloyu çıkarınca 30sn sonra bağlantı kopuyor zaten kopmasa bile hiçbir sayfa açılmıyor.

modemim net master cbw500.

EDIT: KARDEŞ MODEM AYARLARINDAN XPRESS TEKNOLOJİSİNİ ETKİN YAPTIM ÇALIŞTI ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM 2 HAFTADIR İNTERNETE GİREMİYORDUM ÇOK SAĞOLASIN ÇOK SEVİNDİM :) SORUNUM HALLOLDU TEŞEKKÜRLER.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Modifiyex -- 13 Nisan 2009; 14:17:24 >

1680 Mesaj
13 Nisan 2009; 14:50:48 

Rica ederim.
Problemin çözülmesine sevindim.
Kolay gelsin.
Selamlar...

4 Mesaj
28 Şubat 2011; 20:25:31 

Öncelikle merhaba arkadaşlar.
Bende modifiyex'in yaşadığı sorunun hemen hemen aynısını yaşıyorum.Laptopu modemin bulunduğu odaya götürdüğümde hiçbir sorun olmuyor sinyal kalitesi mükemmel.Ayrıca laptopla başka bir odaya geçtiğimde de sadece belli konumlarda sinyal alıp internete bağlanabiliyorum sanki çanak anten ayarlar gibi .Saatin yanındaki bağlantı simgesine tıkladığımda bağlandı olarak gözüküyor ancak ünlem çıkıyor ve sorun giderme penceresi devreye giriyor ama o da bi işe yaramadı.Laptop a format attım, driverlarını güncelledim , modemi resetledim kısacası yapılması gereken birçok şeyi yaptım.Bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

modifiyex xpress teknolojisini nasıl ve hangi menüden aktif hale getirdin yazarsan sevinirim.
Saygılar..

38 Mesaj
24 Mart 2011; 23:44:10 

Merhaba. 20 Marttan bu yana bende de aynı sorun var,
comgate sorunu çözdünmü?

ne yaptın?

40 Mesaj
20 Haziran 2011; 9:10:53 

comgate bu foruma ender olarak girdiğim için mesajını yeni görüyorum

xpress ayarını 192.168.0.1'den kontrol paneline girdikten sonra resimde kırmızı işaretli yerlere tıklayarak buldum

0

büyük ihtimal şimdiye kadar sorunun çözülmüştür ama senin gibi bu konuya girenler olabilir onlar da bilgilensin istedim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Modifiyex -- 20 Haziran 2011; 9:12:39 >

4 Mesaj
13 Aralık 2012; 23:02:35 

merhaba
benim de ağı görp bağlanamama sorunum var. sizin dediklerinizi de yaptım kablo net destek de aldım fakat pc imde sorun olduğunu söyledi destek yetkilisi.
sizin bir fikriniz var mı?
teşekkürler

598 Mesaj
14 Aralık 2012; 2:00:39 

quote:

Orijinalden alıntı: elifs_

merhaba
benim de ağı görp bağlanamama sorunum var. sizin dediklerinizi de yaptım kablo net destek de aldım fakat pc imde sorun olduğunu söyledi destek yetkilisi.
sizin bir fikriniz var mı?
teşekkürler

wifi ağ karının driver ını güncelle

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Mâlu Mülke Olma Mağrûr, Deme Var Mı Ben Gibi !!!
Bir Muhâlif Yel Eser, Savurur Harman Gibi.

4 Mesaj
14 Aralık 2012; 18:48:12 

merhaba,teşekkür ederim cevap için.
wifi ağ kartını nasıl bulabilirim? yanlış birşey yapmayayım

4 Mesaj
14 Aralık 2012; 19:44:52 

quote:

Orijinalden alıntı: lodos denizcisi

wifi ağ karının driver ını güncelle

selamlar
güncelledim ama olmadı maalesef

4 Mesaj
14 Aralık 2012; 20:26:58 

ben win 7 basic i ultimate a cevirmiştim internetten indirip o engelliyor olabilir mi?

598 Mesaj
14 Aralık 2012; 20:59:15 

quote:

Orijinalden alıntı: elifs_

merhaba,teşekkür ederim cevap için.
wifi ağ kartını nasıl bulabilirim? yanlış birşey yapmayayım

google a drivermax download diye yazın programı indirip kurun. Programı açıp tarama yapın orda wifi kartın driveri çıkar. Onu da indirin ve kurun.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

1 Mesaj
2 Temmuz 2013; 17:21:25 

merhaba. ya birisi lütfen bana yardımcı olsun. Laptopumla bütün kablosuz modemlere bağlanabiliyorum ama evdeki netmasters uydu net modeme bağlantı var ancak internete bağlanamıyorum. genellikle dns sunucusu yanıt vermiyor diyor. Uydu net ve netmasters müşteri hizmetlerini aradım bişeyler yaptılar ama olmadı ip değişti yine olmadı. XPRess ayalarını etkin yaptım yine yok çıldırcam laptopu kırmayı düşünüyorum. kardeşimin netbooku bağlanıyor ben bağlanamıyorum . ne yapmalıyım yardım lüttfen

1 Mesaj
4 Temmuz 2013; 15:29:16 

ttnet i kullanıyorum modemin olduğu odadan girebiliyorum sadece başka bir odadan giremiyorum ne yapmalıyım @ramazanyalcin

Bu mesajda bahsedilenler: ramazanyalcin

9 Mesaj
16 Temmuz 2013; 14:40:44 

Arkadaşlar Wireless modemin ethernet kartının driverlarında bir sıkıntı yok. Evdeki laptopumun birisinden internete sıkıntısız giriyorum fakat diğer laptop bağlantıyı buluyor full çekiyor ama tıkladıgım zaman "Windows seçilen ağa bağlanamıyor, Ağ artık kapsama alanında olmayabilir daha sonra yeniden deneyin" diyor.

Sizce bu neden olabilir ve problemi nasıl giderebilirim ?

598 Mesaj
16 Temmuz 2013; 23:02:12 

ben yine de bilgisayarın wifi driverlarını kaldırıp en güncel sürümünü tekrar yüklemeni ve yapabiliyorsan modemine de resetlemeni yani baştan kurulum yapmanı
tavsiye ederim. çünkü bazen modemle pc arasında bir hata gelişiyor ve o pc ile modem daha sonra bağlantıda problem yaşıyor bu daha çok local ip den kaynalı sorun oluyor ama bariz gözükmüyor. doğal olarak ta diğer pc ler rahat bağlanırken bu pc bağlanamıyor.

kolay gelsin...

281 Mesaj
10 Eylül 2013; 8:36:07 

konuyu açanada, cevabı söyleyenede teşekkürler. eskiden kablosuz modeme girebiliyodum, sonradan giremez oldum. modem arayüzüne defalarca baktım anormallik farketmemiştim. xpress hiç aklıma bile gelmedi, bu kadar basitmiş :D.... başka mağdurlar için şöyle özetliyeyim.

uydu net modeme giriş http://192.168.0.1 kullanıcı adı: admin şifre: password
üstteki menüden kablosuza giriyoruz, soldaki menüden gelişmişe tıklıyoruz, açılan sayfada XPESS(tm) teknolojisi yazan yer devredışı ise etkin yapıp uygula diyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi woxow -- 10 Eylül 2013; 8:37:15 >

40 Mesaj
10 Eylül 2013; 23:36:25 

quote:

Orijinalden alıntı: woxow

konuyu açanada, cevabı söyleyenede teşekkürler. eskiden kablosuz modeme girebiliyodum, sonradan giremez oldum. modem arayüzüne defalarca baktım anormallik farketmemiştim. xpress hiç aklıma bile gelmedi, bu kadar basitmiş :D.... başka mağdurlar için şöyle özetliyeyim.

uydu net modeme giriş http://192.168.0.1 kullanıcı adı: admin şifre: password
üstteki menüden kablosuza giriyoruz, soldaki menüden gelişmişe tıklıyoruz, açılan sayfada XPESS(tm) teknolojisi yazan yer devredışı ise etkin yapıp uygula diyoruz

Aradan 4 yıl geçmiş vay be

281 Mesaj
17 Eylül 2013; 0:24:08 

quote:

Orijinalden alıntı: Modifiyex

Aradan 4 yıl geçmiş vay be

başka yorum yapanlarda var. hala lazım oluyor demek ki. insanların işine yaramaya devam ediyorsa ve işlevliğini sürdürüyorsa tarihin bir önemi yok. bu başlıktan ben faydalandığıma göre başkalarıda faydalanacaktır. :d

3616 Mesaj
27 Eylül 2013; 19:28:43 

quote:

başka yorum yapanlarda var. hala lazım oluyor demek ki. insanların işine yaramaya devam ediyorsa ve işlevliğini sürdürüyorsa tarihin bir önemi yok. bu başlıktan ben faydalandığıma göre başkalarıda faydalanacaktır. :d

Bende aynı sorunu yaşıyorum şu an.. Telefon ve laptop internete girdi olarak görünüyor ama girmiyor sorun yaşıyorum. Xpress dediğiniz menü etkin olarak görünüyor orda sıkıntı yok ve halen çözemedim bu sorunu. ( uydunet kablosuz modem kullanıyorum.)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

281 Mesaj
1 Ekim 2013; 0:50:32 

quote:

Orijinalden alıntı: TheProphecy

Bende aynı sorunu yaşıyorum şu an.. Telefon ve laptop internete girdi olarak görünüyor ama girmiyor sorun yaşıyorum. Xpress dediğiniz menü etkin olarak görünüyor orda sıkıntı yok ve halen çözemedim bu sorunu. ( uydunet kablosuz modem kullanıyorum.)

Bahsettiğimiz konuda laptop internete hiç bağlanamıyor. Sizin sorununuz bağlantı oluyor ama internet çalışmıyor. Bu farklı bir sorun. Daha detaylı bilgi gerek. Kullandığınız araçların ayarlarından falan kaynaklanmıyorsa modemin erişim izinleriyle alakalı olabilir mi acaba? Sadece tahmin yürütebilirim

3616 Mesaj
1 Ekim 2013; 4:59:53 

quote:

Bahsettiğimiz konuda laptop internete hiç bağlanamıyor. Sizin sorununuz bağlantı oluyor ama internet çalışmıyor. Bu farklı bir sorun. Daha detaylı bilgi gerek. Kullandığınız araçların ayarlarından falan kaynaklanmıyorsa modemin erişim izinleriyle alakalı olabilir mi acaba? Sadece tahmin yürütebilirim

Bahsettiğim sorunu çözdüm ama şu an söylediğiniz gibi modem erişimi yüzünden olsa gerek telefonla vs. bağlanamiyorum internete... İp adresine (198.162.0.1) girmeyi deniyorum ama daha önce açılan bu adres şu an açilmiyor günlerdir başaramadım açmayı şimdi bu konuda yardım gerekiyor bana.

195 Mesaj
2 Şubat 2014; 23:09:38 

Yıl 2014 ama yeni konu açmiyim dedim.

Şuan bendeki sorun çok saçma bence. Modenin oldugu yerde, Salonda Full çekiyor çok rahat internette takılıyorum. Odama gittiğim zaman 3 diş sinyal var ancak internete girmiyor. Ne yapacam ben :(

Lumia 925 Kullanıcıları Kulübü

250 Mesaj
18 Şubat 2014; 0:38:36 

xpress fln hıkaye arkadaslar... eger bilgisayariniz eski ise baglanmiyor. yeni ise baglaniyor.. cozumu bulan yazsıın lutfen

modem no: cbw 383z4

598 Mesaj
21 Şubat 2014; 11:28:39 

quote:

Orijinalden alıntı: Replikans

Şuan bendeki sorun çok saçma bence. Modenin oldugu yerde, Salonda Full çekiyor çok rahat internette takılıyorum. Odama gittiğim zaman 3 diş sinyal var ancak internete girmiyor. Ne yapacam ben :(

bilgisayarın wireless ağ kartının driver ini güncelle belki düzelir :) yada usb wifi adabtör al :D

195 Mesaj
22 Şubat 2014; 10:45:56 

quote:

Orijinalden alıntı: lodos denizcisi

bilgisayarın wireless ağ kartının driver ini güncelle belki düzelir :) yada usb wifi adabtör al :D

Üniversite zamanında kalma USB Wifi var. Onla giriyorum odamdayken. Güncellemeyi yaptım zaten ama gene girmiyor. Arkadaş çok saçma ya 2 senedir sıkıntı yoktu birden oldu. Fanını temizllettim sonra bu sorun cıktı. İşin garibi çekiyor az da değil 3-4 diş sinyal gücü var ama girmiyor nete. USB ile o kadar yok onda rahat giriyor.

Lumia 925 Kullanıcıları Kulübü

598 Mesaj
22 Şubat 2014; 16:46:24 

quote:

Üniversite zamanında kalma USB Wifi var. Onla giriyorum odamdayken. Güncellemeyi yaptım zaten ama gene girmiyor. Arkadaş çok saçma ya 2 senedir sıkıntı yoktu birden oldu. Fanını temizllettim sonra bu sorun cıktı. İşin garibi çekiyor az da değil 3-4 diş sinyal gücü var ama girmiyor nete. USB ile o kadar yok onda rahat giriyor.

hımm o zaman ip falan alamıyodur. Windowstan güncelleme yapma . Önce mevcut driver yazılımını sil daha sonra wifi chipsetin güncel driverini sisteminle uyumlu olanı orjinal sitesinden indir kur o zaman sorun çözülür gibime geliyor. fanla alakalı olacağını sanmıyorum :) böyle dene bakalım olcakmı sonucu yaz

1145 Mesaj
İlgili Kişi
tp-link
İletişim Bilgileri
Adres: ŞerifAli Mevkii Barbaros Cad.Söyleşi Sok. No:15/2 K:3-4 Ümraniye / İstanbul
Telefon: +90 850 724 44 88
Fax: +90 216 5481136
23 Şubat 2014; 16:25:13 

Modeminizin web Arayüzüne giriş sağlayıp Şifreleme türünü değiştirip daha sonrasında Kanalını sabitlediğinizde problem olmayacaktır.

Saygılarımızla
TP-LINK TURKIYE

3204 Mesaj
15 Mayıs 2014; 21:31:34 

quote:

Orijinalden alıntı: Replikans

aynı sorunu yaşıyorum. berbat bir modem. odada full, mutfakta tek diş çekiyor.

bu netmaster'ın sahibi kimin adamı acaba. bu kadar iğrenç mal yapıp uydunete düzenli olarak mal satabilmeleri başka şey aklıma getirmiyor.

DH FOSİL GRUBU:2001-2005 ÜYELERİ
Ford Focus HB 1.6 TDCI Collection
GENÇLERBİRLİĞİ

3204 Mesaj
16 Mayıs 2014; 16:55:09 

Guncel

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

DH FOSİL GRUBU:2001-2005 ÜYELERİ
Ford Focus HB 1.6 TDCI Collection
GENÇLERBİRLİĞİ

571 Mesaj
20 Mayıs 2014; 12:28:31 

Sayın Kullanıcımız,

Yaşadığınız sorunla ilgili yardımcı olmak isteriz. Kablosuz yayın yapan cihazların performansını etkileyen pek çok faktör bulunmaktadır. Kablosuz yayın kalitenizi artırmak için yapılabilecek bazı işlemler aşağıdaki gibidir:

1. Modeminizin anteni 360 derece yayın yapmaktadır. Bu nedenle kablosuz internet bağlantısının kullanıldığı odaları dikkate alarak modemin merkezi bir yerde konumlandırmanızı öneririz.

2. Modeminizin bulunduğu yerde uydu alıcısı, telsiz telefon adaptörü, oyun konsolu gibi cihazların bulunması kablosuz internet sinyalini olumsuz etkilemektedir. Modeminizle bu cihazlar arasında 2 metrelik bir uzaklık bulunmasını öneririz.

3. Kablosuz yapılandırmanızda o ortam için en uygun koşulları belirlemek önemli olduğundan cihazınızın arayüzünde birtakım düzenlemeler yapılabilir. Nitekim, benzer sorunları yaşayan diğer kullanıcılarımız için de modemin kablosuz ayarlarında değişiklik yaparak yaşanan sorunlar çözülmüştür. Bunlardan en önemlisi kontrol kanalı değişikliğidir. Bu sayede modeminizin bulunduğunuz çevredeki en temiz kanaldan yayın yapması sağlanır. B

4. Daha fazla bilgi için Kablosuz Sinyal Katilleri yazımızı okuyabilirsiniz. >> netmaster.com.tr/p/10/kablosuz-sinyal-katilleri

Ancak, özellikle belirtmek isteriz ki, bir sorun yaşadığınızda öncelikle destek hattımızı ararsanız zaman kaybetmeden en doğru çözüme ulaşabilirsiniz. 0216 366 66 96 numaralı NetMASTER Destek Hattı her gün 08:00 - 22:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Saygılarımızla,
NetMASTER

Bu mesajda bahsedilenler: Atmosphere

166 Mesaj
7 Haziran 2014; 14:10:21 

netmaster müşteri hattı tam bir sahtekar.ya da bugün görevli olan kişi tam bir sahtekar.tam 1 saat telefonda bekletildim,sözde önümde 1 kişi var.yok kimse açmıyor telefonu.yazıklar olsun

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Donanım / Hardware] » Network ve Güvenlik » Network » Laptopum Wireless Modemi Görüyor Ama Bağlanmıyor Ayrıca Modem Ayarlarına Giremiyorum
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.479