Şimdi Ara

.:: LG KF700 RESİMLİ VE DETAYLI İNCELEMESİ ::.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
5.655
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • .:: LG KF700 RESİMLİ VE DETAYLI İNCELEMESİ ::.

LG KF700 GENEL BAKIŞ

- 3" Tamamen Dokunmatik Ekran
    - 3 MP Auto Focus Flaşlı Kamera ve VGA 2. Kamera
    - 100 mb Kullanıcı Hafızası
    - Fm radio
    - Bluetooth
    - MicroSD Hafıza Kartı Yeri
    - 3G

LG KF700 İLK DOKUNUŞ

.:: LG KF700 RESİMLİ VE DETAYLI İNCELEMESİ  ::.

Almadan önce hep bilgisayarda resimleri gördüm gerçekde hiç görmemiştim.Telefoncuda ilk kez canlı gördüm ve gerçekten resimlerdekinden çok daha şık ve kibar duruyor.3" Ekranı ben burdayım diye bağırıyor resmen almak için heveslendiriyor insanı.Telefon 102 x 51 x 14.5 mm boyutlarında 110 gram ağırlığında çok fazla ince olmasada kibar bir telefon cebe koyunca rahatsız etmiyor.Kutusu çok sade , siyah , deri izlenimi veren kalın bir malzeme kullanılmış.Kutunun kapağı mıknatısın yardımıyla tutuyo sadece kf700ü değil kutuyuda kullanabiliyorsunuz.Şimdilik kıyamasamda ileride kutuyu pc malzemelerini koymak için kullanmayı düşünüyorum.Kutudan ihtiyacınız olan hemen hemen bütün aksesuarlar çıkıyor.Kutu içeriği KF700 , şarj aleti , usb kablosu , 3,5 mm dönüştürücü , kulaklık , ekran koruma jelatini.Malesef hafıza kartı çıkmıyo gönül isterdiki en az 2 gb çıksın ama bence pekde sorun değil zaten çoğumuzun evinde kulanılmayan hafıza kartları vardır , kullanmış oluruz.Yoksa bile 1 gb bir microsd 10 ytl bir şey alınır sorun olmaz.Birde kalem çıksa iyi olurdu çok nadirde olsa ihtiyaç duyuluyor.Merak edenler için telefonu peşin 400 ytlye aldım.

DOKUNMATİK EKRAN

3.0 İnc büyüklüğünde 240 x 400 piksel çözünürlüğünde dokunmatk ekrana sahip.Ekran alışık olmadığımız şekilde ince ve uzun bu bazılarına göre itici gelsede çok kullanışlı alışınca ince ve uzun gelmiyo aksine diğer telefonların ekranı çok garip ve küçük geliyo bundan sonraki telefon seçimim ekran yüzünden çok zor olucak gibi artık 2.6 inçden küçük ekranlı telefonlara karşı hiçbir hefesim yok.Benden söylemesi bağımlılık yaratıyor :) .Dokunmatik ekranın algılaması çok iyi kesin ve kararlı bir dokunuştan sonra asla ikiletmiyor.Kaleme asla ihtiyaç duymuyorsunuz ben parmağımla kullanıyorum ama tırnak algılamasıda çok iyi.İlk kullanıldığında zor gibi geliyor ama 30-40 dk kullandıktan sonra tuş takımlı telefonlardan daha kolay ve pratik oluyor.Menüde gezerken tuşlarla sağ sol yapmadan açmak istediğim uygulamaya dokunup açmak,resimleri parmağımla sürükleyerek değiştirmek alt menüye girmeden zoom yapmak , efektler vermek , düzenlemek çok pratik ve eğlenceli.Ama bazı yerlerde tabiki tuş takımının eksikliği hissedilebiliyor.Müziklerin arasında dolaşırken , rehberde birini aramak isterken vs aşağı yukarı inip çıkmk biraz uğraştıtıyor.Ama genede alışınca çokda zor değil.Multi-touch yok malesef olsa iyi olurdu.Dokunmatik ekranın yanı sıra birde tuş takımı var.Mesaj yazmak hiçde zor değil tuşlar yumuşak biraz fazla tıkırdasada kullanışlı.

KAMERA

3 mp Autofocus ve flaşlı kameraya sahip ayrıca görüntülü konuşma destekleyen 2. VGA kamera var.Pek kaliteli bir lensi yok ama genede anı yakalamaya yeter.Kaliteli fotoğraf çekebilmek biraz zor özen gerektiriyor.Fotoğraf çekerken ortama göre ışık ıso vs ayarlarını yapıp birde telefonu hiç kıpırdatmadan tutarak çekebilirseniz çok net ve doğal renklerde çekiyor.Telefonun sahibi olarak huyunu suyunu biliyorsunuz bir yerde fotoğraf çekerken kaliteli çekebiliyorsunuz.Ama başkası çekmek isteyince üstüne birde beceriksiz biriyse yandınız o fotoğrafdan hayır gelmez.Bu çok kötü bir durum olsada üzülmeye gerek yok telefon zaman ayarı var telefou yasliyacak bir yer bulabilirseniz sizinde içinde bulunduğunuz güzel bir kare çekiebilirsiniz.Telefonun ince ayarları yeterli seviyede beyaz dengesi , ıso , çerçeve , çoklu çekim , gece modu , flaş ayarları vs gibi bir çok seçenek mevcut.Öndeki 2. kamera ayna gibi kullanmak için iyi oluyor ama fotoğraf çekmek için yeterli kaliteside değil vasat malesef.Video 320*240 çözünürlüğünde 15 fps çekiyor çok kaliteli olmasada ortalama bir kullanıcıya yeter genede pek bir şey beklememek lazım.Çektiğim fotoğraflara bak için TIKLAYINIZ

MÜZİK

Kutusundan çıkan 3,5 mm jack dönüştürücü sayesinde istediğimiz kulaklığı takabiliyoruz.Kulaklık ses kalitesi iyi sayılır ses net ve yüksek gerçi nadiren bazı şarkıların tiz yerlerinde cızırdama oluyo ama dediğim gibi çok çok tiz yerlerde oluyo genel olarak baslar tizler çok iyi müzik dinlemek çok zevkli.Radio dinlerken malesef ses kısık geliyor ve kulaklık olmadan açılmıyor.Dışa fazla ses vermiyor gürültülü ortamda duyulmuyo ama evde bir odadan diğer odaya duyabilecek kadar ses çıkarıyor.dış ses seviyesi yeterli yani sonuçta bu bir müzik seti değil örnek olabilmesi açısından 6300 ve 6500s
    ile aynı ses yüksekliğine sahip.

İNTERNET

Telefonun kendi tarayıcısını kullanarak yaklaşık 3 saat internete girdim bazı sayfaları hızlı bazı sayfaları ağır açılıyor nedenini anlayamadım.Belkide benim operatörümden aldığım internet paketi yavaşdı bilemicem.Dokunmatik ekranda sağ sola çekiştirerek internette gezmek çok eğlenceli ve kolay.İnternette yazı yazmak istendiğinde tuş takımına gerek kalmadan dokunmatik ekran klavyesi çıkıyor çok hoş bir özellik.Tek sıkıntı internette bazı küçük yerlere parmakla dokunulmuyo kaleme ihtiyaç duyuluyor.Ama çokda sorun değil kulak temizleme çöpü çok güzel kalem yerine geçiyor ekranıda çizmiyor.Zaten bir tek internet kullanırken kaleme ihtiyaç duyuluyor diğer yerlerde parmak yada tırnakla kolayca kullanılıyor.

KULLANICI ARA YÜZÜ VE JAVA

Kf700ün menüsü çok basit anlaşılır bir şekilde tasarlanmış.Aradığınız şeyi asla zorlanmadan bir kaç dokunuşla ulaşabiliyorsunuz fazla iç içe menüler yok her şey ayan beyan ortada.Telefonun içinde 2 adet tema bulunuyo sonradan yüklenemesede bazı dalaveralarla yüklenebiliyor.Tabi bunun için beceri ve vakite ihtiyaç var sonuçta birkaç program yardımıyla bir kaç işlem yaparak yükleniyor.Ama uğraşıp çabalamak emek vermek çok farklı bir duygu emek verdiğin için o temaların tadıda bir başka oluyor :).Modifiyeden hoşlananlar için eğlenceli bir telefon.Java tabanlı bir telefon oyun bulmak çok kolay 1000lerce oyun var ama program yüklemek istendiğinde hayal kırıklığı oluyor malesef detaylı kullanışlı programlar yüklenmiyor.Ama tabiki ufak tefek msn , opera , paint vs gibi programlar yükleniyor.

ŞARJ SÜRESİ

KF700de Lion 900 mah batarya bulunuyor.Telefonun şarjı ortalama kullanımla 2 gün gidiyor.Ama tabiki yoğun kullanımda müzik fotoğraf vs derken 1 günde bitiyor.Geceleri kapatarak şarj süresi 3 güne çıkıyor.Bilgisayara ucb kablosu ile bağlayınca şarj oluyor bu çok iyi bir özellik.Müzik veya fotoğraf atarken şarj olduğu için 4-5 gün hatta 1 hafta şarja takmaya gerek kalmıyor.

BENİM DEYİŞİMLE DÖNEN ÇARK :)

Tam adını bilmesemde telefonun arka tarafında metal bir yuvarlak var ben ona dönen çark diyorum :).Çok kullanışlı bir şey işlevi her hangi bir yerdeyken o çarkı çevirdiğimizde aşağı yukarı işlevi görüyor mesela müziklerdeyken mp3lerin arasında dolaşmaya çok yardımcı oluyo yada rehberdeyken aşağı doğru inmek çok kolay ayrıca müzik dinlerken veya telefonla konuşurken ses açıp kapatmaya yarıyor.Birde mavi ışığı varki sormayın çok seviyorum ya :) çarkı çevirince hafifçe yanıyo 2 sn sonra hafifçe sönüyo birde mesaj yada arama gelip bakmayınca belli aralıklarla yanıp sönüyo ama 5 dk sonra falan yanıp sönmeyi bırakıyor çok iyi düşünülmüş böylece şarjı çok fazla yemez.

KAPANIŞ GENEL DERLEME

Kf700 fiyatına göre çok iyi bir telefon.Sade kibar ortalama bir kullanıcı memnun edicek özelliklere sahip.Dokunmatik ekranlı telefonlar arasında belki f/p oranı en iyi telefon.Eksiklerini fiyatı örtbas ediyor.Kamera ve ses kalitesi yeterli seviyede.Sanırım en kötü yanı pek sağlam durmuyo kızağı oynuyo bu cumartesi günü yani nisanın 4ünde kf700ü alalı 1 ay olucak daha sağlamlığından emin değilim bunu zaman göstericek.Daha önce bir sürü üst model telefon kullandım ama bu ilk dokunmatik ekranlı telefonum oldu.Çok memnun kaldım dokunmatik ekran kullanmak çok eğlenceli ve pratik.Uzun lafın kısası UL :) (espirim umarım çok berbat değildir).Tavsiye ediceğim bir telefon markası LG vs diye takılmayın inanın bana çok eğlenceli bir telefon.Bu 2. telefon incelememdi ama genede acemi sayılırım umarım sizlere faydalı olmuştur.Bir suçum , kusurum olmuşsa özür diliyorum iyi forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cedric... -- 26 Haziran 2012; 3:19:57 >

• Elinize ve emeğinize sağlık, inceleme için teşekkürler
  • güzel inceleme Nejat.Ama bi iki örnek foto koysaydın makine ile çekilmiş daha iyi olurdu.
  • @hobbs rica ederim

@waterfall_man telefon ile çekilmiş fotoğraflar ekledim orda kamera bölümünde altta tıklayınız yazıyo ona basarak fotoğrafları görebilirsiniz.
  • evet şimdi gördüm. masa saatin güzelmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi waterfall_man -- 3 Nisan 2009; 13:49:09 >
  • Ellerine sağlık..

Güzel inceleme.. KF700 kullanıcılarına hayırlı olsun
  • Teşekkürler umarım almak isteyenlere faydam olmuştur

Almak isteyipte bulamayanlar Ankara Ankamallda Zen mağzasında 399 ytlye satışta ordan alabilirsiniz
  • Eline sağlık, LG bölümünün incelemelere ihtiyacı var
  • ellerine sağlıq güsel bir inceleme
  • helal Nejat valla ben düşünüyodum ama uğraşıcak zamanım yok eline sağlık ben 14 şubatta almıştı 2 ay oldu nerdeyse ben memnunum hoparloru olmamasına ragmen cok guzel ses verıyo dısarıyada kulaklıkta yalnız bazı sarkılarda cızırtı yapıyo şarj da iyi telefon zaten daha şık telefon olamaz bence :D kaç kere kardeşim bu iPhone mu diye sordu millet :D yani bu fiyata mükemmel telefon ben şansa aldım bimeks fırsat ürünü 374 tl ye her kuruş helal olsun valla dokunmatık hassaıyetıde cok iyi bence menuler guzel Nejatın deyımıyle dönen çark :D eğlenceli ve şık bişey mavi ışığına hastayım arada takılı kalsada :D gerçekten dokunmatik olması çok güzel oluyo ayrıca hızlıda telefon alttan açtığınız işleme göre değişiyo bazen 6-7 yeri açık tuta biliyo ben günde 150 sms atan bi insan olarak tuş takımıda güzel şık o renk farkı resımlerdekı kadar bellı olmuyo tuşlar arasında ki valla aklıma gelen bunlar telefon güzel yani bence alcak olan tereddüt etmesin tek sorun dayanıklılık kızak sistemi yağ gibi ama çok dandik duruyo sallanıyo falan onu da zaman göstercek artık ben 2-3 kere düşürdüm telefonu bişey olmadı :D Lg KF700 KAÇIRMAYIN DERİM !!! :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Green35 -- 10 Nisan 2009; 19:20:02 >

• teşekkürler bende kf700ü görenler kp500 sanıyo ama hem fiyat hem özellik olarak kp500den daha iyi bir telefon benimde alalı 1,5 ay oldu çok memnunum tavsiye ederim F/P çok iyi bir telefon
  • Güzel bir inceleme olmuş.Ama artık LG kullanmıcam.
    Dertlerimi anlat anlat bitmez.
  • neden hayırdır?
  • quote:

Orjinalden alıntı: .:: NEJ@T ::.

neden hayırdır?

KG800 Kullanıyordum.Şarjı 1 gün dayanıyordu.Hergün şarj etmekten ben bıktım telefon bıkmadı.:)
    Telefon calardı ben duymazdım.Kulaklık performansıda kötüydü.Tuşlar basmamaya başladı.Garantiye yolladım bir tuşu degiştirmek bile 30 gün sürdü.Garantiden geldi 3 gün sonra gene gitti ekran kartı yanmış.Sonra geldi 1 haftaya kalmadı düştü camı catladı öle duruyor.Lg TELEFON almak yok bundan sonra.
  • bende 1,5-2 aydır lg kullanıyorum umarım sorun çıkmaz
  • Üstat inceleme çok iyi olmuş ellerine emeğine sağlık.
    Bende kampanyanın ilk başladığı gün aldım cihazı bende memnunum ekran dokunmatik vs. özellikleri nedeniyle.
  • teşekkürler bende memnunum şimdilik ama pek sağlam durmuyo inş 1 yılı doldurmadan elimde kalmaz
  • bence malzeme 1.kalite özelikle tuş takımı. n95 8gb vardı bu ondan daha fazla ilgi çekiyor. herkes eline alıyor kullanamıyor şaşırıyor:D arkadaki tekeri oynuyor çok ilçeken bir telefon. Kızağı inceledim içindeki mekanizma 6500 slide ile aynı ama 6500 metal kasa olduğu için daha kaliteli duruyor kızağı. Ben seviyorum kızağı n95 te bir süre sonra araya toz doluyordu bunda öyle birşey yok. birde okulda çıtçıtlı kalemin ucunu içine sokuyorum. öyle kullanıyorum bazen çok havalı oluyor tam bir ortam telefonu. multimedya özellikleride yeterli:D bence tek sorun güö tasarrufu açıkken ekran güneşte pek belli olmuyor.
  • İnceleme için sağol nejat.Gerçekten güzel telefona benziyor.Arkadaki tekereleğe ilkin bende şarşırmıştım doğrusu.Hiçbir markada olmayan bir ayrıntı.Genelde telefonun solunda aşağı yukarı ok bulunur.Bu tuşlar yardımıyla telefonun sesini açıp kaparsınız ve rehberde alttaki isme geçersiniz.Gerçi bu da aynı şey ama bu tuşa biraz daha görsellik katmış lg.
    Benim sormak istediğim sorular var:
    1.telefonun sar oranı nedir?
    2.Ergonomisi nasıldır?Cepteyken şişiklik yapıyor mu?Uzun konuşmalarda kulağı rahatsız ediyor mu?
    3.Bilgisayara bağlandığında mutlaka lg'nin yazılımını mı kullanmak gerekiyor yoksa flash belleklerde olduğu gibi takar takmaz sistem telefonu tanıyor mu?
    4.Dahili hafızası kaç megabayte?Hafıza kartı geçişlerinde yavaşlama var mı?
    5.Güneş ışığı altında ekran rahatça okunuyor mu?
    Bu sorularıma cevap verirsen sevinirim.
  • teşekkürler

1.bilmiyorum
    2.Telefon çok kibar asla şişkinlik yapmıyo kot pantolonda belli olmuyo ama kumaş pantolonda biraz belli oluyo ama rahatsız edici şekilde değil uzun süreli konuşmadım ama kısa görüşmelerde sorun olmadı tek kötü tarafı kalbalık sesli bir ortamdaysan sesi duymak zor oluyo oda bütün telefonlarda vardır sanırım
    3.direk flash bellek gibi tanıyo hiçbir şey yüklemeye gerek yok
    4.100 mb kullanıcı hafızası var hafıza kartında resimleri açarken biraz yavaş ama çokda sorun olmuyo 3-4 snde bütün resimler açılıyo müziklerde yavaşlık yok
    5.malesef güneş ışında ekran gözükmüyo mutlka elinle gölge yapmak gerekiyo
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.