Şimdi Ara

Gigabyte HD4890 1GB video inceleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
158
Cevap
0
Favori
35.883
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ekran kartları arenasında tansiyon hiç düşmüyor. ATI'ın fiyat performans lideri HD4800 serisi karşısında bir çok revizyona giden Nvidia, GTX275 ile HD4870 i alt etmeyi hedefliyor. ATI ise HD4890 ile GTX285'i gözüne kestirmiş durumda.

Bu videomuzda Gigabyte'ın HD4890 1GB ekran kartını inceliyor ve HD4890'ı sınıfındaki kartlarla karşılaştırıyoruz.

alt="Gigabyte HD4890 1GB video inceleme"

• memlekete hayırlı olsun.inceleme için elinize sağlık

BURADA BAHSEDİLEN 3DMARK VANTAGE SKORU. TOPLAM PUAN MI? YOKSA GPU PUANIMI?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scerit -- 2 Nisan 2009; 1:52:23 >
  • Daha yeni tartışıyorduk diğer başlıkta testler doğrumu diye ama donanimhaber imdadımıza yetişti yine:)
  • Cümletten hayırlı Olsun :)
  • 970/4800 hızlarında çökertmiş ortalığı. Şaşırdım doğrusu. Bence bu kartın limiti 1ghz/5ghz. Daha üstü fantazi olur. Hey gidi... 3 yıl önce biri bana gelip bu rakamları telaffuz etse iyi gözle bakmazdım. İnceleme için teşekkürler.
  • inceleme için teşekkürler
  • Güzel sonuçlar
    Bellekler desen uçmuş zaten 4800 Mhz.

GTX280 ile başabaş performans sunuyor diyebiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 2 Nisan 2009; 1:34:20 >
  • Kartın fiyatı 300 $ fln olursa GTX285 i piyasadan çekmek zorunda kalırlar :D
  • beklediğimden çok daha iyi bir performans sergilemiş sanırım piyasa iyice karışacak...
  • görünüşe göre nvidia kartların fiyatı bi hayli düşecek
  • agresif fiyat politikası ile nv yi baya zorlucak gibi
  • BURADA BAHSEDİLEN 3DMARK VANTAGE SKORU. TOPLAM PUAN MI? YOKSA GPU PUANIMI?
  • Paralel işlemcileri iyi optimize etmişler demekki yanlız saat hızı farkı açık olarak kendini göstermiş. 3m transistör artmış yani yeni teknoloji yapmadık demesinler diye Zaten 280-285gibi kartları hep fuzuli buluyordum. Nvidia ne yapacak şimdi merak ediyorum hem ATi ile kapışacak hemde kendi üst model kartlarını baltalıcak. gtx285 kaymağı yalan oldu alanlara geçmiş olsun diyorum 500liraya satamazsınız artık

İnşallah 5xxx serisi çılgın bir şey olur Lil Dragon fena gelcek. Gördüğünüz gibi kart 1gb bellekli iceq4 ten aşırı bir fark getirmez.

Not: Keşke incelemeye ''Sıcaklık'' değerlerinide ekleseydiniz kaç derecede çalışıyor kart bilirdik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Promity -- 2 Nisan 2009; 1:56:08 >

• aaa nvidia fanatikleri şimdi üzülüyordur bi dk ya sadece voltaj vermemişmiydi ati
  • gene gtx280 geride kaldı.ati gene vurucak nvidiayı

güzel kart güzel haber.herkese teşkürrrr
  • hiç sarmadi bu kartlar artik..zevk için 3adet 120 liradan zotac 8800GT alip triple SLI yapicam bak bakalim bu kartlarin alayina meydan okur..yalansa soyleyin ;)
  • fiyat ne olcak acaba ..
  • quote:

Orjinalden alıntı: eixs

hiç sarmadi bu kartlar artik..zevk için 3adet 120 liradan zotac 8800GT alip triple SLI yapicam bak bakalim bu kartlarin alayina meydan okur..yalansa soyleyin ;)

Yalanın dik alasılaf mı bu şimdi

1- 120 liradan 8800 gt yi nerden alıyorsun?
    2- bende ona karşı 4 tane 4830 kullanırım onu da geçerim.
  • 4830 cf yapmayı düşünüyodum ama 4890 aklımı aldı :D
  • bu kart nvıdıa 285in fiyatlarını en az 50$ aşşağıya çektirir
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.