Şimdi Ara

Chery jeep TIGGO nasil araba ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
87
Cevap
0
Favori
228.340
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

sabah esimle chery bayiye girdik merak'dan... bi araba alacaz amma daha belli degil hangi marka/model
    Chery TIGGO hosumuza gitti .... fiyati UCUZ cin oldugunu dedi satici....

artik ne kadar saglikli araba bilmiyorum ?

euroncap daha listede yok Chery ?

test surucu yapamadim araba cikmisti.. bende beklemek istemedim ....

sizlerden haber bekliyorum sayin uyeler :)

tsk'ler

Yeni Tiggo reklamımızı görmek için tıklayınız. (ana sayfada ltf bakiniz cok komik)http://www.chery.com.tr/index.php

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi boolat -- 1 Nisan 2009; 20:56:43 >

• crash test buldum :

http://www.youtube.com/watch?v=VphcXHzAhiY

kac km saatda ile yapilmis bu test ?
  • http://www.cheryturkiye.org/

Bu adreste bütün sorularınızın cevabını Chery kullanıcılarından ve yetkili bayilerden alabilirsiniz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: cell-im

http://www.cheryturkiye.org/

Bu adreste bütün sorularınızın cevabını Chery kullanıcılarından ve yetkili bayilerden alabilirsiniz.

• Tiggo ya varana kadar aynı fiyat aralığında (hatta en düşük versiyonu daha bile ucuz) bir Japon olan, Toyota bünyesinde üretilen Daihatsu Terios alın daha iyi bence!! Hiç değilse bir bilinirliği, bir kalitesi; sağlamlığı var!!
  • http://www.sahibinden.com/gundem_otomotivden_2008_chery_tiggo_1_6_4x2_jeep-79WQQaXQQ13222146WQQpXQQdisplayitem

Kazanın ne şartlarda olduğunu bilmiyorum ama resimlerden içerinin pek fazla zarar görmediğini anlıyorum. Belki de sağlam bir arabadır...
  • quote:

Orjinalden alıntı: malkafa

http://www.sahibinden.com/gundem_otomotivden_2008_chery_tiggo_1_6_4x2_jeep-79WQQaXQQ13222146WQQpXQQdisplayitem

Kazanın ne şartlarda olduğunu bilmiyorum ama resimlerden içerinin pek fazla zarar görmediğini anlıyorum. Belki de sağlam bir arabadır...

• quote:

Orjinalden alıntı: cell-im

http://www.cheryturkiye.org/

ınceleyelim
  • öncelikle chery bir jip degıl jıp formatında gorunen mcv bence cunku 4.2 dır:D
  • arkadaşım ben tiggo 3 kullanıyorum.. euro ncap adı üstünde EURO.. çinin kendi testleri var.. aracım çok iyi.. tek kötü yanı iç kaplaması çok iyi değil.. göze batmayan yerlerde.. ve ayrıca ses yalıtımından hoşlanmıyorum.. bu bi sorun değildir ama.. motor performansı çok iyi kullanımı çok rahat yakıtı çok az süratına karşı yola yapışıyor tork u falan iyice güçlendirildi servislerde.. bu araçlara kötü diyenler uzaktan gazel okuyor.. bu fiyata bu çok iyi..
  • tiggo3 bende vardı sattım araç 1525 ve çekmiyor kasa kaldırmıyor işçilik iyi değil ve servisi berbat
  • indiana jones
  • Ben de chery tiggo kullanıyorum ve gayet memnunum...Evet plastik aksamı çok kaliteli değil orta kalitede ses izolasyonu iyi rahatsız edici derecede ses gelmiyor içeriye eğer siz beğenmezseniz artıdan izolasyon yaptırabilirsiniz ama bana yetiyor,konforu,yol tutuşu performansı,güvenliği daha üstün basıyor fiyatına göre tabi ki alman arabaları kadar kaliteli değil ama kötü çin arabaları kadar kalitesiz de değil fiat,daihatsu,hyundai ayarında bir araç....

Saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meteavcı -- 28 Ocak 2010; 14:46:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: meteavcı

Ben de chery tiggo kullanıyorum ve gayet memnunum...Evet plastik aksamı çok kaliteli değil orta kalitede ses izolasyonu çok iyi değil ama rahatsız edici derecede ses gelmiyor içeriye eğer siz beğenmezseniz artıdan izolasyon yaptırabilirsiniz ama bana yetiyor,konforu,yol tutuşu performansı,güvenliği daha üstün basıyor fiyatına göre tabi ki alman arabaları kadar kaliteli değil ama kötü çin arabaları kadar kalitesiz de değil fiat,daihatsu,hyundai ayarında bir araç....

Saygılar...

Yavaş gel...

Fiat dediğin marka 19.yy'da otomobil üretimine başlamış, ürettiği motorlarla bir çok dönemde çığır açmış bir markadır...

Bakınız, multijet...

Şu an Fiat bünyesinde bulunan, bravo, gp, 500, eskilerden stilo, sedici gibi modeller güvenlik standartlarını fazlasıyla yakalamış araçlardır. Fiat gibi bünyesinde Maserati, Lancia, Ferrari, Alfa Romeo gibi markaları barındıran, bu araçların Ar-ge'leri için milyon dolarlarla ölçülen yatırımlar yapan bir firmayı, daha EURO NCAP'E bile girememiş, resmi güvenlik testi sonuçları olmayan, kendini kanıtlayamamış bir marka olan Chery'i nasıl bir tutabiliyorsunuz anlayamıyorum...

Hyundai ve Daihatsu'ya gelecek olursak...

Birisi Kore'nin eski üreticilerinden şu an dünya pazarında en büyük 5. üretici konumunda olan, yeni araçları i serisi modelleriyle günümüz güvenlik ve kalite standartlarını fazlasıyla yakalamış, Genesis gibi bir aracı Amerika'da yılın aracı seçilmiş, bünyesinde Kia'yı bulunduran, neredeyse kendisini hergün yenileyen bir marka.

Diğeri arkasında Toyota grup olan Daihatsu. Bu firmayla ilgili tek bildiğim teknolojisini Toyota'dan aldığı ve bütün araçlarının Euro ncap'ten geçtiğidir. Buda yeterlidir umarım...

Yorum yaparken fanatikliği bırakın diye size yüzlerce kez yazdık çizdik. Almışsınız aldığınız arabayı olduğundan farklı göstermeyin. Performans yol tutuş vs diyorsunuz. 0-100 ü 16 sn olan bir demir yığını mı performanslı? Daha önce Anadol mu kullanıyodunuz? Yeter artık arabanızın ne olduğunu bilin ona göre yorum yapın...

• Bu benim görüşüm sen kimsin ki benim görüşüme karışıyorsun istersem ferrari gibi derim niye saldırıyorsunuz ya da şöyle söyliyim zorunuza mı gidiyor?

Burda boş boş sallayacağınıza gidip bir test sürüşü yapsaydınız anlardınız bana burda fiatın olmayan kalitesinden bahsetmeyin lütfen 100 yıllık bir firma ama kaliteli değil bu benim görüşüm...

Siz hiç tiggoya binip kaza yaptınız mı da güvenliğini biliyorsunuz?

Bana euroncap demeyin arkadaşlar birillance 3yıldız alacakken kanun çıkarıp 0 yıldız aldıran bir kuruluş bu zaten adı üstünde 'euro' bunlar araçları etiketleme çabasıdır allah hepimizi korusun kazalardan çünki kazada kafanı vurur yine ölürsün...

0-100 ölçümlerim 10-11 saniye!!!

Dihatshu diyorsunuz araba oyuncak gibi bedava verseniz binmem aşırı dengesiz bir araba.Tiggoya bakarken dihatshu a da baktım bağaj kapısını itiyorum kapanmıyor böyle bir araba yok :D:D

Ben aracımı abartmıyorum iyi olduğunu söylüyorum ama sizin zorunuza gidiyor nedense??

Chery kullanıcıları artıkça forumda aracın iyi olduğunu söyleyen kişiler arttı siz hala sallama peşindesiniz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meteavcı -- 13 Ocak 2010; 12:08:19 >

• quote:

Orijinalden alıntı: meteavcı

Bu benim görüşüm sen kimsin ki benim görüşüme karışıyorsun istersem ferrari gibi derim niye saldırıyorsunuz ya da şöyle söyliyim zorunuza mı gidiyor?

Burda boş boş sallayacağınıza gidip bir test sürüşü yapsaydınız anlardınız bana burda fiatın olmayan kalitesinden bahsetmeyin lütfen 100 yıllık bir firma ama kaliteli değil bu benim görüşüm...

Siz hiç tiggoya binip kaza yaptınız mı da güvenliğini biliyorsunuz?

Bana euroncap demeyin arkadaşlar birillance 3yıldız alacakken kanun çıkarıp 0 yıldız aldıran bir kuruluş bu zaten adı üstünde 'euro' bunlar araçları etiketleme çabasıdır allah hepimizi korusun kazalardan çünki kazada kafanı vurur yine ölürsün...

0-100 ölçümlerim 10-11 saniye!!!

Dihatshu diyorsunuz araba oyuncak gibi bedava verseniz binmem aşırı dengesiz bir araba.Tiggoya bakarken dihatshu a da baktım bağaj kapısını itiyorum kapanmıyor böyle bir araba yok :D:D

Ben aracımı abartmıyorum iyi olduğunu söylüyorum ama sizin zorunuza gidiyor nedense??

Chery kullanıcıları artıkça forumda aracın iyi olduğunu söyleyen kişiler arttı siz hala sallama peşindesiniz...

Sen kimsin forumda yorum yapanlara sen kimsin diyebiliyorsun burası forum, burda sen ben biz siz o bu şu herkes istediği yorumu yapabılır, herkes begenmedıgı yorumu elestırebılır. Varsa bir sorununuz okumaz yorum yapmazsınız olur biter...

Agresifleşmenin bir anlamı yok dimi.

• Şunu da belirtmek istiyorum chery türkiyeye torpille gelmedi mesela bir otomobil üreticisi ürettiği otomobili başka ülkelere satmak istiyor bunun için ihraç izni alınması gerekir.

Bunun içinde ingilterede vca denilen kuruluşda güvenlik testlerinden geçmesi lazım yoksa başka ülkelere satılamaz ,euroncap sadece reklam firması olduğu için ihracatta bir etkisi yoktur,çindeki o kötü arabaların hepsi sadece çinin iç pazarında satılan arabalardır ama chery 65 ülkede satılıyor ve ayrıca Şubat 2001’de ISO 9001 Uluslararası Kalite Standardı Sertifikası’nı almaya hak kazanmıştır. Bunun yanında Chery Ekim 2002’de, Alman TUV organizasyonunun ISO/TS16949 Kalite Belgesi’ni almıştır. Fiat ve Chrysler gibi dev otomobil firmalarıyla yapmış olduğu uluslararası anlaşmalarla bir dünya markası olma yolunda emin adımlarla ilerlediğinin sinyallerini vermektedir. Chery İtalyan Otomotiv Grubu Fiat ile Fiat Linea modeli için yılda 100.000 adet 1.6 ve 1.8 litre benzinli motor üretmek üzere anlaşmıştır. Fiat Grubu ve Chery arasında imzalanan bir diğer anlaşmaya göre ise, 2009 yılından itibaren Alfa Romeo sedan Çin’de Chery tarafından üretilecektir. Amerikan otomotiv devlerinden Chrysler ve Chery arasında 4 Temmuz 2007’de imzalanan anlaşma ise Chery’nin üreteceği küçük ve alt-orta sınıf otomobillerin Amerika’da Chrysler adı altında satışa sunulmasını kapsamaktadır. İlk model 12 ay içinde Dodge markasıyla piyasaya sürülecek ve böylece Chery Amerika ve Avrupa pazarına girmiş olacak.Chery 2.000.000 kapalı alanda alman robot teknolojisiyle üretim yapmaktadır.İtalyadaki fabrikasında Tiggo Dr5 ismini alarak satış rekorları kırmıştır.Cherydeki boya teknolojisi sadece 5 markada mevcuttur.Ar-Ge kuruluşundaki mühendisleriyle birçok markanın motoruna katkıda bulunmuşlardır.

Bunlar da acteco motorun özellikleri

CBR (Kontrollü Yanma)

Faydaları:

3 yollu Katalitik konvertör ile Euro4 normlarına uygunluk
    Düşük sülfürlü benzin ihtiyacı yoktur
    Yüksek maliyetli kaynağı olan yüksek basınçlı yakıt sistemlerine gerek duymaz
    CBR kendini kanıtlamış yüksek bir teknolojidir

VVT (Değişken Subap Zamanlaması)
    Faydaları:

VVT teknolojisinin verimli kullanımı ile motor performansı artar
    Subap açılarının değişkenliği karışımın kontrolünü kolaylaştırırken düşük tüketim ve düşük egzos emisyon oranlarını sağlar

DGI (Direk Benzin Enjeksiyonu)
    DGI varolan en yüksek benzinli motor teknolojilerindendir.
    Silindirlere direk enjekte edilen yakıt hava ile daha iyi karışırken yakıt ekonomisi ve performansa da önemli katkıda bulunur.
    2.0 lt DGI Motoru 195 HP (144Kw) ve 290Nm Tork değerlerine ulaşabilmektedir

Ayrıca cherynin kaporta ve boyasında alman mühendisleri çalışmaktadır....

Ben tartışmayla bir sonuca varılmıyacağını belirterek noktayı koyuyorum....

• meteavcı,

Chery'nin, sizin belirtmiş olduğunuz markalardan en az 10 gömlek alt seviyede olduğunu muhtemelen sizde biliyor ama kabullenmek istemiyorsunuz belli ki. Bir markayı büyük kılan nedir sayın meteavcı, günümüz değerlerini ele alırsak en başta güvenlik ki hiçbir uluslararası kurum chery nin hiçbir modeline bu anlamda bir katma değeri layık görmüyor, belirttiğiniz VCA denen kuruluş sadece belli normları karşılayıp karşılamadığına ve asgari güvenlik şartını yerine getirebiliyor mu diye bakar adı üstünde "Vehicle Type Approval" .He bu da ne demek söyleyim; bu testi geçen araç, ingiltere yollarındaki seyreden en güvensiz araba kadar güvenli olduğunu teyit eder, sıfır araçlar arasında bir kıyaslama söz konusu değildir.

http://video75.com/IcupKUmNuvL/crash-test-dr-chery-tiggo-metodo-euro-ncap/

Buyurun buradan aracınızın crash testini bir izleyin..

Büyük marka olma yolunda birşey daha öğrendik bu videoyu izleyerek; Bmw bile jip üretimine geçmeden önce Land Roverı satın alarak yüzyıllık bir offroad tecrübesine ihtiyaç duyuyorsa emin olun chery de duyuyordur. Jip yapmak altyapı ister, arge ister, tecrübe ister. Olmazsa ne mi olur; tiggo olur

Güvenliği geçtik, büyük markanın kaliteli servis ağı ve satış sonrası hizmeti olur. Aldığım şehirde chery servisi yokmuş diye yakınan insanlar var ve siz kalkmış chery yi Fiat la mı kıyaslıyorsunuz?

Büyük marka, teknoloji geliştiren, yenilik ve arge uzmanıdır, söylediğiniz firmaların hepsi belli konularda uzmanlaşmış ve özelliklede Fiat motor konusunda referans bir firmadır. chery nin herhangi bir buluş veya otomotiv dünyasına kattığı bir yeniliği söyleyebilirmisiniz bana? Literatüre soktuğu en düşük euroncap skorları dışında

Chery çok uzun yıllar, bu belirttiğiniz firmalarla ortak projelerde bulunup tecrübe kazandıktan sonra belki otomobil haline gelebilir, şu anda chery'ye bir otomobil olarak değilde geliştirilebilir bir PROJE olarak bakıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi edilhan -- 15 Ocak 2010; 20:02:58 >

• Cinli chery, prestij ve tanitim acisndan dakar rallisinde
    http://www.cheryinternational.com/node/634
  • quote:

Orijinalden alıntı: TruckTörMinator

Cinli chery, prestij ve tanitim acisndan dakar rallisinde
    http://www.cheryinternational.com/node/634

Evet chery higgo (rely x5) modeli ile genel klasmanda 25.sırada yer alıyor...
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.