- x
Chery jeep TIGGO nasil araba ?
81 Cevap68023 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

712 Mesaj
1 Nisan 2009; 21:05:15 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Merhaba,

sabah esimle chery bayiye girdik merak'dan... bi araba alacaz amma daha belli degil hangi marka/model
Chery TIGGO hosumuza gitti .... fiyati UCUZ cin oldugunu dedi satici....

artik ne kadar saglikli araba bilmiyorum ?

euroncap daha listede yok Chery ?

test surucu yapamadim araba cikmisti.. bende beklemek istemedim ....

sizlerden haber bekliyorum sayin uyeler :)

tsk'ler

Yeni Tiggo reklamımızı görmek için tıklayınız. (ana sayfada ltf bakiniz cok komik) http://www.chery.com.tr/index.php

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi boolat -- 1 Nisan 2009; 20:56:43 >

712 Mesaj
1 Nisan 2009; 21:34:06 

crash test buldum :

http://www.youtube.com/watch?v=VphcXHzAhiY

kac km saatda ile yapilmis bu test ?

1179 Mesaj
2 Nisan 2009; 8:31:28 

http://www.cheryturkiye.org/

Bu adreste bütün sorularınızın cevabını Chery kullanıcılarından ve yetkili bayilerden alabilirsiniz.

2012 Nissan Juke 1.5 dCİ Tekna MT
2012 Fiat Linea 1.6 Multijet Emotion Plus
2012 Fiat Albea Sole 1.4 Premio

712 Mesaj
2 Nisan 2009; 21:23:39 

quote:

Orjinalden alıntı: cell-im

Bu adreste bütün sorularınızın cevabını Chery kullanıcılarından ve yetkili bayilerden alabilirsiniz.

605 Mesaj
6 Nisan 2009; 14:12:58 

Tiggo ya varana kadar aynı fiyat aralığında (hatta en düşük versiyonu daha bile ucuz) bir Japon olan, Toyota bünyesinde üretilen Daihatsu Terios alın daha iyi bence!! Hiç değilse bir bilinirliği, bir kalitesi; sağlamlığı var!!

Yüreğimizden geçenler; adımlarımıza dökülmeli..!

Daihatsu Sirion 2004 1.3lt 102hp

506 Mesaj
10 Nisan 2009; 14:47:02 

http://www.sahibinden.c...22146WQQpXQQdisplayitem

Kazanın ne şartlarda olduğunu bilmiyorum ama resimlerden içerinin pek fazla zarar görmediğini anlıyorum. Belki de sağlam bir arabadır...

1041 Mesaj
26 Nisan 2009; 12:01:42 

quote:

Orjinalden alıntı: malkafa

http://www.sahibinden.c...22146WQQpXQQdisplayitem

Kazanın ne şartlarda olduğunu bilmiyorum ama resimlerden içerinin pek fazla zarar görmediğini anlıyorum. Belki de sağlam bir arabadır...

6840 Mesaj
26 Nisan 2009; 12:23:04 

quote:

Orjinalden alıntı: cell-im

ınceleyelim

Ey Türk! Dostunu da Düşmanını da bil artık..!

295 Mesaj
21 Mayıs 2009; 18:31:39 

öncelikle chery bir jip degıl jıp formatında gorunen mcv bence cunku 4.2 dır:D

178 Mesaj
7 Ağustos 2009; 18:39:39 

arkadaşım ben tiggo 3 kullanıyorum.. euro ncap adı üstünde EURO.. çinin kendi testleri var.. aracım çok iyi.. tek kötü yanı iç kaplaması çok iyi değil.. göze batmayan yerlerde.. ve ayrıca ses yalıtımından hoşlanmıyorum.. bu bi sorun değildir ama.. motor performansı çok iyi kullanımı çok rahat yakıtı çok az süratına karşı yola yapışıyor tork u falan iyice güçlendirildi servislerde.. bu araçlara kötü diyenler uzaktan gazel okuyor.. bu fiyata bu çok iyi..

Asus N61JQ-JX092V

Chery Tiggo 3

Nokia-5800
ReDkullanıcısı..

972 Mesaj
16 Ağustos 2009; 1:37:06 

tiggo3 bende vardı sattım araç 1525 ve çekmiyor kasa kaldırmıyor işçilik iyi değil ve servisi berbat

"Sarıl bir hak dostuna, kurumuş yaprak gibi, ezse'de ses çıkarma sakin ol toprak gibi"

2975 Mesaj
13 Eylül 2009; 14:00:58 

indiana jones

http://www.youtube.com/watch?v=bpl-hptfNKQ
9.57 den itibaren

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
11 Ocak 2010; 19:13:59 

Ben de chery tiggo kullanıyorum ve gayet memnunum...Evet plastik aksamı çok kaliteli değil orta kalitede ses izolasyonu iyi rahatsız edici derecede ses gelmiyor içeriye eğer siz beğenmezseniz artıdan izolasyon yaptırabilirsiniz ama bana yetiyor,konforu,yol tutuşu performansı,güvenliği daha üstün basıyor fiyatına göre tabi ki alman arabaları kadar kaliteli değil ama kötü çin arabaları kadar kalitesiz de değil fiat,daihatsu,hyundai ayarında bir araç....

Saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meteavcı -- 28 Ocak 2010; 14:46:40 >

1031 Mesaj
12 Ocak 2010; 15:41:18 

quote:

Orijinalden alıntı: meteavcı

Ben de chery tiggo kullanıyorum ve gayet memnunum...Evet plastik aksamı çok kaliteli değil orta kalitede ses izolasyonu çok iyi değil ama rahatsız edici derecede ses gelmiyor içeriye eğer siz beğenmezseniz artıdan izolasyon yaptırabilirsiniz ama bana yetiyor,konforu,yol tutuşu performansı,güvenliği daha üstün basıyor fiyatına göre tabi ki alman arabaları kadar kaliteli değil ama kötü çin arabaları kadar kalitesiz de değil fiat,daihatsu,hyundai ayarında bir araç....

Saygılar...

Yavaş gel...

Fiat dediğin marka 19.yy'da otomobil üretimine başlamış, ürettiği motorlarla bir çok dönemde çığır açmış bir markadır...

Bakınız, multijet...

Şu an Fiat bünyesinde bulunan, bravo, gp, 500, eskilerden stilo, sedici gibi modeller güvenlik standartlarını fazlasıyla yakalamış araçlardır. Fiat gibi bünyesinde Maserati, Lancia, Ferrari, Alfa Romeo gibi markaları barındıran, bu araçların Ar-ge'leri için milyon dolarlarla ölçülen yatırımlar yapan bir firmayı, daha EURO NCAP'E bile girememiş, resmi güvenlik testi sonuçları olmayan, kendini kanıtlayamamış bir marka olan Chery'i nasıl bir tutabiliyorsunuz anlayamıyorum...

Hyundai ve Daihatsu'ya gelecek olursak...

Birisi Kore'nin eski üreticilerinden şu an dünya pazarında en büyük 5. üretici konumunda olan, yeni araçları i serisi modelleriyle günümüz güvenlik ve kalite standartlarını fazlasıyla yakalamış, Genesis gibi bir aracı Amerika'da yılın aracı seçilmiş, bünyesinde Kia'yı bulunduran, neredeyse kendisini hergün yenileyen bir marka.

Diğeri arkasında Toyota grup olan Daihatsu. Bu firmayla ilgili tek bildiğim teknolojisini Toyota'dan aldığı ve bütün araçlarının Euro ncap'ten geçtiğidir. Buda yeterlidir umarım...

Yorum yaparken fanatikliği bırakın diye size yüzlerce kez yazdık çizdik. Almışsınız aldığınız arabayı olduğundan farklı göstermeyin. Performans yol tutuş vs diyorsunuz. 0-100 ü 16 sn olan bir demir yığını mı performanslı? Daha önce Anadol mu kullanıyodunuz? Yeter artık arabanızın ne olduğunu bilin ona göre yorum yapın...

Uzaklaştırılmış
13 Ocak 2010; 11:49:54 

Bu benim görüşüm sen kimsin ki benim görüşüme karışıyorsun istersem ferrari gibi derim niye saldırıyorsunuz ya da şöyle söyliyim zorunuza mı gidiyor?

Burda boş boş sallayacağınıza gidip bir test sürüşü yapsaydınız anlardınız bana burda fiatın olmayan kalitesinden bahsetmeyin lütfen 100 yıllık bir firma ama kaliteli değil bu benim görüşüm...

Siz hiç tiggoya binip kaza yaptınız mı da güvenliğini biliyorsunuz?

Bana euroncap demeyin arkadaşlar birillance 3yıldız alacakken kanun çıkarıp 0 yıldız aldıran bir kuruluş bu zaten adı üstünde 'euro' bunlar araçları etiketleme çabasıdır allah hepimizi korusun kazalardan çünki kazada kafanı vurur yine ölürsün...

0-100 ölçümlerim 10-11 saniye!!!

Dihatshu diyorsunuz araba oyuncak gibi bedava verseniz binmem aşırı dengesiz bir araba.Tiggoya bakarken dihatshu a da baktım bağaj kapısını itiyorum kapanmıyor böyle bir araba yok :D:D

Ben aracımı abartmıyorum iyi olduğunu söylüyorum ama sizin zorunuza gidiyor nedense??

Chery kullanıcıları artıkça forumda aracın iyi olduğunu söyleyen kişiler arttı siz hala sallama peşindesiniz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meteavcı -- 13 Ocak 2010; 12:08:19 >

1031 Mesaj
13 Ocak 2010; 23:57:12 

quote:

Bu benim görüşüm sen kimsin ki benim görüşüme karışıyorsun istersem ferrari gibi derim niye saldırıyorsunuz ya da şöyle söyliyim zorunuza mı gidiyor?

Burda boş boş sallayacağınıza gidip bir test sürüşü yapsaydınız anlardınız bana burda fiatın olmayan kalitesinden bahsetmeyin lütfen 100 yıllık bir firma ama kaliteli değil bu benim görüşüm...

Bana euroncap demeyin arkadaşlar birillance 3yıldız alacakken kanun çıkarıp 0 yıldız aldıran bir kuruluş bu zaten adı üstünde 'euro' bunlar araçları etiketleme çabasıdır allah hepimizi korusun kazalardan çünki kazada kafanı vurur yine ölürsün...

Dihatshu diyorsunuz araba oyuncak gibi bedava verseniz binmem aşırı dengesiz bir araba.Tiggoya bakarken dihatshu a da baktım bağaj kapısını itiyorum kapanmıyor böyle bir araba yok :D:D

Ben aracımı abartmıyorum iyi olduğunu söylüyorum ama sizin zorunuza gidiyor nedense??

Chery kullanıcıları artıkça forumda aracın iyi olduğunu söyleyen kişiler arttı siz hala sallama peşindesiniz...

Sen kimsin forumda yorum yapanlara sen kimsin diyebiliyorsun burası forum, burda sen ben biz siz o bu şu herkes istediği yorumu yapabılır, herkes begenmedıgı yorumu elestırebılır. Varsa bir sorununuz okumaz yorum yapmazsınız olur biter...

Agresifleşmenin bir anlamı yok dimi.

Uzaklaştırılmış
14 Ocak 2010; 10:14:25 

Şunu da belirtmek istiyorum chery türkiyeye torpille gelmedi mesela bir otomobil üreticisi ürettiği otomobili başka ülkelere satmak istiyor bunun için ihraç izni alınması gerekir.

Bunun içinde ingilterede vca denilen kuruluşda güvenlik testlerinden geçmesi lazım yoksa başka ülkelere satılamaz ,euroncap sadece reklam firması olduğu için ihracatta bir etkisi yoktur,çindeki o kötü arabaların hepsi sadece çinin iç pazarında satılan arabalardır ama chery 65 ülkede satılıyor ve ayrıca Şubat 2001’de ISO 9001 Uluslararası Kalite Standardı Sertifikası’nı almaya hak kazanmıştır. Bunun yanında Chery Ekim 2002’de, Alman TUV organizasyonunun ISO/TS16949 Kalite Belgesi’ni almıştır. Fiat ve Chrysler gibi dev otomobil firmalarıyla yapmış olduğu uluslararası anlaşmalarla bir dünya markası olma yolunda emin adımlarla ilerlediğinin sinyallerini vermektedir. Chery İtalyan Otomotiv Grubu Fiat ile Fiat Linea modeli için yılda 100.000 adet 1.6 ve 1.8 litre benzinli motor üretmek üzere anlaşmıştır. Fiat Grubu ve Chery arasında imzalanan bir diğer anlaşmaya göre ise, 2009 yılından itibaren Alfa Romeo sedan Çin’de Chery tarafından üretilecektir. Amerikan otomotiv devlerinden Chrysler ve Chery arasında 4 Temmuz 2007’de imzalanan anlaşma ise Chery’nin üreteceği küçük ve alt-orta sınıf otomobillerin Amerika’da Chrysler adı altında satışa sunulmasını kapsamaktadır. İlk model 12 ay içinde Dodge markasıyla piyasaya sürülecek ve böylece Chery Amerika ve Avrupa pazarına girmiş olacak.Chery 2.000.000 kapalı alanda alman robot teknolojisiyle üretim yapmaktadır.İtalyadaki fabrikasında Tiggo Dr5 ismini alarak satış rekorları kırmıştır.Cherydeki boya teknolojisi sadece 5 markada mevcuttur.Ar-Ge kuruluşundaki mühendisleriyle birçok markanın motoruna katkıda bulunmuşlardır.

Bunlar da acteco motorun özellikleri

CBR (Kontrollü Yanma)

Faydaları:

3 yollu Katalitik konvertör ile Euro4 normlarına uygunluk
Düşük sülfürlü benzin ihtiyacı yoktur
Yüksek maliyetli kaynağı olan yüksek basınçlı yakıt sistemlerine gerek duymaz
CBR kendini kanıtlamış yüksek bir teknolojidir

VVT (Değişken Subap Zamanlaması)
Faydaları:

VVT teknolojisinin verimli kullanımı ile motor performansı artar
Subap açılarının değişkenliği karışımın kontrolünü kolaylaştırırken düşük tüketim ve düşük egzos emisyon oranlarını sağlar

DGI (Direk Benzin Enjeksiyonu)
DGI varolan en yüksek benzinli motor teknolojilerindendir.
Silindirlere direk enjekte edilen yakıt hava ile daha iyi karışırken yakıt ekonomisi ve performansa da önemli katkıda bulunur.
2.0 lt DGI Motoru 195 HP (144Kw) ve 290Nm Tork değerlerine ulaşabilmektedir

Ayrıca cherynin kaporta ve boyasında alman mühendisleri çalışmaktadır....

Ben tartışmayla bir sonuca varılmıyacağını belirterek noktayı koyuyorum....

Uzaklaştırılmış
15 Ocak 2010; 17:24:32 

meteavcı,

Chery'nin, sizin belirtmiş olduğunuz markalardan en az 10 gömlek alt seviyede olduğunu muhtemelen sizde biliyor ama kabullenmek istemiyorsunuz belli ki. Bir markayı büyük kılan nedir sayın meteavcı, günümüz değerlerini ele alırsak en başta güvenlik ki hiçbir uluslararası kurum chery nin hiçbir modeline bu anlamda bir katma değeri layık görmüyor, belirttiğiniz VCA denen kuruluş sadece belli normları karşılayıp karşılamadığına ve asgari güvenlik şartını yerine getirebiliyor mu diye bakar adı üstünde "Vehicle Type Approval" .He bu da ne demek söyleyim; bu testi geçen araç, ingiltere yollarındaki seyreden en güvensiz araba kadar güvenli olduğunu teyit eder, sıfır araçlar arasında bir kıyaslama söz konusu değildir.

http://video75.com/Icup...tiggo-metodo-euro-ncap/

Buyurun buradan aracınızın crash testini bir izleyin..

Büyük marka olma yolunda birşey daha öğrendik bu videoyu izleyerek; Bmw bile jip üretimine geçmeden önce Land Roverı satın alarak yüzyıllık bir offroad tecrübesine ihtiyaç duyuyorsa emin olun chery de duyuyordur. Jip yapmak altyapı ister, arge ister, tecrübe ister. Olmazsa ne mi olur; tiggo olur

Güvenliği geçtik, büyük markanın kaliteli servis ağı ve satış sonrası hizmeti olur. Aldığım şehirde chery servisi yokmuş diye yakınan insanlar var ve siz kalkmış chery yi Fiat la mı kıyaslıyorsunuz?

Büyük marka, teknoloji geliştiren, yenilik ve arge uzmanıdır, söylediğiniz firmaların hepsi belli konularda uzmanlaşmış ve özelliklede Fiat motor konusunda referans bir firmadır. chery nin herhangi bir buluş veya otomotiv dünyasına kattığı bir yeniliği söyleyebilirmisiniz bana? Literatüre soktuğu en düşük euroncap skorları dışında

Chery çok uzun yıllar, bu belirttiğiniz firmalarla ortak projelerde bulunup tecrübe kazandıktan sonra belki otomobil haline gelebilir, şu anda chery'ye bir otomobil olarak değilde geliştirilebilir bir PROJE olarak bakıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Soylukan -- 15 Ocak 2010; 20:02:58 >

3503 Mesaj
15 Ocak 2010; 20:38:33 

Cinli chery, prestij ve tanitim acisndan dakar rallisinde
http://www.cheryinternational.com/node/634

Uzaklaştırılmış
15 Ocak 2010; 22:41:46 

quote:

Orijinalden alıntı: TruckTörMinator

Cinli chery, prestij ve tanitim acisndan dakar rallisinde
http://www.cheryinternational.com/node/634

Evet chery higgo (rely x5) modeli ile genel klasmanda 25.sırada yer alıyor...

Uzaklaştırılmış
21 Ocak 2010; 16:49:32 

http://video75.com/Icup...tiggo-metodo-euro-ncap/

Bu videoda aşırı bir deformasyon yok diğer çinli araçların testleri ile karşılaştırın farkı görüceksiniz hatta tüm markalarla karşılaştırın bu videoyu ama artık abarttınız iyi olan şeye kötü diyorsunuz bence siz kabullenmek istemiyorsunuz??

61 Mesaj
4 Şubat 2010; 16:13:41 

Arkadaşlar boşuna çene çaldığınızın farkındamısınız bilmiyorum. Hoş daha yorulmadınız ama hala bu kötü şu kötü buna binilmez diyenlere soruyorum;
Hepinizin araçları mükemmel, harikulade, öyleki bu bindiğiniz araçlar fabrikasyon değilde sanki sizin için özel üretilmiş....

Euroncap dediğiniz reklam firmasının yaptığı nedir ? Test ederek araçların belirli kuvvetlere karşı dirençlerini ölçmek. Yani o testlerde kullanılan araçların model bazında sağlamlığını ve içindeki yolcuların ne kadar güvende olduğunu ortaya koymak. Hem fikirmiyiz ?
Şimdi soruyorum, her gün neredeyse TÜRKİYE'm yollarında ölen insanlarımız bu güvenliği almış araçlarda seyahat etmiyorlarmıydı ? Neden öldüler, vadeleri mi yetti, yoksa reklam firmasının 5* verdiği araç seri üretime geçince birden zayıfladıda yıldızlarımı düştü.....

Arkadaşlar tam 2 yıldır TIGGO kullanıyorum. 22300 km dedim ve aracımda tek bir mekanik arıza yada bozulan bir ekipman olmadı. Boyasında kabarma yada çürümüye rastlamadım. Şehir içinde 9 litre yakan aracım şehir dışında 6,5-7 litre arası yakıyor. Evet 2000cc motorları olan jipler gibi koltuğa yapıştırmıyor yada 2400cc 4*4 ler gibi tırmanmıyor ama ben şehirde yaşıyor ve ne istediğimi biliyorum. Belki bu marka 100 yaşında değil ama 100 yaşındakilere motor satıyor.... gerçekleri görelim gölge de ışık aramayalım.
Bu adamları örnek almalıyız çünkü bizim milliyetçiliğimiz lafta. Onlarınki ise çalışmada. Daha adamlar geçen ay DAKAR rallisinde 28. oldular. 160 katılımcı vardı, içlerinde bir çok markanın olduğu çöl yarışında kim bilir neler öğrendiler ve neler yapacaklar. Biz oturup NCAP diye gözümüzde hayallerle yaşayacağız...

Uzaklaştırılmış
4 Şubat 2010; 16:17:36 

quote:

Orijinalden alıntı: zilog

Arkadaşlar boşuna çene çaldığınızın farkındamısınız bilmiyorum. Hoş daha yorulmadınız ama hala bu kötü şu kötü buna binilmez diyenlere soruyorum;
Hepinizin araçları mükemmel, harikulade, öyleki bu bindiğiniz araçlar fabrikasyon değilde sanki sizin için özel üretilmiş....

Euroncap dediğiniz reklam firmasının yaptığı nedir ? Test ederek araçların belirli kuvvetlere karşı dirençlerini ölçmek. Yani o testlerde kullanılan araçların model bazında sağlamlığını ve içindeki yolcuların ne kadar güvende olduğunu ortaya koymak. Hem fikirmiyiz ?
Şimdi soruyorum, her gün neredeyse TÜRKİYE'm yollarında ölen insanlarımız bu güvenliği almış araçlarda seyahat etmiyorlarmıydı ? Neden öldüler, vadeleri mi yetti, yoksa reklam firmasının 5* verdiği araç seri üretime geçince birden zayıfladıda yıldızlarımı düştü.....

Arkadaşlar tam 2 yıldır TIGGO kullanıyorum. 22300 km dedim ve aracımda tek bir mekanik arıza yada bozulan bir ekipman olmadı. Boyasında kabarma yada çürümüye rastlamadım. Şehir içinde 9 litre yakan aracım şehir dışında 6,5-7 litre arası yakıyor. Evet 2000cc motorları olan jipler gibi koltuğa yapıştırmıyor yada 2400cc 4*4 ler gibi tırmanmıyor ama ben şehirde yaşıyor ve ne istediğimi biliyorum. Belki bu marka 100 yaşında değil ama 100 yaşındakilere motor satıyor.... gerçekleri görelim gölge de ışık aramayalım.
Bu adamları örnek almalıyız çünkü bizim milliyetçiliğimiz lafta. Onlarınki ise çalışmada. Daha adamlar geçen ay DAKAR rallisinde 28. oldular. 160 katılımcı vardı, içlerinde bir çok markanın olduğu çöl yarışında kim bilir neler öğrendiler ve neler yapacaklar. Biz oturup NCAP diye gözümüzde hayallerle yaşayacağız...

+1000

2604 Mesaj
20 Şubat 2010; 19:55:16 

quote:

mete.. defalarca ve defalarca sağda solda sıkıyorsun, bi göremedik şu video yu.. bak noterle geleyim ankarada, şu 10-11 saniye yi yapalım senin uzay mekiği tigoo ile vereyim benim yavrunun anahtarlarını hemen satışını yapalım üzerine..

ne diyorsun? yiğitsen hodri meydan..

1031 Mesaj
20 Şubat 2010; 23:15:44 

quote:

Orijinalden alıntı: AXAPTA

mete.. defalarca ve defalarca sağda solda sıkıyorsun, bi göremedik şu video yu.. bak noterle geleyim ankarada, şu 10-11 saniye yi yapalım senin uzay mekiği tigoo ile vereyim benim yavrunun anahtarlarını hemen satışını yapalım üzerine..

ne diyorsun? yiğitsen hodri meydan..

O böyle şeylerle uğraşmaz bizim gibi boş işlere harcayacak vakti yok Yukarıda kırmızı ile üzerine vurgu yaptığımız yer arkadaşın fikir ve görüş olarak ne kadar bilgili birisi olduğunu gösteriyor.

Uzaklaştırılmış
21 Şubat 2010; 0:20:25 

0

61 Mesaj
21 Şubat 2010; 16:40:33 

video diyenlere buyrun kapak olsun diyorum, alakasız ve düzeysizliğiniz için kınıyorum, hepinizi ilerde bir chery'nin içinde sol kolunuz camdan sarkmış ağzınızdaki salyaları silerken göreceğime o kadar eminimki....

http://www.youtube.com/watch?v=Wzme-eXiu7k

1031 Mesaj
21 Şubat 2010; 16:43:56 

quote:

video diyenlere buyrun kapak olsun diyorum, alakasız ve düzeysizliğiniz için kınıyorum, hepinizi ilerde bir chery'nin içinde sol kolunuz camdan sarkmış ağzınızdaki salyaları silerken göreceğime o kadar eminimki....

http://www.youtube.com/watch?v=Wzme-eXiu7k

Acıyorum size ya harbiden acayip ezildiniz artık...

Verdiğin araba 2.4 motorlu chery, o bile 12-13 sn'ye 0-100 görüyor...

Al bu da sana tencere

Senin salyalar fazla akmış bence aşı vakti gelmiş.

2604 Mesaj
21 Şubat 2010; 20:05:09 

zilog çok eğlendiriyorsun sen beni

2.4 tiggo o yahu.. 1.6 tiggo var sizde

1.6 ya gelelim ivedilikle

Uzaklaştırılmış
21 Şubat 2010; 23:19:00 

quote:

bir gerçek varki alay edip küçümsediğiniz insanlar dünya ekonomisine neredeyse hükmedecekler. Biz hala kendi gölgemizle yarişırken onlar fersah fersah ilerleyecek.....

bence bu adamın çinli olma ihtimalini de fazla göz ardı etmeyelim

470 Mesaj
22 Şubat 2010; 17:12:41 

bu adam derken?

siz ne kadar nezaket sahibi bir insansınız..
şaşırdım...

varsayalım ki zilog sizin saçma esprinizdeki gibi çinli..
nolcak şimdi?

yaaf ne büyük dehalar var forumumuzda yazık oluyor onlara...

Uzaklaştırılmış
22 Şubat 2010; 19:06:26 

yahu 4-5 tane arkadaş hepsi chery dışında hiçbir konuya yazmamış burada gelip chery kardeşliği kurmuşlar bana pek inandırıcı gelmiyor biliyormusunuz ergun bey..

size çok kanım kaynadı bundan sonra size fake diyebilir miyim

1031 Mesaj
22 Şubat 2010; 19:33:04 

Soylukan hocam Farkındamısın Çin araçlarını savunanlarda hep aynı özellikler var neden acaba ? Belkide hepsi aynı kişi...

Yanlız dikkatini bir noktaya çekerim yav değil yafff demiş arkadaş... Liseli gençliğin msn ağzı, heralde bu saatten sonra kiminle konuştuğumuzu anlamışsındır hocam..

Neyk???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Little F.K -- 22 Şubat 2010; 19:39:29 >

470 Mesaj
23 Şubat 2010; 9:49:51 

teşekkür ederim üstün insanlar..
hemen benim klon olduğumu, liseli olduğumu anladılar.. tebrik ederim efendim.. leb demeden leblebiyi anlayacak kadar kapasiteli bireyler olduğunuzu gene kanıtladınız..

1031 Mesaj
23 Şubat 2010; 14:00:26 

quote:

Orijinalden alıntı: ergungur

teşekkür ederim üstün insanlar..
hemen benim klon olduğumu, liseli olduğumu anladılar.. tebrik ederim efendim.. leb demeden leblebiyi anlayacak kadar kapasiteli bireyler olduğunuzu gene kanıtladınız..

Bence Chery sizi kaçırdığı için Chery'e yazık

Uzaklaştırılmış
23 Şubat 2010; 19:38:01 

Tiggomla bugün de etilere çıktım milletin ağzının suları aktı heryer vıcık vıcık oldu 12 araç kaygan zeminden dolayı birbirine girdi!! Aman sakın girmeyin etiler civarına

1589 Mesaj
26 Şubat 2010; 13:13:12 

2.4 motoru olan aracın 0-100 ü 13 sn üzerinde gördüğü, aynı modelin 1.6 olanınsa 0-100 ü 10-11 sn de gördüğünü söyleyen kişilerin yas ortalamasında ne beklersiniz.Bilmiyorum.Belki benden büyüklerdir ama yas la alakalı bi atasözü vardı kurallara aykırı olmaması acısından yazmıyorum.Ben İngiltere deim ve o dediğiniz kuruluş tamamen para ile calısan bir kurulustur.Emin olun ki o belgenin ordan cıkmasını belkide FIAT saglamıstır satacagı proje ve motorları için.Madem İngilizler bukadr cok sevdi niye caddede bir tane bile Chery yok? Bugun Batı Avrupanın ve Amerika nın uzak dogu araclarına olan sempastisini biliyoruz.Yollarda Toyota Honda Kıa Hyundai ler sayılamayacak kadar cokken madem bunlardan bir farkı olmadıgını söylediiginiz yada bir tuttugunuz Chery i bu insanlar almıyor.(Hemde bu akdar fiyat farkı varken...İngilizler ucuz ve kaliteli malı kesinlikle kaçırmazlar) İngiltere de satıs varmı gercekten bilmiyorum ama otomotiv sektörüyle cok iyi ilgilenen ev sahibim böyle bi markayı duymadıgını söyledi...www.chery.co.uk girdigimde alakalı hiç birsey cıkmadı.Bu aracları alan arkadaslar umarım hiç problem cıkarmaz ve parca parası yada fazla servis ücreti ödemeden uzun yıllar kullanabilirsiniz. Bende bir arkadasım dediğine katılıyor Chery i tamamen bir proje firması ve kendini geliştirmeye calısan bir şirket olarak görüyorum.Araba yapması için bikaç 10 yıl daha gececektir...

Honda Civic HB 1.8 Sport & Fiat Stilo 1.6 Dynamic

61 Mesaj
26 Şubat 2010; 21:41:48 

Yorum yapmayı çok seven saygıdeğer arkadaşlar, çeneniz kadar çalışan yeriniz aklınız olsaydı bugün gerçekten de ileri medeniyet seviyesine ulaşmış gerçekten hür ve bağımsız bir devlet olmuş olurduk. Ne yazıkki bu sayfalarda dolaştığım bir kaç gündür içim acıyarak yazılanları okuyor ve üzülüyorum.... Markalaşmış dünyada para=kalite diyenlere laf anlatmak ülkemi yobazların şerrinden kurtarmaktan daha zor, bu nedenle bu sayfalarda sadece aracımla yaptıklarımı ve aracımın kabiliyetlerini sizlerle paylaşacağım, sizlere cevap yazmak bile aynı seviyeye düşmek demek.... isteyen okur istemeyene topic çok....

1031 Mesaj
26 Şubat 2010; 22:37:50 

quote:

Yorum yapmayı çok seven saygıdeğer arkadaşlar, çeneniz kadar çalışan yeriniz aklınız olsaydı bugün gerçekten de ileri medeniyet seviyesine ulaşmış gerçekten hür ve bağımsız bir devlet olmuş olurduk. Ne yazıkki bu sayfalarda dolaştığım bir kaç gündür içim acıyarak yazılanları okuyor ve üzülüyorum.... Markalaşmış dünyada para=kalite diyenlere laf anlatmak ülkemi yobazların şerrinden kurtarmaktan daha zor, bu nedenle bu sayfalarda sadece aracımla yaptıklarımı ve aracımın kabiliyetlerini sizlerle paylaşacağım, sizlere cevap yazmak bile aynı seviyeye düşmek demek.... isteyen okur istemeyene topic çok....

Okuyupta yorum yapma o zaman ne dersin?

Medeniyet seviyesine Tiggo'yla mı ulaştın?

Yoksa 15 yaşında bir çocugun actıgı bır konuda koru korune savunarak terbiyesizce video koydum bu da size kapak olsun diyerek mi medeni oldun?

2 gündür ses çıkarmıyoruz diye meydanı boş buldunuz, burada neredeyse 5 yıldır üyeyim bir kere bile ceza almadım, ama sayenizde bu kadar vurdumduymaz ve yüzsüz davranışlarınızdan dolayı ceza alacağız.

Önce medeniyeti, gelişimi içinizde arayın, elalemin yaptığı 5 paralık arabalarla medeniyet ve gelişmişlik olmayacağını anlayın, hele ki en ufak olumsuz bir yorumda işi acitasyona dökerek, ülke ekonomisine gem vurararak işin içinden çıkmaya çalışmayın...

Sizinde yaşınız 15 değilse bazıları gibi yalan konuşmuyorsanız ve mantıklı bir insansanız bu saatten sonra mantık çerçevesinde tartışırız.

92 Mesaj
26 Şubat 2010; 23:21:46 

1589 Mesaj
27 Şubat 2010; 3:46:51 

quote:

para=kalite yerine para≠kaliteyimi tercih edelim....
tek dileğim bir astra bir focus bir 308 bir bravo ya bindiğinde pişman olmamandır... Eger olmuyosan zaten sen o Tiggo yu sadece jeep görünümlü bir araç sürmek için almıssın demektir.Buda gelişmekte olan ülkelerin en büyük sorunu olan özenti ekonomisine girer... Sanırım bu durumda yozlaşmış olan sen oluyorsun... Eklemek isterim herkezin kendi zevki ve kendi tercihi, ama sabit olan degerler fiyat/fayda dır.Sırf jeep görünümlü bi arac sürmek için kaliteden özellikle ailemin ve benim can güvenliğinden vazgecemem.O senin kendi riskin iyi forumlar... Bencede seviye konusuna hiç girme merdivenleri cıkmak senin için oldukca zor olur....

Honda Civic HB 1.8 Sport & Fiat Stilo 1.6 Dynamic

61 Mesaj
27 Şubat 2010; 11:51:09 

quote:

Orijinalden alıntı: Acrux

http://forum.donanimhab..._/key_//tm.htm#38086082

Dostum emeğine sağlık. Olayı o kadar güzel yorumlamış ve anlatmışsın ki bunun üzerine yazıp çizmek pek doğru olmaz.

Uzaklaştırılmış
2 Mart 2010; 19:52:18 

Bu forumda malesef "araba namustur" düsturuna uyan bazı arkadaşlar sebebiyeti ile Çinli araçlarla ilgili olan birçok konu ya kilitlendi yada silindi.

3 gündür Çin araçları ile ilgili konulara cevap yazmıyordum, sırf bazı bünyeler rahat etsin diye işyerimin yakınındaki balmumcu chery bayisinde önce aracı inceledim, 1 gün sonrasına da test alıp aracı kullandım.. Keşke yapmasaydım çünkü araç ile ilgili birşey bilmiyorken daha olumlu yorumlar yapabilirdim şimdi ise saf acı gerçekler ile karşı karşıyasınız.

1. Bir kere öncelikle Mermerler denen grubun, hala 1991 de kendilerinden Mazda 626 yı alırkenki ciddiyetsizlik ve sorumsuzlukta olduğunu görmek beni şaşırttı. Araç hakkında doyurucu bilgi sunulmuyor üstelik bunun yanı sıra gerçek dışı bilgiler de veriliyor. Websitesinden baktığınızda aracın tüketim verilerini göremiyorsunuz, kendilerine sorduğumda ise aracın tüketimini satıcı arkadaş 7 litre olarak tanımladı, ufak bir test olabilmesi adına deponun nispeten boş olmasını tercih edeceğimi söyledim ve kendilerinden test sırasında aracı böyle teslim aldım. 20 tl ile yaptığı hesaplamada araç şehiriçi tahmini 9 litre nin üzerinde benzin yaktı.

2. Ses yalıtımı bu kadar kötü bir araç ben şahsen daha önce kullanmadım. Rahatsız edici bir uğultu hiçbir zaman kulaklarınızdan eksik olmuyor. Araç yepyeni olmasına karşın tümseklerde "ileride herzaman duyacağınız" gıcırtıları esnemeleri duyabiliyorsunuz. J9 minibüslerden alışkın olduğunuz kapı kapama sesi bu araçta mevcut! yadırgamamız için sanırım.

3. Diğer tüm güvenlik verileri gibi fren mesafesini de sitesinden öğrenemiyorsunuz. Deneyebileceğimiz bir alan da olmadığından çok istediğim fren testini yapamadım. Ama frenlerinin modern araçların fren mesafesinin bir hayli uzağında olduğuna emin gibiyim.

4. Performans ve özellikle de 0-100 konularında çok da anlaşmazsızlık çıktığı için bunu da listeye eklemiştim. Araç 1375 kilo ve gayet verimsiz bir motor ile kalkışlarda ve ara hızlanmalarda başarısız hatta tatminkar bile değil. 0-100 bir kez deneyebildim ve kadrandaki sapmalarla da birlikte diyebilirim ki 15 saniyenin altı bu araç için imkansız.

5. Virajlarda ağırlık merkezi yüksek araç fazlasıyla karoserini yatırıyor, hiç güven vermiyor. Yanımdaki görevli nin dönüşlerde elini mutlaka biryerlere tutması dikkatimi çekti

Sizin için hayatımı riske atarak bu testi yaptım ey cheryciler

Sonuç:
Araçtan inip küçüklüğümde oynadığım oyuncaklar kadar bile kaliteli olmayan o plastiği kokpitte bırakıp, üzerine bir de kahve içip şu sonuca vardım; daha önceki yorumlarımda eleştirdiğimden de kötü bir araç. Fiyat/performans aracı olarak niteleyen arkadaşlara kesinlikle katılmıyorum zira ayni segment olarak gösterdiğiniz araçlar bu araçtan 15 gömlek üstün. Fiyat olarak çok daha makul fakat buna karşın çok daha güvenli, doğru dürüst yol tutan, performansı ile tehlikeye sokmayan, adam gibi servis ve garanti sunabilecek birçok marka varken ben chery yi alternatif olarak değil sadece "geliştirilebilir bir proje" olarak görüyorum.

Yarın foto da eklerim, hani chery chery diye tutuşan kitlenin dediği gibi gerçekten aracı gidip görün hatta test edin ben size bunu tavsiye ederim, benim gibi eğlenceli vakit geçireceğinizden eminim

980 Mesaj
2 Mart 2010; 21:29:24 

quote:

Orijinalden alıntı: Soylukan

Bu forumda malesef "araba namustur" düsturuna uyan bazı arkadaşlar sebebiyeti ile Çinli araçlarla ilgili olan birçok konu ya kilitlendi yada silindi.

3 gündür Çin araçları ile ilgili konulara cevap yazmıyordum, sırf bazı bünyeler rahat etsin diye işyerimin yakınındaki balmumcu chery bayisinde önce aracı inceledim, 1 gün sonrasına da test alıp aracı kullandım.. Keşke yapmasaydım çünkü araç ile ilgili birşey bilmiyorken daha olumlu yorumlar yapabilirdim şimdi ise saf acı gerçekler ile karşı karşıyasınız.

1. Bir kere öncelikle Mermerler denen grubun, hala 1991 de kendilerinden Mazda 626 yı alırkenki ciddiyetsizlik ve sorumsuzlukta olduğunu görmek beni şaşırttı. Araç hakkında doyurucu bilgi sunulmuyor üstelik bunun yanı sıra gerçek dışı bilgiler de veriliyor. Websitesinden baktığınızda aracın tüketim verilerini göremiyorsunuz, kendilerine sorduğumda ise aracın tüketimini satıcı arkadaş 7 litre olarak tanımladı, ufak bir test olabilmesi adına deponun nispeten boş olmasını tercih edeceğimi söyledim ve kendilerinden test sırasında aracı böyle teslim aldım. 20 tl ile yaptığı hesaplamada araç şehiriçi tahmini 9 litre nin üzerinde benzin yaktı.

2. Ses yalıtımı bu kadar kötü bir araç ben şahsen daha önce kullanmadım. Rahatsız edici bir uğultu hiçbir zaman kulaklarınızdan eksik olmuyor. Araç yepyeni olmasına karşın tümseklerde "ileride herzaman duyacağınız" gıcırtıları esnemeleri duyabiliyorsunuz. J9 minibüslerden alışkın olduğunuz kapı kapama sesi bu araçta mevcut! yadırgamamız için sanırım.

3. Diğer tüm güvenlik verileri gibi fren mesafesini de sitesinden öğrenemiyorsunuz. Deneyebileceğimiz bir alan da olmadığından çok istediğim fren testini yapamadım. Ama frenlerinin modern araçların fren mesafesinin bir hayli uzağında olduğuna emin gibiyim.

4. Performans ve özellikle de 0-100 konularında çok da anlaşmazsızlık çıktığı için bunu da listeye eklemiştim. Araç 1375 kilo ve gayet verimsiz bir motor ile kalkışlarda ve ara hızlanmalarda başarısız hatta tatminkar bile değil. 0-100 bir kez deneyebildim ve kadrandaki sapmalarla da birlikte diyebilirim ki 15 saniyenin altı bu araç için imkansız.

5. Virajlarda ağırlık merkezi yüksek araç fazlasıyla karoserini yatırıyor, hiç güven vermiyor. Yanımdaki görevli nin dönüşlerde elini mutlaka biryerlere tutması dikkatimi çekti

Sizin için hayatımı riske atarak bu testi yaptım ey cheryciler

Sonuç:
Araçtan inip küçüklüğümde oynadığım oyuncaklar kadar bile kaliteli olmayan o plastiği kokpitte bırakıp, üzerine bir de kahve içip şu sonuca vardım; daha önceki yorumlarımda eleştirdiğimden de kötü bir araç. Fiyat/performans aracı olarak niteleyen arkadaşlara kesinlikle katılmıyorum zira ayni segment olarak gösterdiğiniz araçlar bu araçtan 15 gömlek üstün. Fiyat olarak çok daha makul fakat buna karşın çok daha güvenli, doğru dürüst yol tutan, performansı ile tehlikeye sokmayan, adam gibi servis ve garanti sunabilecek birçok marka varken ben chery yi alternatif olarak değil sadece "geliştirilebilir bir proje" olarak görüyorum.

Yarın foto da eklerim, hani chery chery diye tutuşan kitlenin dediği gibi gerçekten aracı gidip görün hatta test edin ben size bunu tavsiye ederim, benim gibi eğlenceli vakit geçireceğinizden eminim

İlk defa doğru dürüst biri test yapmış..Şahsen ben çok istfade ettiim.Lütfen artık
saçma sapan chery fanatikleriyle antichery fanatikleride kavgalarını başka
yerde yapsınlar.

SAMSUNG GALAXY NOTE 3 KULLANICILAR KULÜBÜ

450 Mesaj
20 Eylül 2010; 1:18:55 

Bence chery tiggo tip olarak gayet güzel ve şık bir araç. eski kasa toyota rav4 ün aynısı. galeride sıfırını inceleme fırsatı buldum. bazı yorumlarda anlatıldığı gibi uyduruk birşey bekliyordum.bana hiç de abartıldığı gibi gelmedi. aksine fiyatına göre gayet başarılı. 2. elde temiz ve uygun fiyatlısı düşünülebilir.

Milletler önceki nesillerin omuzlarına basarak yükselir, gelecek nesillerin omuzlarına basarak değil.

917 Mesaj
14 Kasım 2010; 21:11:30 

Auto show fuarında Chery standında Tiggo 1, Tiggo 3 limuzin ve 4x4 Tiggo 5 vardı.
Tiggo 5 2011 de gelecekmiş.

Yerli araç kullan Türkiye kazansın,bizim insanımız kazansın..
http://otolist.blogspot.com
http://otorama.blogspot.com
http://panorama24.blogspot.com

174 Mesaj
10 Şubat 2011; 6:52:45 

quote:

Orijinalden alıntı: Little F.K

Yavaş gel...

Fiat dediğin marka 19.yy'da otomobil üretimine başlamış, ürettiği motorlarla bir çok dönemde çığır açmış bir markadır...

Bakınız, multijet...

Şu an Fiat bünyesinde bulunan, bravo, gp, 500, eskilerden stilo, sedici gibi modeller güvenlik standartlarını fazlasıyla yakalamış araçlardır. Fiat gibi bünyesinde Maserati, Lancia, Ferrari, Alfa Romeo gibi markaları barındıran, bu araçların Ar-ge'leri için milyon dolarlarla ölçülen yatırımlar yapan bir firmayı, daha EURO NCAP'E bile girememiş, resmi güvenlik testi sonuçları olmayan, kendini kanıtlayamamış bir marka olan Chery'i nasıl bir tutabiliyorsunuz anlayamıyorum...

Hyundai ve Daihatsu'ya gelecek olursak...

Birisi Kore'nin eski üreticilerinden şu an dünya pazarında en büyük 5. üretici konumunda olan, yeni araçları i serisi modelleriyle günümüz güvenlik ve kalite standartlarını fazlasıyla yakalamış, Genesis gibi bir aracı Amerika'da yılın aracı seçilmiş, bünyesinde Kia'yı bulunduran, neredeyse kendisini hergün yenileyen bir marka.

Diğeri arkasında Toyota grup olan Daihatsu. Bu firmayla ilgili tek bildiğim teknolojisini Toyota'dan aldığı ve bütün araçlarının Euro ncap'ten geçtiğidir. Buda yeterlidir umarım...

Yorum yaparken fanatikliği bırakın diye size yüzlerce kez yazdık çizdik. Almışsınız aldığınız arabayı olduğundan farklı göstermeyin. Performans yol tutuş vs diyorsunuz. 0-100 ü 16 sn olan bir demir yığını mı performanslı? Daha önce Anadol mu kullanıyodunuz? Yeter artık arabanızın ne olduğunu bilin ona göre yorum yapın...

Millete yavaş gel diyeceğine;önce İtalyan otomobil devi fiat'ın motorlarını kim yapıyo,git onu araştır öyle gel..(chery acteco engine)...otomotivle alakalı hiç mi basın haber takip etmiyorsun nasıl adamsın sen ya..
Buarada Arkadaşlar Chery Limuzin çıkarmış googleda gezinirken rastladım ve konuyu hortlatıyorum..Türkiyedede kdv ve ötvsi hariç 100bin tlden başlayan fiyatlarla satışına başlandı...Hayırlı olsun :)) Puhahah

0

0

0

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vampir Masquerade -- 10 Şubat 2011; 7:49:32 >

917 Mesaj
13 Mart 2011; 1:31:54 

Chery Tiggo İtalya'da DR 5 olarak satılıyor.
Aracın Motorunun Fiat markası taşıma ihtimali var.
http://otolist.blogspot...3-tiggo-5-tiggo-xl.html

Yerli araç kullan Türkiye kazansın,bizim insanımız kazansın..
http://otolist.blogspot.com
http://otorama.blogspot.com
http://panorama24.blogspot.com

61 Mesaj
16 Mart 2011; 22:33:42 

Dostum CHERY otomobillerinin italyada üretilmesi yeni değil ki... Tarihçesini bu linkten okuyabilirsiniz... http://en.wikipedia.org/wiki/DR_Motor_Company
Sanırım bir şeyi yanlış anlamışsın, FIAT'ın bazı modellerinde 1600 motorlarını CHERY üretmekte.... bu linkten de DR Motor şirketinin sayfasına bakabilirsin.

http://www.dr5.it/contatti.html

2200 Mesaj
16 Nisan 2011; 21:04:17 

cherry büyüyücek bir marka nedenide arkasında çin hükümeti var ve volvoyu satın aldılar volvonun şimdi tüm güvenlik teknolojisini ve diğer teknolojilerini kendi araçlarında uygulıycaklar buda cherry ye marka değeri katıcak. ama her zaman çok hızlı ilerlemenin hesaba katılamaz bir dezavantajı olucakdır.. şu anda araba piyasasındaki büyük firmaların hepsi köklü asırlık firmalar bu günlerine düşe kalka hatalar yapa yapa deneme yanılma ile geldiler ve yapdıkları her hatadan her şeyden iyi yada kötü bir ders çıkardılar en sonundada şu anki en son hallerine büründüler..

cherry dünya çapında araba işine yeni girdi bu konuda çok toy bir firma öncesinde hep çin işi lokal eski teknolojiyle üretim yapmış bir firma idi.. uluslar arası yarışa kendini dahil etmesiyle diğer firmalarla arasındaki o 1 asırlık açığı kapatabilmek için hızlı gidiyor kestirme yolları kullanıyor volvoyu almak gibi.. ama bu hızlı gidişde pek çok şeyi yaşamıyor ve dersde almıyor haliyle atlaya atlaya gidiyor buda araçlarında bir şekilde dez avantaj olarak her zaman yansıycak..

bu çinli üreticilerin krnoik bir sorunu aslında mesela giderler ipad kalitesinde tablet üretirler tabletin her şeyi dört dörtlükdür ama çok komik bir hata yapmışlardır ekranın plastiği misal fazladır yada tuşu olmaması gereken bir yerdedir devamlı elinize çarpıyordur motorsiklet yaparlar dört dörtlük motor yaparlar misal ama giderler vidaya basit bir pul koymayı unuturlar bildiğiniz 1 kuruşluk pulu koymayı unuttukları için motorun devamlı vidaları gevşer parçaları kopar düşer v.b bunların temel nedeni ellerinde yeterli teknolojinin olup yeterli hayat iş tecrübesinin olmamasından kaynaklanıyor.. cherry ninde bundan farklı olucağını düşünmüyorum..

cherry alırmıyım şahsen kendi adıma almam giderim 95 model mercedes bmw audi mazda honda alırım hiç olmassa bilirimki bindiğim sürdüğüm arabada 1 asırlık mühendislik işçilik kalite tecrübesi vardır..

470 Mesaj
19 Nisan 2011; 23:00:47 

volvoyu alan chery firması değil, geely firmasıydı..

2200 Mesaj
20 Nisan 2011; 4:38:44 

bunlar psa gurubu gibiler bir şey değişmiyor ama haklısın gelly aldı orda bir kafam karışmış.

1711 Mesaj
24 Nisan 2011; 1:09:42 

Ankara herter chery bayisinin sahibi devlet beyin aracini test etmistim gecen sene.arac 1600 motordu.konya yolundan golbasina giderken olan yolda oran kavsagindaki donuse yakin lambalara gelirken arac rampada zorlanmaya ve cekmemeye basladi.ayrica iceri cok ses aliyor.

Simdi ise 2000 motoruda satista ve otomatik vites.nasildir bilmiyorum.ama araclara 7 yil garanti veriliyor.bakimlarida 100-150 lira civari demislerdi bayide.

Chery tiggo5 yakinda cikar sanirim.chery limuzinde 196 bin liralik fiyatiyla satista:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

1711 Mesaj
3 Mayıs 2011; 21:00:40 

Yeni tiggo 2012 model olarak satilacak.cherycilere duyurulur:)))

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Geleceksen söyle gelmeyeceksende yoksa bu halim sürmezki böyle kır kalemi de bitsin bu hikaye

1179 Mesaj
3 Mayıs 2011; 23:15:00 

Merhabalar,

Derginin bu sayısında Chery Tiggo test sürüşüne yer verilmiş.

Bilginize!

http://www.autoturkiye.com/

Sayfa: 44'den başlıyor.

2012 Nissan Juke 1.5 dCİ Tekna MT
2012 Fiat Linea 1.6 Multijet Emotion Plus
2012 Fiat Albea Sole 1.4 Premio

470 Mesaj
7 Mayıs 2011; 23:31:56 

çok yüzeysel ve reklam kokan bir test sürüşü yazısı olmuş bence.
bu yaklaşımları tiggoyu iyi veya kötü yapmadı benim gözümde.

367 Mesaj
10 Temmuz 2011; 17:51:57 

1.6 sı hantal dı 1.6 super charger'i iyi öneririm.

18 Mesaj
13 Eylül 2011; 12:24:16 

arkadaşlar cheryler çok hantal diye duydum yerinden kalkmıyomuş ama baktım hpleri yüksek demeki kasa ağır arkadaşlar beni aydınlatırmısınız ve arba çok hasar alıyomuş parça sıkıntısı cabası ya lütfen hantallık konusunda aydınlatın garantileri epey var 7 yıl sıktıntı çekmessin gerisi parçası pahalı mı ucuzmu yorumlarınızı bekliyorum cevap atacak alıntı yapsın göremem